1 Naposledy upravil: Matej (31. 07. 2022 17.06:40)

Téma: Světla (Light4Me Belka LED Par Laser...vs...Flower)?

Chlapci, nemáte prosím někdo zkušenost s těmahle světlama? Sice máme vlastního zvukaře, ten má komplet výbavu všeho-i světla, mlhu atd. Ale s chlapama v kapele řešíme-máme vlastní malé PA plus mikráky, mix, párák atd,...pro případ, když je náš zvukař nemocný, nebo na nějaké malé komornější akce, kde by nemělo cenu otravovat zvukaře (už jsme si sami zvučili tak 5x), ale pro kompletní naší samostatnost nám chybí nějaká světla. Nepotřebujem nic světoborného, takže je návrh pořídit dva komplety,...a teď, v této cenové relaci jsou k mání jakože dvě provedení. Levnější,...s nějakým laserovým paprskem, nebo o trochu dražší s reflektorama-dva jakože nějaké efektové. Přiznám se, že tomu vůbec nerozumím a tak nevím, co lépe objedenat, jestli s tím laserem, nebo tu dražší variantu? Potřebujeme to fakt jen na nějaké malé akcičky, aby jsme nehráli vyloženě při žárovce. Nějakou dobu jsme měli světla půjčený od našeho zvukaře-když byl marod. Půjčil by nám je v pohodě, ale nechceme mu to zničit. Neporadil by jste někdo co bude lepší? Děkuju kdyby někdo poradil. wink

https://www.muziker.cz/light4me-belka-led-par-laser

vs

https://www.muziker.cz/light4me-belka-led-flower

0 xLajků:

2

Re: Světla (Light4Me Belka LED Par Laser...vs...Flower)?

Řešíme to samé. Dokonce stejný výběr. Mám pár zkušenosti s tímhle https://www.thomann.de/cz/stairville_clb4_rgb_compact_led_bar_4.htm. párkrát jsem to měl půjčený a docela se s tím dá pracovat, dokonce se s tím musí dávat fakt pozor, už to má docela sílu. Akorát už je to trošku dražší sranda. Takže by mě taky zajímali postřehy k tomuhle.

0 xLajků:

3

Re: Světla (Light4Me Belka LED Par Laser...vs...Flower)?

polygon napsal:

Řešíme to samé. .... Akorát už je to trošku dražší sranda. Takže by mě taky zajímali postřehy k tomuhle.

To by se mi zamlouvalo,...ale 2x tyhle světla plus stojany a už je to cenově zbytečnej luxus. Ne že by jsme na to jako kapela neměli, ale už je to prostě zbytečnej přepych, když to použijem, řekněme 10x do roka. wink

0 xLajků:

4

Re: Světla (Light4Me Belka LED Par Laser...vs...Flower)?

Hele když seženeš nějaký starý stojany na bedny tak uříznes vršek, vyvrtas díru a uděláš závit na pojistku. Takhle to má právě kámoš. A starý stojan se sehnat dá.

0 xLajků:

5

Re: Světla (Light4Me Belka LED Par Laser...vs...Flower)?

Jen dodám vlastní zkušenost - světla, o kterých je výše řeč, jsou, podle mě, vhodná jen aby něco blikalo nad hlavami muzikantů směrem k posluchačům, ale na nasvětlení kapely, byť v nějakém menším prostoru, to stačit nebude. I já jsem hledal co nejnižší cenu za co nejvyšší světelný výkon a už několik let používám polská světla Fractal (TYTO a TYTO) a k tomu jako doplněk nejlevnější Eurolite. Vím, že to byla sázka do loterie co se týče kvality, ale zatím svítí. No, a nedávno jsem dopořídil ještě dva kousky Exalite 270 W kvůli přisvětlení na ven.

Na to, že chci hlavně hrát na basu, toho nakonec mám dost i co se týče světel, ale zjistil jsem, že rozumné nasvětlení kapely v malém klubu, kde je na pódiu hodně tma, sice jakžtakž zvládnou ty Fractaly a Eurolity v celkovém výkonu LED diod cca 400 W, ale i tak je to dost komorní (mluvím o svícení na kapelu o šesti lidech, ne do posluchačů). Tahle levná světla jsou nejen relativně málo výkonná, ale také mívají problémy s životností, pokud se honí na maximum (např. plný výkon na všech barevných kanálech + plný výkon bílé po delší dobu), takže to chce nějakou rezervu. A, samozřejmě, levná světla nemají žádnou ochranu, takže by měla být používána jen v interiéru. Proto jsem dopořídil nakonec i ty Exalite, které už mají solidní výkon a alespoň nějakou ochranu (IP44) a jejich světlo je docela vidět i na venkovním pódiu, když je pod mrakem. Ale moc levně se dobře svítit na kapelu, podle mě, nedá.

Jo, a stojany jsem řešil kombinací nevyužitých reproduktorových stojanů, které jsem už měl, s rampičkou z Hornbachu. Je to parádně stabilní, jen jsem musel ještě protáhnout tyč do výšky.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, homemade 1x10", krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

6

Re: Světla (Light4Me Belka LED Par Laser...vs...Flower)?

patr napsal:

Na to, že chci hlavně hrát na basu, toho nakonec mám dost i co se týče světel, ale zjistil jsem, že rozumné nasvětlení kapely v malém klubu, kde je na pódiu hodně tma, sice jakžtakž zvládnou ty Fractaly a Eurolity v celkovém výkonu LED diod cca 400 W, ale i tak je to dost komorní (mluvím o svícení na kapelu o šesti lidech, ne do posluchačů). Tahle levná světla jsou nejen relativně málo výkonná, ale také mívají problémy s životností, pokud se honí na maximum (např. plný výkon na všech barevných kanálech + plný výkon bílé po delší dobu), takže to chce nějakou rezervu. A, samozřejmě, levná světla nemají žádnou ochranu, takže by měla být používána jen v interiéru. Proto jsem dopořídil nakonec i ty Exalite, které už mají solidní výkon a alespoň nějakou ochranu (IP44) a jejich světlo je docela vidět i na venkovním pódiu, když je pod mrakem. Ale moc levně se dobře svítit na kapelu, podle mě, nedá.

 Diky za tip. Jinak ja k tomu pristupuju tak, ze na plnohodnotne sviceni to fakt neni. Ale je to porad lepsi, nez hrat pod zarivkou nebo pod zarovkou visici na dratu big_smile. Vypada to trochu lip. Nerikam tomu sviceni, ale udelani atmosfery smile

Takovy prakticky dotaz. Kolik tehlech potvor mas? Mas je mezi sebou propojeny pomoci DMXka? Nechavas to ridit skrz nejaky automat, nebo mas pri ruce nejaky kontroler?

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: patr (01. 08. 2022 12.25:54)

Re: Světla (Light4Me Belka LED Par Laser...vs...Flower)?

polygon napsal:

Kolik tehlech potvor mas? Mas je mezi sebou propojeny pomoci DMXka? Nechavas to ridit skrz nejaky automat, nebo mas pri ruce nejaky kontroler?

Mám všechno po 2 ks, takže 2x Fractal 70 W, 2x Fractal 84 W, 2x Eurolite (?W), 2x Exalite 270 W. Mám ruční DMX pult Fractal F2, ale ten používám vlastně jen doma, když ta světla použiju na "ateliérové" fotografování, na živé hraní ho většinou neberu a světla mám většinou tak, že ze stojanu dvěma až třemi svítím zpředu bíle na kapelu, třemi až čtyřmi zpředu barevně na kapelu (v automatickém módu pomalého prolínání barev) a ta dvě nejsilnější většinou dám za kapelu na zem a nasvěcuji pozadí, případně strop apod. Jen výjimečně beru ten DMX pult na živé hraní, a to ne, abych si s ním během hraní hrál, ale proto, že když propojím světla DMX kabely a na DMX pultu nastavím třeba to prolínání barev, tak potom to prolínání řídí pult a všechna světla mohou svítit stejnými barvami, čímž se umocňuje jejich účinek. Na větší pódium jsem s sebou dokonce párkrát vzal ještě dvě normální fotografická studiová světla a těmi jsem dosvětloval kapelu a ta pódiová světla jsem použil hlavně na barvičky. Ale to bylo ještě v době, kdy jsem neměl ty 270W Exality.

Ale moc si s tím nehraju, lidem je to dost jedno, my nejsme žádní šoumeni, a tak stačí nějaká automatická světlená atmosféra plus to bílé dosvícení zpředu. Kromě toho my nejčastěji hrajeme venku a za slunečního svitu, takže ta světla použiju opravdu jen v jednotkách případů za rok.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, homemade 1x10", krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků: