1

Téma: Harley Benton precision

Jsem nějakej nalomenej... asi to bude tí kovídkem :-)

https://www.thomann.de/cz/harley_benton_enhanced_mp_4mn_natural.htm

https://www.youtube.com/watch?v=J1HF5tlLfv4&list=LLoqT1dyyGIiRpYT9a6UgmEA&index=236&ab_channel=BassTheWorld.com

názory ?

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Matej (11. 10. 2020 08.47:35)

Re: Harley Benton precision

Asi před 2 rokama jsem si pořídil pětku,...jen tak ze zvědavosti. wink  ...byla ale v nějaký akci za 7400,- kissing   https://www.thomann.de/cz/harley_benton_enhanced_mp_5eb_lake_blue.htm

Moc pěkná provedením a fakt kus pěkný basy. Provedením srovnatelný se Sandbergem. Dát do toho stejný snímače a aktiv co davaj do sandberga (celé je to vlastně kopie Sandberga), tak to bude hrát úplně stejně.grinning Snímače mi přemotal tady Milan,... https://www.facebook.com/mdpickup/   Dělá výborný snímače. wink Aktiv jsem vyměnil za Mings-ten znáš ne? U té pětky mi hodně vyhovuje širokej a placatej krk. Myslel jsem, že tu basu brzo prodám a pošlu dál, ale mám jí doma jako hlavní "cvičební" nástroj. Občas jí vezmu i na nějaký "hospodský hraní. Hraju na ní ale hlavně doma,....a nahrávám na ní ruzný kraviny. wink Viz YouTube a spol vlákno. https://baskytara.com/post422739.html#p422739  sunglasses

0 xLajků:

3

Re: Harley Benton precision

 hele to vypadá jak dospělá basa. Dobrý, jen ten hambáč u kobylky bych nerozdejchal asi, kdyby tam byl alespoň J

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

4

Re: Harley Benton precision

SMETS napsal:

 hele to vypadá jak dospělá basa. Dobrý, jen ten hambáč u kobylky bych nerozdejchal asi, kdyby tam byl alespoň J

No já to mám právě předělaný,...že z toho hambáče u kobyly mám jednocívkovej bezbrumovej (aktivní cívka ke krku) a ta zadní, tam zůstaly jen kameny. Předělal mi to právě Milan Dronski co dělá snímače. wink

0 xLajků:

5

Re: Harley Benton precision

SMETS napsal:

jen ten hambáč u kobylky bych nerozdejchal asi

Jako u každyho humbuckeru to vyřeší rozepínání ... no jsem hodně nalomenej.  Kdyby byl na bazaru, jdu do ní hned.  Ještě jsem teda váhal jestli verzi JB nebo PB, ale mám ted PB období :-)

Proč sis Mateji nechával převinout i ten splitcoil ?

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

6

Re: Harley Benton precision

Já mám starsi JB naládovaný snímačema sandberg big_smile Dřív určitě trpěli neduhama levných bas, špatný fretleveling, odlepující se binding. Zakončení pražců cajk. Tělo jasan, těžký jak prase. Tak jak je, nemá supersiroke frek. spektrum (srovnavam s jurkovicem), za to má velekopec všech středů. Nakonec na ní natahuju HEAD, což jí nedělá taoovej problém jako nějaký megacinkot. Zkrátka jako tapovací nástroj bych si ji nepořídil, jako rockovej buldozer proč ne..

0 xLajků:

7

Re: Harley Benton precision

Atvečko napsal:

Proč sis Mateji nechával převinout i ten splitcoil ?

Protože nemám rád ten zvuk té cívky blízko ke kobyle a chtěl jsem zkusit snímače od Milana Dronskiho. smirk Takže mě prostě napadlo z toho humbuckeru udělat bezbrumovej singl. Milan mi je namotal do původních pouzder. Ono na ty původní snímače ta basa nehrála špatně,...ale já si s tím rád hraju a předělávám. wink Jinak ten JB má ten humbucker dál od kobyly, takže bych původně raději taky ten JB, ale zase to provedení a tvar celého nástroje se mi líbí ten PB s humbuckerem,....a byl v tý slevě. grinning Ono ta basa by hrála parádně i live (jestliže se nestydíš za nápis Harley Bentongrinning),...ale na koncerty teď hraju hlavně na Sandberga. To je pro mě teď neskutečná palba. sunglasses

0 xLajků:

8

Re: Harley Benton precision

José napsal:

Já mám starsi JB naládovaný snímačema sandberg big_smile

Myslíš Delana?...který dáva do bas Sandberg? wink

0 xLajků:

9

Re: Harley Benton precision

Matej napsal:

jestliže se nestydíš za nápis Harley Benton

Můžu si tam dát obtisk "Fender custom shop",  nebudu za socku a ještě to bude hrát o 67,5% líp, neasi :-)

Myslím,že na to prdnu michalíka, SPB-3 a ten kobylkovej udělám rozepínací...  a uvidí se.  Počkáme co si o tom myslí jéžišek.   Jo a souhlas HB-PB je prostě hezčí než ten stejnej JB.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

10

Re: Harley Benton precision

Matej napsal:
José napsal:

Já mám starsi JB naládovaný snímačema sandberg 

Myslíš Delana?...který dáva do bas Sandberg? wink

Jop, s nejvetsi pravdepodobnosti to budou Delana, tyhle maj na sobe Sanbergovske tecky - vyhandloval jsem je kdysi od p.Kotta, krerej snad je mel jako servis sady, takze puvodem si nemuzu byt jisty. stuck_out_tongue_winking_eye

0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Matej (11. 10. 2020 19.06:17)

Re: Harley Benton precision

Atvečko napsal:
Matej napsal:

jestliže se nestydíš za nápis Harley Benton

Můžu si tam dát obtisk "Fender custom shop",  nebudu za socku a ještě to bude hrát o 67,5% líp, neasi :-)

Buď v klidu. Na hraní je to stejnak všem buřt. grinning Naopak,...kdo viděl toho Harley Bentona v tý modrý-myslím normální lidi, tak jihnul nad tím, jakou ta basa má krásnou barvu. sunglasses

0 xLajků:

12

Re: Harley Benton precision

SMETS napsal:

hele to vypadá jak dospělá basa. Dobrý, jen ten hambáč u kobylky bych nerozdejchal asi, kdyby tam byl alespoň J

 mne se tam prave libi big_smile a to otoceny P taky smile  vyhodil bych z toho aktiv big_smile a supr vec ze to ma nulak Black Tusq big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

13

Re: Harley Benton precision

https://hudba.bazos.sk/inzerat/116994510/basgitara-harley-benton-enhanced-mp-4mn-natural.php

 

jednu som si vsimol na bazari

0 xLajků:

14

Re: Harley Benton precision

MImochodem, když jsme u toho otočeného P snímače - taky vám takhle dává mnohem větší smysl?

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

15

Re: Harley Benton precision

kopyto napsal:

MImochodem, když jsme u toho otočeného P snímače - taky vám takhle dává mnohem větší smysl?

Ne.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

16

Re: Harley Benton precision

Mohl bys to rozvést? Mně právě přijde, že ty struny potom musejí být vyrovnanější, tím jak je ta část u slabších strun blíže kobyle. Precision mám, a "posílení" D a G by tam podle mě bylo fajn. Prvně jsem si toho všiml tuším na nějaké Yamaze a hned mě to zaujalo, ale konkrétní zkušenost s tímto snímačem nemám. 

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

17

Re: Harley Benton precision

Samozřejmě blíže krku, překlep.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

18

Re: Harley Benton precision

kopyto napsal:

Mohl bys to rozvést? Mně právě přijde, že ty struny potom musejí být vyrovnanější, tím jak je ta část u slabších strun blíže kobyle. Precision mám, a "posílení" D a G by tam podle mě bylo fajn. Prvně jsem si toho všiml tuším na nějaké Yamaze a hned mě to zaujalo, ale konkrétní zkušenost s tímto snímačem nemám. 

Jsou to jen takový spekulace. S vyrovnáním co se týče hlasitosti nemám žádnej problém. V zásadě ta část snímače co je blíž ke kobyle má pevnejsi a konkrétnější zvuk. A mně připadá že se to víc hodí na tenkých strunách.

Ale to je jen můj názor.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

19

Re: Harley Benton precision

Jasně, sto lidí, sto chudí. Přečetl jsem v mezičase nějaká témata na Talkbassu (zkuste hledat reverse precision pickup) a chápu pro i proti, včetně spekulace, proč to asi Leo tenkrát udělal tak, jak udělal.

Pro můj prasostyl by bylo asi lepší reverzní uložení, ale zasahovat kvůli tomu do jakékoli kytary určitě nebudu :-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Atvečko (16. 10. 2020 15.58:13)

Re: Harley Benton precision

kopyto napsal:

včetně spekulace, proč to asi Leo tenkrát udělal tak, jak udělal

Řekl bych že je to dáno stejnoi motivací, kvuli které je kobylkový snímač strata i telete natočený stejným směrem. A není to proto aby byla tenčí struna snímaná blíž kobylce ale proto a byla tlustá snímaná dál.  Nicméne hlavní duvod je, že nedokázali na magnety v řadě namotat dvě cívky :-)

https://www.bestbassgear.com/ebass/wp-content/uploads/2013/02/NJ4SE_400.jpg

 

 

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

21

Re: Harley Benton precision

kopyto napsal:

Mohl bys to rozvést? Mně právě přijde, že ty struny potom musejí být vyrovnanější, tím jak je ta část u slabších strun blíže kobyle. Precision mám, a "posílení" D a G by tam podle mě bylo fajn. Prvně jsem si toho všiml tuším na nějaké Yamaze a hned mě to zaujalo, ale konkrétní zkušenost s tímto snímačem nemám. 

U Sandberga to na tomhle typu mají stejně tak ne? A hraje to vyrovnaně a ukrutně. wink

0 xLajků:

22

Re: Harley Benton precision

Matej napsal: Sandberga to na tomhle typu mají stejně tak ne? A hraje to vyrovnaně a ukrutně. wink

Zajímavý je, že na base kde kombinují humbucker s precižnovským snímačem ho dávají reverzně. Ale když vyrobí basu pouze s precižnovským snímačem, tak ho dají standardně.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

23

Re: Harley Benton precision

Luboš napsal:
Matej napsal: Sandberga to na tomhle typu mají stejně tak ne? A hraje to vyrovnaně a ukrutně. wink

Zajímavý je, že na base kde kombinují humbucker s precižnovským snímačem ho dávají reverzně. Ale když vyrobí basu pouze s precižnovským snímačem, tak ho dají standardně.

Tak viděl jsem to tak u více bas,...ale ty Sandbergy v této kombinaci to tak mají. Pak ty Harley Benton jsou vlastně kopie Sandbergu-i s tím řešením toho nulťáku. sunglasses Jak jsem tu psal,...asi před rokem a půl jsem si pořídil toho modrýho Harley Bentona v pětce, do původních pouzder jsem si nechal přemotat snímače a basa hraje moc fajn. wink Háčko právě díky tomu snímači více ke kobyle krásně konkrétní a čitelný. wink

0 xLajků:

24

Re: Harley Benton precision

kopyto napsal:

MImochodem, když jsme u toho otočeného P snímače - taky vám takhle dává mnohem větší smysl?

 mne je to taky sympaticke vrcivejci basy a kulatejsi vejsky smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: