1 Naposledy upravil: Aidamos (09. 05. 2020 07.30:46)

Téma: VOX amPlug 2 Bass

VOX amPlug 2 Bass

Země původu: Japonsko
Cena: 1.000,- Kč

Popis, parametry, konstrukce

Tohle mě už dlouho zajímalo – kapesní sluchátkový zesilovač a cvičítko v jednom. Malinká plastová krabička o rozměrech 86×38×31 mm s integrovaným jackem, který se zasouvá přímo do nástroje, a který je navíc otočný o 180°. Kromě této basové verze firma VOX vyrábí ještě šest verzí kytarových.

Při čelním pohledu je na levém boku zapínací tlačítko. Zařízení se zapíná a vypíná delším podržením tlačítka. Při zapnutí a dostatečně nabitých bateriích se rozsvítí LED kontrolka. Ta svítí hned třemi barvami podle zvolené funkce. Funkce se volím krátkým stiskem zapínacího tlačítka, přičemž u basové verze je tou funkcí kompresor. Zelená LEDka znamená žádnou kompresi, oranžová střední kompresi a červená pak největší kompresi. Při vypnutí a zapnutí si krabička pamatuje poslední nastavení.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e7qsjosuv2u11g65mb3tbhdtd.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e7qsg2ntvnj10to1le1f2lpue4.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e7qsg2nt1tnjgnd1rul19o01eho5.jpg

Baterie jsou přístupné pod otočným jackem na zádech krabičky. Používají se dvě AAA tužkové 1,5V baterie. Měly by vydržet až 17 hodin, v případě používání bicích podkladů pak až 11 hodin.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e7qsg2ntc4auuo12lr2hb1stv6.jpg

Na pravém boku krabičky je výstup na sluchátka reprezentovaný 3,5 mm jackem. Na horní straně krabičky je 3,5 mm jack vstup AUX na externí přehrávač, dále tři otočné prvky a tlačítko.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e7qsg2nt1unam1d5s91nri1qff7.jpg

První otočný prvek VOLUME nastavuje hlasitost nástroje, druhý s nápisem TONE pak zvukovou charakteristiku, třetí popsaný VOL [TEMPO] má dvojí funkci. Ve výchozím režimu ovládá hlasitost bicích podkladů. Tempo je závislé na tlačítku RHYTHM. Toto tlačítko krátkým stiskem zapíná bicí. Tempo se pak nastaví podržením tlačítka RHYTHM a současným otáčením kolečka VOL [TEMPO]. Vzorků bicích je celkem devět, přičemž jedním z nich je klasický metronom. Tlačítko RHYTHM funguje ve čtyřech krocích, kdy tři kroky spouští bicí, čtvrtý je vypíná. Říkal jsem, že vzorů je celkem devět. Ano, 3×3. Prvním stiskem tlačítka se zapne první vzorek, ale pod ním jsou schované další dva. Ty se vyvolají současným stiskem tlačítka RHYTHM a zapínacího tlačítka.

Zvuk

Zvuk v sobě zahrnuje simulaci basového aparátu, a musím říct, že simulace je velice povedená. Velmi příjemné, měkčí zvukové podání. Stejně tak je až překvapivě použitelný kompresor. S bicími vzorky je rovněž zábava (sakra, měl bych víc hrát s metronomem). Čeho jsem si ale všiml na první zapojení, je celkem výrazný šum. Samozřejmě dá se s tím existovat, navíc nikam to člověk dál nepouští, ale šum je zkrátka nepřeslechnutelný. A zvýrazní se ještě více při vytočení ovladače TONE do vyšších hodnot. Mimochodem tento ovladač reguluje pouze výšky, basy zůstávají neměnné.

V následující ukázce s baskytarou Ernie Ball Music Man StingRay 5 je v první části čistý zvuk baskytary přímo do zvukovky, pak přes VOX amPlug Bass s ovladačem TONE ve středu, pak s úplně staženým a pak úplně naplno. Nakonec ještě s ovladačem TONE ve středu jsem nahrál ukázku zvuku bicích. Kompresor byl nastavený u všech ukázek ve střední (oranžové) poloze.

Ukázka

Hodnocení

Na takovou malou plastovou křapku, je to zařízení nadupané funkcemi. Skvělý kompresor, povedená simulace aparátu, velice nápomocné vzorky bicích, podklad si tam člověk pustí třeba z telefonu… Tím více zamrzí všudypřítomný šum. Celkově jsem ale i tak příjemně překvapen až nadšen, dříve jsem se na tohohle prcka díval s despektem, ale musím uznat, že je to velice použitelné zařízení.

Stránky výrobce: https://voxamps.com/product/amplug-2/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

2

Re: VOX amPlug 2 Bass

jojo, mám to taky a na to na co je to určený (tichý hraní/cvičení do sluchátek s metronomem) je to vyborný, používal jsem to mp3 přehávačem když jsem se učil nové songy na album, a funguje to tak skvěle., za ty prachy to můžu doporučit každému basákovi. 

0 xLajků:

3

Re: VOX amPlug 2 Bass

Nevím jestli jste to někdo zaznamenali. Vox začal dělat novou verzi. Zabudovali ladičku a udělali z toho USB zvukovou kartu.

Prozatím teda asi jenom kytarová verze. I když teda komenáře nejsou moc lichotivé...

https://www.muziker.cz/vox-amplug-i-o

 

FGN JMJ5-ASH-M SBB Surreal Blue Burst, Squier Classic Vibe '70s Jazz Bass V, Hocke 210, EBS NEO DROME, Line6 Relay G30; Zoom B3N; LD Systems MEI 1000
Momentálně v kapelách CRIONIC, www.crionic.cz, Není zač! http://www.nenizac.net/ a MOMENT, http://www.mooment.cz
0 xLajků:

4

Re: VOX amPlug 2 Bass

Dzzerza napsal:

Nevím jestli jste to někdo zaznamenali. Vox začal dělat novou verzi. Zabudovali ladičku a udělali z toho USB zvukovou kartu.

Prozatím teda asi jenom kytarová verze. I když teda komenáře nejsou moc lichotivé...

https://www.muziker.cz/vox-amplug-i-o

 

No já jsem narozdíl do spousty lidé nebyl nadšený ani z první verze. Pamatuju si to jako plastovej krám s tenkým zvukem co šuměl. S verzí dva zkušenosti nemám.

"Prsotě brumíl"
Club Trace Elliot #13
Prof. II
0 xLajků: