2,401

Re: struny a zase jen struny

Aidamos napsal:

Jsou fajn, příjemný, ale dal bych je tak maximálně na nějakou akustickou basu s piezo snímačem.

 to sem nakonec udelal big_smile ..

Aidamos napsal:

I když je pravda, že bych problém neměl ani na mém StingRayi s humbuckerem.

 ja na asatech taky ne smile dokonce jedna sada cernejch nylon labella skoncila na starem SB-2 co ma snimace ala JB a kamos co ji ma pujcenou na to nahral 2 desky a nestezoval si smile ale teda mozna jsou tam ty cinky splitle nikdy sem to nepocitoval smile 

pipa napsal:

A Elixír zemní?

 no mne na P51 docela brumily vic nez nepotozeny struny ale to uz je spousta let takze nevim jak ty vylepsene elixiry smile

Hastur napsal:

Já před nedávnem Elixíry sundal, jsou to dobrý struny, ale nějak mě nebavily. Takový všecho je OK, ale nemastný neslaný. Tak sem se vrátil zpátky k hlazenklám.

 :D ja to mam vesmes naopak na neco dam hlazenky hrozne mne bavi ale pak mi v kapele nesedi do nejake pisnicky kdy sem zvyklej ze to muzu trochu prikourit ve zvuku kdyz se opru do strun a u tech hlazek to moc nejde sad  a tak mne to nastve a zas tam vratim elixiry big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2,402

m3 napsal:
Hastur napsal:

Já před nedávnem Elixíry sundal, jsou to dobrý struny, ale nějak mě nebavily. Takový všecho je OK, ale nemastný neslaný. Tak sem se vrátil zpátky k hlazenklám.

 :D ja to mam vesmes naopak na neco dam hlazenky hrozne mne bavi ale pak mi v kapele nesedi do nejake pisnicky kdy sem zvyklej ze to muzu trochu prikourit ve zvuku kdyz se opru do strun a u tech hlazek to moc nejde sad  a tak mne to nastve a zas tam vratim elixiry big_smile

Mám to podobně. Hlazenky mě strašně baví, ale i ty moje milovaný Chromy po dvou třech měsících otupnou natolik, že na nějaké techniky, jako slap, je to prakticky nepoužitelné a i struna H přestává hrát. V tomhle se žádné struny Elixirům nevyrovnají, ty hrají prakticky po celou dobu jejich životnosti stejně. V současnosti mám Elixiry na velmi exponované base od 4.9.2019, tedy 7 měsíců a furt je ten zvuk výborný, ne tedy úplně jako na začátku, ale tak jako jiné dobré struny po třech týdnech. Asi je brzo vyměním, tak za měsíc dva, už mám koupenou novou sadu, ale tyhle hrané ještě půjdou alespoň do šuplíku, rozhodně ne do koše. Elixiry jsou drahé, a možná jsou zvukově i lepší struny (napadá mě niklové Ernie Ball), ale radši dám jednou za rok patnáct stovek za Elixiry, které budou hrát dobře celou dobu, než čtyřikrát do roka osm stovek za jiné, které budou hrát sice skvěle, ale vždycky jen měsíc.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

2,403 Naposledy upravil: Dzzerza (08. 04. 2020 14.18:10)

O strunách tady bylo napsáno mnoho, ale jsem trochu líný to pročítat komplet.

Dostal jsme chuť laborovat se zvukem. Jaké byste prosím doporučili hlazenky na pětistrunný jazzbass? Resp. on je to bývalý Matějův Squier se snímačeme N3.

Teď tam mám Elixíry a rád bych zkusil trochu "hodnější" zvuk. 

Nikdy jsme hlazenky neměl, tak je to pro mě dost neznámá. 

Případně kdybyste někdo měl ještě trochu hrající hlazenky, kterých byste se chtěli zbavit, tak za mírný obnos na tetsování beru.

Děkuji

Squier Classic Vibe '70s Jazz Bass V, EBS NEO DROME, Line6 Relay G30; Zoom B3N; LD Systems MEI 1000
Momentálně v kapelách CRIONIC, www.crionic.cz a MOMENT, http://www.mooment.cz
0 xLajků:

2,404 Naposledy upravil: Aidamos (08. 04. 2020 14.56:21)

Když vlezeš na můj profil v podpisu, tak tam je sekce recenzí STRUNY - flatwound. Jinak jestli chceš hodně hodný zvuk, tak třeba Thomastiky, jestli spíš agresivnější (v rámci hlazenek) tak D'Addario Chromes nebo Ernie Ball Group III, ty mám teď já.

0 xLajků:

2,405 Naposledy upravil: Asian Bamboo (08. 04. 2020 14.57:13)

Dzzerza napsal:

O strunách tady bylo napsáno mnoho, ale jsem trochu líný to pročítat komplet.

Dostal jsme chuť laborovat se zvukem. Jaké byste prosím doporučili hlazenky na pětistrunný jazzbass? Resp. on je to bývalý Matějův Squier se snímačeme N3.

Teď tam mám Elixíry a rád bych zkusil trochu "hodnější" zvuk. 

Nikdy jsme hlazenky neměl, tak je to pro mě dost neznámá. 

Případně kdybyste někdo měl ještě trochu hrající hlazenky, kterých byste se chtěli zbavit, tak za mírný obnos na tetsování beru.

Děkuji

Záleží, jak moc vintage chceš být. Jak píše Adam, pokud chceš moderněji znějící hlazenky, tedy více jasnosti a roundovosti, tak Ernie Ball nebo Chromes. Zvukově dost podobné, ty EB se mi více líbí pod rukou, hmatově příjemnější a trochu gumovější, né tak tuhý.

Pokud bys chtěl více thumpy sound, tak La Belly, GHS, Thomastik. La Bella super, na JB byly dobrý. Zkoušel jsem na JB i GHSky, ale nebylo to ono, ty spíš na PB. Thomastiky jsou taková kategorie pro sebe, mi moc nesedly. Jsou strašně hezky hratelný, ale já jim nefandím.

Klidně zkus Fendery, ty jsou velmi příjemný cenově a zařadil bych je někam doprostřed, mezi modernu a thumpy sound.

Pokud bys chtěl zůstat u roundů, tak takový hodný mi přijdou GHS Pressurewound, ale jdou těžko sehnat. Nyní jsem si dosti oblíbil i GHS Balanced Nickels, ty bych považoval taky za hodnější než Elixíry a moc fajn struny.

PB/JB & Eden & Soundelirium
0 xLajků:

2,406

Cauko smile

Za mna:

pre jasny pevny zvuk by som zobral Daddario Chromes,  (pozor na Hacko, na par kobylkach bol problem ze sa nechcelo zapasovat do kobylky) 

-Daddario Half rounds maju este o kusok zvuk blizsi klasickym roundom, ale pre mna ten pocit z hry bol dost neprijemny a drhli mi pod prstami 

Na prazcovej stvorke mam uz par mesiacov Dunlop flats a velka spokojnost - zvuk je velmi makky a jemny, tah maju tak akurat, struny su na dotyk prijemne klzke. 

ak chce niekto taky ten "medovy" ton tak toto je to prave

P.k.G  no.1  & P.k.G no.2 V                                     
ĎezZ B. ◘ Apollo 11                                     
Cthulhu  Wick                   
ZHT VI. Fretless           
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & Zoom B3
0 xLajků:

2,407 Naposledy upravil: Aidamos (08. 04. 2020 15.18:44)

Ještě něco mezi mě napadají Rotosoundy https://baskytara.com/topic8175 ale jsou dost drahý https://www.muziker.cz/rotosound-rs-775-ld respektive podobně jako Chromy nebo Group III. Přimlouvám se za Group III, jsou naprosto parádní, možná i lepší než Chromy, minimálně stejně dobrý, ještě jsem se nerozhodl.

0 xLajků:

2,408

Pánové děkuji všem za bleskové odpovědi.

Vidím to asi na ty EB Group III.

Squier Classic Vibe '70s Jazz Bass V, EBS NEO DROME, Line6 Relay G30; Zoom B3N; LD Systems MEI 1000
0 xLajků:

2,409

Dzzerza napsal:

Pánové děkuji všem za bleskové odpovědi.

Vidím to asi na ty EB Group III.

Dobrá volba a asi Tě naseru. Tady jsem je minulý týden koupil za 1320 kaček: https://kytary.cz/ernie-ball-2810/HN119382/ ale po registraci na Rocksteru jsou levnější a pošta je jen za 25 Kč: https://www.rockster.cz/Baskytary/Basove-struny/2810-Ernie-Ball-Flatwound-Bass-5-string-045-130

0 xLajků:

2,410

Aha, tak ovšem není moc dobrá zpráva.

Asi počkám na nějaké slevy :-)

0 xLajků:

2,411

Tak jsem si objednal ty levné hlazenky Galli od Houdka (https://www.houdek.cz/baskytary/struny-pro-baskytary/5-strunna-basova-kytara/struny-baskytarove-galli-jazz-flat.htm), bohužel se po zaplacení ukázalo, že nejsou skladem a vzhledem k situaci v Itálii (kde se vyrábí)  asi hned tak nebudou, vzal jsem ErnieBall 2816 Slinky Flatwound. Klasické kobalty od EB jsem už měl a byly super.

Při natahování nastal docela problém - ukázalo se, že H struna neprojde otvorem v kobylce, resp. nevejde se do ní opletený konec u válečku. Tož jsem to fialové omotání musel ostříhat - docele jsem trnul, aby se mi nerozpadne vinutí kolem válečku, ale zatím to drží.

Jinak první dojmy. Ten hladký materiál je pro mě hrozně zvláštní na omak. Prsty po struně kloužou, ale zvykám si.

A to nejdůležitější, zvuk. Prozatím testováno jenom doma, ale mě se to líbí.  Tupé "ačko" jsem zatím nezaznamenal.
Uvidíme jak se zvuk prosadí v kapele a jak budou struny rychle stárnout (resp. rezivět, jak píše Adama), ale zatím spokojenost. Asi jsem se stal fanouškem hlazenek :-)

0 xLajků:

2,412

Jojo, u Houdka jsem dopadl obdobně, chtěl jsem zkusit hlazenky i na pětku, a tohle mi připadalo jako levný pokus. Když jsem tedy neuspěl, šel jsem do https://www.muziker.cz/labella-760fgs-b-deep-talkin-bass-gold-flats-5-standard-45-128 - měli je za 1590, tak už se těším, až dorazí. Z videí co jsem slyšel, se mi líbily dost, tak snad to bude aspoň trochu takové i s mýma rukama :-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium club #4
Fender JB AM Deluxe V | Dean European Custom Select Fretless | Apollo Musicman Fretless | Jay Turser PB
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab
Korg DTR1000 | HOAX Compadre | Soundelirium HPF v2 & The Germ | Boss SYB-3
0 xLajků:

2,413

Dzzerza napsal:

Při natahování nastal docela problém - ukázalo se, že H struna neprojde otvorem v kobylce, resp. nevejde se do ní opletený konec u válečku.

S tím jsem měl lehkej problém i u Ernie Ball Group III na Music Manu, ale prorval jsem to.

0 xLajků:

2,414

Koncem roku jsem u pana Houdka koupil struny Galli Rock Star na doporučení a hodně chvály na internetu a Talkbassu. Používal jsem na Sivčákovi DR struny a na Musicmanovi taky super, ale vzhledem k ceně a snižující kvalitě jsem hledal co bych vyzkoušel. Zelené EB jsem kdysi zkoušel a zvuk se mi nelíbil a byl takový tupější i u nových. Na Musicmanovi byly natažené jako tovární a zvuk byl super, takže jsem dospěl k názoru, že co sedne jedné base a jednomu hráči, tak jinde nebude vyhovovat. Nevíc před měsícem jsem byl u pana Vlčka a řekl mi zajímavou myšlenku. Polud struny hrají dobře jako nové a starší už nehrajou použitelně, tak je problém hlavně v nástroji. Na kvalitním nástroji by měly hrát i starší struny. Navíc opravdu nejvíc chválil EB a Fodera struny. Elixiry a podobně se mi zvukově líbily, ale že bych byl z nich odvařený se říct nedá a vzhledem k ceně 1500Kč si radši koupím dvě jiné sady. Takže zpět ke Galli jsem je vykoupil a jelikož žádné skladem nemá a doba objednání je normálně 8týdnů a vzhledem k situaci v Itálii to bude mnohem déle jsem našel ještě jedny hudebniny z Prahy které berou od Houdka a zbývající sady vykoupil. Mám klid a prozatím vystaráno. 

Music Man Club #8
0 xLajků:

2,415

Co vlastně považujem za starší struny?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

2,416 Naposledy upravil: Aidamos (23. 04. 2020 13.28:48)

dreamy napsal:

Polud struny hrají dobře jako nové a starší už nehrajou použitelně, tak je problém hlavně v nástroji.

Paparatzzi napsal:

Co vlastně považujem za starší struny?

To bude u každých strun určitě jiné. Některé jsem odrovnal za den, a nebyly levné, některé hrály použitelně 3 měsíce.

dreamy napsal:

Elixiry a podobně se mi zvukově líbily, ale že bych byl z nich odvařený se říct nedá a vzhledem k ceně 1500Kč si radši koupím dvě jiné sady.

A jak dlouho Ti ty dvě sady budou hrát? Elixiry jsem teď sundával po sedmi měsících a stále hrajou jak jiné slušné struny dejme tomu po měsíci, respektive struna E, ostatní struny hrají daleko líp, že bych je ještě vůbec nemusel sundávat, kdybych zase nechtěl hlazenky. Elixiry hrají minimálně půl roku stejně, jako jiné struny tak max. dva týdny. To si radši koupím jednou za rok Elixiry za patnáct set než čtyřikrát do roka přestruňovat na jiné struny za sedm set, a po čtrnácti dnech si říkat, že už ty struny prostě nehrají jak nové, ale díky tomu, že taky nestály málo peněz si je tam holt ještě tři měsíce musím nechat. Ne, dík.

0 xLajků:

2,417

dreamy napsal:

Polud struny hrají dobře jako nové a starší už nehrajou použitelně, tak je problém hlavně v nástroji.

Tomu nevěřím, že tohle řekl někdo, jako Vlček. To sis to musel špatně vysvětlit... Jsou stovky strun, které hrají nové fantasticky a po týdnu se z nich stanou gumové tkaničky, které prostě nebudou hrát na ničem. Naopak třeba Elixíry, pokud chytneš dobrou sadu, tam bych to chápal, ty ti budou hrát na dobrém nástroji i po půl roce.

Sandberg California Marlowe DK 5; Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10")
https://www.oci-music.cz/
0 xLajků:

2,418 Naposledy upravil: Tékys (23. 04. 2020 14.03:10)

Taky jsem zkoušel ze začátku x-různých strun a už minimálně pět let, no ono to možná bude i deset, jedu jenom elixíry. A nemůžu si je vynachválit. Žádný struny mi nevydržely hrát po měsíci tak dobře, většinou byly kaput hned po 14 dnech. Elixíry pořád drží. Navíc jsem si všimnul, že už ani nechlupatí. Vím, že jsem je míval v místě,  kde hraju trsátkem nebo prstama ohoblovaný. Asi nové technologie už. To samý, koupil jsem je i na akustiku, mám je tam půl roku a hrajou pořád výborně. Sice ty ohoblovaný jsou, ale na zvuk to nemá vliv. Na base je mám snad už rok. Tam už by si vyměnit zasloužily, ale když není to hraní, tak to ještě vydrží. Jednou jsem si na nahrávání koupil červený warwicky, a myslel jsem že mi upadnou ruce. To bylo jak struhadlo...

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + Markbass Compressore
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

2,419 Naposledy upravil: Nook (23. 04. 2020 14.12:22)

Hehe, mě na mém superskvělém Cortovi hrají jedny struny báječně celý rok! big_smile

Ale růžové Ernie Ball mi připadají nej(díky Aidamovi, že mě svou recenzí navedl!)

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

2,420

Nook napsal:

Ale růžové Ernie Ball mi připadají nej (díky Aidamovi, že mě svou recenzí navedl!)

Jo, ty jsou zvukově fakt super. I pro mě příjemnější než Elixiry. Ale vzal bych si je tak do studia a pak po měsíci dvou by letěly.

0 xLajků:

2,421

ÓNook napsal:

Hehe, mě na mém superskvělém Cortovi hrají jedny struny báječně celý rok! big_smile

Ale růžové Ernie Ball mi připadají nej(díky Aidamovi, že mě svou recenzí navedl!)

Muhehe steve harris rotosoundy hlazenky, ja nevim ctvrtym rokem... a hrajou smile 

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

2,422

No hrajou.. Ale jak? : D

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

2,423

Tékys napsal:

červený warwicky

To je peklo všech pekel, horší struny byly už  asi jen ty "Yamahy" od Sivčáka a čínský sragory za 2 dolary smile

JazzBass MiM, PJ MiM (skládačka), Cort A4 OPN, JazzBass SQVM70, Precision special Atv (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2,424

Mé Fender hlazenky se začínají rozehrávat, tak po dvou letech od natažení (ale používám víc nástrojů) . Do tý doby byly takové nijaké. Teď je to teprva to správné thhmp thhump. A legenda o Jamersonovi tvrdí, že taky hrál furt s těma jednama.

0 xLajků:

2,425

José napsal:

se začínají rozehrávat, tak po dvou letech

Já měl na Hofnerce struny několik let. Hrál jsem na ni minimálne 4 roky se strunama, se keterjma jsem ji koupil a ty toho už taky měli nejspíš hodně za sebou smile  Když jsem na ni pak dal nový, nějak to nebylo ono smile

JazzBass MiM, PJ MiM (skládačka), Cort A4 OPN, JazzBass SQVM70, Precision special Atv (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2,426

Paparatzzi napsal:

No hrajou.. Ale jak? : D

Mladý muž neoceňuje vintage charakter?;)

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

2,427

e.t. napsal:

Muhehe steve harris rotosoundy hlazenky, ja nevim ctvrtym rokem... a hrajou  

 Jde to vůbec ještě doladit? smile

Sandberg California Marlowe DK 5; Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10")
0 xLajků:

2,428

Ivo napsal:
e.t. napsal:

Jasne. A to ještě střídám basu ve dvou kapelách kde jedna je o dva půltóny komptel dolů 

, Ladění drží, ty padesátky jsou takové specifické

0 xLajků:

2,429 Naposledy upravil: Aidamos (24. 04. 2020 15.37:43)

Ivo napsal:
e.t. napsal:

Tyjo, čéče, na tohle jsem přišel taky. Dával jsem Mikulíkovi na jeho Precla hlazený Chromy a zároveň mu tu basu seřizoval. Po dvou letech přišel, že bude potřeba servis, že jde do studia, ať mu na to mrknu, že jinak hlazenky jakože furt dobrý. No, byly teda totálně vintage gumový, ale oktávy jsem už nebyl shopen vůbec seřídit. Ten kámen na G struně bych snad musel dát úplně mimo kobylku.

0 xLajků:

2,430

Vy jste nejak pinktlich smile neznate poucku ze kdo ladi, vráží spoluhracum kudlu do zad?

0 xLajků:

2,431

e.t. napsal:

Vy jste nejak pinktlich smile neznate poucku ze kdo ladi, vráží spoluhracum kudlu do zad?

Přesně tak, ladí jen srabi a cvičí netalentovaní. A vůbec nevadí, že to neladí, hlavně, že to nemá rytmus!

0 xLajků:

2,432

Aidamos napsal:

No, byly teda totálně vintage gumový, ale oktávy jsem už nebyl shopen vůbec seřídit. Ten kámen na G struně bych snad musel dát úplně mimo kobylku.

 Právě proto, vždyť už i na ladičce lítají starý struny sem a tam.

0 xLajků:

2,433

Curt Mangan - absolutně neznámá americká značka. Máte někdo zkušenost?

https://www.curtmangan.com/bass-guitar/

0 xLajků:

2,434

Na Talkbassu o tom nějaké info je (prý pracoval léta u Ernie Ball a rozhodl se dělat to sám a lépe), ale dodnes mě tato značka také míjela. Nemusejí být špatné, ale vzhledem k balíku, který jsem v poslední době vrazil do strun nevím, jestli se mi chce dávat skoro dva litry na vyzkoušení coated sady na pětku :-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium club #4
Fender JB AM Deluxe V | Dean European Custom Select Fretless | Apollo Musicman Fretless | Jay Turser PB
0 xLajků:

2,435

Už někdo zkoušel struny od Markbassu? Docela mě láká je vyzkoušet a cena už šla taky dolů a je trošku přijatelná. 

Music Man Club #8
0 xLajků:

2,436

kopyto napsal:

nevím, jestli se mi chce dávat skoro dva litry na vyzkoušení coated sady na pětku

Jo, dokonce 2200, ty mě taky zajímají, ale pochybuju, že budou lepší než Elixiry. Ale dělá i hlazenky, ty mě zajímají víc: https://www.curtmangan.com/electric-bass-flatwound-stainless-sets/

0 xLajků:

2,437

https://www.curtmangan-eu.com/category/electric-bass-strings-20/?items_per_page=all

Má teď na některé sady 50% slevu, což už je zajímavé, tak nějaké zkusím.

Soundelirium club #4
0 xLajků:

2,438

Budu během zítřka pár balení objednávat, kdyby se někdo chtěl podílet na poštovném, napište SZ.

Soundelirium club #4
0 xLajků:

2,439

Určitě se to tady probíralo, ale nějak se mi nechce hledat.

Mám prvně v životě basu s kobylou pro struny skrz tělo. Koupil jsem Elixíry Long Scale s tím, že jsme si naivně myslel, že to je správná délka, ale ouha, je to pořád málo.

Jak se označují nějaké ještě delší? Na shopech to nemůžu najít.

0 xLajků:

2,440 Naposledy upravil: Aidamos (15. 09. 2020 17.16:24)

Dzzerza napsal:

Mám prvně v životě basu s kobylou pro struny skrz tělo. Koupil jsem Elixíry Long Scale s tím, že jsme si naivně myslel, že to je správná délka, ale ouha, je to pořád málo.

V případě Elixirů je to Extra Long Scale, jinak Super Long Scale.

https://www.muziker.cz/elixir-14087-bass-nanoweb-medium-extra-long-scale

+ samotné Háčko: https://www.muziker.cz/elixir-15433-electric-bass-nanoweb-medium-xl-b-130tw

0 xLajků:

2,441

Dzzerza napsal:

Na Fujigen jsou vhodnější Elixiry extra long scale. U long scale začíná první zúžení éčka na hraně nutu a hlavy. To je ale asi jen v mém případě - mám stejný model FGN, ale olše a čtyřka. U tvé pětky začíná zúžení háčka asi před nutem. Zajímavé je, že na Fendru Am Pro JB ty Elixiry Long scale vycházejí dobře. Příčinou bude tloušťka těla - FGN je o 5mm tlustší než Fender. Podotýkám, že v obou případech jdou struny skrz tělo.

0 xLajků: