1 Naposledy upravil: Atvečko (11. 08. 2017 13.37:07)

Téma: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Rozprodal jsem kytary, uvolnilo se mi cca 17-30 tyček (pokud bych prodal i Jazze)  a místo ve stojanu.

Zbyl mi mexickej JazzBass a Cort A4, takže jazze a moderna asi ne, spíš bych nějakýho precla, ale s jazz krkem, to poleno preclovský mi nejde do ruky.
Hodně zvažuju toho černýho sandberga na HB, ale aidamos psal, že to zvukově není moc precl. A americkýho jazze mi právě někdo vyfouknul.
Taky jsem přemejšlel, že bych koupil mexickej jazzovej krk a našrouboval ho třeba na tělo Squiera PB ale nevím jestli je to dobrej nápad.

Tak tu tak sedím a bloumám co bych a jsem takovej nějakej pátečně nerozhodnej...  co by plénum poradilo?

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (11. 08. 2017 13.40:33)

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Atvečko napsal:

s jazz krkem, to poleno preclovský mi nejde do ruky

Sakra, a já Ti právě chtěl nabídnou mého Music Mana big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Atvečko napsal:

Taky jsem přemejšlel, že bych koupil mexickej jazzovej krk a našrouboval ho třeba na tělo Squiera PB ale nevím jestli je to dobrej nápad.

Je to otázka nákladů a další rentability za pár let, až budeš opět rozprodávat kytary smile Pokud to dáš dokupy za pytel hrušek, proč ne smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

4

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

někdo si ze mě dělá srandu.. smile

https://hudebnibazar.cz/fender-p-bass/ID92316/

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

5

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

A o tomhle jsi neuvažoval? https://hudebnibazar.cz/fender-jazz-bass/ID110581/
Nevím teda jaký jsou na serii Blacktop reference, ale to JB s preclovejma snímačema smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Atvečko (11. 08. 2017 13.55:36)

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Hastur napsal:

A o tomhle jsi neuvažoval? https://hudebnibazar.cz/fender-jazz-bass/ID110581/
Nevím teda jaký jsou na serii Blacktop reference, ale to JB s preclovejma snímačema smile

Trochu mě odrazuje ten loupající se lak...  ale taky jsme ji zvažoval. Ale tak nejak pocitově bych chtěl asi svatou dvojici (PB/JB)


A za tohle bych si nejradši vyškub pindíka sad
http://baskytara.com/topic15633-p-fende … m-car.html

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: Luboš (11. 08. 2017 14.58:49)

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Co takhle něco Japonskýho, čerstvě zrestaurovaného z Polska.
Bohužel má u každé jen jednu fotku - nebo je chyba v mém tabletu. Víc fotek má na Facebooku. Nějaký precižn s jb krkem by tam měl mít.
http://restauracja-gitar.pl/basy/

Vyrábí někdo naopak klasickej jb s pb krkem??? Já bych to bral.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: rift81 (11. 08. 2017 14.54:30)

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Luboš napsal:

Co takhle něco Japonskýho, čerstvě zrestaurovaného z Polska.
Bohužel má u každé jen jednu fotku - nebo je chyba v mém tabletu. Víc fotek má na Facebooku. Nějaký precižn s jb krkem by tam měl mít.
http://restauracja-gitar.pl/basy/

Prodám někdo naopak nedělá klasickej jb s pb krkem??? Já bych to bral.

Ty jo, to jsou pěkný kousky.
Koukám celkem pravidelně na jeho videa. Ale na eshop jsem ještě nekoukal.

EDIT: YT kanál https://www.youtube.com/channel/UC8TOfs … b-MF5QcpsQ

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

9

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

rift81 napsal:

Koukám celkem pravidelně na jeho videa. Ale na eshop jsem ještě nekoukal.

Jednou tam právě sdílel odkaz. Myslím, že má i docela přijatelné ceny.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

10

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Luboš napsal:
rift81 napsal:

Koukám celkem pravidelně na jeho videa. Ale na eshop jsem ještě nekoukal.

Jednou tam právě sdílel odkaz. Myslím, že má i docela přijatelné ceny.

Jj, zdá se. Navíc jsou ty kousky vyčistěný, srovnaný pražce atd. atd. Se tam rozhodně kouknu, až si budu chtít udělat radost nějakou pěknou basou :-)

SX Vintage Series SPJ62+ (olše), DiMarzio DP122 (vintage 70s) + DP148
LTD Deluxe Phoneix 1004 (mahagon), SBS rozpínatelné H/P
apec: Bugera 1960 (Super Bass mod), LAB Series L4
reprobox: Hartke HX 115
0 xLajků:

11

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Co takhle Japan PB 70, co mám já... ?

http://www.whitstableguitars.co.uk/fend … b70-us-owh

0 xLajků:

12

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

pekelnik napsal:

Co takhle Japan PB 70, co mám já... ?

Atvečko napsal:

s jazz krkem

?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

13

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Aidamos napsal:
pekelnik napsal:

Co takhle Japan PB 70, co mám já... ?

Atvečko napsal:

s jazz krkem

?

Má tenčí krk než klasickej PB, hodně podobnej JB

0 xLajků:

14

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

pekelnik napsal:
Aidamos napsal:
pekelnik napsal:

Co takhle Japan PB 70, co mám já... ?

Atvečko napsal:

s jazz krkem

?

Má tenčí krk než klasickej PB, hodně podobnej JB

Tož oukej wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

15

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

CORA napsal:

název tohoto vlákna se mě,líbí, mám to teď tak nějak stejně, tak ho vysouvám na světlo...  Mám to co mám v podpise, je to skvělé, ale nějak se mě zastesklo po PB bo dnes mám angažmá v hardrock/metalové kapele, kde je sice tato pětka dobrá, ale nějak mě víc baví čtyřka... Tak zvažuju:

A) originál Fender AM PRO II (prý ve verzi II lepší než kdy dříve) https://www.thomann.de/cz/fender_am_pro_ii_p_bass_rw_owt.htm

B) zakázkovou kopii od Vychodila https://www.avbasses.com/cz/traditional/detail/avp-btw/

C) MusicMan, ale tam nemám ponětí jestli H nebo HH, ale líbí se mě třeba tento, který má sice v označení H ale na fotce 2 snímače, tak jsem z toho krtek https://www.thomann.de/cz/music_man_stingray_4_special_h_eb_smoke.htm

Co s tím?

To je jednoduchý, rozhodni se mezi zvukem precla a MM. No a až se správně rozhodnešlaughing tak si stačí položit otázku jestli chceš originalnio precla-USA, nebo ti nezáleží na tom jestli je to emerika, AV, nebo třeba sandberg a jdeš jen po zvuku split coil snímačů. Toho AV bych se vubec nebál innocent

Fender precision player series sonic red
Fender precision special deluxe 
2x eden ex110 ( po dlouhé  době  shánění!)
Tc electronic bh 250
micromark 801
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Aidamos (06. 10. 2021 18.54:33)

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

CORA napsal:

A) originál Fender AM PRO II (prý ve verzi II lepší než kdy dříve)

Byl tu jeden, co by s Tebou nesouhlasil, páč chytnul fakt špatnej kus, že ho musel vrátit. Já jsem se svým spokojen, spíše až nadšen (mám teda pětku): https://baskytara.com/topic17731

Mají ho v Kytarách skladem, takže lze zkusit: https://kytary.cz/fender-american-pro-ii-precision-bass-mn-owt/HN220112/ - a mají i další barevná provedení skladem.

CORA napsal:

B) zakázkovou kopii od Vychodila

To bude určitě super, ale asi čekačka na výrobu.

CORA napsal:

C) MusicMan, ale tam nemám ponětí jestli H nebo HH

Než u Thomanna, který to nemá skladem (Produkt dostupný v řádu několika měsíců), tak bych kouknul na skladové kusy v Rocksteru: https://www.rockster.cz/Baskytary/Basove-kytary/

Já sám přešel z Music Mana na Fender Precision, takže jestli Tě láká Precl, jdi do něj. Já sám bych si klidně zase StingRay pořídil. Ale asi bych taky řešil dilema, jestli H nebo HH. Možná i to HH, ale to je zase kroucení a lovení zvuku, kvůli čemu jsem utekl k jednoduchosti Precisionu. Jestli si někdy ještě koupím Music Mana, tak buď starýho nebo z řady Classic, tedy každopádně s dvoupásmovou aktivkou. Jen u té řady Classic i starých kusů je problém s hmotností. To je všechno kolem 4,5 kg, a často i více, hold tvrdý, těžký, severský jasan. Nová řada Special s pečenými krky má tělo z bahenního jasanu a ty basy mají kolem 3,8 kg, což je paráda. Díky lehkým mechanikám by to nemělo ani padat na hlavu. Kvůli tomu bych překousnul snad i tu třípásmovou aktivku. Každopádně na hardrock a metal je Music Man určitě dost vhodný. Je slyšet třeba na albu Black Rain od Ozzyho, a je to paráda neskutečná.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

CORA napsal:

Co s tím?

 No kdyz zvazujes jestli precl nebo 2snimacovej MM tak bych sel do GL L-2000 ..  smile  nebo kdyby vic preci tak L-1000..  nevim jak moc se daji nove US sehnat v cechach ale tady maji anglani docela slusny vyber...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Atvečko napsal:

Zbyl mi mexickej JazzBass a Cort A4, takže jazze a moderna asi ne, spíš bych nějakýho precla, ale s jazz krkem, to poleno preclovský mi nejde do ruky. Hodně zvažuju toho černýho sandberga na HB, ale aidamos psal, že to zvukově není moc precl. A americkýho jazze mi právě někdo vyfouknul. Taky jsem přemejšlel, že bych koupil mexickej jazzovej krk a našrouboval ho třeba na tělo Squiera PB ale nevím jestli je to dobrej nápad.

lol, na tonhle svoj 4 roky starý vlákno jsem úplně zapomněl smile

No když to zbilancuju, jsem krásně konzistentní.  Furt mám Jazze i Cort a pořídil jsem si toho Sandberga (jen je žlutej) a mexickej krk na PB tělo  :-)   Kéž bych byl takhle důslednej i s prací  a nežraním  :-)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

19

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

m3 napsal:

jestli precl nebo 2snimacovej MM tak bych sel do GL L-2000

G&L se mi hodně líbí, sleduju je, ale zvukově mě to úplně míjí, nelíbí se mi to. V kapele se samozřejmě leccos ztratí, ale i proto, že to jedu přímo do uší in-earem, tak to mám z první ruky, tak bych to spíš nechtěl.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

20

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

CORA napsal:

co Ti vadilo na krku PB?

Nevím, měl jsem postupně 4 precly s krkem 41,5mm a profilem C a nezvykl jsem si. Stejně jako mi nesedl D profil/38mm na PJ speciálu. A přitom hoferka má 42mm a na tu jsem hrál 15 let.  Ono je to spíš o vzdálenosti strun než šířce ořechu..   Zajímavý, že když jsem hrál doma, tak mě to bavilo a přišlo mi to dokonce pohodlnější než JB, ale jak jsem s tím vylezl na podium, odehrál jsem set a pak už jsem si radši vzal JB, protože jsem se s tím necejtil dobře. Jednosnímačový PB s JB krkem, PB3 a Michalíkem je asi můj svatý grál.  Ale ani ten Sandberg neni úplně špatnej, takže ted řeším kterej JB si nechám, protože jeden bych chtěl, tři je blbost :-)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

21

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

m3 napsal:
CORA napsal:

Co s tím?

 No kdyz zvazujes jestli precl nebo 2snimacovej MM tak bych sel do GL L-2000 ..  smile  nebo kdyby vic preci tak L-1000..  nevim jak moc se daji nove US sehnat v cechach ale tady maji anglani docela slusny vyber...

Vždycky když vidím někde nějaký G&L tak se začnu podivně kroutit a ošívat big_smile, protože... jednoznačně nejlepší basa co jsem kdy měl a nemít ten JB profil krk, tak ju mám možná dodnes.

0 xLajků:

22

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

CORA napsal:

ale tak nějak si říkám, že ty 3 mm snad nejsou zase tak podstatný

 Hoho, jak u koho smile . Pro mě je to třeba úplně zásadní. Ikdyž ještě větší roli u mě hraje profil krku. Potřebuju ideálně D a nebo U, nějaký modern C a nebo Ibanez placky na to bych nezahrál ani prd.

0 xLajků:

23

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

pekelnik napsal:
m3 napsal:
CORA napsal:

Co s tím?

 No kdyz zvazujes jestli precl nebo 2snimacovej MM tak bych sel do GL L-2000 ..  smile  nebo kdyby vic preci tak L-1000..  nevim jak moc se daji nove US sehnat v cechach ale tady maji anglani docela slusny vyber...

Vždycky když vidím někde nějaký G&L tak se začnu podivně kroutit a ošívat big_smile, protože... jednoznačně nejlepší basa co jsem kdy měl a nemít ten JB profil krk, tak ju mám možná dodnes.

Co jsem se díval, tak L-2000 Tribute má nultý pražec se šířkou 44,5 mm, takže obrovský. A u těch USA custom jsem pochopil, že si tam člověk může asi vybrat jaký krk tam chce.

0 xLajků:

24

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Me je treba fuk sirka nultyho prazce (stridam ctyrku a petku) ale co mi dokaze rozhodit sandal spolehlive tak je roztec strun na kobylce.

0 xLajků:

25 Naposledy upravil: kurowec (07. 10. 2021 10.14:08)

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

https://baskytara.com/img/m/2358/t/p1fhd0ec7mrnuhh0f1g176l1iuo3.jpg

CORA napsal:

A) originál Fender AM PRO II (prý ve verzi II lepší než kdy dříve)

Prodávám American Standart PB 2001, což je předchůdce AM PRO a dle všeho asi stejná basa. A máš ji z jasanu tak je to zároveň i blíž tomu MM wink
https://hudebnibazar.cz/fender-american … /ID378332/

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

26

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

polygon napsal:

ale co mi dokaze rozhodit sandal spolehlive tak je roztec strun na kobylce

 taky důležitý.

0 xLajků:

27

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

pekelnik napsal:
CORA napsal:

ale tak nějak si říkám, že ty 3 mm snad nejsou zase tak podstatný

 Hoho, jak u koho smile . Pro mě je to třeba úplně zásadní. Ikdyž ještě větší roli u mě hraje profil krku. Potřebuju ideálně D a nebo U, nějaký modern C a nebo Ibanez placky na to bych nezahrál ani prd.

+666

Špejloidní Jazz Bass vysloveně nesnáším.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

28

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

pekelnik napsal:

Potřebuju ideálně D a nebo U,

 To je to ono, na co si jednou zvykneš....  já bych na násadu od krumpáče prostě nezahrál ani hoří, potřebuju ty svoje špejle :-) 

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

29

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

pekelnik napsal:

Vždycky když vidím někde nějaký G&L tak se začnu podivně kroutit a ošívat big_smile, protože... jednoznačně nejlepší basa co jsem kdy měl a nemít ten JB profil krk, tak ju mám možná dodnes.

ekral napsal:

Co jsem se díval, tak L-2000 Tribute má nultý pražec se šířkou 44,5 mm, takže obrovský. A u těch USA custom jsem pochopil, že si tam člověk může asi vybrat jaký krk tam chce.

no standardne je na L-2000 spis "preclo" krk stary 80. meli tusim stejne jako MM koneckoncu je L-2000 primej nasledovnik MM sabre pak se to menilo pribehem let, ale ten jazz krk je rarita kdyz si to s tim nekdo vyslovene objednal osobne sem narazil jen na nekolik tu ex-pekelnikovu, tu co mam doma smile a pak sem za ty leta zahlid po reverbech, ebayich apod jeste asi 2.. smile

CORA napsal:

le tak nějak si říkám, že ty 3 mm snad nejsou zase tak podstatný

 jako da se to ono zalezi i na celem krku treba P-51 a telebass co se mel mi nikdy nesedeli a bylo to pro mne hrozna fuska na to hrat,  ale treba japonska 70. kopie ricka co sem mel ma nulak taky kolem 44 ale pak se ten krk uz moc nerozsiruje takze ten prisel uplne v pohode smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

30

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

CORA napsal:

po tom co zde čtu mě tak trochu ty krky děsí...

 zalezi na to jaky mas ruce, techniku , jak vysoko si vesis basu smile jestli mas vsechno tak nejak prumerne tak by ti mohlo sedet oboji smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

31

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

CORA napsal:

asi nejlíp mě sedí "špejle" JB (38,1 a Modern C),  pětka Yamaha BBP35 má 43mm (profil se neuvádí) a problém mě žádný nečiní, byť větší rozteč strun u čtyřky je mě příjemnější... No a tento PB má 41,3 a nějaký 1963 C, tak snad to nebude z jiné dimenze.

Nezměřil by někdo z důvodu vědeckého bádání standardní rozteče strun JB vs.PB na krku a kobylce?

Podle toho co jsem měl v ruce tak JB i PB by měl mít 19mm, dřevní PB 20mm  ale buh ví...

 

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

32

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

CORA napsal:

asi nejlíp mě sedí "špejle" JB (38,1 a Modern C),  pětka Yamaha BBP35 má 43mm (profil se neuvádí) a problém mě žádný nečiní, byť větší rozteč strun u čtyřky je mě příjemnější... No a tento PB má 41,3 a nějaký 1963 C, tak snad to nebude z jiné dimenze.

Nezměřil by někdo z důvodu vědeckého bádání standardní rozteče strun JB vs.PB na krku a kobylce?

Na PB i JB 4kách používám US kobylky s vroubk.kameny a mám nastavenou rozteč 20,5mm.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

33

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Snad nejlepší popis krků u všeho uvádí Ibanez. Takže přečíst, zkusit, porovnat s tím co je v obchodě a výrobce neuvádí...

Dělám to tak s kytarama.

Seš fosil a kryptofašista! ( RED DWARF )
...Fossil forever!!!
0 xLajků:

34

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Atvečko napsal:

 To je to ono, na co si jednou zvykneš.... 

 Tak určitěěě smile

0 xLajků:

35

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

jj, když ja furt nevím jsetli tuhle

CORA napsal:

FENDER SQUIER Mini P Bass

 nebo tu druhou smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

36

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

CORA napsal:

já byl limitovaný délkou do 1m,

 ta druhá je ještě kratší

https://baskytara.com/topic17783-minibasa.html 

 

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

37

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

https://www.gear4music.cz/cs/Kytara-baskytara/Greg-Bennett-Corsair-MCR-1-Mini-Bass-Black/1IFU 

K osahání nevím...   jedině koupit a případně vrátit, proto furt váhám.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

38

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Protože je to můj první příspěvek, a nikde tu není žádná představovací kolonka (nebo sem jí přehlíd), tak píšu tady: díky za fórum, dlouho sem tu prolejzal bez registrace smile.

Chtěl bych koupit moolon (nebo lakland), klidně (mořná radši) starší - nemá někdo nějaký nápad? Nebo přímo něco zaprášenýho doma na zdi?

0 xLajků:

39

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

bob parky napsal:

Protože je to můj první příspěvek, a nikde tu není žádná představovací kolonka (nebo sem jí přehlíd)

 Ahoj Bobe, ohledně Moolona neporadím, Laklandy jsem měl dva Skyliny v pětce (a na fóru je více lidí, kterým jich několik prošlo rukama), tak se třeba někdo ozve s konkrétní nabídkou.

Jinak pro představení slouží sekce https://baskytara.com/forum21-profily-uzivatelu.html - můžeš si založit svůj profil, kde se můžeš rozepsat do libosti smile (doporučuji si ještě projít pravidla pro profily)

Vítej na fóru!

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

40

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Sháním Precisiona na větší cestování, hraní v hospodě a testování snímačů. Čtyřku. Asi by mi nevadilo koupit nový nástroj, nebo rozumný starší. Yamaha BB, ta nová, by taky šla. Levnou basu jsem dlouho nesháněl, tak uvítám jakékoliv rady.

0 xLajků:

41 Naposledy upravil: Fat Bat (28. 02. 2022 12.05:49)

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

df napsal:

Sháním Precisiona na větší cestování, hraní v hospodě a testování snímačů. Čtyřku. Asi by mi nevadilo koupit nový nástroj, nebo rozumný starší. Yamaha BB, ta nová, by taky šla. Levnou basu jsem dlouho nesháněl, tak uvítám jakékoliv rady.

https://www.thomann.de/cz/harley_benton_hot_rod_bass.htm

0 xLajků:

42

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Fat Bat napsal:
df napsal:

Sháním Precisiona na větší cestování, hraní v hospodě a testování snímačů. Čtyřku. Asi by mi nevadilo koupit nový nástroj, nebo rozumný starší. Yamaha BB, ta nová, by taky šla. Levnou basu jsem dlouho nesháněl, tak uvítám jakékoliv rady.

https://www.thomann.de/cz/harley_benton_hot_rod_bass.htm

Diky, ale tohle mozna az moc low-cost. Premyslel jsem o nejakem Squieru.

0 xLajků:

43

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Mně se osvědčila https://kytary.cz/yamaha-bb434-mtbs/HN183312/?s=WKWQZPWTtpbJWMNroGQPQA%3d%3d&source=Autocomplete&kw=yamaha%20bb a beru si ji bez modifikací občas i na veřejné hraní, je na tu cenu relativně "hotový nástroj"

0 xLajků:

44

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Já si nemůžu vynachválit Sire P5, jen nevím jak je to teď s dostupností.

Spector Euro 5LX, Sire P5
Darkglass Alpha-Omega Photon
0 xLajků:

45

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Redy napsal:

Já si nemůžu vynachválit Sire P5, jen nevím jak je to teď s dostupností.

Můžu potvrdit, že za ty prachy jsou to dobrý nástroje. Jen si mi teď sešlo nějak moc bas, tak ho pouštím dál. Takže kdyby náhodou... https://hudebnibazar.cz/sire-marcus-miller-p5-alder-5/ID427974/

0 xLajků:

46

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

boriss222 napsal:

Můžu potvrdit, že za ty prachy jsou to dobrý nástroje. Jen si mi teď sešlo nějak moc bas, tak ho pouštím dál. Takže kdyby náhodou... https://hudebnibazar.cz/sire-marcus-miller-p5-alder-5/ID427974/

 Psal jsem SZ.

0 xLajků:

47

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Tak ten Sire bych vzal, ale vypada to, ze nikde neni skladem. Takze si udelam vylet do nejakeho vetsiho mesta. Jsou tu nejaci Ostravaci? Kde tam zajit a kde spis ne?

0 xLajků:

48

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Nejsem Ostravak,ale v Ostrave vim o Muzikant,Muziker a Hudebni svet

Kdyztak me doplnte povedomi ...

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

49

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Sháním se po "malém" zesilovači. GK RB je už velký. Dřív jsem hrál na GK MB112 kombo a výkonově to bylo ok a nikdy jsem nešel přes půlku. Kombo nechci, protože budu měnit bedny. Zaujal mě GK legacy, Micromark, TC elektronic BQ500, Hartke TX300, GR Minione(to vůbec neznám z doby aktivního hraní), MarkBass Little Marcus(jejich komba mi ale moc nesedí), Aguilar Tone Hammer(vypadá skvěle, ale nikdy jsem přes to nehrál).

Upřednostňuju spolehlivost a nemusí to být úplně "barvící" hlava, protože před to budu dávat lampový preamp.

Tak, baso raď big_smile big_smile 

0 xLajků:

50

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Mám TH500 a Ampeg Micro + 210 doma v obýváku v Praze v centru. Můžeš se stavit smile. Nevím ale, odkud jsi, jsestli to nemáš daleko. A samozřejmě to není staddión, ani Rudolfinum.

0 xLajků:

51

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Trace Elliot Elf není ve výběru záměrně? Ten je opravdu malý a dobrý smile Na hudbazaru jeden je (s výletem do Bratislavy) smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

52

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

D.a.l.i napsal:

Trace Elliot Elf není ve výběru záměrně?

 Omylem big_smile

0 xLajků:

53

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Ti je dobrej boxík, pár let jsem ho měl. Ta váha je skvělá, a umí zahrát sakra hluboko a nahlas 

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

54

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Prolejzal jsme web kytary.cz že bych si koupil nějakou zbytečnost a vykoukla na mě tahle ladička: https://kytary.cz/daddario-pw-ct-21-ns-clip-free-tuner/HN197340/

Mám její klipovou variantu a je super, je tak malá, že se nemusí sundávat ani při cestotování. Občas ale do ní drcnu a ona upadne.

Tahle se šroubuje, měli byste odvahu vyměnit šroub na mechanice a doufali, že to nezpůsobí nevratnou škodu?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

55

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Klipovou variantu mám též. Dobrá, jen blbě bere stunu H. Teda skoro vůbec. Ale na čtyřku EADG dobrý.

 

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

56

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Dzzerza napsal:

a doufali, že to nezpůsobí nevratnou škodu

Proč by mělo ? Prostě tam dáš delší vrut.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

57

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

karadam napsal:

Klipovou variantu mám též. Dobrá, jen blbě bere stunu H. Teda skoro vůbec. Ale na čtyřku EADG dobrý.

Strasne zalezi kam a jak dobre to das na hlave. A taky asi na base, na jedne kdyz vim kam ji mam dat tak pohoda, na druhy se mi na H nechyta vubec.

0 xLajků:

58

Re: Nutně si potřebuju si něco koupit .... :)

Tak jsem ji vzal a uvidíme jak se mi podaří vyměnit vrut za vrut.

Ohledně té klipové, H strunu na pětce s ní naladím pouze když je kolěm mě ticho, na podiu, kde je hluk se už přenáší okolní zvuk a tam už je to bez šance. Naopak čtyřstrunku se s tím nebojím ladit nabo na podiu, ačkoliv ji mám jenom jako rezervu.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků: