1 Naposledy upravil: Jaccob0 (18. 11. 2020 13.52:59)

Téma: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

Ahoj,

Konečně mám nějaké hezčí fotky té mojí "custom divnosti" z dílny Petera Kšiňana z Topolčan , tak to tady hodím jako extra vlákno.

 

PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg" 

Tělo:Mahagon+Poplar top

Krk :7piece sandwich maple/wenge 

Hmatnik: Wenge

33-35 inch multiscale

Snímače: 2x Dingwall FDV

Preamp : Glockenklang 3band preamp

Mechaniky : T4M headless bridge 

https://baskytara.com/img/m/25236/t/p1endmdhai13dr1rvs1cn31fe6vs2d.jpghttps://baskytara.com/img/m/25236/t/p1endmdnc41dhj19nkvl1tvkpt7f.jpg

 

 

Myšlenka na tuhle basu vznikla v mý hlavě už někdy v roce 2018, kdy se jsem z původního ohrnování nosu nad "Bezhlavama" postupně přecházel na druhou stranu a nakonec se pro to naprosto nadchl (až na Steinberger pádla, to je furt hnusný big_smile

 

Samozřejmě jsem skenoval dostupný možnosti headless bass, ale žádná nesplňovala moje kritéria který byly:

 

 

1)    Multiscale ( nejlepe 33-35 , který mi připadá pro pětistrunu B standart+ optimální v poměru ergonomie/zvuk

2)    Pokud možno co nejvíc moderní Dingwall zvuk

3)    Headless ( tak neasi big_smile )

4)    Aby zbytečně nestála sto tisíc ( divám se  výhružně na tebe, Strandberg Boden Bass 5 Prog big_smile ),

 

 

Tyhle atributy bohužel nic v tý době nesplňovalo, na konci roku 2019 mi svitla naděje v podobě Ibanez 1505ms, ale ty zhasly po cca 4-5 měsících zjištování jak to teda je s produkcí , a když jsem po 312651 mailech, telefonátech do všech možnejch I nemožnejch dealerech (včetně Japonský centrály) sezdal že ty basy prostě pro normální uživatele NEEXISTUJOU a dokud nejsem slavnej Youtuber tak si na ni prostě nesáhnu, rozhodl jsem se Ibanezu ukázat prostředníček , vzal rozum do hrsti a šel cestou Customu podle svých představ.

Petera jsem si vybral z poměrně prozaických důvodů:

 

1)      Při koupi mojí stare basy před X lety mi prodávající řekl že na ni opravoval vyztuhu krku a daval nový hmatník+pražce a musím uznat že ta jeho práce byla a pořád je naprosto precizní, takže mi bylo jasný že to není žádný lempl

2)      Podival jsem se zcela náhodně na jeho Facebook a viděl že s headlessama má obsáhlé zkušenosti

3)      Viděl jsem že dělal headless mulstiscale basu jejíž tvar se mi dost libil

4)      Je s ním naprosto fantastická domluva přes messenger na FB, naprosto odlišný přístup od jiných kytarářů, kterým musíš furt volat, nebo čekat týden na odezvu smskou nebo mail. Vždycky odepsal okamžitě , nic nebyl problém, byl naprosto ochotnej odpovídat na veškerý moje dementní dotazy big_smile

 

Tělo:

Tvar těla zustal stejný jako jeho předešlá basa, dělaly se nějaké změny v uplných detailech tvaru, nicméně celkově měla být puvodně ze dvou kusů Swamp Ashe, ale nakonec jsem se rozhodl jít do černěného Mahagonu a navrch Poplar burl top + crazy space barva, protože mi to prostě přišlo mega cool big_smile zpracování v matu, přiznaný díry v poplaru mi přijdou strašně super na omak . Z fotek to vypadá docela tmavý, jakmile ale to příjde na slunce tak se tělo rozzáří všema barvama vesmíru, je to neskutečný. 

 https://baskytara.com/img/m/25236/t/p1endmd0021qfuln05ei1utjka27.jpghttps://baskytara.com/img/m/25236/t/p1endmd5np1uq86e214okv5h1d2l9.jpg

Krk

Krk má poměrně plochý profil, trochu plošší než co jsem měl na mojí předešlé base ( Mayones BE5 Exotic ), nicméně mi strašně moc padl do ruky a okamžitě jsem si na to zvykl a už nechcu zpět, když ted chytnu do ruky Mayonesu tak mi to připadá jako strašný medvědobijec big_smile  Rozteče a šířka celkově se odvíjela od Mayonesy, dvouoktávový hmatník, z krásného Wenge, v detailu jsou tam nádherný proužky . fretmarks jsou ala Kiesel , s tím že jsou vyrobeny z purpleheart dřeva, aby korespondovaly s topem. Logo PK zezadu je taky z purpleheart.

Krk jsem chtěl vyloženě šroubovaný,  s průchozími nemám dobrou zkušenost kdy se mi dvě basy zkroutily do vrtule a nedalo se to už opravit, navíc jsem si nechal možnost třeba časem přejít na custom Endurneck ala strandberg, kdybych se na to začal cítit.

 https://baskytara.com/img/m/25236/t/p1endmck0u2um32jj3q6hnv5k5.jpg

Samozřejmě chápu že tvar basy nemusí sednout každýmu, ale za mě je to přesně to co jsem chtěl. Divný, ale ne přiliš big_smile

 

Elektronika

Jak jsem už psal, zvukově jsem chtěl jít směrem Dingwallu, a prostě mě nenapadlo to udělat lepe než tam prostě nakoupit original Dingwall věci big_smile. Puvodní myšlenka byla narvat tam 3x FD3N snímače a Darkglass Tone Capsule stejně jako to má DGW NG3, ale po nějaký době jsem si to rozmyslel a rozhodl se jít cestou 2x FDV + 3band glockenklang preampu, jako to mají třeba  kanadský Afterburnery, D-Rocy (ten je pasivní), a Zetka. Změna přišla protože jsem potřeboval trochu vice versatility, nehraju jenom Zkreslenou pilu a holt NG3 je takovej příliš moc bulldozer.

 https://baskytara.com/img/m/25236/t/p1endmdat211058ilvr617c3kvkb.jpg

Zvuk

Co vám budu povidat, je to moderní zlobr a přesto že tam není od Dingwallu to nejagresivnější, pořád je to strašný válec a v kombinaci s Helixem nebo nedejbože s Darkglass X7 to trhá gatě.  Zní tak jak jsem chtěl, a to je pro mě to nejlepší hodnocení.

 

Vychytávky

V průběhu výroby jsme vymýšleli ruzný vychytávky který můžeme na tuhle basu nahodit, většina je v absolutních detailech které nemá smysl zminovat, nicméně jsou tu dvě věci vzadu na base které zmíním moc rád:

1)      Krytka elektoniky nemá šroubky, místo nich celá drží na magnetkách a má super vysek na prst kterým krytku během pul vteřiny sundám, funguje skvěle a vyměna baterek ( jsou tam dvě) se smrštuje na minute se vším všudy. Tohle jsme trochu odkoukali od Dingwallu, který má spešl místo jen na baterky (zbytek elektroniky je u nich pod šroubkama)

2)      Netradiční umístění samice jacku. Tohle je zase inspirace od Abasi Concepts, kteří to davají na svoje kytary do těch mist. Vyhoda tohohle je že se dá hrát na basu naprosto pohodlně I v sedě ve všech polohách a jack zespoda nikde nepřekáží a vyvod je přesně vypočítanej tak aby nepřekážel ani při hraní vestoje. 

Dojmy

Jsem samozřejmě zaujatej, protože je moje, ale lepší basu jsem nikdy nedržel v ruce, Petera neskutečně obdivuju a doporučuju ho všema deseti prstama, zaslouží si veškerou chválu kterou mu můžu já I jeho další zákazníci dát. Bezkonkurenční domluva a rychlost odezvy, dokonalá orientace v trendech, pečlivost.

Je to mladej ale strašně zkušenej borec, pro kterýho je každej problém jenom výzva připravená k překonání.  Nemůžu říct nic byť jen vzdáleně negativního.

 

Pokud vás něco dalšího zajíma, ptejte se, když budu vědět , odpovím J

 

https://baskytara.com/img/m/25236/t/p1endmc9l41o929cooh91l0pb6p3.jpg

 

 

 

 

 

 

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

2

Re: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

Jaccob0 napsal:

Pokud vás něco dalšího zajíma

  Bezvadnej popis, díky za něj. Pokud už něco dodat, tak snad by bylo dobré nahrát pár zvukových ukázek, aby vynikla vyjímečnost tohohle výjimečnýho kousku.blush

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: FunkyMonk (18. 11. 2020 17.59:08)

Re: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

jaccobe, ta basa je fakt krasna a verim, ze aj rovnako hra wink gratulujem ti a je to ais prvy krat co sa mi paci tento typ nastroja 
Kde je umiestneny ten jack ? na fotke som to nezachytil 

k Peťovi Pk, som sa tiez dostal cez fb, ked som potreboval opravit neopravitelne - zvlneny krk na base ktora mala dlhe roky jebleho majitela. Spravil to vyborne a prazcovanie este lepsie nez povodny Warwick. 
Odvtedy som mu dal na preprazcovanie asi 4 basy, vsetky spravil rychlo a bezchybne. Tak som sa rozhodol dat si u neho spravit nastroj podla svojich preferencii a dopadlo to tak fajne, ze k nemu pribudol 5strunny bracha smile tiez velka spokojnost ohladom pristupu, komunikacie, napadov, atd...
Jedine co sa mu da vytknut v dnesnej dobe je mozno len to,  ze ma uz celkom vela objednavok, je vytazeny a na nastroje sa u neho caka vyse pol roka smile 

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

4

Re: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

FunkyMonk napsal:

Kde je umiestneny ten jack ? na fotke som to nezachytil

 ten je ze zadu ala nove stinbergry big_smile

Jaccob0 napsal:

až na Steinberger pádla, to je furt hnusný

 :/ mne se tada libi vic nez tohle... tohle mi pripomina fokusacke skull-basy big_smile

ale at ti slouzi ke spokojenosti wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

m3 napsal:
FunkyMonk napsal:

 :/ mne se tada libi vic nez tohle... tohle mi pripomina fokusacke skull-basy big_smile

ale at ti slouzi ke spokojenosti wink

Marné no,  jeden holky, druhej vdolky, mě se tenhle poměrně puristickej přístup líbil tak jsem do něj šel smile Možná časem dám šanci i tý Eláňacký krabici, před časem jsem nechápal jak někdo může mít strandberga a ted si jeden chci koupit přesto že neumím na kytaru vubec nic big_smile

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

6

Re: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

FunkyMonk napsal:

Kde je umiestneny ten jack

 Hele, tak jak píše M3 už, když se podíváš na tu fotku basy jak je zezadu, tak vpravo dole je takovej ten šikmej vystup smile

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

7

Re: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

radoozz napsal:

Pokud už něco dodat, tak snad by bylo dobré nahrát pár zvukových ukázek, aby vynikla vyjímečnost tohohle výjimečnýho kousku.

 Mno, k tomu se asi dostanu až na nějaké nahravce naší, v domacím prostředí nevím jak to správně nahrát aby to na videu znělo tak jak chci, uvidíme. Určitě něco sesmolim až se k tomu dostanu smile 

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: slowhand2 (19. 11. 2020 19.29:37)

Re: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

Ahoj Jaccobo gratulujem k novej base.

Teší ma, že si pochopil kam smeruje vývoj. Headless je budúcnosť! laughing

Peter robil basu a gitaru mojim kamarátom, maximálna spokojnosť z ich strany. /Mali iba jenu chybu. Mali normálne hlavy. No fuj/

Teší ma, že headless vytvoril chlapík, čo býva v rovnakom meste ako ja.

Cítim sa hlúpo a previnilo, že som mu doteraz nezadal žiadnu objednávku.

Ak budeš náhodou smerovať do Topoľčian a budeš mať chuť, daj vedieť  pokecáme.

1 xLajků:

9

Re: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

Peto PK je vynikajuci mlady skromny typek .  

D u f f y  TecAmp Club #3

THE ZAZVORS
1 xLajků:

10

Re: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

Tiez mozem Peta len pochvalit, robil mi jednu upravu na PB. Je to jeden normalny mily a sikovny chalan, skvelo sa s nim komunikuje a na nic sa nehra, do prace nemiesa ego. Myslim ze z roka na rok robi obrovske pokroky, jednak co sa tyka craftmanshipu ale trebars aj na poli lakovania. 

1 xLajků:

11

Re: PK Guitars Headless Custom aka "DingBerg"

tak rok se s rokem sešel, kamoš co si chce u Petera nechat postavit svoji basu si přijel pujčit tu moji a když už byl u toho tak na ni nahrál tohle krátké video: tož jestli jste příznivci progové zkreslené basy ala periphery tak se vám to bude asi líbit smile 

 

https://youtu.be/DNdBb9voZ4I

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků: