1

Téma: Kvalita značky Gallien-Krueger

Zdravím všechny,
uvažuju o pořízení aparátu GALLIEN-KRUEGER 1001RB-II (700W + 50 W) / 4 Ohm s boxem GALLIEN-KRUEGER NEO 410 800W / 4 Ohm, 4x10" + horna. Při dotazu na tento produkt na Kytary.cz mi bylo řečeno, že aparát mají, ale Galliena neradi prodávají, jelikož je podle nich dosti poruchový.
Chtěl bych se proto zeptat na zkušenosti s touto značkou, popřípadě přímo s touto hlavou a boxem.
Jako druhou variantu mám WARWICK X-TREME 10.1 1000 W / 4 ohm s boxem WARWICK WCA 411 ND 800W / 4 ohm.

Díky moc za pomoc

Škarwik

Profil

motto: " Ač se snažím, seč mi ruce stačí, basa je stále o dobu přede mnou ! "
0 xLajků:

2

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

ty kytary.cz to sou fakt kokoti.cz! big_smile

0 xLajků:

3

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

skarwik napsal:

na Kytary.cz mi bylo řečeno, že aparát mají, ale Galliena neradi prodávají, jelikož je podle nich dosti poruchový.

To jsou teda hodný že to řikaj. No to jsou kokot, maximálně na tom maj nízký marže.

Židovský obchodník napsal:

Jediná možná chyba obchodníka je jeho hloupost

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

4

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Gallien jsem měl a bez jedinýho problému . . . ty vole ale fakt se divím jak jsou ty jebky ulhaný!

0 xLajků:

5

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

mam box GK najnizsej serie a dost tvrdo s nim zaobchadzam hramej casto cez polovicu volume a  pustam do neho cez silnejsi zosik.Prenasam ho v aute na zadnych sedadlach je dost orypany obuchany ale mriezka je silna a repro drzi a hra ako ma...uchytky na boku su casto zatazovane a ziju...za tie peniaze jedna radost!

0 xLajků:

6

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

raz som hral u kamarata s touto kombinaciou co uvadzas (GK RB1001+GK NEO 4X10) a prost bolo to velmy dobre nad moje ocekavani.Hral som iba asi na 2/10 maximalne lebo sme boly v jdnom dome ale ten tlak co to malo a ten zvuk tak ircite by i zle nezrobyl pri kupe,sam som nad touto kombinaciou rozmislal.Ohladom boxu tento box GK NEO ma troska inu charakteristiku ako RBH nebo in,ma svetlejsie vysky,i vraj lepsi tlak,proste kamarad skusal vo Widni vsetky GK boxy ale zebral tenhle...Inak otom ze se GK RB kazi pocuji prvni krat,kdyz to tak se popitej na ojetej

0 xLajků:

7

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Už viac ako 2 roky používam 1001 RB-II v kombinácii s 410 RBH boxom a nemôžem sa na nič sťažovať. Nepostrehol som žiadne vady čo sa týka kvality alebo spracovania. Naopak, ten zosík ti môžem len odporučiť!

0 xLajků:

8

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

to je jednoduchý, kup to z audioteku. kdysi měli gk na kytarách hodně, ale pak začali dělat markbasse a GK skoro ostranili, asi kvůli marži. Každopádně se nenech odradit.

0 xLajků:

9

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Kasli na to co ti rikaji v Kytarach.cz.
Ja mam presne tuhle kombinaci o jakou mas zajem a jeste k tomu mam box GK NEO 212.
Zadny problem s tim nemam. Proste zapnu a hraju.
GK jsou prece znamy svoji spolehlivosti.
Jedinej problem kterej budes s touhle sestavu mit, je ten, ze ti chlapi z kapely budou rikat at se ztlumis big_smile.
jdi do nej.

VIVIAN GLIM-Marek Haruštiak Signature Bass, Fender JazzBass, MXR 80, Markbass - Compressore
GK RB1001 II, 4x10, 2x12
www.booters.cz
0 xLajků:

10

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

MatthewDiesel napsal:

ale pak začali dělat markbasse a GK skoro ostranili, asi kvůli marži.

si jedou spis v edenech s markem nemaj moc sance pac zastoupeni maj musikzone.cz a ty maj lepsi ceny co sem kdysi koukal jedny z nejlepsich v evrope a hlavne super pristup..

jinak ke G-K, mne nikdy moc zvukove nebral, ale neslysel sem ze by nekdy byl nejak poruchovej melo ho spostu kamosu a nikdy s tim nemeli problem...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Moc díky všem za pomoc!!
Předpokládal jsme, že hláška o poruchovosti je pouze komerční tah. Prolezl jsem ještě pár zahraničních diskuzí a všude jsem našel většinou kladné ohlasy.
Bohužel nemám s Gallienem zkušenosti ani nikdo z mých kamarádů. Jsem zatíženej na Warwick, ale chtěl bych zkusit něco jiného.
Uvažoval jsem ještě nad Edenem nebo Hartke. Z důvodu každotýdenního cestování po různých místech nechci lampovou hlavu a tento Gallien se mi zdál jako dobrá volba, i když má docela dost korekcí, které asi nevyužiju. Nejsem typ, který laboruje se zvukem. Nepoužívám moc krabičky a mám rád jednoduché zesilovače. Mám jasnou představu, jak má můj zvuk vypadat z pohledu toho kde a co hraju.
Zajímá mě ale ta funkce Bi-Amp při hraní s bandem. Zarazilo mě, že v recenzi v Muzikusu psal Peter Pavlík, že při přepnutí DI výstupu na post jde ke zvukaži už crossovaný signál a to jen jeho nízká část (pásmo do 5kHz). Máte někdo k tomuto nějaké poznatky, nemá to nějaká negativa??

Profil

motto: " Ač se snažím, seč mi ruce stačí, basa je stále o dobu přede mnou ! "
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: grampa (17. 01. 2010 11.42:42)

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

skarwik napsal:

Moc díky všem za pomoc!!
Předpokládal jsme, že hláška o poruchovosti je pouze komerční tah. Prolezl jsem ještě pár zahraničních diskuzí a všude jsem našel většinou kladné ohlasy.
Bohužel nemám s Gallienem zkušenosti ani nikdo z mých kamarádů. Jsem zatíženej na Warwick, ale chtěl bych zkusit něco jiného.
Uvažoval jsem ještě nad Edenem nebo Hartke. Z důvodu každotýdenního cestování po různých místech nechci lampovou hlavu a tento Gallien se mi zdál jako dobrá volba, i když má docela dost korekcí, které asi nevyužiju. Nejsem typ, který laboruje se zvukem. Nepoužívám moc krabičky a mám rád jednoduché zesilovače. Mám jasnou představu, jak má můj zvuk vypadat z pohledu toho kde a co hraju.
Zajímá mě ale ta funkce Bi-Amp při hraní s bandem. Zarazilo mě, že v recenzi v Muzikusu psal Peter Pavlík, že při přepnutí DI výstupu na post jde ke zvukaži už crossovaný signál a to jen jeho nízká část (pásmo do 5kHz). Máte někdo k tomuto nějaké poznatky, nemá to nějaká negativa??

Přidám se k ostatním s tím že za GK strčím ruku do ohně, mám tu starší verzi a neprosto bez problémů,s korekcemi se to mám tak že to vypadá složitě, ale není, klasika plus dva filtry.Na funkci BI-amp si stahni tady návod na 700RB je to tam pěkně popsané
http://www.disk.cz/disk/manuals.csp?!PF,30
a ohledně přepnutí DI výstupu že by tam šel jenom do 5kHz, podle blokového diagramu zapojení je to tak viz. manuál. Ještě dodám že to je při zapojení BI-amp.

Spector NS 5 CR, GK 1001 - 90's Style jak ta kapela RHCP, Symetrix, H&K BC410H
Jolča Jantar 4
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: m3 (17. 01. 2010 14.40:03)

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

skarwik napsal:

važoval jsem ještě nad Edenem nebo Hartke. Z důvodu každotýdenního cestování po různých místech nechci lampovou hlavu a tento Gallien se mi zdál jako dobrá volba, i když má docela dost korekcí, které asi nevyužiju. Nejsem typ, který laboruje se zvukem.

no to by mozna bylo lepsi uz koupit nakej ten digi zesak se zakladnima korekcema ala LM2 bo LM 3...

skarwik napsal:

Jsem zatíženej na Warwick

idyz zas warw mi pride ze je takovej hodne slusnej a kulatej a asi i dost komprimje... idyz ja se snazim vsechny tydle funkce vypnut kdyz uz hraj na czi apec...

takovi mi to prislo jak takovej vymydlenej ampeg  na moc podobnejch veci sem nehral.. idyz GK je taky takovej hucivejsi  mam radsi ty vrcaky...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Zdravím, požívám pět let bednu 410BL (nejnižší řada) a čtyři roky do ní pouštím 480W z GK1001RBII a neměl jsem jediný problém nebo poruchu...
GK platí mezi aparáty k těm stabilnějším, jediný problém měla řada komb 1001RB/210 a 700RB/210, které se měly tendenci přehřívat, ale samostatné hlavy s tím potíže nemají.
Ale doporučuji si na to GK nejdříve zahrát, je to osobitý aparát a nemusí ti sendout, zvláště pokud víš, jaký chceš zvuk.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

15

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Jejda to jsou tedy blazni...

K veci - GK vlastnim rok a pul a jsem spokojenej...jediny co mi vadi, je ze to hraje sakra moc nahlas (mam 700RB, tj. 480+5O/4ohm, 320+50/8ohm a mam jeden reprak, tak 320 a tlaci to hrozne)

A taky k tomu zvuku, nema cen usi nic nalhavat, zvuk je opravdu dost večkovej, stredy se tam ziskavaji nesnadno, nezkousel jsem to s vylozene stredovou basou...

Nicmene pokdu jde o nejakou kvalitu zpracovani nebo zvuku jako takovyho, tak je to proste hodne moc dobry big_smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

16

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Znám Gallieny starý víc než dvacet let a jedou v podstatě bezúdržbově.
Podle mně jsou to jedny z největších držáků, srovnatelný klidně s Mesou, co se bezporuchovosti týče.

Výtka od Kytary.cz není nic jinýho než výmluva, GK v Čechách mají opravdu hodně nízký marže, základní u GK je 12% což je pro kytary nic a pokud by chtěli lepší, musí koupit aspoň za mega.
Na druhou stranu i díky nízkým maržím je taky nízká MOC, což je dobrá zpráva zase pro nás :-) stejnou politiku má třeba Engl.
Kytary.cz sere, že tuhle tradiční značku tady má v dobrý distribuci někdo jinej a nebojí se jich, tudíž jim diktuje ceny, to je celý.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

17

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:

A taky k tomu zvuku, nema cen usi nic nalhavat, zvuk je opravdu dost večkovej, stredy se tam ziskavaji nesnadno

Důrazně nesouhlasím! Nevím co máš za basu a jakej zvuk hledáš, ale pro mně je GK naprosto standardně vyrovnanej ve všech frekvencích, se středam jsem nikdy problém neměl, pro někoho je ale problém barva zvuku, ta ovšem nemá s frekvencemi co dělat, roli hraje konstrukce, posazení parametrů. Co jsem pozoroval, tak problém s Galliením zvukem mají často lidi, kteří jsou zvyklí hodně kroutit EQ.
Je to klasickej problém: GK hraje frekvenčně úplně rovně, pokud ho rovně necháte. Jiné aparáty jsou laděné vice "podle ucha", prostě na první poslech více lidí řekne: "tohle se mi líbí"
Paralela ze zvukařskýho světa: mezi amatérskými posluchači jsou hodně oblíbené bedny Bose. Koncepce jejich vzniku byla jednoduchá. Dostat do poslechové místnosti 5000 běžných posluchačů a udělat průměr z toho, co se jim nejvíc líbí. Proto dneska najdete Bose systémy v obýváku kdejakýho zbohatlýho burana. Stejnou věc zkusili i u P.A. a osobně neznám jedinýho zvukaře, který by Bose používal anebo se mu jejich P.A. aspoň líbilo. V určité fázi jsou prostě frekvence běžnému uchu líbivé naprosto nepoužitelné.
Nechci tady debatovat, které basové aparáty jsou na tom stejně, jedna taková značka se tu rozšířila jako neštovice :-) no a abych nekončil OT, rada otce Fura na závěr:

KUP GALLIENA NEBO TI ZAPÁLÍM BARÁK! :-)

Pokud jseš pořádnej rocker, tak tě ten aparát určitě přežije.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

18

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:

jedny z největších držáků, srovnatelný klidně s Mesou, co se bezporuchovosti týče.

halelujáááá bratře

el BassTardo napsal:

KUP GALLIENA NEBO TI ZAPÁLÍM BARÁK!

amen, let´s sniff some glue smile smile

jo a pak par negru s klestema a letlampou, ta Roba Galliena klidně přežijou smile smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

19

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:

tak problém s Galliením zvukem mají často lidi, kteří jsou zvyklí hodně kroutit EQ.

ja s tim nekroutim vubec a nebavi mne .. resp neurazi ale proste mi nevymluvis ze oproti nestovicim nebo treba swr ba i hartke je ten zvuk takovej dutejsi... neco jako ampeg ale tam je ta dutost takova prijemneji plna,,, i ten warw co mi pride takovej osekanej (kompresorove cistej) mi zni komplexneji..
btw proc kdyz na markovi vytahnu tn jejich VPF filtr a udelam diru do stredu zni to jak GK narovno??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

20

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:

Důrazně nesouhlasím! Nevím co máš za basu a jakej zvuk hledáš, ale pro mně je GK naprosto standardně vyrovnanej ve všech frekvencích,

No basu sice nemam nijak extremne kvalitni, ani extremne nabasovanou. Ale jak si proste trvam an tom, ze Gallien maji dost agresivni zvuk idealni do tvrdsi hudby, tak isp orste budu trvat na tom, ze mi tam proste stredy chybi. Ja osobne mam basy vysky prakticky rovne a naopak ty strdy hodne priadavam, protoze mi to tam chybelo (jasne vim ze podstatnou roli hraje basa, ale hral jse man to s vic basama a obecne to pro me plati)
Pokud jde o to, jakej hledam zvuk, tak je to prave ten stredovej...ze zacatku bylo vse OK, ale proste casem kdyz to trochu naposlouchas ten aparat, tak si to zacnes vic uvedomovat. Coz ty, za tech dvacet let mas teda jinej nazor no.

Ja osobne neuznavam nazor "ze si tam nakroutis co chces"...takovej aprat proste neni, kazdej ma svuj zvuk. Muzes tam sice narkoutit ja nevim, ale tu svoji charakteristiku si to vzdycky zachova.
Treba do jazzubych svyho galču orpavdu nevzal...

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

21

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:

ale pro mně je GK naprosto standardně vyrovnanej ve všech frekvencích, se středam jsem nikdy problém neměl

nápodobně

Kiwi napsal:

Treba do jazzubych svyho galču orpavdu nevzal...

GK je jednoznačně jazzový aparát !           ...a taky rockový, metalový, bluesový... big_smile

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: Barius (19. 01. 2010 17.24:47)

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Např. Endy Moon hraje jazzrock a má GK1001RB + box GK410RBH. Ale co vím tak ten zesák už měl dvakrát na reklamaci. Asi nějaký dělňas na noční šichtě něco špatně dotáhl :-) Může se stát. Ale zvuk má skvělý, taky má skvělé nástroje! http://bandzone.cz/endymoon

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

23

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

pro inspiraci to soupnu tady, letosni NAMM
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/e … g_2471.jpg
200w, 1Kg, 250 USD

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

24

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

m3 napsal:

hartke

ježiš hartke to byla teprv podle mně dutá díra

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

25

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Fuit napsal:

ježiš hartke to byla teprv podle mně dutá díra

ja na to hral jen parkrat a moc sem s tim nesteloval ... ale neprislomi to..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Já přešel na GK z Hartke a od té doby nevím, co je to stížnost na kvalitu aparátu. Chtěl jsem pořádného pracanta a toho jsem taky dostal. Za poměrně málo peněz - maso muzika smile

0 xLajků:

27

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

m3 napsal:

ja na to hral jen parkrat a moc sem s tim nesteloval ... ale neprislomi to..

Když to vidim u někoho na podiu tak má většinou dobrej zvuk (spíš hodně dobrej s ohledem na podmínky) ale když jsem měl tu hlavu já, nemoh jsem se vůbec zvukově prosadit aniž bych to hnal hlasitostí a moc příjemný mi to nebylo... ale jak řikám, hartke nebude průšvih, jen moje zkušenost nic moc

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

28

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

e.t. napsal:

pro inspiraci to soupnu tady, letosni NAMM
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/e … g_2471.jpg
200w, 1Kg, 250 USD

tak to ho můžeme v u nás čekat tak na Vánoce 2011 :-)
Jediná věc, co musím GK jako firmě vytknout je to, že se s novinkama neuvěřitelně loudají, viz snad dva roky avizovaný Fusion. Ale zase na druhou stranu, když už něco přijde, tak už to stojí za to.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

29

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

e.t. napsal:

pro inspiraci to soupnu tady, letosni NAMM
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/e … g_2471.jpg
200w, 1Kg, 250 USD

hmm to vypada sexy sem uvazoval ze bych si koupil i ten starej MB kdyby byl za rozumny prachy a mel malinko vetsi vykon...

todle vypada pekne .. a ta cena taky btv to je za ten malej nebo vetsi... big_smile

pocitam ze je to taky digi?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

30

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

hele uz to maj v kytarach ten vetsi...
http://kytary.cz/gallien-krueger-mb2-500/HN108401/
smile
sem zvedavej na ten malej smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

31

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Tak mě napadá jak by se líbilo pánům v USA co o jejich (co se týče spolehlivosti rozhodně kvalitních) aparátech hlásí nějaký blbci v českym obchodě:-) Nevim zda bych chtěl jako výrobce spolupracovat s takovým maloobchodem...

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

32

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Fuit napsal:

Tak mě napadá jak by se líbilo pánům v USA co o jejich (co se týče spolehlivosti rozhodně kvalitních) aparátech hlásí nějaký blbci v českym obchodě:-) Nevim zda bych chtěl jako výrobce spolupracovat s takovým maloobchodem...

je vidět že to hlasí i u edenu...ale tam bych to mu asi bohužel možná i věřil

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

33

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

GulášeK rulezz big_smile

http://honzoid.ic.cz/ikonky/pe.gif http://honzoid.ic.cz/ikonky/last.gif GulášeK 1001RB
0 xLajků:

34

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

JJ, cena je za ten malej. oni sice radej cekaj, ale ty male MBcka (digi) se hromade lidi kurvili, tak si na to davaj bacha, no proste zadnej Uli wink

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

35

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Znám případ (z první ruky), kdy na 1001RB-II hrál týpek přes EBS 4x10 + 2x10 což je celkem 2,7ohmu, přičemž GK má minimum 4ohm... Hrál na to nevědomky asi rok (kluby, open air...) a zesík ani nemrkl a vesele hraje dál. To už o něčem svědčí... o GK i o týpkovi big_smile

Hudba nie su preteky!
0 xLajků:

36

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

rysan napsal:

Znám případ (z první ruky), kdy na 1001RB-II hrál týpek přes EBS 4x10 + 2x10 což je celkem 2,7ohmu, přičemž GK má minimum 4ohm... Hrál na to nevědomky asi rok (kluby, open air...) a zesík ani nemrkl a vesele hraje dál. To už o něčem svědčí... o GK i o týpkovi big_smile

Jasně, dobrý zesilovač (což asi GK je) by to měl vydržet, ale lépe se té minimální ómáže držet wink

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

37

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

jimmy napsal:
rysan napsal:

Znám případ (z první ruky), kdy na 1001RB-II hrál týpek přes EBS 4x10 + 2x10 což je celkem 2,7ohmu, přičemž GK má minimum 4ohm... Hrál na to nevědomky asi rok (kluby, open air...) a zesík ani nemrkl a vesele hraje dál. To už o něčem svědčí... o GK i o týpkovi big_smile

Jasně, dobrý zesilovač (což asi GK je) by to měl vydržet, ale lépe se té minimální ómáže držet wink

no tak on to vydrží big_smile samozřejmě...stejně tak jako vydrží auto točit na vysoký otáčky i když řve jak zběsilý a sme v červenejch....ale jakmile to přesáhne uričtou mezní hranici tak to zasmrdí...to není tak že 2,7 ohm do 4ohm rovná se automaticky konec zesíku big_smile to je jen o tom že při určitým zatížení (čistě názorně řekněme při vysokým volume i když na tom to jediným zas tak uplně nezáleží) to prostě začne bejt nad "síly" materiálu takovej výkon dávat

ale je to fakt asi jako jezdit nepřipoutanej big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

38

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Kubš napsal:

...to není tak že 2,7 ohm do 4ohm rovná se automaticky konec zesíku

Však já vim. Proto jsem taky psal, že na to hrál rok i velký fesťáky. I když se hlasitostně nijak nežinýruje, naplno to určitě netočil, to je fakt.

Hudba nie su preteky!
0 xLajků:

39

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

rysan napsal:
Kubš napsal:

...to není tak že 2,7 ohm do 4ohm rovná se automaticky konec zesíku

Však já vim. Proto jsem taky psal, že na to hrál rok i velký fesťáky. I když se hlasitostně nijak nežinýruje, naplno to určitě netočil, to je fakt.

jasný ale asi bych to asi nedal big_smile třeba některý zesíky by to ani nepustily prostě by zařadily ochranu a konec big_smile "nehraju"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

40

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

rysan napsal:

EBS 4x10 + 2x10 což je celkem 2,7ohmu

Pokud to byly dvě paralelně zapojené bedny po 4 Ohmech, tak to jsou 2 Ohmy.

jimmy napsal:

dobrý zesilovač (což asi GK je) by to měl vydržet,

GK má v zesilovačích ochranu (Intelligent Protection Circuitry), která při přetížení koncového stupně nebo zkratu zamutuje buzení a rozsvítí kontrolku červeně.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

41

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

4ksch napsal:
rysan napsal:

EBS 4x10 + 2x10 což je celkem 2,7ohmu

Pokud to byly dvě paralelně zapojené bedny po 4 Ohmech, tak to jsou 2 Ohmy.

jimmy napsal:

dobrý zesilovač (což asi GK je) by to měl vydržet,

GK má v zesilovačích ochranu (Intelligent Protection Circuitry), která při přetížení koncového stupně nebo zkratu zamutuje buzení a rozsvítí kontrolku červeně.

pokud to spočítáš tak to zřejmě bylo 4+8 paralel big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

42

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Kubš napsal:

pokud to spočítáš tak to zřejmě bylo 4+8 parale

EBS přece nedělá 8 ohmové bedny

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

43

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

4ksch napsal:
Kubš napsal:

pokud to spočítáš tak to zřejmě bylo 4+8 parale

EBS přece nedělá 8 ohmové bedny

ahááá big_smile někdo tu pak tedy nemluví pravdu a já to nejsem big_smile takže si to vyřidte mezi sebou big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

44

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Hmmm hmmm asi máte pravdu, omlouvám se za mystifikaci. V tom případě to opravdu bylo 4+4 ohmy paralelně, tedy 2 ohmy celkem, což staví GK ještě do lepšího světla wink Neslyšel jsem, že by mu to někdy vyplo...

Hudba nie su preteky!
0 xLajků:

45

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

já myslím že to bude něco ve smyslu ... zesák sice 2 Ohm zvládá, ale než řešit případné reklamace, tak tam dáme pro jistotu min. 4 Ohm .. a máš to:) ...solidní výrobci většinou mají ve všem dostatečnou rezervu a když ví, že 2 Ohmy už jsou na hranici, tak radši dají parametr "horší"

na Edenu WT550 je min. 2 Ohm, ale v manuálu je doporučován provoz na 4 Ohmy ...

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

46

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Nemá tady nahodou někdo GK RB400?

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

47 Naposledy upravil: Aidamos (09. 10. 2010 19.05:53)

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

DalajVladan napsal:

já myslím že to bude něco ve smyslu ... zesák sice 2 Ohm zvládá, ale než řešit případné reklamace, tak tam dáme pro jistotu min. 4 Ohm .. a máš to:) ...solidní výrobci většinou mají ve všem dostatečnou rezervu a když ví, že 2 Ohmy už jsou na hranici, tak radši dají parametr "horší

To ale znamená, že buď nevyužiješ plný výkon zesilovače, a nebo že výrobce rovnou udává maximální výkon nižší než by ve skutečnosti mohl být (než zesilovač umí).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

48

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

D.V.B. napsal:

Nemá tady nahodou někdo GK RB400?

ma  big_smile  nevim estli ti to pomuze, mame ho na zkusebne kratce a je to krabice z roku 95. ja mam ale RB200, rok vyroby 81. vozime to po koncertech, dva az styrykrat do tydne se na to hraje na zkusebne, pucuju to po koncertech a kdyz nejakou akci delame davam to do placu jako erar. tuky tuk, nikdy zadnej problem

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

49

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

GK je za ty prachy absolutně nejlepší volba!!!

0 xLajků:

50

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Maj to dobrý. I laciná série jako je GLX hraje pěkně a umí přesně co slibují v papírech.

0 xLajků:

51

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

e.t. napsal:

ma  big_smile  nevim estli ti to pomuze, mame ho na zkusebne kratce a je to krabice z roku 95. ja mam ale RB200, rok vyroby 81. vozime to po koncertech, dva az styrykrat do tydne se na to hraje na zkusebne, pucuju to po koncertech a kdyz nejakou akci delame davam to do placu jako erar. tuky tuk, nikdy zadnej problem

hrál sem na to mockrát a luxus!!!

0 xLajků:

52

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Janec napsal:

Maj to dobrý. I laciná série jako je GLX hraje pěkně a umí přesně co slibují v papírech.

hrál sem na bednu 4x10 backline cca měsíc zpět a čuměl sem jako dost na ten zvuk...pohoda!

0 xLajků:

53

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

No právě, i ty laciné série se nehodí podceňovat. Například po otevření 210 GLX a vytažení repra na mě koukala Eminence CA2010 akorát s feritovým magnetem. Bedna poctivě prodrátovaná a překvapení - vyrobená z MDF desky smile

0 xLajků:

54

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Janec napsal:

No právě, i ty laciné série se nehodí podceňovat. Například po otevření 210 GLX a vytažení repra na mě koukala Eminence CA2010 akorát s feritovým magnetem. Bedna poctivě prodrátovaná a překvapení - vyrobená z MDF desky smile

O tom repre som vela rozmyslal pred predajom...pačila sa mita zlata farba a dosť!!! Tak som chcel že pokial nieje kapelka tak tie repro vykuchám a spravím si z nich subboofre do auta...ale nakoniec som si povedal že do auta si kúpim radšej komplet repro fusion...

0 xLajků:

55

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Zdravím
Mám problém se svojí 210 NEO bednou. Dnes na zkoušce začal jeden z reproduktorů chrčet.
Nějaké rady co s tím a případně kde? Nejlépe v okolí Zlín/Kroměříž.
Děkuju

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

56

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

mrkni jestli neni na tom repraku trosicku odlepeny ten stred - prachovka... staci jen malinka skvirka a dela to strasnej binec... Kdyztak tam kapni lepidlo a bude po problemu...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

57

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

kurowec napsal:

mrkni jestli neni na tom repraku trosicku odlepeny ten stred - prachovka... staci jen malinka skvirka a dela to strasnej binec... Kdyztak tam kapni lepidlo a bude po problemu...

Prohlédnout repro vizuálně bylo první co mě napadlo a tam problém není.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

58

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

kurowec napsal:

mrkni jestli neni na tom repraku trosicku odlepeny ten stred - prachovka... staci jen malinka skvirka a dela to strasnej binec...

Janus98 napsal:

Prohlédnout repro vizuálně bylo první co mě napadlo a tam problém není.

Prohlédnout vizuálně nestačí. Musí se na to i sáhnout, zatlačit. Nejenom prachovka, ale může být i odlepený spider - takový ten vlnovec. I to lze přilepit sekunďákem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

59

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Aidamos napsal:
kurowec napsal:

mrkni jestli neni na tom repraku trosicku odlepeny ten stred - prachovka... staci jen malinka skvirka a dela to strasnej binec...

Janus98 napsal:

Prohlédnout repro vizuálně bylo první co mě napadlo a tam problém není.

Prohlédnout vizuálně nestačí. Musí se na to i sáhnout, zatlačit. Nejenom prachovka, ale může být i odlepený spider - takový ten vlnovec. I to lze přilepit sekunďákem.

Ano, samozřejmě jsem na to i sahal. Prachovka i spider drží a odlepené nejsou.

Když jsem reproduktor vyndal tak při zahrání dlouhé prázdné struny reproduktor při prskání měmí i amplitudu kmitání. Vždy společně se zmíněmými pazvuky, čili bych řekl že odlepená prachovka to nebude.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

60

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Aidamos napsal:

ale může být i odlepený spider

To je pak nejlíp mi jednu vlepit...

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

61 Naposledy upravil: Aidamos (09. 02. 2014 18.22:31)

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

spider napsal:
Aidamos napsal:

ale může být i odlepený spider

To je pak nejlíp mi jednu vlepit...

Si ji vlep sám. Ale bacha na tohle: http://petrapavlickova.blog.idnes.cz/c/ … -prel.html lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

62

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Nějaký jiný nápad, případně tip na někoho kdo se opravou repro zabývá?

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

63

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

http://www.audio-hodas.cz/servis.php v Brne, ale nemam zkusenost...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

64

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Janus98 napsal:

Nějaký jiný nápad, případně tip na někoho kdo se opravou repro zabývá?

a nebude tam nějaký studeňák na kontaktu repra, případně propájet kontakty na repráku! Někdy za tommůže ten takový pletený káblík vedoucí od kontaktů k samotné membráně a tam může být na té destičce s + a - kontaktama nějaký ten zádrhel. Něco podobného jsem řešil na WCA 211 viz. - http://img98.rajce.idnes.cz/d9802/7/7862/7862762_2b09c846c6554f60e41f23b8a73c7866/images/P1020872.jpg

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

65

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=8 … rder=datum vidím, že už jsi opravil :-D

0 xLajků:

66

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

hmm...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

67

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

noomak napsal:

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=8 … rder=datum vidím, že už jsi opravil :-D

Jo opravil. Špatný kontakt u káblíku vedoucího ze svorky k cívce. Není připájený, jen přicvaknutý a uvolnil se.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

68

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Janus98 napsal:
noomak napsal:

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=8 … rder=datum vidím, že už jsi opravil :-D

Jo opravil. Špatný kontakt u káblíku vedoucího ze svorky k cívce. Není připájený, jen přicvaknutý a uvolnil se.

co plánuješ, až to prodáš? 410?

0 xLajků:

69

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

noomak napsal:
Janus98 napsal:
noomak napsal:

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=8 … rder=datum vidím, že už jsi opravil :-D

Jo opravil. Špatný kontakt u káblíku vedoucího ze svorky k cívce. Není připájený, jen přicvaknutý a uvolnil se.

co plánuješ, až to prodáš? 410?

2×410 uz jsem zkousel. Zvukove mi to vyhovovalo ale stehovani nic moc. Zkoušel jsem 210+410 coz mi davalo jeden dobre prenosny box ale skončilo opravou u 210 coz asi znamena ze neni delany na to co ja potrebuju. Vyskytl se ted na bazaru NEO212 který bych rad vyzkousel.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

70

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Milan.Douda napsal:

Doposud jsem byl velice spokojeným vlastníkem Hocke soupravy BN180L+N110L, ale nedostačoval mi výkon 180W díky neukázněnýmu bubeníkovi a navíc hraju v další trochu tvrdší kapele.

Zakoupil jsem tedy GK MB Fusion + 2x GK NEO 112-II a ještě mám případně 30 dnů na vrácení.
Rád bych se zeptal na Váš názor jestli:
1) jsem se tím zbytečně nepřipravil o bi-amp: lze řešit výměnou za GK 700RB-II
2) jestli je podle Vás kvalita GK opravdu lepší než p. Hockeho
3) u Hockeho vím jaké používá repro - většinou Eminence Deltalite nebo BaC, dá se to srovnat s GK Paragon?
4) koketuju totiž s vrácením již koupeného GK a zakoupením Hocke bn112bc+n112bc http://hocke.eu/basove-kombo-neodym-bn112/
Parametry jsou jasný: rozpočet 30 tisíc a co nejlehčí, mám problém se zády (limit 15 kg na bednu), ale samozřejmě dobrý zvuk především.

Díky za jakékoli rady na spoustu možná divných dotazů ;-)

Jsem přd podobným srovnáním. Mám dvě GK Neo 112 a k tomu 700RB.. a teď jsem koupil Hockeho jednodesítkovou bednu...až se mi podaří to srovnat, tak dám vědět..

0 xLajků:

71

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Ohledně zesilovače: pokud ti jde o zvuk, tak bych šel raději do 700RB. Je levnější, má biamp a dá ti víc výkonu. Pokud potřebuješ být mobilní, tak je Mb Fusion fajn...

0 xLajků:

72

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

no, to je těžký srovnání: je lepší modrá oktávka diesel nebo červená benzín?
oboje hraje dobře, za ty prachy co to stojí, velmi dobře.
prostě si nech to, co je tvýmu uchu i oku bližší wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

73

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Sháním se po aparátu a na Galliena sem dlouho hrál, teď ale vypadá, že běžně nebývá v nabídce. Nevíte o tom někdo něco? 

0 xLajků:

74

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

df napsal:

teď ale vypadá, že běžně nebývá v nabídce. Nevíte o tom někdo něco?

 No, něco bych asi věděl...
GK za poslední dva roky udělalo hodně změn a u některejch si nejsem jistej, jestli dobrejch a u některejch jsem si skoro jistej, že se tam někdo musel zbláznit smile
Dva, možná tři roky zpátky anoncovali novinky, měly to být zesilovače s digi koncem a RB preampem. Vyrobili Fusion S. Pak ohlásili, že chtějí upgradovat stávající RB řadu o "moderní technologie" a začali vyrábět Legacy.
Ani Fusion S ani Legacy se na trhu nijak zvlášť nechytly, slušně řečeno: vůbec se nechytly. V podstatě nejsou ničím zajímavý, akorát stojí dost hodně peněz. Takže pokud člověk není vyloženě sběratel GK, tohle nemá logicky žádný důvod aby si někdo koupil. GK prostě pustili do světa dvě řady, které se vůbec nechytly, nikde ani zmínka, žádnej marketing, prostě po nich neštěkne pes.

Pak přišla další dobrota, pořád mleli o tom, že RB řadu je potřeba "inovovat". Na tu inovaci jsme čekali cca rok a dočkali se: Nejprve napsali, že přestávají dělat 2001RB, protože obdobný výkon a parametry má jak řada Fusion S, tak Legacy, budiž. Pak přišli s tím, že už nebudou dělat 400RB, protože řada MB Fusion je dostatečná náhrada a nikdo už nechce tahat těžký zesík s relativně malým výkonem. V tu dobu basácký svět začal něco větřit a sám Bob Gallien přispěchal s vysvětlením, že na ostatní zesilovače RB se nebude sahat, protože je to etalon zvuku a rodinný stříbro atd.

No výsledek je ten, že nakonec celou řadu RB zrušili, prostě je po třiceti letech přestali z ničeho nic dělat. Aby toho nebylo málo, tak záhy zřušili i řadu MB, potažmo MB Fusion.

Za mně tam prostě muselo někomu jebnout, zrušit RB je stejně nelogický, jako kdyby Ampeg přestal dělat SVT řadu. Takže u GK zbyly dvě řady zesliovačů, které se vůbec nechytly a za ty peníze se ani chytit nemůžou. Aby to nebylo málo, rozhodli se přesunout výrobu MB komb do jiný čísnký fabriky, výsledek je ten, že se na ty komba čeká měsíce.

Takže to celé je naprosto nelogická situace, kdy přestaneš vyrábět to, co definovalo tvoji značku, necháš si rádoby novinky které nikoho nezajímají a komba, který by se mohly prodávat dál, prostě nestíháš vyrábět a vůbec to neřešíš. Výsledek je ten, že prodejci se na tebe vyfáknou, stejně se basáci po těch "novinkách" ani neptají a levných komb je od jiných začek všude spousta. No a když GK přestal prodávat i Thomann (btw měl pod sebou distribuci pro celé Německo a Benelux), pak je dílo zkázy dokonáno.

Za mně je to smutnej příběh a hořký konec značky, která leta definovala basový svět.

Basa prudí muziku smile
1 xLajků:

75

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:

naprosto nelogická situace, kdy přestaneš vyrábět to, co definovalo tvoji značku

 To mi připomíná Trace Elliot. Jinak ty Legacy jsou (když zapomenu na aktuální cenu) opravdu super. Mám Legacy 1200 kupovanou za zaváděcí cenu něco pod 22 tis. a spokojenost.

0 xLajků:

76

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

El.Bas..  diky za objasnenie, tieto zmeny som sledoval na ich strankach a tiez ma prekvapilo kolko teraz tie nove zosiky stoja, no stale dufam, ze ked pominu tazsie casy, otrasu sa a minimalne RB seriu opat nahodia. 

 

 

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

77

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Jestli můžu moji malou, byt "pasivní" zkušenost. Řadu let jsem měl bednu 410RBH (užasná bedna) a 700RB (skvělej zesík). Už jsem je pak nevyužil a prodal to.

Po letech mě zaujal Flex Preamp. Jededen z mála preampů, kde byl snad fakt kompletně všechno all-in-one. Navíc to byl GK a tudíž se člověk mohl dostat k jejich zvuk (který takový teda love nebo hate).

Pročetl sjem poctivě tenkrát tuším 80ti stránkové vlákno na talkbassu, kde to probíhalo od oznámení, až po první zkušenosti a pak postupný aktualizace firmwaru. Odpovídal tam nějaky technik z GK i sám Bob Gallien. Jenže pak se čekalo na nějaký další update a měsíce plynuly a pořád nic, Bob už tam pak přestal uplně reagovat a všeichn se ptali "co se děje, z GK mi nikdo neodpovídá a najednou žádné info". A taky to tam postupně tak zmrtvělo...jak píše Basstardo, takove smutnej hořkej konec.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

78

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:
df napsal:

teď ale vypadá, že běžně nebývá v nabídce. Nevíte o tom někdo něco?

...

Za mně je to smutnej příběh a hořký konec značky, která leta definovala basový svět.

Suprově shrnuté. Takový basácký green deal na brandu GK :-( 

Lituju, že jsem před pár lety RB700 pustil i když jsem na něj vpodstatě nehrál. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

79

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:

Za mně je to smutnej příběh a hořký konec značky, která leta definovala basový svět.

 Diky moc za obsáhlé shrnutí! Tohle je hodně smutný čtení, zvlášť pro fandu RB řady.

0 xLajků:

80

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Kiwi napsal:

Po letech mě zaujal Flex Preamp.

 Jenom pro upřesnění, ten preamp se jmenuje Plex smile)

https://kytary.cz/gallien-krueger-plex-preamp/HN168800/

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

81

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:
Kiwi napsal:

Po letech mě zaujal Flex Preamp.

 Jenom pro upřesnění, ten preamp se jmenuje Plex smile)

https://kytary.cz/gallien-krueger-plex-preamp/HN168800/

No zjevne me nezaujal na tolik, abych si spravne zapamatoval nazev big_smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

82 Naposledy upravil: Faky77 (25. 12. 2022 14.02:31)

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Podobne ako Kiwi, mal som 410 RBH a 1001RB zosik. Ta bedna bola uplne TOP, hoci trochu menej skladna, predsalen tie rozmery boli atypicke. Ked sa nad tym zamyslim, preco som to dal prec, tak ma napada jediny dovod - chcel som po dlhych rokoch skusit nieco nove, hlavne celolampy. Je to uplne smutne co s tou znackou porobili, byval to etalon dobreho zvuku. Rad by som si taku zostavu po rokoch opat vyskusal

0 xLajků:

83

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Ďakujem chlapci za informácie. Aktuálne používam RBH 410/115 a musím po tých rokoch konštatovať,že to je fantastický koncept. Fungujú výborne s každou hlavou. Momentálne Vanderkley Spartan-2. Ja osobne naivne dúfam,že tam pečú nejaký nový superkoláč. Aloha. M. 

0 xLajků:

84

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

Rozmýšlím, že pošlu výhledově do světa svoje RBéčka, mám jak 700Rb tak 1001Rb zesíky, a tu sedmistovku mám zabudovanou v kombu s 2x10 Eminence Paragon. Kdyby někdo chtěl ultimátní kombo, vyměním šasi a byla by možnost i komba s 1001Rb wink Než to hodím na inzerci, tak ještě zvážím jak s cenou.

Music Man Club #16
0 xLajků:

85

Re: Kvalita značky Gallien-Krueger

U svého komba jsem to udělal naopak, 1001 jsem vytáhl a dal tam 700 smile Problém byl, že 1001 je moc silná při použití bez externí bedny a může polámat membrány repráků. Taķže za mě opatrně s tím výkonem! smile

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků: