1

Téma: Nákup bazarové baskytary ze zahraničí

Ahojte,

naskytla se mi možnost koupit basu z Amsterdamu. Jak takový nákup nástroje probíhá? Především mě zajímá platba, clo a dopravce ale i třeba věci o kterých víte a nezmínil jsem je. Jsou to pro mě cizí vody a navíc se jedná o poměrně drahý nástroj s cenovkou 45 000. Budu rád za jakoukoliv raduwink

0 xLajků:

2

Re: Nákup bazarové baskytary ze zahraničí

Student agency ... a udělat si výlet ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

3

Re: Nákup bazarové baskytary ze zahraničí

Clo se v ramci EU neresi

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

4

Re: Nákup bazarové baskytary ze zahraničí

Nezkusit basu za tyhle love je docela odvaha..... pokud není ověřený prodejce. Tedy jestli se bavíme o jeté base. 

Jinak v EU platíš jen dopravu. 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

5

Re: Nákup bazarové baskytary ze zahraničí

Platba prevodem na ucet (potrebujes iban-cislo uctu v mezinarodnim formatu),paypalem nebo jak pise sigi z ruky do ruky spojene s vyletem...dopravu by mel zajistit prodavajici,k tobe prijede dpd,dhl,gls nebo ceska posta (oni spolupracuji a v ramci statu maji nasmlouvane koncove dopravce ruzne)

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

6

Re: Nákup bazarové baskytary ze zahraničí

Pár nástrojů už jsem ze zahraničí kupoval (proti některým nejmenovaným kolegům jsem ale stejně žabař smile), za sebe bych chtěl poslat další fotky, nějaké video (ideálně udělané přímo na můj požadavek) - jednak uvidíš, jak je prodávající (ne)ochotný a jaká je s ním řeč. Pokud to bude neochotný křen, tak buď basu oželet nebo si udělat výlet. Pokud to bude fajn člověk, tak se s ním dá domluvit.

Poslední nástroj byla pětistrunka Fender JB Custom Shop, prodávající z Rumunska (na Zikinf to dával jeho brácha, co žije ve Francii). Písemně jsem si ho oťukal, poprosil o nahrávky/videa - pár mi jich poslal, jedno video udělal (dokonce s kamarádem kytaristou) - prostě velmi fajn komunikace, poslal jsem kačky, za 3 dny doma balík a spokojenost dodnes smile Daný člověk je profesionální muzikant, má více kvalitních nástrojů a Fendera pouštěl z domu.

Z druhé strany, když jsem prodával Xotica přes Zikinf a ozval se chlapík z Itálie, tak jsem mu právě nabídnul a nahrál pár videí s nástrojem, zodpověděl, co si přál a když jsem basu balil, tak jsem to zase natočil a poslal mu - protože chápu, že poslat peníze někomu cizímu do zahraničí způsobuje určitou míru stresu smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: