301 Naposledy upravil: MartinXC (15. 01. 2022 18.27:45)

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

On Warwick dával dvoje osazení - vlastní repra a tuším eminence. Boxy měly různou cenu. Asi i hrály/hrají různě. Hmm ale měly 400w... Neto píše 300w - ?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

302

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

MartinXC napsal:

Osobně bych Warwicka vzal a - výhledově se zbavil bb a pohledal dalšího Warwicka raději zase 210. To je podle mě solidní sestava jak na zkušebnu tak klub tak podium a docela stěhovatelná.  - nebo (jestli chceš držet 115) v bb vyměnil repro za Eminence - Delta nebo Kappa, to by mělo tu 115 s 210 srovnat a spolu to bude opravdu nářez. Warwick dával do těch výkonnějších beden tušim Eminence

 Jo, v tom Warwicku by měly být Eminence, Behringer jede nějakou Bugeru. Druhá možnost se mi jeví jako nejlepší, díky moc!

0 xLajků:

303

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

José napsal:

Do behroše 4 ohmový deltalite a bude radosti násobně víc.

 No, tak to mám o čem přemýšlet, díky:).

MartinXC napsal:

Hmm ale měly 400w... Neto píše 300w - ?

Oni uvádějí "300W (max. 400W)"  

0 xLajků:

304

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

famfrnos napsal:

Nazdar... etc.

José napsal:

Mám zkušenosti

... etc.

MartinXC napsal:

Co je to

... etc.

Aidamos napsal:

Kdysi jsem měl

... etc.

sigi napsal:

Ten zesik je v pohodě

... etc.

 Přátelé, nechci to tu zanášet sáhodlouhými pokračováními příběhu, dovolte mi ale poslední tldr příspěvek.
Když jsem četl vaše reakce, začal jsem pochybovat, jestli jsem pořád ještě na internetu. Všechny vaše odpovědi stůjtež příkladem, jak věcně, s nadhledem, ale bez povyšování navést lamu k pokročilejšímu způsobu uvažování: "k (shit) 4ohmové hlavě možná 2x (shit) 8ohm box, možná radši 1 pořádné 4ohm repro, a řev bude obdobnej, možná 1 pořádné 8ohm repro a 1 8ohm box, kterej možná neni tak shitovej..." - abych pravdu řekl, zcela mě dorazilo, když se tu nžerozjel flame ohledně názoru na toho Warwa:), díky čemuž mě teď vůbec netrápí, že už je pryč, a že musím čekat, až se objeví/našetřím na něco z té škály nových možností, které jste mi předestřeli. Chtěl bych věřit, že to tady takhle funguje běžně, a že jsem akorát neměl kliku:).

!!!DÍKY VŠEM!!!

P.S. Kdby měl někdo zájem zabývat se absurditami, tak mě napadlo vyměnit zničený reprák u komba Behr BX600 za silnější cca 200-300W (to kombo je 60W, ten původní zničený reprák je 12" 100W 8ohm), a prostě to dal k sestavě uvedné v OP jako druhý 12" box, s tím, že bych ten kombový zesík nechal odpojený, případně úplně z boxu vypitval. Vůbec nehodlám řešit, jak by se ten nový reprák hádal s bb115, bylo by to vyloženě ultralowcost dočasné řešení pro větší hluk, spíš by mě zajímalo, jak velká hovadina obecně je dávat reprák do boxu, který je stavěn na repro násobně slabší, a jestli je případně lepší ten zesík z komba nevypitvávat, aby tam pak třeba nerezonoval nějaký uvolněný materiál. 

0 xLajků:

305

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Neto napsal:

Chtěl bych věřit, že to tady takhle funguje běžně

Hele, flame tu občas jede taky, ale na konkrétní seriózní dotaz většinou dostaneš seriózní odpovědi. Že by Tě někdo poslal do (_!_) ať neřešíš pochvoviny a koupíš si pořádnej apec, to se tady nestává. Maximálně Ti někdo řekne, že je to zabitá investice, ať radši počkáš a přišetříš.

Neto napsal:

Kdby měl někdo zájem zabývat se absurditami, tak mě napadlo vyměnit zničený reprák u komba Behr BX600 za silnější cca 200-300W, a prostě to dal k sestavě uvedné v OP jako druhý 12" box

To by taky fungovalo, ale co já osobně bych udělal, tak než se tahat se dvěma nic moc kisnama, tak bych prostě vyměnil repro v tom 15" boxu a je to. Když tam dáš 4 Ohmový reprák s vysokou citlivostí, tak získáš na hlasitosti asi nejvíc. Např.: https://www.prodance.cz/15cl76-4ohm.html nebo https://www.prodance.cz/delta-15lf-4ohm.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

306

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Já bych nevyrazoval ani tu deltalite - je o vyrazny fous citlivejsi nez delta, s 15cl76 to maj fifty fifty, ale zas je o fous levnější. Jinak teda naprostej souhlas.

 

0 xLajků:

307

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

José napsal:

Já bych nevyrazoval ani tu deltalite

 Myslíš tuhle? https://www.prodance.cz/deltalite-ii-2515.html - to je ale 8 Ohm

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

308

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Aidamos napsal:
José napsal:

Já bych nevyrazoval ani tu deltalite

 Myslíš tuhle? https://www.prodance.cz/deltalite-ii-2515.html - to je ale 8 Ohm

Ahoj, hele, úplně bych neřešil 4 ohm vs. 8ohm. Většina 4ohmových repro, co jsem zjistil, má podle měření nižší citlivost než 8ohmové varianty. Takže výhoda využití plného výkonu se tím trochu zmenšuje. Navíc pořád je fajn mít možnost připojit druhý box. Z B&C mi než 15CL76 přijde lepší nový 15CLA76: https://www.prodance.cz/15cla76-8ohm.html

Delta 15LF by asi nebyla úplná výhra. Těžký a málo citlivý. Obzvlášť právě ta 4ohmová.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

309

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Delta LF není jako stand alone na basu vhodná (osobní zkušenost), Deltalite je oproti tomu super a navíc lehčí.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

310 Naposledy upravil: yuro22 (17. 01. 2022 13.57:32)

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Gasi napsal:

Deltalite je oproti tomu super a navíc lehčí

 mozem potvrdit, uz som staval bednu s Deltalite a hrala paradne aj samotna.

Edit: moj prispevok nebol celkom relevantny, lebo ja som robil 12", a ty chces 15", tak som ho okresal (nechavam tu len odkaz kde je viac detailov)

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

311

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Aidamos napsal:

na konkrétní seriózní dotaz většinou dostaneš seriózní odpovědi.

 A to si jako myslíš, že to takhle mají na všech fórech?:) Třeba na těch basáckých jo, já jsem jen tady, takže nevím. Ale možná ta moje otázka vlastně nebyla tak úplně banální. Skoro se až vysmívám sobě samému před dvěma dny, kdy jsem si naivně myslel, že cesta k vyšší hlasitosti je v zásadě jedna, a to ještě přehledná. Vděčný jsem tedy hlavně za to, že než to dospělo k "tak se rozmysli: co vlastně chceš?", mohl jsem si díky vašim odpovědím tu otázku včas začíst klást sám, a to neni málo. Když už jsem tak rozněžnělý:) - doufám, že až budu velký, dokážu taky někomu poradit tak, aby udělal ne nutně to, co mu radím já nebo někdo jiný, ale aby si to mohl ještě pořádně rozmyslet. Takže já nejspíš to repro v Behrovi vyměním, ale asi až poté, co pořídím druhou bednu (naštěstí mám dost různých takových kamarádek, které mi kdykoli vše odtahají), nějakou trochu slušnější, hlavně s přijatelnou hornou (a tu z Behra rituálně obětuju). Podle toho, co v ní bude za repro, pak pořídím nové do Behra nebo kdoví, co potom bude:). Nepotřebuju ale asi nakonec přidat na hlasitosti tak akutně, abych na nějakou dobu zůstal zaseknut s dvěma nic moc bednama, nebo s jednou dobrou patnáctkou, co má ohavnou hornu. Bude se teda dál čekat, akorát teda řekl bych mnohem kvalifikovaněji čekat:). Díky

0 xLajků:

312 Naposledy upravil: Neto (17. 01. 2022 20.47:42)

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Nook napsal:

Ahoj, hele, úplně bych neřešil 4 ohm vs. 8ohm. Většina 4ohmových repro, co jsem zjistil, má podle měření nižší citlivost než 8ohmové varianty. Takže výhoda využití plného výkonu se tím trochu zmenšuje.

Chápu správně, že pokud máme dvě stejné bedny pro stejný výkon se stejnou citlivostí, jedna 4, druhá 8 ohm, a připojím je do 4 ohm zeslilovače, tak budou hrát stejně nahlas?  

EDIT: Samozřejmě ne ty dvě bedny najednou, ale každou zvlášť samotnou. Jde mi o to, jestli si ta samotná 8ohmová bedna nebere díky dvakrát vyšší impendanci polovinu výkonu ze zesilovače, pokud je zapojena samostatně, oproti samostatné 4ohmové.

0 xLajků:

313 Naposledy upravil: Nook (17. 01. 2022 21.26:26)

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Neto napsal:
Nook napsal:

Ahoj, hele, úplně bych neřešil 4 ohm vs. 8ohm. Většina 4ohmových repro, co jsem zjistil, má podle měření nižší citlivost než 8ohmové varianty. Takže výhoda využití plného výkonu se tím trochu zmenšuje.

Chápu správně, že pokud máme dvě stejné bedny pro stejný výkon se stejnou citlivostí, jedna 4, druhá 8 ohm, a připojím je do 4 ohm zeslilovače, tak budou hrát stejně nahlas?  

EDIT: Samozřejmě ne ty dvě bedny najednou, ale každou zvlášť samotnou. Jde mi o to, jestli si ta samotná 8ohmová bedna nebere díky dvakrát vyšší impendanci polovinu výkonu ze zesilovače, pokud je zapojena samostatně, oproti samostatné 4ohmové.

No, samozřejmě, že ten využitý výkon je větší a základní pravidlo platí. Pokud máš zesilovač, co dává 500W do 4ohm a tím pádem cca 250-280W do 8ohm, pak 4ohm bedna bude hrát hlasitěji. Ale nebude to dvakrát hlasitěji (mluvíme o bedně se stejným repro, jen s jinou impedancí) Jednak-viz porovnání citlivostí 4ohm vs. 8ohm a pak taky mechanicky jsou ty reproduktory stejné - stejná výchylka, zatížitelnost. Takže do boxu nebudeš ve finále pouštět o tolik víc. To kouzlo nižší impedance se dle mého naplno projeví až při spárování beden (nechť mě kdokoliv opraví, pokud se pletu).Takže bych spíš řekl: vyměnit repro v Behringeru za jakékoliv kvalitnější, klidně 8ohm. Bude to zvukově úplně jiný svět smile

https://baskytara.com/img/m/81/t/p1fpkqh97j4ob1o2c3v723jopu5.jpghttps://baskytara.com/img/m/81/t/p1fpkqgpc9br9al6aff1jg71nl3.jpg

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

314

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Neto napsal:

A to si jako myslíš, že to takhle mají na všech fórech?

To asi ne. Údajně kytaristi nám tohle fórum a tu komunitu tady závidí grinning

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

315

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Nook napsal:

To kouzlo nižší impedance se dle mého naplno projeví až při spárování beden (nechť mě kdokoliv opraví, pokud se pletu).Takže bych spíš řekl: vyměnit repro v Behringeru za jakékoliv kvalitnější, klidně 8ohm. Bude to zvukově úplně jiný svět

 Jo, tak jsem to pochopil v zásadě správně:). Dík

0 xLajků:

316

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Je možné do zesilovače, který umí min. zátěž 2ohmy zapojit reporoboxy 4ohm a 8ohm?

Zesilovač: Darkglass Microtubes 500v2

Bedna1 : Ampeg SVT-410 HLF 500W 4ohm

Bedna2: MarkBass 151HR Black 300w 8ohm

 

 

(Dle výpočtu 1/R = 1/R1 + 1/R2 vychází celkový odpor 2,666667 ohmu... ale raději se zeptám, než abych to celé odpálil...)

 

Děkuji všem za reakce

0 xLajků:

317

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

mapoparek napsal:

Je možné do zesilovače, který umí min. zátěž 2ohmy zapojit reporoboxy 4ohm a 8ohm?

Ano, je to přesně, jak píšeš:

mapoparek napsal:

vychází celkový odpor 2,666667 ohmu

Což je víc, než minimální hodnota, takže cajk.

mapoparek napsal:

Zesilovač: Darkglass Microtubes 500v2 Bedna1 : Ampeg SVT-410 HLF 500W 4ohm Bedna2: MarkBass 151HR Black 300w 8ohm

To je dobrá ZOO.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

318 Naposledy upravil: dreamy (08. 12. 2023 11.17:39)

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

mapoparek napsal:

Je možné do zesilovače, který umí min. zátěž 2ohmy zapojit reporoboxy 4ohm a 8ohm?

Zesilovač: Darkglass Microtubes 500v2

Bedna1 : Ampeg SVT-410 HLF 500W 4ohm

Bedna2: MarkBass 151HR Black 300w 8ohm

 

 

(Dle výpočtu 1/R = 1/R1 + 1/R2 vychází celkový odpor 2,666667 ohmu... ale raději se zeptám, než abych to celé odpálil...)

 

Děkuji všem za reakce

Ano možné to je a počítáš správně a zesilovači to nic neudělá. Chce to ale taky počítat s výkonem jednotlivých beden, který se kvůli ompedanci nerozloží rovnoměrně a zatížení bude jiné. Od toho se taky odvíjí problém s různou citlivostí a tudíž vše hrát bude, ale výsledek značně nejistý. Každá bedna bude hrát jinak nahlas. Já osobně si myslím, Markbass při použití zesilovače 500W (při zátěži 4ohmy) nebude mít žádnou rezervu a pokud by zesilovač při těch 2 ohmech dával třeba 600W tak to nemusí přežít ( výkone se nerozloží rovnoměrně). Nevím ale konkrétní citlivost a někdo by to jistě spočítal lépe. Hrát to bude taky všelijak. Já osobně bych tipl že Markbass 15 bude více dominantní

Music Man Club #8
0 xLajků:

319 Naposledy upravil: Nook (08. 12. 2023 12.05:30)

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

dreamy napsal:
mapoparek napsal:

Je možné do zesilovače, který umí min. zátěž 2ohmy zapojit reporoboxy 4ohm a 8ohm?

Zesilovač: Darkglass Microtubes 500v2

Bedna1 : Ampeg SVT-410 HLF 500W 4ohm

Bedna2: MarkBass 151HR Black 300w 8ohm

 

 

(Dle výpočtu 1/R = 1/R1 + 1/R2 vychází celkový odpor 2,666667 ohmu... ale raději se zeptám, než abych to celé odpálil...)

 

Děkuji všem za reakce

Ano možné to je a počítáš správně a zesilovači to nic neudělá. Chce to ale taky počítat s výkonem jednotlivých beden, který se kvůli ompedanci nerozloží rovnoměrně a zatížení bude jiné. Od toho se taky odvíjí problém s různou citlivostí a tudíž vše hrát bude, ale výsledek značně nejistý. Každá bedna bude hrát jinak nahlas. Já osobně si myslím, Markbass při použití zesilovače 500W (při zátěži 4ohmy) nebude mít žádnou rezervu a pokud by zesilovač při těch 2 ohmech dával třeba 600W tak to nemusí přežít ( výkone se nerozloží rovnoměrně). Nevím ale konkrétní citlivost a někdo by to jistě spočítal lépe. Hrát to bude taky všelijak. Já osobně bych tipl že Markbass 15 bude více dominantní

Vidíš, a to já bych řekl, že čtyřohmová čtyřdesítka se projeví víc než 1x15" v osmi ohmech. Zesilovač nedává do 2 ohm víc. Nevím, jestli hádám dobře, ale nejspíš tam je ICE Power 125ASX:

https://shop.icepoweraudio.com/wp-content/uploads/2023/02/ICEpower125ASX2_Datasheet_2.1.pdf s absolutní minimální impedancí 3ohmy ( má to i Darkglass na webu):

https://baskytara.com/img/m/81/t/p1hh4h9n4v1v9t12sv106s8ou2mq3.jpg

Takže bych byl s tím připojováním beden obezřetný. Zkusit můžeš, ale že bys byl na bezpečné straně, to si nemyslím... wink

Edit: taky jsem odehrál koncert s Little Mark II, který má min 4ohm přes společně zapojenou 16ohm a 4ohm bednu a vše OK, ještě jsem si říkal, jak to pěkně tlačí smile Ale mít to trvale není moc na pohodu.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

320

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Teď budu trochu OT a nebudu řešit jak to bude hrát, ale přijde mi docela velkej fail, že na stránkách https://www.darkglass.com/manual-microtubes-500v2/ píše Darkglass minimum 3Ohm (viz. Nookův post), ale na vlastním zesilovači je natištěno min. 2Ohm voz. https://kytary.cz/darkglass-microtubes-500v2/HN222235/?s=Ec9LyBgh2hCsDXzGHKq2oQ%3d%3d&source=Autocomplete&kw=darkglass%20500 nebo https://www.thomann.de/cz/darkglass_microtubes_500_v2_bass_head.htm

Protože zrovna v tomhle konkrétním dotazu od mapoparek je to rozdíl mezi "bezpečným" a "za hranou".

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

321

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

No ja bych do toho nic min nez 4Ohm nestrkal

1 xLajků:

322 Naposledy upravil: José (08. 12. 2023 18.38:09)

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Já myslel, že při paralelním zapojení zůstává konstantní napětí a dělí se proud. A, imo, platí U=RI (ohmův zákon), takže čím nižší máme R, tím vyšší máme proud, a pak P=UI, takže tou 4x10 (4Ω) poteče cirka dvojnásobný výkon (ona ta impedance nebude mít stejný průběh u obou boxů), než tou 115 (8Ω). Nebo si tu střední pamatuju tak blbě?

Pak tedy budeme-li počítat lineární nárůst výkonu s klesající zatěžovací impedancí zesáku, dostáváme se na nějakých 584W, z toho 1/3 do Markbasu mi vychází na nějakých 194W.

Takže teoreticky pohoda. Prakticky, imho, při plným výkonu bude imho všechno na hraně (jestli udávají všichni stejný výkon/příkon a jedno jestli hudební nebo RMS). Navíc podle mne, bude mít 115 nižší citlivost než ta 410. Takže bych si tipoval, že v akustickém tlaku nebude moc citelný rozdíl (MB nebude moc slyšet), ale zes pojede na hraně parametrů. 

Ale se správností výpočtů bych si počkal na někoho, kdo to má víc v malíku (od tý střední mne už pár let dělí big_smile), 

P.S. Tak tu citlivost jsem trefil blbě ten MB je citlivější, 100 vs 98 db, tak to možná slyšet bude big_smile

P.P.S. tak jsem si ty výpočty ještě opravoval big_smile 

 

0 xLajků:

323

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Vidím to stejně. Z hlediska elektrického výkonu to je vpořádku. 
Otázka akustického výkonu asi bude taky ok, 115 bude znát že přidává zvuk v oblasti 40-120Hz, i když ta Ampeg410 basuje taky slusně. 

Otázka srozumitelnosti zvuku je na vyzkoušení, bude záležet na prostorách a jejich tlumení. Za pokus to stojí. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

324

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

MartinXC napsal:

Otázka akustického výkonu asi bude taky ok, 115 bude znát že přidává zvuk v oblasti 40-120Hz, i když ta Ampeg410 basuje taky slusně.  Otázka srozumitelnosti zvuku je na vyzkoušení, bude záležet na prostorách a jejich tlumení. Za pokus to stojí. 

 HLF imho spodkovou bednu nepotrebuje smile a ikdyz je to ampeg co byvaji malo citlive bedny a marek spis naopak tak si myslim ze ta 4ohm 4*10 proste tu 15ku prekrici tak, ze ten charakter 15ky sem tam uplne utopi.. aspon vzdycky kdyz sem zkousel kombinovat boxy ruznejch vyrobcu, vykonu impedanci tak to tak vesmes dopadlo.. 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

325

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Neco tam v basech zůstane - ty vysoké citlivosti jsou často v pásmu 300-2000Hz tzn jak píšu - za pokus to stojí - jestli se ty bassreflexy nějak šikovně potkají. Osobně bych to zkoušel v případě, že jdu hrát do sokolovny nebo pod širák napřímo bez PA.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

326

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

m3 napsal:

vzdycky kdyz sem zkousel kombinovat boxy ruznejch vyrobcu, vykonu impedanci tak to tak vesmes dopadlo.

Proto jsem psal, že je to dobrá ZOO. Zesilovač Darkglass a boxy Ampeg a Markbass, to je totální haluz. Neříkám, že to nemůže hrát dobře, ale mám podobné zkušenosti. Měl jsem zesik TecAmp, k tomu box 2x12", samotné to hrálo skvěle. Když jsem zesik zapojil se dvěma boxy 12" od Soundelirium, tak to hrálo taky skvěle. Jenže dohromady všechny ty 4x12" hrály sice nahlas, ale ten zvuk byl fest hnusnej, protože ta Soundeliria měla úplně jiný charakter zvuku než ten box od TecAmpu a příšerně se to tlouklo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

327

Re: Zapojení reproduktorů a Ohmy

Aidamos napsal: ...Jenže dohromady všechny ty 4x12" hrály sice nahlas, ale ten zvuk byl fest hnusnej, protože ta Soundeliria měla úplně jiný charakter zvuku než ten box od TecAmpu a příšerně se to tlouklo.

Nu a proto se třeba já sháním po TCčkový 12" RSkový bedně k stávajícímu TC apci a nikdo nechce prodat. Zatrolená lapálie.

Ibanez ATK-305, Aria IGB-49 (SBS pups)
Boss ODB-3, EHX Deluxe Bass Big Muff Pi
TCE RH450+RS210C+RS212, TCE BG500-210
0 xLajků: