401

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

 Chlapci poslechněte kdo má chuť,...

Já mám chut vždycky. Zajímavý pojetí klasiky, jen mi tam trochu nesedí ten mlaskavej metalovej kopák a celý je to lehce zahuhlaný, hlavně kytary jsou takový zastřený, mohly mít méně reverbu. Jinak celkový provedení mi přijde něco mezi Katapultem a Olympicem. Mimochodem tohle jsme s bluesovkou taky hráli, ale pojali jsme to trochu tradičnějším způsobem, a samozřejmě díky tomu, že je to "live", tak s mixem, a už vůbec ne s masteringem, se nikdo moc nepáral...

https://www.youtube.com/watch?v=71atHfukwTo

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

402

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:

Mimochodem tohle jsme s bluesovkou taky hráli, ale pojali jsme to trochu tradičnějším způsobem, a samozřejmě díky tomu, že je to "live", tak s mixem, a už vůbec ne s masteringem, se nikdo moc nepáral...

Super Adame. grinning A s nima hraješ? Ono na živo je ten náš "Džony by Gůd" taky o dost klidnější. Ikdyž i na živo to chlapi docela valej. wink No ten kopák,...oni chtějí, aby to znělo tak jakože "moderněji" a já mám takovej kopák rád. grinning Ale spíš mi přijde, že trošíčku uberu basu a možná i na tom kopáku. Ještě zkusím. Díky. wink

0 xLajků:

403

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Tak tu jdu zas opruzovat s dalším cover songem "dědků" jak jim říká CORA.  Chlapci poslechněte kdo má chuť,...je to skvělej rokec (kterej sem si dycky chtěl s někým zahrát) od Chuck Berryho s českým textem, kterej si pravděpodobně napsal zpěvák-kytarista. Chlapi jsou v těhle písničkách vzhledem k jejich věku jak ve svým živlu.  No a snažil jsem se při mixu držet všech dosavadních rad tady, tak snad je to ucházející. 

 Má to neskutočný šmrnc, fúkačka, ide z toho pohoda a energia.

Neviem či som dostatočne kompetentný sa vyjadrovať k mixu, tak pár mojich pocitov. Bicie sú asi trochu moc vzadu okrem kopáku, ktorý mi príde najzrozumitelneší spolu s basou/zábavná linka blush/, celkovo trochu matný zvuk.

0 xLajků:

404 Naposledy upravil: Matej (27. 02. 2021 21.29:29)

Re: Mix a mastering

slowhand2 napsal:

 Má to neskutočný šmrnc, fúkačka, ide z toho pohoda a energia.

Neviem či som dostatočne kompetentný sa vyjadrovať k mixu, tak pár mojich pocitov. Bicie sú asi trochu moc vzadu okrem kopáku, ktorý mi príde najzrozumitelneší spolu s basou/zábavná linka blush/, celkovo trochu matný zvuk.

Děkuju. To jsem rád, že je z toho cejtit nějaká energie a pohoda,...páč takoví oni chlapi jsou. wink Zkusil jsem to trošku jinak. Maloučko jsem ubral na base, ale i bas na kopáku. Nepatrně vyndal kytary a zpěv a ještě pár detailů. Ale už to nechám chvíli odležet. Po celým dni u mixu-sluchátka, monitory, druhý sluchátka, monitory, sluchátka atd.,...už stejnak slyším kulový. grinning

          POPŘECHODU X - Johnny b goode (Cover by Chuck Berry)

0 xLajků:

405

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Děkuju. To jsem rád, že je z toho cejtit nějaká energie a pohoda,...páč takoví oni chlapi jsou.  Zkusil jsem to trošku jinak. Maloučko jsem ubral na base, ale i bas na kopáku. Nepatrně vyndal kytary a zpěv a ještě pár detailů. Ale už to nechám chvíli odležet. Po celým dni u mixu-sluchátka, monitory, druhý sluchátka, monitory, sluchátka atd.,...už stejnak slyším kulový. 

 Oveľa lepšie, možno ešte vaginálny chlp stíšiť basu, ale to len hádam sunglasses

0 xLajků:

406

Re: Mix a mastering

slowhand2 napsal:

....chlp stíšiť basu,...

Ouuu,...tak to jsem nechtěl slyšet. grinning Už teď mám pocit, že tam skoro nejsem. laughing

0 xLajků:

407

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Už teď mám pocit, že tam skoro nejsem. 

 Veď o to mi išlo grinning, ale chápem ťa blush mne tiež všetci pindajú pri mixe, že basa je moc.

0 xLajků:

408 Naposledy upravil: Aidamos (27. 02. 2021 21.11:12)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

A s nima hraješ?

 Máme na neurčito přerušeno.

Matej napsal:

Maloučko jsem ubral na base, ale i bas na kopáku. Nepatrně vyndal kytary a zpěv a ještě pár detailů.

 Kytary o dost lepší.

slowhand2 napsal:

Oveľa lepšie, možno ešte vaginálny chlp stíšiť basu

Možná fak nepatrně, ale s tím bych možná ještě počkal, páč, Martine, strašně Ti to píkuje, je slyšet jak ten zvuk jde přes 0 dB a jak to limituje, zvuk je ořezaný a chrčí. Koukni, jestli Ti to neleze do červenýho. Podle mě ano, a hodně.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

409 Naposledy upravil: Matej (27. 02. 2021 21.22:07)

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:

Martine, strašně Ti to píkuje, je slyšet jak ten zvuk jde přes 0 dB a jak to limituje, zvuk je ořezaný a chrčí. Koukni, jestli Ti to neleze do červenýho.

No mám to dost "napálený" na mastru na výstupu konečný kompresi (trošku s tím zápasím aby to mělo kule),...uberu. Díky. wink

0 xLajků:

410

Re: Mix a mastering

Inspirován Matějem probudil jsem z karantény pár spících medvědů a na dálku jsme spáchali toto:

The Beatles - Norwegian Wood

Nahrávalo se dost svérázně tím, co měl kdo doma. Nečekal jsem, že takovým punkovým způsobem, se dá spáchat docela poslouchatelná nahrávka. Hlavně chci slyšet, že basa je tam málo:-)

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

411

Re: Mix a mastering

4ksch napsal:

Hlavně chci slyšet, že basa je tam málo:-)

No ale basa je tam fakt málo. grinning

0 xLajků:

412 Naposledy upravil: Matej (27. 02. 2021 22.06:15)

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

Pusť dědka z řetězu, zpívá dobře, musí být nad tím vším....

Jo,...říkal jsem mu to,...žes mu říkal "dědek" a prej kolik ti je? grinning Že prej jestli nejsli mladej cápek, tak mu tak říkat prej můžeš. sunglasses S tím zpěvem,...fakt myslíš? No zkusím ho víc nandat. wink

   https://baskytara.com/img/m/355/t/p1evikda6n1tpl161ejn3rdikfq3.jpg

0 xLajků:

413

Re: Mix a mastering

4ksch napsal:

Nečekal jsem, že takovým punkovým způsobem, se dá spáchat docela poslouchatelná nahrávka. Hlavně chci slyšet, že basa je tam málo:-)

Tyjo, super! Zvuk v pohodě, basa stačí jak je. Pěkná nahrávka. Jak jste spáchali sitar? Někdo to má doma nebo MIDI?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

414 Naposledy upravil: slowhand2 (27. 02. 2021 21.58:29)

Re: Mix a mastering

4ksch napsal:

Hlavně chci slyšet, že basa je tam málo:-)

 Basa je akurát a všetko ostatné je presne tak ako to má byť. Je to viac ako dobré, vôbec to nehrá punkovo, teda pre moje uši wink

0 xLajků:

415

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

je to pěkný, jen zpěvačka (?, prostě ten druhej hlas) je v někdy lehce mimo nebo huhlá text, ale s tím asi nic už nenaděláš...

Souhlas, ví o tom a už se těší, až to vystřihne znovu. Nahrávala to v 1 v noci, do sluchátek si pouštěla z WhatsAppu kytary a ten Paulův hlas nazpívala do druhého mobilu:-) Zkusil jsem to nepřesné frázování katedrálovým hallem nenápadně zamaskovat, ale prokoukl jsi to dokonale... Prostě punk:-)

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

416

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

No ale basa je tam fakt málo.

Mám radši, když basa odpracuje, co má, hlasitostí ani moc kuličkama nevyčnívá a že chybí, se pozná, až když si basák odskočí na záchod. Ale hlavně: Když něco míchá basák, všichni čekají, že tam bude basy moc, a už se těší, jak basáka sprdnou. Tak ji dávám záměrně o trochu méně, než bych myslel. Když pak někdo řekne, že je basy málo, s radostí ji přidám a nikdo pak už nemukne. Opačný postup nedoporučuji, hrozí, že bude basák plísněn a napomínán, aby se ubral, a to všudypřítopná děvčata přesměruje k naplno vyhuleným kytaristům:-)

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

417

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:

Jak jste spáchali sitar? Někdo to má doma nebo MIDI?

To vezmeš rozklíženou španělku, co jsi loni našel ve sněhu u popelnic cestou z hospody, dáš si ji na kolena jako dobro, do levé ruky uchopíš originální béžovou verzatilku, položíš ji na ty rezaté struny a zkoušíš vyluzovat co nejsitárovitější zvuky. Po hodině blbnutí a několika vrstvách nahrávek namícháš sitár jak z praku.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

418 Naposledy upravil: Atvečko (27. 02. 2021 23.14:39)

Re: Mix a mastering

4ksch napsal:

Norwegian Wood

Trochu to spěchá, hal na vokálu ukrutnej a ano, je tam málo basy,  ale kytary moc pekný.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

419

Re: Mix a mastering

@Aidamos - k té sitáře:

https://baskytara.com/img/m/590/t/p1evippfaq1f9orip1os2137l12ev3.jpg

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

420

Re: Mix a mastering

4ksch napsal:

....hrozí, že bude basák plísněn a napomínán, aby se ubral, a to všudypřítopná děvčata přesměruje k naplno vyhuleným kytaristům:-)

laughing laughing laughing

0 xLajků:

421

Re: Mix a mastering

4ksch napsal:

Hlavně chci slyšet, že basa je tam málo:-)

 basa je akorat ale vsechno ostatni moc nahlas big_smile  ..  jinak mi to prijde fajn jen ta vyslovnost ty anglictiny .. ani nejde o prizvuk ale je to hrozne nerirozene proste se snazi vyslovovat ty slova misto zpivani nebo sdelovani informaci ... hrozne mne to taha za usi a strhava to na sebe pozornost ..  priste at taky nahrava ve 3 v noci a da si pak pivek predtim smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

422

Re: Mix a mastering

m3 napsal:

jen ta vyslovnost ty anglictiny...... at taky nahrava ve 3 v noci a da si pak pivek predtim

Dobrý nápad, ta nepřirozená dikce by se mohla po pár kouscích zakulatit. To určitě zkusíme!

Jinak děkuji všem zúčastněným za názory. Nejdůležitější na tom byla praktická zkušenost, že se takhle dálku a v domácích podmínkách dá při trošce improvizace zahrát s malými kašpárky docela velké ochotnické dívadlo!

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

423 Naposledy upravil: Matej (23. 03. 2021 23.17:22)

Re: Mix a mastering

Chlapci mám tu ke kritice mého mixu a masteringu další song. grinning Snažil jsem se s basou udržet na uzdě,..aby to nebylo zas jakože "je vidět že to míchal basák". grinning Snažil jsem se udělat lepší ten virb a hajtu jak mi tu různě radil Bastardo a CORA a že i bicí více atd., tak snad jsem ty bicí zas moc nenapálil,...nevím. Kdyžtak poslechněte a řekněte kdo by měl chuť. Jinan tuhle písničku nazpívala jedna zpěvule, co s kapelou těch mých staříků jak říká CORA (a někdo prej že to nemám furt zmiňovatgrinning), tak ta zpěvule s kapelou hostuje (teda hostovala když se hrálo) na živo a chlapi chtěli, aby nazpívala jeden song. sunglasses

         POPŘECHODU - Still Got This Thing For You (Covet ALANNAH MYLES)

0 xLajků:

424 Naposledy upravil: Matej (23. 03. 2021 23.29:15)

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

zpěvule jede, super, slapující basu bych tedy naopak trošku zvýraznil a hlavně bych se zaměřil na sykavky ve vokálech (buď uříznout vyšší kmitočty na dozvuku, je li tam použitý, nebo nějaký de-esser apod). Dědky pozdravuj, zrají jak víno u nás ve sklepech...smile

PS: na můj vkus trochu víc těch reverbů či hallů, s tím bych zacházel jak s pepřem. Stačí špetka na zlepšení, když se to přežene, už to není ono. Ale je to hodně na osobních preferencích...

Já sem ten slap tam nechtěl moc vytahovat, páč tam je vlastně kytarový sólo. grinning Ty sykavky myslíš jen na těch vokálech? ...je pravda, že vokály si nazpíval zpěvák a mě se to tak líbilo jak to udělal, že jsem mu tam nějakej "halík" trochu dal. Zítra se na to ještě podívám. Dneska už zas po 7 nebo kolika hodinách se sluchátkama na učích a monitorama prd slyším. Jak se ten sluch fakt po těch pár hodinách jak to člověk jede furt dokola unaví. confused

0 xLajků:

425

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

jedna zpěvule

 Hele, nemáš její hlas ve sloce lehce zdvojenej? Reverb je nasazenej přímo na její stopu nebo paralelně?

Matej napsal:

lepší ten virbl

 No, lepší ten virblu bude, až bude lepší nástroj a lepší ladění wink Ten zvuk jsou fakt levný devadesátky, zbytek kapely má zvuk pořešenej, ale ten virbl je fakt  nic moc.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

426 Naposledy upravil: Matej (24. 03. 2021 18.12:07)

Re: Mix a mastering

el BassTardo: Mám to udělaný tak, že uprostřed je hl.zpěv s reverbem. Pak mám-teď nevím o kolik decibelů dolů na každé straně další zpěvy (zpěvule nazpívala několik tracků a všechny frázováním a intonací stejně) na každou stranu myslím 60% v pozadí. Ty už bez efektu a lechce utažený sykavky. Líbí se mi to tak,...ale to jsem viděl někde na Tuby už před časem nějaký tutoriál jak někdo nahrává. Zkouším tak trochu různý věci co si načtu, nebo shlédnu někde na netu atd. wink No a ten virbl,...tak jasně, levnej mikrák a nevím jak kvalitní virbl, zatím nevím jak z toho dostat víc. neutral_face Ikdyž mám ještě lehce upravenou novou verzi, kde jsem ještě trochu pořešil ten virb, ubral reverb a sykavny na hl.zpěvu atd., ale tu už sem asi cpát zas nebudu. sunglasses Díky za rady.

0 xLajků:

427

Re: Mix a mastering

Mněě se to líbí, jak to máš, ten virbl je nabranej taky dobře, holt ladění je poplatný době, kdy se majitel učil hrát, s tím nic nenaděláš. Je to akorát škoda, zbytek hraje pěkně, stylově a nezní jak před dvaceti lety, ale dobře vím, jaká domluva je s bubeníkama wink
Jinak je fajn, že se učíš, máš dobrý ucho, doufám, že nezačneš zvučit, to by jsme s Lubošem a Houskou šli po žebrotě smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

428 Naposledy upravil: Matej (25. 03. 2021 22.52:40)

Re: Mix a mastering

el BassTardo napsal:

Mněě se to líbí, jak to máš, ten virbl je nabranej taky dobře, holt ladění je poplatný době, kdy se majitel učil hrát, s tím nic nenaděláš. Je to akorát škoda, zbytek hraje pěkně, stylově a nezní jak před dvaceti lety, ale dobře vím, jaká domluva je s bubeníkama wink
Jinak je fajn, že se učíš, máš dobrý ucho, doufám, že nezačneš zvučit, to by jsme s Lubošem a Houskou šli po žebrotě smile

Néé, to je naopak,...bubeník Fanoušek-63 letej chlap před loni po infarktu je na domluvu jak dělanej - jeden z nejpohodovějších lidí co vůbec znám. wink Spíše je to o tom, že já vlastně nevím, jak má znít virbl. Jako obecně jo,...ale nepoznám jestli je to jakože dobrej zvuk nebo ne. Přibliž mi to ještě prosím?...jako že ho má blbě laděnej? hushed Ikdyž my už máme nahraných 15 věcí,...co chtějí na to CD - coverů a víc natáčet zatím neplánujem. Ale máš pravdu,...co si vzpomínám, tak v loni na několika koncertech s ním něco kolem virblu náš zvukař řešil. wink A pak taky, já budu všechny ty míchačky od první nahraný věci dělat znovu-páč jsem se to v průběhu učil a první věci se mi už samozřejmě nelíbí jak jsem je udělal. Jinak s Peťou Houskáčem se znám už možná 30 let-právě jsme spolu začínali zvučit v prvním rockovým klubu v Táboře, ale já pak šel jinou cestou. grinning A s Lubošem se znám taky ještě snad od začátku devadesátých let,...kdy hrál ještě country (myslím snad dokonce na basu) a se zvučením jen tak trochu koketoval. grinning Jednu dobu jsme u Luboše i zkoušeli s kapelou, několikrát jsem u něj nahrával a kibicoval mu do mixu. grinning Luboš je fajn, známe se dobře,...mám ho rád celý ty roky kluka jednoho. wink 

Edit:   Apropo,...ty bys mohl znát i Michala Kazdu ne? Je taky z Tábora. K nám chodil někdy v devadesátých letech do zkušebny a jezdil s nám na koncerty (mojí tehdejší kapely). Pamatuju ho fakt jako klučinu co nic moc neuměl. Bych netušil, že se takhle za 20 let vyšvihne. wink

0 xLajků:

429

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

...jako že ho má blbě laděnej?

 To není o tom, že by ho měl naladěnej na blbej tón smile Jeho zvuk si pamatuju z devadesátek, různý crossover kapely měly takovejhle zvuk bubnu, aby to prolezlo přes hradbu kytar. Zkus si poslechnout cokoliv z žánru, který hrajete od kapel, který jsou pro tebe top, uslyšíš rozdíl, to je to, o čem mluvím.

CORA napsal:

Tune-Bot

 Tune Bot je dobrej pomocník, když ladíš sadu po tónech, ale to jak buben zní, to neřeší: činely taky neladíš, buďto ti sednou nebo ne.

Matej napsal:

Michala Kazdu ne?

 Jasně, že se známe, jezdí s Marpem, ne? Tahle branže je malá, my, co jezdíme s kapelama se vlastně známe tak nějak všichni. I když já už teda jezdím míň než Kazda nebo Houska, ale ne zas o tolik smile S Petrem chodíme do stejný hospody, bydlí v baráku, kde jsem dřív bydlel, známe se hodně dobře.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

430 Naposledy upravil: slowhand2 (28. 03. 2021 08.32:38)

Re: Mix a mastering

Po dlhšom hybernačnom období, zoštíhlení zostavy sme v kapelke využili túto podivnú dobu, trochu sme sa posnažil a vytvorili zopár kúskov v štýle banálneho rocku relaxed

Po nekonečnom počúvaní sme v štádiu predbežného masteringu, keď už nás z toho všetkých bolia uši a pomohol by pohľad a nadhľad nezúčastnených ľudí.

Ak dopočúvate toto dielko bez ujmy na zdraví, budem veľmi vďačný za vaše názory, postrehy, pripomienky týkajúce sa hlavne mixu, zvuku alebo skladby ako takej. /Dátový tok mp3 ukážky je 256 z dôvodu obmedzenia veľkosti súboru./

cislo 5

0 xLajků:

431

Re: Mix a mastering

slowhand2 napsal:

budem veľmi vďačný za vaše názory, postrehy, pripomienky týkajúce sa hlavne mixu, zvuku alebo skladby ako takej

Nařvaná levá kytara, basa málo. Evidentně to míchal kytarista. Jinak se mi to líbí.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

432

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:

Nařvaná levá kytara, basa málo.

 Presne to som potreboval čítať.wink

Aidamos napsal:

Evidentně to míchal kytarista.

 Skoro áno, ale je v tom nevinne, basu som ho donútil stiahnuť ja a gitara sa mi nezdala moc.

 

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu a fundovanú reakciu. Ja reagujem trochu neskoro.

Keď si na niečo zvykneš ako my, tak nepostrehneš evidentné veci.

Bude to asi našou hluchotou.blush

Už sa na tom pracuje, ešte raz vďaka Aidame

0 xLajků:

433

Re: Mix a mastering

Kytary hážou na kapelu z obou stran neproniknutelnou hradbu bordelu. Škoda zazdít prima vokály, Hammondy a basu, která má dospělý zvuk. Z bicích slyším hlavně virbl, kopák nemá tělo. Celé je to na doraz ořezané/zkomprimované, bez dynamiky a chybí pásmo 40 - 80 Hz. Kytarové sólo na konci je (pokud to není záměr) technicky nepřesná/zbytečná exhibice. Trochu jsem to remastroval, hned je to lepší kafe cislo5_remastered. Muselo Vám to dát spoustu práce, bylo by škoda z toho nevyždímat víc :-).

Tolik moje upřímně míněné postřehy, snad pomohou :-)

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

434 Naposledy upravil: slowhand2 (02. 04. 2021 14.52:12)

Re: Mix a mastering

4ksch napsal:

Kytary hážou na kapelu z obou stran neproniknutelnou hradbu bordelu. Škoda zazdít prima vokály, Hammondy a basu, která má dospělý zvuk. Z bicích slyším hlavně virbl, kopák nemá tělo. Celé je to na doraz ořezané/zkomprimované, bez dynamiky a chybí pásmo 40 - 80 Hz. Kytarové sólo na konci je (pokud to není záměr) technicky nepřesná/zbytečná exhibice. Trochu jsem to remastroval, hned je to lepší kafe cislo5_remastered. Muselo Vám to dát spoustu práce, bylo by škoda z toho nevyždímat víc :-). Tolik moje upřímně míněné postřehy, snad pomohou :-)

 Pár dní som sa na fóre nepovaľova, tak preto oneskorené reflexy.

Veľká vďaka za tvoje postrehy, čas čo si tomu venoval aj nástrel masteringu.

Do približne rovnakého štádia sme sa dostali aj my, ale gitary sú furt moc. Stále sa na tom pracuje urobili sme celkovo 7 vecí+1 bonusovú, tak to bude potrebovať ešte nejaký čas.

Už po Aidamovom príspevku som zistil, že najväčšie zlo je mixujúci gitarista laughing

Keď sa nám to podarí dotiahnuť do rozumného štádia tak dám vedieť. 

0 xLajků:

435

Re: Mix a mastering

Chlapci poslechněte opět mou snahu o mix. Už se s tím peklím nějakej pár hodin-spíš desítek, tak snad už jsem u nějakého poslouchatelného výsledku. wink

      POPŘECHODU - Blow (Cover Ed Sheeran)

0 xLajků:

436

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Chlapci poslechněte opět mou snahu o mix.

Kytary jsou možná až moc agresívní, ale možná je to záměr. Stejně tak basa mi přijde zbytečně upozaděná, taková spíš bublavá (nemluvím o tom efektu, co tam místy je), dal bych jí větší attack, punch, ale zase, možná je to záměr. Jinak se mi to líbí.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

437

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Chlapci poslechněte opět mou snahu o mix.

Kytary jsou možná až moc agresívní, ale možná je to záměr. Stejně tak basa mi přijde zbytečně upozaděná, taková spíš bublavá (nemluvím o tom efektu, co tam místy je), dal bych jí větší attack, punch, ale zase, možná je to záměr. Jinak se mi to líbí.

Díky Adame. wink Ty kytary by měly být takový říznější, to jo. Ta basa,...záměr to není. Nechtěl jsem to přepísknout, ale zkusím jí maloučko prosadit. Jinak pod tu sloku je na bese Flanger-líbí se mi to tam tak, takže tam to záměr je. sunglasses

0 xLajků:

438 Naposledy upravil: Matej (04. 04. 2021 14.07:39)

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

...na můj vkus moc ozvěny u vokálu ale proč ne.... Ale udělal bych slot pro kopák, na ten se musím hodně soustředit abych ho slyšel...

Tam je to s ozvěnou jen ve sloce-záměrně. wink Kopák ještě zkuším pořešit.  Díky sunglasses

Edit:   ....tak jsem si s tím ještě trochu pohrál dle doporučení. wink   POPŘECHODU - Blow (Cover Ed Sheeran) - úprava

0 xLajků:

439

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

tak jsem si s tím ještě trochu pohrál dle doporučení

 Za mě super! Basa krásně vylezla, přitom kytary neztratily. Kopák za mě taky bezva, prostě je takovej pleskavej.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

440 Naposledy upravil: slowhand2 (04. 04. 2021 13.15:05)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Kopák ještě zkuším pořešit.

 Hrá to veľmi pekne zeppelinovsky wink, ale kopák sa trochu schováva.

0 xLajků:

441 Naposledy upravil: Matej (26. 04. 2021 11.26:34)

Re: Mix a mastering

Chlapci basoví,...mám tu poslední song té důchodcovské party. wink Už jsem se s tím zas tak moc nepatlal. Prostě jsem to smíchal tak nějak na první dobrou a potřeboval bych ještě nějakou kritiku. Má to být taková vypalovačka pro "Táborské" fanoušky kapely (a že jich mají požehnaně), tak snad to není úplně blbý. grinning

           POPŘECHODU - Táborskej band

0 xLajků:

442

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

za mě bych jen "táborskej band" lehce potlačil a na vokály lehce přitlačil, bo zpěv mě přijde zbytečně zaplácnutej do pozadí

Souhlas s Corou. Takovej trochu devadesátkovej bigbít, ale asi to tak bylo myšleno, za mě jinak super.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

443

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

za mě bych jen "táborskej band" lehce potlačil 

 

Nevím přesně co tím máš na mysli? ...jakože ten popěvek potlačit? Ona ta písnička je vlastně pro jejich "táborský" fanoušky, tak chtěli aby to tam tak jakože pěkně bylo. grinning

0 xLajků:

444

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:

ale asi to tak bylo myšleno, 

To ani né. grinning ...jsem to tak nějak takto smíchal,...a jak jsem asi odkojenej devadesátkama, tak se to tam odráží no. sunglasses

0 xLajků:

445

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
CORA napsal:

za mě bych jen "táborskej band" lehce potlačil 

Nevím přesně co tím máš na mysli?

Méně kapelu, víc zpěv.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

446 Naposledy upravil: Matej (26. 04. 2021 21.58:46)

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:
Matej napsal:
CORA napsal:

za mě bych jen "táborskej band" lehce potlačil 

Nevím přesně co tím máš na mysli?

Méně kapelu, víc zpěv.

Aha,...já to nepochopil. grinning No zkusil jsem ještě další verzi,...trochu jsem přidal na zpěvu, dost na vokálech a lehce na přechodech. Tam jsem ale limitovanej levnýma mikrofonama na tomech a na kotli. confused Teď po těch 14-ti písničkách jasně vidím ty limity techniky domácího nahrávání. Tohle je z toho našeho nahrávání poslední písnička a víc už zatím nahrávat nebudem,...no a snad už se taky začne živě hrát ne? wink Za těch 15 věcí co jsme natočili už toho míchání (bože těch hodin u compu open_mouth) mám stejnak plnej kýbl. Není to žádná prdel něco takhle dělat, když to člověk nikdy nedělal. sunglasses

       POPŘECHODU - Táborskej band 2

0 xLajků:

447

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

zkusil jsem ještě další verzi,...trochu jsem přidal na zpěvu, dost na vokálech

Za mě taky super.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

448

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

No zkusil jsem ještě další verzi,...trochu jsem přidal na zpěvu, dost na vokálech a lehce na přechodech.

 Podle mě máš dost potlačený bicí, což dělá z "bigbítu" trochu popinu. Kytary mi ruší kopák, basa taky. Bicí by se dalo trochu určitě vylepšit, kompresory, hally... Ale jinak myslím v poho zahraný.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

449

Re: Mix a mastering

Mně víc sedla první verze s tím "potlačeným" zpěvem. blush bylo to takové semknutější. 

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

450

Re: Mix a mastering

Ivo napsal:
Matej napsal:

No zkusil jsem ještě další verzi,...trochu jsem přidal na zpěvu, dost na vokálech a lehce na přechodech.

 Podle mě máš dost potlačený bicí, což dělá z "bigbítu" trochu popinu. Kytary mi ruší kopák, basa taky. Bicí by se dalo trochu určitě vylepšit, kompresory, hally... Ale jinak myslím v poho zahraný.

Díky za postřehy. Zkusím ty bicí ještě poladit. wink

0 xLajků:

451

Re: Mix a mastering

Mě se nelíbí zvuk těch kytar, ale s tím asi nic asi nenaděláš :-). Jinak ten mix už je v kategorii lepší demo, co se dá udělat v domácích podmínkách ... zahraný parádně ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

452

Re: Mix a mastering

sigi napsal:

Mě se nelíbí zvuk těch kytar, ale s tím asi nic asi nenaděláš :-). Jinak ten mix už je v kategorii lepší demo, co se dá udělat v domácích podmínkách ... zahraný parádně ...

To víš no jak to je,...určitě by se s těma kytarama dalo něco udělat, ale co? Dva lidi ti řeknou, že je fajn zvuk kytar a dva lidi opak. grinning Stejně s tím zpěvem,...CORA radil zpěv více a Péčkovi se líbila ta verze s utaženým zpěvem. grinning Zas na druhou stranu bych třebas před rokem vůbec netušil, že něco takovýho jako nahrát kapelu a smíchat to do nějaké slušné podoby vůbec dokážu. wink 

0 xLajků:

453 Naposledy upravil: Matej (28. 04. 2021 22.21:15)

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

Tak to si vypsal vlastně vše o co se tak nějak snažím. grinning Pak taky už nějakých pár desítek hodin a spoustu času jsem strávil pročítáním informací, sledováním všemožných tutoriálů a videjí a vzdělávání se v tom jak na to atd.  Hlavně jsem teda poměrně dostrát nahrával v různých profi studiích a pak se následně podílel (když to bylo s nějakou mojí kapelou) na všem co následovalo-opravy chyb, mix atd. Vlastně mě vždycka bavilo všechno kolem natáčení ve studiu. Takže tak úplně mimoň snad nejsem. wink  Celé je to ale hlavně o té praxi jak píšeš. Jak člověk dělá něco nějaký rok a je v tom zběhlej a ví přesně co dělá,...to je pak samozřejmě jiná písnička. Ale zas to byla pro chlapi-kamarády z kapely a pro mě na ten plonkovej covidovej půlrok docela fajn zábava. wink Teď už zas na to není tolik času, páč jak už se může, tak chlapi z kapely chtějí zkoušet dvakrát týdně a já narozdíl od nich chodím každý den do zaměstnání. grinning Ono to ale není zas tak nějaké urputné pilování. Jak je, tak v podstatě i mě to baví se často s nima scházet a hrát. To reálný hraní na nastroj mě i po těch víc jak třiceti letech stále hodně baví a dělá mi to dobře. Koncerty jsou pak pojídání třešniček z dortu. wink Jinak děkuji všem co mi tu k těm nahrávkám přispěli nějakou radou. Tahle poslední písnička to byla naše poseldní nahrávka co se toho našeho domácího nahrávání týče. sunglasses Teď  ještě všech těch 15 věcí zpětně projdu a znovu "promíchám". Pak chlapům udělám buklet a pošlu to někam k vylisování na CD, aby měli co rozdávat fanoušků a kamarádům na koncertech. Většina fanoušků a přátel této kapely má ještě klasické CD přehrávače, takže nějaké to nahrávání na CD mělo v tomto případě ještě i nějaký smysl. blush

0 xLajků:

454 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2021 11.11:21)

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

Tak pokud se zvukařinou nechceš živit

To ani náhodou. open_mouth Je to náročný a moc práce. neutral_face

0 xLajků:

455

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

vytvoření "slotů" tam kde se překrývají (třeba basa/kopák)

 prosím Ťa čo to znamená vytvoření slotů ?


Inak veľká vďaka aj za toto veľmi poučné vlákno, Matejove mixy sledujem a veľmi sa mi páčia, aj keď hodnotenia nechávam radšej na skúsenejších...

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

456

Re: Mix a mastering

yuro22 napsal:

Matejove mixy sledujem a veľmi sa mi páčia, aj keď hodnotenia nechávam radšej na skúsenejších...

Jé Yuro děkuju. wink Ono možná škoda, že si necháváš svůj názor pro sebe. Mě naopak zajímá názor a pocit z písničky od lidí-posluchačů, muzikantů, co v tom právě odborně nejsou kovaní. wink Páč co si budem povídat,...ty věci co tu řešíme (minimálně v tomto mém nahrávání) jsou normálnímu člověku co si pak pustí CD éčko kamarádů, kapely co si zajde občas poslechnout a zatrsat na živo, tak jestli je to dokonalý nebo ne je takovýmu člověku fuk. grinning Samozřejmě nějaké vážnější nahrávání kde se chce kapela prezentovat třebas nějak plošně v té naší zemi,...nebo nedejbože i mimo, tak to musí být samozřejmě zvukově jiná liga. Ale jak říkám,..normální posluchač ten rozdíl spíše vůbec neregistruje. A kdo si vlastně dnes pustí nějakou muziku na něčem, kde má šanci nějaký rozdíl poznat? Jinak samozřejmě, zajímá mě názor lidí co v tom dělají jako je CORA a třebas i el Bass Tardo-teda, když teda zapomene na ten svůj povýšeneckej výraz, že má člověk z toho akorát pocit, že to všechno stojí za hovno a nejlépe by se vůbec do ničeho neměl pouštět a o nic se snažit. grinning Pak si ještě neodpustím,...právě to co říkáš, že svůj názor raději přenecháš zkušenějším. Několikrát jsem zažil od někoho tady z fóra,...buď osobně-znám tu pár lidí osobně, nebo po telefonu, že jeden z důvodů proč nepřispívájí svýma pohledama, zkušenostma a názorama je obava z toho, aby se hned nenašel někdo, kdo z nich bude dělat trubky. flushed Třebas mě je to jedno,...ale je to podle mě pro fórum škoda. wink

0 xLajků:

457

Re: Mix a mastering

Ivo napsal:

 Podle mě máš dost potlačený bicí, což dělá z "bigbítu" trochu popinu.

Ivo díky za tuhle pro mě překvapivou radu. Celý bubny jsem posunul více,...pouštím si to v autě-tam mi to hraje suprově a mám to tam naposlouchaný a říkám si kuva, to ted od těch bicích fakt daleko líp hraje. wink

         POPŘECHODU - Táborskej band

0 xLajků:

458

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

pro kolegu elBassTarda bude pravděpodobně to jeho Správně vypadat úplně jinak.

 Nebude, já se nahrávání a studiu skoro vůbec nevěnuju, nevyznám se v tom.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

459

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Ivo díky za tuhle pro mě překvapivou radu. Celý bubny jsem posunul více,...pouštím si to v autě-tam mi to hraje suprově a mám to tam naposlouchaný a říkám si kuva, to ted od těch bicích fakt daleko líp hraje.

 Tak to je stará známá praktická věc, člověk nejdřív vnímá rytmus, hutnost zvuku, pestrost zvuku, líbivost, pak teprve melodika. Si všimni nahrávek na kterých je špatná rytmika, tak jde vše do hajzlu a ostatní se můžou snažit co můžou... To jen kytaristi si myslí, že to zásadní ve zvuku je zkreslená kytara.... A co je nejhorší, když zkreslená kytara jde v basech přes kopák a basu.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

460

Re: Mix a mastering

Zatiaľ posledná verzia Táborskej band znie mojim ušiam celkovo hutnejšie, basa samozrejme hrá ako sa patrí, bicie by som kľudne ešte chĺpok pridal, kopák trošku hľadám, ale mám trochu metalovú sluchovú deformáciu relaxed 

0 xLajků:

461

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

Rozdíl je jen v tom, že ta míra poznání světa je u každého jiná...

Možná bych to spíše definoval,...úhel z kterého poznáváš a vidíš svět je u každého jiný. grinning  Ale já to nemyslel snad ani tak úplně jak jsi napsal. Prostě jsem se s někým bavil a ne jednou,...s někým tady z fóra, kdy říkal že to tu vše pročítá a tak,... a odpověď na mou otázku, proč občas něco na fórum taky nenapíše zněla, že má obavy aby z něho hned někdo nedělal debílka. Tak to mě prostě trochu překvapilo. neutral_face Ale chápu,...někdy to tu vypadá, že basa pod 30 tisíc nehraje, kdo slapuje neumí hrát na basu normálně a tak. grinning

0 xLajků:

462

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

kdo slapuje neumí hrát na basu normálně a tak. 

smile

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

463

Re: Mix a mastering


CORA napsal:

protože každý má pravdu, bo ta jeho je taky založená na míře poznání světa... Rozdíl je jen v tom, že ta míra poznání světa je u každého jiná...

CORA napsal:

než se pustit do křížku s ortodoxními vyznavači Svaté pravdy Boží,

CORA napsal:

někde se uvádí, že aby dosáhl člověk dobré úrovně, musí s tím, co dělá, strávit 10.000 hodin...

 Těch 10 000 hodin se týká mechanických činností, věci které musíš organismus naučit, úplně to neplatí ve věcech jako je umění, tam rozhoduje i talent a ten je neměřitelnej, pouze se dá odhadnout.

Každý nemá pravdu, každý má tak leda názor na věc. A ten je jako díra do prdele, každej má nějakou.

Tvrzení, že každý má pravdu je největší argumentační podraz a lež, protože legitimizuje každý názor jako zcela rovný a plnohodnotý k jinému, většinou protinázoru. Jsou věci, které jsou měřitelné, posouzené, v diskuzi doložitelné důkazem, tady se můžeme bavit o pravdě. Což samozřejmě nevylučuje z diskuze jiné názory, ty je ale nutné brát jako dojmy, osobní zkušenosti i k těm se samozřejmě má přistupovat s respektem, dokud jsou pro debatu natolik validní, že si repekt zasluhují.
Pokud má někdo strach přispět do debaty tady, je to vykřičník nám všem: myslím, že se tady diskutuje poměrně slušně a věcně, i když často je to o sdíleném dojmu, nějak kolektivně se na něčem shodnete. Vzhledem k (ne)velikosti fóra se může stát, že společný dojem nemusí být zrovna ten správný smile

A zrovna co se týče "zvuku", tady často vítězí dojmy, protože (celkem správně) se každému líbí něco jiného, každý poslouchá jinou muziku, (ne)chodí na různé koncerty, přistupuje k muzice jinak. Nijak neshazuju tuhle diskuzi, ale zrovna tady dojmologická pravdařina docela funguje wink Není hanba napsat: tohle jsem udělal tak a tak, protože jsem to odkoukal na YT z tutoriálu nebo mi to poradil ten a ten.
Do tohohle vlákna jsem dřív čas od času přispíval, snažil jsem se stručně a jasně, vyhnout se právě dojmům. Pro Matese jsem se choval někdy povýšenecky, což mě mrzí a omlouvám se.
Nicméně, já se rozhodně nebojím, že by ze mě tady někdo udělal blbečka, klidně ať si poslouží. Nebojím se ostré výměny názorů a klidně uznám svoji chybu, nepotřebuju každou diskuzi vyhrát. Na tomhle fóru se snažím poradit vždy, když jsem přesvědčený, že můj názor je podložený a může druhým prospět/pomoct.
Na druhou stranu jsem za svůj muzikantskozvukažský život slyšel tolik tvrzení vydávaných za pravdu, že už opravdu nemám potřebu číst si znova tady něco o tom, co je nejlepší mikrák, mixpult, bedna, SW, nic. Ne že bych se cítil nad tyhle debaty jakkoliv povýšený, každý si má dobře pamatovat z čeho vyšel, akorát po stopadesátéosmé slyšet stejný blábol, snažit se na nej adekvátně odpovědět a dočíst se, že je to všechno stejně jinak, že to už je dávno překonaný, že bla bla bla, jen aby měl někdo jiný pocit, že měl stejně "pravdu" ON, sorry, to je prostě únavný a člověka to po těch letech omrzí...

Jenom abych to uzavřel: rád si poslechnu Matesovy věci tady a jsem rád, že je slyšet, jak se v tý práci, co tomu dá zlepšuje. Rád si poslechnu i jiný a nejsem ten, kterej by za každou cenu musel někoho umejt.
Ale abych byl úplně upřímnej, půlka názvu tohohle vlákna se tady už dávno neřeší a když čtu příspěvky za poslední rok, tohle vlákno by se mělo jmenovat: Píšeme si o tom, jak se nám líbí, jak kámoš smíchal doma demo ze zkušebny.

Tím nikoho nechci shazovat, jenom tak trochu rozumím, proč sem třeba někdo nechce přispět. Zkuste si projít jiný vlákna, ne úplně tak starý, na tomhle fóru je (nebo bylo)  docela dost lidí, kteří o (domácím) studiu ví docela dost, ti zrovna by sem měli psát...

 

Basa prudí muziku smile
1 xLajků:

464

Re: Mix a mastering

el BassTardo napsal:

Každý nemá pravdu, každý má tak leda názor na věc. A ten je jako díra do prdele, každej má nějakou. Tvrzení, že každý má pravdu je největší argumentační podraz a lež, protože legitimizuje každý názor jako zcela rovný a plnohodnotý k jinému, většinou protinázoru. Jsou věci, které jsou měřitelné, posouzené, v diskuzi doložitelné důkazem, tady se můžeme bavit o pravdě. Což samozřejmě nevylučuje z diskuze jiné názory, ty je ale nutné brát jako dojmy, osobní zkušenosti i k těm se samozřejmě má přistupovat s respektem, dokud jsou pro debatu natolik validní, že si repekt zasluhují.

 ano ano.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

465 Naposledy upravil: Aidamos (03. 05. 2021 15.45:32)

Re: Mix a mastering

Vrátím se tedy k mixu a masteringu. Náš kytarista mi posílal nahrávku jeho vedlejšího projektu, tak jsem mu to zmástroval, že docela čučel. Jak jsi to udělal?! No, ne že bych byl masteringový profík, to spíš vůbec, ale použil jsem jeden postup. Pužívám Cakewalk by Bandlab (ex Cakewalk Sonar) a tenhle člověk dělá perfektní tutoriály od základů (je  to playlist, otevřete si to kolečkem myši do nového okna), konkrétně masteringový díl je tento:

https://www.youtube.com/watch?v=qpz8rdjUmRM

A jinak strašná spousta super videí "how to" rozsortovaných do playlistů je na Recording Revolution

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

466

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:

Náš kytarista mi posílal nahrávku jeho vedlejšího projektu, tak jsem mu to zmástroval, že docela čučel. Jak jsi to udělal?!

Já myslel, že sem dáš ukázku toho cos zmástroval? grinning Cakewalk Sonar používá kytarista. Napadlo mě, že bych se do toho softu pustil-se s ním pořádně naučit, ale když to je na dlouhý lokte a já už vlastně nic nahrávat, míchat a mástrovat doufám nebudu. Dělal jsem to jen pro ty fajn chlapy v kapele. Ale jinak je to strašně práce, která zabere spoustu času. hushed

0 xLajků:

467

Re: Mix a mastering

 
el BassTardo napsal:

Tvrzení, že každý má pravdu je největší argumentační podraz a lež, protože legitimizuje každý názor jako zcela rovný a plnohodnotý k jinému, většinou protinázoru. Jsou věci, které jsou měřitelné, posouzené, v diskuzi doložitelné důkazem, tady se můžeme bavit o pravdě.

ono je to spis naopak, nikdo nema pravdu big_smile i ten nejzmerenejsi a dukazy podporeny nazor zustava nazorem a nestava se pravdou muze se stat nejvice prijimnym nazorem  ..  pravda jako jasny nezpochybnitelny stav veci je spis pak otazkou viry smile ale dost filozofie .. smile  

el BassTardo napsal:

Píšeme si o tom, jak se nám líbí, jak kámoš smíchal doma demo ze zkušebny.

no vzhledem k tomu ze sme na basackem foru a ne zvukarskem tak bych to tak nejak predpokladal smile  btw  dycky kdyz sem neco smichal ja tak o tom vetsina lidi prohlasila ze je to zazhuhlany a prebasovany big_smile ale co s tim kdyz se mi to tak libi big_smile .. ale aspon vim ze kdyz mam vyprodukovat neco co sdilim s ostatnima tak to aspon odhuhlam a odbasuju jak to jen jde aniz by mne to vyslovene nezacalo srat big_smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

468 Naposledy upravil: Matej (04. 05. 2021 06.12:03)

Re: Mix a mastering

el BassTardo napsal: 

Pro Matese jsem se choval někdy povýšenecky, což mě mrzí a omlouvám se.

V pohodě. wink Hlavně že mě to dovedlo k lepšímu výsledku. sunglasses  Nejvíc jsem se dobral k tomuto. Pro mě to je už dost jinde než co jsem s tím nedávno začínal. sunglasses

           POPŘECHODU - Still Got This Thing For You (Cover by Alannah Myles)

           POPŘECHODU - Táborskej band (Cover by Grand Funk Railroad)

0 xLajků:

469

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Nejvíc jsem se dobral k tomuto

  Bez výhrad nič nehľadám nič mi nevadí, zdá sa mi to akurát sunglasses

0 xLajků:

470 Naposledy upravil: Matej (16. 05. 2021 10.34:41)

Re: Mix a mastering

Chlapci basácký, ještě bych si dovolil dát jednu věc k "posouzení". Jak dělám remastering všech těch věcí co jsme s POPŘECHODU nahráli, tak do třech do rána jsem dělal tuto písničku (dříve už jsem jí sem dával). Sám nemůžu vůbec ten dřívější mix a mastering poslouchat. wink Jak se vám to jeví dnes? Tady bych ještě s dovolením zdůraznil, že jsem šel do kolen-to už když to nahrál, jak náš kytarista zahrál toho Radima Hladíka. Zejména někde od té 4:15 kde rozjíždí to neskutečný sólo. heart_eyes Jak se s tím nevejdu do 10 MB, tak jsem to musel trošklu více zkomprimovat. Tak to je trošku škoda hushed

        POPŘECHODU - Rosenka (Blue Effect cover band)

0 xLajků:

471

Re: Mix a mastering

Za mna zase super, zvukovo, aj technicky, akekolvek zmeny by boli podla mna iba vecou nazoru, ze jeden by to urobil tak a iny inak.

Ak by som mal predsa nieco poznamenat, tak za mna zo zaciatku skladby som mal trochu dojem ze casovanie nie je celkom presne (sice umelecky zamer, ale dojem akoby trochu rozhadzany), a trochu uzka stereo baza, mohlo by to byt sirsie. Ale to je len na prve vypocutie a navyse v horsich podmienkach.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

472

Re: Mix a mastering

Velká paráda smile.

0 xLajků:

473

Re: Mix a mastering

Matěji už je to opravu hodně dobrý mix. Na té nahrávce mi už jenom teď vadí hlavně zvuk bicích a činelů, je v nich nějaká popsal bych jí jako "usyčená" frekvence, která je mi dost nepříjemná. Jsem starší takže už neslyším nad 14KHz, a možná by mě zajímalo co tam slyší mladší ročníky, kteří mají lepší uši ...
Pak se chci zeptat ještě u těch bicí se mi zdá jako by na činelech byl gate, který je hrozně slyšet jak se aktivuje .

Je mi jasný, že nahrát pořádně bicí, není tak snadné a je to vlastně to nejtěžší u těch našich amaterských nahrávek ...

PS: Basu bych udělal víc tučnější a trošku bych ji přidal, ale tohle je o osobní preferenci ... Jinak kytary, zpěvy super ... a parádně zahráno ... 

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

474

Re: Mix a mastering

Děkuji za reakce. wink Na stereo panoramě jsem ještě trošku něco udělal. Pak ty vejšky jsem taky maloučko utáhl,...taky se mi to zdálo maloučko sykavější. sunglasses Ono je to ale všechno relativní. Když to poslouchám na věži, basuje to až dost. Když v autě, tak taky. Na sluchátka a na monitory tolik ne. Pak s vejškama,...kytarista říká, že už hůř slyší vysoký frekvence, tak jemu se zdá vejšek méně (má stejné monitory jako já). Nechám to ještě zas chvíli odležet. wink

0 xLajků:

475

Re: Mix a mastering

Moje dnešní celodenní práce. hushed Kompletní přemíchání a remastering coveru od Cockera. wink

   POPŘECHODU - Unchain My Heart (Joe Cocker cover band)

0 xLajků:

476

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Kompletní přemíchání a remastering coveru od Cockera.

Za mě naprosto v pohodě.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

477

Re: Mix a mastering

Mateji myslím, že môže byť, možno by som jemne pridal energiu do kopáku.

0 xLajků:

478

Re: Mix a mastering

paráda

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

479

Re: Mix a mastering

Myslím, že to máš čím dál lepčenší, kajtrové sólo chlupy zježovací, za přikrmení kopáku přimlouvám, ale i kdyby ne, do uší je to fungující a dobrý pocit budící. Jo, líbí moc.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

480 Naposledy upravil: Matej (07. 11. 2021 12.12:54)

Re: Mix a mastering

Chlapci, tak jsem snad už konečně dodělal ten mix a mastering těch písniček, co už sem tady nějaký pokusy dával asi před půl rokem. Od té doby jsem to samozřejmě několikrát předělal, ale víc už z toho nevydoluju. Pár těch písniček ve finální verzi sem pro kritiku lípnu. Sice jsem si dříve nějaké své tracky nahrával, ale nikdy jsem nedělal jakože takhle celou kapelu a kdybych věděl co je to práce, tak se do toho určitě nepouštím. grinning Nahráli jsme jich 15-tnáct, ale všechno sem dávat nebudu. Je to nehraný všechno takzvaně "podomácku", ale chlapi co s nima hraju jsou z toho i tak nadšeni. sunglasses Asi dvě písničky nám nazpívala jedna zpěvule co s námi hostuje na živo a Majolenku od Kollera jsem nazpíval já. sunglasses U některých písniček jsem dost zápasil s virblem, páč někde v půli nahrávání náš zvukař na koncertě nějak zespoda zatlumil bubeníkovi virbl (nějak to prý dělalo bordel či co) a já si toho pak při dalším nahrávání bubnů nevšiml. Děkuju všem co už mi kolem toho dříve radili a já se díky tomu posunul dál. wink Za pozorný poslech určitě stojí Rosenka od Blue Efectu-hlavně kytarové sólo někde od 4:05. Tu mi srdečně pochválil kamarád Honza Křížek (známe se od dětství, jsme ze stejné rodné hroudy), kterej hrál nějakých 15 let s Radimem Hladíkem v "novém" Blue Efectu. Říkal, že je to skvěle zahrané a kytara že by se Radimovi určitě líbila. Což moc potešilo našeho kytaristu. wink

https://soundcloud.com/matess-bass/01-poprechodu-taborskej-band-cover-by-grand-funk-railroad

https://soundcloud.com/matess-bass/03-poprechodu-unchain-my-heart-joe-cocker-cover-band

https://soundcloud.com/matess-bass/04-poprechodu-rosenka-blue-effect-cover-band

https://soundcloud.com/matess-bass/05-poprechodu-blow-cover-by-ed-sheeran

https://soundcloud.com/matess-bass/07-poprechodu-johnny-b-goode-cover-by-chuck-berry

https://soundcloud.com/matess-bass/09-poprechodu-majolenka-cover-by-david-koller

https://soundcloud.com/matess-bass/12-poprechodu-life-its-hard-cover-by-twelve-bar-blues-band

https://soundcloud.com/matess-bass/13-poprechodu-personal-jesus-cover-by-depeche-mode

https://soundcloud.com/matess-bass/14-poprechodu-superstition-steivie-wonder-cover-band

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1fjt0b62d1hqu141ett9a1rf33.jpg

 

 

 

0 xLajků:

481 Naposledy upravil: Matej (07. 11. 2021 12.48:12)

Re: Mix a mastering

CORA napsal:

Matěji, za mě dobrý a klobouk dolů jak jsi to zvládl... Jinak ke kapele - trochu škoda že neuděláte něco vlastního, na covery je vás myslím škoda, muzikanti excelentní...wink A pozdravuj dědky smile

Když ty vlastní věci,...tady o tom mluvíme. expressionless.   https://www.metalheartradio.com/cs/clanky/rozhovor-se-skupinou-poprechodu-rock-748

0 xLajků:

482 Naposledy upravil: Péčko (07. 11. 2021 13.57:25)

Re: Mix a mastering

Pěkné. Inspirativní. Fandím, chtěl bych shlédnout naživo, sympatické moc.

Malinko OT s dovolením - Hele a jsou chlapi z Popřechodu někdy aji ufrflaní, nebo konstantní pohoda? Jsme teď poslední dobou v kapele začali ze stran kytaristů a bubeníka narážet na čím dál častější brblání a fňukání. Na všechno a na cokoli v podstatě.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

483

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Chlapci, tak jsem snad už konečně dodělal ten mix a mastering

  Najviac ma baví Blow, to vám super sedí, možno aj spev z toho robí pre mňa favorita. Basa samozrejme super.

  Čo ma ale zaujalo, to je tvoje "CV" v rozhovore na metalheartradio, ktorý si tak trochu utajil. sunglasses 

0 xLajků:

484

Re: Mix a mastering

Péčko napsal:

Malinko OT s dovolením - Hele a jsou chlapi z Popřechodu někdy aji ufrflaní, nebo konstantní pohoda? Jsme teď poslední dobou v kapele začali ze stran kytaristů a bubeníka narážet na čím dál častější brblání a fňukání. Na všechno a na cokoli v podstatě.

Oni jsou standartně tak nějak v pohodě. Asi je to věkem nebo čím,...nevím. Je baví hlavně hrát, jak ve zkušebně, tak na živo si zablbnout. Takže i ty dvojáky o víkendech dávají celekm s přehledem-tahání cajků, pomoci našemu zvukaři s PA a tak. Až si říkám, kde na to berou páru.  wink Teď do toho zas samozřejmě Covid hází vidle. Tak kdo ví, jak to bude s domluvenýma koncertama. neutral_face

0 xLajků:

485

Re: Mix a mastering

slowhand2 napsal:

  Najviac ma baví Blow, to vám super sedí, možno aj spev z toho robí pre mňa favorita. Basa samozrejme super.

  Čo ma ale zaujalo, to je tvoje "CV" v rozhovore na metalheartradio, ktorý si tak trochu utajil. sunglasses 

Blow na živo nehrajem,...páč hostující zpěvule s náma jezdit nemůže. confused V rozhovoru to moje "CV"?...teď nevím, co máš na mysli? hushed

0 xLajků:

486 Naposledy upravil: slowhand2 (07. 11. 2021 17.03:38)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

V rozhovoru to moje "CV"?...teď nevím, co máš na mysli? 

 Curriculum vitae /teda basové/ https://www.youtube.com/watch?v=J6a4_0o0Vng

0 xLajků:

487 Naposledy upravil: KarelSam (23. 02. 2022 21.40:57)

Re: Mix a mastering

Hola chlapi, prosím o radu!!

Hráli jsme v hospodě kamarádovi na narozeninách a pořídili záznam s tím že mu to dáme jako dárek. Tak jsem pořídil Samplitude a stáhl 6 nahraných stop a snažím se to dostat do nějaké použitelné podoby. Zatím jsem se trochu pošťoural v EQ nástrojů a roztáhl to do panoramy - poslal klukům jako vzorek. Každý to slyší dost jinak ohledně poměrů nástrojů, tak jsem teď vystřídal troje sluchátka a fakt je to veliký rozdíl. Monitory nemám, na bluetooth JBL to hraje zase jinak tak kwa čeho se mám držet? Podotýkám, že je to můj první pokus o podobný počin, tak mě pls neutlučte smile 

 

 ukázka

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

488

Re: Mix a mastering

KarelSam napsal:

Hola chlapi, prosím o radu!!

Hráli jsme v hospodě kamarádovi na narozeninách a pořídili záznam s tím že mu to dáme jako dárek. Tak jsem pořídil Samplitude a stáhl 6 nahraných stop a snažím se to dostat do nějaké použitelné podoby. Zatím jsem se trochu pošťoural v EQ nástrojů a roztáhl to do panoramy - poslal klukům jako vzorek. Každý to slyší dost jinak ohledně poměrů nástrojů, tak jsem teď vystřídal troje sluchátka a fakt je to veliký rozdíl. Monitory nemám, na bluetooth JBL to hraje zase jinak tak kwa čeho se mám držet? Podotýkám, že je to můj první pokus o podobný počin, tak mě pls neutlučte smile 

Pošli mi ty stopy přes posílej.cz a já ti to smíchám podle sebe. wink

0 xLajků:

489

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
KarelSam napsal:

Hola chlapi, prosím o radu!!

Hráli jsme v hospodě kamarádovi na narozeninách a pořídili záznam s tím že mu to dáme jako dárek. Tak jsem pořídil Samplitude a stáhl 6 nahraných stop a snažím se to dostat do nějaké použitelné podoby. Zatím jsem se trochu pošťoural v EQ nástrojů a roztáhl to do panoramy - poslal klukům jako vzorek. Každý to slyší dost jinak ohledně poměrů nástrojů, tak jsem teď vystřídal troje sluchátka a fakt je to veliký rozdíl. Monitory nemám, na bluetooth JBL to hraje zase jinak tak kwa čeho se mám držet? Podotýkám, že je to můj první pokus o podobný počin, tak mě pls neutlučte smile 

Pošli mi ty stopy přes posílej.cz a já ti to smíchám podle sebe. wink

To by bylo od tebe velmi šlechetné, rád pošlu. Mám to na uložto tak bych ti poslal link do SZ. Ale upozorňuji že je to hodina záznamu v hospodských podmínkách, přeslechy u stop atd.. Rozhodně s tím nechci nijak otravovat, sám bych se to rád trochu přiučil, ale jsem v tomto směru totální učedník smile

A navíc teď koukám, že jsem tu mp3 vloži nějak blbě, pouší se mi to 2x (což dokazuje jaký jsem odborník)

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

490

Re: Mix a mastering

KarelSam napsal:
Matej napsal:
KarelSam napsal:

Hola chlapi, prosím o radu!!

Hráli jsme v hospodě kamarádovi na narozeninách a pořídili záznam s tím že mu to dáme jako dárek. Tak jsem pořídil Samplitude a stáhl 6 nahraných stop a snažím se to dostat do nějaké použitelné podoby. Zatím jsem se trochu pošťoural v EQ nástrojů a roztáhl to do panoramy - poslal klukům jako vzorek. Každý to slyší dost jinak ohledně poměrů nástrojů, tak jsem teď vystřídal troje sluchátka a fakt je to veliký rozdíl. Monitory nemám, na bluetooth JBL to hraje zase jinak tak kwa čeho se mám držet? Podotýkám, že je to můj první pokus o podobný počin, tak mě pls neutlučte smile 

Pošli mi ty stopy přes posílej.cz a já ti to smíchám podle sebe. wink

To by bylo od tebe velmi šlechetné, rád pošlu. Mám to na uložto tak bych ti poslal link do SZ. Ale upozorňuji že je to hodina záznamu v hospodských podmínkách, přeslechy u stop atd.. Rozhodně s tím nechci nijak otravovat, 

To je úplně v pohodě. wink V podstatě, jak jsem rok míchal CD tý mý kapely a CD už je nějaký pátek hotový, tak mě ta mnoha večerní míchačka a práce na masteringu a všeho kolem docela chybí, bo mě to celý komplet od začátku nahrávání po tvorbu bukletu vlastně dost bavilo. wink

0 xLajků:

491 Naposledy upravil: Matej (23. 02. 2022 23.52:22)

Re: Mix a mastering

KarelSam napsal:

Hola chlapi, prosím o radu!!

Hráli jsme v hospodě kamarádovi na narozeninách a pořídili záznam s tím že mu to dáme jako dárek. Tak jsem pořídil Samplitude a stáhl 6 nahraných stop a snažím se to dostat do nějaké použitelné podoby. Zatím jsem se trochu pošťoural v EQ nástrojů a roztáhl to do panoramy - poslal klukům jako vzorek. Každý to slyší dost jinak ohledně poměrů nástrojů, tak jsem teď vystřídal troje sluchátka a fakt je to veliký rozdíl. Monitory nemám, na bluetooth JBL to hraje zase jinak tak kwa čeho se mám držet? Podotýkám, že je to můj první pokus o podobný počin, tak mě pls neutlučte smile 

 ukázka

Tady jen takovej malej nástřel,...asi 20 minut práce na tom. Je to fakt jen rychlej nástřel k porovnání. To ještě probrat a zvukově udělat šavle, vypárat přeslechy, udělat smysluplnou panoramu nástrojů, někde kompresor, room a slušnej mastering,...bylo by na tom dost práce, zkusím v neděli ok? wink Jinak tu basu máš docela pěkně nabranou. sunglasses

Born To By Wild

0 xLajků:

492

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
KarelSam napsal:

Hola chlapi, prosím o radu!!

Hráli jsme v hospodě kamarádovi na narozeninách a pořídili záznam s tím že mu to dáme jako dárek. Tak jsem pořídil Samplitude a stáhl 6 nahraných stop a snažím se to dostat do nějaké použitelné podoby. Zatím jsem se trochu pošťoural v EQ nástrojů a roztáhl to do panoramy - poslal klukům jako vzorek. Každý to slyší dost jinak ohledně poměrů nástrojů, tak jsem teď vystřídal troje sluchátka a fakt je to veliký rozdíl. Monitory nemám, na bluetooth JBL to hraje zase jinak tak kwa čeho se mám držet? Podotýkám, že je to můj první pokus o podobný počin, tak mě pls neutlučte smile 

 ukázka

Tady jen takovej malej nástřel,...asi 20 minut práce na tom. Je to fakt jen rychlej nástřel k porovnání. To ještě probrat a zvukově udělat šavle, vypárat přeslechy, udělat smysluplnou panoramu nástrojů, někde kompresor, room a slušnej mastering,...bylo by na tom dost práce, zkusím v neděli ok? wink Jinak tu basu máš docela pěkně nabranou. sunglasses

Born To By Wild

Tyjo paráda, moc díky smirk

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

493 Naposledy upravil: Matej (27. 02. 2022 16.43:07)

Re: Mix a mastering

KarelSam napsal:

Hola chlapi, prosím o radu!!

Hráli jsme v hospodě kamarádovi na narozeninách a pořídili záznam s tím že mu to dáme jako dárek. Tak jsem pořídil Samplitude a stáhl 6 nahraných stop a snažím se to dostat do nějaké použitelné podoby. Zatím jsem se trochu pošťoural v EQ nástrojů a roztáhl to do panoramy - poslal klukům jako vzorek. Každý to slyší dost jinak ohledně poměrů nástrojů, tak jsem teď vystřídal troje sluchátka a fakt je to veliký rozdíl. Monitory nemám, na bluetooth JBL to hraje zase jinak tak kwa čeho se mám držet? Podotýkám, že je to můj první pokus o podobný počin, tak mě pls neutlučte smile 

 ukázka

Tak jsem dnes odpoledne měl čas a náladu,...jednu věc jsem smíchal a zmástroval jak bych to viděl. Kdyby se vám to takhle nějak zamlouvalo, smíchám vám to celý. Ale je to 13 písniček,...tam už by to asi nebylo úplně za "pánbů ti to splatí na dětech". grinning Je to už fakt poměrně dost práce. Dost věcí jsem tam "opravoval-upravoval" na konkrétních šavlích. Porovnej. wink Kdybych to dělal celý, potřeboval bych vědět, jestli to chcete s tím povídáním mezi písničkama atd.,...pak bych vám to i natrackoval a poslal i jako image obraz s minutáží a názvama písní,...aby jste to tak rovnou mohli vypálit na CD. wink

      Born To By Wild - mix/mastering

0 xLajků:

494

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
KarelSam napsal:

Hola chlapi, prosím o radu!!

Hráli jsme v hospodě kamarádovi na narozeninách a pořídili záznam s tím že mu to dáme jako dárek. Tak jsem pořídil Samplitude a stáhl 6 nahraných stop a snažím se to dostat do nějaké použitelné podoby. Zatím jsem se trochu pošťoural v EQ nástrojů a roztáhl to do panoramy - poslal klukům jako vzorek. Každý to slyší dost jinak ohledně poměrů nástrojů, tak jsem teď vystřídal troje sluchátka a fakt je to veliký rozdíl. Monitory nemám, na bluetooth JBL to hraje zase jinak tak kwa čeho se mám držet? Podotýkám, že je to můj první pokus o podobný počin, tak mě pls neutlučte smile 

 ukázka

Tak jsem dnes odpoledne měl čas a náladu,...jednu věc jsem smíchal a zmástroval jak bych to viděl. Kdyby se vám to takhle nějak zamlouvalo, smíchám vám to celý. Ale je to 13 písniček,...tam už by to asi nebylo úplně za "pánbů ti to splatí na dětech". grinning Je to už fakt poměrně dost práce. Dost věcí jsem tam "opravoval-upravoval" na konkrétních šavlích. Porovnej. wink Kdybych to dělal celý, potřeboval bych vědět, jestli to chcete s tím povídáním mezi písničkama atd.,...pak bych vám to i natrackoval a poslal i jako image obraz s minutáží a názvama písní,...aby jste to tak rovnou mohli vypálit na CD. wink

      Born To By Wild - mix/mastering

Tyjo za mě super, parádní práce sunglasses  máš SZ smirk

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

495

Re: Mix a mastering

KarelSam napsal:

KarelSam napsal:

Hola chlapi, prosím o radu!!

Hráli jsme v hospodě kamarádovi na narozeninách a pořídili záznam s tím že mu to dáme jako dárek. Tak jsem pořídil Samplitude a stáhl 6 nahraných stop a snažím se to dostat do nějaké použitelné podoby. Zatím jsem se trochu pošťoural v EQ nástrojů a roztáhl to do panoramy - poslal klukům jako vzorek. Každý to slyší dost jinak ohledně poměrů nástrojů, tak jsem teď vystřídal troje sluchátka a fakt je to veliký rozdíl. Monitory nemám, na bluetooth JBL to hraje zase jinak tak kwa čeho se mám držet? Podotýkám, že je to můj první pokus o podobný počin, tak mě pls neutlučte smile 

 ukázka

Tyjo za mě super, parádní práce sunglasses  máš SZ smirk

Tak tady ještě,...s utaženým zpěvem a trochu více kopáku. wink

     Born To By Wild - mix/mastering 02

0 xLajků:

496

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
KarelSam napsal:

KarelSam napsal:

Hola chlapi, prosím o radu!!

Hráli jsme v hospodě kamarádovi na narozeninách a pořídili záznam s tím že mu to dáme jako dárek. Tak jsem pořídil Samplitude a stáhl 6 nahraných stop a snažím se to dostat do nějaké použitelné podoby. Zatím jsem se trochu pošťoural v EQ nástrojů a roztáhl to do panoramy - poslal klukům jako vzorek. Každý to slyší dost jinak ohledně poměrů nástrojů, tak jsem teď vystřídal troje sluchátka a fakt je to veliký rozdíl. Monitory nemám, na bluetooth JBL to hraje zase jinak tak kwa čeho se mám držet? Podotýkám, že je to můj první pokus o podobný počin, tak mě pls neutlučte smile 

 ukázka

Tyjo za mě super, parádní práce sunglasses  máš SZ smirk

Tak tady ještě,...s utaženým zpěvem a trochu více kopáku. wink

     Born To By Wild - mix/mastering 02

Matěji díky, já myslím že na úroveň dodaného materiálu fakt dobrý sunglasses

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

497

Re: Mix a mastering

KarelSam: Jo,...je to samozřejmě o náběrech,...a tohle je z živáku do pár stop s přeslechama jaxviňa. grinning Ale zas na druhou stranu to má energii a celkem výtlak. Asi nejlíp je nabraná ta basa. wink Jak budu mít čas tak cinknu a proberem to. sunglasses

0 xLajků:

498

Re: Mix a mastering

Se zeptám na váš názor. Dokončili jsme píseň Legíny - nabíráno u Martina Gregora v Hradci Králové čistě zvukovka > PC. 

Mix a master dělal Damián Kučera v Praze.

https://www.youtube.com/watch?v=fBTlIRbq8MA

Jak se váim to zdá po zvukové stránce?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

499 Naposledy upravil: phootchice (18. 08. 2022 07.06:27)

Re: Mix a mastering

V autě mi to hraje moc pěkně. Jen v první půlce příliš trčí kytara. Dobrá píseň. 

0 xLajků:

500

Re: Mix a mastering

Akorat ta kytara na zacatku jak bylo psano. Malinko ji utopit dozadu, protoze mi prijde, ze leze nad zpev.

0 xLajků: