1

Téma: Levá ruka - pomoc!

Ahoj všichni, hraju téměř denně nebo obden,ale bolí mě na levé ruce prsteníček. Většinou před hrou a při prvních okamžicích hraní nebo po hraní a když nehraju.. vůbec netušim,čim by to mohlo být,tak bych chtěl poprosit,esi někdo máte k dispozici nějaký obrázky správný polohy levý ruky v různých pozicích. Anebo jestli ste měli podobný problémy při cvičení,tak aspoň nějakou tu radu pro začátečníka:-)

0 xLajků:

2

Re: Levá ruka - pomoc!

Lukáš napsal:

bolí mě na levé ruce prsteníček. Většinou před hrou a při prvních okamžicích hraní

jó, no to mě před hraním bolí leccos. taky dost potřebuju na záchod.
big_smile
nuže dosti legrácek roll ...neměls ho třeba zlomenej, nebo něco? Mě občas bolí palec na levačce, když hraju, páč jsem měl jako malej nějak blbě narostlej kloub a prst šel tak jako vykloubit, časem se to naštěstí spravilo smile
ty a nemáš to nakonec z toho, že hraješ denně? wink
atrapós...myslíš, že tu najdeš nějaké fundované fundamentalisty z oboru medicíny prstů?

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

3

Re: Levá ruka - pomoc!

No,to sem si mylně myslel,že to je z denního hraní,ale tím to neni,protože denně hraju furt a dřív mě to nebolelo.. Doktory nepotřebuju,teda zatim,ale dost to vadí.. myslel sem si,že ten problém možná nebudu mít sám.

0 xLajků:

4

Re: Levá ruka - pomoc!

zajdi k doktorovi jestli je vše v pořádku a pokud ano, tak jsi holt nějáká slečinka a musíš si ty prstíky drobátko opracovat smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

5

Re: Levá ruka - pomoc!

Nook napsal:

atrapós...myslíš, že tu najdeš nějaké fundované fundamentalisty z oboru medicíny prstů?

Jekub je medik... teda skoro smile Pamatuju si, že tady už sázel nějaký latinský termíny vo100péro... smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

6

Re: Levá ruka - pomoc!

Hmm,asi nesprávně rozcvičuju ruku a prsty,protože hned na hraní vlítnu a to asi neni vůbec dobrý,začit hnedka závodit s hmatníkem..

0 xLajků:

7

Re: Levá ruka - pomoc!

Lukáši, kašli normálně na to, hrej jak hraješ a pokud si za tři týdny, měsíc, nezvykneš, tak běž k doktorovi..

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

8

Re: Levá ruka - pomoc!

Taky bych to tak viděl, jen opatrně ať něco neprošvihneš a pak se dlouho neléčíš...
...ale když už jsme u toho, popiš co tě bolí...ono totiž bolest svalu nebo kloubu popř. kosti je rozdílná, trochu vnímavej člověk pozná co bolí a z toho se dá taky něco vydedukovat...bolí tě prst?Jako poslední článek, prostřední, nebo první? Nebo to bolí v dlani?bolí sám od sebe jen tak jak vysí nebo když se s nim do něčeho opíráš?
Asi na nic pořádnýho nepřijdem, ale když už třeba budeš ještě chvíli čekat  tak si můžem vymejšlet různý fantasmagorie co s tim je smile

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

9

Re: Levá ruka - pomoc!

No,spíš mě bolí ten sval u prvního článku prsteníčku směrem od dlaně..prostě ten ,kerej to napíná..Jo možná vím,čim to je, - mám kratší prsty,ale snažim se i v nízkejch polohách hrát jako na kontrabas(tzn. na každej pražec prst),protože jinak se nedaj vůbec zahrát nějaký těžší písničky,tak asi jak moc napínám prsty,tak od toho mě to bolí..ale myslim si,že si zvyknu - doufám v to..Budu asi se muset před každym hraním rozcvičit,nějakýho pavouka nebo něco takovýho,protože vždycky nahraní hnedka vlítnu a někdy pozdějc by to mohlo dopadnout špatně

0 xLajků:

10

Re: Levá ruka - pomoc!

imo kontrabasova poloha je prave 1 - ukazovak, 2 - prostrednik, 3 - prstenik spolu s malikem, tedy 3 pultony.

Ibanez SR1305PM | Fokus V950 fretless | SWR Studio 220 | Carvin RL210 "Red Eye"

http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/5/j4ro.gif
0 xLajků:

11

Re: Levá ruka - pomoc!

Aha,tak to se se teda omlouvám za mý neznalosti.. prostě se snažim hrát každej pražec - každej prst i když ty prsty mám krátký,tak se mi docela kroutí ruka. Myslim si,že stylem "maximálně tři pražce" se nedá zahrát moc těžších písniček,resp. ty písničky,co hraju já,nebo co se učim,tak je potřeba dávat aspoň 4 pražce.. jinak by vám lítala ruka jako splašená,když mění často polohy a to taky není dobrý..  je to blbý,se takhle snažit a mučit ruku a doufat,že se prsty hraním protáhnou?

0 xLajků:

12

Re: Levá ruka - pomoc!

hele na to moct to pořádně posoudit by jsme museli být přímo u tebe a sledovat jak hraješ, myslim že naprosto zásadní je najít kompromis mezi tim kdy je to ještě zvykání si na basu a kdy už jen kurvení si vlastních prstů....radši tady opatrně, ta bolest by se měla lepšit, měl by ses vypracovávat tak podle toho to možná taky poznáš...
Jinak nevim, nehonil bych se tim moc, nemůžu srovnávat, moje basy jsou jednoduchý do nějakejch šíleností se nepouštim, ale myslim že většina věcí má několik způsobů jak je zahrát a otázka je jestli je vhodný se do nich pouštět tim nejnáročnějšim...

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

13

Re: Levá ruka - pomoc!

Do basy s malou menzůrou asi nepujdu,nemám rád moc pádla a nějaký basy,co nejsou velký jako basy( příznivci headless snad prominou). Už sem asi zjistil,čím to je,asi málo ohýbám první článek prstu - jako že hraju moc s rovnejma prstama. Ale docela sem se teďka začal rozcvičovat před hraním,takže problémy toliko už nemám.. jojo, s panem Johnem Patituccem jsem se seznámil na jednom videu,kde hrál Bmajor Prelude,je to fakt nářez,zvuk tý jeho šestistrunky mi byl docela sympatickej.. honit sebe je dost potřeba,jinak se pořádně nic nenaučím:)

0 xLajků:

14

Re: Levá ruka - pomoc!

takova diskuze na toto tema ? Se docela divim...asi uz kazdej zapomnel na svy zacatky- nerikejte, ze Vas to nebolelo smile Ja hraju asi mesic s tim, ze posledni dva tydny hraju snad kazdej den a navic mam nejakej moc razantni styl... vetsinu tonu chytam prostrednickem(ano, jsem fakt amater:) ) a obcas to dost boli v poslednim kloubu toho prstu... casem se to poda, kdyz ne, tak mi asi upadne, noo...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

15

Re: Levá ruka - pomoc!

to S!msonCZ: Já když si vzpomenu na prvozačátky,je mi docela blbě,hlavně mi je líto těch mejch pahejlů,jak sem je tejral.. tak po půlroce se to poddá. Záleží,jak na to jsi prostě s tim vývojem. U mě se to poddalo hlavně když sem začal cvičit pravidelně a ne jednou za tejden.

0 xLajků:

16

Re: Levá ruka - pomoc!

Lukáš má asipravdu - prostě si ruka musí zvyknout... smile Ale ještě mám jeden problém - když hraju trsátkem ze shora dolu, tak při tom namáham sval v palci pravačky... a já tak hraju pořád, takže ten palec ku*evsky bolí... smile

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

17

Re: Levá ruka - pomoc!

S!msonCZ napsal:

když hraju trsátkem ze shora dolu, tak při tom namáham sval v palci pravačky

Máš ho při hraní napnutej že jo??

Hardcore Jihlava represent
0 xLajků:

18

Re: Levá ruka - pomoc!

Gin napsal:
S!msonCZ napsal:

když hraju trsátkem ze shora dolu, tak při tom namáham sval v palci pravačky

Máš ho při hraní napnutej že jo??

nepremejslel sem nad tim, kdyz jsem hral... ted sem se nad tim zamyslel a ano, mam... zkusim to s pokrcenym - super napad...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

19

Re: Levá ruka - pomoc!

mám nevýhodu v tom, že jsem měl na levé ruce kdys zlomený malíček a poslední půlrok chodím na neurologii - mám v lokti trochu skříplou nějakou šlachu a levý malíček a prsteníček jsou méně pohyblivé..lehce brní..jako kdybyste si přeleželi ruku..pokud se to nezlepší, ůjdu na operaci - tak trochu si připadám jako django 8¨-)))
ale hraju..cvičím téměř denně..o víkendech pět - šest hodin..

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

20

Re: Levá ruka - pomoc!

když budeš jako Django hrát, tak no problem smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

21

Re: Levá ruka - pomoc!

Jenich napsal:

když budeš jako Django hrát, tak no problem smile

budu cvičit..řeknu ti příští týden 8¨-))

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků: