1

Téma: Coffee Custom Cabs

https://coffee-audio.com/

Znáte? Kamarád (kytarista) má kytarovou bednu a chrochtá si blahem jak to hraje. Maj v nabídce i pár basovejch kousků.

 

https://baskytara.com/img/m/844/t/p1et3uismu9qm1pcu13k6f19sco3.png

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

2

Re: Coffee Custom Cabs

Na mě působí trochu moc cirkusácky :-) 

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

3

Re: Coffee Custom Cabs

Mně se moc líbí, sleduju už delší dobu. Nikdy jsem neslyšel a nevím jak hrajou. 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

4

Re: Coffee Custom Cabs

Já na tuhle značku narazil před nedávnem díky rozhovoru na Fobia zinu: https://www.fobiazine.net/article/12208/roman-kraus-coffee-audio-konkurence-v-tomto-oboru-je-neuveritelne-velika-nicmene-ja-razim-filozofii-kdyz-je-neco-stavene-poctive-s-originalitou-a-laskou-tak-si-to-sve-misto-najde

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: litrfree (28. 01. 2021 12.20:00)

Re: Coffee Custom Cabs

Tak basová 212 je přes 900 €, normální cena za butik. Nerozporuju. Chce to fakt zkusit. Asi je téměř nemožný to potkat, nebo má to někdo?

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

6

Re: Coffee Custom Cabs

Zajímavý rozhovor s výrobcem zde:

https://www.youtube.com/watch?v=KCma6dcIkqk

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: Coffee Custom Cabs

litrfree napsal:

Tak basová 212 je přes 900 €, normální cena za butik.

 Ja som sa cez ten ich konfigurator pri 2x12 boxe vysplhal na nejakych cca 1180EUR. Paci sa mi, ze nejdu pod cenu, vazia si pracu a 'nekurvia' tym trh. Podobne aj vo vedlajsom vlakne pan Horky a jeho HOT. Tato cena sa uz pohybuje imho na urovni znaciek ako Aguilar, co je dobre. Nekupi si to hocikto a tazsie sa to asi dostane medzi ludi, ale to sa snad casom podda. Otvara sa otazka resale value ale to je zase ina tema.

0 xLajků:

8

Re: Coffee Custom Cabs

 Je to pěkný, navíc český výrobce. Znám to od kytarisů a pokud by to na basu hrálo alespoň tak dobře jako můj zvukový etalon EBS Proline 4x10, tak by to dokonce bylo i za lepší cenu a pokud bych se zase někdy vracel k dospělé bedně, tak bych by to mohla být také varianta ... 

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

9

Re: Coffee Custom Cabs

Co se týče P.Horkýho a jeho značky HOT, tak jsem se také setkal při hraní s jeho aparáty a bednama u kytaristů a je to naprostá špička ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

10

Re: Coffee Custom Cabs

Basovou používá basák teď poměrně populárních Jinjer (a kytarovou kytarista big_smile) - (tuším, že se nedávno mihli někde v poslouchacích sekcích).

0 xLajků:

11

Re: Coffee Custom Cabs

Jako, hrajou na to Komplet celí Jinjer, Browne z Monuments, Tue Madsen co dělá top severský kapely, Timfy z Hactivist.....a Glenn Fricker. big_smile Jestli má něco rád zrovna Glenn, tak to už něco znamená big_smile 

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

12

Re: Coffee Custom Cabs

Ono opřímě, Glenn je docela vtipnej, ale co dělá s basou úplně nezbožňuju..

0 xLajků:

13

Re: Coffee Custom Cabs

jasný, to byl vtip big_smile . Mě upřímně Glenna nebaví už ani poslouchat 

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

14

Re: Coffee Custom Cabs

Kofíška jsou hezký, na kytaru bych ji vzal, na basu nikoliv. Udělat basovou bednu je z mého pohledu složitější než nacpat dobrý kytarový repráky do hluboký bedny aby to trochu hrálo odspodu.

Podle mě zdaleka nedosahují Nookových basreflexových zkušeností, reprákových znalostí v tom smyslu, že řekneš jak cheš aby to hrálo a oni to udělají.

A kafe dostaneš i v Povrlech, takže já říkám NE, raději NOOKA!!!!!! innocent

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

15

Re: Coffee Custom Cabs

Přesně tak. Jejich kytarový bedny jsou OK. Některý se mi dokonce i líbí. Ale když jsem ve videu, co postnul Aidamos, slyšel jak navrhovali a stavěli (pravda, svojí první) basbednu, nevěřil jsem a nechápal. Nook je momentálně v basbednách minimálně o parník dál. Teda pokud nezohledním hmotnost. S ní to kofáčům nandává rozdílem letadlové lodi.

Godin/Ibanez  &  Zoom  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
1 xLajků:

16

Re: Coffee Custom Cabs

Kdybych si chtěl nechat postavit bednu, tak jedině od Nooka, nebo od Hockeho. Dobrá bedna za dobrou cenu. Tohle mi přijde poněkud drahé, s nejasným výsledkem a navíc se toho jen tak lehce nezbavíte...

(Já jsem ale hodně hleděl na váhu, tak mám karbonový GR Bass...)

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

17

Re: Coffee Custom Cabs

Díky vám za podporu a důvěru! Coffee to mají hezký a zmáknutý (jak výrobu, tak celkově jako značku...jsem si tak představil Maťo Mišíka na návštěvě u mě v dílně, hehe). Návrh jejich bass bedny mě pobavil. A nejvíc fakt, že nejlíp se ladí zadní basreflexy. No asi postavením ke zdi, nejlépe. Pak taky ty řeči o materiálu...jak u tý překližky (ne)hrajou ty výspravky...no já nevím, školy nemám, ale tak já bejt šířící se vlna, tak na výspravek prdím a šířím se klidně dál. Ale chápu, že v jejich případě to musejí mít hezký. Jsou to takové kousky nábytku, to mají fakt pěkně udělaný. Mě se moc líbí a je fajn, že to vzniká tady v ČR.

A nejlepší je, že mě zas připadá návrh kytarové bedny jako děsná alchymie. Zlatý Bass boxy, kde si víceméně všechno spočítáš a máš představu, co to bude dělat smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
1 xLajků:

18

Re: Coffee Custom Cabs

Nehleďme na stylově dokonale nedokonalej nátěr, hleďme na výraz hudební, hmotnost a dokonalost provedení samotné konstrukce!
Věrni zůstaneme!

0 xLajků:

19

Re: Coffee Custom Cabs

Když srovnám, co dostanu za svoje peníze u Coffee Audio nebo u Hota a například zde https://barefacedaudio.com/collections/12xn/products/big-twin?variant=13003457134650 tak za mě není o čem špekulovat, jinak zrovna tahle firma před nedávnou dobou šlápla i do kytarových beden a jejich patent https://barefacedaudio.com/products/reformer-112 kytarovou bednu posouvá o level výš oproti všem ostatním výrobcům kytarových beden.

0 xLajků:

20

Re: Coffee Custom Cabs

 Osobně jsem saturovanej starejma boxama od TE 115,210,410, hrajou parádně, ale začínám koketovat s myšlenkou menší a lehčí bedny, která uhraje H, když se rozhoupu tak první koho se budu ptát je Nook, pár bedýnek jsem mohl vyzkoušet a hrály dobře.

Vzhledově je to vážně zajímavý, ale bál bych se na to položit pivo aby na tom nebyly kolečka a při transportu bych to asi musel balit do bublinkovy folie. Ale jako součást nábytku v pokoji bych si to doved představit big_smile 

Fender Japan Jazz Bass RI 75, 50th anniversary edition
Fender Japan Precision Bass RI 62
MusicMan Stingray 4, 2EQ
Trace Elliot AH250 SMX + 1048; Trace Elliot Club #14
Music Man Club #15
0 xLajků: