301

Re: Co vy a vaše "studio"?

Bitwig bolo to najlepsie co som zatial skusal, asi som ho dostal tiez s kupou Nektar LX25. Tusim ho robial ludia co pracovali pre Ableton.
Ale nie som skuseny DAW-kar, tak moc neporadim, a skusam aj ine moznosti, Bitwig je drahy (ak nechces obmedzenie 8 stop a len 16bit), musim byt pre neho presvedceny aby som do toho isiel naplno.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

302

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

Hele, verze demo většinou právě má kompletní funkcionalitu, jediné, co tam je zakázané, je ukládání a export.

 Demo u Abletonu jsem nezkoušel, ale u Bitwigu se nedostanu ke všem synthů a hlavně k tomu jejich "moduláru" Grid, který by snad měl být obdobou Max for Live.

Aidamos napsal:

Jinak jsem koukal, že to Bitwig Studio vypadá principiálně hodně podobně jako Ableton Live, v některých místech skoro jako jeho klon

 Jo, je to tak. Jsou hodně podobní. Jak psal Yuro22, je to program co vytvořili bývalý vývojáři Abletonu.

Aidamos napsal:

spíš nadhodím jen řečnickou otázku. Chceš dělat s něčím, co důvěrně znáš, s něčím, co hraniční možná až s průmyslovým standardem, s něčím, kde víš, kam sáhnout, nebo chceš zažít vzrušení a nadšení z objevování něčeho nového?

 A to je správná otázka big_smile Jak píšeš Ableton je dneska v oblasti elektronika a live performance průmyslovým standardem. Tady vím, že nešlápnu vedle. Ale jak si to určitě sám zažil mockrát, je tady ten červíček, co hlodá a nenechá mě jednoduše rozhodnout big_smile Proto bych rád slyšel názor někoho, kdo měl oba ty programy nějakou dobu a dokáže říct jestli se Bitwig vyrovná (nebo spíš podle některých recenzí překoná) Ableton nebo je Ableton stále neotřesitelná jednička v tomhle segmentu.

Ale zatím jsem taky přikloněnej k Abletonu. Jak si psal, znám ho. Vím kam šáhnout. A těch věcí co jsem tam asi ještě ani neobjevil (protože jsem je nepotřeboval) tam bude furt dost + Max for Live je defakto zábava donekonečna s vymýšlením si vlastních věcí.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

303

Re: Co vy a vaše "studio"?

yuro22 napsal:

Bitwig je drahy (ak nechces obmedzenie 8 stop a len 16bit), musim byt pre neho presvedceny aby som do toho isiel naplno.

 To je právě to. Navíc u 8 a 16 trackový verze se nedostanu k několika pro mě zajímavým věcem co by tem program měl umět a chtělo by si to je vyzkoušet. Ableton je sice dražší, ale znám ho (až na pár nových věcí ve verzi 10). 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

304

Re: Co vy a vaše "studio"?

Hastur napsal:

Ale jak si to určitě sám zažil mockrát, je tady ten červíček, co hlodá a nenechá mě jednoduše rozhodnout

Jo, o tom mi ještě povídej. Osm let jsem používal soukromě pouze Linux, teď díky hudebnímu a dalšímu softu používám Windows, ale další moje zastávka bude Mac.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

305

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:
Hastur napsal:

Ale jak si to určitě sám zažil mockrát, je tady ten červíček, co hlodá a nenechá mě jednoduše rozhodnout

Jo, o tom mi ještě povídej. Osm let jsem používal soukromě pouze Linux, teď díky hudebnímu a dalšímu softu používám Windows, ale další moje zastávka bude Mac.

Nelze než doporučit smile

Co se DAW týká tak Logic X Pro je moc fajn.

Začínal jsem na GarageBandu, což je nativě zdarma součástí každého Macu a už tam se dá fakt dobře a kvalitně pracovat s hudbou.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

306

Re: Co vy a vaše "studio"?

No teď jsem to kontroloval a je to jak píše Aidamos, na stránkách píšou: Try Bitwig Studio for free in demo mode, without time limitations. Save and export are disabled.

Já bych asi tolik do softwaru, který ještě nevíš, že budeš používat nedával. To chce si stáhnout dema a zkoušet si v tom dělat, případně si pořídit nějakou tu lite verzi přibalenou ke klávesám nebo konroleru. Kdybys byl na Macu, tak bych zkusil i Logic Pro, počítám, že bude i jako jeden z prvních převedený na ARM.

A chceš dělat spíš analogový ambient, teda nahrávat živé zvuky a pak je samplovat a míchat, nebo spíš chceš programovat vlastní zvuky v modulárním prostředí, používat generátory melodií, náhodné změny atd?

Mně se vždycky zdál zajímavý BrainModular Usine

09 Sensomusic Usine tutorial: The grid part 2

0 xLajků:

307

Re: Co vy a vaše "studio"?

ekral napsal:

Try Bitwig Studio for free in demo mode, without time limitations. Save and export are disabled.

Demo mám stažený už asi týden a zkouším a zkoušet budu ještě nějakou chvíli. Blbá je ta absence uložení (export by mi nevadil), protože když něco složím a pak na tom chci zkoušet co všechno se s tím dá následně dělat za psí kusy tak by se mi hodilo to uložit, abych mohl další den pokračovat tak kde jsem v testování skončil. Takhle začínám pokaždý "nanovo" což je trochu naprd.

ekral napsal:

A chceš dělat spíš analogový ambient, teda nahrávat živé zvuky a pak je samplovat a míchat, nebo spíš chceš programovat vlastní zvuky v modulárním prostředí, používat generátory melodií, náhodné změny atd?

 Budu spíš programovat vlastní zvuky. To je pro mě v tuhle chvíli zajímavější.

ekral napsal:

Kdybys byl na Macu, tak bych zkusil i Logic Pro, počítám, že bude i jako jeden z prvních převedený na ARM.

To to zatím nejsem a je otázkou vzhledem k vývoji/přechodu na ARM jestli o tom teď budu vůbec přemýšlet. Doma využívám PC na hudbu a melouchy - projekty ve 2D CADu. A ačkoliv jsou CADy pro macOS, tak jsem četl, že kompatibilita výkresů je hodně špatná. Výkresy vytvořené v macu se na windows zobrazují s chybama (reference bloků jsou deformované a odskočené na jiné souřadnice atd.) což je vzhledem k nutnosti spolupráce a předávání výkresů naprd. Vím, že se to dá vyřešit bootcampem nebo Parallels desktop, ale přijde mi to už trochu kostrbaný řešení (a navíc jsou programy, které bych tam spouštět musel protože jsou pouze pro WIN). Navíc nevím co bude po tom plánovaném přechodu na ARM. Nejsem IT, takže vůbec nevím jestli starý verze CADu na tom poběží. To samý pak asi bude platit i u hudebního software. Rozchodím na tom třeba hned Ableton nebo budu muset počkat až udělají ARM verzi? Konec OT smile

Když se vrátím k Logicu, jak ten je provozuschopnej na živý použití? Na podiích jsem ho neviděl. Tam všichni jednou na Abletonu.

Aidamos napsal:

Osm let jsem používal soukromě pouze Linux, teď díky hudebnímu a dalšímu softu

Nevím co máš za další soft, ale právě Bitwig nebo třeba Reaper na Linuxu jednou. Osobně jsem tohle ale nikdy neřešil, Linux jde úplně mimo mě.

 

Každopádně se čím dál víc přikláním k osvědčenému řešení a tím je Ableton. Budu si ještě nějakou dobu hrát s Bitwig demem a porovnávat co a jak oproti Abletonu, ale bude to asi sázka na jistotu.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

308

Re: Co vy a vaše "studio"?

Hastur napsal:

když něco složím a pak na tom chci zkoušet co všechno se s tím dá následně dělat za psí kusy tak by se mi hodilo to uložit, abych mohl další den pokračovat tak kde jsem v testování skončil

A nebylo by pro Tebe schůdné prostě počítač nevypínat, dát ho jen uspat?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

309

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

A nebylo by pro Tebe schůdné prostě počítač nevypínat, dát ho jen uspat?

 Kua, tohle mě nanapdlo smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

310 Naposledy upravil: Aidamos (09. 11. 2022 19.45:02)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Hastur napsal:
Aidamos napsal:

A nebylo by pro Tebe schůdné prostě počítač nevypínat, dát ho jen uspat?

 Kua, tohle mě nanapdlo smile

Tak samozřejmě jsou to Windowsy, že jo, takže to uspávání, aby všechno fungovalo, nevydrží nějak extrémně dlouho, ale týden uspávání by se dát mohl. Samozřejmě nesmí Ti do toho hodit vidle nějaká aktualizace, i když i ten jejich restart se dá nějak ošetřit/odložit.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

311

Re: Co vy a vaše "studio"?

Hraní s Windows naživo není žádná sranda. Není nic lepšího, než když si řeknou uprostřed live setu, že se zaktualizují, pustí se antivirus, nebo ti zrovna spadne ovladač zvukovky a ty to budeš muset restartovat. A to se nebavím o různých notifikacích co ti můžou vyběhnout atd. A i když mám normálně Windowsy rád pro velký výběr hardwaru, univerzálnost a podporu starých aplikací, tak naživo bych byl opatrný. Obecně pak může být problém i se zemní smyčkou (ground loop) a ovládání myší a klávesnicí naživo je dost těžké, musíš se na to dost soustředit. Na živé hraní je lepší mít jeden stroj jenom speciálně pro to, neinstalovat tam nic jiného a trochu ho poštelovat a obecně mac je naživo lepší (i přez svoje nedostatky). Já bych možná i uvažoval o novém ipadu air nebo pro naživo a na kompozici teď podporují myš a externí klávesnici a GarageBand by mohl být v pohodě. A taky teď vzniklo hodně standalone věcí jako Akai MPC live nebo one nebo Maschine+, ale i starší grooveboxy jako Korg Elektribe nebo novější Roland MC 707, 101, věci od Elektronu a nebo malinkaté Teenage Engineering Op-z.

0 xLajků:

312

Re: Co vy a vaše "studio"?

ekral napsal:

á bych možná i uvažoval o novém ipadu air nebo pro naživo

Na blbnutí i naživo do nějakého elektro stylu nebo na ozvláštnění songu je na tablet/telefon super Korg Kaossilator. Mám koupenou verzi pro iOS i pro Android. Respektive koupenou, měli nějak loni dočasně v akci zdarma, tak jsem si to hned nainstaloval jak na tablet s Androidem, tak do iPhonu. Myslím, že jsem to tenkrát házel i sem na fórum.

iOS: https://www.korg.com/us/products/software/ikaossilator/

Android: https://www.korg.com/us/products/software/korg_kaossilator_for_android/

Jinak koukal jsem, že pro iPad toho mají fakt spoustu: https://www.korg.com/us/products/software/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

313

Re: Co vy a vaše "studio"?

On právě iPadOS a iOS podporuje AUv3 pluginy třetích stran a vydávají je i velké firmy a jsou většinou levnější než pro desktop. A s tou podporou iPadOS pro myš a klávesnici to podle mně může být už velice použitelné. Ten nový iPad Air 2020 a Pro mají usb-c, takže není problém připojit externí usb kartu a myslím, že hodně jich už i funguje bez externího napájení. A když se jede na baterky tak není ani problém s tou zemní smyčkou. Jako hlavní počítač to není, ale jako nástroj pro živé hraní si myslím, že by to už mohlo fungovat.

0 xLajků:

314

Re: Co vy a vaše "studio"?

Když se vrátím k Logicu, jak ten je provozuschopnej na živý použití? Na podiích jsem ho neviděl. Tam všichni jednou na Abletonu.

On ten Logic umí live loops jenom pár měsíců od verze 10.5.

https://www.youtube.com/watch?v=XGNyDWKCx7k

Ale jinak ti ten Ableton Live nechci rozmlouvat, on má samozřejmě mnohem víc dostupného hardwaru a ovladačů a vzhledem k tomu, že byl první tak je i nejpoužívanější.

0 xLajků:

315

Re: Co vy a vaše "studio"?

A co třeba Fruity Loops Studio? To je taky kus slavného softwaru, ne?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
1 xLajků:

316

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

A co třeba Fruity Loops Studio? To je taky kus slavného softwaru, ne?

proč ne, FL studio má taky performance mód a je super když nemá člověk midi klávesy tak si může ty melodie a nápady jednoduše zahrát na klávesnici na noťasu a pak naklikat myší ve skvělém pianorollu. S nahrávání audia je to to asi horší. Super na tom je že kdyz si ho pořídíte, tak máte garantované neomezené updaty.A navíc má teď ovladač AKAI Fire.

Ale jak jsem psal, Ableton Live je v pohodě, naživo prakticky standard.

0 xLajků:

317

Re: Co vy a vaše "studio"?

ekral napsal:

Když se vrátím k Logicu, jak ten je provozuschopnej na živý použití? Na podiích jsem ho neviděl. Tam všichni jednou na Abletonu.

On ten Logic umí live loops jenom pár měsíců od verze 10.5.

https://www.youtube.com/watch?v=XGNyDWKCx7k

Ale jinak ti ten Ableton Live nechci rozmlouvat, on má samozřejmě mnohem víc dostupného hardwaru a ovladačů a vzhledem k tomu, že byl první tak je i nejpoužívanější.

Hele uplně vpohodě. Jsem rád za každý názor a rád si rozšířím obzory. O implementaci live loops do Logicu jsem vůbec nevěděl. Podle viděla to vypadá úplně stejně jak v Bitwigu - na polovině obrazovky arrange a na druhé session view. Což je uživatelsky lepší varianta než přepínání mezi zobrazeními jako v Abletonu.

U Logicu je pro mě hlavně problém v PC resp. v absenci Macu, který bych kvůli tomu musel pořídit. Jinak bych o něm určitě taky uvažoval.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

318

Re: Co vy a vaše "studio"?

ekral napsal:
Aidamos napsal:

A co třeba Fruity Loops Studio? To je taky kus slavného softwaru, ne?

proč ne, FL studio má taky performance mód a je super když nemá člověk midi klávesy tak si může ty melodie a nápady jednoduše zahrát na klávesnici na noťasu a pak naklikat myší ve skvělém pianorollu. S nahrávání audia je to to asi horší. Super na tom je že kdyz si ho pořídíte, tak máte garantované neomezené updaty.A navíc má teď ovladač AKAI Fire.

Ale jak jsem psal, Ableton Live je v pohodě, naživo prakticky standard.

FL studio mě osobně třeba nikdy nelákalo (ikdyž vlasně vůbec nevím proč - možná je to tím, že to mám podvědomě zafixovaný, že se v tom nedá dělat s audiem a je to zaměřený na hip-hop a jiný hlavně taneční věci). Jak to myslíš s těmi updaty? Ableton má taky neomezené updaty, ale pouze v rámci verze např. u Live 10.1, 10.2 atd. Update v budoucnu na verzi Live 11 by sis pak musel zaplatit.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

319

Re: Co vy a vaše "studio"?

Hastur napsal:

Což je uživatelsky lepší varianta než přepínání mezi zobrazeními jako v Abletonu.

To mě na začátku taky vadilo, že se stopy a mix musí přepínat tabulátorem nebo klikáním, ale pak jsem objevil, že v nabídce View je volba Second Window, takže na jednom monitoru mám tracky, na druhém mix. Nebo při jednom monitoru lze dát okna vedle sebe.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1embkn6uo13hk12591jq615ta1lrm3.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

320

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

jsem objevil, že v nabídce View je volba Second Window

 Jo, oni to mají řešené pro dva monitory. To je varianta co mě nejspíš bude čekat, pořídit druhý monitor smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

321 Naposledy upravil: ekral (05. 11. 2020 10.35:06)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Hastur napsal:

 Jak to myslíš s těmi updaty? Ableton má taky neomezené updaty, ale pouze v rámci verze např. u Live 10.1, 10.2 atd. Update v budoucnu na verzi Live 11 by sis pak musel zaplatit.

U toho FL studia máš všechny budoucí updaty zdarma na jakoukoliv verzi, z verze 20.7.3 třeba na 21.0 nebo i 50.0. Platíš jenom když chceš přejít na vyšší edici (třeba z Fruity na Producer) nebo když si chceš přikoupit pluginy.

0 xLajků:

322

Re: Co vy a vaše "studio"?

Já zatím zakotvil u waveform https://www.tracktion.com/products/waveform-free

Ale používám to jenom na náběr a pre-mastering nahrávek kapely, takže žádné hluboké alotrie s tím nedělám.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

323

Re: Co vy a vaše "studio"?

Gasi napsal:

Já zatím zakotvil u waveform https://www.tracktion.com/products/waveform-free

Ale používám to jenom na náběr a pre-mastering nahrávek kapely, takže žádné hluboké alotrie s tím nedělám.

Což mně připomnělo ještě jeden rozdíl Live vs Bitwig a to, že stejně jako Waveform nebo i Cubase, tak Bitwing narozdíl od Live podporuje note expression a myslím i s pomocí MPE pro VST 2:

https://www.youtube.com/watch?v=HPpwNL_6-s4

Další rozdí je potom modulární prostředí The Grid:

https://www.youtube.com/watch?v=zvPhIm6Ttd8

0 xLajků:

324

Re: Co vy a vaše "studio"?

Gasi napsal:

Já zatím zakotvil u waveform https://www.tracktion.com/products/waveform-free

Tracktion jsem dostal tenkrát k Mackie mixu, líbilo se mi, že je multiplatformní, tedy i pro Linux, který jsem v té době používal, ale nějak jsem z něj nadšený nebyl a zůstal u programu Ardour.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

325 Naposledy upravil: ekral (05. 11. 2020 15.18:51)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:
Gasi napsal:

Já zatím zakotvil u waveform https://www.tracktion.com/products/waveform-free

Tracktion jsem dostal tenkrát k Mackie mixu, líbilo se mi, že je multiplatformní, tedy i pro Linux, který jsem v té době používal, ale nějak jsem z něj nadšený nebyl a zůstal u programu Ardour.

Předtím než Mackie koupil Trackion od původního autora, tak to byl super program, Mackie se pak na to vykašlal a prakticky ho nechal umřít. Ten originální autor Julian Storer, mimochodem autor knihovny JUCE kterou používá strašně moc VST pluginů, převzal vývoj zpět v roce 2013 a zachránil ho, nedávno ho přejmenoval na Waveform a teď je to zase úplně někde jinde. Ten Waveform FREE zadara může fajn a i ta plná verze se dá často sehnat ve slevě hodně levně.

0 xLajků:

326

Re: Co vy a vaše "studio"?

ekral napsal:

Další rozdí je potom modulární prostředí The Grid:

 The Grid je super. Ableton má Max4Live, který je asi komplexnější, ale zároveň mnohem komplikovanější (minimálně tedy vlastní naprogramování, ale zase má dostopných už mnoho vytvořených prvků a silnou komunitu uživatelů). S Gridem si chci hrát teď přes víkend.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

327 Naposledy upravil: Hastur (10. 11. 2020 16.39:33)

Re: Co vy a vaše "studio"?

No, tak je rozhodnuto (asi na 99%). Ableton právě oznámil verzi 11, která bude obsahovat MPE a hlavně multitrack comping při nahrávaní (což je věc, která mi tam fakt chyběla). Navíc teď nahodili 20% slevu na verzi 10 s tím, že součástí bude upgrade na 11 až vyjde (nejspíš 1Q/2021).

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

328

Re: Co vy a vaše "studio"?

Hastur napsal:

No, tak je rozhodnuto (asi na 99%). Ableton právě oznámil verzi 11, která bude obsahovat MPE a hlavně multitrack comping při nahrávaní (což je věc, která mi tam fakt chyběla). Navíc teď nahodili 20% slevu na verzi 10 s tím, že součástí bude upgrade na 11 až vyjde (nejspíš 1Q/2021).

Ještě se mi tam libí to Velocity Randomize a note Probabilty.

0 xLajků:

329

Re: Co vy a vaše "studio"?

Včera jsme měli doma válečnou poradu. Stáňa se nemohla dívat na to, jak se s tim peru, abych se tam vešel. A tak sem dostal přidělenou novou místnost, ale na druhý straně domu a v patře. Původní kobky record roomu v přístavbě, to mi zůstane taky. No, musel sem za to dát jinou na druhej atelier ženy, a něco ještě slíbit, což mi nedělalo potíže. Tím chci říct, že to ještě neni, ale bude. V podstatě super perspektiva. Ještě aby mě něco hudebního potom úsili ještě někdy napadlo.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

330

Re: Co vy a vaše "studio"?

Sím poradit, co potebuji pro domácí nahrávání: zvuk basy + mp3 podklad + obraz. Chápu, že potřebuju USB zvukovku, kam půjde basa. Nějaký tip na kameru? V jakém software dát dohromady zvukovou stopu z mp3 podkladu, zvukovou stopu z basy a obraz?

Chápu, že je asi milion možností, raději půjdu do něčeho, s čím už jste někdo udělali dobrou zkušenost a člověk se může soustředit na muziku spíš než na boje s ovladači, latencemi,...

Sím co nejjednodušší řešení. Může být pro PC nebo i pro Mac.

Díky!

 

0 xLajků:

331

Re: Co vy a vaše "studio"?

eosine napsal:

V jakém software dát dohromady zvukovou stopu z mp3 podkladu, zvukovou stopu z basy a obraz?

Já osobně na střih videa používám open source freeware Shotcut: https://www.shotcut.org/ - je v češtině, spíš jednodušší, ale má stále dost možností, a ovládání je skoro až intuitivní. Mimo to k němu existují bezvadné video tutoriály: https://www.shotcut.org/tutorials/

Jako kameru můžeš použít cokoli. Mobil, foťák, nebo opravdu něco koupit. Stačí cokoli co umí full HD (1920×1080).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

332 Naposledy upravil: eosine (28. 04. 2021 17.37:03)

Re: Co vy a vaše "studio"?

 Děkuju. Akorá nikde nemůžu najít, zda je možné nahrát vše najednou, tak, jak se děje v reálném čase. Tj. pustím si na PC mp3 podklad, řeknu  programu, tady ber obraz z webkamery, k tomu přidej s tou a tou hlasitostí zvuk ze zvukové karty s basou, a k tomu tak a tak hlasitý mp3 podklady. Zmáčknout record a nahraje se to v reálném čase najednou, tak, jak to slyším a hraju do toho. Nebo je to naivní představa?

Vlastně stejný úkol by byl pro live stream, kam se vysílá mp3 podklad, k tomu se hraje na basu přes zvukovku, k tomu obraz z webkamery.

Sorry za lame otázku, znalci se teď musí smát :-)

0 xLajků:

333 Naposledy upravil: Aidamos (28. 04. 2021 18.03:49)

Re: Co vy a vaše "studio"?

eosine napsal:

Akorá nikde nemůžu najít, zda je možné nahrát vše najednou, tak, jak se děje v reálném čase.

No, to takhle nefunguje, ne ten program Shotcut. Prostě si sedneš před kameru, basu zapojíš do zvukovky a nahraješ do kamery video (klidně i se zvukem, co sejme z místnosti) a basu nahraješ do počítače. Video stáhneš do kompu, a do videostřižny nahraješ soubor s videem, soubor se zvukem a na časové ose je spojíš (sesynchronizuješ). Je dobré si udělat něco jako filmovou klapku, něco, co bude vidět a slyšet na videu a slyšet i na nahrávce, aby Ti obraz seděl se zvukem, napadá mě trhnutý tón nebo plácnutí do strun. Tak bych to udělal já.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

334 Naposledy upravil: FotoPec(en) (28. 04. 2021 21.25:48)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Ad stříhací program. Shotcut vůbec není špatný, ale:

Kvůli distanční ZUŠ výuce našich potomků jsme museli sesmolit nějaké jejich home nahrávky - nejdříve jen zvukové (ty byly v pohodě), ale potom nároky stouply a přišly na řadu i videozáznamy. Pro jejich stříhání jsme nejdřív nasadili Shotcut, protože ho dcérka už měla ze své předchozí školní videotvorby celkem zmáknutý. Jenže se jí furt zdálo, že przní zvuk. Zkusila Davinci Resolve a s ním byla spokojená víc (nejdřív teda brsnila, že se zase musí učit něco nového ;-). 

Drobné poučení z této zkušenosti: buď neumím pořádně nastavit Shotcut (i to je samozřejmě možné), nebo je Davinci Resolve vážně ke kvalitě zvuku vstřícnější. Oba programy jsou zdarma - (pozor - Davinci Resolve má ještě vybavenější verzi Studio a ta je placená) a chodí na WIN, jablku i Linuxu.

Odkazy na Shorcut dal Aidamos, přidám tedy stránku na sosnutí DR: https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/. Někde na trubce jsem viděl i české videotutoriály na DR. Odkaz nedávám, neb si ho nepamatuju (určitě poradí Google ;-).

Shotcut mi přišel na první kouknutí jednodušší a intuitivnější. Ale jakmile bylo potřeba řešit něco složitějšího/jemnějšího, byl DR lepší. O jeho šetrnějším přístupu ke zvuku jsem se zmínil už dříve. Za sebe tedy doporučuju spíše DR. 

Godin/Ibanez  &  Zoom  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
0 xLajků:

335

Re: Co vy a vaše "studio"?

FotoPec(en) napsal:

Zkusila Davinci Resolve a s ním byla spokojená víc

 Díky moc za tuhle radu, taky chci nahrávat svý playthough, stáhnu DR a uvidim jestli se v tom vyznám.

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

336

Re: Co vy a vaše "studio"?

FotoPec(en) napsal:

Davinci Resolve

Parádní program, ale ztrácel jsem se v něm. Na to, co potřebuju, je pro mě Shotcut dostatečný. A že by nějak kurvil zvuk, to jsem si teda nevšiml. Dělal jsem v něm třeba i tohle: https://baskytara.com/topic17648

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

337

Re: Co vy a vaše "studio"?

a jak byste prosím řešili, kdybyste měli vysílat naživo: mluvené slovo + basu hrající k podkladu (mp3, spotify...)?

Mikrofon a basu dám do zvukovky, ale co s tím mp3 podkladem? Zvukové karty nemívají vstup na aux... něco mi uniká?

Free software na streamování jsem našel třeba https://obsproject.com/

0 xLajků:

338 Naposledy upravil: Aidamos (29. 04. 2021 09.40:44)

Re: Co vy a vaše "studio"?

eosine napsal:

Mikrofon a basu dám do zvukovky, ale co s tím mp3 podkladem?

A co před zvukovku dát klasický mixák nebo použít rovnou mixák s vestavěnou zvukovkou? Tam zvuk prdneš z kompu normálně a nebo existují vysloveně podcastovací mixy, např.:

https://kytary.cz/zoom-livetrak-l-8/HN209608/

https://kytary.cz/zoom-podtrak-p8/HN222002/

https://kytary.cz/rode-rodecaster-pro/HN200015/

A myslím, že použít půjde prakticky jakýkoli mix, třeba tenhle má vestavěnou zvukovku: https://kytary.cz/behringer-q1002usb/HN189823/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
1 xLajků:

339 Naposledy upravil: eosine (29. 04. 2021 11.04:58)

Re: Co vy a vaše "studio"?

aha, ano, díky :-)

já hledal mezi USB zvukovými kartami a ono vlastně řešením jsou mixáky, které lze připojit k počítači jako USB zvukovku :-)

0 xLajků:

340

Re: Co vy a vaše "studio"?

eosine napsal:

já hledal mezi USB zvukovými kartami a ono vlastně řešením jsou mixáky, které lze připojit k počítači jako USB zvukovku :-)

Ano, já mám na to naprosto vybornej jednoduchej mix/zvukovku Yamaha AG06, kterej je na to přímo stavěnej .  píchneš tam aux,  basu , mikrofon a hezky si to smícháš a na stream programu si prostě nastavíš USB vstup. 

Co mě super vyhovuje je to že se to dá použít i jako obyčejnej mix bez počítače, prostě na usb kabel nasadíš nabíječku na telefon a funguje bezchybně. 

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

341

Re: Co vy a vaše "studio"?

Jaccob0 napsal:

Yamaha AG06

Tyjo, oni už narvou simulaci aparátu i do pidimixu laughing Ale jako jo, nejsem proti.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

342

Re: Co vy a vaše "studio"?

Zdarec lidi. Včera jsem zkoušel poprvé nahrávat na zvukovku Presonic audio USB  do Audacity. Zvukovka má dva vstupy, čekal jsem, že budu nahrávat nezávazně z každého vlastní stopu a chyba lávky. To mě trochu zamrzelo. Ale co mě úplně štve je to, že když nastavim poslouchat při nahrávání už nahrané stopy, tak nahrávání nefunguje. Jakoby se zmrazi stopa nahrávání. Trávil jsem nad tím celou noc, vzteky jsem málem omdlel. Nemáte někdo zkušenost? Na YouTube nějaký tutorial a s kytarou manik nahrával stopy normálně, tak jsem nad tím trávil hodiny a nic. 

Fender JB MiM, Fender PB MiM, Cort B4
Fender Rumble 500 V3, Hartke KB12 kickback, Ashdown MAG300 410, Markbass Micromark 801, Warwick Bluecab30 a Bluecab 15, TC Electronic BQ 500
0 xLajků:

343 Naposledy upravil: Aidamos (29. 04. 2021 14.56:48)

Re: Co vy a vaše "studio"?

halapremek napsal:

Audacity

Na Audacity se vykašli, ztráta času. Rychlá nahrávka do jedné stopy, rychlý střih, fade in, fade out, normalizace, export do MP3, to je OK, ale jinak neumí ASIO a tedy ani nahrávání v reálném čase (bez latence). Stáhni si Cakewal by Bandlab (ex Cakewalk Sonar), je to zdarma (jen registrace) a je to profesionální software: https://www.bandlab.com/products/cakewalk navíc k tomu je bezva tutoriálový seriál: Cakewalk by Bandlab (otevři kolečkem myši do nového okna, je to playlist).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

344 Naposledy upravil: José (29. 04. 2021 15.00:42)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Proč prosímtě Audacity? To co si pamatuji mělo správu zařízení úplně pekelnou. Na test bych zkusil reaper, pak buďto zaplatit nebo přejít na Cakewalk (ten je ale trochu pekelný z hlediska náročnosti na uživatele.) Nebyl k těmhle Presonuskám taky nějaká Light verze toho jejich softu? Tuším že to neumělo externí plug-iny, ale na nahrávání by to mělo sloužit v pohodě.Vzhledem k tomu, že to zvlášť nahrává a zvlášť přehrává, tak předpokládám, že nainstalovaný ovladače máš, hodnotu bufferu máš jakou? Nahravát z obou vstupů bych předpokládal, že to bude umět a jsem přesvědčen že umí (možná to len neumí Audacity). Jak máš nastavené audiovstupy a výstupy? U AC tuším lišta nad časomírou - vlevo volby typu ovladače -> tam musíš mít nastavený ASIO atd. u nějakých normálních softů to má vždy vyskakovací okno pro detailní nastavení.. 

Koukám, že pomalu píšu, ale jinak se s Adamem plně shodneme.

0 xLajků:

345

Re: Co vy a vaše "studio"?

José napsal:

Cakewalk (ten je ale trochu pekelný z hlediska náročnosti na uživatele.)

Vůbec ne, je poměrně intuitivní, dělá se v něm krásně.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

346

Re: Co vy a vaše "studio"?

Já ti teda nevím, Reaper mi přijde o řád intuitivnější, tam jsem byl doma hned i jako úplný začátečník. V Cakewalku mi ta pracovní flow chvíli trvala, než se mi dostala aspoň trochu pod kůži. Ale taky už mám jen Cakewalk (ovšem třeba bicí MIDI stopu udělám v Hydrogenu - mám to určitě rychleji než si v Cakewalku upravit prostředí, tak aby se mi dělalo dobře.

0 xLajků:

347

Re: Co vy a vaše "studio"?

Presonus ma ke svym bazmekum SW-Studio One a dava ho po registraci u nich na webu.Jeste jsem ho nepouzil-ale rek bych ze pluginy umi /dostanes kopec jakychsi dalsich efektu ke stazeni/

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

348

Re: Co vy a vaše "studio"?

José napsal:

ovšem třeba bicí MIDI stopu udělám v Hydrogenu

 Myslíš tohle? http://hydrogen-music.org/ - jestli ano, a máš ho v češtině, tak češtinu jsem dělal já wink Pravda, pár let už to nedělám, jestli se toho někdo chopil, netuším.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

349

Re: Co vy a vaše "studio"?

big_smile to ke príma, ale asi by mne vůbec nenapadlo pídit po češtině.. big_smile Hledání po případných tutorialech je pak peklo. Aha, oni davaji ke zvukovkam PreSonus Studio Artist, ne Prime, tak potom uz trapeni s Audacity vubec nechapu.

0 xLajků:

350

Re: Co vy a vaše "studio"?

Díky pánové. Já jsem v nahrávání úplný panic, tak si nechám poradit. Na audacity jsme nahrávali s kamarádem (on nahrával, já byl jen na zpěv a kytaru) tak jsem to zkusil. Stahnu to co radite. Ten presonus program jsem stáhl, ale moc jsem se v tom nezorientoval, nedohledal jsem zatím češtinu a nejsem jazykovědec, tak jsem zkusil to audacity.

Fender JB MiM, Fender PB MiM, Cort B4
Fender Rumble 500 V3, Hartke KB12 kickback, Ashdown MAG300 410, Markbass Micromark 801, Warwick Bluecab30 a Bluecab 15, TC Electronic BQ 500
0 xLajků:

351

Re: Co vy a vaše "studio"?

halapremek napsal:

nedohledal jsem zatím češtinu

To asi ani nenajdeš.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

352

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:
halapremek napsal:

nedohledal jsem zatím češtinu

To asi ani nenajdeš.

To jsem si bohužel myslel. Ale to není nepřekonatelný problém. Pár příkazů jsem schopen si zapamatovat. Úplně nepolíbený Aj nejsem, ale na machrování to není. Vyzkouším hned jak urvu nějakou chvilku.

Fender JB MiM, Fender PB MiM, Cort B4
Fender Rumble 500 V3, Hartke KB12 kickback, Ashdown MAG300 410, Markbass Micromark 801, Warwick Bluecab30 a Bluecab 15, TC Electronic BQ 500
0 xLajků:

353

Re: Co vy a vaše "studio"?

halapremek napsal:

nedohledal jsem zatím češtinu

 Já jsem dlouholetý a velmi spokojený uživatel programu Reaper (placené verze), který tady už také byl zmíněn. I podle mě je supervýkonný a už od výrobce velmi intuitivní, ale k tomu je zde možnost zcela překopat uživatelské rozhraní, nejen graficky, ale i kompletní obsah a strukturu meníček aj. Kromě toho jsou ke stažení již od jiných uživatelů připravená meníčka a jazykové balíčky, případně je možné vytvořit si vlastní jazykovou mutaci. Teď si nejsem jist, ale myslím, že češtinu pro Reaper ještě nikdo nepublikoval, ale třeba se objeví. Tahle flexibilita uživatelského rozhraní je u Reaperu opravdu výtečná, tedy pokud tím někdo chce trávit čas.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

354 Naposledy upravil: m3 (29. 04. 2021 22.12:31)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

export do MP3

 no na to sem ho pouzival co sem nahraval posledne demicko tak sem narazil na program Tracktion a to fungovalo hezky tedy zakladni nahravani editace.. nejaky externi pluginy tam asi moc nesli dat nebo nevim jak .. ale teda uz je to par let smile  ale maji nejake nove i free verze..

No koukam ten novej Waweform vypada docela dobre smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

355

Re: Co vy a vaše "studio"?

patr napsal:

Já jsem dlouholetý a velmi spokojený uživatel programu Reaper (placené verze)

 Já taky a jsem spokojen. 

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

356

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

Tyjo, oni už narvou simulaci aparátu i do pidimixu  Ale jako jo, nejsem proti.

 mno, nemusíme si říkat že ty simulace nejsou uplně jako od fractalu ale jako uplnej zaklad to stačí, jebneš tam kompresor a EQ a hraješ (navíc teda se tam dá použít na kytaru ten jejich apec a čuměl jsem že to není uplnej bzučák z devadesátek , přece jenom YAMAHA vlastní Line6 big_smile ¨)   ten A06 je fakt na streamování uplně dokonalej, protože má funkci Loopback,takže zpracovává i zvuk přímo z kompu a "přeposílá" si ho přes zvukovku s domíchaným tvým zvukem, což mi připadá že je přesně to co eosine hledá smile 

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
1 xLajků:

357

Re: Co vy a vaše "studio"?

m3 napsal:

Tracktion

Ten jsem dostal kdysi k Mackie mixu, ale nesedl mi.

patr napsal:

Teď si nejsem jist, ale myslím, že češtinu pro Reaper ještě nikdo nepublikoval

Já kdysi někde stáhnul češtinu do Cool Edit Pro (dnes Adobe Audition), ale ještě rád jsem to přepnul zpátky do angličtiny.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

358

Re: Co vy a vaše "studio"?

Potřeboval bych radu ohledně nahrávání basy rovnou do PC.

Moc se s tím nekamaradím, zatím nebyl důvod, vždy naběry řešil někdo jiný, ale vzhledem ke kovid situaci jsem nucený nějaké stopy nahrávat a posílat. 
O co mi jde, mám zvukovku Presonus studio do Logicu, monitory jbl305. 
Do zvukovky mám přes DI darkglassu b7k pichnutý nástroj, takhle jsem to používal na pracovní nahrávání, ale potřebuji aby ten výsledný zvuk byl použitelný k přiřazení k dalším nastrijovým stopám, vyřeší mi problém cabsimulator? V boardu mám ale propojeny darkglass, oktaver, chorus vyřeší mi to pořízení nějakýho DI boxu? 
Už se s tím mrcasím nějakou dobu a spokojenost nic moc, nemluvě o pluginech v Logicu, který jsou nepoužitelný.

0 xLajků:

359

Re: Co vy a vaše "studio"?

A co je s tím momentálně za problém? Moc výšek? Málo komprese? Vyzkoušení CabSimu není problém - základní free plugin na CabSimi v podobě IR je NadIR, který umí načítat impulzy, jejichž nějakou free knihovnu zrovna v příslušném tématu nahodil patr.. A mícháš to sám? Nenahodíš nějakou klidně kratičkou ukázku, s popisem toho, co se ti nelíbí?  

0 xLajků:

360

Re: Co vy a vaše "studio"?

José napsal:

A co je s tím momentálně za problém? Moc výšek? Málo komprese? Vyzkoušení CabSimu není problém - základní free plugin na CabSimi v podobě IR je NadIR, který umí načítat impulzy, jejichž nějakou free knihovnu zrovna v příslušném tématu nahodil patr.. A mícháš to sám? Nenahodíš nějakou klidně kratičkou ukázku, s popisem toho, co se ti nelíbí?  

Jo kompresor, možná bude cesta, já jsem nepoužíval zjišťuji, že musím asi pořídit, zvuk je prostě úplně jinak vyváženej.

 

0 xLajků:

361

Re: Co vy a vaše "studio"?

Když máš logic, tak bych zkusil něco tam, jinak free plugin kompresorů bude spousta. Ono pak je to už o učení se míchání, což zabírá fakt moře času, než se prokopeš k nějakému slušnému výsledku (Matess jistě potvrdí potvrdí big_smile). Pro začátek bych sjel youtube. Bude tam spousta videí o míchání basy v patřičnym žánru. A sice se to nezdá, ale když člověk stráví pár desítek hodin čumění na patřiná videa, většinou to nakonec práci zrychlí.. 

Jinak furt nevím co je vlastně špatně a v jaké fázi nahrávání jsi zapojenej a co jsou tvé úkoly. jestli to i mícháš, tak se připrav na pár týdnů práco-zábavy. Jestli jseš "jen" basák, tak bych to zastak neřešil, dal bych dotyčnému (zvlášť jestli má více zkušeností) jednu stopu zefektované basy, druhou relativně čistou (b7k má nějaký parallel out nezpraseného signálu, ne?). A on si s tím poradí. 

0 xLajků:

362

Re: Co vy a vaše "studio"?

José napsal:

Když máš logic, tak bych zkusil něco tam, jinak free plugin kompresorů bude spousta. Ono pak je to už o učení se míchání, což zabírá fakt moře času, než se prokopeš k nějakému slušnému výsledku (Matess jistě potvrdí potvrdí big_smile). Pro začátek bych sjel youtube. Bude tam spousta videí o míchání basy v patřičnym žánru. A sice se to nezdá, ale když člověk stráví pár desítek hodin čumění na patřiná videa, většinou to nakonec práci zrychlí.. 

Jinak furt nevím co je vlastně špatně a v jaké fázi nahrávání jsi zapojenej a co jsou tvé úkoly. jestli to i mícháš, tak se připrav na pár týdnů práco-zábavy. Jestli jseš "jen" basák, tak bych to zastak neřešil, dal bych dotyčnému (zvlášť jestli má více zkušeností) jednu stopu zefektované basy, druhou relativně čistou (b7k má nějaký parallel out nezpraseného signálu, ne?). A on si s tím poradí. 

Jenom nahrávka stopy, bez mixu, ale chtěl jsem to posunout někam dál, něco zkusím a postnu.

jo má parallel out, ten jsem nezkoušel.

Jasně kompresi můžu potom nastavovat v Logicu, ale není lepší ten zvuk mít už "hotovej" a tak ho nahrát?

0 xLajků:

363

Re: Co vy a vaše "studio"?

José napsal:

NadIR

Super, dík za tip. Používám v Cakewalku přítomný TH3, ale nabíhá věčnost. Tohle startuje okamžitě. Odkaz pro zájemce, ať to nemusí googlit: https://www.stltones.com/products/stl-ignite-emissary-plug-in-bundle - po registraci je stažení zdarma uvnitř balíčku STL Ignite Emissary.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

364 Naposledy upravil: krkavec (02. 05. 2021 22.24:23)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Jedna 

Dva 

Tady jsem něco nabrnkl, ve dvojce to z monitorů leze celkem v pohodě, ale z nahrávky potom takhle podivně.

0 xLajků:

365 Naposledy upravil: m3 (02. 05. 2021 22.52:38)

Re: Co vy a vaše "studio"?

krkavec napsal:

Jasně kompresi můžu potom nastavovat v Logicu, ale není lepší ten zvuk mít už "hotovej" a tak ho nahrát?

 obecne se to dela spis naopak basu suchou a pak si s ni muzes hrat 

krkavec napsal:

Dva 

asi mas prebuzenej signal na vstupu zvukovky/vystupu z preampu...  nekde to stlum smile radsi vsude smile   ...  vystup z preampu, vstup na zvukovce, uroven nahravani v programu..  

nebo tam mas ten kompresor nekde zapnutej s nejakym nesmyslnym nastavenim  smile   

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

366

Re: Co vy a vaše "studio"?

Spíš si myslím, že je nastavená moc nízká hodnota bufferu, tedy nízká latence, a že to zvukovka nezvládá. Chce to zvednout.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

367

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

Spíš si myslím, že je nastavená moc nízká hodnota bufferu, tedy nízká latence, a že to zvukovka nezvládá. Chce to zvednout.

Sem si myslel, že tam má prdlej ňákej radikální nojsgejt.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

368 Naposledy upravil: José (03. 05. 2021 08.10:24)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Tyjo, souhlasím spíš se Smrkem, mně dělali nízko nastavené buffery spíš praskání a dropouty. Jakmile to svítí někde (hlavně master bus, sukundární i strip ) červneně nebrat, ztlumit. Jestli to posílá na monitory bez AD převodu (tzv HW monitoring), tak to chápu, že to zní v pohodě, ovšem ten chudak čipešek v převodníku nemůže zapsat vyšší číslíčko (úměrné silnějšímu signálu), než do kolika umí počítat (tzv bitová hloubka), takže pak ten signál uřízne, páč píše jen to nejvyšší, co umí.

0 xLajků:

369

Re: Co vy a vaše "studio"?

José napsal:

mně dělali nízko nastavené buffery spíš praskání a dropouty

 Však v té druhé nahrávce zvuk vynechává (dropout). Přesně takhle blbě mi to hrálo s Amplitube s nízko nastaveným bufferem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

370

Re: Co vy a vaše "studio"?

No je to možný, podle mé křišťálové koule je to na takový ty bufferový dropouty moc pravidelný (závislý na amplitudě vstupu), navíc by to byl univerzální problém a ta první ukázka je v cajku, furt to spíš vidím na přebuzený převodník, ale musím říct, že mlhy je v tý kouli dost, a třbas máši přeci jen lepší big_smile. Každopádně, když krkavec vyzkouší oboje, snad na to přijde.

0 xLajků:

371 Naposledy upravil: krkavec (03. 05. 2021 10.38:02)

Re: Co vy a vaše "studio"?

Dik, večer na to po praci mrknu a hodím info i třeba fotky nastavení. 
A dík, ale za trpělivost s tím home nahráváním začínám. Taky jsem po letech vyměnil zvukovku Focus za Presonus https://m.thomann.de/cz/presonus_studio_24c.htm?glp=1&gclid=Cj0KCQjwvr6EBhDOARIsAPpqUPFkXDH3oSzRAmlZw2rhfNlDCWN1zDTzTNWVTl7uKt0-NlS3nmvO3i8aAqHJEALw_wcB a mám tam třeba něco blbě nastavenyweary

Takže třeba tam je několik pokusů, než to vyjde a zní to a potom několik úplně mrzkých. 

 

0 xLajků:

372

Re: Co vy a vaše "studio"?

@halapremek  https://disk.cz/studio-one-cesky

 

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

373

Re: Co vy a vaše "studio"?

ondrax napsal:

@halapremek  https://disk.cz/studio-one-cesky

 

Díky, juknu na to..

Fender JB MiM, Fender PB MiM, Cort B4
Fender Rumble 500 V3, Hartke KB12 kickback, Ashdown MAG300 410, Markbass Micromark 801, Warwick Bluecab30 a Bluecab 15, TC Electronic BQ 500
0 xLajků:

374

Re: Co vy a vaše "studio"?

krkavec napsal:

a mám tam třeba něco blbě nastaveny

 no hlavne pohlidat aby vsechno bliklo zelene .. smile ... pokud je vsude vse zelene a bude to nadale zlobit, pak bude chyba jinde nez co napadlo na prvni poslech mne ... smile

btw zkousel si co to dela kdyz to posles z darkglasu do zvukovky "krabickovym" vystupem na stejne nastaveni ?  to by mohlo byt pripadne provizorni reseni.. a ten paralel output pousti stejnej signal jako ten bez privlastku? nebo jde ven suchej?  kdyby sel suchej tak bych to bral oboje zvlast do stop a pak si muzes vybrat nebo je namichat podle libosti smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

375 Naposledy upravil: krkavec (04. 05. 2021 07.25:30)

Re: Co vy a vaše "studio"?

m3 napsal:
krkavec napsal:

a mám tam třeba něco blbě nastaveny

 no hlavne pohlidat aby vsechno bliklo zelene .. smile ... pokud je vsude vse zelene a bude to nadale zlobit, pak bude chyba jinde nez co napadlo na prvni poslech mne ... smile

btw zkousel si co to dela kdyz to posles z darkglasu do zvukovky "krabickovym" vystupem na stejne nastaveni ?  to by mohlo byt pripadne provizorni reseni.. a ten paralel output pousti stejnej signal jako ten bez privlastku? nebo jde ven suchej?  kdyby sel suchej tak bych to bral oboje zvlast do stop a pak si muzes vybrat nebo je namichat podle libosti smile 

Jo tak je to moje blbost, mívám jeden nástroj rovnou do zvukovky a druhy přes DI Darkglass do druhého vstupu. Takže z toho Dg jsem to měl vytažené jak prase a musel jsem to stáhnoutflushedpřitom to blikalo červeně jak na šraňkách.

 Ten paralelní výstup zkusím dnes, sem s tím začal teď nějak laborovat po tom co tu Aidamos dával recenzi na ten Dg x ultra, kde se mi ten zvuk fakt hodně líbí. Hlavně trn tón Pinnicka.

 

0 xLajků:

376

Re: Co vy a vaše "studio"?

Dotazy doma byly. Co ti to (složený v krabici) přišlo? Skříň na raky. Na co to je? Na ty raky. A ty sou na co? Aby se daly do tý skříně. Následně pohovor se mnou skončil. 

https://baskytara.com/img/m/24982/t/p1fqsrobhlv8n1ktj9u81nnv1qu33.jpg

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

377

Re: Co vy a vaše "studio"?

Tak tohle znam trochu jinak.

"Co to je?"

"Tomu bys nerozumnela"

"Bla bla, vysvetli to, bla bla."

Vysvetluji a po trech vetach.

"Tomu nerozumim"

"Jsem to rikal"

Jinak pekna vybavicka.

0 xLajků:

378

Re: Co vy a vaše "studio"?

Tak se pochlubím po čase aktualizací. Nová zvukovka, aby mě ladila ke klávesám, a hlavně nový monitor, kam se parádně vejde celá DAW aplikace. Ještě bych rád nové bedýnky, ale už ten monitor bylo teď dost peněz, a 90% věcí stejně dělám na sluchátka.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1h4e74iiq1qm019kenojl1j1jp13.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

379

Re: Co vy a vaše "studio"?

 Tak se pochlubím po čase aktualizací. ...

Hezký, ... mňam  :-).

Godin/Ibanez  &  Zoom  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
0 xLajků:

380

Re: Co vy a vaše "studio"?

Sestava se mi ustálila u klávesových zvuků, ale teď přemýšlím co na basu a kytary. Bikdy jsem nic nepoužíval. Za VST se nechá utrácet, ale existuje za Vás dobré VST které by kombinovalo simulace pro basy i kytary? Zkoušel jsem Amplitube a to není špatné, Guitar Rig mě moc nebavil na basu, pak je ještě spoustu dalších, ale rád bych něco jednoduchého. Na basu vlastně nepotřebuju nic a na kytaru jen simulaci plexiny nebo bassmana, či reverbu, ale aby to kreslilo pěkně. Ambice jsou domácí nahrávky jako dema pro kapelu, nic víc. 

0 xLajků:

381

Re: Co vy a vaše "studio"?

df napsal:

na kytaru

 Zkus nějaký LePou, je to starší, ale bývalo to dobrý: https://plugins4free.com/dev/258/

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

382

Re: Co vy a vaše "studio"?

Ten Amplitube je fajn. I s tou basou se dá vyhrát. Kytarové apce jdou taky, ale je dobrý se odpichnout od nějakých připravených presetu (vime jak to máme s kytarou joy). I ty krabičky jsou docela povedený. Jak ty pedaly, tak ty "rackovy" na postprocess. Co nedokážu posoudit je simulace snímání mikrofony. V reálu s tím mám jen mírnou zkusenost a to mixnout DI a kouli od AKG smirk

Standalone aplikace však není dobrá pro nahrávání. Za prvé je to nepraktické, není to primárně na to určený. Druhá věc je, ze tu nahrávací část mají (měli?) uprasenou jak svina, a nahraval se čistý signál z kytary (chápu, aby si člověk mohl hrát s reampingem). Ale při přehrávání se všechny stopy pocitaji realtime bez cache, takže par stop totalne zaseka poměrně výkonný stroj. Lepší je jit cestou pluginu pro DAW.

0 xLajků:

383

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

Tak se pochlubím po čase aktualizací. Nová zvukovka, aby mě ladila ke klávesám, a hlavně nový monitor, kam se parádně vejde celá DAW aplikace. Ještě bych rád nové bedýnky, ale už ten monitor bylo teď dost peněz, a 90% věcí stejně dělám na sluchátka.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1h4e74iiq1qm019kenojl1j1jp13.jpg

Ten monitor vypadá skvěle, ostatně jako celá Tvůj "koutek".

Když vidím, jak to tam máš akusticky umístěné a "vyřešené" tak mě napadá jestli ses díval na tyhle autokalibrační bednýky?

https://shop.disk.cz/ik-multimedia-iloud-mtm/

Změří si místnost a samy se nastaví podle jejího EQ profilu... mít kačky navíc tak je dost zvažuju, jsou i dobré na cesty s natáčením a tak.

 

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

384 Naposledy upravil: Štěpán Axman (12. 12. 2023 06.43:26)

Re: Co vy a vaše "studio"?

polygon napsal:

Lepší je jit cestou pluginu pro DAW.

 Logic nebo GarageBand má naprosto použitelné kytarové, basové, klávesové, jakékoliv nástrojove zvuky.. a umí to i v real timu

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

385

Re: Co vy a vaše "studio"?

Štěpán Axman napsal:

tak mě napadá jestli ses díval na tyhle autokalibrační bednýky?

Nedíval, páč jsem je vůbec neznal. Každopádně vypadá to řešení zajímavě.

Štěpán Axman napsal:

mít kačky navíc tak je dost zvažuju

No, je to dost peněz. Víc, než jsem ochoten dát. Mám v plánu tyhle: https://www.thomann.de/cz/tannoy_reveal_502.htm

Štěpán Axman napsal:

Logic nebo GarageBand má naprosto použitelné kytarové, basové, klávesové, jakékoliv nástrojove zvuky.. a umí to i v real timu

To samé Cakewalk.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

386

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

tak mě napadá jestli ses díval na tyhle autokalibrační bednýky?

Já doma používám Krk Rokit 5G4 a ty jsou vybavené DSP ekvalizérem a pomocí mobilní aplikace si najdou jeho optimální nastavení pro danou místnost. Nejde o žádný velký zázrak, ale docela to funguje a klidně bych to nazval autokalibrací. Jen potvrzuji to, co se o monitorech Krk říká, totiž že nejsou tak neutrální jako třeba Yamaha HS. Na druhou stranu se na nich dá tím ekvalizérem nastavit docela slušný "Hi-Fi" zvuk se solidními basy i bez subwooferu, když na nich chce člověk normálně poslouchat muziku, což je i můj případ.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

387

Re: Co vy a vaše "studio"?

Zajímavý povídání o monitorech a akustice měl nedávno Maťo, ale teda to, "co má smysl" je aspoň za mě hodně nad možnosti příležitostného míchače. Kdybych se tomu nějak věnoval víc nebo dokonce (polo)profesionálně,  a nerval prachy do basáckého vybavení, tak určitě jo, ale jinak budu šťastný i s opovrhovanými řešeními.

https://www.youtube.com/watch?v=LXURiscwGoM

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

388

Re: Co vy a vaše "studio"?

Štěpán Axman napsal:

 Logic nebo GarageBand má naprosto použitelné kytarové, basové, klávesové, jakékoliv nástrojove zvuky.. a umí to i v real timu

 Tohle taky beha v real time, ale maji blbe naprogramovanou tu nahravaci cast. Kdyz tam hodis podklad, nahrajes basu (2 stopy, linka a mic), 2x rhytm kytaru, tak uz to pri samotnem prehravani zacne byt v pytli a seka se to. Proste tahle cast neni ta cast programu, kvuli ktery to delaji a je to videt.

Nevim jak Logic nebo GB, ale tady musim vyzdvihnout treba i modelovani krabicek apod. Musim rict, ze kombinace Plexi, TubeScreamer a Strat zni velice verohodne. Pisu zamerne tuhle, protoze tu mam naposlouchanou v realu. A zrovna ta Plexina je jeden z tech hur modelovatelnych. Resp. prijde mi, ze tyhle "crunch" apce se modeluji hur. Treba ty modelace Fender aparatu (kdyz se tam najde neco, co nema tremola, chorusy apod.) tak jsou velice povedeny. To same plati o higain. Treba Engl (zase mam moznost porovnat s realem) hraje taky velice verohodne (to ze je ten apos divnej to je jina vec big_smile)

0 xLajků:

389

Re: Co vy a vaše "studio"?

Aidamos napsal:

Zajímavý povídání o monitorech a akustice měl nedávno Maťo, ale teda to, "co má smysl" je aspoň za mě hodně nad možnosti příležitostného míchače. Kdybych se tomu nějak věnoval víc nebo dokonce (polo)profesionálně,  a nerval prachy do basáckého vybavení, tak určitě jo, ale jinak budu šťastný i s opovrhovanými řešeními.

https://www.youtube.com/watch?v=LXURiscwGoM

Je to tak s každým podobným koníčkem - recording, hi-fi, focení... Pokud bys měl dát vyloženě na doporučení profíků, tak seš v tom pokaždý za čtvrt milionu big_smile Nejlepší rada je - vždycky se snaž vyždímat maximum z toho, co máš. Viz. třeba, když si čověk vezme, za jakých podmínek vzikaly první věci a deska Billie Eilish, to namastili doma v pokoji na notebooku a světová deska a produkce (dobře, nebavíme se o tom, že tam měli minimum živých nástrojů).

Stejný s hi-fi - vidíš maníky, co do toho rvou statisíce, zlatý konektory a kdesi cosi, já mám doma devadesátkový bedny Elac co z druhý ruky stály asi 3500,- za sebe si myslím (i v porovnání s tím, co jsem slyšel jinde), mají velice příjemnej zvuk, který má charakter a který baví, takže z toho má člověk radost, užije si to, a nemusí prodat ledviny big_smile

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

390

Re: Co vy a vaše "studio"?

dw4rF_cz napsal:

Je to tak s každým podobným koníčkem - recording, hi-fi, focení... Pokud bys měl dát vyloženě na doporučení profíků, tak seš v tom pokaždý za čtvrt milionu

Pokud to nekoho bavi, at si do toho vlastni penize lije jak chce. Byl bych jen trochu opatrny komu je lije a za co. Zrovna v hifi a recordingu jsem byl nedavno upozornen na zvlastni ukaz, kdy se vyuziva samanske povahy tohoto konicku k ziskavani penez pro me nezvyklym zpusobem. U nas v regionu napr. radi dva obchodnici, kteri nabizeji nejake poslechove zalezitosti a maj k tomu uzasnou praxi. Jeden je byvaly fotbalista, druhy se drive zabyval prodejem mobilu z druhe ruky. Bohuzel se vyhybaji lidem, kteri vi ze mikrofon a vibrafon neni to same.

0 xLajků:

391

Re: Co vy a vaše "studio"?

df napsal:
dw4rF_cz napsal:

Je to tak s každým podobným koníčkem - recording, hi-fi, focení... Pokud bys měl dát vyloženě na doporučení profíků, tak seš v tom pokaždý za čtvrt milionu

Pokud to nekoho bavi, at si do toho vlastni penize lije jak chce. Byl bych jen trochu opatrny komu je lije a za co. Zrovna v hifi a recordingu jsem byl nedavno upozornen na zvlastni ukaz, kdy se vyuziva samanske povahy tohoto konicku k ziskavani penez pro me nezvyklym zpusobem. U nas v regionu napr. radi dva obchodnici, kteri nabizeji nejake poslechove zalezitosti a maj k tomu uzasnou praxi. Jeden je byvaly fotbalista, druhy se drive zabyval prodejem mobilu z druhe ruky. Bohuzel se vyhybaji lidem, kteri vi ze mikrofon a vibrafon neni to same.

To samozřejmě nerozporuju, pokud někoho něco baví, ať do toho nasype kolik uzná za vhodný. Koment měl být spíš o tom, že nepotřebuješ ani na tyhle koníčky ultra high-end vybavení, aby se to nedalo dělat dobře a aby to dělalo radost bez toho, aniž by ultra trpěla výsledná kvalita.

V tom hi-fi tomu věřím, že na to je nabalených spousta "poctivých" lidí a i v zásadě na to jsem narážel - pokud mi bude někdo tvrdit, že jen repro nad 50k bude hrát pořádně a nic horšího nemá smysl, tak se tomu samozřejmě zasměju.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

392 Naposledy upravil: df (12. 12. 2023 14.22:22)

Re: Co vy a vaše "studio"?

dw4rF_cz napsal:

Koment měl být spíš o tom, že nepotřebuješ ani na tyhle koníčky ultra high-end vybavení

 Muj koment nemel byt s tim tvym ve pri.

dw4rF_cz napsal:

V tom hi-fi tomu věřím, že na to je nabalených spousta "poctivých" lidí a i v zásadě na to jsem narážel - pokud mi bude někdo tvrdit, že jen repro nad 50k bude hrát pořádně a nic horšího nemá smysl, tak se tomu samozřejmě zasměju.

 Problemem je fenomen, kteremu rikam "vira v gear". Vnimat to strizlive snad ani nejde a nikdo z nas to pravdepodobne nedela. Rozdil je v tom, jestli si uvedomuji svou subjektivitu a nedokonalost, nebo mam potrebu prosazovat sve pohledy na gear vsem kolem sebe, nebo oboji. Prvni pristup je podle me nezbytny pro dobry vysledek, druhy pristup muze nekoho prudit, ale kde bychom zas byli bez vnejsich vlivu zejo. Ja treba bez precla a hral bych dodnes na aktivni petky, a to by bylo smutne. big_smile big_smile

0 xLajků:

393

Re: Co vy a vaše "studio"?

df napsal:

Ja treba bez precla a hral bych dodnes na aktivni petky, a to by bylo smutne. big_smile big_smile

Takový rouhání, bez precla! big_smile

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

394

Re: Co vy a vaše "studio"?

df napsal:

kdy se vyuziva samanske povahy tohoto konicku k ziskavani penez pro me nezvyklym zpusobem

V angličtině je k tomu právě v hi-fi komunitě (resp. spíš v anti hi-fi, co se týká toho klasického páprdovského pojetí) krásný výraz "snake oil". U nás by se dalo asi použít "opít někoho rohlíkem".

Jeden příklad člověka, co tomu naprosto podlehl: https://youtu.be/dOwqyWdsWrE Protože utratit 9000 dolarů za totálně nepraktickou a hnusnou prodlužovačku je přeci úplně normální... :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

395

Re: Co vy a vaše "studio"?

kurcatovium napsal:

Jeden příklad člověka, co tomu naprosto podlehl:

A přitom v jeho věku už stejně slyší velký kulový.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

396

Re: Co vy a vaše "studio"?

ahoj,

po více než roce jsem si potřeboval nahrát nějakou pracovní verzi songu a zjistil jsem že můj superior drummer 2 který mi někdo pokoutně posilal je v prdeli (aka chce licenci big_smile

jaký drum plugin používáte vy? popř. nemáte někdo navíc licenci na ez drummer2/3 a jste ochotní mi ji prodat? Popřípadě něco podobnýho kde nemusím klikat každou midi notu zvlášť, jsem v tom fakt uplnej debil a nemám přehled co je ted dobrý, EZ drummer mi přišel hodně super tím drag&drop systemem kdy to hledalo vhodný bicí podle pár kliků.

Nahrávám doma jednou za rok cca, nechce se mi kupovat z thomanna origo za 4k+, nechci primárně pirátit, ale samože nepohrdnu ani funkčním warezem, pokud nebude zbytí.

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

397

Re: Co vy a vaše "studio"?

Nějakou dobu jsem používal MT Power dreum KIT, je to free a nebylo to špatný: https://www.powerdrumkit.com/download76187.php

 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

398

Re: Co vy a vaše "studio"?

Asi je to s kanónem na vrabce, ale za 500 K4/měsíc Reason studios https://www.reasonstudios.com/plus/subscriber

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

399

Re: Co vy a vaše "studio"?

Ja mam Modo Drums, ktery jsem pouzival asi dva mesice v te osekane verzi zdarma. Pak meli nejakou akci, tak jsem si koupil tu stredni verzi, kde je vic samplu.

0 xLajků:

400

Re: Co vy a vaše "studio"?

Hastur napsal:

Nějakou dobu jsem používal MT Power Drum KIT, je to free a nebylo to špatný: https://www.powerdrumkit.com/download76187.php

Taky mám. Sice víc používám ty vestavěné SI Drums přímo v Cakewalku, ale ty MT jsou taky fajn a zdarma.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: