1

Téma: Kde nejlépe koupit KRK ?

Zdraví a mír všem  smile

Máte někdo zkušenosti s nakupováním krku na basu?

Kde, kolik, na co dát bacha...?

Díky moc, budu rád za jakoukoliv radu, o tomhle totiž vím úplný prd smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

2

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

za mě...

1. NBE.cz (Hořovice)
Tam tě vyrobí krk na míru jaký chceš. Kvalita bude vcelku slušná. Poreferovat může kurowec - myslim, že ho tam kupoval. Horší bude asi doba dodání...
Cena cca do 3000 Kč

2. KOLLITZ.de (Weisendorf, Německo)
Myslim že kvalita bude taky velice slušná. Není to daleko takže se tam dá autem. Mám v plánu se tam zastavit mají slušný ceny - můžu tě poslat ceník. Prodávají kompletně tonewood ale i polotovary a to v různých stavech. Hotový krk vychází lehce přes 100 euro. Ale záleží na provedení. Jejich produkty prodává Popp chn.cz ale za uplně jiný ceny.


Z levnějších prodává polotovary např.

Dr.parts - muziker.cz
Kvalita nástrojů SX

Bachmusik.com

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: SMETS (09. 05. 2011 11.52:08)

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

Z Německa ještě:

www.rockinger.com
www.goeldo.com

Jo a tady najdeš vše:

http://buildyourguitar.com/resources/suppliers.htm

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

4

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

různě prefabrikované krky s různou mírou zpracování mají v Aleximu ceny od 1500,- výše podle kvality

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: kurowec (09. 05. 2011 12.48:59)

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

SMETS napsal:

1. NBE.cz (Hořovice)
Tam tě vyrobí krk na míru jaký chceš. Kvalita bude vcelku slušná. Poreferovat může kurowec - myslim, že ho tam kupoval. Horší bude asi doba dodání...
Cena cca do 3000 Kč

ano já kupoval krk i tělo v NBE, ale Ondras tady z fora měl taky zájem o krk na precla a to se prej už nějak vošívali a nebo cena nebyla už tak výhodná. Já tam koupil JB krk za 2.500,-  s tím, že sem měl asi 500,- slevu na to, že měl kousínek odštíplej okraj. Po domodelování a nalakování nejde nic poznat. Jo a je to javor s nalepeným javor hmatníkem, s polyester matným lakem. Nabízeli mě toho docela dost, prej to dělají pro amíky z jejich US matrošu. Sem musel čekat až započnou další várku. Custom výroba podle spec. požadavků asi vyjde finančně trochu jinak. Pan Palek byl velice ochotný a posílal fotky a nabízel i krky za velký slevy co měly menší suky a i krásnej krk z očko javoru. Prostě to co amíkům poslat asi nemohly. Trvalo to docela dlouho. Tady je nějaký povídání i s fotkama http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=7464

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

6

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

koukl bych se po nějakém Warmothu - mnoho variant na výběr, vč. exotických kombinací, slušná kvalita

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

7

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

Díky všem za rady smile

K Warmothu, má smysl nakupovat přímo přes jejich web?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

8

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

tao-kan napsal:

K Warmothu, má smysl nakupovat přímo přes jejich web?

Imho jen pokud máš nějaký specifický požadavky (třeba malý gotoh díry nebo nějaké nestandardní dřevo). Pokud ale sháníš nějakou klasiku, tak koupí jetého kusu výrazně ušetříš.

Ještě bych přidal Mighty Mite (celkem levné, nejspíš Korea, kolem 100 dolarů, ale pořád slušná kvalita - viz třeba Kopytův precl v inzerci nebo Wexxův bezpražec), Allparts (Japonsko, mívají krásné laky a v USA si je dost chválí), USACG (tuším, že to je několik lidí, kteří odešli od warmothu - dělají trochu jinou hlavu, zřejmě nemají Fender licenci, ale dá se dostrouhat na origo, kvalita asi naprostá špička, velmi často z těchhle dílů staví třeba Nino Valenti), WD Music (o tomhle moc nevím, ale viděl jsem několik moc pěkných kousků i z exotických dřev) a určitě i kupa dalších.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

9

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

nevím, jaký máš finanční limit, ale pokud uvažuješ kolem 4 tisíc, tak bych spíš zašel za nějakým kytarářem a  nechal si to udělat na míru...

basa & co.
0 xLajků:

10

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

kurcatovium napsal:

WD Music (o tomhle moc nevím, ale viděl jsem několik moc pěkných kousků i z exotických dřev)

mslim že právě ty WD se pro USA vyráběly v Hořovicích...

Imho tady ty WD a Allparts a warmoth bude +- stejná kvalita, ale fakt bych se nebál třeba toho Německa Kollitzu. Zase je výhoda, že si tam zajedeš vybereš přesně to co chceš. A pověstná německá kvalita...  A myslím že ty allparts dýluje Vivian Instruments - tak mu můžeš zkusit napsat co a jak, ale asi když si to přitáhneš sám tak tě to bede stát  míň...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

11

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

haens napsal:

nevím, jaký máš finanční limit, ale pokud uvažuješ kolem 4 tisíc, tak bych spíš zašel za nějakým kytarářem a  nechal si to udělat na míru...

Jo jenže ono asi spousta kytarářů právě staví fendroidy z polotovarů???... nebo ne? smile

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: df (03. 01. 2023 14.04:14)

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

Ozivuji stary thread, protoze si obcas nejakou basu slozim. Naposledy to bylo nekdy okolo roku 2017, takze me v soucasne dobe zaskocily nejen ceny, ale i mala dostupnost. Nejsem uplne informovany a od kytararu jsem nezjistil nic moc. Takze, krky s napisem Fender, ktere koupim na eshopech jsou pro me zahada. Kdysi sem neco doma mel a nebylo to spatne, ale uplne dobre take ne. Levne no name krky buhvi odkud jsem doma na skladani nemel, ale basu s necim takovym na serizeni jo a bylo to po vsech strankach spatne. 

Inu, diskutujme. 

0 xLajků:

13

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

Jsem zrovna nedávnou koukal na člověka co krky a těla nabízí na bazaru a říkal jsem si, jak moc kvalitní to může být

https://hudebnibazar.cz/uzivatel/detail/?ID=58812

 

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

14

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

Já scháněl krk asi před rokem. Původně jsem nechtěl stávající krk na JB odpražcovávat, ale idea byla koupit nový fretless krk a starý si schovat. V té době jsem na žádný FL krk skladem nenarazil. Zkoušel jsem kontaktovat Alexim, protože v nabídce něco měli s dodatkem, že na dotaz. Odepsali mi, že zrovna nic nemají, ale že to berou přímo z NBE z Hořovic, tak jsem zkusil přímo je. Tenkrát měli skladem jen jeden krk, pražcovej 70s s obdélníčkama za cca 11tisíc. Psali, že běžně mají krky kolem 7 tisíc, ale nemají nic skladem ani ve výrobě. Víc zkušeností v tomhle měru nemám.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

15

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

Fender krků spousta: https://www.muziker.cz/baskytarove-krky

Osobně bych se tomu už vyhnul: před 6ti lety jsem měl utkvělou představu, že složím z Genuine dílů novou basu. Genuine díly mají seriová čísla, tedy plně nahradí Fender díly. Koupil, složil, ale bylo to zvukově takové jalové. Asi nutné pořádně rozehrát. Nicméně výsledek zklamal, takže no more. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

16

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

Dzzerza napsal:

Jsem zrovna nedávnou koukal na člověka co krky a těla nabízí na bazaru a říkal jsem si, jak moc kvalitní to může být

 To jasanovy telo sem si zrovna privez domu a vypada celkem hezky, je tezky, ale to sem vedel predem, chlapik mi vsechno zvazil a nafotil, takze ok. Stav fotkam odpovida. Delany je to ocividne na frezce, takze povrch taky ok, zadny vyvrty a otrepu sem nenasel, pekny obrobek. Otazka sou rozmery, protoze tvrdil, ze je kapsa podle origo Fenderu a to nemam zatim jak overit. Zbytkovou vlhkost a stabilitu asi merit nebudu, ale to vypada taky ok. Jasanovyho precla sem si sestavit dycky chtel a hranice diskomfortu je u me kolem peti a pul kilo, takze sem s vahou v poho. Uvidime jak to pude sestavit a jak to bude hrat. Pokud by byl vysledek zvukove dobry, tak je to celkem obstojny kauf a svuj ucel to rozhodne splni.

Krk je teda nakonec necekane problem, protoze sem myslel, ze mam doma jeden fenderackej, ale ten sem behem karanteny namontoval a udal s jinou basou. 

 

0 xLajků:

17

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

MartinXC napsal:

Genuine dílů novou basu. Genuine díly mají seriová čísla, tedy plně nahradí Fender díly.

 Koupil jsem si PB tělo a JB krk, osadil to SPB3  a  HW z MiM a hraje to jako mexiko,  jen to nový stálo asi 13 a je to celý přesně tak jak potřebuju smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

18

Re: Kde nejlépe koupit KRK ?

Atvečko napsal:
MartinXC napsal:

Genuine dílů novou basu. Genuine díly mají seriová čísla, tedy plně nahradí Fender díly.

 Koupil jsem si PB tělo a JB krk, osadil to SPB3  a  HW z MiM a hraje to jako mexiko,  jen to nový stálo asi 13 a je to celý přesně tak jak potřebuju smile

Ono to tak nějak mexicky hrálo taky. Ale zdaleka ne tak dobře jak moje jiný mexika. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků: