201

Re: Mix a mastering

Tyvole, na telefon dobrý smile)) 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

202

Re: Mix a mastering

tao-kan napsal:

Tyvole, na telefon dobrý smile)) 

Je to na více telefónů. Každej to nahrál na svůj mobil (každej několik stop zvlášť) a poslali mi to přes WhatApp. grinning Je to jen taková legrace. Jedinej já jsem basu přihrál přes zvukovku. wink

0 xLajků:

203

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
tao-kan napsal:

Tyvole, na telefon dobrý smile)) 

Je to na více telefónů. Každej to nahrál na svůj mobil (každej několik stop zvlášť) a poslali mi to přes WhatApp. grinning Je to jen taková legrace. Jedinej já jsem basu přihrál přes zvukovku. wink

big_smile Mají nokie lepší převodníky než samsungy? big_smile 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

204 Naposledy upravil: Matej (18. 04. 2020 23.12:18)

Re: Mix a mastering

Přátelé a kamarádi, kdo si hraje nezlobí. grinning Máme tu další TELEFÓNNÍ KARANTÉNNÍ SONG. innocent A jako i posledně, mi chlapci z kapely třech šdesátníků co s nimi také hraju, poslali nahrané své party na telefony a já z toho vykouzlil tuto písničku. heart_eyes Opět podotýkám, spolu jsme jí nikdy nehráli! wink Je nahraná jen tímto externím "telefónním" způsobem (krom basy a mého zpěvu). Tahle písnička je oblíbená srdcovka našeho bubeníka, ale i já k ní mám z mládí vzpomínky. No a jelikož jí ostatní kolegové z kapely moc neznají, ujal jsem se toho a dovolil jsem si jí celou nazpívat já sám. wink

https://soundcloud.com/matess-bass/jasna-paka-majolenka-cover-poprechodu-2

0 xLajků:

205 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2020 17.37:41)

Re: Mix a mastering

Přátelé a kamarádi,...potřeboval bych poradit. Ty "TELEFÓNNÍ KARANTÉNNÍ SONGY" co jsem tady dával, to byla jen taková sranda a zábava. No ale když už jsem se v tom rochnil, napadlo mě to zkusit nahrát pořádně. Takže jsem dojel k bubeníkovi, nazvučili jsme bubny do 7 stop, nahráli je, pak přehráli kytary,...jediný co zůstalo původní z tý telefónní verze je basa a můj zpěv. Celý jsem to smíchal a zmástroval. Ale už se v tom celkem zamotávám. Poslechnu to na svých Alesis SPR 100, pak na druhých sluchátkách, pak na monitorech, pak v autě,...a stále se nemůžu dobrat nějaké konečné verze. Prosím poslechnětě a písněte jak se vám to pozdává ohledně zvuku, mixu atd. Díky.wink Ještě tamm jsou teda trochu nějaký chyby a nepřesnosti co chci opravit,...v jednom místě i s tím zpěvem neintonuju,...ale to už je detail. Potřeboval bych poradit jak to hraje celkově. sunglasses

Majolénka cover

0 xLajků:

206 Naposledy upravil: Aidamos (29. 04. 2020 11.45:19)

Re: Mix a mastering

A má to vůbec u "telefonního" mixu smysl řešit? Jak jsem Ti psal i přes FB, na takovýhle rychlý věci "ze zkušebny" udělam normalizaci, hardlimiting a šmitec smile Mně to takhle, jak to je, zní v pohodě.

Jo a hele, nedají se ty Tvoje příspěvky číst. Ne snad kvůli obsahu, ale kvůli formě, respektive přenesenému formátování odkudsi přes Ctrl+C, Ctrl+V. Používám tmavé téma fóra a vypadá to tam pak takhle:

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e72ofcp8eqsd251qlh1bq7199n3.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

207

Re: Mix a mastering

Mně se to líbí :-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

208

Re: Mix a mastering

My to děláme taky, ale někdy se takhle sejít je fakt prdel. Vše na telefony bez úprav, jen normalizace 

https://youtu.be/IV-qGr_huao

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

209 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2020 17.37:16)

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:

A má to vůbec u "telefonního" mixu smysl řešit? Jak jsem Ti psal i přes FB, na takovýhle rychlý věci "ze zkušebny" udělam normalizaci, hardlimiting a šmitec smile Mně to takhle, jak to je, zní v pohodě.

 

Jsi to asi Adama nepochopil, nebo sis nepřečetl co k tomu píšu. grinning Ted už to není telefoónní song. Je to regulérní náběr,...z původního je jen můj zpěv a basa a to jsem točil i do toho telefónního songu přes zvukovku plus lampovej preamp do compu. wink  Tohle jsou chlapi,...60-desátníci co s nima blbnu. Bubeník má sice sadu slušných mikráků k nazvučení bicích a zvukovku s 8x vstup, ale moc nemají páru jak se to používá. Takže jsem se toho z dlouhé chvíle chopil a vzniklo z toho, že jestli bych jim nedopomohl k takto domácímu nahrátí CD, aby měli památku. sunglasses A jelikož jsem přímo takto nic sám nedělal,...komplet náběr kapely, mix a "mastering" a ještě abych to nazpíval, tak krom prostudování množtví tutoriálů bych se chtěl zeptat tady,...jak to kdo slyší. wink Teď mám trošku podezření, že jsem tam nandal moc basy. grinning

0 xLajků:

210 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2020 17.37:03)

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:

Jo a hele, nedají se ty Tvoje příspěvky číst. Ne snad kvůli obsahu, ale kvůli formě, respektive přenesenému formátování odkudsi přes Ctrl+C, Ctrl+V. Používám tmavé téma fóra a vypadá to tam pak takhle:

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e72ofcp8eqsd251qlh1bq7199n3.jpg

Hm,..tak teď nevím o co jde? Mám něco udělat jinak? flushed

0 xLajků:

211 Naposledy upravil: Aidamos (29. 04. 2020 12.41:54)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Jsi to asi Adama nepochopil, nebo sis nepřečetl co k tomu píšu.

No, dyž ono to není vidět wink

Matej napsal:

Ted už to není telefoónní song. Je to regulérní náběr

Jo, vím, poradil jsem si, přečetl jsem si to. Ale jak píšu:

Aidamos napsal:

rychlý věci "ze zkušebny"

Což je v zásadě i ten případ.

Matej napsal:

Hm,..tak teď nevím o co jde?

Jde o to, že tam máš vynucenou černou barvu písma, která pak na tmavě modrém podkladu fakt není vidět.

Matej napsal:

Mám něco udělat jinak?

Jo, nekopírovat to z Wordu nebo odkud, a nebo nemít v tom Wordu na písmo vynucenou ČERNOU barvu, ale AUTOMATICKOU.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

212 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2020 17.36:45)

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:

Jo, nekopírovat to z Wordu nebo odkud, a nebo nemít v tom Wordu na písmo vynucenou ČERNOU barvu, ale AUTOMATICKOU.

Hm,..ale já to z ničeho nekopíruju. Napíšu to tady do chlívku a odešlu. Tak jak to dělám už těch 15 let, nebo jak tu dlouho jsem.  neutral_face Ještě k tý nahrávce,...není to žádnej rychlej náběr. Zjednodušeně pro kdo to nečetl,..s blbnutím na telefony vzniklo, že chlapům z týhle kapely připravím CD, takže je to novej regulérní "studiovej" nábět. Tady jsem se chtěl poptat, co by se komu jevilo udělat-smíchat jinak, nebo co je slyšitelně dle někoho špatně. wink

0 xLajků:

213 Naposledy upravil: Aidamos (29. 04. 2020 17.10:10)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Hm,..ale já to z ničeho nekopíruju. Napíšu to tady do chlívku a odešlu

Tak jakoto že se Ti v půlce věty náhle změní barva písma? smirk

Matej napsal:

Ještě k tý nahrávce,...není to žádnej rychlej náběr. ... je to novej regulérní "studiovej" nábět.

"Studiový" náběr doma nebo ve zkušebně já osobně za "studiový" nepovažuju sunglasses Máte s tím nějaký ambice aby se vyplatilo to nějak víc řešit? Jinak jak píšu, mně to přijde zvukově v pohodě. Možná trochu víc ta basa, no. Určitě doporučím tenhle kanál, chceš-li se tomu víc věnovat: https://www.youtube.com/user/recordingrevolution/videos

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

214 Naposledy upravil: Štěpán Axman (29. 04. 2020 13.16:13)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Potřeboval bych poradit jak to hraje celkově.  Majolénka cover

 Nástroje i zpěv mi přijdou nabrané i zpracované naprosto v pohodě. Trošku mě (studiová sluchadla AKG K371) hned na začátku trklo do uší jak máš udělané stereo, potažmo prostor celkově. Je to všechno pěkně čitelné, jen bych možná trošku ubral ty věci co máš hozené mimo střed, nějak na mě pořád během poslechu vyskakujou. Ale nevím jak to máš řešené, takže těžko popsat čím přesně to je. A možná bych třeba o 1 až 2 db ubral na limiteru, přijde mi to už moc natlačené.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

215 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2020 17.36:29)

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:
 

Tak jakoto že se Ti v půlce věty náhle změní barva písma? smirk 

"Studiový" náběr doma nebo ve zkušebně já osobně za "studiový" nepovažuju  Máte s tím nějaký ambice aby se vyplatilo to nějak víc řešit? Jinak jak píšu, mně to přijde zvukově v pohodě. Možná trochu víc ta basa, no. Určitě doporučím tenhle kanál, chceš-li se tomu víc věnovat: https://www.youtube.com/user/recordingrevolution/videos

Já nevím,...proč se to v půlce věty náhle..... unamused Jestli mám přepnout něco tady na fóru, aby se to ostatním zobrazovalo správně, tak to nevím co. Jinak jojo,...spoustu videjí a tutoriálů o nahrávání a mixu jsem pročetl a shlédl. Odkazy na videa jsem nechtěl. Chtěl jsem, jestli by si to tu někdo třebas neposlechl na něčem slušným a nenapsal mi nějakej poznatek, co jemu osobně se tam nezdá,...tak jak to udělal tady Štěpán. wink Teď si trochu připadám, jak kdybych něco proved, ....že tady s tím obtěžuju. flushed

0 xLajků:

216 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2020 17.35:55)

Re: Mix a mastering

Štěpán Axman napsal:
 Nástroje i zpěv mi přijdou nabrané i zpracované naprosto v pohodě. Trošku mě (studiová sluchadla AKG K371) hned na začátku trklo do uší jak máš udělané stereo, potažmo prostor celkově. Je to všechno pěkně čitelné, jen bych možná trošku ubral ty věci co máš hozené mimo střed, nějak na mě pořád během poslechu vyskakujou. Ale nevím jak to máš řešené, takže těžko popsat čím přesně to je. A možná bych třeba o 1 až 2 db ubral na limiteru, přijde mi to už moc natlačené.

Hodně roztažená je zkreslená kytara,...měl jsem jí míň, ale kamarád co nahrává mi radil, abych jí trochu více roztáhl do sterea. Ale ještě jí zkusím míň, tak jak jsem jí měl. Zkusím to také více utahnout,...je pravda, že já jsem takovej, že mám rád natlačený nahrávky, ale taky to nemusí být vůbec dobře. Díky za názor. wink

0 xLajků:

217 Naposledy upravil: Aidamos (29. 04. 2020 17.11:10)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Já nevím,...proč se to v půlce věty náhle..

To taky netuším, ale chca nechca jsi to udělal, možná nechtěně, ale přece. Leda by Ti to udělali ty dva japonský bráchové Ono Seto a Samo Seto.

Matej napsal:

Jestli mám přepnout něco tady na fóru, aby se to ostatním zobrazovalo správně, tak to nevím co.

Vlez do editace příspěvků 204 a 205, označ veškerý text v příspěvku a nastav mu barvu písma "Bez barvy", ne černou. Pak se ve světlém motivu objeví automaticky černě, v tmavém automaticky bíle.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e73av9g83r41r2m15534tb2ao3.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

218 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2020 17.40:38)

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Já nevím,...proč se to v půlce věty náhle..

 

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e73av9g83r41r2m15534tb2ao3.jpg

To řeknu hnéééd nééé. grinning A to stačí jednou a už to bude defaultně nastavený pro další příspěvek, nebo to musím při každý zprávě zakliknout. disappointed

0 xLajků:

219

Re: Mix a mastering

kopyto napsal:

Mně se to líbí :-)

Díky. Já tě nějak přehlédl. wink Trošku ještě bojuju, jestli tam není moc basy,...aby pak někdo neřek "nojó, basák to míchá, tak je tam basy nahuleno". smile

0 xLajků:

220

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
kopyto napsal:

Mně se to líbí :-)

Díky. Já tě nějak přehlédl. wink Trošku ještě bojuju, jestli tam není moc basy,...aby pak někdo neřek "nojó, basák to míchá, tak je tam basy nahuleno". smile

Matěji kdyby to míchal kytarista, tak tam bude zase víc kytary - takže když si nezesílíš basu, nikdo jiný to za tebe neudělá :-)

Jinak mě se to líbí, ta basa to tam pěkně sází.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

221 Naposledy upravil: Aidamos (29. 04. 2020 18.11:35)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

A to stačí jednou a už to bude defaultně nastavený pro další příspěvek, nebo to musím při každý zprávě zakliknout.

No, když do toho nebudeš hrabat, nebo to nezkopíruješ odněkud, kde to formátování je už nastavený, tak je ta barava automatická vždycky. A koukám, ještě jsi ty dva příspěvky počínaje tímto neopravil: https://baskytara.com/post419693.html#p419693

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

222

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:
Matej napsal:

A to stačí jednou a už to bude defaultně nastavený pro další příspěvek, nebo to musím při každý zprávě zakliknout.

No, když do toho nebudeš hrabat, nebo to nezkopíruješ odněkud, kde to formátování je už nastavený, tak je ta barava automatická vždycky. A koukám, ještě jsi ty dva příspěvky počínaje tímto neopravil: https://baskytara.com/post419693.html#p419693

Adame, vůbec nevím o čem píšeš,...do čeho že se nebudu hrabat? Podle obrázku jak jsi mi sem dal, jsem zeditoval svoje poslední příspěvky,...já žádnou změnu u sebe nepoznám, takže nevím co se děje. neutral_face

0 xLajků:

223 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2020 19.01:31)

Re: Mix a mastering

Dzzerza napsal:
Matej napsal:

Matěji kdyby to míchal kytarista, tak tam bude zase víc kytary - takže když si nezesílíš basu, nikdo jiný to za tebe neudělá :-)

Jinak mě se to líbí, ta basa to tam pěkně sází.

Díky Jirko. Basu jsem si tam udělal tak trochu po svém, jelikož nikde není žádná solidní verze týhle písničky v podání Jasné Páky, podle které bych tu basu zahrál,....kde jí zpíval David Koller, tehdejší bubeník Jasný Páky-jako 17-ti letej tam začínal a tuhle písničku složil. sunglasses

0 xLajků:

224

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Podle obrázku jak jsi mi sem dal, jsem zeditoval svoje poslední příspěvky

Tak asi blbě, protože i když si je dám citovat, tak ten text je černý. Ale když si pak ten text celý OZNAČÍM a nastavím podle návodu, co jsem tam hodil, tak je to OK.

Matej napsal:

já žádnou změnu u sebe nepoznám

Tak si nahoře vlez do Profilu a v Nastavení se přepni na BassDarkResponsive a už to uvidíš.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

225

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Díky. Já tě nějak přehlédl.  Trošku ještě bojuju, jestli tam není moc basy,...aby pak někdo neřek "nojó, basák to míchá, tak je tam basy nahuleno". 

Dzzerza napsal:

Matěji kdyby to míchal kytarista, tak tam bude zase víc kytary - takže když si nezesílíš basu, nikdo jiný to za tebe neudělá :-)

 tak tak big_smile ..  nase prvni tri desky nabirali a michali kytaraci ted posledni nahravku basak big_smile  a najednou je tam konecne dost basy big_smile  .. 

 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

226

Re: Mix a mastering

za mě zvuk ok ,možná malililinko bych ubral basu,ale co nesedí ,když to poslouchám je rytmika basy.zdá se mi ,že je posunutá dozadu,....možná potřebuje jenom dorovnat stopa.

0 xLajků:

227

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Podle obrázku jak jsi mi sem dal, jsem zeditoval svoje poslední příspěvky

Tak asi blbě, protože i když si je dám citovat, tak ten text je černý. Ale když si pak ten text celý OZNAČÍM a nastavím podle návodu, co jsem tam hodil, tak je to OK.

Matej napsal:

já žádnou změnu u sebe nepoznám

Tak si nahoře vlez do Profilu a v Nastavení se přepni na BassDarkResponsive a už to uvidíš.

Hele já od velké změny používal Darkresponsive, ale tohle se mi dělo pořád, tak každý třetí příspěvek, včetně těch od tebe náhodné barvy písma černá či šedivá. Ćím to je a jak to vyřešit, nevím.. Musel jsem přejít na světlé.

0 xLajků:

228

Re: Mix a mastering

José napsal:

Hele já od velké změny používal Darkresponsive, ale tohle se mi dělo pořád, tak každý třetí příspěvek, včetně těch od tebe náhodné barvy písma černá či šedivá. Ćím to je a jak to vyřešit, nevím.. Musel jsem přejít na světlé.

Hmm, vzniká to řekl bych při kopírování textu od někud, kde je natvrdo naformátovaný, tedy ne jen jako prostý text. Já tedy ten tmavý režim používám velmi krátce, asi týden. Každopádně když se tex v příspěvku označí a nastaví se mu "žádná barva", tak by to mělo být v pořádku. On ten nový responzivní web s WYSIWYG formátováním to formátování přebírá, no sad

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

229 Naposledy upravil: Matej (29. 04. 2020 22.31:08)

Re: Mix a mastering

dantroj napsal:

když to poslouchám je rytmika basy.zdá se mi ,že je posunutá dozadu,....možná potřebuje jenom dorovnat stopa.

No ono je to regéčko,...vypadá to, že je to "za", ale není. Prošel jsem detailně skoro každou notu u basy v celým songu. Ještě jsem tam ubral trošku tu basu a spodek na kopáku. Ale to už jsou takový minimální rozdíly, že je poznám jen na referenčních Alesis SRP 100, který údajně hrajou 10Hz-30kHz. open_mouth   Majolénka now mastering 05     Už to takhle asi nechám a půjdu na další song. wink

0 xLajků:

230

Re: Mix a mastering

m3 napsal:
ted posledni nahravku basak big_smile  a najednou je tam konecne dost basy big_smile  .. 

 

Takže ty?...sunglasses Tak dej mi ňáky rady ze svých zkušeností. wink

0 xLajků:

231 Naposledy upravil: m3 (29. 04. 2020 23.59:56)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

akže ty?...sunglasses Tak dej mi ňáky rady ze svých zkušeností.

 nene big_smile ja ne big_smile ja kdyz neco micham tak to zni jak z kdyz to poslouchas prez zed big_smile takovej 60. sound z jamajske chyse big_smile mne se to libi ale vesmes sem jedinej  big_smile  tocili jsme to s Amakem smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

232

Re: Mix a mastering

m3 napsal:

  tocili jsme to s Amakem smile

S Amákem jo?...toho už jsem neviděl roky. sunglasses Ale znám ho roky,...ještě když neuměl basu ani pořádně držet. grinning

0 xLajků:

233

Re: Mix a mastering

 Hele,
proč máš celý bicí nalevo? To má bejt dojem ze zkušebny?
Jinak bych vytknul snare - skoro žádné tělo, hodně struníku, hajtka je nahoře hodně syčivá, skoro do skleněna a to samý všechny eSka ve zpěvu, mrknul bych se na master EQ.
Ale jinak mi to přijde docela vtipný smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

234 Naposledy upravil: Matej (30. 04. 2020 16.20:21)

Re: Mix a mastering

el BassTardo napsal:

 Hele,
proč máš celý bicí nalevo? To má bejt dojem ze zkušebny?
Jinak bych vytknul snare - skoro žádné tělo, hodně struníku, hajtka je nahoře hodně syčivá, skoro do skleněna a to samý všechny eSka ve zpěvu, mrknul bych se na master EQ.
Ale jinak mi to přijde docela vtipný smile

Díky za rady. wink  A vtipný ti to připadá v čem? Ono leze do pravého overhedu trochu virbl a hajtka,...bubeník - 63 letej pán před půl rokem po infakrktu, je levák, a když zahraje přechod přes tomy (v tý písničce jich tam moc není), tak jede taky jakože z prava do leva, tak to možná zní, že jsou celé bicí "ke straně". Ale kopák je uprostřed a virbl vlastně krapet v levo. Ještě zkusím master EQ na ty sykavky a s virblem si už moc víc rady nevím. Ale že nemá tělo,...nevím přesně jak to myslíš. Mě právě zas přijde, že je takovej až moc "hmotnej". Co jsem začal s tím nahráváním a hlavně mícháním, tak pitvám spousty muziky právě pro inspiraci a ve spoustě "dnešních" nahrávek, je virb tenoučkej jak oplatka,....někdy dokonce hodně podobnej jak ten takovej koncovej ocásek na kopáku, že se to úplně slejvá ještě i s hajtkou. confused No ale přes to to pak nějak zádaně funguje,...když to jsou hity co se hrajou hojně v rádiích. sunglasses

0 xLajků:

235 Naposledy upravil: Lukáš (30. 04. 2020 21.08:33)

Re: Mix a mastering

Jste dobří, jak to vzhledem ke koronasituaci zvládáte smile. Jinak nahrávky Majolenky fajn, trochu mi přijde víc "natlačená", ubral bych kompresi a rytmáku trochu chybí ve zvuku charakteristickej clap (možná to blbě popisuju,ale jako ten zvuk když štípeš dříví smile), psal to vlastně Bastardo.

0 xLajků:

236

Re: Mix a mastering

Lukáš napsal:

Jste dobří, jak to vzhledem ke koronasituaci zvládáte smile. Jinak nahrávky Majolenky fajn, trochu mi přijde víc "natlačená", ubral bych kompresi a rytmáku trochu chybí ve zvuku charakteristickej clap (možná to blbě popisuju,ale jako ten zvuk když štípeš dříví smile), psal to vlastně Bastardo.

Díky za radu. Nahrané je to každý zvlášť samozřejmě. wink Dokonce jsme tu písničku dohromady jako kapela nikdy nehráli. grinning

0 xLajků:

237

Re: Mix a mastering

Chlapci, můžete mi zas dát nějakou reakci co je tam podle vás na hovno. Doufám že ne všechno teda. laughing Si nahráváme s takovou partou starších muzikantů. Všechno dělám já,...náběry, mix a "mastering". Chlapi co to s nima hraju si chtěj udělat na starý kolena radost se songama na CD pro přátele a kamarády. wink

JOE COCKER - Unchain My Heart mastr 05

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1ease14961ec1rrg1ua15rmo205.jpg

 

0 xLajků:

238

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

můžete mi zas dát nějakou reakci co je tam podle vás na hovno

 Za mě teda rozhodně moc hi-hat a později i ride a naopak málo výrazný kopák.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

239

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Chlapci, můžete mi zas dát nějakou reakci co je tam podle vás na hovno. Doufám že ne všechno teda. laughing Si nahráváme s takovou partou starších muzikantů. Všechno dělám já,...náběry, mix a "mastering". Chlapi co to s nima hraju si chtěj udělat na starý kolena radost se songama na CD pro přátele a kamarády. wink

JOE COCKER - Unchain My Heart mastr 05

 

Na mě je to moc do ksichtu, zasadil bych to celé víc do prostoru. Nějaký pěkný room na master track by tomu rozhodně prospěl, dle mého.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

240

Re: Mix a mastering

Štěpán Axman napsal:

Na mě je to moc do ksichtu, zasadil bych to celé víc do prostoru.

+666

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

241

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

můžete mi zas dát nějakou reakci co je tam podle vás na hovno. Doufám že ne všechno teda

 Krom toho, že to strašně celý kulhá a je to totálně rozhozený je to celý jak z amplionu...

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

242

Re: Mix a mastering

Ivo napsal:

 že to strašně celý kulhá a je to totálně rozhozený

Co tím přesně myslíš?...špatně zahraný?...rytmicky? open_mouth

0 xLajků:

243 Naposledy upravil: Matej (15. 06. 2020 20.39:06)

Re: Mix a mastering

Štěpán Axman napsal:
 

Na mě je to moc do ksichtu, zasadil bych to celé víc do prostoru. Nějaký pěkný room na master track by tomu rozhodně prospěl, dle mého.

Nevím co přesně myslíš "do ksichtu"?  Do prostoru bych to zasadil, ale víc nevím jak. Zkouším různý možnosti "masteringu", ale trošku nevím. hushed Zkouším porovnávat se zvukem různých kapel, jak to udělat, jakej kopák, jakej virbl a tak, ale je to odezdi ke zdi. Třebas celej den poslouchám v práci Rockradio a Beat - nejvíc v autě, páč tam mi to hraje nejlíp a dokážu se na to soustředit,....a soustředím se jen na zvuky,...každá kapela to má úplně jinak. Někdo tupej kopák, někdo jak pytel kterej balí celej sound do basů. Někdo virbl skoro jak kopák, někdo virbl navejškovanej že ho skoro nerozeznáš od činelů,...je to tak strašně různý, že se v tom dost ztrácím. Tady jsem se snažil to udělat, jak by se to asi líbilo mě. grinning

0 xLajků:

244

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:
Matej napsal:

můžete mi zas dát nějakou reakci co je tam podle vás na hovno

 Za mě teda rozhodně moc hi-hat a později i ride a naopak málo výrazný kopák.

Zkusím ubrat. wink Ten ride jsem tam právě trochy vytáhl nad to kytarový sólo. Se mi zdálo, že je tam utopenej. grinning

0 xLajků:

245 Naposledy upravil: Matej (15. 06. 2020 22.53:51)

Re: Mix a mastering

Trošku jsem se snažil udělat něco s tím co říkáte-radíte,...je to o dost lepší. Děkuji za rady. wink Ale mrdám se s tím celý odpoledne. grinning Ještě zapracuju na celkové kompresi při "masteringu".wink

JOE COCKER - Unchain My Heart mastr 07x

0 xLajků:

246 Naposledy upravil: yuro22 (16. 06. 2020 07.10:44)

Re: Mix a mastering

Mne sa tato posledna verzia paci, ale moc Ti neporadim, ja sa len ucim mixovat.

Ak sa Ti bude chciet, tak sa pls trochu rozpis. Zaujimalo by ma napriklad
- aky pouzivas DAW
- aka je to basa, pouzite krabicky, pripadne pluginy v dawe
- aky mikrofon si pouzil na Tvoj spev, a tiez krabicky/pluginy
- bicie - s kolkymi stopami pracujes (nejake overheady na cinely?)
dik

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

247

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

je to o dost lepší

Je.

Matej napsal:

Ale mrdám se s tím celý odpoledne.

No, tak tak prostě je. Když jsem před lety míchal demo naší kapely, tak jsem na každé písničce strávil 10 hodin.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

248

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:

Když jsem před lety míchal demo naší kapely, tak jsem na každé písničce strávil 10 hodin.

 Tak jsem si to zase pustil po čase a na "amatéra" to nemáš zdaleka nějak špatné. Jasně, profi to taky zdaleka není, ale jako promo je to funkční.

Spíš bych, když to tak poslouchám, dal za uši především bubeníkovi smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

249

Re: Mix a mastering

kytaru co hraje ty vyhravky bych dal víc ... je tam utopená ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

250 Naposledy upravil: Aidamos (16. 06. 2020 11.43:30)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Ještě zapracuju na celkové kompresi při "masteringu"

Jen tak pro srandu jsem si dovolil udělat "mastering" podle sebe smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

251

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Ještě zapracuju na celkové kompresi při "masteringu"

Jen tak pro srandu jsem si dovolil udělat "mastering" podle sebe smile

Dobrý. wink Dost jsi tam přidal spodek. sunglasses

0 xLajků:

252

Re: Mix a mastering

sigi napsal:

kytaru co hraje ty vyhravky bych dal víc ... je tam utopená ...

Zkusím. wink

0 xLajků:

253 Naposledy upravil: Matej (16. 06. 2020 15.36:27)

Re: Mix a mastering

yuro22 napsal:

Mne sa tato posledna verzia paci, ale moc Ti neporadim, ja sa len ucim mixovat.

Ak sa Ti bude chciet, tak sa pls trochu rozpis. Zaujimalo by ma napriklad
- aky pouzivas DAW
- aka je to basa, pouzite krabicky, pripadne pluginy v dawe
- aky mikrofon si pouzil na Tvoj spev, a tiez krabicky/pluginy
- bicie - s kolkymi stopami pracujes (nejake overheady na cinely?)
dik

Nejsem si jistej, jestli to tu někoho zajímá. wink Celý je to jen tak pro zábavu,...abych chlapům-pětašedesátníkům co s nima hraju udělal radost. sunglasses Co jsem vždy s kapelama nahrával, tak v profi studiu. Ale vždycky mě kolem toho zajímalo víc. Toto je jen tak jakože,..."kdo si hraje nezlobí". laughing Bicí jsou nabíraný do 8 stop-8x vstup zvukovka-do Adobe Audition CC15. Sada mikráků je bubeníka,...měl je doma a nikdy s tím nepracoval. Mikráky na kopák, kotel, 2x přechody, virbl, kondenzátorovej hajtka a 2x kon.overhead. Co je to za sadu jsem moc nezkoumal,...ale nic ultra drahýho=kvalitního to nebude.  Pak basu jsem nahrál doma přes lampovej preamp rovnou do zvukovky,...krom toho kousku v začátku-ta samotná basa, je to nahraný na Sandberga California TM5. Ten kousek na začátku -samotná basa je na Jazz Bass V Deluxe USA. Pak vše ostatní je dohrané ve zkušebně. Zpěvy i kytary nabrané na kondenzátorovej Samson C1, na zpěvy clona a pop-kiler a vše dělám v Adobe Audition za použití sluchátek Alesis SRP 100 a monitory Presonus Eris E4.5 Takže naprosto banální výbava. grinning

0 xLajků:

254

Re: Mix a mastering

Matej napsal:...

Oki, tiež to tu nechcem moc spamovať,
vďaka za info!!

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

255

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Dobrý. wink Dost jsi tam přidal spodek. sunglasses

Měl jsem pocit, že je tam jich málo, a podle jiných referenčních nahrávek tomu opravdu chyběly. A trochu jsem zjemnil ty činely. Samozřejmě nakonec i komprese.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

256 Naposledy upravil: Matej (16. 06. 2020 22.16:40)

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Dobrý. wink Dost jsi tam přidal spodek. sunglasses

Měl jsem pocit, že je tam jich málo, a podle jiných referenčních nahrávek tomu opravdu chyběly. A trochu jsem zjemnil ty činely. Samozřejmě nakonec i komprese.

Ještě jsem to trochu předělal. sunglasses   ....víc už asi nedokážu. flushed

JOE COCKER - Unchain My Heart mastr X

 

0 xLajků:

257 Naposledy upravil: Štěpán Axman (17. 06. 2020 07.43:44)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
Aidamos napsal:
Matej napsal:

Dobrý. wink Dost jsi tam přidal spodek. sunglasses

Měl jsem pocit, že je tam jich málo, a podle jiných referenčních nahrávek tomu opravdu chyběly. A trochu jsem zjemnil ty činely. Samozřejmě nakonec i komprese.

Ještě jsem to trochu předělal. sunglasses   ....víc už asi nedokážu. flushed

JOE COCKER - Unchain My Heart mastr X

 

mmch, chápu, že to máš zároveň jako studijní materiál - ale proč to nedáte zmasterovat někam profíkovi?

Master stojí většinou do 500kč za skladbu, to si myslím, že není nijak převratná částka a celé by to moho být ještě o level výš. 

Natočit a smichat sami a na master dát profi. To mi přijde jako nejlepší cesta, sám to takhle dělám.

 

Nejde o to, že bys to dělal nějak extra špatně, jen někdo kdo na to má vybavení (což u masteru je narozdíl od mixu nutnost) to udělá díky tomu lépe smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

258

Re: Mix a mastering

Štěpán Axman napsal:

mmch, chápu, že to máš zároveň jako studijní materiál - ale proč to nedáte zmasterovat někam profíkovi?

Master stojí většinou do 500kč za skladbu, to si myslím, že není nijak převratná částka a celé by to moho být ještě o level výš. 

Natočit a smichat sami a na master dát profi. To mi přijde jako nejlepší cesta, sám to takhle dělám.

Nejde o to, že bys to dělal nějak extra špatně, jen někdo kdo na to má vybavení (což u masteru je narozdíl od mixu nutnost) to udělá díky tomu lépe smile

Jasně,...vím. wink Nahrával jsem ve studiích, kde se dělal i mastering,...u Dodo Doležala v Žirovnici, Zdenek Šykýř v Hostivaři (od něj to hraje ukrutněwink), ale pak jsem nahrával v různých studiích, kde jsem pak po míchačce na mastering posílal matroš Přemkovi Haasovi do Plzně (Studio PyHa),...známe se už nějakej pátek,....jeho mastering je totální luxus. wink

Ale v tomto případě to není účel. wink To jen dělám radost kamarádům, muzikantům odemě o generaci starším (kteří jsou moc fajn) a pro ně není důležitý, aby to hrálo totálně profi. Vše v jejich věku,....kdy je bubeník v loni po infartu, oni dělají výhradně jen pro svojí zábavu a pro své potěšení. Písničky nahráváme jen pro jejich známé a kamarády a pro jejich památku. Jim přijde všechno parádní,...i jen základní míchačka-oni jsou stará škola a jen koukají, jak to jejich muzicírování vlastně hraje a ohromě je to baví. grinning Takže není potřeba děoat nějaké profi počiny. Takto jak jsem udělal tu poslední verzi,...jsou z toho nadšeni a když jim to takhle bude hrát z CD, které by si chtěli udělat na památku a rozdávat kamarádům, budou spokojeni. wink 

0 xLajků:

259

Re: Mix a mastering

Štěpán Axman napsal:
Matej napsal:
Aidamos napsal:
Matej napsal:

Dobrý. wink Dost jsi tam přidal spodek. sunglasses

Měl jsem pocit, že je tam jich málo, a podle jiných referenčních nahrávek tomu opravdu chyběly. A trochu jsem zjemnil ty činely. Samozřejmě nakonec i komprese.

Ještě jsem to trochu předělal. sunglasses   ....víc už asi nedokážu. flushed

JOE COCKER - Unchain My Heart mastr X

 

mmch, chápu, že to máš zároveň jako studijní materiál - ale proč to nedáte zmasterovat někam profíkovi?

Master stojí většinou do 500kč za skladbu, to si myslím, že není nijak převratná částka a celé by to moho být ještě o level výš. 

Natočit a smichat sami a na master dát profi. To mi přijde jako nejlepší cesta, sám to takhle dělám.

 

Nejde o to, že bys to dělal nějak extra špatně, jen někdo kdo na to má vybavení (což u masteru je narozdíl od mixu nutnost) to udělá díky tomu lépe smile

Já mám neopak zkušenost, že nejlepší výsledek je, když produkční verzi smíchá a zmastruje profík. Protože není autorem, ani v té písničce nehraje, tak má odstup. 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

260

Re: Mix a mastering

tao-kan napsal:

Protože není autorem, ani v té písničce nehraje, tak má odstup. 

 good point

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

261

Re: Mix a mastering

FunkyMonk napsal:
tao-kan napsal:

Protože není autorem, ani v té písničce nehraje, tak má odstup. 

 good point

Samozřejme, když se jedná o standartnější hudební žánr, tak čím víc čerstvých uší v procesu, tím lépe.

V mém případě jde o specifičtější hraní a tak si to, po zkušenostech, už raději míchám sám, protože mám určitou konkrétní představu.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

262 Naposledy upravil: Matej (20. 06. 2020 00.25:59)

Re: Mix a mastering

yuro22 napsal:   vďaka za info!!

Kdyby někoho zajímalo jak jsem pokročil,...tak poslechněte. Docela jsem s tím pohnul myslím. wink

JOE COCKER - Unchain My Heart (full version)

0 xLajků:

263

Re: Mix a mastering

Obrovský posun oproti první verzi, hezký.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

264

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
yuro22 napsal:   vďaka za info!!

Kdyby někoho zajímalo jak jsem pokročil,...tak poslechněte. Docela jsem s tím pohnul myslím. wink

JOE COCKER - Unchain My Heart (full version)

Na staříky dost dobrý,a ten mix se povedl.

0 xLajků:

265 Naposledy upravil: Aidamos (20. 06. 2020 06.06:04)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
yuro22 napsal:   vďaka za info!!

Kdyby někoho zajímalo jak jsem pokročil,...tak poslechněte. Docela jsem s tím pohnul myslím. wink

JOE COCKER - Unchain My Heart (full version)

No sláva. Konečně to má basy a příjemný činely. I ta basa zní líp. Hodils na ni kompresor, co? Moc pěkný.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

266

Re: Mix a mastering

Aidamos napsal:
Matej napsal:
yuro22 napsal:   vďaka za info!!

Kdyby někoho zajímalo jak jsem pokročil,...tak poslechněte. Docela jsem s tím pohnul myslím. wink

JOE COCKER - Unchain My Heart (full version)

No sláva. Konečně to má basy a příjemný činely. I ta basa zní líp. Hodils na ni kompresor, co? Moc pěkný.

To už jsem měl i před tím-kompresor. Ale teď jsem to víceméně celý předělal. Lehce jsem si inspiroval CD-čkem tvojí kapely cos mi posílal,...tam máte fakt zvuk luxusní, ale to už jsem asi psal. wink Díky.

0 xLajků:

267

Re: Mix a mastering

paráda!

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

268

Re: Mix a mastering

Matěji mě to přijde na domovinu skvělé...

Skapelou jsme to teď udělali tak, že vlastně náběry jsme udělali doma a na mix jsme to paslali kámošovi, který pracuje ve waves (oni vyrábějí nějaké ty pluginy pro mixování). Problém je že umí jen hebrejsky a anglicky tak čekáme jak umixuje češtinu. No a on chtěl polat i linky kytar. Takže když nebude spokojenej s bubnama tak je trigne a když se zvukem kytar tak je reampne.

Nicméně Matěji dobrá práce rozhodně pokračuj...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

269

Re: Mix a mastering

Chlapci prosím poslechnětě,...se zase snažím něco s kapelou Popřechodu (jsou to už chlapi v letech, ale moc fajn je to s nima) něco nahrát,...smíchat a "zmastrovat". Jako i předtím, je to vše takzvaně "doma upečené". wink

Tentokrát je to cover na song - Joe Bonamassa - Drive. wink Tam pozor, písnička jako taková se rezjede až někde v 1:25 Ona ta písnička je taková,...že trvá, než se rozjede. sunglasses Kdyby někdo poslechl a pověděl jak se mu to jeví, budu vděčný. Já už jsem z toho tumpachověj jak to poslouchám furt dokola. grinning

JOE BONAMASSA - Dive (cover)

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1elqup0p15rd10pkv1k1hmg19n79.jpg

0 xLajků:

270

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Chlapci prosím poslechnětě,...se zase snažím něco s kapelou Popřechodu (jsou to už chlapi v letech, ale moc fajn je to s nima) něco nahrát,...smíchat a "zmastrovat". Jako i předtím, je to vše takzvaně "doma upečené". wink

Tentokrát je to cover na song - Joe Bonamassa - Drive. wink Tam pozor, písnička jako taková se rezjede až někde v 1:25 Ona ta písnička je taková,...že trvá, než se rozjede. sunglasses Kdyby někdo poslechl a pověděl jak se mu to jeví, budu vděčný. Já už jsem z toho tumpachověj jak to poslouchám furt dokola. grinning

JOE BONAMASSA - Dive (cover)

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1elqup0p15rd10pkv1k1hmg19n79.jpg

Na mě to působí velmi příjemně.
Možná mi do sluchátek trochu duní ve spodních frekvencích kopák, ale jinak za mě dobrá práce.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

271 Naposledy upravil: José (29. 10. 2020 22.31:11)

Re: Mix a mastering

Mně se to docela líbí, jen panorama těch přechodů je dost divná. Jsou, IMO, moc na kraji, přičamž virbl s hajtkou jsou moc na středu. Nějak to tak nepůsobí jako souprava. Celkově je tam taky dost středů, malinko přihodit kopák na basech, a (že to říkám zrovna já) ubrat basu, minimálně na středech, je tam toho s těma poměrně intenzivníma přechodama nějak moc, možná přiříznout i ty, páč když si to zmoním, tak se ty bicí vzájemně úplně frekvenčně nevejdou. Jinak ale mně brát s rezervou - já jsem toho moc nesmíchal.. 

Á koukám dzerzza má jiná sluchátka big_smile

0 xLajků:

272 Naposledy upravil: Matej (29. 10. 2020 23.01:55)

Re: Mix a mastering

José napsal:

jen panorama těch přechodů je dost divná. Jsou, IMO, moc na kraji, přičamž virbl s hajtkou jsou moc na středu.

Ono je to tak úmyslně-do té minuty a půl,...ty tomy jsou dohrávaný (ale trochu tu panoramu zavřu). wink Nějak podobně jak je to v originále od Bonamassy. Ale on to má celý takový pro mě podivný a chlapci chtěli trochu tu podivnost jakože zachovat. No je to pak pro mě oříšek jak to smíchat atd. Díky za postřehy. sunglasses

0 xLajků:

273

Re: Mix a mastering

Dzzerza napsal:

Možná mi do sluchátek trochu duní ve spodních frekvencích kopák, ale jinak za mě dobrá práce.

Díky. Ještě se na to podívám. Když ono to hraje na všem možným tak rozdílně, že se v tom už začínám trochu plácat. smile

0 xLajků:

274

Re: Mix a mastering

José napsal:

panorama těch přechodů je dost divná. Jsou, IMO, moc na kraji,

Máš pravdu,...panoramu těch tomů jsem zatáhl a je to daleko přirozenější. Díky. wink Ještě jsem ubral na těch vokálech po zpěvu a ještě něco maloučku udělal. Ale na chvíli to odložím. Už mi z toho jde hlava kolem. sunglasses

JOE BONAMASS - Drive (úprava panorama)

0 xLajků:

275 Naposledy upravil: Štěpán Axman (30. 10. 2020 06.36:41)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
José napsal:

panorama těch přechodů je dost divná. Jsou, IMO, moc na kraji,

Máš pravdu,...panoramu těch tomů jsem zatáhl a je to daleko přirozenější. Díky. wink Ještě jsem ubral na těch vokálech po zpěvu a ještě něco maloučku udělal. Ale na chvíli to odložím. Už mi z toho jde hlava kolem. sunglasses

JOE BONAMASS - Drive (úprava panorama)

Za mě mi tam predevsim chybi vic prostoru, jak jsem prave psal v tom svem vedlejsim vlakne...

je to cely hrozne "in your face", natlacene a nedycha to, jak by mohlo.

pohrat si s nekterymi nastroji a pomoci efektu "room" je zasadit vic do prostoru, vytvorit zvuku hloubku

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

276 Naposledy upravil: Matej (30. 10. 2020 06.42:00)

Re: Mix a mastering

Štěpán Axman napsal:

pohrat si s nekterymi nastroji a pomoci efektu "room" je zasadit vic do prostoru, vytvorit zvuku hloubku

To právě kdybych věděl jak. grinning Ale pokusím se. Díky. wink

0 xLajků:

277

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
Štěpán Axman napsal:

pohrat si s nekterymi nastroji a pomoci efektu "room" je zasadit vic do prostoru, vytvorit zvuku hloubku

To právě kdybych věděl jak. grinning Ale pokusím se. Díky. wink

Nevim v cem delas, nicmene vetsinou je to v sekci hall/room/reverb

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

278

Re: Mix a mastering

Štěpán Axman napsal:
Matej napsal:
Štěpán Axman napsal:

pohrat si s nekterymi nastroji a pomoci efektu "room" je zasadit vic do prostoru, vytvorit zvuku hloubku

To právě kdybych věděl jak. grinning Ale pokusím se. Díky. wink

Nevim v cem delas, nicmene vetsinou je to v sekci hall/room/reverb

Nemyslel jsem jako kde v softu najít ty funkce. Dělám va Adobe Audition CC15.  Myslel jsem spíš to, jak je a na co použít použít....? wink Například,...udělat virbl užší oplatku a dát na něj trochu nějakej hall? Ten hall na virblu na různých nahrávkách slyším. Samozřejmě na zpěv a třebas na kytaru v sóle tam je mi to jasný-přirozený, ale nevím co nechat přirozeně čistý bez efektu (jen jsem se snažil různě najít rušivé frekvence) a na co zkusit nějaký efekty atd. sunglasses

0 xLajků:

279

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
Štěpán Axman napsal:
Matej napsal:
Štěpán Axman napsal:

pohrat si s nekterymi nastroji a pomoci efektu "room" je zasadit vic do prostoru, vytvorit zvuku hloubku

To právě kdybych věděl jak. grinning Ale pokusím se. Díky. wink

Nevim v cem delas, nicmene vetsinou je to v sekci hall/room/reverb

Nemyslel jsem jako kde v softu najít ty funkce. Dělám va Adobe Audition CC15.  Myslel jsem spíš to, jak je a na co použít použít....? wink Například,...udělat virbl užší oplatku a dát na něj trochu nějakej hall? Ten hall na virblu na různých nahrávkách slyším. Samozřejmě na zpěv a třebas na kytaru v sóle tam je mi to jasný-přirozený, ale nevím co nechat přirozeně čistý bez efektu (jen jsem se snažil různě najít rušivé frekvence) a na co zkusit nějaký efekty atd. sunglasses

"Efekty" HALL, REVERB, ROOM.. pracují s prostorem. Každý pracuje jinak, tzn. dává jiný výsledek. Dají se samozřejmě i kombinovat.

Např. na housle dám hodně hallu a přitom je zasadím pomocí ROOM do prostoru nahrávky.

ROOM zjednodušeně řečeno umožňuje práci s osou vepředu-vzadu.

Je to vlastně imitace toho, když jsi dál nebo blíž od mikrofonu.

HALL (reverb/plate) spíš než se vzdálenosti od mikrfonuz pracují s dozvukem místnosti. Ale to říkám fakt VELMI zjednodušeně.

 

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

280

Re: Mix a mastering

Díky Štěpáne. wink

0 xLajků:

281

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Díky Štěpáne. wink

Jinak hall na bici spis nepouzivat... na bici je prave nejlepsi Room.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

282

Re: Mix a mastering

Štěpán Axman napsal:
Matej napsal:

Díky Štěpáne. wink

Jinak hall na bici spis nepouzivat... na bici je prave nejlepsi Room.

Štěpáne poslechni jestli je to lepší a poraď prosím? wink Ty tomy-bonga na začátku jsem dal více na střed a trochu si s nima pohrál na reverbu. Pak virbl jsem trochu "ztenčil" a taky na něj dal reverb-room (dost jsem s tím laboroval). Pak jsem si na room trochu pohrál s tou kytarou co tam hraje ty motivy a steně tam pak s vokálama po slokách. Dnes ještě dohraju vokály já a už bych to chtěl nějak "finálně" udělat. Ono kdybys viděl jak je to nahraný,...bubeník bicí doma s origo songem od Joe Bonamassy-ale má doma slušnou akustiku, kytarista nahrál kytary taktéž doma-ale dělá v DAW softech a umí to, pak druhé kytary co hraje zpěvák, jsem s ním nahrál ve zkušebně do mého noťasu a basu já doma. Ono jsou to chlapi odemě dost starší-63 let, hraju s nima asi rok a půl a je to s nima moc fajn (jsou úžasně v pohodě-to se málo kdy v kapele zažije). No a to nahrávání vznilko v podstatě při první vlně covidu jen tak aby bylo co dělat. Ale oni že jestli by to šlo,...že by si takto nahráli různé covery na CD, které si nechají vylisovat (vím, že dnes už je to přežitek), ale oni to chtějí, prostě jen tak pro potěchu a aby měli co rozdávat na "starý kolena" jak říkaj kamarádům a známým. Takže jsem se tímto navezl do starostí s tím to všechno nahrát a pak smíchat a celé to udělat. A ikdyž jsem nahrával v různých profi studijích mockrát, často i přísedící pak u mixu atd., tak sám jsem takto nikdy nic nedělal. No a jelikož to chci pro ty chlapy-dnes skěvlý kamarády udělat, sice v takto domácích podmínkách, snažím se to ale udělat co nejlépe samozřejmě. Tak proto se tu ptám takto jak blbýsek,...a vím, že je to tady asi pár lidem k smíchu. grinning Ale tak aspoň se mají čemu zasmát. Poslední dobou-už možná nějaký rok se tu stejně nic moc neděje. confused Děkuji za pozornost. sunglasses

...

JOE BONAMASSA - Drive (Cover)

0 xLajků:

283 Naposledy upravil: Štěpán Axman (31. 10. 2020 19.16:48)

Re: Mix a mastering

Ook, první dojmy, chronologicky při poslechu (na sluchátkách):

1. Tomy/perkuse na začátku už mi přijdou až příliš vlevo a především moc nahlas, hodně mají tendenci celý mix strhávat doleva

2. basu bych dal taky trošku dál do prostoru, jak je suchá tak z toho celkem trčí

3. kytary mnohem lepší

4. Výslovnost děsivá smile

5. ta parkuse na virbl na začátku z toho taky hrozně trčí, na to jak strojově je to zahrané..

6. sbory v pohodě, klidně ještě o fous do místnosti (třeba o 5%)

7. bicí jsou celé hrozně strojové, hlavně hihat by snesla ztlumit a hodit třeba trošku doprava

8. Kytary pěkné.

9. Zpěv by snesl víc natlačitt (kompresor/limiter) a zároveň trošku zahallit (plate?)

9. Overheady taky klidně víc zapustit do prostoru

 

Ale to jsou čistě moje osobní věci, které může někdo jiný slyšet úplně jinak smile

Je mi jasné, že s tím nemáte nijak velké ambice, ale když už se to dělá, proč to neudělat co nejlépe.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

284

Re: Mix a mastering

Štěpán Axman napsal:

 

Je mi jasné, že s tím nemáte nijak velké ambice, ale když už se to dělá, proč to neudělat co nejlépe.

Přesně tak. Díky. wink

0 xLajků:

285

Re: Mix a mastering

Štěpán Axman napsal:

 

2. basu bych dal taky trošku dál do prostoru, jak je suchá tak z toho celkem trčí

 

Toho se trochu bojím,...jak to mám udělat? Taky do toho šahat reverbem-room? Vůbec nevím, jak basu "dát trošku do prostoru". disappointed

0 xLajků:

286 Naposledy upravil: Matej (18. 11. 2020 22.06:46)

Re: Mix a mastering

Přátelé, tak tu mám další písničku. Jak už jsem tu uváděl,...je to kapela, co hraju s chlapama-muzikantama věku 63 let. wink Kdyby jste měl někdo chuť poslechněte a povězte, co bych udělal jinak či lépe. Opět je to nahrané vlastníma silama v domácích (pionýrských) možnostech,...vše kolem nahrávání dělám já-náběry, mix a mastering. sunglasses Písničky jim nahrávám jen tak pro jejich potěšení, aby si to mohli dát "na starý kolena jak říkají" na CD. Kdyby vás to prudilo, tak polsechněte alespoň kytarové sólo-někde od 4:00,..myslím, že to stojí za to. Kytarista,...s ním hraju už nějaký rok v různých kapelách, je vidět, že má Hladíka rád. wink Abych sem tu mp3 dostal, musel jsem jí trochu více zkomprimovat. neutral_face

 BLUE EFFECT - Rosenka (Cover)

 

0 xLajků:

287

Re: Mix a mastering

Líbí se mi to, a basa má fakt skvělý zvuk :-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

288

Re: Mix a mastering

kopyto napsal:

Líbí se mi to, a basa má fakt skvělý zvuk :-)

Díky. wink Na zvuku basy jsem zapracoval,...jak mi tu radil Lukáš. sunglasses

0 xLajků:

289 Naposledy upravil: Matej (24. 11. 2020 18.20:20)

Re: Mix a mastering

Tak jsem přemíchal tuhle věc, kterou už jsem tu jednou dával. Jak se vám to jeví dnes?...kdo by měl chuť poslechnout a říct. wink

          JOE COCKER - Unchain My Heart (cover by band Popřechodu)

0 xLajků:

290 Naposledy upravil: Matej (05. 12. 2020 14.04:38)

Re: Mix a mastering

O víkendu jsme s chlapa za kapely POPŘECHODU (parta šedesátníků, krom měgrinning) nahráli zas nějakou písničku. Kdyby někdo poslechl (což asi nepředpokládám), tak jakákoli rada k mému mixu a masteringu vítána. wink

     POPŘECHODU - Saturday Night (Cover by Twelve Bar Blues band)

0 xLajků:

291

Re: Mix a mastering

Nie som moc ukecaný, ale nedá mi to, mne sa ta vaša tvorba chlapov 50+ veľmi páči, mojich musím ukecávať aby sme občas niečo takto zbúchali (tiež 50+), chýba trochu to zdravé sebavedomie a guráž.
Za mňa skvelé a držím palce.
A aby som napísal aspoň niečo k veci - možno by som trochu rozhodil do sterea spev (viac doprava) a tú odpovedajúcu gitaru (trochu doľava), podľa mňa nemusia byť tak v strede.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

292 Naposledy upravil: Matej (03. 12. 2020 00.11:56)

Re: Mix a mastering

yuro22 napsal:

Nie som moc ukecaný, ale nedá mi to, mne sa ta vaša tvorba chlapov 50+ veľmi páči, mojich musím ukecávať aby sme občas niečo takto zbúchali (tiež 50+), chýba trochu to zdravé sebavedomie a guráž.
Za mňa skvelé a držím palce.
A aby som napísal aspoň niečo k veci - možno by som trochu rozhodil do sterea spev (viac doprava) a tú odpovedajúcu gitaru (trochu doľava), podľa mňa nemusia byť tak v strede.

Padesát je mě. grinning Jim je (bubeník, kytarista a zpěvák+druhá kytara od zpěvu) všem 63 roků a znají se od mládí. wink Já jsem s nima původně hrát nechtěl, když mě oslovili. Jsem si říkal, že to bude takový zaprděný a přecijenom jsem generačně na jinou muziku. Ale opak je pravdou. S nima si zahraju nejlíp. Nic neřešej, chtěj hlavně hrát, mají spoustu fanoušků a žijou tím jak malí kluci.  Možná jak pro člověka už není život jedno velký nekonečno, začne si to užívat. sunglasses S tou kytarou a zpěvem to zkusím. Ještě jsem ubral trochu na hajtce a virblu a link jsem pro poslech zeditoval. wink

https://baskytara.com/img/m/355/t/p1eoirie731r4n68b1n0qs6ka5n3.jpg

0 xLajků:

293 Naposledy upravil: Matej (06. 12. 2020 09.44:08)

Re: Mix a mastering

yuro22 napsal:

... mne sa ta vaša tvorba chlapov 50+ veľmi páči,...

Poslechni regéčko, který už jsem tu někdy začátkem léta dával. Celé jsem to přemíchal a přemastroval. Dnes když to poslechnu, vůbec nechápu, jak jsem to-tu první míchačku mohl považovat za ucházející. grinning Ale tak asi už to nějak i "slyším", pak lepší minitory a sluchátka a tak. Dělám to chvilku, takže vzhledem k mé minimální praxi myslím asi dobrý ne? wink Jinak tuto písničku jsem i sám nazpíval. sunglasses

POPŘECHODU - Majolénka (cover By David Koller)

0 xLajků:

294

Re: Mix a mastering

Chlapci, kdo by měl chuť si poslechnout asi můj největší "míchačskej" vrchol, tak poslechněte. S kapelou těch mých šedesátníků grinning jsme nahráli minulej víkend a já na tom dělal celej tento víkend. Jinak ti chlapi, jak už jsem tu psal,...je jim 63 roků, ale entusiasmus do hraní a čehokoli kolem kapely by se od nich mohl kde kterej o generaci i více mladší muzikant učit. Oni jsou fakt v chuti hrát a na nečem dělat neunavní. wink Proto to taky pro ně dělám-a hraju s nima. Jinak bych se mohl na každýho vyprdnout,...prosedět víkendy, hodiny a hodiny u PC s monitorama a sluchátkama na uších. sunglasses

POPŘECHODU - Rockin' in the Free World (cover by Neil Young)

0 xLajků:

295

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Chlapci, kdo by měl chuť si poslechnout asi můj největší "míchačskej" vrchol, tak poslechněte. S kapelou těch mých šedesátníků  jsme nahráli minulej víkend a já na tom dělal celej tento víkend. Jinak ti chlapi, jak už jsem tu psal,...je jim 63 roků, ale entusiasmus do hraní a čehokoli kolem kapely by se od nich mohl kde kterej o generaci i více mladší muzikant učit. Oni jsou fakt v chuti hrát a na nečem dělat neunavní.  Proto to taky pro ně dělám-a hraju s nima. Jinak bych se mohl na každýho vyprdnout,...prosedět víkendy, hodiny a hodiny u PC s monitorama a sluchátkama na uších.  POPŘECHODU - Rockin' in the Free World (cover by Neil Young)

 Mateji,

tí geriatrici majú poriadne vajcia, namiešal si to celkom fajnovo. blush

0 xLajků:

296

Re: Mix a mastering

Matej napsal:

Chlapci, kdo by měl chuť si poslechnout asi můj největší "míchačskej" vrchol, tak poslechněte. S kapelou těch mých šedesátníků grinning jsme nahráli minulej víkend a já na tom dělal celej tento víkend. Jinak ti chlapi, jak už jsem tu psal,...je jim 63 roků, ale entusiasmus do hraní a čehokoli kolem kapely by se od nich mohl kde kterej o generaci i více mladší muzikant učit. Oni jsou fakt v chuti hrát a na nečem dělat neunavní. wink Proto to taky pro ně dělám-a hraju s nima. Jinak bych se mohl na každýho vyprdnout,...prosedět víkendy, hodiny a hodiny u PC s monitorama a sluchátkama na uších. sunglasses

POPŘECHODU - Rockin' in the Free World (cover by Neil Young)

Jde poznat, že to míchal basák big_smile

Ibanez K5 2005 | Squier 40th Anniversary Vintage Edition Precision Bass
Ampeg SVT-3 Pro | Markbass Standard 104HF-4
Line 6 Hx Stomp | Line 6 Relay G50
0 xLajků:

297 Naposledy upravil: Matej (08. 12. 2020 09.25:18)

Re: Mix a mastering

JohnyFallen napsal:

Jde poznat, že to míchal basák big_smile

V čem? Myslíš, jako že by to bylo prebasovaný? open_mouth

0 xLajků:

298 Naposledy upravil: phootchice (08. 12. 2020 11.21:29)

Re: Mix a mastering

Matej napsal:
JohnyFallen napsal:

Jde poznat, že to míchal basák big_smile

V čem? Myslíš, jako že by to bylo prebasovaný? open_mouth

Mě to taky hned napadlo. Myslím, že v tomhle druhu muziky obvykle basa takhle neční. Ale vůbec mi to nevadí, poněvadž je to pěkný.

0 xLajků:

299

Re: Mix a mastering

Já si teda taky myslím, že je to přebasovaný až dost...

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

300

Re: Mix a mastering

Tékys napsal:

Já si teda taky myslím, že je to přebasovaný až dost...

Je pravda, že mi jakákoli muzika, kde je pěkně ve spodu kopák s basou a pěkně to tam tlačí od spodu, že mi je to blízký. Takže asi se to v mém pohledu, jak by to mělo hrát odráží no. grinning

0 xLajků: