1 Naposledy upravil: Gravity (14. 05. 2021 08.42:48)

Téma: Basa na drop G

Zdravím, mám dotaz na zkušenější o Rady a typy na toto ladění. Jaký nástroj by mohl být nejhodnejsi? Chápu, že zde mnoho basáků takto hrajících není, ale přesto budu rád za nějakou pomoc. Zatím se mi jeví jako ideál Dingwall, ale ten je mimo mě momentální finanční možnosti. Mám rozpočet cca 40.000. aparát přes který hraju je ampeg svt3pro +410hlf. Používám k němu ještě darkglass b7k ultra. 

0 xLajků:

2

Re: Basa na drop G

Gravity napsal:

Zatím se mi jeví jako ideál Dingwall, ale ten je mimo mě momentální finanční možnosti.

Kolem 40.000 se nedá sehnat Dingwall z druhé ruky? Na hud bazaru je 6 za 49, určitě by majitel byl ochoten něco pustit (ale chápu, že chceš asi 4-ku). Zase předpokládám, že čtyřka bude cosi levnější a kolem 40 by ses mohl v pohodě z druhé ruky dostat.

https://www.zikinf.com/annonces/annonce-1846311

https://www.ebay.com/itm/353184170316 (nevím, co je to za řadu, ale je do taky Dingwall smile)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

3

Re: Basa na drop G

Aby to G opravdu hrálo, tak ti asi nic moc jiného než multiscale s 37'' menzurou nezbývá. Dingwall je určitě super varianta a občas se na bazaru nějaký objeví do těch 45 000. Mně osobně je ještě sympatičtější novinka Spector Dimension NS a ten novej asi taky pod 50 000 neseženeš. Můžes zkusit pana Jířího Palka http://www.nbe.cz/contact1.html , který stojí za EURO řadou Spectorů a zároveň snad zajišťuje i distribuci těch řad z Asie.

Spector Euro 5LX, Sire P5
Darkglass Alpha-Omega Photon
0 xLajků:

4

Re: Basa na drop G

Drop G? To si nějak nedovedu představit. Jakože to H na pětce podladíš o dva tóny do G? No, teď jsem si to zkusil, nějak se to dá. Ale musel jsem ladit na oktávě, ladička už to nedávala. Hele, na to opravdu snad jen ten Dingwall nebo jiný multiscale. Ibanze taky dělá: https://www.thomann.de/cz/ibanez_multiscale_baskytary.html, ale je tam nejvíc jen 35,5"

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Basa na drop G

No řešil bych to pětkou, asi multiscale, jak říkáte. Na ty Ibanez jsem koukal, ta 1505 vypadá dobře, ale chtěl bych názor od někoho kdo na ni hrál. Je pravda že moc nástrojů sehnatelnych s tou delší menzurou teď nevidím. A multiscale už taky asi upadá nebo dingwall vše vytlačil

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Redy (14. 05. 2021 13.42:59)

Re: Basa na drop G

Aidamos napsal:

Drop G? To si nějak nedovedu představit.

U těch současných djentových kapel to není nic úplně neobvyklého. Konkrétně Nolly Getgood z Periphery (Dingwall NG je jeho signature) se s laděním nejčastěji pohyboval tuším od drop Gb do drop Ab. Naši skvělí Modern Day Babylon jsou snad ještě níž a ta basa je pořád masakrální, překvapivě i naživo. smile

 

https://www.youtube.com/watch?v=6GbbcEcQK-w

Spector Euro 5LX, Sire P5
Darkglass Alpha-Omega Photon
0 xLajků:

7

Re: Basa na drop G

Na tohle ladění by mohla dobře fungovat i LTD v mutliscalu, navíc čtyřka je teď na kytarách se slevou: https://kytary.cz/esp-ltd-b-1004-ms-ns/HN212605/

 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

8

Re: Basa na drop G

Gravity napsal:

Na ty Ibanez jsem koukal, ta 1505 vypadá dobře

U tý menzury spodní struny 35,5'' akorát počítej s tím, že budeš muset pravděpodobně dát dohromady nějakou hybridní sadu strun. Já s menzurou 35'' potřebuju pro drop A minimální tloušťku spodní struny 1.30, lépe 1.35. Jinak už to není ono, tón není tak konkrétní a hlavně je ta struna volnější a já na to nejsem schopnej hrát palcem při slapu double thumb. Pro drop G bych teda tipoval minimálně tl. spodní struny 1.40. Dá se to poskládat třeba u Dadárek - např. čtyřstrunná sada 0.50-1.10 + dokoupit 1.40 pátou strunu. Chce to zkoušet.

Spector Euro 5LX, Sire P5
Darkglass Alpha-Omega Photon
0 xLajků:

9

Re: Basa na drop G

Gravity napsal:

Na ty Ibanez jsem koukal, ta 1505 vypadá dobře, ale chtěl bych názor od někoho kdo na ni hrál.

 Asi takhle, je to super basa, je příjemná, ale na drop G je 35 imho málo, navíc není do 40k a starší nekoupíš (teměř celý rok 2020 trvalo než vubec přišly reálně do obchodů)

Jestli to myslíš vážně tak za 40k se dá nechat nějaký extremnější multiscale i postavit.

Nebo počkat na nějaký starší Ding, do 40 stopro koupíš na Reverbu NG2, nebo combustion. Raclavskej jednou prodával 3x NG2 a každej do 40k.

 

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

10

Re: Basa na drop G

Redy napsal:
U tý menzury spodní struny 35,5'' akorát počítej s tím, že budeš muset pravděpodobně dát dohromady nějakou hybridní sadu strun. Já s menzurou 35'' potřebuju pro drop A minimální tloušťku spodní struny 1.30, lépe 1.35. Jinak už to není ono, tón není tak konkrétní a hlavně je ta struna volnější a já na to nejsem schopnej hrát palcem při slapu double thumb. Pro drop G bych teda tipoval minimálně tl. spodní struny 1.40. Dá se to poskládat třeba u Dadárek - např. čtyřstrunná sada 0.50-1.10 + dokoupit 1.40 pátou strunu. Chce to zkoušet.

Já používám Dr DDT 55-135 a můžu je jenom chválit. Občas podlaďuju na A a ta struna to dává s přehledem. Spíš bych chtěl vyzkoušet menzuru 36 (mám 35 Ibanez). Jinak DR dělá ještě 65-125 s tím, že lze ještě dokoupit 145 (jen nevím kde). To by s 37 menzurou určitě fungovalo.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

11

Re: Basa na drop G

Otázkou je jak jsou ty struny dlouhý. Na stránkách píšou 37,75" a většinou se to měří od kuličky po začátek zúžení struny. To by na 37 palcovou menzuru nejspíš nestačilo (a na 36" možná taky ne). Nevím jak dlouhej je kobylovej kus na Dingwallu, ale Hipshot má cca 2"

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

12

Re: Basa na drop G

Aha, to mě nenapadlo. Ale na 36 by to stačilo, já s 35 tam ještě rezervu mám.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

13

Re: Basa na drop G

Pěkná srovnávačka multiscale baskytar. Za mě teda jednoznačný vítěz Spector, pak až Dingwall. Ibanez u mě propadl.

https://www.youtube.com/watch?v=vEbrFkZAnS8

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14

Re: Basa na drop G

Aidamos napsal:

Pěkná srovnávačka multiscale baskytar. Za mě teda jednoznačný vítěz Spector, pak až Dingwall. Ibanez u mě propadl.

 Jo slyším to stejně. Spector je tučnější, Dingwall je na můj vkus už moc ostrej. Ten levnej Redsub překvapil pozitivně, Ibanez je v tom porovnání naopak překvapivě hodně špatnej. Docela by mě zajímalo, jak by si vedla ta vyšší série. Přece jen hodně udělají snímače a dřevo. Ta lípa je prostě zahuhlaná...

A když jsem u těch multiscale, co říkáte na Vlčka: https://kytary.cz/vlcek-basses-fineso-5-multiscale/HN230578/

 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

15

Re: Basa na drop G

Hastur napsal:

A když jsem u těch multiscale, co říkáte na Vlčka: 

 

Nelíbí. confused Mě se ale nelíbí ani jeden Vlček. Asi to bude hrát dobře, ale já hraju jen na basu, která se mi líbí. wink

0 xLajků:

16

Re: Basa na drop G

Matej napsal:

ale já hraju jen na basu, která se mi líbí. 

  To mám stejně, musí se mi líbit nástroj na kterej hraju. U Vlčka to mám tak 50/50. Tahle konkrétně se mi líbí. Ale za ty prachy bych si radši koupil Ricka smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

17

Re: Basa na drop G

Aidamos napsal:

Pěkná srovnávačka multiscale baskytar. Za mě teda jednoznačný vítěz Spector, pak až Dingwall. Ibanez u mě propadl.

 Tak tak, Spector byl i mým uším rozhodně nejlahodnější. Redsub překvapil na to že to je levná čína. Ten Ibanez mě zklamal, ale bohužel nepřekvapil. Téměř všechny ukázky 1005ms zní jak zprdele a dokonce na německym bass channelu se k tomu vyjadřovali že nechápou jak jim můžou z Ibanezu poslat na test basu s uplně mrtvejma strunama. Říkali že ten zvuk je uplnej vintage, což strašně nesedí k tomu modernímu pojetí toho nástroje. Ta 1505ms je ale uplně jinej svět, ta už zní daleko lépe, vubec nechápu jak mohli udělat ty řady tak strašně rozdílný. Já šel automaticky po tý vyšší verzi , už z prvních videí mi bylo jasný že 1005ms nebude to pravý pro mě. 

Hastur napsal:

A když jsem u těch multiscale, co říkáte na Vlčka: https://kytary.cz/vlcek-basses-fineso-5-multiscale/HN230578/

No, Já jsem třeba hodně metalovej takže bych měl plivat hnusem, ale z nějakýho důvodu mě ty Vlčkovy věci strašně fascinujou. Nevím proč, ale líbí se mi snad všechny jeho basy, včetně těch singlecut absolutních pádel na který hraje Hubert Holásek a třeba tenhle multiscale za mě uplně super a chtěl bych ho moc. Dokonce i tu jeho signature monstrozitu s tím kolíkem na Háčku bych tomu odpustil grinning Co se týče hlav, tak z nějakýho důvodu mám na base rád buď hlavu žádnou, nebo když už tak pořádnou plácačku na mouchy s kolíkama na obou stranách heart_eyesgrinning (tohle, ATK od Ibanezu, ZON, atd.)

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Aidamos (18. 05. 2021 07.48:55)

Re: Basa na drop G

Jaccob0 napsal:

jeho signature monstrozitu s tím kolíkem na Háčku

To před ním už dávno dělala a stále dělá Fodera. Vlček je vůbec hodně inspirován Foderami, prakticky se jedná o kopie plus nějaké drobné modifikace. Ale jinak se mi ty Vlčkovy basy moc líbí, mám je rád. Kdybych si nechával stavět custom basu, byl by Vlček na jednom z prvních míst.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

19

Re: Basa na drop G

Aidamos napsal:

Pěkná srovnávačka multiscale baskytar. Za mě teda jednoznačný vítěz Spector, pak až Dingwall. Ibanez u mě propadl.

 Za mě je na figu, že jede jednu basu na 3 konfigurace snímačů sad

Kdyby hráli 4 basy na krkový snímač, pak 4 basy na oba apod., tak by se to porovnávalo mnohem lépe.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

20

Re: Basa na drop G

Jaccob0 napsal:

Téměř všechny ukázky 1005ms zní jak zprdele a dokonce na německym bass channelu se k tomu vyjadřovali že nechápou jak jim můžou z Ibanezu poslat na test basu s uplně mrtvejma strunama.

 Osobně bych čekal, že na test (a hlavně na srovnávací) se dají stejné struny, klidně na ně pár hodin odehrát a nechat týden odležet a pak testovat (je-li možné). Zkrátka eliminovat vliv strun.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

21

Re: Basa na drop G

D.a.l.i napsal:

Osobně bych čekal, že na test (a hlavně na srovnávací) se dají stejné struny, klidně na ně pár hodin odehrát a nechat týden odležet a pak testovat (je-li možné). Zkrátka eliminovat vliv strun.

To asi jo, ale na tom bass channelu se nedělala žádná srovnávačka, prostě představení nástroje. Chápu tvůj postoj, ale za mě pokud mám nějaký nástroj představovat veřejnosti, osobně bych to dělal se "stock" komponenty, které jsou na base od vyrobce včetně strun, právě proto abych nezkresloval usudek lidem kterým to představuju.  Není to basa za 5500 i s poštovným, měla by hrát dobře " rovnou z krabice" (samozřejmě se bavíme o fyzických věcech, je mi jasný že je třeba to třeba poštelovat a naladit.) 

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

22

Re: Basa na drop G

Souhlasím, že Spector v porovnání s Dingwall zní možná ještě lépe, nicméně problém, který Spector bude mít je vysoká hmotnost a nevyváženost.

Jasně je to vidět v testu zde a posuňte si schválně na čas kolem 24:00, kde je vidět, jak Spector padá na hlavu, zatímco Dingwall je na tom výrazně lépe a Ibanez vypadá lehkej jak pírko.

https://www.youtube.com/watch?v=vLPL1iISkgQ

 

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

23

Re: Basa na drop G

Andrew napsal:

problém, který Spector bude mít je vysoká hmotnost a nevyváženost.

 Koukám na to a máš pravdu, jde to fakt hodně dolů. tady asi už nezbyvá než aby Spector začal dělat headlessy big_smile 

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: Aidamos (24. 05. 2021 13.38:35)

Re: Basa na drop G

Andrew napsal:

Jasně je to vidět v testu zde a posuňte si schválně na čas kolem 24:00, kde je vidět, jak Spector padá na hlavu

A když jsem tu někde psal, že ten Spector díky brutálně dlohýmu krku a malému tělu bude určitě příšerně padat na hlavu, tak jsem byl div ne za debila, že to u Spectora určitě vyřešili, a že záleží na poloze rolen na popruh. Ano, trochu jo, ale tomuhle přepadávacímu brutusu nepomůže nic.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

25

Re: Basa na drop G

Můžeš vrtnout zámek zezadu do hlavy. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

26

Re: Basa na drop G

MartinXC napsal:

Můžeš vrtnout zámek zezadu do hlavy. 

Stačí tkanička pod struny, kdysi se takhle věšely hlavně akustické kytary. Ale žádná velká krása, a ani nic pohodlného to není.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

27

Re: Basa na drop G

Jelikož mám při hraní pořád položenou ruku na nástroji, tak přepadávání na hlavu není můj problém u žádného nástroje :-) Asi to není úplně ideální, ale starého psa...

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

28

Re: Basa na drop G

Nevěřil jsem tomu, ale popruh udělá fakt hodně. Mám Thumba, který přepadává sám o sobě taky dost na hlavu. S klasickým popruhem se na to nedalo hrát, kdykoli jsem dal ruku z krku pryč, tak během chvíle jsem ladícíma kolíkama šmejkal podlahu. Koupil jsem si popruh Mono, neveřil jsem, ale basa drží jak přibitá. Takže žádný převrtávání uchycení nic. Jenom je potřeba počítat s tím že u těhle přepadávajích bas, je prostě cítit ten tlak na to jedno rameno...Takže já si musím po hodině hraní s Thumbem dát vždy pauzu, protože mě potom začínaj bolet záda...

Na Corvettě mám popruh Air cell a ten drží ještě líp a krom toho pěkně masíruje záda.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

29

Re: Basa na drop G

Tékys napsal:

Nevěřil jsem tomu, ale popruh udělá fakt hodně

Pravda, já mám už 15 let jeden popruh kterej mi na těle drží jak přibitej, až se děsím doby kdy se mi už uplně rozpadne ( je už teda v dost jetym stavu, zepředu cajk bussiness, ale vzadu slušná postapo party big_smile ) .

Teď s backbeatem a headlessem mám opačnej problém. krk mi leze nahoru, protože ta basa sama o sobě má díky mechanikám v bridgi  těžiště docela vzadu a backbeat dozadu přidává další kilo. ale starým pásem je to v pohodě, silonovej už v pohodě není big_smile 

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

30

Re: Basa na drop G

Tékys napsal:

Koupil jsem si popruh Mono, neveřil jsem, ale basa drží jak přibitá. Takže žádný převrtávání uchycení nic. Jenom je potřeba počítat s tím že u těhle přepadávajích bas, je prostě cítit ten tlak na to jedno rameno.

A mně se každej diví, že jsem radikální antipřepadávač. Už jsem to psal milionsedmsetpadástisícdvěstěčtyřicetšestkrát přibližně, že řešením není ani neklouzavý popruh. Mám takovej jeden koženej doma. Ten sice neklouže, ale zase se zakousne do trička, a přetáčí rukáv kolem ramene jak ta basa padá na hlavu, což je snad ještě otravnější, než přepadávání samotné. Prostě to přepadávání nenávidím a nejsem ochoten se s ním smířit, leda s nějakým fakt malým, které vykompenzuju zavěšením nástrojvé a in-ear vysílačky na popruh.

Jaccob0 napsal:

Teď s backbeatem a headlessem mám opačnej problém. krk mi leze nahoru, protože ta basa sama o sobě má díky mechanikám v bridgi  těžiště docela vzadu a backbeat dozadu přidává další kilo

Někdo navrhoval zavést jednotku přepadávání 1 Aidamos. Tak tady bys byl setsakramentsky v mínusu joy

Jaccob0 napsal:

postapo

Tenhle termín jsem si musel vygůglit, nedocvaklo mně to.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

31

Re: Basa na drop G

Aidamos napsal:

enhle termín jsem si musel vygůglit, nedocvaklo mně to.

 V pohodě, já to přístě budu dávat s odkazama na wikipedii big_smile

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

32

Re: Basa na drop G

Jaccob0 napsal:

já to přístě budu dávat s odkazama na wikipedii

Tak, tak, řádně ozdrojovat, jinak WTF laughing

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

33

Re: Basa na drop G

Taky hraju v G na normální menzuře, se strunama DDT to celkem jde, ale už je to na hraně, hlavně pro H.

Celkem by mě zajímalo, jak budou hrát tyhle Ibanezky: https://www.ibanez.com/eu/products/detail/btb805ms_1p_01.html

Cenově by mohly být okolo 35 000,-, uvidíme.

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

34

Re: Basa na drop G

MK napsal:

Celkem by mě zajímalo, jak budou hrát tyhle Ibanezky

Řekl bych, že hodně slušně:

https://www.youtube.com/watch?v=XwaZvZwWZ0o

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
1 xLajků:

35

Re: Basa na drop G

MK napsal:

Taky hraju v G na normální menzuře, se strunama DDT to celkem jde, ale už je to na hraně, hlavně pro H.

Celkem by mě zajímalo, jak budou hrát tyhle Ibanezky: https://www.ibanez.com/eu/products/detail/btb805ms_1p_01.html

Cenově by mohly být okolo 35 000,-, uvidíme.

Zdravím, 

včera jsem se stavil v Kytarách v Praze a vyzkoušel tu Ibanez BTB805MS. Bohužel zkušebna byla obsazená, takže pouze na sluchátka.

Zpracování je za mě s drobnými rezervami - zejména to má malý rádius na horní přední hraně těla, takže když sedíte a opíráte si pravou ruku o tělo, tak ta hrana vás tlačí.

Dále jsem pozoroval určitou nevyváženost strun - struna H zněla naprosto perfektně, stejně jako struny D a G, ale struny E a A mi přišly nějak utlumené, prostě tam byl určitý propad. Možná to bylo kusem, nevím.....

Elektronika - snímače mají dost agresivní zvuk a nepřišly mi špatné, k elektronice Ibanez už bych nějaké výtky našel - za mě je to takový průměr....regulace dobrá, zvuk se mění při ekvalizace výrazně, ale když přidáte výšky, už to dost šumí. Možná je to kombinace obojího - elektronika + snímače.....

Jinak do ruky to celkem sedne, ale mně osobně více vyhovuje zakřivenější hmatník a tlustější krk - řada BTB má poměrně plochý hmatník a krk spíše tenčí. Na šikmé pražce si člověk zvykne okamžitě, jelikož to zešikmení je pouze 2" (Dingwall mají 3").

Za danou cenu je to poměrně slušný nástroj s nějakými mouchami, kdo chce hrát podladěně nějaký nářez hlavně na struně H, tak jako levnější alternativa k Dingwallu to bude fungovat velmi dobře. 

Dingwall NG-2 5 DPW, TC Electronic BG250-210
Bydliště: Vyškovsko
Profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=9496
0 xLajků:

36

Re: Basa na drop G

Andrew napsal:

ale struny E a A mi přišly nějak utlumené, prostě tam byl určitý propad. Možná to bylo kusem, nevím.....

 To může být jen špatnou výškou snímače. Úprava na pár vteřin. 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků: