2,501

Re: struny a zase jen struny

patr: hele mam je tedka natazeny akorat na petce. Popsal bych je asi tak, ze to neni uplnej top co jsem mel (to je v posledni dobe Sadowsky), ale s cenou pod 300 na petku...... Trochu mi pripominaji struny Fender, ktery jsem jeden cas docela pouzival.

0 xLajků:

2,502

Re: struny a zase jen struny

objednal jsem je tak uvidíme ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

2,503

Re: struny a zase jen struny

patr napsal:
krkavec napsal:

Dean Markley blue steel

 To je opravdu zajímavý tip. Já jsem nějak tyhle levný struny přecházel, aniž bych je vyzkoušel. Chci se v tom ale vyznat. Koukám, že DM Blue Steel strun je nějak moc hodně podtypů, některé jsou levné, jiné dražší, některé nerezové, jiné poniklované atd. Na obrázku máš struny s číslem 2674, což jsou podle starýho Gůgla nerezové struny se standardní cenou cca 630,- Kč za sadu, resp. u kytary.cz po slevě za 623,- Kč za dvojbalení. Jsou to ty, o kterých mluvíš? A máte zkušenosti i s poniklovanými? I když za tyhle ceny si tu zkušenost asi udělám i sám.

Ano přesně ty jsem bral, když měli 50% slevu.

0 xLajků:

2,504

Re: struny a zase jen struny

Nezkoušel jste někdo tyhle Ernie Bally z Alliexpresu? Na 5-tku za 3 stovky? hushed  

https://www.aliexpress.com/item/1005001935463295.html?spm=a2g0o.cart.0.0.5eec3c00M6ajHZ&mp=1

0 xLajků:

2,505

Re: struny a zase jen struny

Matej napsal:

Nezkoušel jste někdo tyhle Ernie Bally z Alliexpresu? Na 5-tku za 3 stovky? hushed  

https://www.aliexpress.com/item/1005001935463295.html?spm=a2g0o.cart.0.0.5eec3c00M6ajHZ&mp=1

Tak tady bych se hodně bál, že to bude fake.

Kdysi jsem koupil na Aliexpressu Elixiry a byl to velmi nepodařený padělek. Od té doby struny z Asie nekupuju

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,506

Re: struny a zase jen struny

Dzzerza napsal:
Matej napsal:

Nezkoušel jste někdo tyhle Ernie Bally z Alliexpresu? Na 5-tku za 3 stovky? hushed  

https://www.aliexpress.com/item/1005001935463295.html?spm=a2g0o.cart.0.0.5eec3c00M6ajHZ&mp=1

Tak tady bych se hodně bál, že to bude fake.

Kdysi jsem koupil na Aliexpressu Elixiry a byl to velmi nepodařený padělek. Od té doby struny z Asie nekupuju

Tak já né že bych je hned kupoval. Ale překvapilo mě to. wink

0 xLajků:

2,507

Re: struny a zase jen struny

Kolegové kde teď kupujete Elixiry?

Koukal jsem že na kytary.cz umají pouze samotnou H strunu.

Na Muzikeru dlouhodobě taky nejsou. 

 

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,508

Re: struny a zase jen struny

Dzzerza napsal:

Kolegové kde teď kupujete Elixiry?

Koukal jsem že na kytary.cz umají pouze samotnou H strunu.

Na Muzikeru dlouhodobě taky nejsou. 

 

Myslel jsem, že ti pomůžu - já je před nedávnem kupoval u Music City (čtyřkovou sadu + samostatné H), ale koukám, že teď mají na skladě už jen .050, což je na mě moc (hraju na .045). A koukám, že je nemá ani Thomann, tak to je možná nějaký systémovéjší problém. Omlouvám se tedy za nicneřešící odpověď, ale díky za upozornění, dneska hrajeme a já jsem si říkal, že pak by už možná chtělo ty struny vyměnit. Tak tam holt zatím dám něco jiného a počkám na vývoj situace.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

2,509

Re: struny a zase jen struny

Dzzerza napsal:

Kolegové kde teď kupujete Elixiry?

Nikde. Nejsou. Kytary.cz, ani Muziker, a dokonce nic moc ani Thomann.

Mimochodem, mám v šuplíku nerozbalenou tuhle pětkovou sadu: https://www.muziker.cz/elixir-14777-nanoweb - šetřil jsem si ji na novou basu, ale nečekaně jsem přešel na tenčí struny, takže mi tu leží. Zatím jsem nedával inzerát, ale kdyby někdo chtěl, tak za 1300 včetně Zásilkovny při platbě na účet bych ji nechal.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,510

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:
Dzzerza napsal:

Kolegové kde teď kupujete Elixiry?

Nikde. Nejsou. Kytary.cz, ani Muziker, a dokonce nic moc ani Thomann.

Mimochodem, mám v šuplíku nerozbalenou tuhle pětkovou sadu: https://www.muziker.cz/elixir-14777-nanoweb - šetřil jsem si ji na novou basu, ale nečekaně jsem přešel na tenčí struny, takže mi tu leží. Zatím jsem nedával inzerát, ale kdyby někdo chtěl, tak za 1300 včetně Zásilkovny při platbě na účet bych ji nechal.

Adame já bych si ji vzal, jestli můžu.

Napíšu ti přes Messengera.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,511

Re: struny a zase jen struny

Asi má pan Gorčík dovolenou.. :-)

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

2,512

Re: struny a zase jen struny

FilipBass napsal:

Asi má pan Gorčík dovolenou.. :-)

 No, důvod je mnohem prozaičtější.

Elixiru došel drát. Bez prdele. Podobný výpadek mělo krátce i D´Addario, ale tam se to tolik neprojevilo, protože mají skladem dostatečnou zásobu. Elixir prostě nevyrábí, protože není drát.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

2,513

Re: struny a zase jen struny

el BassTardo napsal:

Elixir prostě nevyrábí, protože není drát.

Žhavil Béda, žhavil drát...

Dost blbý no. On je v současnosti problém i s ocelí ve stavebnictví například. Otázka, jestli i u strun nepolezou ceny nahoru jak ve stavebnictví: https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/ceny-stavebnich-materialu-skacou-po-dnech-jekly-zdrazily-uz-o-150-procent-40363281

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,514 Naposledy upravil: Atvečko (25. 06. 2021 14.20:39)

Re: struny a zase jen struny

el BassTardo napsal:

protože není drát.

 no ono neni nic, železo, hliník, měď, dřevo, plast, součástky pro elektroniku, komponenty počítačů...    za lisování plastu jsem platil skoro dvojnásobek toho co loni, železo 20% a dřevo prostě neni, i kdybych nabídl destinásobek, neni.  Nekterý součástky maj termín dodání v listopadu. disky jsem koupil za 8200, o den později stály 14

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2,515

Re: struny a zase jen struny

Musel jsem vzít už před časem alternativu Elixírů v podobě Warwick Coated EMP. Nevím, jak to bude s výdrží, ale zvukově mě potěšily. Jsou takové přirozenější a mají fakt rychlý nástup tónu. 

0 xLajků:

2,516

Re: struny a zase jen struny

Dosel drat? No tak si rikam, ze ta cisticka na brejle bude uzitecna k necemu jinemu joy

0 xLajků:

2,517

Re: struny a zase jen struny

phootchice napsal:

Warwick Coated EMP.

 kdysi sem je zkousel a co si tak vybavuju tak hrali fajn ale ten efekt trvanlivosti nebyl s elixiry srovnatelny mozna hraly dyl nez obyc struny ale ne nejak vyznamne ...

el BassTardo napsal:

došel drát.

 takze nerozprodavat zasoby hlazenek a nevyhazovat jety elixiry.. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2,518 Naposledy upravil: Aidamos (27. 06. 2021 12.53:38)

Re: struny a zase jen struny

m3 napsal:

ten efekt trvanlivosti nebyl s elixiry srovnatelny mozna hraly dyl nez obyc struny ale ne nejak vyznamne

Přesně stejný pocit mám ze všech potahovaných strun kromě Elixirů. Všichni ostatní výrobci potahují omotový drát a pak teprve vinou struny, takže mezi závity těch strun se bordel prostě dostane, ten potah je prakticky úplně k hovnu. Elixir potahuje až hotovou strunu.

https://www.youtube.com/watch?v=Q5HAHp3CQrc

Ale blýská se na lepší časy pravděpodobně, páč už to pochopilo i D'Addario, a stejným způsobem potahuje až hotovou strunu v nové řadě XS.

https://www.youtube.com/watch?v=VfYjskUp8SI

Dělají je tedy zatím jen na akustické kytary, ale podle mě jen otázka času, kdy to zavedou i na basové struny.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,519

Re: struny a zase jen struny

el BassTardo napsal:

Elixiru došel drát

Kurva drát... padesáááát!

Na co teď... budu hráááát?

0 xLajků:

2,520

Re: struny a zase jen struny

pekelnik napsal:
el BassTardo napsal:

Elixiru došel drát

Kurva drát... padesáááát!

Na co teď... budu hráááát?

Já teď jedu růžový Ernie Bally. Skvělý levný struny. Ale jak budou mít Elixiry, jdu do nich hned. A nebo zase dám hlazenky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,521

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:
pekelnik napsal:
el BassTardo napsal:

Elixiru došel drát

Kurva drát... padesáááát!

Na co teď... budu hráááát?

Já teď jedu růžový Ernie Bally. Skvělý levný struny. Ale jak budou mít Elixiry, jdu do nich hned. A nebo zase dám hlazenky.

Myslíš potahovaný a nebo barvu obalu? No a levný... jak se to vezme. Stojí půlku toho co Elixíry v podstatě a že by i vydržely půlku toho...?

0 xLajků:

2,522

Re: struny a zase jen struny

GHS tiez robili potahovane "coated", chcel som ich zohnat, ale uz vidim len gitarove,

ze by sa im to neujalo?

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

2,523

Re: struny a zase jen struny

Potahovaný EB mi nevydrželi déle než obyč. Jen byly dražší a ten povrch mi nepřišel moc přijemný. Ale je to historická zkušenost.

0 xLajků:

2,524

Re: struny a zase jen struny

pekelnik napsal:
Aidamos napsal:
pekelnik napsal:
el BassTardo napsal:

Elixiru došel drát

Kurva drát... padesáááát!

Na co teď... budu hráááát?

Já teď jedu růžový Ernie Bally. Skvělý levný struny. Ale jak budou mít Elixiry, jdu do nich hned. A nebo zase dám hlazenky.

Myslíš potahovaný a nebo barvu obalu? No a levný... jak se to vezme. Stojí půlku toho co Elixíry v podstatě a že by i vydržely půlku toho...?

Růžový obal. No, nevydrží, ani nemůžou, ale povrch mají hladký, ne jak jiná levná "struhadla", a zvuk super, a vydrží minimálně 3 měsíce v hratelném stavu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,525 Naposledy upravil: rluke (16. 09. 2021 09.46:04)

Re: struny a zase jen struny

Po letech jsem zkusil jiné struny než Daddario nebo Earnie Ball a to dopadlo to teda bídně big_smile Zkusil jsem Dean Markley Blue Steel (ocelkovky i poniklované), cena kolem 250,- za sadu, někdo si je tu celkem pochvaloval. Nečekal jsem za ty prachy vůbec žádné zázraky, ale že na to odehraju jeden koncert a struny jsou na tom stejně jak DDaria po 3 měsících hraní a můžu je vyhodit, jsem nečekal big_smile i červené warwicky na tom byly lépe big_smile

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
1 xLajků:

2,526

Re: struny a zase jen struny

rluke napsal:

Po letech jsem zkusil jiné struny než Daddario nebo Earnie Ball a to dopadlo to teda bídně big_smile Zkusil jsem Dean Markley Blue Steel (ocelkovky i poniklované), cena kolem 250,- za sadu, někdo si je tu celkem pochvaloval. Nečekal jsem za ty prachy vůbec žádné zázraky, ale že na to odehraju jeden koncert a struny jsou na tom stejně jak DDaria po 3 měsících hraní a můžu je vyhodit, jsem nečekal big_smile i červené warwicky na tom byly lépe big_smile

Se strunami DEAN jsme udělal stejnou zkušenost. Nadšení vystřídalo zklamání.
Po nasazení super, ale u čtyř sad mi po pár hodinách umřela H struna. Myslel jsem si že to je náhoda, nicméně po čtyřech pokusech jsem se vrátil k Elexirům.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,527

Re: struny a zase jen struny

rluke napsal:

Zkusil jsem Dean Markley Blue Steel (ocelkovky i poniklované), cena kolem 250,- za sadu, někdo si je tu celkem pochvaloval.

Za mě to nejsou kdovíjaké struny, ale momentálně je "jedu" na dvou basách a životnost celkem standardní. Blue steel hrají na můj vkus hodně do V, ale to je vše, co jim mohu vytknout. Z druhé strany super tapered vinutí u většiny strun (H, E, A a dokonce i D!).

Teď mám Helixy, zatím drží na dvou basách bez problémů, i tady je příjemné tapered vinutí na A, E i H (a neumřelo mi po týdnu, jako Dzzerzovi).

Za mě - Blue Steel bych už znovu nekoupil (nesedí mi), Helixy asi dejme tomu. Jinak v zásadě pozitivní zkušenost se zelenými Deany Signature series, ty hrály příjemně a držely docela dlouho (niklovky). Tyhle bych si představit dokázal i delší dobu.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

2,528

Re: struny a zase jen struny

Taky zkouším Dean Markely - Blue steel 45 - 128 a NickelSteel - 45 - 128 mám je asi měsíc na dvou 2 pětkách na kterých hraju každý den a zatím drží a hrajou super... když mi vydrží 2 měsíce budu spokojený ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

2,529

Re: struny a zase jen struny

rluke napsal:

Po letech jsem zkusil jiné struny než Daddario nebo Earnie Ball a to dopadlo to teda bídně big_smile Zkusil jsem Dean Markley Blue Steel (ocelkovky i poniklované), cena kolem 250,- za sadu, někdo si je tu celkem pochvaloval. Nečekal jsem za ty prachy vůbec žádné zázraky, ale že na to odehraju jeden koncert a struny jsou na tom stejně jak DDaria po 3 měsících hraní a můžu je vyhodit, jsem nečekal big_smile i červené warwicky na tom byly lépe big_smile

Doporučím niklový Sadowsky Blue Label, jsem z nich nadšený: https://www.muziker.cz/search?q=Sadowsky+Blue+Label

Denně hraný, a po čtyřech týdnech furt super zvuk. Na Elixiry mít určitě v životnosti nebudou, ale Elixiry momentálně nikde nejsou.

Ještě dělají sady Black Label, ty jsem zatím nenatáhl. Mají mít o něco vyšší tah.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,530

Re: struny a zase jen struny

Doma nemám prolbém s žádnýma strunama...ale je fakt, že je testuju v náročných podmínkách. Vysoké teploty (naposledy snad 40), a pot z basy teče prodoudem....

Aidamos napsal:

Sadowsky Blue Label

 Díky za tip. Ale nenašel jsem nikde "moji tloušťku" 50-70-85-105. A Elixíry jsem zkoušel kdysi dávno jak je každej chválil a vůbec sem z nich nebyl nadšený. Stejný zvuk drželi o něco málo déle jak Daddaria za 1/3 cenu, ale ten zvuk pro naši muziku nebyl úplně ono smile

Takže zůstanu asi u Daddaria a Earnie Ball smile To se mi léty osvědčilo. Potoky potu a občas krve zvládaj nejlíp big_smile

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků:

2,531

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:

Doporučím niklový Sadowsky Blue Label, jsem z nich nadšený: https://www.muziker.cz/search?q=Sadowsky+Blue+Label

Denně hraný, a po čtyřech týdnech furt super zvuk. Na Elixiry mít určitě v životnosti nebudou, ale Elixiry momentálně nikde nejsou. Ještě dělají sady Black Label, ty jsem zatím nenatáhl. Mají mít o něco vyšší tah.

Zítra to budou tři měsíce od natažení niklovek z Blue Label řady, a jsem z nich pořád nadšený. Jiné nepotahované struny začínají tupnout po třech týdnech, tyhle mají tři měsíce, a ani náznak po tuposti. Ano, už nezvoní tak jako nové, ale pořád hrají skvěle, žádné bláto. Recenzi chystám, ale na tu je ještě čas, ještě sundávat nehodlám, vyzkouším, co vydrží, tak jsem chtěl zatím aspoň takhle doporučit jako výtečné struny za slušné peníze, navíc teď v akci (viz odkaz v citaci). Mám teď na půjčené base ocelovky Sadowsky Blue Label, a taky je to paráda. Zvonivější, ostřejší než niklovky, nepatrně drsnější, ale rozhodně skvělé struny. V současné době, kde nikde nejsou Elixiry, je to k nim velice důstojná alternativa.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,532 Naposledy upravil: pekelnik (24. 11. 2021 08.52:19)

Re: struny a zase jen struny

Mám teď zajímavou zkušenost s Daddario. Nejprve jsem na svého "červenáče" natáhnul klasické niklové 45 a totální odpad, po třech hraních úplně mrtvé struny, tak jsem zkusil dát Daddario poslední šanci v podobě ocelových 45 a ty tam mám už pomalu dva měsíce a furt jak relativně nové... open_mouth

0 xLajků:

2,533

Re: struny a zase jen struny

Ja mam tedka na base ty Blue label 40 omylem v oceli. Co teda musim rict, tak cinkaj jako prase, ale pomerne prijemne. Jedine co, tak pocitove jsou fakt hodne mekke, oproti 40 od ernie ballu co jsem mel kdysi bych na prvni pocit tipnul, ze to jsou 35.

Jinak Adame ty struny uz budes mit mrtvy innocent, nahod ty black label (jsem zvedavy jak se ti budou zdát)

0 xLajků:

2,534

Re: struny a zase jen struny

pekelnik napsal:

Mám teď zajímavou zkušenost s Daddario. Nejprve jsem na svého "červenáče" natáhnul klasické niklové 45 a totální odpad, po třech hraních úplně mrtvé struny, tak jsem zkusil dát Daddario poslední šanci v podobě ocelových 45 a ty tam mám už pomalu dva měsíce a furt jak relativně nové... open_mouth

No oni ty Daddario jsou takovy podivny. Treba brachuv postřeh z kytary je ten, ze drive "modre baleni" bylo super. Se zavedenim NYXL serie (cerne baleni) sli dolu a jednou byl nucen poridit ty cerne a rikal, ze to jsou ty struny jak si je pamatuje. Takze spis prihodily jednu lowend serii a za redisign futralu tech puvodnich inkasuji 50% navíc.

0 xLajků:

2,535

Re: struny a zase jen struny

polygon napsal:

No oni ty Daddario jsou takovy podivny.

To je celkem trefná definice. Roundy D'Addario mně vždycky přišly jako nezajímavý, neinspirativní, takové to neurazí/nenadchne, ale třeba jejich hlazené Chromes vysloveně miluju. Hodně dobře vypadá nová potahovaná série XS, páč potahují jako Elixir až hotovou strunu (mimochodem struny pro Elixir kupodivu dělá právě D'Addario, což jsem někde vyčetl, Elixir ty struny už jen potahuje), ale zatím v té řadě XS dělají jen struny na akustickou kytaru. Snad začnou dělat i basovou verzi, to by mohlo být zajímavé.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,536

Re: struny a zase jen struny

Tady někde padla informace, že pro Elixíry motá nepotažený základ Gorčík. Tak nevím, kde je pravda.

0 xLajků:

2,537

Re: struny a zase jen struny

José napsal:

Tady někde padla informace, že pro Elixíry motá nepotažený základ Gorčík. Tak nevím, kde je pravda.

Gorčík má značku Gorstrings, ale to není to samé, co GORE joy GORE je vlastník Elixirů, a mimo jiné stojí za technologií GORE-Tex.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,538

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:

Roundy D'Addario mně vždycky přišly jako nezajímavý, neinspirativní, takové to neurazí/nenadchne

 Na druhou stranu, zase pokud mi pristane basa s tim, ze sestelovat, mrknout na prazce, u toho vymenit struny a dotycny clovek nema preferenci, tak vim, ze mam sahnout presne po nich.

0 xLajků:

2,539

Re: struny a zase jen struny

Co je ale zajimavy,u Gorcika se daly poridit Elixiry v balenich pro kytarare a servismany (jen zatavenej igelit a stitek) jako jednotlivy sady nebo velko baleni po strunach.Ze by mel na ne zastoupeni pro CZ?tak 10 let zpatky,aktualni situaci neznam

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

2,540

Re: struny a zase jen struny

ondrax napsal:

Ze by mel na ne zastoupeni pro CZ?tak 10 let zpatky,aktualni situaci neznam

 Zastoupení pořád má, akorát je to už starší pán, takže není nejrychlejší

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

2,541

Re: struny a zase jen struny

Tak z toho mozna prameni legenda,ze to mota on smile

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

2,542

Re: struny a zase jen struny

Ahoj, prosím o radu. Jdou na Mustanga natáhnout Elixíry Long scale (140077), když je stříhnu, je to problém nebo vůbec?

0 xLajků:

2,543

Re: struny a zase jen struny

Já natahoval longscsale Elixir na Gibson LP DC junior tribute (30' menzura a nějaké prťavé hipshot mechaniky), kde rozumně do mechaniky vycházejí komplet v tlusté části omotu. Abych zamezil rozmotání, tak jsem ty exponovaný místa potáhl tenoučkou vrstvou tavnýho lepidla a fungovalo to (tlustá část se vešla do díry). Jestli za nerozmotání může jejich přirozená šprc...eh ochranná vrstva nebo tavný lepidlo na ní, nevím, každopádní na mechanice to neklouzalo. Ladí to, funguje to.

0 xLajků:

2,544

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:
Aidamos napsal:

Doporučím niklový Sadowsky Blue Label, jsem z nich nadšený: https://www.muziker.cz/search?q=Sadowsky+Blue+Label

Denně hraný, a po čtyřech týdnech furt super zvuk. Na Elixiry mít určitě v životnosti nebudou, ale Elixiry momentálně nikde nejsou. Ještě dělají sady Black Label, ty jsem zatím nenatáhl. Mají mít o něco vyšší tah.

Zítra to budou tři měsíce od natažení niklovek z Blue Label řady, a jsem z nich pořád nadšený. Jiné nepotahované struny začínají tupnout po třech týdnech, tyhle mají tři měsíce, a ani náznak po tuposti. Ano, už nezvoní tak jako nové, ale pořád hrají skvěle, žádné bláto. Recenzi chystám, ale na tu je ještě čas, ještě sundávat nehodlám, vyzkouším, co vydrží, tak jsem chtěl zatím aspoň takhle doporučit jako výtečné struny za slušné peníze, navíc teď v akci (viz odkaz v citaci). Mám teď na půjčené base ocelovky Sadowsky Blue Label, a taky je to paráda. Zvonivější, ostřejší než niklovky, nepatrně drsnější, ale rozhodně skvělé struny. V současné době, kde nikde nejsou Elixiry, je to k nim velice důstojná alternativa.

Tak mám už třetí měsíc natažená Sadowsky Blue label a přidávám se k dobrému hodnocení. Hmatový pocit dost blízký Elixirum, zvukově vydrží velmi dlouho a cenovka zajímavá.

Nicméně jsem teď na Muzikeru narazil na hlazenky Sadowsky které mě jednak zarazily cenovkou 2590, ale hlavně popiskem "zúžené, ploché". Možná jde o chybu v překladu, ale stejně by mě zajímalo o co jde

https://www.muziker.cz/sadowsky-blue-label-bass-string-set-flatwound-taperwound-5-string-040-125

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,545

Re: struny a zase jen struny

Dzzerza napsal:

by mě zajímalo o co jde

Stejně jako ty roundy Blue Label mají zůžení (taperwound) na Háčku.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,546 Naposledy upravil: patr (24. 03. 2022 09.12:04)

Re: struny a zase jen struny

Na talkbass.com jsem se zúčastnil docela zajímavé diskuse o délce vinutí (přesněji řečeno o délce struny měřeno od kuličky k místu, kde se vinutí struny začne zužovat, případně kde začíná hedvábná omotávka) strun různých výrobců. Podnětem k diskusi byla skutečnost, že např. leckteré Long Scale struny lze použít i na basách s menzurou delší než 34" a že se tzv. délka vinutí různých výrobců docela hodně liší, i když je všichni označí za Long Scale. K tomu i tady, tuším, nějaká lehká debata proběhla, jen jsem ji teď nenašel.

Posílám odkaz na webovou stránku, kde jsou délky vinutí pro různé struny uvedeny. Na první pohled to, podle mě, docela sedí (např. to, že Long Scale Elixiry jsou jen o malý chlup kratší, než bych já potřeboval pro svoji 35" basu, která potřebuje struny s vinutím min. 36,85"/93,6 cm). Otázkou, samozřejmě, je, jak jsou délky těch vinutí jednotlivých výrobců standardizované a jestli se na to dá spolehnout.

Mimochodem, používám výraz "délka vinutí", ale není to úplně výstižné. Neexistuje nějaký ustálený odborný výraz pro tento parametr strun? Aktivní délka struny to není (ta odpovídá jakési reálné menzuře) a mě nic jiného nenapadlo. Pokud byste to hledali v angličtině, tak hledejte výraz "winding length".

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

2,547

Re: struny a zase jen struny

patr napsal:

Mimochodem, používám výraz "délka vinutí"

 Myslím, že tomuto výrazu každý rozumí, netřeba hledat složitosti... Ano, je to někdy problém, zvláště u bas s menzurou 35" a strunami skrze tělo. Například Lakland 55-02, tam se musí použít Extra Long Scale, třeba toto Elixir 045-130 TW XL 5 String Set – Thomann Česko

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

2,548

Re: struny a zase jen struny

patr napsal:

K tomu i tady, tuším, nějaká lehká debata proběhla, jen jsem ji teď nenašel.

navrhoval som uz davnejsie vytvorit vlakno kde by sme davali dlzky strun, ale ja sam som sa na to nepodujal, lebo osobne to az tak nepotrebujem (pouzivam osvedcene struny)

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

2,549

Re: struny a zase jen struny

Ivo napsal:

Například Lakland 55-02, tam se musí použít Extra Long Scale

Jj, já taky používám standardně Extra/Super Long Scale struny a protahuji je skrz tělo. Ale možnost použít Long Scale je vítaná, obzvlášť v téhle době, kdy některé  moje oblíbené superdlouhé struny nejsou dlouhodobě k sehnání.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

2,550

Re: struny a zase jen struny

mate niekto skusenost alebo viete nieco o tychto strunach?

https://baskytara.com/img/m/286/t/p1g1m0f2dt1rmcpm9p4epce8ur3.jpg

Na internete som sa o nich moc nedocital.

Dostal som sa k nim nahodou niekedy este pred coronou na burze starozitnosti, nieco sme tam so zenou kupovali a zjednali sme to spolu s kufrom plnym basovych strun (a par dynacord pedalov a pod...), najviac je tam prave tychto strun - nove nepouzite, reku na skusky budu fajn, vcera som jedny natiahol na moj Sterling SUB, a zvukovo su super, uvidime kolko vydrzia...

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

2,551

Re: struny a zase jen struny

Nezkousel jste nekdo tohle? Maji to na thomannu ted nove. Mely by byt potahovane.

https://www.thomann.de/cz/richter_strings_45_130_electric_bass.htm

0 xLajků:

2,552

Re: struny a zase jen struny

yuro22 napsal:

mate niekto skusenost alebo viete nieco o tychto strunach?

 neni to ta znacka co koupil Mark Bass?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2,553

Re: struny a zase jen struny

 Jestli se nepletu tak MarkBass by mel mit struny Galli

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

2,554

Re: struny a zase jen struny

Zdravím, koupil jsem ocelové struny od Warwicku a po jejich natažení struna zvláštně chrastí. Nedrnčí o pražec, nepřišel jsem na nic jiného. Dá se s tím něco dělat nebo jsem koupil špatný a budu mít navěky z basy nasraného chřestýše?

Pokud už to tu bylo, tak se omlouvám, ale pročíst 2.500 příspěvků by mi zabralo asi tak sto let a jednu zimu

0 xLajků:

2,555

Re: struny a zase jen struny

Nalad si oktavy a pak je promackni kousek pred kobylkou a pak za nultym prazcem. Dalsi problem muze byt nulty prazec (je udelan rovne, misto zbrouseni "pod uhlem"). No a posledni problem jsou samotne struny, tyhle laciny struny nejsou delane nikterak precizne. Tot ke strunam.

Odkud presne to drnceni vychazi? Jeste me pak napada, ze by mohl chrestit vyztuha. Dalsi moznosti jsou veskere sroubky, pruzinky v kobylce, vule v ladici mechanice.

0 xLajků:

2,556

Re: struny a zase jen struny

máte někdo zkušenost se  strunami Richter?
https://kytary.cz/richter-electric-bass-strings-ion-coated-5-string-medium-45-130/HN244739/

https://kytary.cz/richter-electric-bass-strings-ion-coated-light-40-95/HN244740/

https://kytary.cz/richter-electric-bass-strings-ion-coated-medium-45-105/HN244741/

chlubí se dlouhou životností

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,557 Naposledy upravil: Aidamos (26. 10. 2022 07.15:57)

Re: struny a zase jen struny

Dzzerza napsal:

máte někdo zkušenost se strunami Richter?

Novinka na Kytary.cz, taky mi ten e-mail přišel. Kdyby dělali 40-60-80-100-125, tak je určitě zkusím, takhle nic pro mě. Ale cena pěkná. Ještě by mě zajímala technologie potahování. Jestli potahují až hotovou strunu, jako Elixir nebo D'Addario tu jejich novou řadu XS (bohužel stále bez basových zástupců), tak za mě to má potenciál. Jestli potahují omot struny před navinutím na jádro, tak je to k hovnu.

EDIT: tak technologie "potahování" je napařováním (ionizací), ale zase nevím, zda celé struny nebo jen omotového drátu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,558 Naposledy upravil: ondrax (07. 11. 2022 16.35:57)

Re: struny a zase jen struny

Nevim jestli je to novinka,ale Thomann ma v basovych strunach ve svych Harleyich radu HQS a Flatwoundy stoji 366kc/4rka a 439kc/5tka Long scale

https://www.thomann.de/cz/harley_benton_hqs_bass_45_100_flatwound.htm

https://www.thomann.de/cz/harley_benton_hqs_bass_5_45_128_flatwound.htm

 Obal mi evokuje baleni korejskych strun Olympia...

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

2,559

Re: struny a zase jen struny

 Tak me kluci prisli ty Richtery z Thomanna. Ted tam chvili dojedu jeste ocelovy Sadowsky (nedavam jim moc sance od ctvrtka me ceka noha v sadre), tak pak poreferuji

0 xLajků:

2,560

Re: struny a zase jen struny

Ale koukam ze maji zas skladem elixiry.. i moje oblibene 40ky ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2,561

Re: struny a zase jen struny

polygon napsal:

 Tak me kluci prisli ty Richtery z Thomanna. Ted tam chvili dojedu jeste ocelovy Sadowsky (nedavam jim moc sance od ctvrtka me ceka noha v sadre), tak pak poreferuji

Tak to mě dost zajímá, jak za ty  peníze hrajou.

Koukal jsem že na Kytarách je celkem rychle vyprodali.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,562

Re: struny a zase jen struny

m3 napsal:

Ale koukam ze maji zas skladem elixiry

 No hurá... zkoušel jsem teď ty sadowsky, daddario... ale elixíry jsou prostě the best!

0 xLajků:

2,563

Re: struny a zase jen struny

pekelnik napsal:

Ale koukam ze maji zas skladem elixiry

Já jako Elixirista také čekám, ale potřebuji Extra Long Scale a ještě v pěti strunách. Na žádném českém obchodu to stále nemůžu najít, ale na Thomannovi už nabízejí i tuto variantu (4strunná sada + samostatné háčko). Snad se tedy začíná blýskat na lepší časy i pro nás pětistrunné extralongscalisty.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

2,564

Re: struny a zase jen struny

patr napsal:

(4strunná sada + samostatné háčko)

 Elixir už to vyrábí jenom takto, vícestrunné sady už nebudou.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

2,565

Re: struny a zase jen struny

pekelnik napsal:

 No hurá... zkoušel jsem teď ty sadowsky, daddario... ale elixíry jsou prostě the best!

 Zkus DR strings 50sátky lorider nerez... a budeš nadšenej. Přešel jsem na ně přes Ernibally a elixiry. Za mě perfektní!!!

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

2,566

Re: struny a zase jen struny

SMETS napsal:

Za mě perfektní!

A jak dlouho vydrží, než ztupnou?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,567

Re: struny a zase jen struny

SMETS napsal:

Zkus DR strings 50sátky lorider nerez... a budeš nadšenej

 Používal sem DR lo rider kdysi dávno, než jsem objevil kouzlo elixírů. Podle mě nevydržely příliš dlouho.

0 xLajků:

2,568

Re: struny a zase jen struny

Jo máte pravdu řekl bych, že výdrž je taková normální... Na elixiry to nemá, ale ty struny jsou opravdu fajn.

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

2,569

Re: struny a zase jen struny

Taky jsem přemýšlel, čím nahradit Elixíry na pětistrunu, jednak kvůli nedostupnosti a pak kvůli ceně...Zkoušel jsem Markbass, potahované Cleartone, na které jsem taky četl chválu, které by měly vydržet déle. Ale žádný zázrak se nekonal, u mě výdrž jako u obyčejných strun... Tak jsem si řekl, že vyzkouším struny přes Aliexpress. Prodávaj tam Elixíry, ale tady se hodně diskutovalo, že to jsou fejky. Tak jsem si koupil na vyzkoušení šest balení těchto Ernie Ballů, vyšlo mě to asi na dvojku, a i kdybych je měl každé dva měsíce měnit, tak mám na rok vystaráno...

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

2,570

Re: struny a zase jen struny

Tékys napsal:

čím nahradit Elixíry na pětistrunu, jednak kvůli nedostupnosti a pak kvůli ceně

Už to tady bylo diskutováno asi i v jiných vláknech, ale já jsem náhrad Elixirů v posledním cca 1,5 roce vyzkoušel opravdu hodně a zatím u mě stále celkem jednoznačně vítězí struny Sadowsky Blue Label Nickel (opět v 5strunné extra long scale sadě, .045 - .130T), a to prakticky ve všech důležitých parametrech (zvuk, výdrž, cena). Mimochodem, zvukově se mi hlavně háčko líbí o dost víc než to Elixirové.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

2,571

Re: struny a zase jen struny

Pokud někdo bažíte po Elixírech. Dnes jsem byl na hradecké prodejně 3D musíc a mají tam skladem  pětkové i dvě čtyřkové sady.

https://www.3dmx.cz/elixir-14777-nanoweb-long-scale-ean102293-skupM1_E23_05B.php

https://www.3dmx.cz/elixir-14077-nanoweb-long-scale-ean102284-skupM1_E23_05A.php

https://www.3dmx.cz/elixir-14202-nanoweb-long-scale-ean102288-skupM1_E23_05B.php

 

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,572

Re: struny a zase jen struny

patr napsal:
Tékys napsal:

čím nahradit Elixíry na pětistrunu, jednak kvůli nedostupnosti a pak kvůli ceně

Už to tady bylo diskutováno asi i v jiných vláknech, ale já jsem náhrad Elixirů v posledním cca 1,5 roce vyzkoušel opravdu hodně a zatím u mě stále celkem jednoznačně vítězí struny Sadowsky Blue Label Nickel (opět v 5strunné extra long scale sadě, .045 - .130T), a to prakticky ve všech důležitých parametrech (zvuk, výdrž, cena). Mimochodem, zvukově se mi hlavně háčko líbí o dost víc než to Elixirové.

Taky jsem je koupil a natáhnul. Výdrž nemůžu posoudit, protože jsem basu musel za dva týdny vrátit, nicméně do ruky byly velice příjemné - hladké jako Elixíry, což mám rád. Tím si získaly  u mě takové plus. Ale naopak to modré opředení je fakt otřesný....na sunburstu to vypadalo hrozně. Říkal jsem si,  že to vydržím a odehraju s tím koncert ale ne. Nakonec jsem vzal fix a začernil jsem to...

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

2,573

Re: struny a zase jen struny

Tékys napsal:
patr napsal:
Tékys napsal:

čím nahradit Elixíry na pětistrunu, jednak kvůli nedostupnosti a pak kvůli ceně

Už to tady bylo diskutováno asi i v jiných vláknech, ale já jsem náhrad Elixirů v posledním cca 1,5 roce vyzkoušel opravdu hodně a zatím u mě stále celkem jednoznačně vítězí struny Sadowsky Blue Label Nickel (opět v 5strunné extra long scale sadě, .045 - .130T), a to prakticky ve všech důležitých parametrech (zvuk, výdrž, cena). Mimochodem, zvukově se mi hlavně háčko líbí o dost víc než to Elixirové.

Taky jsem je koupil a natáhnul. Výdrž nemůžu posoudit, protože jsem basu musel za dva týdny vrátit, nicméně do ruky byly velice příjemné - hladké jako Elixíry, což mám rád. Tím si získaly  u mě takové plus. Ale naopak to modré opředení je fakt otřesný....na sunburstu to vypadalo hrozně. Říkal jsem si,  že to vydržím a odehraju s tím koncert ale ne. Nakonec jsem vzal fix a začernil jsem to...

Já to mám přesně opačně, protože mám modrou basu, tak Sadowsky Blue na ní vypadají skvěle.

A k tomu vtipná příhoda. Před časem jsme točili klip s písní  Modrý vlasy, kde je hned v úvodu záběr na hlavu basy (https://www.youtube.com/watch?v=Nk6C4jAqV4o).
Bohužel jsem v té době hrál ještě na Elixíry. Tož jsem se dožadoval přetočení alespoň úvpdního záběru, ale poslali mě do háje :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,574

Re: struny a zase jen struny

Dzzerza napsal:

Pokud někdo bažíte po Elixírech. ...

 

Díky za tip, jednu sadu jsem si objednal :-)

Roscoe Beck V String Bass, Fender JB V standard USA 2001, Trace Elliot AH400SMX  + T.E. 1048H + 1x15", Hocke BT70 + N112, T.E. Transit-B, T.E. Elf + 1x10" a nějaký zbytečný krabičky
0 xLajků:

2,575

Re: struny a zase jen struny

Dzzerza napsal:

Pokud někdo bažíte po Elixírech.

https://kytary.cz/elixir-14677-light-medium-long-scale/HN131996/

 

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2,576 Naposledy upravil: pekelnik (02. 01. 2023 22.09:23)

Re: struny a zase jen struny

Zkoušel už někdo?

https://www.music-city.cz/kytary/struny/pro-4strunnou-baskytaru/tvrdost-045/?filters[brand][]=Henry%27s%20Strings

0 xLajků:

2,577

Re: struny a zase jen struny

Stalo se vám taky někomu, že vám na sluníčku úplně umřely struny?
V sobotu jsme hráli na soukromé párty průběžně přes celé odpoledne a basa byly několik hodin na sluníčku.

Postupně jsem si začal všímat, že struny hrajou čím dál hůř, k večeru už byly úplně mrtvé. 

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,578

Re: struny a zase jen struny

Nn vůbec. Ale teď v tech teplech jsme měli pár akci a jak se potim vic nez normálně tak mám neskutečně špinavý struny a tak mi přijde že jsou pryč rychleji než obvykle. Ještě takový kacirsky dotaz. Píšeš soukromá akce, myl sis ruce po konzumaci pečeného prasátka? smirk

0 xLajků:

2,579

Re: struny a zase jen struny

polygon napsal:

Nn vůbec. Ale teď v tech teplech jsme měli pár akci a jak se potim vic nez normálně tak mám neskutečně špinavý struny a tak mi přijde že jsou pryč rychleji než obvykle. Ještě takový kacirsky dotaz. Píšeš soukromá akce, myl sis ruce po konzumaci pečeného prasátka? smirk

Hele budeš se divit, ale v tomhle jsem čistotnej :-)
Možná to byla shoda náhod.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2,580

Re: struny a zase jen struny

To bylo jen takove rypnuti wink ale ne každej to tak ma. Minuly tyden jsem dělal udrzbu tatikova telecastera. To neni clovek ale prase joy

0 xLajků:

2,581

Re: struny a zase jen struny

polygon napsal:

Minuly tyden jsem dělal udrzbu tatikova telecastera. To neni clovek ale prase

Taky se mi do rukou dostávají na servis zahnojené nástroje, občas je to fakt síla.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,582

Re: struny a zase jen struny

Mě spíš překvapilo, když jsme hráli v sobotu při těch horkách, jak se basa za chvílí dokázala o čtrvt tónu podladit...

 

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

2,583 Naposledy upravil: Ray Smith (31. 07. 2023 12.28:22)

Re: struny a zase jen struny

Kdyby někdo sháněl Thomastiky na Hofnera, tak tady:

https://www.chn.cz/hlazene-struny/thomastik-jazz--flat--wound-hofner-32-jf324h/

Oproti běžný krátký sadě JF324 (kde E je 106), tato sada JF324H má E 96.

Jsou dost nesehnatelný, ani Thomann je nemá, viděl jsem je snad ještě v nějakym anglickym shopu.

Thomastik je nemá ani na svým webu (!)

Na Hofneru jsem z nich nadšen, oproti klasice Pyramid líp artikulujou v basech.

POZOR! Musíte mít nástroj vyrobený v Německu, čínský mají jiný mechaniky.

Fender Jazz Bass American Standard 1997, Jolana Alexis,
Fender Jaco Pastorius Tribute Custom Shop Jazz Bass 2009,
Rickenbacker 4003 Snoglo 2013, Fender Precision 63 American Vintage 2017,
Fender Vintage Custom 1951 Precision Bass 2019, Fender Tony Franklin Fretless 2020,
Hofner Violin 500/1 RLC 63 2021, Mesa M6 Carbine Flatwound Club #3
0 xLajků:

2,584 Naposledy upravil: patr (31. 07. 2023 12.47:22)

Re: struny a zase jen struny

Ray Smith napsal:

Kdyby někdo sháněl Thomastiky na Hofnera, tak tady

Používám Thomastiky na bezpražci (konkrétně spec. roundwoundy JR345, flatwoundy JF345 jsem zrovna před týdnem natáhl, vyzkušel a zase sundal - nezalíbily se mi), na el. kontrabasu a zrovna je mám natažené i na el. kytaře a ČHN je asi jediný obchod v ČR, který je bere běžně i na prodejnu. Takže obchod ČHN je pro zájemce o Thomastiky asi nejlepší volbou.

A proč mám na bezpražci Thomastiky? Protože mají nižší tenzi než jiné srovnatelné struny (sada je nestandardních .043" - .118") pěkně mňoukají a také proto, že jsou ovinuty tenčím drátem, než běžné roundwoundy a je to tak zvukově docela roundwound, ale pocitově něco mezi flat- a round-. Mně velice vyhovují, jen by mohly být levnější.

Schecter SLS Elite-5, Warwick RockBass Infinity fretless, Aria SWB Lite; Eich T500, Warwick Gnome i; Eich 115XS, Eich 110XS, PATR 110; krabičky, ...
B&C BAND: https://www.bcband.cz, ELOTRIO: https://www.elotrio.cz, Ulrichovo náměstí: https://www.ulrichovonamesti.cz
Elixir Club #2, Flatwound Club #8
0 xLajků:

2,585

Re: struny a zase jen struny

Zdarec draci. Mam problem. Poridil jsem si sestku, co na to za struny? Moje oblíbené sadowsky na sestku nejsou. Teď jsem tam natáhl Ernie Ball ale to neni kdovijaky slagr. Mate nekdo zkusenosti s NYXL daddarii nebo se strunami Fodera? Preferuji nikl.

0 xLajků:

2,586

Re: struny a zase jen struny

polygon napsal:

Poridil jsem si sestku, co na to za struny? Moje oblíbené sadowsky na sestku nejsou.

Pak bych bral jedině Elixir.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2,587

Re: struny a zase jen struny

No když tak mas tím přemýšlím, tak to zní rozumně. 15 let jsem se tomu vyhýbal, ale myslím, ze zrovna u téhle basy by to docela dávalo smysl

0 xLajků:

2,588

Re: struny a zase jen struny

Niklové DR Sunbeams, ale už dlouho jsem je neviděl. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků: