1

Téma: Sadowsky

Na spoustě míst je tady o nich zmínka, tka by mě zajímalo, kolik lidí jí hrálo, má-li jí někdo a tak.. Podle místních poznámek si jí představuju v auře jakýsi superkvality.. Co sou zač? Na jebaji se daj sehnat za cenu starších JB nebo custom shopů, viz http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi … otohosting
tak díky za jakýkoliv komenty. Viceméně si chci rozšířit obzor smile

LĀKLAND
0 xLajků:

2

Re: Sadowsky

sou dvě serie Metro a NYC
metro=výroba japan
nyc=new york city....


dle mýho názoru z ohlasů  je v USA dost stejnejch kytarářů který maj o 20-30% nižší ceny protože u nich v 70tkách neměl v péči basu mr. limiter aka Marcus Miller :-D......jinak sám Roger Sadowsky přiznává že veškerá výroba polotovarů probíhá u externích dodavatelů....on a jeho NYC grupa dělá finiše a složení.....ale v usa má modlozní statut, diky čemuž to fakt šponuje ty ceny....

ale nástroje má krásný......
je to velká kvalita sou to hračský basy žádný vintage sběratelský do vitrýny ..... četl sem jak někdo dostal nabídku za svýho fendera 72 za  sadowskyho, rady byly jasný jsi-li hráč ber sadáka, jsi-li sběratel nech si fendera......mluví to dost jasně o tom co je zač sadowsky???
za to co zaplatíš dostaneš relativně opravdu to co zapaltíš ne jen sběratelskou hodnotu a průměrnej nástroj....tady se fakt platí víceméně za kvalitu a značku která kvalitu zaručuje

víc at řekne klusi ten si brousí zuby....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: Sadowsky

díky vám oběma. jasně, o těch sériích vim. ale ani ty metra zřejmě nebudou zlý, už jen kvůli ceně a ohlasům na HC smile
to s tim MM moc nechápu- on jim dělal konzultanta? A charakter zvuku se dá nějak popsat- je někde k slyšení?

Jsou to asi nejcitlivěc upravený basy který sou inspirovaný Fendrem. Krásný. Hlavně ty olympijský smile

LĀKLAND
0 xLajků:

4

Re: Sadowsky

tak znovu....sadowsky mu kdysi v 70tkách upravil to jeho monstrum na to co má ted.....to už je dobrá reklama ne?

jinak inspirace fenderem je už kdesi zde vysvětlená....je to jednoduše tím že v tý době nic moc jinýho nebylo a kdo neměl v new yorku fendra nebo něco tak vypadajího nebyl basák...charakter ZKUS BASSTASTERS!!!!

metro má jen obyč lak, ne takový ty luxus topy....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5

Re: Sadowsky

Měl jsem krátce v rukách NYC Standard 4. Nádhera, hrála "sama", tak si představuji konec hledání nástroje. Kdo na to máte, jděte do toho, ....Dollar nám klesá cool

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

6

Re: Sadowsky

Tak Metra nemaj grafitový výztuhy krků, pak taky nějaký speciální dutiny v těle pro odlehčení, luxusní finishe. Plus něco, co jim umožňuje mít poloviční cenu smile

LĀKLAND
0 xLajků:

7

Re: Sadowsky

Tak je fakt, že Sadowskyho sleduju už pár měsíců. Jak už tady bylo napsáno, existují dvě verze: "pravý"  Sadowsky, čili Sadowsky NYC a Sadowsky Metro, což jsou nástroje, vyráběné v Japonsku. Co se týče reálných rozdílů, tak nemůžu soudit, nehrál jsem ani na jednoho Sádlovskýho. Z TalkBassu, eBaye a podobných studnic vědění jsem došel zhruba k tomuto. Metro jsou plnohodnotné nástroje, kvalitou srovnatelné s jejich NYC bratry, určené pro hráče, takže nemají možností nějakých boutique topů, krásných fancy hardwarů a podobně. Sám Roger Sadowsky v podstatě řekl, že pokud chcete Sadowskyho a nepotřebujete mít krásnej finish, na kterým je vidět jakýkoli flek, AAAAA top maple a podobně, běžte do Metra, kvalitou horší nejsou. Můžeme si říct, že je to reklamní tah, ale pozor, Roger Sadowsky žije ze svýho NYC shopu, Metro je formálně úplně jiná firma, která mu nic nenese, krom slávy ze jména, takže nemá zase tolik důvodů ji vychvalovat. Oni jsou v NYC docela zavalení prací, protože dodejní doba je tak třičtvrtě roku!! Zase na druhou stranu jsem slyšel názor, že při zkoušení jednoho Metra se to onomu testéři příliš nelíbilo, takže je možný, že výstupní kontrola v Metru nebude úplně stopro, řekněme 90%, ale je to jediný názor, který jsem v podstatě z negativního soudku slyšel.:)

Co se týče drobné vychytávky, o které třeba ty, Daviďáku nemusíš vědět, je VTC. Vintage Tone Control. V podstatě to umožňuje přechod do klasického pasivního módu a pozná se to tak, že nejvzdálenější poťák od krku basy je dvojítý. Nevím, jestli ten pasivní mód je opravdu pasiv, nebo je v tom nějaká zatáčka, ale VTC je obecně brána jako velká vychytávka, která umožňuje Sádlu hrát jako pasivní nástroje se středovým charakterem. Objevuje se víc na novějších modelech, starší je buď nemají, nebo je mají domontované v rámci custom úpravy (prostě to chtěli, tak to poslali Sadowskymu do fabriky a oni to namontovali).

Co jsem nezjistil, je to, jestli vyrábí jen lehce downsized JB style basy, nebo i full size. Dal bych si asi říct full size..:)

Osobně beru Sadowskyho, ať už NYC nebo Metro, jako sázku na jistotu, navíc i z hlediska prodeje. NYC verze jsou pro neprofíka možná zbytečný luxus, rovnající se koupi Fodery (NYC je cenově jetý 2k-4k USD), kdežto Metro verze jsou dostupnější (tak 1400-2400) a zřejmě zhusta hrají srovnatelně. Jenže nevíme, kolik z toho je za nápis Sadowsky na hlavici. V USA jsou i jiní výrobci, kteří mají výbornou pověst a nejsou u nás příliš známí. Myslím tím například Mike Lull, Nash a v poslední době Valenti. Jde o výrobce podobných JB style nástrojů, menšího rozsahu než sádlo, za cenu Metra jsou USA made a co se Lulla týče, tak to vypadá opravdu dobře, například krky dělá téměř vždy z birdseye javoru.

Conclusion: Sadowsky je vysoce dobá firma, v podstatě v JB stylech s největším renomé, otázka zůstává, jestli místo dobře prodatelné Metro verze nezkusit ne tolik známé, avšak zřejmě kvalitnější menší USA výrobce.

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

8

Re: Sadowsky

to je Vintage Tone Control.... tonovka...myslím že sem se dočetl že to je 80 dolarovej feature když uprgraduješ na NYC a 150 na Metru.....
v podstatě to je drahý jen kůli tomu že na to používá nákej mín obvyklej poták....jinak?? obyč tonovka.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9

Re: Sadowsky

Klusi napsal:

V USA jsou i jiní výrobci, kteří mají výbornou pověst a nejsou u nás příliš známí. Myslím tím například Mike Lull, Nash a v poslední době Valenti.

Ještě bych si dovolil zmínit Läkland.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
0 xLajků:

10

Re: Sadowsky

A snímače mu vyrábí kdo? Já s tím nemám nijakou zvláštní zkušenost, až na jednu: na MTD jsem měl Sadowskyy snímače, co tam dal Dali. Původně tam měl Kent Armstrong, ty Sadowsky mu přišli lepší. Mě ale nesedli, hráli všechny frekvence, byly určitě super...ale mě se stejně nelíbily. Hrálo to až jaksi nepříjemně a vkapele to hrozně přelízalo. To obyčejný laciný japonský Luxor se choval úplně jinak-i spoluhráči si toho všimli-a chtřěli po mě ať hrávám na Luxora a ne MTD. A to i v metalu, i ve folkrocku.
Ale to jsou jen snímače a co nesedlo nám, to sedne jinému...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983)
Alembic F-1X, Warwick Jonas Hellborg 250,
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

11

Re: Sadowsky

Já jsem po Sadowskym jeden čas taky toužil, a dodnes bych si dal říct, ale v životě sem to nedržel v ruce smile Spíš proto, že jsou krásný, jak tu zaznělo, povrchový úpravy, design. Časem jsem dospěl k názoru že to bez něj přežiju. smile V čechách to bude masírka, lidi budou čumět, ale mám pocit že český "custom shop" (Jurkovič, Janecký, Vlasák a pod.) možná odvede stejnou práci a z druhý ruky se koupí za míň.

0 xLajků:

12

Re: Sadowsky

pipa napsal:

MTD jsem měl Sadowskyy snímače, co tam dal Dali. Původně tam měl Kent Armstrong, ty Sadowsky mu přišli lepší. Mě ale nesedli, hráli všechny frekvence, byly určitě super...ale mě se stejně nelíbily.

No vidis, a mi ta basa prisla po vymene super, bo to melo vetsi koule...

Nějaký Fendery...
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Boss RV-3, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna
Profil
0 xLajků:

13

Re: Sadowsky

deafslap napsal:

čechách to bude masírka, lidi budou čumět, ale mám pocit že český "custom shop" (Jurkovič, Janecký, Vlasák a pod.) možná odvede stejnou práci a z druhý ruky se koupí za míň.

s masírkou souhlasím
a možná bych i souhlasil s tím druhým  ale neodpustím si  dodat že bohužel si čeští kytaráři musej svojí  pověst degradovat různejma kšeftíčkama kde předělávaj pro hlupáky mexica a korejky apod.....a pak si to spousta lidí spojuje s jejima customama, to mě mrzí stejně tak mě mrzí že když se podívám k jurkovičovi do galerie tak tam vidím SPOUSTU ekonomickejch modelů....a ty strašně srážej povědomí o mistru Jurkovičovi :-( přtom je vidět a je i známo že to je prostě dobrej kytarář....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

14

Re: Sadowsky

Děkuju všem za parádní info, to jsem přesně potřeboval. A už aby se tu nějakej kousek taky objevil, když tu máme i laklandy, fodery, hamery wink

LĀKLAND
0 xLajků:

15

Re: Sadowsky

davidak napsal:

když tu máme i laklandy, fodery, hamery

fendery wink wink

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

16

Re: Sadowsky

jo, ale to už je inventář smile

LĀKLAND
0 xLajků:

17

Re: Sadowsky

davidak napsal:

Děkuju všem za parádní info, to jsem přesně potřeboval. A už aby se tu nějakej kousek taky objevil, když tu máme i laklandy, fodery, hamery

neboj klusi si nákýho pořídí.

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

18

Re: Sadowsky

Pockat, ja mel pocit, ze u nekoho jsem to tu v podpisu kdysi videl...ale za boha si nevzpomenu.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

19

Re: Sadowsky

Dante napsal:

Pockat, ja mel pocit, ze u nekoho jsem to tu v podpisu kdysi videl...ale za boha si nevzpomenu.

Že by Griglák chodil kdysi na fórum? big_smile

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

20

Re: Sadowsky

sadarnu má standa maciarz z plzne. hraje v kapele B.A.M.

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

21

Re: Sadowsky

tak má to i nákej knozervák hrající s těma superškvárama...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

22

Re: Sadowsky

http://forum.baskytara.com/profile.php?id=1143

dle profilů---

LĀKLAND
0 xLajků:

23

Re: Sadowsky

no jenže to je soller....a ten chlapík si holt myslí že to je jak sadowsky....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

24

Re: Sadowsky

Klusi napsal:

Myslím tím například Mike Lull

http://cgi.ebay.com/Mike-Lull-V4-Bass-S … dZViewItem
na birdeye to nevypadá, ale pokud hraje jak řikáš, tak ta cena je fajn

LĀKLAND
0 xLajků:

25

Re: Sadowsky

Daviďák: to je ovšem pasivní-více vintage-verze. Krky s rosewood hmatníkem asi nedělají v birdseye, ale světlé krky snad vždy. Přklad: http://s205.photobucket.com/albums/bb94 … ke%20Lull/

Jeden z nejnádhernějších JB, co jsem kdy viděl..:)

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

26

Re: Sadowsky

Nojo to je opravdu nádhera.. Ty pokukuješ přesně po něčem takovym? Zajímalo by mě, zda je v čr aspoň jeden. Má zvláštní ten pickguard- to je potištěnej plast?

LĀKLAND
0 xLajků:

27

Re: Sadowsky

Souhlasim, to je vazne krasa. K sezrani.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: davidak (21. 03. 2008 13.28:49)

Re: Sadowsky

davidak napsal:

Má zvláštní ten pickguard- to je potištěnej plast?

sem blbej, dyť je to transparent smile

Dante napsal:

Souhlasim, to je vazne krasa. K sezrani.

ty tak něco povídej o kráse, těšim se na tvý foto.... wink

LĀKLAND
0 xLajků:

29

Re: Sadowsky

v čr nebude ani jeden...:-D

jinak tenhle top já ti vám nevím to pak člověk vidí to samý na ATKčku za 500dolarů a tím to pro mě ztrácí to "kouzlo" ale pěkný to je ale jak říkám pak vidím tohle....

http://img231.imageshack.us/img231/689/atk700fullfrontalqi8.jpg

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

30

Re: Sadowsky

davidak napsal:

no jenže to je soller....a ten chlapík si holt myslí že to je jak sadowsky....

já mám podobnou kopii Sadowského od Sollera ... těžko říct jak je to podobný ... řekl bych že moc ne:) ... ale nevypadá ani nehraje špatně

zkušenosti: nejde stavět na normální stojan, ale pouze na ten zavěšovací za krk
je těžká jako prase a má tendenci padat na krk ... pořádně široký kožený popruh to řeší

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

31

Re: Sadowsky

Sadowsky basu má Jan Lstibůrek. Student KJJ...

0 xLajků:

32

Re: Sadowsky

louis.a napsal:

Sadowsky basu má Jan Lstibůrek. Student KJJ...

....dobre mu tak wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

33

Re: Sadowsky

spider napsal:
louis.a napsal:

Sadowsky basu má Jan Lstibůrek. Student KJJ...

....dobre mu tak wink

:-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

34

Re: Sadowsky

Hmmm... Snad to Roger pohlídá.

https://guitar.com/news/industry-news/w … rtnership/

LĀKLAND
0 xLajků:

35

Re: Sadowsky

 verim ze ak to budu robit v nemeckej fabrike , tak ano 

zaujimavy napad ako to rozsirit na Europsky kontinent

P.k.G  no.1  & P.k.G no.2 V                                     
ĎezZ B. ◘ Apollo 11                                     
Cthulhu  Wick                   
ZHT VI. Fretless           
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & Zoom B3
0 xLajků:

36

Re: Sadowsky

Teď jsem náhodou narazil na stránkách Thomanna a řadu Metro Expres. Ceny jsou kolem 800 Eur. Na stránkách Sadowsky se píše, že by to měla být stále japonská výroba, ale oproti klasickému Metru maximálně automatizovaná. Nemáte někdo víc informací případně i nějakou zkušenost. Já toho moc nenašel.

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Zephyr fx Sunn Bro -> Audioevent Fatal Audio Destruction -> Defects fx Atmosphere ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků: