1

Téma: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Ahoj všichni,potřeboval bych poradit s výběrem reprobebedny k zesilovači Eden EX300(300w).

Přemýšlím o dvou: jedna má 400w a 8ohm a jeden repro  a ta druhá 700w 4ohm a čtyři repro.Prosím o radu nemohu se rozhodnou a děkuji za každý názor.diky

0 xLajků:

2

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Takto se to nedá říct - připojit je můžeš obě a hrát to bude, to je ale tak vše. Dej konkrétní modely beden, co zvažuješ, jakou hudbu budeš hrát, jaký zvuk se ti líbí... Pak se bude dát alespoň trochu poradit, ale nejlepší je samozřejmě vyzkoušet, co ti bude sedět. 

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

3

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Tak Eden D410XLT-4ohm a nebo Eden D115XLT-8ohm

Hraju různé styly převážně rock,blues .Co by jsi vybral?děkuji kytara :elektroakustické i elektrické.

0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Aidamos (06. 01. 2021 20.35:59)

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Za mě určitě 410. Jednak větší výkonová rezerva a taky díky 4 Ohmům využiješ plný výkon zesilovače. Navíc ta 410 je hodně citlivá bedna (106 dB), takže to bude hrát fakt nahlas.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Díky za radu.Ty jsi někdy hrál na tu 410? Váží 50kg zatím bych ji zkoušel doma v bytě .Dá se na takovou bednu hrát i na nižší hlasitost bez výrazného šumu? Diky

 

0 xLajků:

6

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Já mám raději patnáctky, ale ty Adamovy argumenty mají smysl - citlivost, využití plného výkonu zesilovače. Víc plus má asi ta 410, ale já jak slyším blues, ozvěna mi říká patnáct :-) Když budeš mít možnost, vyzkoušej a uvidíš. Když ne, ber 410, je to jistota.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

7

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

hopskirk napsal:

Ty jsi někdy hrál na tu 410?

Nehrál, bral jsem to čistě podle parametrů.

hopskirk napsal:

Váží 50kg

Jen 44,4 kg wink Jo, je to dost, ale objem a plochu nenahradíš. Je to bytelná, tuhá bedna, basreflexy dopředu jsou taky rozhodně plus.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Já jsem měl před tím na tomto zesilovači E300 původně EX115-300W 4ohm 15ku ,ale prošustroval jsem ji.Teď už se nedá sehnat.Ta byla super.Škoda že ta D115XLT není se 4ohm.

0 xLajků:

9

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

No tak já vezmu tu 410ku díky za rady.Ještě jsem se chtěl zeptat na připojení, na zesilovači mám výstup jen jack a na bedně jde použít speakon i jack.Má to nějaký výrazný vlivy.Dik

0 xLajků:

10

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

hopskirk napsal:

na zesilovači mám výstup jen jack a na bedně jde použít speakon i jack.Má to nějaký výrazný vlivy.

Speakon kabely mají masívnější vodič, méně se hřeje, ale u 300 W je to asi jedno, použij slušný (krátký) kabel jack-jack a je to v pohodě.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

11

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Ok bude stačit 1M ona není nikde fotka ze zadu kde je umístěno připojení. Myslíš že to bude stačit.

0 xLajků:

12

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

https://www.edenamps.net/d410xlt.html

0 xLajků:

13

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

hopskirk napsal:

Myslíš že to bude stačit

Netuším, ale tipnul bych si, že jo. Každopádně kabel můžeš vyřešit později, ono to bude fungovat s jakýmkoli, a pak pořídíš přesně vyhovující, stejně to doma asi nebudeš tavit, tak se to o pár dní nezblázní.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Ok tak díky moc.grinningMáš recht a basům zdar.Čus

0 xLajků:

15

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

kopyto napsal:

Já mám raději patnáctky, ale ty Adamovy argumenty mají smysl - citlivost, využití plného výkonu zesilovače. Víc plus má asi ta 410, ale já jak slyším blues, ozvěna mi říká patnáct :-) Když budeš mít možnost, vyzkoušej a uvidíš. Když ne, ber 410, je to jistota.

zrovna ty xlt maj mít hodně nižších středů oproti xst, takže na 15" bych sral, bo je to skoro stejně velký, jinak ty 15" ve 4 ohmový verzi by ses pak těžko zbavoval, neni o ně takovej zájem jak o 8ohmový

0 xLajků:

16

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

hopskirk napsal:

kytara :elektroakustické i elektrické

 Ale všichni ti radí ohledně basy. Ty potřebuješ kytarovej cajk?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

17

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

radoozz napsal:
hopskirk napsal:

kytara :elektroakustické i elektrické

 Ale všichni ti radí ohledně basy. Ty potřebuješ kytarovej cajk?

Ne, to byla odpověď na to, co hraje, takže to uvedl jako spoluhráče.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: joko (07. 01. 2021 14.10:14)

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Aidamos napsal:
 
 

Jen 44,4 kg 

Já už bych takovou ledničku nikdy tahat nechtěl. Proto jsem šel cestou malého lehkého aparátu. Nejdříve jsem měl levnou sestavu NanoMark + Eden Ex112 (15.5kg dohromady) a rozhodně bych se to nebál použít na rock a blues. Teď mám dražší a ještě lehčí GR Bass AT Cube 800 (9.5kg) a jsem navýsost spokojenej. Dělají samozřejmě i 410 (16kg) a 115 (13kg), ale tam už je cena přes 40000. Nicméně jsou určitě i jiné, levnější lehčí bedny, například u Thomanna je Eich 115 400W 15 Kg. Takže já bych při výběru bedny sledoval i tenhle parametr.

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

19

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Přesně tak, váha je důležitý parametr pro nás starce :-) Moje bedny sice mají každá 22kg, ale i to se pronese, tak už taky koukám po něčem lehčím.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

20

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

veru, aj pre mna dnes uz zakladny parameter, bedna FR800 - cca 15 kg uz aj so zabudovanym koncakom, k tomu len preamp v pedalboarde,
aj to mi uz niekedy pripada moc :-)

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

21

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

No tak jsem objednal tu Ed 410-4ohm poslední ve výprodeji za velmi slušnou cenu.Možná poslední v čr prodej skončil

0 xLajků:

22

Re: Reprobox k zesilovači 300W 4-8ohm

Do jara bude v garsonce místo ledničky smile,lednička putovala na chodbu.smirkUž se na novou ledničku těším.

0 xLajků: