1 Naposledy upravil: Aidamos (12. 07. 2021 11.34:54)

Téma: Struny Ernie Ball Super Slinky Coated 3834

Struny  Ernie Ball  Super Slinky Coated 3834

Země původu: U.S.A.
Běžná cena 830,- až 990,- Kč

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1dbajvr3k4ba19hgrb5108m1k1b3.jpg

Popis

Ač jsem se zařekl, že už nic zkoušet nebudu, že už mám s Elixiry vyřešeno navždycky, a nic jiného kupovat prostě nemá smysl, nechal jsem se blbec zviklat a koupil jsem objekt této recenze, červíček zkrátka hlodal, páč tyto struny byly vynášeny do nebe a já měl jednu sadu kdysi dávno, a vůbec se nepovedla, jak si můžete i přečíst v její recenzi. Stejně tak jsem se nedávno nechal zviklat u podobně potahovaných strun Aurora.

Jedná se tedy o struny potahované (coated) na molekulární bázi, tedy úplně jiná technologie, než kterou používá třeba Elixir. Struny jsou poměrně hladké, ale zdaleka ne tolik jako Elixiry. Zde je hladkost zajištěna spíš niklovým omotem než potažením. Jádro je ocelové, hexagonální. Struny mají tloušťky .045" – .065" – .080" – .100".

Struny se prodávají v zataveném pokoveném plastovém obalu Struny jsou uvnitř svrchního obalu navíc baleny jednotlivě v papírových pytlících. Díky zatavenému obalu je ochrana před atmosférickými vlivy maximální. Výrobce slibuje stejný stav strun jako v den kdy opustily výrobu. Tolik ke slibům.

Zvuk a životnost

Na rozdíl od předchozí sady zde všechny struny hrají dobře až výborně. Prakticky stejně jako jakékoli jiné čerstvé struny. Otázka, jak dlouho. Potahování zavání slibem ochrany a delší výdrže. Slibem nezarmoutíš, se říká. Zde byl slib splněn tak napůl. Čerstvost si struny zachovávají opravdu déle, než nepotahované, místo tří týdnů vydrží měsíc, pak už novost zvuku odeznívá. Používat se dají ještě po čtyřech měsících, ale na druhé stejně využívané baskytaře mám Elixiry o měsíc déle a ty mají pořád čerstvý zvuk bez ztráty výšek a tak to ještě hodně dlouho zůstane.

Hodnocení

Ne, ne a ještě jednou ne. Ano, dobré struny, možná i výborné, ale prostě ne. Jakákoli jiná technologie potahování než má Elixir je předem určená k neúspěchu. To, co hlavně struny ničí, není rez, ale pot, mastnota a buňky kůže, případně špína obecná, prostě člověčí marasmus, který se dostane mezi závity strun.

https://www.youtube.com/watch?v=Q5HAHp3CQrc

Ještě, že jsem je koupil v akci asi za 650 Kč, což je vzhledem k životnosti odpovídající cena. Za tisícovku si radši koupím Elixiry, které vydrží minimálně čtyřikrát déle a stále prakticky se zvukem jako hned po natažení, ale je mi jasné, že se najdou tací, kteří budou tvrdit, že ten nový zvuk stejně nemají rádi, že se jim líbí až když se ty struny trochu ohrají. Z nouze ctnost? Nevím, do hlavy jim nevidím. Těm každopádně poradím, ať si stáhnou tónovou clonu, případně výšky na baskytaře/aparátu, nebo ať si rovnou pořídí hlazenky, a nemusí ty struny ohrávat.

Toto je tedy asi moje poslední recenze strun, minimálně z kategorie roundwound, protože už odmítám kupovat cokoli jiného než Elixiry. Howgh. A teď do mě!

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2

Re: Struny Ernie Ball Super Slinky Coated 3834

Aidamos napsal:

Jakákoli jiná technologie potahování než má Elixir je předem určená k neúspěchu.

ty "barveny" draty omotu ala rotosound nexux nebo DR black beauties to taky trochu funguje smile  co se tyka prodlouzeni zivotnosti ale zas byly nachychylne na hluchnuti a casto clovek koupil sadu kde byla jedna struna mrtva uz od natazeni sad

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: Struny Ernie Ball Super Slinky Coated 3834

som zvedavy. rozhodol som sa ich vyskusat. klasicke EB mi vydrzia max 2 mesiace  Elixir cca 12mesiacov (striedam viac bassgitar). ak budem s tymito coated EB spokojny aspon 5-6 mesiacov tak za tie prachy to bude dobra volba. Elixir mam rad su velmi prijemne na hranie s extremnou vydrzou ale zvuk EB sa mi paci viac smile pre porovnanie  klasicle EB stoja od 23-26€ ako kde, tieto coated 30€. a elixir 50€ . bolo by ale zaujimave ak by Elixir spravil cobaltove potahovane struny to by som mal jednoznacneho favorita bez ohladu na cenu

Milan Ciz guitars p-bass,ibanez sr 1000, japonsky klon rickenbaker 4001
Markbass TTE 500, Ampeg v4b
mark bass ny 15", ampeg pn 4x10,Eden 1x10
2 notes rewolt bass
0 xLajků:

4

Re: Struny Ernie Ball Super Slinky Coated 3834

krivo napsal:

ak budem s tymito coated EB spokojny aspon 5-6 mesiacov

Pochybuju. Potahované, nepotahované, způsob potahování je odlišný od Elixirů, takže nevydrží, respektive vydrží zhruba stejně jako nepotahované. Spíš doporučím úplně jiné struny s fantastickým inspirativním zvukem. Niklové Sadowsky Blue Label: https://baskytara.com/topic17955 - skvělá výdrž za relativně nízkou cenu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Dzzerza (24. 07. 2022 09.35:59)

Re: Struny Ernie Ball Super Slinky Coated 3834

Aidamos napsal:
krivo napsal:

ak budem s tymito coated EB spokojny aspon 5-6 mesiacov

Pochybuju. Potahované, nepotahované, způsob potahování je odlišný od Elixirů, takže nevydrží, respektive vydrží zhruba stejně jako nepotahované. Spíš doporučím úplně jiné struny s fantastickým inspirativním zvukem. Niklové Sadowsky Blue Label: https://baskytara.com/topic17955 - skvělá výdrž za relativně nízkou cenu.

Mě teď Sadowky Blue Label vydržely cca 6 měsíců. Zvláštní bylo to, že umřely ze dne na den a to skoro všechny struny naráz.

Nicméně za tu cenu super struny a to jsem je ještě tehdy kupoval na Muzikeru v akci.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

6

Re: Struny Ernie Ball Super Slinky Coated 3834

Jak pise Jirka, podobna zkusenost.

Ted mam natazene ocelove Sadowsky a taky mi prijdou velice slibne.

0 xLajků:

7

Re: Struny Ernie Ball Super Slinky Coated 3834

Dzzerza napsal:

vydržely cca 6 měsíců

 Ou, to ale fakt je super. Obvykle mi struny vydrží tak maximálně 2 - 3 měsíce v hratelném stavu.

0 xLajků:

8

Re: Struny Ernie Ball Super Slinky Coated 3834

tak po mesiaci sa EB stale drzia.  az som prekvapeny. ale. ten smrad novych strun odisiel po tyzdni - 1 skuska smile stale vsak maju ten ernie ballovsky zvuk ktory mam rad.  za ten mesiac stihli odohrat 2x 2-3h skusku a zhruba4-5koncertov v dlzke od 60minut po cely vecer. a rozhodne sa umriet nechystaju.   pre ludi ktory vyslovene neznasaju elixir a nechcu menit struny kazdy mesiac su tieto struny skvela volba hlavne ak bude na ne nejaka zaujimava akciova cena.  inac pre ludi kt. nevadi ten umely pocit pri hrani su prave elixir najlepsia volba v pomere cena/vydrz. na zaver uz len skoda ze firma elixir nevyraba cobaltove struny ako ernie ball.  :)

Milan Ciz guitars p-bass,ibanez sr 1000, japonsky klon rickenbaker 4001
Markbass TTE 500, Ampeg v4b
mark bass ny 15", ampeg pn 4x10,Eden 1x10
2 notes rewolt bass
0 xLajků: