2,501

Re: Galerie aparatu..

Nevím kam s tím, tak třeba sem. Pěkná srovnávačka klasické velikosti aparátů, převážně 4x10". Je krásně slyšet, jak každý ten apec prostě hraje jinak. Orange děsnej huhla, on teda si nemám hornu, ale i tak. Aguilar hodně tvrdej zvuk. Nejvíc se mi zvukově asi líbil ten ProAmp, neznal jsem tu značku, je to nějaká italská butiková záležitost. Podobně se mi líbil i Eden a čtyřdesítkovej Markbass. Je samozřejmě fakt, že to líbivé ne vždy dobře prolézá kapelou, takže na nějakej bordel bude ten tvrdej Aguilar třeba lepší. Ale vůbec mě teda nezaujal PJB.

https://www.youtube.com/watch?v=yTT3PeQA5g0

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,502

Re: Galerie aparatu..

Aidamos napsal:

Nevím kam s tím, tak třeba sem. Pěkná srovnávačka klasické velikosti aparátů, převážně 4x10". Je krásně slyšet, jak každý ten apec prostě hraje jinak. Orange děsnej huhla, on teda si nemám hornu, ale i tak. Aguilar hodně tvrdej zvuk. Nejvíc se mi zvukově asi líbil ten ProAmp, neznal jsem tu značku, je to nějaká italská butiková záležitost. Podobně se mi líbil i Eden a čtyřdesítkovej Markbass. Je samozřejmě fakt, že to líbivé ne vždy dobře prolézá kapelou, takže na nějakej bordel bude ten tvrdej Aguilar třeba lepší. Ale vůbec mě teda nezaujal PJB.

https://www.youtube.com/watch?v=yTT3PeQA5g0

Škoda, že to není úplně smeroplatný tím, že každá bedna má svůj zesik a na něm naekvalizerovano. Tím se čistý test zvuku beden vytrácí, ale jinak jsem to rád poslechl. Potvrdil jsem si svou slabost pro Eden.

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

2,503

Re: Galerie aparatu..

Asian Bamboo napsal:

Škoda, že to není úplně smeroplatný tím, že každá bedna má svůj zesik

Asian Bamboo napsal:

Tím se čistý test zvuku beden vytrácí

Za mě je to dobře. Nemám rád kombinaci zesilovače a bedny od různých firem. On podle mě i dost má vliv právě ten firemní záměr zvuku, že ty bedny sedí zvukově k zesilovačům.

Asian Bamboo napsal:

na něm naekvalizerovano

Jo, to už může být zavádějící, ale co jsem tak koukal, tak na těch všech zesilovačích je udělaná velice podobně. Ona vliv bude mít i celková hlasitost, moc ten master vytavený neměli.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,504

Re: Galerie aparatu..

Aidamos napsal:
Asian Bamboo napsal:

Škoda, že to není úplně smeroplatný tím, že každá bedna má svůj zesik

Asian Bamboo napsal:

Tím se čistý test zvuku beden vytrácí

Za mě je to dobře. Nemám rád kombinaci zesilovače a bedny od různých firem. On podle mě i dost má vliv právě ten firemní záměr zvuku, že ty bedny sedí zvukově k zesilovačům.

Asian Bamboo napsal:

na něm naekvalizerovano

Jo, to už může být zavádějící, ale co jsem tak koukal, tak na těch všech zesilovačích je udělaná velice podobně. Ona vliv bude mít i celková hlasitost, moc ten master vytavený neměli.

Nevím... Ale z vlastní zkušenosti: Zesilovač Ashdown mi kupodivu nejlépe hraje s bednou Aguilar. Rozhodně a znatelně lépe než s boxy Ashdown.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

2,505

Re: Galerie aparatu..

fenderjazzbass napsal:

Nevím... Ale z vlastní zkušenosti: Zesilovač Ashdown mi kupodivu nejlépe hraje s bednou Aguilar. Rozhodně a znatelně lépe než s boxy Ashdown.

 Teď otázka, jestli to není prostě tím, že box Aguilar hraje prostě lépe jako takový, a jestli by nehrál ještě lépe i se zesilovačem Aguilar.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,506

Re: Galerie aparatu..

Aidamos napsal:
fenderjazzbass napsal:

Nevím... Ale z vlastní zkušenosti: Zesilovač Ashdown mi kupodivu nejlépe hraje s bednou Aguilar. Rozhodně a znatelně lépe než s boxy Ashdown.

 Teď otázka, jestli to není prostě tím, že box Aguilar hraje prostě lépe jako takový, a jestli by nehrál ještě lépe i se zesilovačem Aguilar.

Tak proč Guy Pratt u Pink Floyd hraje na Ashdown a ne na Aguilar, když je Aguuilar o tolik lepší?

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

2,507

Re: Galerie aparatu..

Asi se mu to víc líbí. Nebo se to dá nějak změřit?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

2,508 Naposledy upravil: Aidamos (09. 10. 2022 15.58:08)

Re: Galerie aparatu..

fenderjazzbass napsal:

Tak proč Guy Pratt u Pink Floyd hraje na Ashdown a ne na Aguilar, když je Aguuilar o tolik lepší?

Tak ono i těch beden Ashdown dělá víc, levné, dražší, různé konfigurace. Ano, myslel jsem to spíš jako Papa, že se Ti Aguilar líbí víc, nepsal jsem o kolik je Aguilar lepší než Ashdown, prostě jen, že tvůj stávající Aguilar je zřejmě lepší než tvůj bývalý Ashdown, a že třeba ještě se zesilovačem Aguilar by se ti to líbilo ještě víc. Každopádně dovolím si tvrdit, že Aguilar DB 410 za třicet sedm tisíc bude zvukově rozhodně lepší než Ashdown MAG 410t za osm a půl (otázka poměru ceny vs. kvality je jiná věc, o té se teď ale nebavíme).

Paparatzzi napsal:

Asi se mu to víc líbí. Nebo se to dá nějak změřit?

Samozřejmě líbivost je asi rozhodující, ale změřit se to dá. Výkon, citlivost, frekvenční rozsah, harmonické zkreslení, v neposlední řadě hmotnost....

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,509 Naposledy upravil: fenderjazzbass (09. 10. 2022 16.19:31)

Re: Galerie aparatu..

 Doufám, že si nemyslíš, že bych hrál na MAG za osm a půl... :-) To snad ne... Srovnávám pouze boxy ve stejné kvalitě v cenové úrovni, tedy nad 25 litrů. Ale nejen já mám pocit, že Ashdown si s těmi bednami od Aguilara nějak rozumí líp. Nechci nijak shazovat výrobky od bývalého vývojáře  zaniklé firmy Trace Eliot, který je pojmenoval podle své ženy Ashdown, ale pořád mám pocit, že dělá lepší zesilovače než bedny. A těch beden od Ashdowna jsem už vyzkoušel víc.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

2,510

Re: Galerie aparatu..

fenderjazzbass napsal:

Srovnávám pouze boxy ve stejné kvalitě v cenové úrovni, tedy nad 25 litrů

To ale nemůžu vědět, tak konkrétní jsi nebyl. A co to je za box ten Ashdown? Koukal jsem, že nový Ashdown ABM-410H stojí sedmnáct a půl. Mimochodem i já osobně než Aguilar, tak bych si koupil radši Hartke 410XL za jedenáct, protože ty aparáty mám prostě rád, ne protože je levný, ale i to samozřejmě hraje svou roli, ale možná bych si ho koupil i kdybych měl na ten Aguilar. A k tomu zase samozřejmě zesilovač Hartke.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,511 Naposledy upravil: fenderjazzbass (09. 10. 2022 17.23:52)

Re: Galerie aparatu..

to Aidamos napsal:
fenderjazzbass napsal:

Srovnávám pouze boxy ve stejné kvalitě v cenové úrovni, tedy nad 25 litrů

To ale nemůžu vědět, tak konkrétní jsi nebyl. A co to je za box ten Ashdown? Koukal jsem, že nový Ashdown ABM-410H stojí sedmnáct a půl. Mimochodem i já osobně než Aguilar, tak bych si koupil radši Hartke 410XL za jedenáct, protože ty aparáty mám prostě rád, ne protože je levný, ale i to samozřejmě hraje svou roli, ale možná bych si ho koupil i kdybych měl na ten Aguilar. A k tomu zase samozřejmě zesilovač Hartke.

Byl to ABM 410H. Ale cenu si už nepamatuji přesně, jen vím, že je to vyšší kategorie. Zesilovač HARTKE 7000 také mám, a s dvěma boxy Aguilar 112  hraje rovněž velice dobře.

Není ale již lepší koupit ten dražší box HARTKE HL 410? Mají ho na kytary.cz za 21 290 Kč. Ta cena boxu 410XL se mi jeví jako podezřele nízká, zvlášť když ho teď mají dokonce ve slevě za 10 800 Kč.


 

 

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

2,512

Re: Galerie aparatu..

https://baskytara.com/img/m/25051/t/p1ho20epiikuh1mq91vr919fo4jh5.jpg

Pedalboard Jakuba Vajnara z patecniho Zlina s November 2nd

https://baskytara.com/img/m/25051/t/p1ho20fo3c1c681753cab8v8c4r7.jpg

Pedalboard Francesco Dallago (Giaccomo Turra) ,Brno Metro 15.2.

 

 

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
1 xLajků:

2,513

Re: Galerie aparatu..

Aky bol Giaccomo ? 

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

2,514

Re: Galerie aparatu..

Paradni,radost z muziky z nich jen strikala...

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

2,515

Re: Galerie aparatu..

Pecka, jeho veci mam rad, 

Je to dalsia generacia fusion funky jazz ery, ktora to dotiahne daleko

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků: