1

Téma: Brexit - DPH/Clo

Ahoj, nevíte někdo, jak je to ted s DPH/clem z VB? Především mě zajímá nákup z druhé ruky.. Myslel jsem, že i na second hand se vztahuje DPH/Clo, ale jeden tamní prodejce se mě snaží přesvědčit, že tomu tak není.. Díky!

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

2

Re: Brexit - DPH/Clo

imho to je jedno ci to je z druhej ruky alebo nie - je to "dovoz" a DPH s clom musis zaplatit

0 xLajků:

3 Naposledy upravil: eosine (19. 04. 2021 11.57:49)

Re: Brexit - DPH/Clo

Možná se to časem vyjasní, ale donedávna v tom ještě byly veliké zmatky. Kupoval jsem si v lednu něco z basschat.co.uk a pán to posílal dvakrát přes UPS, dvakrát se mu to po 3 týdnech vrátilo zpátky k němu, přesto, že měl všechny náležitosti k exportu vybavené. Vůbec tu basu nepustili přes hranice! Řešili jsme on s britským UPS, já s českým, výsledek nula. Samé výmluvy, fráze, kecy, řešení žádné. Zmatek největší... Skoor mi přišlo, že to tam někdo dělá schválně obstrukce, aby to jako bolelo, že taková neschopnost snad ani není v r. 2021 možná... ale to už je jen moje domněnka.

0 xLajků:

4

Re: Brexit - DPH/Clo

a nezapomeň, že to DPH se platí i z dopravnýho.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

5

Re: Brexit - DPH/Clo

Díky! Myslel jsem si to..problém u toho second hand zboží je, že prodejce ti nemůže odečíst britské DPH.. takže je ve výsledku zaplacené 2x (jednou v Británii, když si to koupil v obchodě první majitel a pak podruhé mnou tady v EU..) To mi přijde jako slušná díra..  

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

6

Re: Brexit - DPH/Clo

Mně přijde i paradoxní to DPH u bazarového zboží jako takové. Daň z PŘIDANÉ hodnoty?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: Brexit - DPH/Clo

Aidamos napsal:

Daň z PŘIDANÉ hodnoty

Ten název vychází z metodiky ne z obsahu. Ona je to ve skutečnosti uplně obyčejná spotřební daň.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

8

Re: Brexit - DPH/Clo

No, oni Britové až do 1.1.2021 odmítali věřit tomu, jak tvrdý Brexit jim s.Boris vyjednal smile A EU jim jejich trvdohlavost taky úplně neulehčila...
V reálu je to tak, že se opravdu clí úplně všechno oběma směry. Problém zmatků byl ani ne tak o tom, že by neměli jasný předpisy, ale o tom, že v lednu a únoru absolutně nestíhali, prostě neměli lidi, kteří by to udělali.

Ke dnešku už pár větších zásilkovek nabízí proclení a daň v rámci ceny zásilky za rozumnou cenu, ale pouze na malý balíky. Baskytara prostě musí fyzicky na celnici, kde mají k odbavení mnohem důležitější zboží a zásilkový služby to buďto mohutně zpoplatní, aby to vůbec prošlo v nějakým rozumným termínu a vyplatilo se jim se s tím srát anebo ti rovnou řeknou, že to prostě nepovezou. Můj odhad je, že do léta si v tom Britové udělají pořádek a shipmenty budou fungovat jako dřív, ovšem clo zůstane, to je bez debaty.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

9

Re: Brexit - DPH/Clo

toto je hlavny dovod preco som zacal namiesto basschatu  sledovat bässe.de big_smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

10

Re: Brexit - DPH/Clo

FilipBass napsal:

problém u toho second hand zboží je, že prodejce ti nemůže odečíst britské DPH..

 Ne, je to tak, že on ti prodá za cenu uvedenou a ani on ani ty si nemůžete DPH uplatnit, pokud teda jsi plátce DPH.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

11

Re: Brexit - DPH/Clo

FunkyMonk napsal:

bässe.de

 to je nejake divne, nepomylil si si linku?

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

12

Re: Brexit - DPH/Clo

yuro22 napsal:
FunkyMonk napsal:

bässe.de

 to je nejake divne, nepomylil si si linku?

On asi myslí https://www.bassic.de/kleinanzeigen/baesse/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

13

Re: Brexit - DPH/Clo

Atvečko napsal:

Ten název vychází z metodiky ne z obsahu. Ona je to ve skutečnosti uplně obyčejná spotřební daň.

Ahoj Atvečko, psal jsem ti zprávu ( nešlo o DPH smile ), dorazila vůbec?

Fender Jazz Bass American Standard 1997, Jolana Alexis,
Fender Jaco Pastorius Tribute Custom Shop Jazz Bass 2009,
Rickenbacker 4003 Snoglo 2013, Fender Precision 63 American Vintage 2017,
Fender Vintage Custom 1951 Precision Bass 2019, Fender Tony Franklin Fretless 2020,
Hofner Violin 500/1 RLC 63 2021, Mesa M6 Carbine Flatwound Club #3
0 xLajků:

14

Re: Brexit - DPH/Clo

Aidamos napísal(a):
yuro22 napsal:
FunkyMonk napsal:

bässe.de

 to je nejake divne, nepomylil si si linku?

On asi myslí https://www.bassic.de/kleinanzeigen/baesse/

ano, diky adame wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků: