1

Téma: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Jinými slovy – aktivní elektronika v baskytaře, jednoduché a efektní řešení ke stávajícímu pasivnímu símači.
Asi před pěti lety jsem koupil v bazaru basu Yamaha, takový JB (r.v. 1988), protože mám rád fendrovské tvary.
Měla dobrou rezonanci na sucho, ale nelíbili se mě oba JB snímače, poměrně slabé výstupní napětí.

Možné řešení:
1. koupit aktivní JB Set EMG za 5.300,-Kč. To se mě zdálo poněkud dost na to, že
    nástroj jsem koupil v euforii GAS (nepotřeboval jsem, ale měl jsem nutkání) za
    9.000,-Kč,
2. instalovat do prostoru potenciometrů předzesilovač s fetem.
A takto jsem to taky provedl.

Jedná se předzesilovač s tranzistorem N-FET 2SK30A s malým šumem. Tím, že tranzistor má velký vstupní odpor, není zatěžován snímač. Dosáhl jsem velké výstupní napětí a zvuk je sytější a vyrovnávají se taky ztráty vyšších kmitočtů způsobené impedancí kabelu (viz v jiném příspěvku) . Síla signálu je totožná s normálními aktivkami.
Firmy svá zapojení podobných zařízení úzkostlivě tají, prodávají pak snímače za přemrštěné ceny. Celý předzesilovač je na plošáčku 3x2cm a vejde se i s 9V baterií do prostoru pod krytem. Pro spínání baterie je potřeba vyměnit samici – tři vývody pro spínání baterky pomocí země. Předzesilovač se zapojí rovnou za výstup z potenciometrů k samici.
Něco podobného se dává do originálních snímačů v provedení SMD součástek přímo do tělesa, které je zalito asfaltem, aby do snímače nikdo neviděl – EMG, Bartollini aj.

Nic nemusíte pracně vyrábět a navrhovat, dá se objednat stavebnice z Me Tronix na dobírku – MS98120 za 100,-Kč včetně plošáčku.
Lepší a účinnější řešení je přiřadit ke každému snímači samostatný předzesilovač, protože v tomto případě se nebudou ovlivňovat snímače s otáčením potenciometrů. Bude ale nutné vyměnit potenciometry za hodnotu s nižším odporem – 25k/G a na výstup dát odporový dělič.

Věřte, nevěřte dá se hodně ušetřit a s výborným výsledkem. V Yamaze už mám předzesilovač 5let. Mohu posoudit různé varianty, mám doma volné snímače na pokusy – aktivní  EMG-40DC (3.200,-Kč/ks) a dva pasivní  EMG-40HZ (2.100,-Kč/ks).

schema předzesilovače:
http://img164.imageshack.us/img164/4174 … ampmz8.jpg

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

2

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

chtěl jsem to dělat, ale nakonec jsem to zavrhnul kvůli tomu, že bych musel frézovat díru pro pouzdro na baterku.. jinam bych ji nenacpal...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

3

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

dikes asi si to vyrobim smile

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

4

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Mam dotaz - tohle udelatko by asi mohlo pomoci i na akustickou kytaru, ktera ma piezo pecku bez predzesilovace, predpokladam, ze tady jde jen o impedancni prizpusobeni bez vlivu na zvuk?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

5

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Ano, v originálním návodu je tento předzesilovač zmiňován i k piezu. Toto nemám ale prověřené. V každém případě jsem byl tehdy účinností tohoto jednoduchého zařízení příjemně překvapen, zejména značným zesílení (ziskem), bylo nutno hodně snižovat citlivost miniaturním trimrem na plošáčku. Osobně vřele doporučuji. Vlastně příspěvkem jsem jen reagoval na vedlejší téma, kde kolegové filozofují nad výměnou snímačů a který by tak asi zvolili.
Večer naskenuji orig. návod, taky o tomto bylo napsáno kdysi v AR.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

6

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Diky. Prave uvazuji, jestli hodit do me akustiky equalizer, ktery by vysel s montazi na cca 1600-1700 nebo pouzit toto zarizeni. Asi to odzkousim, popr. dohodim do prazcovky (a aspon bych srovnal vystupni uroven s bezprazcem).

Mimochodem, dnes jsem mel jet na montaz EQ, tak to minimalne odsunu, pokud by ten prcek nebyl dobry smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

7

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Dokumentace předzesilovače; stavebnice MS98120

http://img95.imageshack.us/img95/6511/m … arafz7.jpg
http://img142.imageshack.us/img142/4776 … arbgm6.jpg

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

8

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Něco podobného je i tady:
http://www.albertkreuzer.com/preamp_onboard.htm

Warwick Streamer 5 bolt-on, Ampeg SVT3-PRO, box SVT-410HLF
0 xLajků:

9

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Postavil si už někdo N-FET bufer ke snímači?
Vypadá to takhle:
http://img167.imageshack.us/img167/372/ … ampif6.jpg

Pozn. podle Alberta Kreuzera jsem to taky stavěl, toto je ale lepší.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

10

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Prave mi stavi 2 kousky kamarad, protoze ja bych to nedal... Tak titernou pajku, pevnou ruku a tolik trpelivosti vazne nemam smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

11

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Doplnuji: kamarad dostal postou stavebnici, jenze v ni jsou 2 tranzistory misto jednoho, nevi, ktery vzit. Dale ma dilema ohledne velikosti kapacity kondenzatoru Cx a C4. V Metronixu mu neporadili nic uzitecneho.

Jeho mail:

kamarad napsal:

Dobrý den,
zakoupil jsem si dvě Vaše stavebnice předzesilovače pro kytaru MS 98120 . Při stavbě jsem narazil na problém a to, který ze dvou tranzistorů do předzesilovače osadit K30A GR9F nebo K30A GR2G oba byly obsahem stavebnice, popřípadě který má jaké vlastnosti?
Další věc je, jakou zvolit kapacitu pro Cx aspoň v řádech? A jaká je nejběžněji osazovaná na místo C4 opět bylo ve stavebnici více hodnot. Proto Vás prosím o radu, určitě musíte mít nějaké hodnoty odzkoušené, se kterýma to dobře funguje.

Odpoved z Metronixu:

metronix napsal:

Zdravím,

K30A = 2SK30A - to další je výrobní série.

Cx je sktečně ovislé od typu snímače a kabelu - nejlépe je zkoušet.
C4 - to samé.

Stavebnice je z roku 1998 a tedy již nevím také.

***
A ted babo (Betarone) rad...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

12

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

asi 100n - 1uF oba
ten tranzistor je asi jedno kterej...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

13

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Nic kritického s kondenzátory. keramické typy.
První kondenzátor, hned na vstupu je asi 1nF ÷ 2,2nF, ale nemusíš ho dávat vůbec. Tato kapacita slouží pouze proti případnému vysokofrekvenčnímu hvizdu. Já jsem ho nedával do svých předzesilovačů.
Kondenzátor na výstupu - paralelně k odporu M1 - zkusmo z toho co je v balíčku: asi 2,2nF, 4n7. 6n8 až po 10nF. Slouží k omezení vyšších harmonických kmitočtů. Nejprve napájej jen dva drátové vývody, ať se neničí stálým zkoušením kapacit plošák a na vývody zkoušej tyto kondíky. Čili podle sluchu co bude vyhovovat, třeba taky nebude kondenzátor zapojen.
Dali ti dva tranzistory? Skladník byl asi napitý.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

14

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Betaron napsal:

Nic kritického s kondenzátory. keramické typy.
První kondenzátor, hned na vstupu je asi 1nF ÷ 2,2nF, ale nemusíš ho dávat vůbec. Tato kapacita slouží pouze proti případnému vysokofrekvenčnímu hvizdu. Já jsem ho nedával do svých předzesilovačů.
Kondenzátor na výstupu - paralelně k odporu M1 - zkusmo z toho co je v balíčku: asi 2,2nF, 4n7. 6n8 až po 10nF. Slouží k omezení vyšších harmonických kmitočtů. Nejprve napájej jen dva drátové vývody, ať se neničí stálým zkoušením kapacit plošák a na vývody zkoušej tyto kondíky. Čili podle sluchu co bude vyhovovat, třeba taky nebude kondenzátor zapojen.
Dali ti dva tranzistory? Skladník byl asi napitý.

Vzhledem k tomu, ze jeden preamp pujde na akustickou kytaru s piezo snimacem, bude vhodne vstup osadit...

Co se tyka vystupu, tak potrebuju jednak na akustiku, tzn. melo by to pustit dle meho nazoru nejakych 12-14kHz, na base bude urcite stacit 8-10. Chci se zeptat, zda mezni frekvence se da spocitat jednoduchym RC clankem nebo je to v tom preampu slozitejsi?

Dva tranzistory byly v obou stavebnicich... Asi maji skladnika nejen napiteho, ale poradne zhuleneho big_smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

15

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Jasně je to klasický RC článek, žádné záludnosti.

R=1/2.pí.f.C  (Ohm, Hz, F)

nebo upravit pro běžnější jednotky:
R=1,59.100000/f.C  (Ohm, Hz, MF)

a hodnota kondenzátoru po úpravě vztahu:
C=1,59.100000/f.R   (MF, Hz, Ohm)

...ale já bych si s tím hlavu nelámal a použít kapacity v pytlíčku.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

16

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Diky moc za podporu. Doufam, ze nejhur pristi tyden se budu moct pochlubit s vysledky smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

17

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Tak se muzu "pochlubit"...

Stavebnice dosly v poctu 2 ks. Protoze jsem zjistil, ze to nemam sanci dat dokupy, poprosil jsem kamarada o pomoc. Za cca 10 dni jsem mel predzesilovace doma. Vcera jsem zkusil zapojit predzesilovac do basy ... a nic. Nejdriv to jen obcas delalo nejake divne zvuky a pak uz ani to.

Zkousel jsem oba, ruzne pomenit zapojeni, polaritu baterky a nic... Tak ted nevim, jestli jsem levej ja, nebo to kamarad blbe smontoval ci byla nejaka soucastka v haji...

Toz tak jsem blbe dopadl sad

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: juhuuu (05. 10. 2006 19.49:37)

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

podle mně je šance, že odpálil N-fet, nebo jakej typ unipoláru tam je.... Jestli na to použil pistolovou páječku, tka je v háji určitě a je třeba ho vyměnit.... Já osobně tam doporučuju místo tranzistoru napájet nějakou patici a teprve pak, až to bude v napájený i v base, tam tranzistor "zacvaknout" a třeba přilepit k tý patici, aby nevypadl...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

19

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

je to mozne
v kazdem pripade jsem ve stavebnici dostal 2 N-fety, tak by byla sance jeste reparatu... Asi to jeste zkusim otestovat s tchanem...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

20

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

21

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Uvažuji, co se mohlo přihodit:
Pokud byl tranzistor zapojen obráně do plošáku, nebo přehozená polarita napájení, je to malér. Kvůli této možnosti jsem schválně v dříve uvedeném příspěvku uveřejnil detailní fotografii, aby bylo vidět jak tam je FET zapojen, protože katalogový list pro tento tranzistor dává zavádějící informaci – zapojení vývodů při pohledu zhora.
Nic jsem neponechal prázdnému tlachání o stavbě. Ta fotografie je pořízena na právě udělaném předzesilovači – nechal jsem si poslat další tři komplety o dva týdny dříve než D.a.l.i. Po vybalení z balíčku dvě hodiny pečlivé práce a chodilo to bez problému.
Pistolovou pájku používat u FET je o ústa. Zásadně mikropáječku a tranzistor zapájet jako poslední!
Hotový výrobek se neprověřuje přímo vmontovaný v base, ale pěkně v drátech na ponku – s krátkými přívody jackové samice na vstupu i výstupu
Tentokrát jsem N-FET předzesilovač nedával do basy, ale pro velmi dobré vlastnosti jsem ho zabudoval do baskytarové hlavy jako vstup druhého kanálu, vedle hlavního s flaškami ECC83. A velmi slušné zvukově, teprve za tímto N-FET předzesilovačem je Gain potenciometr a následuje aktivní koreční předzesilovač se třemi IO LM741. Napájení jsem použil +15V.
Ovšem další dva předzesilovače mám nachystané pro montáž da basy, a to ke každému snímači samostatně.

Snad se dopracujeme ke kýženému finále a společnou diskuzí dojdeme k rozuzlení proč tak jednoduché zapojení nechce fungovat.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

22

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Ukázka zkušebního propojení pomocí PC-konektorů na piny preampu než bude předzesilovač zabudován do baskytary.
http://img237.imageshack.us/img237/9170 … mp3wm7.jpg

Ukázka preampu v jiné možnosti jeho použití, jako Gain - preamp ke korekčnímu předzesilovači.
http://img141.imageshack.us/img141/2804 … ce3ks1.jpg

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

23

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Betaron: muzu se te zeptat, v jakych pripadech ma tento upgrade elektroniky smysl?

0 xLajků:

24

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Důvod je přesně popsaný v prvním příspěvku - když má někdo slabší snímač a chce dostat z basy silnější výstupní napětí.
Dále je o smyslu jednoduché elektroniky v příspěvku č.7, začátek článku z Amatérského Radia - něco o vlivu kytarového kabelu.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

25

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Tak dobra vec se podarila.

Nebudu popisovat podrobne celou anabazi pocinajici objednanim 2 stavebnic, tyto poslany kamaradovi do Zabrehu, abych nasledne zjistil, ze mi nefunguji. Betaron na ne pote mrknul a zjistil, ze mam volsovy ruce a ze naopak funguji. Takze jsem tento tyden jeden vecer venoval montazi jednoho do basy a dalsi 3 vecery montazi do akusticke kytary s piezo (kde jeste cekala "mala" zakernost).

Nicmene dulezity je vysledek:
* Akustika - rozdil mezi piezo samotne a piezo s predzesilovacem je proste obrovsky. Kytara hraje uplne jinak a uz se nebudu stydet ji zvucit pres kabel. Vysledek plne kompenzuje ztracene nervy pri montazi smile smile

* Basa - rozdil je oproti akustice mene vyrazny, ale presto velmi dobre slysitelny. I pul roku stare Dadarka stale cinkaji - nepoztraceji se vysky, ale pekne projdou do aparatu. Zvuk je mnohem citelnejsi a jasnejsi.

Jestli mohu rici pomer cena/vykon, tak se dostavam VELMI, VELMI vysoko.
Posudte sami (naklady na 2 predzesy):
* 190Kc za 2 stavebnice
* 90 postovne z Plzne
* 2x 50 + 2x 22 postovne k odbornikum a od odborniku smile
* cca 50Kc na dalsi material (drzak baterky z objimky na topeni, nic lepsiho jsem nesehnal, konektory, ...)
* 4 stravene vecery (da se zminimalizovat, zkusenosti rad poskytnu)
* cas na spajeni stavebnic (ten nebyl muj)
* zdokonalite se v pajeni

Celkem to vychazi do 500, tzn. jeden mam za necelych 250Kc.

Takze zaverecna otazka, kdo do toho jde? big_smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

26

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

uch, má z toho pěknýho brouka v hlavě asi to prodiskutuju s někym zkušenějšim a prubnu to....zásadní problém je u mě jako u Juhuua, jelikož máme identický baskytary tak se asi frézování nevyhnu, ale to bych začal řešit až po vyzkoušení jestli mi to na tý mojí chudince stojí za to....

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

27

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

jojo, to mě odradilo hmm

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

28

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

to chápu, ale myslím že není moc problém si zkušebně udělat vyvedený napájení ven a schovat baterku někam kde nebude překážet, samozřejmě to je jen přechodný řešení, ta frézka by tam prostě musela bejt....nu uvidíme, když se to rozhoupe tak napíšu na čem jsem ztroskotal..

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

29

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

jojo, to je pravda, jen jsem línej big_smile

jinak asi vim, co bude má první "kněčemu" basa:

http://baskytary.cz/karta.php?020305:mo … p;ID=83075

jenom ne černá smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

30

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

juhuuu napsal:

jojo, to je pravda, jen jsem línej big_smile

jinak asi vim, co bude má první "kněčemu" basa:

http://baskytary.cz/karta.php?020305:mo … p;ID=83075

jenom ne černá smile

tak já si taky přidám svuj sen...
http://www.fender.com/products/search.p … 0190302821

a už mlčim s OT.

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

31

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

hmm teda to zni zajimave to sem mel vedet driv sem utratil 2litry za aktivku kera mi moc nesedi a nevim co s ni ..  hmm ale asi bych to sam nedal dohromady preci jenom sem chemik a ne elekrikar ... leda taky vyuzit  (potencionalniho) tchana ....

Jo este mam par dotazu jestli to nejak rozhazuje typ zvuku pac to co tam mam ted mi nejenze moc nezesiluje ale hlavne unifukuje  zvuk .. proste se to chova trochu spis trochu dost jako kompresor a to mne stve ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

32

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

jo este mne zajima jestli seto da udela vypinaci .. tusim na tom mym padle to vypinaci bylo teda nevi jak pac sou tam 3 cudle a 3 polohovej prepinac takze pocitam ze do bylo volume balance a prepinaci prepinani snimacu ..leda ze by se tim prepinacem vypinala a zapinala aktivka ... nebo tim tretim cudlem.. teda netusim jak ale rikam z elektriky mam sice zapocet ale tam bylo vsechno ciste teoreticky ...

pripadne este nenasel by se tu zdatnej bastlir kerej by mi to za uplatu zbastlil??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

33

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

hmm a koukal sem ze metronix to uz/momentalne ? v nabidce nema... :-/

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

34

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

m3 napsal:

jo este mne zajima jestli seto da udela vypinaci

Muyes to udelat vypinaci na Push/pull potak.....kdyz ho potahnes smerem od tela tak vypnes naopak zapnes. Zkontroluj jestli mas v poradku baterku, me aktivka kompresuje kdyz je slaba baterka

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

35

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

spider napsal:
m3 napsal:

jo este mne zajima jestli seto da udela vypinaci

Muyes to udelat vypinaci na Push/pull potak.....kdyz ho potahnes smerem od tela tak vypnes naopak zapnes. Zkontroluj jestli mas v poradku baterku, me aktivka kompresuje kdyz je slaba baterka

no baterky sem tam zkousel asi 4 je pravda ze dyzje tam uplne nova tak to hraje vo trochulip ale ne o moc...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

36

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Pro: Jekub a Juhuuu,

Vprostoru pod potenciometry bývá ještě dostatek místa, to je případ kdy jsou potenciometry na pickguardu a ten je odnímatelný, nebo na plechové krytce s potenciometry.
V druhém, lepším případě je odnímatelná krytka ze zadní strany. Vůbec jsem si hlavu nelámal s upevněním destičky předzesilovače a baterie 9V. Desku se součástkami stačí ze strany měděných spojů přelepit páskou a volně položit do prostoru nad potenciometry (míněno od zadní strany) a přišroubovat krytku.

Ukázka jak to mám nacpané ve staré JB Yamaze:
http://img65.imageshack.us/img65/9638/p … spoaf3.jpg
http://img65.imageshack.us/img65/8333/p … tenyu3.jpg

Stavebnice MS 98120 v Metronixu určitě ještě budou, ikdyž nejsou v seznamu nabídky.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

37

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

u těch našich zběsilejch JB od Keenu tam asi u poťáků prostor nebude, je to tam celkem nacpaný, zezadu tam taky zýdná skrytá komůrka není, takže případně, pokud se zjistí že to je nezbytný a hlavně že předzesilovač má pozitivní vliv na zvuk co si představuju holt budu muset vzít frézku a někde to rozumě upravit....
Zkusim se doma dokopat k tomu že ti sem hodim fotky jak to vypadá právě u těhlech JB...

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

38

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

m3 napsal:

hmm a koukal sem ze metronix to uz/momentalne ? v nabidce nema... :-/

Není problém že ti tam pro ně skočim, zejtra tam zrovna jdu tak pokud se stačíš ozvat tak ti je můžu vzít taky....pak to pořešíme dál přes poštu.

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

39

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Stavebnice metronixu jsou, jen je treba napsat maila s pozadavkem. Mi na tento dotaz napsali, ze bez problemu jsou...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

40 Naposledy upravil: m3 (16. 11. 2006 00.37:05)

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Jekub napsal:
m3 napsal:

hmm a koukal sem ze metronix to uz/momentalne ? v nabidce nema... :-/

Není problém že ti tam pro ně skočim, zejtra tam zrovna jdu tak pokud se stačíš ozvat tak ti je můžu vzít taky....pak to pořešíme dál přes poštu.

oki no jestli tam des tak jo! a nemusime to resit prez postu 25.11. hrajem v inspiralu ... tak se tam muzes stavit organizuje to nas sagar tak ti i treba zaridim vstup :-D

aha koukam ze ses z roudnice a ne plzne .. no ale pises jdu tak tam treba studujes bo co ja vim .. kazdopadne mi to  kup ted kdyz sem vyhodil 2 litry mne kilo nezabije :-D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: m3 (16. 11. 2006 00.39:33)

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

btw ja mam base misto na dve 9ky pac ta puvodni aktivka byla na 18V  a myslim ze i k tem potakum by jednu az dve este narval :-D  a to se rika jak je padlo maly ...a mam v nem vetsi uloznej prostor nez je v jazz-bassu :-D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

42

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

jo este jak tak koukam na ten metronixi web a vidim tam todle
http://www.metronix.cz/kodery.htm
sice nevim co to je :-D,  ale jestli je to neco jako rotacni prepinac, pripadne jestli neco takovyho existuje, tak by se mi to hodilo, pac nevim co bych nacpal do zbejvajici diry po 3tim potaku. Kdyz pocitam, ze na prvni dam hlasitost a na druhej balanci .. mozna spis halsitost krkovyho naprvni na druhej kobylkovyho ...
no a prave do ty treti diry bych moh dat neco co by mi prepinalo aktiv a pasiv .. pripadne by to mohlo tu aktivku i vypinat....  slo by to ???? pani odbornici??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

43

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

m3 napsal:

no a prave do ty treti diry bych moh dat neco co by mi prepinalo aktiv a pasiv .. pripadne by to mohlo tu aktivku i vypinat....  slo by to ???? pani odbornici??

Teda nejsem odbornik, ale urcite by to slo wink...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

44

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

no, 25. v plzni vážně nebudu, to zrovna hrajem u nás, ale dneska tam zajdu a vezmu ti to taky, pošlu to poštou normálně v tý bezpečný obálce (jak má v sobě relaxační fólii) peníze za to nějak pořešíme přes mail, zas tak zásadní to není...

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

45

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

oki :-)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

46

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Tak pokud jsi nedočkavej na nějaký to pájení tak máš smůlu, stavebnice bude k dispozici až příští týden, nejspíš ve středu, takže je vyzvednu až za tejden..pošli mi na majla adresu a já ti to hned pak pošlu , pokud bys chtěl od nich ještě něco tak dej vědět, za rozumnou cenu není problém, dražší věci bych teĎ asi dopředu neuplatil..

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

47 Naposledy upravil: m3 (16. 11. 2006 22.35:53)

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

oki zatim mne napada jen ta vec co sem tu linkoval ale pocitam ze to sezenu v praze taky .. takze nic jineho nepotrebuju a predem ti dekuju.. :-)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

48

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

tak sem koukal ze je to neco uplne jinyho ale prepinac otocnej sem nasel taky .. jenom by men zajimalo jak to zapojit....  jestli nevadi mit na jeden jack privedenej pasivni signal i ten z aktivky kera teda bude vypojena ale aby tam nejak nesnizovala signal ..nebo ja nevim co... pac sem absolutni laik a i to je mozna silny slovo... takze kyby se nekomu chtelo a nakreslil by mi obvod .. pripadne hodil link na naky zapojeni s vypinanim aktivky .. dik

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

49

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

dneska jsem tam byl,koupil a odeslal...ozvu se ti v pátek a dohodnem se ohledně peněz, mělo by tě to vyjít na 120,-

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

50

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Oki :-) diky

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

51

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Betaron napsal:

Vprostoru pod potenciometry bývá ještě dostatek místa, to je případ kdy jsou potenciometry na pickguardu a ten je odnímatelný, nebo na plechové krytce s potenciometry.

no, to my tam fakt místo nemáme...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

52

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Já do Columbuse teda 9V baterku do prostoru pod poťáky ještě narval, ale je to tak tak smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

53

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

řikáš

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

54

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

...a když se tam vejde baterka, tak předzesilovač který je menší se tam taky už vměstná.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

55

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

No jo, ale výřezy v Columbovi a v Keenech budou možná odlišný...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

56

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

nojo, ale podmínka "a když" je mým případě rovna výrazu FALSE.

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

57

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

wow. každej basák co k čemu tu staví vlastní kusy... asi bych se taky měl mrnout na vnitřnosti...

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

58

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Betaron napsal:

.

uz sem to dady psal ale asi sem to zabalil do moc slov tedy strucne jasne se obracim primo na tebe s otazkou zdali mas naky jednoduchy napad jak udelat prepinani aktivu a pasivu .. resp vyrazovani z obvodu tebou doporucene stavebnice :-) pripadne diky

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

59

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Staci dat prepinac pred vstup do aktivky (cili za vsechny potaky mimo aktivku - napr volume, blend)..takze pak signal ze snimacu pustis bud do aktivu a nebo primo do jackovy samicky...sice pak i na pasiv to sosa baterku, ale zas takova tragedie to neni.. ..sam bych to nevymyslel (dikyyy juhuuu), ale jak jednou neco nekdo za me vymysli tak si to pamatuju wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

60

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Existuje řešení, je potřeba koupit a instalovat Switch – páčkový přepínač se dvěma polohami a devíti piny. Tímto lze zařadit, či vyřadit preamp z cesty signálu od snímačů k jack konektoru.
V jedné poloze bude zapnutý předzesilovač i baterie a ve druhé poloze přepínače bude preamp přemostěn, zároveň dojde k vypnutí baterie.
Přepínač vypadá např. takto:
http://www.tipa-czech.com/DetailPage.asp?DPG=61016

Večer nakreslím a oskenuji blokové schema praktického propojení.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

61 Naposledy upravil: m3 (23. 11. 2006 12.10:22)

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

supr a sel by tam dat nakej otocnej prepinac .. kvuli designu .. neco na co by sel nasait puvodni knoflik vod potaku??

neco takovydleho??
http://www.elektroraj.cz/detail.asp?flo … p;id=56821

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

62

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

já si tam chtěl dát nějakej takovejhle přepínač tušim 4x4, abych měl na výběr každej snímač zvlášť, paralelně a seriově, ale pak jsem na to kálel...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

63 Naposledy upravil: m3 (23. 11. 2006 17.13:50)

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

ja tam mam prepinac  mozna byl puvodne dokonce na prepinani aktiv pasiv .. nebo rozepinami humbacu nebo co ja vim... ted tam mam zapojeny krk/voba/kobyla  a staci mi to ... ja tam chci ten tocici ciste z estetickejch duvodu :-D .. a taky je tam dost velka dira po tom potaku takze by se tam musela dat asi velka podlozka...a mozna i tak by to mohlo kloktat...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

64

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Schema zapojení N-FET preampu včetně Switch-páčkového dvoupolohového přepínače pro možnost zapojení basy v režimu aktiv/pasiv.

http://img68.imageshack.us/img68/3783/p … pasgy3.jpg

Varianta s otočným přepínačem: musí být se třemi vrstvami a vše ostatní je vlastně stejné. Žádný nemám abych  prověřil jak tam piny propojit. Kdo to bude chtít řešit s otočným přepínačem, tak má za domácí úkol rozluštit tento rébus.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

65

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

maluješ hezky wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

66

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

oki pokusim se idyz nevim moc jak pac netusim jak ty otocny spinace fungujou ..  ...a jediny co mne napada je hrat si s baterkou zarovkou a dratkama :-D ...nebo se koneckoncu poradit  v elekrosoucastkach kde se po necem takovym budu ptat.. a kdyz na to nepridu tak tam holt dam packovej :-)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

67

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

tak uz to amm doma :-) tak hvizdni at se nejak vyrovname.. :-)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

68

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

jo este ad to schema nejak nemuzu sehnat ten prepinac s 9ti pinama takze tam asi dam 6tipinovej a budu ignorovat vypinani baterky... aspon mi bude svitit diodka i pri pasivnim hrani :-D ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

69

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

tak sem sehnal ten 9tipinovej ale este nemam postavenej ten predzesak tak sem to zapojil zatim pasivne a funguje mi jako vypinac ....
ale teda stal 56korun  ..... chmm..
a ani ted nevim jestli se mi chce tam tu aktivku davat pac sem tam dal novy potaky sice naky no-name za 10korun kus ale hraje o jak drak .. resp vo dost hlasitejc nez predtim asi tamty co tam byli byli kdovijak stary nebo zapraseny ale nechrcely nestkipaly .. tak nevim..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

70

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Tak se mi překvapivě povedl úspěch a opravdu jsem ten N-FET preamp na svoji basu rozchodil, stálo mě to tak 4h práce, přičemž byl asi nejtěžší zásah do basy kdy jsem musel dofrézovat místo na baterku, ale teď to běhá a jsem spokojenej...přednedávnem jsem vyměnil snímače, který sice zvuk změnily k lepšímu ( o dost) ale taky jejich signál byl slabší takže věřim že timhle se mi to podařilo dostat aspoň  na předchozí úroveň, to posoudim až v pátek na lepší aparatuře než mám doma....

odkaz na foto: http://img01.picoodle.com/img/img01/6/1 … 195f0f.png

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

71

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

gratuluju wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

72

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

no ja sem si vymenil potaky a cekam az mi jestli kamos popaji tu stavebnici :-D zvuk mam ted v pohode .. prepinac na tu pripadnou aktivku je tam taky zapojenej podle betaronova schematu tak doufam ze to tak zvladnu v poho zapojit... jenom nevim kam zapojit LEDku .. positam ze nekam na +  ale nevim kam nejlip jestli mezi baterku a prpinac ..nebo mei prepinac a aktivku ... nebo snad dokonce az na vystup z aktivky??   nebo  je to jedno???  neb to mam dat na -  mezi batrrku a jacka ??   este jeden technickej jestli ta zem (nebo co to je) a - na jackovi muze bejt na jednom ty pacicce pac mam ted zem na ty prostredni a nevim jestli neni blbost davat - na tu venkovni ... ze bych dal voboje na prostredni?? nebo to mam prepajet a dat zem uplne nakraj ke "korenu" jacka a - doprostred???
dik za pripadnou osvetu ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

73

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Bezvadné!
Jekube, zkus si ještě pohrát s hodnotou kapacity druhého keramického kondenzátoru, popřípadě ho tam vůbec nedávat. V takovém případě z předzesilovače půjde více harmonických kmitočtů.
První keramický kondenzátor tam taky nemusí v podstatě být zapojen, je to jen kvůli případnému nakmitávání, pro stabilizaci.

M3: Led dioda ti bude zbytečně odebírat proud z baterie a určitě sama o sobě má větší spotřebu, než celý preamp. Podle katalogového listu může diodou protékat asi 10 až 20mA. Podle vtahu: R=U/I musíš předřadit patřičný odpor. R= 9 / 0,02 = 450 Ohm, nebo pro 10mA – R=900 Ohm.
Odpor cca na ¼ W.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

74

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

nebo si kup nízkopříkonovou (Ifa= 1mA).

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

75

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

hmm no mne napadlo ze ji tam nezapojim ..ale zas kdyz ji tam mam :-D .. no koneckoncu mam tam drzak na 2 9ky tak tedn jeden muzu odizolovat a tad tam tuskovku a natahnout vod ni draty k ledce:-D ... ale spis ji nezapojim vubec.. :-)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

76

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Znáte to pitomý přísloví nechval dne před večerem? Tak to o mě platí...předzesik krásně běžel, měl jsem radost no a druhej den najednou ani prd..hlasitost je snad ještě menší než na pasivku a k tomu to zesílilo brum..s tátou jsme to pěkne celý prošli, zbavili se případnejch studeňáků, ale pořád nic, baterka je nová, v tý problém není, kabel taky vpořádku, poťáky a celá kabeláž taky...nejspíš se to mohlo nějak odpálit při vypínání apce-přeci jen ta stařičká Tesla Mono 70 co mám doma na zkoušení už funguje spíš ze setrvačnosti z křemíkovýho nebe...
Zkrátka, čeká mě koupě a práce nanovo..
Ale hlavní pro mě je že jsem se na tom toho zas dost přiučil a příště to snad bude bez problémů, asi si teď počkám těch 14 dní než pořídim nový poťáky a komplet to všechno předělám...

Jinak Juhuuu, kvůli místu na baterku to není problém udělat, frézoval jsem to chvilku a baterka se tam vejde opravdu dobře a ničemu nevadí...

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

77

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Jekub napsal:

Tesla Mono 70 co mám doma na zkoušení už funguje spíš ze setrvačnosti z křemíkovýho nebe..

spíš elektronkovýho mno... big_smile


tak co se ti s tim stalo, fakt nevim, že to přestalo sam hrát, ale asi odešel tranzistor...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

78

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

tak uz mam konecne taky v rukou zapojeneny vsechny ty soucastky .. tak to zejtra bo pozejtri  pripojim dle betaronova schematu ... jenom sem si vsim ze betaron tam nema zapojenou tu zem u vstupu do aktivky .. tak nevim jestli ji mam taky nezapojit bo ji jinak asi mam pripojit k  ostatnim zemim a poslat na kobylu???

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

79

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

jo este ten - mam teda hodit rovnou az na jack ?? a ty zeme vobe spojit s ostatnima zemema .. pro jistotu se ptam ...   to je hrozny ja posledni dobou zjistuju ze sem relativne sikovnej ale nicemu z toho co delam poradne nerozumim ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

80

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

m3 napsal:

sem relativne sikovnej ale nicemu z toho co delam poradne nerozumim ...

jojo....tak to relativně znam hmm

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

81

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Samozřejmě patří zem i k nákresu preampu u blokového schematu okolo znázorněného přepínače. Ani připojení baterie jsem celé nedokresloval, protože je to vše zahrnuto v hlavním plánku
Svod všech zemí může být třeba na Jacku, prostě do jednoho místa.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

82

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

tak nakonec unava materialu zvitezila nad snahou .. prepalila se mi posledni "smycka" na moji old school pajce...ale aspon sem to zkusil zapojit i tam provizozne pomov uzliku a esfekt se nedostavil .. nevim v cem byla chyba ale to stejne jak na pasiv leda kdyz byla zapojena baterka tak v tom trochu skrundalo a bzucelo.... dalsi pokus odkladam na neurcito ..asi budu muset sehnat nakou rozumnou pajku a ne tude 50let starou...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

83 Naposledy upravil: Jekub (24. 02. 2007 10.34:18)

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Doufám že jsi u toho nedělal pistolovou pájkou (nebo jak se ten krám nazývá) to bys ten Fet moh rovnou vyhodit...kup si za pár kaček elektrickou, takovou tu jak se musí sama rozehřát (pánové technici ráčí prominout moje názvy smile )  uvidíš, ještě to nevzdávej, zvlášť když už je to skoro hotový....fungovat by to nejspíš mělo a zesiluje to docela dobře.

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

84

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Mikropáječka se ta pájka zove.
A propos, tobě N-Fet předzesilovač už chodí Jekube? V baskytaře nebo samostatně mimo nástroj?

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

85

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Nechodí, jelikož ten předchozí jsem odpálil svým umem a pro novej jsem línej jet, už to přesouvám snad měsíc...musim si taky koupit nový vrtáčky abych moh ten plošňák nejdřív připravit....ale fungovalo to, sice krátce, ale rozdíl byl a s barvou jsem byl taky spokojenej, řekněme že ji to nijak nepoškodilo, možná to dokonce trochu zaoblilo...
musim se dokopat a pustit se do toho znovu, tentokrát by to už neměl být tolik problém, jen si k tomu chci asi udělat ještě nějakou minikrabičku, ať to nevysí v base jen tak..

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

86 Naposledy upravil: m3 (24. 02. 2007 18.54:03)

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Jekub napsal:

Doufám že jsi u toho nedělal pistolovou pájkou (nebo jak se ten krám nazývá) to bys ten Fet moh rovnou vyhodit...kup si za pár kaček elektrickou, takovou tu jak se musí sama rozehřát (pánové technici ráčí prominout moje názvy smile )  uvidíš, ještě to nevzdávej, zvlášť když už je to skoro hotový....fungovat by to nejspíš mělo a zesiluje to docela dobře.

no takze to muzu asi rovnou vyhodit.. teda jenom sem k tomu pripajel draty na ty nozicky .. tim se to da odpalit?? 
ta pajka co mam doma je takovi to trafo schovany v sedy umely hmote s rukojeti a zarovkou..z kery koukaj 2 kusy zeleza  a na konci je ta smycka ...
jinak taky ten muj pocitam ze zrovna je to ten fet teda ta modra vec vypada jinak nez ty betaronovi...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

87 Naposledy upravil: m3 (24. 02. 2007 19.11:30)

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

ja sem ti delal zadim dycky vsechno a je to pravda trochu dost neohrabany ale pri trose snahy a sikovnosti se s tim da spajet cokoli... teda jak ctu tak mozna ne no ..idyz z hladiska termodynamiky by melo bejt jedno cim jak to zahreju aby se rotpustil ten cin .. ale chapu ze treba tim muze nenapadne bezet i nakej proud na kery to neni staveny...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

88

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

mno, ale neni jedno jestli uz to je zahrate a pajis to 1,5sekundy, nebo se to zahriva a drzis tam hrot 5se-kund. Tranzistory to nemaji rady. Z hlediska termodynamiky wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

89 Naposledy upravil: m3 (24. 02. 2007 22.01:03)

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

no 5 sekund sem to tam nedrzel tady ta vec se rozpali hnedle a v kontaktu s tim je to tak necelou vterinu ...
takze mam to vyhodit nebo ne?  nebo mam sehnat novej tranzistor...
btw stejne uz to delam jenom ze setrvacnosti ..nejak sem si zamiloval ten pasivni zvuk co tam ted mam .. a pride mi ze zlepsit to uz moc nejde...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

90

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

No on není tolik problém v tom teple, ale v samotnym přístroji, tahle pájka obsahuje něco co není pro Fet moc zdravý(asi to trafo, ale můžu se lehce plíst, tohle fakt nevim) proto se má na to použít ta mikropájka, ta je hrozně jednoduchá, prostě se elektricky pomalu ohřeje a jede...Někde to tu Betaron psal, proto jsem tě na to neupozornil, myslel jsem že to najdeš. Jinak ta velká pájka má asi jen jedinou výhodu právě v tom že zmáčkneš a jedeš, je fakt dost neohrabaná...a doba pájení je taky složitá věc, pokud to tam jen rychle kápneš a nenecháš správně roztýct tak ti vzniknout jen studeňáky...
Je to magie!!! big_smile

Hur Hur Hur!
Ehm...Keen JB (snímače fender), Hocke BG113..
A spousty chromu....:D
0 xLajků:

91

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

no ja sem cet v navoduze se musi postupovat v souladu se zasadama pro praci s fetem ... a jako toxikolog fetu docela rozumim ... :-D a nikdy nam na vesce nerikali ze nesmime inhalovat  konopi do keryho prazime trafo pajkou ... ale N-fet asi bude holt nakej lepsi model ...
inu inu co ted ?? radte ?? ma cenu to resit nebo mam zaplakat ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

92

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

m3 napsal:

ma cenu to resit nebo mam zaplakat ...

No minimalne bych to zkusil dodelat a pak se uvidi, ne ? Kdyz tak to das so oranzove a bude to aspon dobre vypadat wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

93

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

FET tranzistory využívají k řízení proudu mezi D a S (vývody, nožičky tranzistoru) elektrostatického pole, vytvořeného v obvodu řídící elektrody G.
Pistolová páječka spínáním, vypínám vytváří elektrostatický výboj, který se může právě indukovat do zmíněného tranzistoru, jsme-li s páječkou příliš blízko.
Vím ale že dnešní FET tranzistory nejsou tak choulostivé, jako typy před třiceti lety. Čili pokud nemáš mikropáječku můžeš použít i pistolovou s jistým pravidlem. Páječku sepneš opodál, tj. s nataženou rukou pryč, pak naber cín zaletuješ spoj a opět s páječkou pryč vypni spínač.
FET tranzistor se vloží do desky plošného spoje jako poslední součástka a pokud je už zapájen v obvodu, je  chráněn před nepříznivými vlivy.
Směle vpřed, odvážnému štěstí přeje.:P Dějí ale věci mezi nebem a zemí a netuším co s tím předzesilovačem vyvádíte, že to nechodí.=(

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

94

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

no ja sem tim jenom pripajel drat na vstup a vystup .. treba to ten trandak prezil.. big_smile ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

95

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Zdravím
Povedlo se,sletoval jsem tu stavebnici i se svým "telentem"(pistolovou pájkou)na slaboproud...a jsem nadšenej.Mám JB mexiko-snímače Kent Armstrong,hraje to skutečně skvěle,konkrétní zvonivé alá M.M.,ale piha na kráse je vysokofrekvenční pisk,nebo pysk?:P....asi jako zapnutá televize.Neni to nijak hrozné,ale při nazvučení např.na nákym open festu....nevím, nevím,asi by to moh bejt pěknej bordel.Experimentoval jsem s hodnotou odporu C4...,když ho zaměním za ty přiložený ve staveb.pískání sice zmizí,ale zvuk už není tak "cinkavý".Cx jsem neosazoval...(viz p.Betaron).Můžete mě poradit někdo co s tím??
                                                                                              BassZdar!

Fender JazzBass-Méchiko..Kent Armstrong.   Head Trace Elliot box(samohonka)4x10"aa craaft
0 xLajků:

96

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

Jak problém popisuješ, indukuje se někde do cesty signálu vysokofrekvenční složka. Možná by pomohlo odstínit, ikdyž já s tímto ve staré Yamaze problém nemám.
Prověř propojovací kabel od basy a určitě vyzkoušej s jinou šňůrou, aby byla s určitostí eliminována možnost takového problému.
Kondenzátor Cx se běžně používá i na vstupech koncových zesilovačů, a právě ten má za úkol zamezit průniku „rádiového hvizdu“ do zesilovaného signálu. Zkus tedy taky osadit kondenzátor Cx – cca 470pF až 2,2nF.
Čím bude tato hodnota mezi živým a zemí nižší, tím se bude ořezávat, blokovat signál z horní strany slyšitelného kmitočtového pásma. Je to otázka nějakého kompromisu (tedy pokud je nástroj i kabely v pořádku).
Do plošáčku si připájej raději krátké kousky Cu drátku, ať si častým pájením nepoškodíš plošný spoj. Pak hledej optimální hodnotu Cx.
Pozn. Ještě není jasné, zda máš preamp už zabudovaný v base nebo jen tak zkusmo bokem.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

97

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

....mám to zavřený už v base,do tý "šachty" se to vešlo s bat uplně na knop,ale frézovat se mě nechtělo.S tim stíněním moc nevím,zabalil jsem preamp do bublinkovýho igelitu...(kutil domácí),kabely jsem zkoušel různý.Jinak díky za rady,vše vyzkouším,jen...trošku nejasnost s tim Cu drátkem.....:P.přešel jsem z letování okapů na plošné spoje

                                                                                                          Díky jazzzdar!

Fender JazzBass-Méchiko..Kent Armstrong.   Head Trace Elliot box(samohonka)4x10"aa craaft
0 xLajků:

98

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

vlastně asi vím....takový dva drátky který vletuju do plošáku, a na ty teprv budu pájet ty odpory....že??:rolleyes:

Fender JazzBass-Méchiko..Kent Armstrong.   Head Trace Elliot box(samohonka)4x10"aa craaft
0 xLajků:

99

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

ještě s tím odstíněním....napadlo mě to celý zalejt ve finále do epoxydu....je to možný?....samozřejmě je v tu chvíli po experimentech.....

Fender JazzBass-Méchiko..Kent Armstrong.   Head Trace Elliot box(samohonka)4x10"aa craaft
0 xLajků:

100

Re: Upgrade – snímačový předzesilovač s N-FET

nerekl bych ze bublinky a epoxid sou to prave na odstineni

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků: