1 Naposledy upravil: Basomatér (25. 08. 2020 08.41:49)

Téma: Box 15" ze subbasu

Zkoušel jsem tu něco najít ale k tomu, možná blbému dotazu, nic.

Když vezmu bytelný subbas s 15", vyhodím z něj původní repro a nahradím třeba Kappou, je reálné že to bude nějak normálně fungovat? Zhruba má vnější rozměry 550x550x450mm Nebo jsou subbasy úplně jinak konstrukčně řešený a je to už v zárodku kravina. Nikdy jsem je ze vnitř neviděl. Mám možnost koupit Subbas za pár korun a tu Kappu by mi nechla kamarád. Chci to doplnit ke své 4x10. A nabízí se mi jako hodně levné řešení. Na bazaru je třeba Kustom 15" za 2000 ale na ten sem moc chvály neslyšel.  Vím, že to není nijak extrémně zajímavé téma. Spíš mě zajímalo jestli to někdo ze začínajících nezkoušel... Já se taky třeba za pár let propracuju k echt aparátu, zatím hledám takový to klasický čeký lowkostový - kozíbranou vyhnaný řešeni. :-)

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

2

Re: Box 15" ze subbasu

Subáč bude mít pro tvoje potřeby basreflex laděnej moc nízko, navíc jen tak nacpat někam nějakej koláč není úplně dobrý, protože repro v nevhodný bedně lze zničit už docela malým výkonem překročením výchylky, existujou prográmky ve kterých to lze odsimulovat. Jinak mam doma 15" carvin,kterej už nevyužívám a levně bych ho přenechal.

0 xLajků:

3

Re: Box 15" ze subbasu

Sub od PA bych pod 410 nedával - sice budeš mít slušně pokryté spodky ale na basu to není. Jestli je to dobře postavený sub, pak bude výsledek taková huňa duňa.

Jestli je to šméčko - sub za malé peníze a přitom v rozměrech co píšeš (objem pod 100litru) Tak to hrát bude blbě. Nápad s výměnou repra je určitá možnost (100litru bude ok), ale chce to dobře spočítat bassreflex k repráku. Tzn. takové hobby na hraní si se zvukem boxu. 
Konstrukčně to bude cca použitelná bedna (jen pozor na montážní otvor) ale taky asi docela těžké řešení. 

Obecně - ke 410 - jestli ti fakt nestačí - bych postavil zase 410. Se 115 jedině jestli basu nepouštíte přes PA.

Chceš-li něco univerzálního, na bazaru je Thiele kousek s EVM 15B - toho bych se nebál - dává jej i bez repra:

https://hudebnibazar.cz/bass-box-thiele-electro-voice-model-15b-s-61-v-49-h-43cm/ID324261/

Nemít doma dvě patnáctkové bedny, jdu po něm - ve sklepě mi leží dva EVM 15L ...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

4

Re: Box 15" ze subbasu

kafeacigaro napsal:

Subáč bude mít pro tvoje potřeby basreflex laděnej moc nízko, navíc jen tak nacpat někam nějakej koláč není úplně dobrý, protože repro v nevhodný bedně lze zničit už docela malým výkonem překročením výchylky, existujou prográmky ve kterých to lze odsimulovat. Jinak mam doma 15" carvin,kterej už nevyužívám a levně bych ho přenechal.

Kdyby kolega neměl zájem, tak se hlásím.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

5

Re: Box 15" ze subbasu

kafeacigaro napsal:

 protože repro v nevhodný bedně lze zničit už docela malým výkonem překročením výchylky, existujou prográmky ve kterých to lze odsimulovat. 

No to je zhruba to na co se ptám, navím mám málo fotek a ten sub buď nemá basreflex, nebo ho má v zadu. 

Máš SZ.

 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

6

Re: Box 15" ze subbasu

MartinXC napsal:

 

Obecně - ke 410 - jestli ti fakt nestačí - bych postavil zase 410. Se 115 jedině jestli basu nepouštíte přes PA.

Chceš-li něco univerzálního, na bazaru je Thiele kousek s EVM 15B - toho bych se nebál - dává jej i bez repra:

https://hudebnibazar.cz/bass-box-thiele-electro-voice-model-15b-s-61-v-49-h-43cm/ID324261/

Nemít doma dvě patnáctkové bedny, jdu po něm - ve sklepě mi leží dva EVM 15L ...

Právě že PA vůbec nemáme.... jen zpěvy přes aktivní bedny.

Na toho Thieleho jsem se díval, ale netuším co od něj vůbec čekat....

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

7

Re: Box 15" ze subbasu

Basomatér napsal:
Na toho Thieleho jsem se díval, ale netuším co od něj vůbec čekat....

Případně mám k prodeji Ampeg SVT-15E smile

Ibanez K5 2005 | Squier 40th Anniversary Vintage Edition Precision Bass
Ampeg SVT-3 Pro | Markbass Standard 104HF-4
Line 6 Hx Stomp | Line 6 Relay G50
0 xLajků:

8

Re: Box 15" ze subbasu

Basomatér napsal:

Zkoušel jsem tu něco najít ale k tomu, možná blbému dotazu, nic.

Když vezmu bytelný subbas s 15", vyhodím z něj původní repro a nahradím třeba Kappou, je reálné že to bude nějak normálně fungovat? Zhruba má vnější rozměry 550x550x450mm Nebo jsou subbasy úplně jinak konstrukčně řešený a je to už v zárodku kravina. Nikdy jsem je ze vnitř neviděl. Mám možnost koupit Subbas za pár korun a tu Kappu by mi nechla kamarád. Chci to doplnit ke své 4x10. A nabízí se mi jako hodně levné řešení. Na bazaru je třeba Kustom 15" za 2000 ale na ten sem moc chvály neslyšel.  Vím, že to není nijak extrémně zajímavé téma. Spíš mě zajímalo jestli to někdo ze začínajících nezkoušel... Já se taky třeba za pár let propracuju k echt aparátu, zatím hledám takový to klasický čeký lowkostový - kozíbranou vyhnaný řešeni. :-)

Ahoj, je to teda normální basreflexový box? A Kappa teda tahle: https://www.eminence.com/speakers/speaker-detail/?model=Kappa_15A

?

Jako...žádná sláva to asi nebude... :-) Jaký jsou rozměry basreflexu (průřez a hloubka)? Něco by se vykoumat dalo... Buď sem, nebo do SZ.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

9

Re: Box 15" ze subbasu

Nook napsal:
Basomatér napsal:

Zkoušel jsem tu něco najít ale k tomu, možná blbému dotazu, nic.

Když vezmu bytelný subbas s 15", vyhodím z něj původní repro a nahradím třeba Kappou, je reálné že to bude nějak normálně fungovat? Zhruba má vnější rozměry 550x550x450mm Nebo jsou subbasy úplně jinak konstrukčně řešený a je to už v zárodku kravina. Nikdy jsem je ze vnitř neviděl. Mám možnost koupit Subbas za pár korun a tu Kappu by mi nechla kamarád. Chci to doplnit ke své 4x10. A nabízí se mi jako hodně levné řešení. Na bazaru je třeba Kustom 15" za 2000 ale na ten sem moc chvály neslyšel.  Vím, že to není nijak extrémně zajímavé téma. Spíš mě zajímalo jestli to někdo ze začínajících nezkoušel... Já se taky třeba za pár let propracuju k echt aparátu, zatím hledám takový to klasický čeký lowkostový - kozíbranou vyhnaný řešeni. :-)

Ahoj, je to teda normální basreflexový box? A Kappa teda tahle: https://www.eminence.com/speakers/speaker-detail/?model=Kappa_15A

?

Jako...žádná sláva to asi nebude... :-) Jaký jsou rozměry basreflexu (průřez a hloubka)? Něco by se vykoumat dalo... Buď sem, nebo do SZ.

Je to tento:

https://hudba.bazos.cz/inzerat/121971458/subwoofer.php

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Nook (25. 08. 2020 20.37:27)

Re: Box 15" ze subbasu

Basomatér napsal:
Nook napsal:
Basomatér napsal:

Zkoušel jsem tu něco najít ale k tomu, možná blbému dotazu, nic.

Když vezmu bytelný subbas s 15", vyhodím z něj původní repro a nahradím třeba Kappou, je reálné že to bude nějak normálně fungovat? Zhruba má vnější rozměry 550x550x450mm Nebo jsou subbasy úplně jinak konstrukčně řešený a je to už v zárodku kravina. Nikdy jsem je ze vnitř neviděl. Mám možnost koupit Subbas za pár korun a tu Kappu by mi nechla kamarád. Chci to doplnit ke své 4x10. A nabízí se mi jako hodně levné řešení. Na bazaru je třeba Kustom 15" za 2000 ale na ten sem moc chvály neslyšel.  Vím, že to není nijak extrémně zajímavé téma. Spíš mě zajímalo jestli to někdo ze začínajících nezkoušel... Já se taky třeba za pár let propracuju k echt aparátu, zatím hledám takový to klasický čeký lowkostový - kozíbranou vyhnaný řešeni. :-)

Ahoj, je to teda normální basreflexový box? A Kappa teda tahle: https://www.eminence.com/speakers/speaker-detail/?model=Kappa_15A

?

Jako...žádná sláva to asi nebude... :-) Jaký jsou rozměry basreflexu (průřez a hloubka)? Něco by se vykoumat dalo... Buď sem, nebo do SZ.

Je to tento:

https://hudba.bazos.cz/inzerat/121971458/subwoofer.php

Aha, no, hele, 15" repro ve 350W...to mi zrovna jako bůhvíjaký sub nepřipadá...co je to za Eminenci, něco staršího? Žádná ze současných 15" nemá psaných 350W. Ale i tak mi to sedí spíš na nějakou Betu nebo Deltu a to by s přimhouřením oka šlo pro basu použít rovnou smile ... otázkou je, samozřejmě, jak to zní.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Basomatér (26. 08. 2020 16.32:12)

Re: Box 15" ze subbasu


Aha, no, hele, 15" repro ve 350W...to mi zrovna jako bůhvíjaký sub nepřipadá...co je to za Eminenci, něco staršího? Žádná ze současných 15" nemá psaných 350W. Ale i tak mi to sedí spíš na nějakou Betu nebo Deltu a to by s přimhouřením oka šlo pro basu použít rovnou smile ... otázkou je, samozřejmě, jak to zní.

To je právě ten dotaz, že abych to mohl zkusit musím ho koupit a začít experiment. Do kterého, viz předešlá debata se mi už moc nechce. Jednak cenově a hlavně ten výsledek je značně nejistý..... 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

12

Re: Box 15" ze subbasu

MartinXC napsal:

https://hudebnibazar.cz/bass-box-thiele-electro-voice-model-15b-s-61-v-49-h-43cm/ID324261/ Nemít doma dvě patnáctkové bedny, jdu po něm - ve sklepě mi leží dva EVM 15L ...

tady bych se hodne priklonil k martinovi, nez nejakym spekulacim. evm15b hraje suprove, nevim, jak je na tom ta bedna thiele, ale rozmerove je to dost blizko tomu, v cem to mam ja a hraje to uplne suprove a strci to dle me ne jednu drazsi a znackovou bednu do kapsy

0 xLajků:

13

Re: Box 15" ze subbasu

Basomatér napsal:

To je právě ten dotaz, že abych to mohl zkusit musím ho koupit a začít experiment. Do kterého, viz předešlá debata se mi už moc nechce. Jendnak cenově a hlavně ten výsledek je zančně nejistý..... 

Tvůj pud sebezáchovy ti radí dobře :-)

I když se to povede, takové věci se budeš jednou těžko zbavovat i "za odvoz". 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

14

Re: Box 15" ze subbasu

Zkusím se domluvi s kolegou na toho Carvina - viz nabídky výše. Sice je to pro mě komlikovaný na převzetí přes půl republiky. Ale nějak to snad vymyslíme.

Díky všem za rady a informace! Třeba ta diskuse pomůže i někomu jinému.... 

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků:

15

Re: Box 15" ze subbasu

Chtěl bych moc poděkovat kolegovi "kafeacigaro" za dodaný box! Sice to bylo trochu složitější s dopravou ale už je ve zkušebně a funguje sqěle!!!! 

Takže ještě jednou díky!

Tokai JB45, Harley Benton MJ-4EB, Ferda Preclů, Hocke BT130, GK NEO 121, 4X10 bastl s Celesťáky, ňáký krabičky, spousta blbejch nápadů
0 xLajků: