1

Téma: EMG zapojeni

panove mam takovy problemek koupil sem si EMG aktivni snimace jeden P a druhy J  zapojeno je to klasicky kazdy ma sve volume a clona  a je to tahle pres vypinac aby se dal prepnout jeden druhy nebo oba,kdyz hraje jen jeden je to vyzdy o hodne hlasiteji nez kdyz hraji oba kde muze byt zakopany pes?

0 xLajků:

2

Re: EMG zapojeni

Ahoj, ja jsem čerpal se shémat přímo na EMG stránkách. Ale nemám tam žádný přepínač...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

3

Re: EMG zapojeni

ja nevim jak u kombinace PJ ale u myho Jazz base od cortu to dela to samy a podle me to dela to ze ty jde jakoby vic energie jen z jednoho snimace nez kdyz se rozlozi na dva... tudiz mas jakoby polovicni vykon...

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

4

Re: EMG zapojeni

Argo22 napsal:

ja nevim jak u kombinace PJ ale u myho Jazz base od cortu to dela to samy a podle me to dela to ze ty jde jakoby vic energie jen z jednoho snimace nez kdyz se rozlozi na dva... tudiz mas jakoby polovicni vykon...


to mi pride jako kravina big_smile protoze ten signal de do toho prepinace az po tom co nastavis hlasistost jednotlivejch snimacu (aspon ja to tak mam u emg aktivky) a z toho prepinace mi to de rovnou na samici a ven big_smile (aspon co sem videl big_smile)

0 xLajků:

5

Re: EMG zapojeni

tak nikdo nevi nejaky tip proc, kdyz hraji oba zaraz hraji slabeji?

0 xLajků:

6

Re: EMG zapojeni

Tak mozna reknu nejakou blbost, ale jedine, ze by se signaly ze snimacu nejak "odecitaly", pokud jsou zapojeny oba... Nejsem v tom moc odbornik... Mozna jsou spatne zacatky vynuti civek, nebo tak neco...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

7

Re: EMG zapojeni

MK napsal:

Tak mozna reknu nejakou blbost, ale jedine, ze by se signaly ze snimacu nejak "odecitaly", pokud jsou zapojeny oba... Nejsem v tom moc odbornik... Mozna jsou spatne zacatky vynuti civek, nebo tak neco...

tak jsou tu fungl nove EMG snimace tak snad by mely byt ok. kazdy zvlast hraje ok, ale zaraz to proste spadne niz

0 xLajků:

8

Re: EMG zapojeni

Je jedno, jestli jsou nove, pokud je jeden zapojeny naopak, vytvoris neco jako velky humbucker... nic jineho me nenapada. Ja to mam zapojene primo pres potaky na jack vse je ok.

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

9

Re: EMG zapojeni

ja nemelo blbosti... kdyz prece na jazz basu vytavis jen krkac tak to hraje hlasiteji nez kdyz mas oba...

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

10

Re: EMG zapojeni

Argo22 napsal:

kdyz prece na jazz basu vytavis jen krkac tak to hraje hlasiteji nez kdyz mas oba...

Bullshit...

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

11

Re: EMG zapojeni

Argo22 napsal:

kdyz prece na jazz basu vytavis jen krkac tak to hraje hlasiteji nez kdyz mas oba...

NE NE NE!!

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

12

Re: EMG zapojeni

no me to teda dela.....

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Lukáš (30. 01. 2011 17.42:53)

Re: EMG zapojeni

Mě teda samotnej krkáč hraje taky hlasitějc než oba singly dohromady.. a zapojený to mám podle schématu  smile pravda ale je, že ten singl u kobylky je slabší než přední

0 xLajků:

14

Re: EMG zapojeni

tak ono to bude asi tím že kmitání struny u krku je daleko větší než kmit struny u kobyky, proto ten dojem že krkáč hraje hlasitejc

0 xLajků:

15

Re: EMG zapojeni

fedeer napsal:

tak ono to bude asi tím že kmitání struny u krku je daleko větší než kmit struny u kobyky, proto ten dojem že krkáč hraje hlasitejc

Konečně rozumnej názor, který by mohl být řešení smile konec OT big_smile

0 xLajků:

16

Re: EMG zapojeni

Bude ho to chtít taky asi zapustit níž, nebo snímač u kobylky naopak přiblížit víc ke strunám.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: EMG zapojeni

kdo tomu nevěří at si udělá pokus s gumpu ud trenek,argo vem gumu z trenek natáhni ju mezy nohy stolu a brnkni na ni uprostřed vykmit jak prase a hlasitější zvuk,ted brnkni poblíž jedné z noh,je jedno jestli pravé ,nebo levé, vykmit menčí hlasitost menčí ton ostřejší,a se strunou je to stejné,snímač snímá to co struna dělá

0 xLajků:

18

Re: EMG zapojeni

U správně seřízený basy se s poměrem snímačů mění jen barva tónu, ne hlasitost.

0 xLajků:

19

Re: EMG zapojeni

tak jasne ja to hodil jen do placu ze to mam takhle no....

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

20

Re: EMG zapojeni

Zdravím, nepatří to úplně do tohohle tématu, ale tak nějak to souvisí se zapojením a nic lepšího za téma jsem nenašel..

Takže, mám na basce dva humbuckery, který mám v plánu napojit přez push-pull poťáky a přepínat sérivě/paralerně + ještě přepínačem mít možnost rozepnout to na dva singly - tohle mám vymyšlený už - každej snímač má svý volume a je tam jedna tónovka

vzhledem k nedostatku penízků není na push-pull poťáky, tak zatím přepínám jen kobylkovej snímač série/paraler .. ale když to zapnu do série, tak je signál z basy docela razantně vyšší než paralerně (je to zapojený správně, jen úpveˇ'n signálu je prostě vyšší)... a rád bych to přepínal do různejch písniček jinak, ale nechce se mi pořád štělovat volume, ať už na gainu preampu, nebo na baskytaře... dá se to nějak jednoduše vyřešit?...

dík za rady

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

21

Re: EMG zapojeni

Nedá, sériové zapojení je vždycky hlasitější. (Resp. nedá nijak jednoduše a levně.)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

22

Re: EMG zapojeni

seriove je to hlasitejsi pac se ti scitaji indukcnosti ale zaroven se i scita odpor na civkach takze u klasickejch Jazz bass snimacu ti spadne volume kdezto u humbacu mas 2 a 2 civky a tam ten odpor jakoby tim ze prepnes na serii snizis.... Pri parelnim zapojeni se ti ty indukcnosti snizuji ....

nejsem zadnej zkusenej ale taky umim hrat big_smile, Cort Action V - vybiranej ocividne z hodne kusu protoze hraje jako dobytek.. a Hocke BG210
0 xLajků:

23

Re: EMG zapojeni

jo, je mi jasnej princip, prostě dvě baterky v sérii - vyšší napětí... asi to vyřeším jedním pull-up poťákem navíc a udělám z něj přepínač úrovně hlasitosti :-)

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

24

Re: EMG zapojeni

tak jsem zjistil jednu věc... když jeden HB přepnu do paraleru a ten druhej je v sérii, tak se ta hlasitost toho co je v sérii sníží po tom co se vytáhne naplno ten v paraleru na stejnou úroveň jak kdyby byl v paraleru sám... takže tímhle je to v cajku a nic nebudu řešit :-)

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

25

Re: EMG zapojeni

Vidim to tu napsaný tolikrát, že mi to nedá- řiká se PARALELNÍ od slova paralela = rovnoběžka smile

0 xLajků:

26

Re: EMG zapojeni

Použiju tento topic.
Pokouším se zapojit EMG snímač precision. Myslel jsem si, že to hraje, ale chyba, včera jsem měl veliký problém, vydávalo mi torůzné zvuky a ruchy a taky to dávalo silný lupanec do aparatury-při  sepnutí kompresoru, vytažení jacku (ze zesilovače, ne z kytary smile )
Nevím co jsem udělal blbě, zkontroluju studeňáky.
Tady je diagram (obrázek3) http://www.emgpickups.com/content/wirin … -0107A.pdf
otázky: co se stane, když zapojím baterku opačně?
Co znamenají R S T na jackové samici a co to tam vede od T? To je stejné propojení jako od S?
Jak s uzemněním? Stará aktivka (Fender) byla připojena ke koylce a pak ještě k nějakému vrutu přímo do dřeva...

Omlouvám se za hloupé dotazy, ale jsem v tomto úplně mimo...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

27

Re: EMG zapojeni

aktivni snimace od EMG maji zem uz udelanou nepotreba a hlavne Nedoporucuje se vyrobcem spojovat s kobylou

0 xLajků:

28

Re: EMG zapojeni

R S T je napsano v tom navodu R jako ring, cili krouzek - v podstate zem
S jako sleeve - rukáv. cili spodni cast jacku. T jako tip cili spicka

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

29

Re: EMG zapojeni

valec1 napsal:

a hlavne Nedoporucuje se vyrobcem spojovat s kobylou

fakt? tak to odpojím díky



spider napsal:

R S T je napsano v tom navodu R jako ring, cili krouzek - v podstate zem
S jako sleeve - rukáv. cili spodni cast jacku. T jako tip cili spicka

Díky. Moc chytrý z toho ale nejsem, to se S a T spojí dohromady? Na tom nákresu to tak vypadá, to je ale nesmysl, ne?

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

30

Re: EMG zapojeni

je to stereo jack s trema bodama,jeden drat jde od napajeni od baterky, druhy je signal a jeden je zem

0 xLajků:

31

Re: EMG zapojeni

To je asi nad moje schopnosti. Buď to nevápu, nebo dělám něco špatně....pořád to dělá bordel, šumí a střílí....

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

32

Re: EMG zapojeni

jj, stereo jack. Tim druhym kanalem se zapina a vypina napajeni aktivky

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

33

Re: EMG zapojeni

Každopádně ať to zkouším  jakkoliv, tak to dává kopanec při vytažení jacku ze zesilovače. To přece nemůže dělat?

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

34

Re: EMG zapojeni

To urcite nemuze, po spravnym zapojeni by u EMG baterka nemela bejt znat, kdyz jsem to tam mel ja tak to bylo uplne tichy..

0 xLajků:

35 Naposledy upravil: Kaňour (28. 05. 2021 11.30:31)

Re: EMG zapojeni

Šmejdim tady po všech tématech a nenacházím podobné téma, tak to prdnu sem. Kdyžtak prosím o přesun do vhodnějšího vlákna.

Mám dotaz- netušíte co může způsobovat to že když na svym spectoru stáhnu obě volume na nulu, tak stejně basa slabě hraje? Všiml jsem si toho doma na ladičce, že pořád chytá signál. Ve zkušebně na vočouzenym aparátu je to i slabě slyšet. V base jsou origo EMG snímače a origo Tonepump dvoupásmová aktivka. Když se ke mě basa dostala, tak jsem na aktivce ještě snižoval gain, protože byl strašně silnej až to kreslilo zvuk. V podstatě mi to nijak nevadí, protože mutuju stejně ladičkou, ale spíš mě zajímá co to je za jev...

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

36

Re: EMG zapojeni

Kaňour: me se tohle delo na jednom gotoh potaku (pasiv JB). Vymenoval jsem potaky protoze 100let stara alpha doslouzila. Pospajel jsem to, a delalo to presne tohle. Takze bud byl potak dojebany z vyroby, nebo jsem ho nedopatrenim prihral pri pajeni zeme na kloboucek potaku (to by ale EMG nemelo nastat).

0 xLajků: