1

Téma: MV3 Vermona, Klingenthal, NDR

Dostal se mi do rukou tento staříčký zesák - celolampa. Dávám jej do servisu a než se mi vrátí, rád bych zjistil podrobnější informace. Má někdo zkušenosti? Prý se hodí na basu, ale těch 12,5 W se mi zdá na dnešní poměry nějak málo. Navíc výstup to má do 6 Ohm - mohu použít s 4 Ohm bednou?

YAMAHA BB 735A (Dark Coffee Sunburst) | Kombo MINI CMD 121P + Box NEW YORK 151 RJ | HOTONE Ampero
0 xLajků:

2

Re: MV3 Vermona, Klingenthal, NDR

saloh napsal:

Prý se hodí na basu, ale těch 12,5 W se mi zdá na dnešní poměry nějak málo.

Záleží na tom, jak hlasitý je bubeník a kytaristé, eventuálně další spoluhráči. Měl jsem to kdysi taky, s 15" repro to hrálo moc pěkně, používal jsem to chvilku v folk-rockové kapele s decentním bubeníkem.

saloh napsal:

výstup to má do 6 Ohm - mohu použít s 4 Ohm bednou?

Ne.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: MV3 Vermona, Klingenthal, NDR

Aidamos napsal:

saloh napsal: výstup to má do 6 Ohm - mohu použít s 4 Ohm bednou? Ne.

 no u celoflašky by to teoreticky šlo používat.  Ty celolampy nejsou tak náchylné na dodržování Ohmáže...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

4

Re: MV3 Vermona, Klingenthal, NDR

Mám, používám. Do osmi v poho. Do čtyrech, podohmování obecně, je risk prostřelení po lince lampa-trafo.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

5

Re: MV3 Vermona, Klingenthal, NDR

A dá se k tomu použít repro L3060 PB - je to R.F.T. 12,5 W / 6 Ohm a asi se používalo k MV3. Jen jsem nikde nenašel bližší info, fr. rozsah, SPL apod. a jestli to můžu použít na basu k tomuto zesilovači a neodpálím ho :-)

A ještě otázka, jak jste s MV3 spokojeni po zvukové stránce?

Díky za každé info.

YAMAHA BB 735A (Dark Coffee Sunburst) | Kombo MINI CMD 121P + Box NEW YORK 151 RJ | HOTONE Ampero
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Aidamos (19. 04. 2021 18.31:03)

Re: MV3 Vermona, Klingenthal, NDR

saloh napsal:

A dá se k tomu použít repro L3060 PB - je to R.F.T. 12,5 W / 6 Ohm

Ano.

saloh napsal:

Jen jsem nikde nenašel bližší info, fr. rozsah, SPL apod.

https://www.radiomuseum.org/r/elektroge2_l3060_pb.html

saloh napsal:

A ještě otázka, jak jste s MV3 spokojeni po zvukové stránce?

Prosím Tě, co řešíš? MV3 je prakticky muzeální kousek, Ty na to chceš seriozně hrát? Proč? Jako jestli hraješ v nějakém oldskůl vintyč bandu, tak tomu rozumím, ale jinak...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: MV3 Vermona, Klingenthal, NDR

Aidamos napsal:
saloh napsal:

A dá se k tomu použít repro L3060 PB - je to R.F.T. 12,5 W / 6 Ohm

Ano.

saloh napsal:

Jen jsem nikde nenašel bližší info, fr. rozsah, SPL apod.

https://www.radiomuseum.org/r/elektroge2_l3060_pb.html

saloh napsal:

A ještě otázka, jak jste s MV3 spokojeni po zvukové stránce?

Prosím Tě, co řešíš? MV3 je prakticky muzeální kousek, Ty na to chceš seriozně hrát? Proč? Jako jestli hraješ v nějakém oldskůl vintyč bandu, tak tomu rozumím, ale jinak...

Řeším MV3 - neznám, nikdy jsem na to basu neslyšel, je to muzeální kousek - ano, to vím, Chci na to hrát? nevím, asi ne, asi to celé prodám. Ale když už to mám, proč o tom nezjistit více a nevyzkoušet?

YAMAHA BB 735A (Dark Coffee Sunburst) | Kombo MINI CMD 121P + Box NEW YORK 151 RJ | HOTONE Ampero
0 xLajků:

8

Re: MV3 Vermona, Klingenthal, NDR

Na basu se spíš používala MV2, ne? Jinak MV3 malinko modifikuje Slávek Šámal ve velkém, že je to v podstatě docela finančně nejdostupnější slušná forma legendárně dynamicky zkreslujícího se Matchless zvuku. Takže doměnka, že je to out když je to staré, není to úplně vono. Vždyť kolik studií si drží značně muzeální kousky v plně funkčním stavu (pravda většinou mikrofony, ale i originální Fendery, Marshally..) a některé na tom mají částečně postavené i jméno. Zkrátka MOJO! 

0 xLajků:

9

Re: MV3 Vermona, Klingenthal, NDR

José napsal:

Na basu se spíš používala MV2, ne?

 Ta spíš na kytaru, protože líp kreslí. MV3 kreslí bez modifikace ošklivě, tu nejde tak použít, musíš jako clean (netavíš naplno) a krabky před. To jí de.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

10

Re: MV3 Vermona, Klingenthal, NDR

litrfree napsal:

musíš jako clean (netavíš naplno) a krabky před. To jí de.

 presne takto to pouziva kamos na gitaru, hraju taky 'velmi spinavy' rocknroll

0 xLajků: