1 Naposledy upravil: polygon (23. 06. 2021 14.33:39)

Téma: Humbuckery, mejdlicka atd.

Zdarec chlapy, stalo co se stát nemělo, měl jsem na seřízení basu s humbuckery a i přes léta mého odporu k těmto snimačům mě ty humbuckery zaujaly.

Chtěl bych Vás v tomhle vlákně poprosit o Vaše zkušenosti s humbuckery. Já se nemám moc o co dělit, neb s tím nemám zkušenosti. Na fóru se dá najít dost infomací o snímačích PB, JB a jednu o MM ("NEMĚNIT" blush). O tom zbytku je to takové slabší.

Co jsem tak studoval tak v zásadě máme tři typy HB. Máme tu MM, které se skládá z velkých kulatých magnetů. Potom mejdla (ano vím, že se do toho dá narvat všechno), kde se používají magnety ve tvaru dlouhých kvádříků. A potom tu máme ještě něco, čemu by se s trochou nadsázky říkat double jazz, je to dnes vidět často na Foderách atd. vyrábí to hodně Aguilar, Nordstrand atd.

Dále by mě zajímaly rozdíly mezi magnety. U singlu-pb jsem se většinou setkal s Alnico magnety, když nepočítám úplně lowcost produkci. Asi jedinou vyjimku byli DiMarzio. U tech humbuckeru je těch možností více.

A nakonec by mě zajímaly i postřehy na konkrétní výrobce. Z (skoro)našich luhů RM, Tůma (viděl jsem, že dělal nějaký ty double jazz), Kent Armstrong (ty mě zajímají hodně, včetně těch ala KS co má v nabídce). Ze zahraničních pak Delano, Bartolini, Aguilar, SD, EMG a určitě budete mít zkušenosti i s jinými smile

Doufám, že by se to mohlo tu rozjet v celkem zajímavou studnici moudrosti.

0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (23. 06. 2021 14.35:55)

Re: Humbuckery, mejdlicka atd.

polygon napsal:

Alnico magnety

Ono se toho dělá hodně. AlNiCo2, AlNiCo5, ale i keremické magnety (feritové) a dokonce i neodymové.

polygon napsal:

SBS (ty mě zajímají hodně, včetně těch ala KS co má v nabídce)

No, to máš smůlu, páč mistr Šlapák satanužel nedávno umřel.

polygon napsal:

MM ("NEMĚNIT" blush)

Přesně tak, to je svatokrádež a barbarství.

Ale třeba zrovna kdybych chtěl snímač jakože ala Music Man s co nejpodobnějším zvukem, tak rozhodně tenhle: https://nordstrandaudio.com/collections/4-string-music-man-bass-pickups/products/mm4-2-dual-coil

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Humbuckery, mejdlicka atd.

Aidamos napsal:

No, to máš smůlu, páč mistr Šlapák satanužel nedávno umřel.

Uz jsem to zmenil. Jsem rychleji psal nez myslel

0 xLajků:

4

Re: Humbuckery, mejdlicka atd.

Chtel jsem od Tumy si poridit HB ala MM,ale byl jsem odmitnut,ze dela JB a PB pouze. p.Dronski /dalsi vyrobce z CZ luhu a haju/ urcite stoji za uvahu-ten by nemel problem,nicmene jsem to ted novej snimac na MTD malinko odsunul do pozadi...

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

5

Re: Humbuckery, mejdlicka atd.

polygon napsal:

mít zkušenosti i s jinými

 mates si nechal namotat neco od Ruzicky a myslim ze ti to pochvaluje...

ondrax napsal:

Chtel jsem od Tumy si poridit HB ala MM,ale byl jsem odmitnut,ze dela JB a PB pouze

 jako futrale nebo koncepci?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

6

Re: Humbuckery, mejdlicka atd.

Aidamos napsal:

Ale třeba zrovna kdybych chtěl snímač jakože ala Music Man s co nejpodobnějším zvukem, tak rozhodně tenhle: https://nordstrandaudio.com/collections/4-string-music-man-bass-pickups/products/mm4-2-dual-coil

Ty to máš nějak naposlouchaný? Já jsem s minulou basou uvažoval o změně a dost dobře mě z toho vycházel keramickej Seymour Duncan. Ale jen tak podle youtubu. Ale Nordstrandy jsem myslím neposlouchal...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: Aidamos (24. 06. 2021 06.34:08)

Re: Humbuckery, mejdlicka atd.

joko napsal:

Ty to máš nějak naposlouchaný?

Ne, někde se to řešilo na nějakým basáckým fóru tuším. TalkBass, nebo dokonce fórum samotnýho Music Manu, nevím už. Mám ten snímač uložený v oblíbených už dost let. Ne teda, že bych uvažoval někdy o jeho výměně, to by mě ani nenapadlo. Jinak když dá do MM někdo třeba ten Nordstrand nebo SD s podobným vzhledem (velké viditelné pólové nástavce), tak to nechápu, protože není nic lepšího než originál, ale když tam někdo narve Bartolini, tak to zvracím.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Humbuckery, mejdlicka atd.

Měl jsem dlouhá léta Kent Armstrong Humbuckery (velikosti singlu) od pana Turzy na Ibaneze a byl jsem s nimi moc spokojený. Dělal tenkrát variantu tuším classic, rock a jazz nebo tak nějak. Měl jsem na jeho doporučení variantu classic, ptal jsem mě jakým stylem hraj ua co používám za techniky a když jsem mu řekl, že tak nějak od všeho něco, tak mi poradil tu classic.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

9

Re: Humbuckery, mejdlicka atd.

m3 napsal:
polygon napsal:

mít zkušenosti i s jinými

 mates si nechal namotat neco od Ruzicky a myslim ze ti to pochvaluje...

Nema taky Dronskiho?

ondrax napsal:

Chtel jsem od Tumy si poridit HB ala MM,ale byl jsem odmitnut,ze dela JB a PB pouze

 jako futrale nebo koncepci?

 

Nevim,chtel jsem MM a odpovedel ze to nedela,dal jsem to nerozebiral

 

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků: