1

Téma: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

Ahoj, je fajn že jsem našel tyhle stránky, už sem totiž zoufalej a nechci udělat chybu než něco koupim. Mám akustický kontrabas značky Thomann. Struny Superior Bassworks a snímač Shadow RB Rockabilly Pro. Snímač má předzesilovač a snímá slap z hmatníku a basy z kobylky. Každá linka se dá samostatně poladit. potřebuji tedy poradit s výběrem vhodného komba, které přeřve bicí ve zkušebně. Je mi jasné že na koncert to asi bude chtít zesík - ideálně kruegra, nebo Mesa Subway D.800. To je ale v obou případech dost pálka. Koukal sem na komba od kruegra, konkrétně Gallien-Krueger MB 112-IIG, ale v recenzích jeden z kupujících psal, že to nepobere slap. Už se v tom množství produktů nějak ztrácím a hlavně nevím jaký výkon komba potřebuju. Předpokládám že alespoň 200v. Předem díky za radu.

 

0 xLajků:

2

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

PsykoMarw napsal:

Je mi jasné že na koncert to asi bude chtít zesík - ideálně kruegra

 Ahoj, nevím odkud jsi. Ale pokud by si to neměl úplně z ruky (a pokud pro tebe není problém baraz), tak jako ideální poměr cena/kvalita je tady: https://hudba.bazos.cz/inzerat/152458965/baskytarove-kombo-gallien-krueger-400rb-iii.php

Když nebude stíhatr repro, tak pořídíš jen bednu a z kombo vymontuješ zesík. Je to plnohodnotej Gallien. Akorát by to chtělo asi osobně vyzkoušet před koupí.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

3

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

 

Hastur napsal: Když nebude stíhatr repro, tak pořídíš jen bednu a z kombo vymontuješ zesík. Je to plnohodnotej Gallien. Akorát by to chtělo asi osobně vyzkoušet před koupí.

 Super, díky za typ. Vzdálenost problém není. Spíš mám strach z toho stáří, ale jinak to za ty peníze je skvělé, jestli to bude šlapat. Chtěl bych do toho vrazit klidně i 12 tisíc, nechci aby mi to shořelo na prach. Budu to muset promyslet. Každopádně myslíš že přes 200v už stačí?

0 xLajků:

4

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

Tak hlavne zalezi s kym hrajes a jak nahlas to ma znit. Country\ blues moc neporadim, psychobilly beru jak mustr tima necromana/ patricii z horrorpops, po zkusenostech ale daleko vic zvuk ovlivnuje technika a struny. Koukni na co hraji Tve oblibene kapely, moc delaji repraky, kompresor...roky osvedcne rady poridit to nejlepsi co rozpocet dovoli, usetri to spoustu frustrace, casu a penez...ale co si budem rikat, i to hledani zvuku je soucast cesty. 

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

5

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

Tak jasně. Kim Nekroman si staví vlastní kontrabas a používá silverslap struny, snímače má dva, ten co já a ještě piazzo. Kontrabas z horror pops stavěl taky on pro svou ženu co na něj hraje. Já mam stejný nastavení jako basák z |Reverend Horton Heat- stejný struny i snímač. O to mi nejde. Nemužu dát teď 30. tisíc jen za zesík, kterej používaj. Hledám kombo co zvládne slap.

0 xLajků:

6

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

Jinak hraju psychobilly, což je velkej rozsah - můžeš to hrát i jako country, nemá to pevnou škatulku. Kim Nekroman byl každopádně impuls k tomu abych začal.

0 xLajků:

7

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

Uz mlcim smile smile smile 

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Matej (17. 05. 2022 20.11:14)

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

PsykoMarw napsal:

Reverend Horton Heat

Trochu mimo téma,...ty jsem poslouchal už někdy v 91 roce. Jejich první deska pecka! sunglasses

0 xLajků:

9

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

Matej napsal:
 

Trochu mimo téma,...ty jsem poslouchal už někdy v 91 roce. Jejich první deska pecka! sunglasses

Reverend..... Dědeček psychobilly 

0 xLajků:

10

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

PsykoMarw napsal:

Chtěl bych do toho vrazit klidně i 12 tisíc, nechci aby mi to shořelo na prach. Budu to muset promyslet. Každopádně myslíš že přes 200v už stačí?

 Jestli to je dostatečný výkon neumím úplně posoudit. Jak už psal E.T. tohle je hrozně individuální (jak moc do toho bubeník řeže, jak to budeme mít zvukově nastavený atd.). Gallieny RB ale platí obecně za aparáty, kde jsou ty hodnoty výkonu opravdu poctivý. V tý cenovce 12t. mě ještě napadl ještě tenhle inzerát: https://hudebnibazar.cz/trace-elliot-715x-combo-baskytarove-tranzistorove-kombo/ID423621/ ale tam je velkej otazník, kdo a jak udělal u opravu koncáku. Pokud by to bylo dobrý, tak za 11t máš ultimátní kombo.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

11

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

PsykoMarw napsal:

Jinak hraju psychobilly, což je velkej rozsah - můžeš to hrát i jako country, nemá to pevnou škatulku. Kim Nekroman byl každopádně impuls k tomu abych začal.

 no co vim tam Speedy z Twisted rod hrava na Markbass kombo s  jednou 12kou,  Matej z Gang-Nails na celolampu ampega s 8*10 big_smile ikdyz ted uz myslim ma jen 4*10 ..  Rafan v Queens of everything mival 4*10 bednu ampeg a nakej samodomo zesak,  Gegen hraje na to co mu kdo puci big_smile ikdyz ten ma tusim taky 4*10 a hlavu asi GK a Matej z Flaming cocks mival 4*10 a hlavu hartke.. 
takze ono zalezi dost na vkusu a spis tech snimacich a nastaveni EQ.. 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12

Re: Kombo k akustickému kontrabasu - slap

m3 napsal:
PsykoMarw napsal:

Jinak hraju psychobilly, což je velkej rozsah - můžeš to hrát i jako country, nemá to pevnou škatulku. Kim Nekroman byl každopádně impuls k tomu abych začal.

 no co vim tam Speedy z Twisted rod hrava na Markbass kombo s  jednou 12kou,  Matej z Gang-Nails na celolampu ampega s 8*10 big_smile ikdyz ted uz myslim ma jen 4*10 ..  Rafan v Queens of everything mival 4*10 bednu ampeg a nakej samodomo zesak,  Gegen hraje na to co mu kdo puci big_smile ikdyz ten ma tusim taky 4*10 a hlavu asi GK a Matej z Flaming cocks mival 4*10 a hlavu hartke.. 
takze ono zalezi dost na vkusu a spis tech snimacich a nastaveni EQ.. 

To je úlet, ty lidi znám, akorát už nemám kontakt, smazal sem Facebook a nemám ani čísla, jen na Rafana. Rafanovi sem psal, ale neodepisuje, má pořád fofr. Gegen mi dával první rady a doporučil struny....Každopádně díky za velmi přínosnou odpověď.

0 xLajků: