1 Naposledy upravil: vítek (18. 01. 2007 11.26:17)

Téma: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

nejprve recenze na program finale 2000 smile
je to sice už dost starej program (technika jde určitě dost dopředu), ale slouží mi dobře a díky kamarádovi, jeho vypalovačce a instalačnímu kódu sem ho nemusel platit, tož darovanému koni na zuby nehledím nástrojů). všecko jde z partitury exportovat do jednotlivejch partů a přehrát/vyexportovat v midi... prostě idylka. nástroje tam maj celkem rozumný zvuky, ale jediný co mě vážně štve jsou smyčce a kytary. ty tam maj tvuk jako na těch nejlevnějších klávesách sad.
a teď poraďte - je to syndrom mý zvukovky (moc do toho nevidim, jestli ten zvuk je zamontovanej v tý mý zvukovce, nebo ho utváří program ?) nebo se prostě obecně nedá vyrobit věrohodnej zvuk houslí ? snad sem to napsal nějak srozumitelně. jestli zvuk utváří ten program, znáte lepší program ? je to víc votázek najednou... dík smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

2

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

zkus sibelius, mam to nainstalovany a obcas pouzivam k vytahani stop z midi, je to notacni soft

0 xLajků:

3 Naposledy upravil: vítek (18. 01. 2007 12.20:50)

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

je to vcelku podobný jako finale, výhody sem odhalil takovéto -

- pro bubeníky přehlednější part pro bicí (ve finale se to píše normálníma notama bez křížků a navíc roztahanýma po celé osnově)
- možnost hodit to na web (to bych oželel)
- přehrává to glisanda (ve finale jdou označit značkou ale v midi se nepřehrajou)
- pěknější vzhled partitury

...čili nic moc podstatnýho, ale určitě toho bude víc, co se zjistí až když s tim budu pracovat. asi si ale ponecham finale.

jinak zvuk nástrojů je stejný, což mě vede k tomu že za to může moje zvukovka. je jedinou možností zakoupit lepší nebo se to dá nějak vytechovat ?

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

4

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

ja si nechci hrat na chytryho pac tomu tolik taky neroumim, ale zvukovky mivaji nekolik moznosti jak prehrat midi, bud to pres interni generator/chip ty zvukovky, nebo to midi muzes mapovat pres wavetable syntezu, tz. ze jsou v pc jeste tzv. soundfonts, cili ruzne velke databaze vlastne se zvukovyma realnyma smyckama, kde je to nejak udelany ze danej nastroj midi je zaslanej do odpovidajici sekce toho soundfontu a prehratej jako wave tedy realny zvuk, ty soundfonty se daji i stahovat a instalovat, ale zalezi na zvukovce
treba stary SoundBlastery ty mely nejakej SW panel, kde sa dalo nastavit mapovani midi a dali se tam nastavit i ty soundfonty. Jinak to najdes ve Windows - Nastavení - Ovládací panely - Zvuky a zvuková zařízení - záložka Zvuk - přehrávání MIDI

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

5

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

jinak k softu, po vsem co jsem kdy zkusil zustavam nadale u Guitar Pro 5 smile umi zobrazit a editovat jak noty tak tabelatury zaroven a navic ma vcelku povedou simulaci realnyho zvuku (prave pres nejakej soundfont)
a i kdyz se to jmenuje guitar pro tak to umi vice stop a sazmorejme i treba deleni partu klaves na dve stopy, pro kazdou ruku zvlast, transpozici, ruzny ladeni kytar a bas, taky mandolinu, housle, umi to bici, ma to metronom, odpocitavani, nacvik rychlosti, vechny mozny efety jako slide, bend i s prubehem, akcenty ..., proste je to vychytany a udajne chystaji verzi ktera bude k tomu vsemu umet zaznam ze vstupu vedle tech midi stop

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

6

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

S tím, že starý soundBNlastery měli něco v sobě co to dokázalo, v pohodě "generovat" je pravda. Měl jsem P 100 a tam mi notační programi jeli v pohodě a export midi to jedna báseň, ale jakmile jsem koupil novýho kompa tak už to prostě nešlo.

0 xLajků:

7

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

Ad zvuk midi: pokud máš zvukovku od fy Creative (Sound Blaster) pak je možno použít technologii "SoundFont" kde si na netu najdeš zvuk nebo celou sadu zvuků, který pak nahraješ "do zvukovky" a hraje ti to podle daný banky.. Ale jde to jen u Creativu

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Ferick (01. 02. 2007 18.39:30)

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

Jedno z rieseni je aj pouzit nejaky SW sampler,ten potom prehra MIDI ako zivy zvuk.Mozes si napriklad nahrat jednotlive udery v skusobni a mas svoju sadu.Nieje to real ,ale hra to lepsie ako MIDI...

PEAVEY MAX 700
GLOCKENKLANG  take five 4x10
NEUSER BASS 5 str.
FENDER MUSICMASTER 1971  (mozno na predaj)
0 xLajků:

9

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

S těma SoundFontama jsem měl dobré zkušenosti v období, kdy byla v mém PC zvukovka SoundBlaster AWE32. Byly tam paměti, do kterých se daly natáhnout zvuky reálných nástrojů a znělo to fakt bohovsky. Vzpomínám si, že jsem kdysi v počátcích odněkud stáhnul zvuk varhan z kostela ve Sv.Mořici - a tím započala éra J.S.Bacha na mém PC :-))

Fender Jazzbass American Deluxe, Basswood GJK
SWR 550x,  Hocke 1x15" a 4x10", Fender Rumble
http://www.jimiband.cz
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: vítek (02. 02. 2007 01.45:04)

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

Ferick napsal:

Jedno z rieseni je aj pouzit nejaky SW sampler,ten potom prehra MIDI ako zivy zvuk.Mozes si napriklad nahrat jednotlive udery v skusobni a mas svoju sadu.Nieje to real ,ale hra to lepsie ako MIDI...

to je cool !!! zkusim to.
btw. půjčíte mi někdo housle a zpěv ? smile smile smile

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: vítek (02. 02. 2007 01.48:10)

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

Harvey58 napsal:

treba stary SoundBlastery ty mely nejakej SW panel, kde sa dalo nastavit mapovani midi a dali se tam nastavit i ty soundfonty. Jinak to najdes ve Windows - Nastavení - Ovládací panely - Zvuky a zvuková zařízení - záložka Zvuk - přehrávání MIDI

tady to na mě volá: sada vzorků zvuku - roland gm/gs(r) sound set 1996.
to bude vono ? a nějakou podobnou hračku to chce zřejmě stáhnout ?

btw prémiová otázočka - takže u sebe vytvořim midi, který mi už bude hrát naprosto stylově (až to pořešim smile), pak to někomu pošlu a ten si to přehraje a hodí mi to na hlavu, že ty zvuky sou naprosto pomočené. chyba teda bude u něj, že nemá pořešenou tu správnou zvukovou sadu ? neni to nedomyšlený ?

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: BuBass (02. 02. 2007 18.51:55)

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

Pokud se dobře pamatuju, tak když jsem tehdy ve starém Cakewalku exportoval svoje dílo jako midi, tak tam byla možnost ukládání *.mid včetně toho konkrétního nástroje (fontu).
Jináč čistý mid soubor jinde hraje tak, jaké jsou možnosti dané zvukovky při přehrávání, tj. u tebe perfektní zvuk může jinde zaznít jako z plechvého hrnce...(nebo třeba z telefonu, jak je teďkonc moderní)

Fender Jazzbass American Deluxe, Basswood GJK
SWR 550x,  Hocke 1x15" a 4x10", Fender Rumble
http://www.jimiband.cz
0 xLajků:

13

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

Doporucuju vyzkouset Myriad Melody assistant, z toho se da vykouzlit z dobrou zvukovkou docela solidni zvuk docela sranda je kdyz sou karaoke soubory i s textem jak to zpiva

0 xLajků:

14

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

Guitar Pro v5.1 + balíček realistic sound engine myslím že namá konkurenci .Je to trochu náročné na hardware CPU a má to trochu více MB.

0 xLajků:

15

Re: lepčí program na noty + dá se ovlivnit zvuk midi ?

gamur napsal:

Guitar Pro v5.1 + balíček realistic sound engine myslím že namá konkurenci .Je to trochu náročné na hardware CPU a má to trochu více MB.

souhlas, navic se z toho da ukladat jak do midi tak do wav, takze to muzes poslat jako noty(mid) nebo jako zvukovou ukazku(wav prevedes asi do MP3, podle dohody)

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků: