1

Téma: Rozdvojení koncového signálu

Zdravím, tak jsem zase po delší době přišel s nějakou tou otázkou.

Právě jsem se dostal k nějakým boxum a budu je osazovat reprama (konkrétně 2x12 a 1x15)

Nicméně mám jeden problém, na obou boxech je jen jeden vstup a já mám na zesilovači jen jeden výkonovej výstup.

U předchozích boxů jsem měl na boxech více vstupů, tím pádem jsem další box mohl zapojit do série.

Tak že teď řeším problém, mám koupit nějakej rozbočovač do boxu a předělat box, aby mi to posílo signál do série, nebo mám vzít klasickou rozdvojku, kdy jeden jack(samec) jde do aparátu a z něj jsou vyvedeny dva samci na připojení...

A následně jak mám řešit impedanci,.. když to budu mít zapojené v sérii jak do teď, tak vím že mi stačí mít na každém repru 8ohm aby výsledek pro zesilovač byl 16.. ale když bych to bral přes rozdvojku... tak nevím jak by se to chovalo..

 

Děkuji za odpověď...

0 xLajků:

2

Re: Rozdvojení koncového signálu

Cícavole napsal:

U předchozích boxů jsem měl na boxech více vstupů, tím pádem jsem další box mohl zapojit do série.

 Boxy se zapojuji mezi sebou standardne paralelne.

Do kazdyho boxi privrtej dirku na jacka (nebo to rovnou vymen za speakony kdyz se v tom budes rochnit) a propoj to takhle:

Wiring a 4 X 12 Speaker cabinet

Zajima te ta In Out cast. Pak si musis pohlidat jak tam poskladas ty reproduktory aby ses nedivil co ti tam vyrostlo za impedanci big_smile

0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Cícavole (08. 03. 2022 12.08:31)

Re: Rozdvojení koncového signálu

polygon napsal:
Cícavole napsal:

U předchozích boxů jsem měl na boxech více vstupů, tím pádem jsem další box mohl zapojit do série.

 Boxy se zapojuji mezi sebou standardne paralelne.

Do kazdyho boxi privrtej dirku na jacka (nebo to rovnou vymen za speakony kdyz se v tom budes rochnit) a propoj to takhle:

Wiring a 4 X 12 Speaker cabinet

Zajima te ta In Out cast. Pak si musis pohlidat jak tam poskladas ty reproduktory aby ses nedivil co ti tam vyrostlo za impedanci big_smile

 

Plánuju tam dát 2x12 eminence 8ohm (250w) a pak do další bedny 1x15 eminence 8ohm 350w..   (co se týče výkonu, tak možná nakonec dám nižší 2x12"150w a 1x15"300w)

Nicméně zesilovač mám 36W celolampu (1výstup 8 - 16ohm) , a chtěl bych aby šli boxy použít jak samostatně tak společně...

0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Atvečko (08. 03. 2022 12.28:48)

Re: Rozdvojení koncového signálu

Cícavole napsal:

Plánuju tam dát 2x12 eminence 8ohm (250w) a pak do další bedny 1x15 eminence 8ohm 350w

Tak to plánuješ blbě, budeš potřebovat bud dvě 4ohm nebo 16ohm 12"  tak, aby bedna mela 8Ohm a pokud budeš chtít hrát na oba boxy, bude třeba je zapojit seriově, což taky není buhvíco.

Správným řešením jsou dvě 8Ohm 12" v serii a 16Ohm 15" , boxy pak můžeš zapojit paralelně.  

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: Nook (08. 03. 2022 12.32:46)

Re: Rozdvojení koncového signálu

Cícavole napsal:
polygon napsal:
Cícavole napsal:

U předchozích boxů jsem měl na boxech více vstupů, tím pádem jsem další box mohl zapojit do série.

 Boxy se zapojuji mezi sebou standardne paralelne.

Do kazdyho boxi privrtej dirku na jacka (nebo to rovnou vymen za speakony kdyz se v tom budes rochnit) a propoj to takhle:

Wiring a 4 X 12 Speaker cabinet

Zajima te ta In Out cast. Pak si musis pohlidat jak tam poskladas ty reproduktory aby ses nedivil co ti tam vyrostlo za impedanci big_smile

 

Plánuju tam dát 2x12 eminence 8ohm (250w) a pak do další bedny 1x15 eminence 8ohm 350w..   (co se týče výkonu, tak možná nakonec dám nižší 2x12"150w a 1x15"300w)

Nicméně zesilovač mám 36W celolampu (1výstup 8 - 16ohm) , a chtěl bych aby šli boxy použít jak samostatně tak společně...

A ty 12" mají každý 8ohm, nebo je to výsledná impedance boxu? Jestli jsou osmiohmové, pak se rozumného řešení nějak nemůžu dopočítat... může ta celolampa jet do 24ohmů?

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

6

Re: Rozdvojení koncového signálu

Nook napsal:
Cícavole napsal:
polygon napsal:
Cícavole napsal:

U předchozích boxů jsem měl na boxech více vstupů, tím pádem jsem další box mohl zapojit do série.

 Boxy se zapojuji mezi sebou standardne paralelne.

Do kazdyho boxi privrtej dirku na jacka (nebo to rovnou vymen za speakony kdyz se v tom budes rochnit) a propoj to takhle:

Wiring a 4 X 12 Speaker cabinet

Zajima te ta In Out cast. Pak si musis pohlidat jak tam poskladas ty reproduktory aby ses nedivil co ti tam vyrostlo za impedanci big_smile

 

Plánuju tam dát 2x12 eminence 8ohm (250w) a pak do další bedny 1x15 eminence 8ohm 350w..   (co se týče výkonu, tak možná nakonec dám nižší 2x12"150w a 1x15"300w)

Nicméně zesilovač mám 36W celolampu (1výstup 8 - 16ohm) , a chtěl bych aby šli boxy použít jak samostatně tak společně...

A ty 12" mají každý 8ohm, nebo je to výsledná impedance boxu? Jestli jsou osmiohmové, pak se rozumného řešení nějak nemůžu dopočítat... může ta celolampa jet do 24ohmů?

každý 8ohm... nicméně to právě taky řeším, že v cenové relaci cca kolem 3k za repro nemůžu dohledat 12"eminence s výkonem 150 - 200w a 4ohm.. Co se týče zesilovače, tak by to dát měl...

 

0 xLajků:

7

Re: Rozdvojení koncového signálu

Atvečko napsal:
Cícavole napsal:

Plánuju tam dát 2x12 eminence 8ohm (250w) a pak do další bedny 1x15 eminence 8ohm 350w

Tak to plánuješ blbě, budeš potřebovat bud dvě 4ohm nebo 16ohm 12"  tak, aby bedna mela 8Ohm a pokud budeš chtít hrát na oba boxy, bude třeba je zapojit seriově, což taky není buhvíco.

Správným řešením jsou dvě 8Ohm 12" v serii a 16Ohm 15" , boxy pak můžeš zapojit paralelně.  

Dobře, řekněme že koupím to  správné řešení... Tím pádem paralelním zapojením obou boxů myslíš, rozdvojením výstupu ze zesilovače pouhou rozdvojkou jak sem popisoval v prvním příspěvku?

0 xLajků:

8

Re: Rozdvojení koncového signálu

Cícavole napsal:

Nicméně zesilovač mám 36W celolampu (1výstup 8 - 16ohm) , a chtěl bych aby šli boxy použít jak samostatně tak společně...

 Tady si dovolím jednu osobní zkušenost. Mám celolampu 18W (Hocke), výstup 8-16Ohm.

Bednu 12" Hocke (8Ohm) + bednu 10" Soundelirium (8Ohm).

Pokud je zapojím paralelně, tak pro zesilovač by to mělo být OK - info přímo od Hockeho (že mu až tak 4Ohmy nevadí). Ale zvukově je to podstatně horší než každá z těch beden zvlášť - znatelně více to duní, o moc silnější to není. Těšil jsem se, že budu mít možnost zapojit 2 bedny a získám "větší" zvuk, ale nemám to tak.

Na Hockem jsem pak na zkoušku prohodil polaritu reproduktoru, jestli to nebylo špatně sfázované, ale nebyl v tom nijak moc rozdíl.

Tak nevím, jestli mám smůlu, nebo hodně nekompatibilní boxy, nebo se ta celolampa chová jinak.

 

Protože jsem nedávno pořídil jako druhý zesilovač TE Elf, tak mě napadlo udělat pokus s ním. Zapojil jsem obě bedny a zvuk byl středový. Takže znovu přefázovat repro u Hockeho a je to tam. Dvě bedny - podstatně silnější i plnější zvuk.

Jen nevím, proč to tak s celolampou (aspoň tou mou) nefunguje. Budu rád, když dáš vědět, jak jsi dopadl, jestli obě bedny = přínos mizivý, nebo obě bedny = je to o kus dále?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9

Re: Rozdvojení koncového signálu

Cícavole napsal:

paralelním zapojením obou boxů myslíš, rozdvojením výstupu ze zesilovače pouhou rozdvojkou jak sem popisoval v prvním příspěvku

V podstatě ano, ale na tvém míste bych si udělal odbočku na boxu - viz ten obrázek.   Otázka je co budeš dělat se 16 Ohmovými boxy, až si koupíš jiný zesilovač.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

10

Re: Rozdvojení koncového signálu

D.a.l.i napsal:
Cícavole napsal:

Nicméně zesilovač mám 36W celolampu (1výstup 8 - 16ohm) , a chtěl bych aby šli boxy použít jak samostatně tak společně...

 Tady si dovolím jednu osobní zkušenost. Mám celolampu 18W (Hocke), výstup 8-16Ohm.

Bednu 12" Hocke (8Ohm) + bednu 10" Soundelirium (8Ohm).

Pokud je zapojím paralelně, tak pro zesilovač by to mělo být OK - info přímo od Hockeho (že mu až tak 4Ohmy nevadí). Ale zvukově je to podstatně horší než každá z těch beden zvlášť - znatelně více to duní, o moc silnější to není. Těšil jsem se, že budu mít možnost zapojit 2 bedny a získám "větší" zvuk, ale nemám to tak.

Na Hockem jsem pak na zkoušku prohodil polaritu reproduktoru, jestli to nebylo špatně sfázované, ale nebyl v tom nijak moc rozdíl.

Tak nevím, jestli mám smůlu, nebo hodně nekompatibilní boxy, nebo se ta celolampa chová jinak.

 

Protože jsem nedávno pořídil jako druhý zesilovač TE Elf, tak mě napadlo udělat pokus s ním. Zapojil jsem obě bedny a zvuk byl středový. Takže znovu přefázovat repro u Hockeho a je to tam. Dvě bedny - podstatně silnější i plnější zvuk.

Jen nevím, proč to tak s celolampou (aspoň tou mou) nefunguje. Budu rád, když dáš vědět, jak jsi dopadl, jestli obě bedny = přínos mizivý, nebo obě bedny = je to o kus dále?

Já právě aktuálně mám 2x10 od hockeho a 1x12 warwick a dohromady to hraje super.. 

A tak nějak si taky myslím že když bych píchnul do toho zesilovače (36W) bednu s dejme tomu 300w ale 4ohm, tak by to moc vadit nemělo...

0 xLajků:

11

Re: Rozdvojení koncového signálu

Atvečko napsal:
Cícavole napsal:

paralelním zapojením obou boxů myslíš, rozdvojením výstupu ze zesilovače pouhou rozdvojkou jak sem popisoval v prvním příspěvku

V podstatě ano, ale na tvém míste bych si udělal odbočku na boxu - viz ten obrázek.   Otázka je co budeš dělat se 16 Ohmovými boxy, až si koupíš jiný zesilovač.

Myslíš že je to velkej problém prodat 16ohm boxy?

Dnes to zvládne většina zesilovačů...

0 xLajků:

12

Re: Rozdvojení koncového signálu

Cícavole napsal:

zesilovače (36W) bednu s dejme tomu 300w ale 4ohm, tak by to moc vadit nemělo.

Bedně určitě ne, zesilovači nejspíš taky ne, ale nezkoušel bych to smile  Do 16Ohm je oproti 4Ohm čtvrtina výkonu.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

13

Re: Rozdvojení koncového signálu

Cícavole napsal:

Já právě aktuálně mám 2x10 od hockeho a 1x12 warwick a dohromady to hraje super..

 Tak nevím, proč můj 18W aparátek si 2 bednama neporadí zvukově uspokojivě (a Elf s tím nemá problém).

Předpokládám, že jsi to testoval na té lampě 36W?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

14

Re: Rozdvojení koncového signálu

D.a.l.i napsal:

Tak nevím, proč můj 18W aparátek si 2 bednama neporadí zvukově uspokojivě (a Elf s tím nemá problém).

S těmi samými bednami? To je divný. Mám teda zkušenost, kdy jsem s kamarádem testoval jeho a mou sestavu, kdy já měl box 2x12", on měl dvě bedny 1x12", tedy taky v zásadě 2x12", každá sestava OK, ale když jsme to zapojili dohromady, tedy 4x12", tak zvuk jak z prdele. Podle mě tohole zrovna bylo tím, že jeho repráky měly jiný charakter než moje. Jeho tvrdé, středové, moje s daleko měkčím podáním. Dohromady se to tlouklo a nefungovalo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

15

Re: Rozdvojení koncového signálu

Aidamos napsal:

Dohromady se to tlouklo a nefungovalo.

 taky mohly bejt jen přepolovaný

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

16

Re: Rozdvojení koncového signálu

Atvečko napsal:
Aidamos napsal:

Dohromady se to tlouklo a nefungovalo.

 taky mohly bejt jen přepolovaný

To nebylo, ono to hrálo o dost víc nahlas než samostatné sestavy, takže se to neodečítalo jako při přepólování, ale ten výsledný zvuk prostě nebyl hezký.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: Rozdvojení koncového signálu

Atvečko napsal:
Cícavole napsal:

zesilovače (36W) bednu s dejme tomu 300w ale 4ohm, tak by to moc vadit nemělo.

Bedně určitě ne, zesilovači nejspíš taky ne, ale nezkoušel bych to smile  Do 16Ohm je oproti 4Ohm čtvrtina výkonu.

Jasně, nicméně zesilovač má rozpětí 8 - 16.. mno uvidíme jak to nakonec zbastlím..

0 xLajků:

18

Re: Rozdvojení koncového signálu

D.a.l.i napsal:
Cícavole napsal:

Já právě aktuálně mám 2x10 od hockeho a 1x12 warwick a dohromady to hraje super..

 Tak nevím, proč můj 18W aparátek si 2 bednama neporadí zvukově uspokojivě (a Elf s tím nemá problém).

Předpokládám, že jsi to testoval na té lampě 36W?

Ano a nejen testoval, jelikož ten zvuk byl super, tak už na to rok hraju.. stím že na zesilovači mám i výkonovou brzdu, tak že to můžu zkrouhnout na 18w (i méně) a i tak to hraje dost dobře, jen musím víc nažhavit lampy;)..

0 xLajků:

19

Re: Rozdvojení koncového signálu

Jop, řekl bych, že bude prodej 16 ohm boxů problém, páč basáci mají běžně spíš ty tranzistorový zesy - kde ten výkon pak dost klesá. 
Ad dva boxy u Daliho lampáče - tuším, že dva boxy s basovýma reprama (těžký cívky, tvrdý membrány) nemuselo ukočírovat výstupní trafo - tzv damping faktor, který je u tranďáků už většinou, tak vysoký, že se nemusí řešit - u malého lampáčku může být dost zásadní. Nebo jsem mimo?

0 xLajků:

20

Re: Rozdvojení koncového signálu

D.a.l.i napsal:
Cícavole napsal:

Nicméně zesilovač mám 36W celolampu (1výstup 8 - 16ohm) , a chtěl bych aby šli boxy použít jak samostatně tak společně...

 Tady si dovolím jednu osobní zkušenost. Mám celolampu 18W (Hocke), výstup 8-16Ohm.

Bednu 12" Hocke (8Ohm) + bednu 10" Soundelirium (8Ohm).

Pokud je zapojím paralelně, tak pro zesilovač by to mělo být OK - info přímo od Hockeho (že mu až tak 4Ohmy nevadí). Ale zvukově je to podstatně horší než každá z těch beden zvlášť - znatelně více to duní, o moc silnější to není. Těšil jsem se, že budu mít možnost zapojit 2 bedny a získám "větší" zvuk, ale nemám to tak.

Na Hockem jsem pak na zkoušku prohodil polaritu reproduktoru, jestli to nebylo špatně sfázované, ale nebyl v tom nijak moc rozdíl.

Tak nevím, jestli mám smůlu, nebo hodně nekompatibilní boxy, nebo se ta celolampa chová jinak.

 

Protože jsem nedávno pořídil jako druhý zesilovač TE Elf, tak mě napadlo udělat pokus s ním. Zapojil jsem obě bedny a zvuk byl středový. Takže znovu přefázovat repro u Hockeho a je to tam. Dvě bedny - podstatně silnější i plnější zvuk.

Jen nevím, proč to tak s celolampou (aspoň tou mou) nefunguje. Budu rád, když dáš vědět, jak jsi dopadl, jestli obě bedny = přínos mizivý, nebo obě bedny = je to o kus dále?

Bylo to myšleno tak, že připojení 4 ohmů do 8miohmového výstupu zesilovač nepoškodí. Ale dojde ke zmenšení výstupního výkonu (cca 12-13W) a hlavně k přesycení výst. trafa a tím pádem i k degradaci frekv. průběhu. Vhodnější by bylo zapojit boxy do serie (8 + 8 = 16ohmů) a použít výstup 16ohmů. Boxy asi budou mít ale různou citlivost, citlivější bude hrát víc - zastíní ten méně citlivý.

Pozn.: zesilovač byl původně kytarový, proto výstup 8 a 16.

1 xLajků:

21

Re: Rozdvojení koncového signálu

 

Pozn.: zesilovač byl původně kytarový, proto výstup 8 a 16.

Též používám kytarový, nijak nepředělávaný.. proto mám ten samej výstup...

0 xLajků:

22

Re: Rozdvojení koncového signálu

Hocke napsal:

Bylo to myšleno tak, že připojení 4 ohmů do 8miohmového výstupu zesilovač nepoškodí. Ale dojde ke zmenšení výstupního výkonu (cca 12-13W) a hlavně k přesycení výst. trafa a tím pádem i k degradaci frekv. průběhu. Vhodnější by bylo zapojit boxy do serie (8 + 8 = 16ohmů) a použít výstup 16ohmů. Boxy asi budou mít ale různou citlivost, citlivější bude hrát víc - zastíní ten méně citlivý.

 Díky za vysvětlení. Tím pádem na basu můžu bedny propojovat s Elfem, na lampu to nemá smysl (pokud by nebyly do série).

Cícavole napsal:

Též používám kytarový, nijak nepředělávaný.. proto mám ten samej výstup...

Možná je klíč v trafu, jak nastínil José a potvrdil Hocke... Zjevně bude trafo na 36W zesilovači dimenzováno lépe. 

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

23

Re: Rozdvojení koncového signálu

D.a.l.i

"Možná je klíč v trafu, jak nastínil José a potvrdil Hocke... Zjevně bude trafo na 36W zesilovači dimenzováno lépe."

Klíč se do trafa nestrká - tam je jen měděný drát a železo. VT36W bude dimenzováno na 36W, VT18W je dimenzován na 18W. Výstupní Transformátor u lampáčů převádí zatěžovací impedanci (bedny) na impedanci do které pracují lampy. U konce 2xEL84 pro 18W to je Ra-a 8 000 Ohmů. Takže odbočkama na sekundární vinutí VT se dosáhne toho, že patřičná imp. zátěže vytvoří konstantní impedanci pro konc. lampy Ra-a 8 000ohmů. Pokud do výstupu 8ohmů připojím 4ohmy, transformuje to mezi anody (Ra-a) koncových lamp impedanci 4 000ohmy, což způsobí větší sycení VT a tím i větší zkreslení (u kytary možná i žádoucí).

Pozn.

VT = výstupní transformátor

1 xLajků:

24

Re: Rozdvojení koncového signálu

Hocke napsal:

Klíč se do trafa nestrká - tam je jen měděný drát a železo. VT36W bude dimenzováno na 36W, VT18W je dimenzován na 18W. Výstupní Transformátor u lampáčů převádí zatěžovací impedanci (bedny) na impedanci do které pracují lampy. U konce 2xEL84 pro 18W to je Ra-a 8 000 Ohmů. Takže odbočkama na sekundární vinutí VT se dosáhne toho, že patřičná imp. zátěže vytvoří konstantní impedanci pro konc. lampy Ra-a 8 000ohmů. Pokud do výstupu 8ohmů připojím 4ohmy, transformuje to mezi anody (Ra-a) koncových lamp impedanci 4 000ohmy, což způsobí větší sycení VT a tím i větší zkreslení (u kytary možná i žádoucí).

 Zde si dovolim malou odbocku. Dle meho nazoru je vystupni trafo dulezitym clenem ve zvukovem vyrazu lampoveho zesilovace(signla je trafem "zprasen" urcitym zpusobem). Pokud bych pouzil vysokonapetove spinaci MOSFETy a pouzil vystupni trafo, tak... no nezkousel to nekdy nekdo?

0 xLajků:

25

Re: Rozdvojení koncového signálu

Hocke napsal:

Klíč se do trafa nestrká - tam je jen měděný drát a železo. VT36W bude dimenzováno na 36W, VT18W je dimenzován na 18W. Výstupní Transformátor u lampáčů převádí zatěžovací impedanci (bedny) na impedanci do které pracují lampy. U konce 2xEL84 pro 18W to je Ra-a 8 000 Ohmů. Takže odbočkama na sekundární vinutí VT se dosáhne toho, že patřičná imp. zátěže vytvoří konstantní impedanci pro konc. lampy Ra-a 8 000ohmů. Pokud do výstupu 8ohmů připojím 4ohmy, transformuje to mezi anody (Ra-a) koncových lamp impedanci 4 000ohmy, což způsobí větší sycení VT a tím i větší zkreslení (u kytary možná i žádoucí).

 Takže klíč byl strčen do lamp? Tedy 36W má jiné lampy (více lamp), které se s nestandardní impedancí poperou lépe? (mimochodem - předělání na 4/8Ohmů by byla asi komplikovanější přestavba s novým trafem?)

Jinak rozhodně bych (na dvou bednách) nemohl mluvit o zkresleném zvuku, spíš naopak méně konkrétním. Hlasitost jsem měl čudlíkově nízkou, tzn. rozhodně jsem byl hodně pod maximálním výkonem (zesilovač umí hrát podstatně hlasitěji), jestli to může mít vliv na kvalitu zvuku.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: