1

Téma: Struny Ernie Ball Super Slinky Bass 5 2824

Struny Ernie Ball Super Slinky Bass 5 2824

Země původu: U.S.A.
Cena: 690,- Kč

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1fdl1esh1sag1651162n15prr4r3.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1fdl1esh1ces5d014ujhg813oh4.jpg

Popis, konstrukce, parametry

Jedná se o pětistrunnou sadu strun s ocelovým šestihranným pocínovaným jádrem a kulatým ocelovým poniklovaným opředením. Struny mají tloušťky .040" – .060" – .075" – .095" – .125", prodávají se v růžovém zataveném pokoveném plastovém obalu. Mimochodem, je zajímavé, že mnou dříve popisovaná čtyřstrunná sada 2834, která je pojmenovaná taky jako Super Slinky, a má i stejně barevný obal, má větší tloušťky .045" – .065" – .080" – .100".

Uvnitř obalu je ochranná atmosféra a výrobce slibuje, že díky ní struny budou ve stejné kondici jako v den kdy vypadly z výrobní linky. Struny jsou uvnitř vnějšího obalu baleny jednotlivě v papírových pytlících. Díky hermeticky uzavřenému obalu s inertní atmosférou je ochrana před okolními vlivy maximální. Poniklované opředení je hladké a příjemné na dotek, skoro jako Elixiry, což mám rád, jsou to z hlediska herního komfortu moc příjemné struny.

Zvuk a životnost

Tady můžu zkopírovat popis zvuku z výše jmenované sady 2834. I tyto tenčí struny mají totiž vyvážený a teplý zvuk. Nové hezky vrní a cinkají. Cinkavosti není přespříliš a když po čtrnácti dnech cinkavost zmizí, vrnivost zůstane velmi dlouho. Prvního tupnutí na struně E jsem si všiml po třech týdnech. Posléze se k tomu přidala struna A. Kupodivu struna H zůstala konkrétní z celé sady snad nejdéle, a to ji používám hodně. Mám novou baskytaru, logicky tak na ni dost hraju, prakticky denně, takže po překročení dvou měsíců od natažení jsou struny zralé na výměnu. I tak hodnotím životnost jako poměrně slušnou. Na sucho jsou struny už dosti tupé, ale na prstové hraní přes aparát/preamp je zvuk stále výborný, na slapu to samozřejmě už znát je více.

Hodnocení

Důvody k pořízení těchto struny byly tři. Nejzásadnějším byla současná nedostupnost strun Elixir. Druhý a třetí důvod jsou propojené. Chtěl jsem pod vlivem tenčích strun na jiných baskytarách zase po čase zkusit čtyřicítkovou sadu, ale nedat za ni moc peněz, kdyby mi přeci jen nesedla. Zmíněné sesterské pětačtyřicítkové Ernie Bally mě svou kvalitou nikdy nezklamaly, takže jsem sáhnul po této sadě jejíž cenu považuji za rozumnou. Čili to můžu shrnout. Výborný zvuk, skvělý herní komfort, rozumná cena, ucházející životnost. Samozřejmě k životnosti Elixirů se v současnosti žádné jiné struny ani neblíží, takže těžko zde hýřit superlativy, ale i tak považuji životnost těchto Ernie Ballů za slušnou. Jako nouzové řešení při nedostupnosti Elixirů je to příjemná alternativa.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: