1 Naposledy upravil: Aidamos (24. 05. 2020 20.01:23)

Téma: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Pedulla MVP Gold Limited Edition

Rok výroby: 2007
Země původu: U.S.A.
Cena: £ 5150, tedy cca 160.000,- Kč

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcn89idhj101m125u1pgq3.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tco574kp21uk17c015rb4.jpg

Popis, parametry, konstrukce

Jedná se o baskytaru moderního ražení. Rozhodně není bez zajímavosti, že byla vyrobena na zakázku pro Johna Claytona, skvělého muzikanta, aranžéra, skladatele, pedagoga z americké Berklee College of Music a v neposlední řadě držitele ceny Grammy Aword. Jeho podpis se skví i na přední straně hlavy nástroje.

Baskytara má průchozí krk a přilepená křídla těla jsou je z AAAAA obláčkového javoru (ano, počítáte správně, 5 A tam je, čím víc A, tím víc Adidas), stejný materiál je použitý i pro přeplátování hlavy. Zajímavé je, že tento luxusní materiál je v celé tloušťce těla a je použitý i jako kryt na elektroniku. Barevné provedení je firemní pojmenované jako Gold.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e93te7291jq1vl19aqhct14os3.jpg

Transparentní lak je polyesterový ve vysokém lesku. Vzhled je úžasný, to mě na baskytaře okamžitě uchvátilo.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcob6kjf116bjai1s835.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcobliuq0nm8asp19s66.jpg

Stejným způsobem ošetřený průchozí krk je také z javoru, je ze tří dílů a ty krajní jsou z opět z luxusního javoru, tentokrát žíhaného.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcp1h5q1enbcot12ti1eocc.jpg

Hmatník je černočerného ebenu, což je rovněž luxusní materiál, orientační značky nemohou být z ničeho jiného než z pravé perleti.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcqd1v12t913hfrsbcbqd.jpg

Hmatník nese dvě oktávy, tedy 24 pražců. Teď ale tady opravdu uvažuju, zda basa byla vážně vyrobena v USA a nebo v Číně, protože ty pražce určitě zapravoval Číňan. Ožralej. Protože to snad ani jinak není možný. Málem jsem si o ně rozřízl ruku, nekecám. Fakt nechápu. Kdyby to byla čínská sra*ka za dvojku, tak nad tím možná mávnu rukou, ale u basy za sto šedesát litrů? To jako fakt? To mi prostě hlava nebere, jak tohle někdo mohl pustit z dílny ven? Tohle se dneska už nevidí ani na basách za šest tisíc, a tady takováhle prasárna? Sorry jako. EDIT: v diskuzi níže jsme řešili, že by to mohlo být sesycháním dřeva, s čímž osobní zkušenost taky mám, nevylučuji to, ale upřímně řečeno, nezdá se mi to. Poslední roky mi prošlo rukama několik desítek nástrojů, a i daleko starších, než je tento, navíc s nelakovanými krky, které pracují daleko víc, než dřevo uzavřené v polyesterovém laku, a nevyskytovalo se to u žádného. Nechám tedy na laskavém čtenáři, aby se přiklonil na tu či druhou stranu možné varianty, přičemž připouštím, že se opravdu můžu mýlit.

Veškerý hardware, tedy i mechaniky na hlavě jsou vyvedeny ve zlaté barvě, což normálně moc rád nemám, ale zde je to velice vkusné a elegantní, krásně se to k nástroji hodí. Mechaniky na sobě nesou logo MVP. Jsou malé, lehké, uzavřené.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcp1ph81m3918qrqt1gu3a.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcp1c7fshk1i8614naqsnb.jpg

Dokonce i vrut držící krytku výztuhy je zlatý, v tomto ohledu se myslelo na všechno. Ale tu krytku jsem radši fakt neměl sundávat, to, co jsem tam nalezl, mě nepotěšilo, a vás to asi taky nepotěší. Co to sakra je? Ne, sorry, na to fakt klíč nemám.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a2dufi14k7nna1dehpb91tfq1d.jpg

Tedy, abych to uvedl na pravou míru, nedostal jsem ho na zápůjčku s basou, ale jinak existuje. Nevím, proč bylo zvoleno toto technické řešení, asi to opodstatnění má, ale nelíbí se mi, byl jsem značně překvapen, tohle jsem tedy vážně nečekal, daleko více by se mi tam zamlouval obvyklý šestihran na imbusový klíč. Mimochodem dírka vrutu držícího krytku taky není zrovna ve středu toho vybrání, a ty zbytky leštící pasty by tam taky být nemusely, přestože jsou schované za krytkou. Je to drobnost, mně ale vyvstává na mysl úplně jiné slovo, a tím slovem je šlendrián, těžko bych hledal slovo vhodnější. EDIT: ono to ani není tak, že by ta dírka nebyla ve středu, ta v ose krku je, ale není v ose krku ta drážka. Má-li to nějaký konstrukční důvod, to netuším, ale nelíbí se mi to.

Když už jsem v tom kritizování, tak to sfouknu všechno najednou. Z čeho jsem rozpačitý, je provedení krytu elektroniky. Je to nezvykle masívní kus dřeva, ale nemůžu říct, že by se mi toto řešení nelíbilo. Co se mi líbí méně, je použití vrutů k přichycení této části, ale naštěstí tyto vruty mají poměrně velký průměr, při citlivém zacházení nedojde ke stržení závitu v těle, ale bez šroubováku a nějakého toho času baterii nevyměníte.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcplg91ceu1fdu1eet10vd7.jpg

Co se mi líbí ještě méně, je vytření šachty a zadní strany krytu nějakou stínící barvou, působí to na mě minimálně nevzhledně, zkrátka nic moc hezkého to není, ač opět při provozu to není vidět. Elektronika je zapojena úhledně, tam žádné nedostatky neshledávám.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcp1l40jkrk7juks146g8.jpg

Aktivní elektronika je třípásmová, ale každopádně unikátní, nebo neobvyklá, chcete-li. Je od firmy Bartolini, stejně jako soapbar snímače.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcpd5qtkh8f61ck110a89.jpg

Blízko snímačů se nachází ovladač celkové hlasitosti, pod ním je poměr snímačů a následují dva potenciometry pro basy a výšky. Potenciometry mají příjemně tuhý chod, jak to mám rád, a také aretaci ve střední poloze. Mluvil jsem o tom, že elektronika je třípásmová. Středy ovšem reprezentuje jen dvoupolohový přepínač, který umožňuje jen přidat nebo ubrat středy, to je jeho zamýšlené chování. Ano, zdálo by se pak, že střední poloha úplně chybí. Jen zdánlivě. Středy je totiž možné dále přizpůsobit přímo na aktivní elektronice pomocí trimrů. Páčkový přepínač je úplně obyčejný a je nejjednodušším možným způsobem zapojený, takže oba trimry dělají to samé. Nastavují úroveň středů, frekvenci možno měnit není, předpokládám, že bude někde na hodnotě 500 nebo 600 Hz. Tedy pomocí trimrů je vlastně možno udělat i střední hodnotu, nebo v každé ze dvou poloh mít zesílení či ubrání středů, jen zkrátka vždy o jinou hodnotu. Můžete vlastně i prohodit logiku na páčce, tedy zda nahoru se budou středy přidávat a dolů ubírat, či obráceně. Nevím, zda se vám toto řešení středů líbí, mně celkem ano. Jedním cvaknutím získám zvuk vhodný na slap, tedy s radikálním ubráním středů, druhým cvaknutím pak zvuk s výraznými středy prokousávající se kapelou jako vetřelec hrudníkem. Třetí trimr na středovém černém modulu pak nastavuje celkovou hlasitost. Baskytara mi velmi přebuzovala vstup, má hodně silný výstup, dal jsem ten trimr na nejnižší hodnotu a i tak je ten zvuk stále ještě hodně silný. Trochu pomohlo zapuštění snímačů víc do těla.

Kobylka je masívní a dobře štelovatelná, má dokonce možnost změny rozteče strun, což je příjemný bonus.

Baskytara váží 4,2 kg a na popruhu trochu přepadává na hlavu, což jsem tak úplně díky lehkým mechanikám nečekal. Ale ono to asi bude tím menším tělem, a tedy i menší vzdáleností rolen na popruh. Padá až do vodorovné polohy, ale jestli si basu někdo pověsí jako třeba Wojtek Pilichowski, pak bude spokojen.

Zvuk

Zvuk má očekávatelně moderní charakter a je velice variabilní, a to nejen díky přepínači středů a aktivní elektronice, ale i díky jednotlivým polohám snímačů. Dostanete všechno. Od sametového brumly po štěkajícího rotvajlera. Není-li řečeno jinak, následující nahrávky jsou provedeny rovnou do zvukové karty, jen normalizovány, jinak ponechány bez úprav. Korekce basů a výšek na baskytaře jsem nechal ve středové pozici, a jelikož přepínač středů funguje ve dvou stavech, ubráno/přidáno, nahrál jsem obě verze. Hráno vždy nad aktivním snímačem, v případě obou hráno mezi nimi. Použité struny jsou niklované Elixiry v perfektním stavu.

Nejprve opět "povinné" nahrávky

Snímač u krku – středy ubrané
Snímač u krku – středy přidané

Oba snímače – středy ubrané
Oba snímače – středy přidané

Snímač u kobylky – středy ubrané
Snímač u kobylky – středy přidané

Bonusové nahrávky

Slap – středy ubrané
Slap – středy přidané

Baskytaře hodně sedí průraznější nastavení. Oblíbil jsem si zvuk oba snímače naplno, s přidanými středy a stejně tak na 1/2 přidanými basy a na 1/3 přidanými výškami, prostě pevný vrčák.

Nahrávka "mého" zvuku

Abych pro vás alespoň trochu nasimuloval zvuk přes aparát, prohnal jsem předchozí nahrávku softwarem AmpliTube 4 se zapnutou simulací kompletního aparátu snímaného mikrofony.

Nahrávka "mého" zvuku přes AmpliTube

Hodnocení

Luxus, luxus a zase luxus. Špičkové materiály, top hardware, skvělý zvuk, výtečné zpracování, tedy alespoň na pohled. Ostré hrany pražců mně z toho vadí nejvíc, to je slušný faul u takto drahého nástroje. Nepochopitelně nestandardní je štelování výztuhy krku, kde jste bez speciálního klíče namydlení, neuděláte nic. Nedostatky jsou skryté pod povrchem, za ty peníze bych očekával daleko preciznější práci nejen na pražcích, ale i třeba pod krytkou výztuhy a také bych rád viděl lepší řešení stínění prostoru elektroniky, které by působilo estetičtějším dojmem a doplňovalo pocit z takto luxusně se tvářícího nástroje. Tohle mně přijde odfláknuté, ňák to napatláme, však ono to stejně nebude vidět, což sráží dojem z jinak skvělé a nádherné baskytary.

A ještě nějaký ten "travní standard"...

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcq10a2ljuera1dnf1nuhe.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcqba3dt529iap91ghif.jpg

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcq11c2o4s1ts61kce1h21g.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcr1k8r1evqm8d1s6j1c8nh.jpg

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcr1cqe3md8q9bcd1rj1i.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcr1hif1jc3ou217pm1r4pj.jpg

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcrbmf1soipid1iki1m2rk.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcs1h4n1ikknjcnq61p0rl.jpg

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcsf5l1e9bs6f1vs8p63m.jpg https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1e5a26tcs1omc13m41tjc1ajk4urn.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

2

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Cauko Adame, fajna recenzia smile 
K tym prazcom - ak je ten prazec cely vystupeny, a je ich dokonca viac .. to neznamena ze su zle zacistene, ale ze drevo pracuje a trocha sa stiahlo. 
Napr aj Sadowsky ma niekde oznam, ze hento sa nepovazuje za vadu, ale je to posobenim atmosferickych vplyvov, vykurovanim, vlhkostou.


P.k.G  no.1  & P.k.G no.2 V                                     
ĎezZ B. ◘ Apollo 11                                     
Cthulhu  Wick                   
ZHT VI. Fretless           
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & Zoom B3
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Aidamos (07. 04. 2020 13.42:01)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

FunkyMonk napsal:

K tym prazcom - ak je ten prazec cely vystupeny, a je ich dokonca viac .. to neznamena ze su zle zacistene, ale ze drevo pracuje a trocha sa stiahlo.

Jo, to vím, ale tohle není ten případ myslím, tam jsou ostré už ty zkosení. Například Lakland, ten to má naprosto dokonalé, tam by se měl inspirovat.

Jinak ano, dřevo pracuje a někdy to může být i skladováním. Ale řekl bych, že jen u javorových nelakovaných krků, tohle má krk v neprodyšném polyesteru a to i na boku toho ebenového hmatníku. To mi říkal i mistr Jíra Mázl, že pro Rockster brousil pražce Music Manům s javorovými hmatníky, páč to tam visí dva roky v obchodě a to dřevo prostě pracuje a vysychá, zvlášť když se na to nehraje, ale říkal, že u palisandru se to tak neděje, předpokládám, že eben na tom bude podobně. To samé mi udělal můj Fokus (recenze) s javorovým hmatníkem. Když jsem ho dával u nás v hudebninách tenkrát do komise, tak byl v pořádku, sám jsem si ty pražce po koupi zabrušoval, a po čtyřech měsících visení v prodejně z toho ty pražce prostě vylezly. Moc suchý vzduch asi.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: FunkyMonk (07. 04. 2020 13.45:15)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Aidamos napsal:

tam jsou ostré už ty zkosení. Například Lakland, ten to má naprosto dokonalé, tam by se měl

 jop, niekto to takto robi, napriklad aj Warwick, alebo som to videl uz aj nejakych sivcakoch - ja som si ich na mojej kopii Delfina sam zbrusoval bo ma to tie velmi rezalo, az to bolo nehratelne pre mna. (chalan ktory si ju vyrabal to ale tak chce na svojich basach) 
Ale aj origo W ktry mam to ma velmi podobne, mozno nie az tak moc ostre. 

Aidamos napsal:

palisandru se to tak neděje, předpokládám, že eben na tom bude podobně.

 Deje sa to aj u palisandru, aj u pau ferra, wenge (usudzujem podla bas ktore mam v skole, aj doma ) smile 
Hold ak ma clovek doma sucho alebo si basa prechadza roznymi zmenami vlhkosti tak to zacne pracovat 

P.k.G  no.1  & P.k.G no.2 V                                     
ĎezZ B. ◘ Apollo 11                                     
Cthulhu  Wick                   
ZHT VI. Fretless           
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & Zoom B3
0 xLajků:

5

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Přesně tak, dřevo se seschlo, s tím hodně bojujou třeba nožíři, spasuješ přesně dřevo vůči kovu a za čas to nelícuje, dřevo se "zmenší".

Na mejch basách se to ale nikdy nestalo, tak nevim, proč zrovna tady jo.

Díky za recenzi, Adame smile

Fender Jazz Bass American Standard 1997, Jolana Alexis,
Fender Jaco Pastorius Tribute Custom Shop Jazz Bass 2009,
Rickenbacker 4003 Snoglo 2013, Fender Precision 63 American Vintage 2017,
Fender Vintage Custom 1951 Precision Bass 2019, Fender Tony Franklin Fretless 2020, Mesa M6 Carbine Flatwound Club #3
0 xLajků:

6

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Řekl bych, že tohle sesycháchí mám já svém Gibsonu. Při pohledu (zepředu) na pražce jsou pěkně zarovnaný a kraje jsou zabroušený, ale trochu vylezli z hmatníku (po celé délce) a při hře to je cítit, že drhnou o prsty. 

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Zephyr fx Sunn Bro -> Audioevent Fatal Audio Destruction -> Defects fx Atmosphere ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

7

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Ad štelování - je to na figu. Naštěstí je krk celkem stabilní (posuzuji u své bývalé Pedully II Series - mnohem levnější nástroj).

Existují 2 možnosti - nechat si objednat klíč přímo z USA Pedulla Owners Kit (20$ + poštovné tuším 35$ + DPH - cca 1.700Kč, dnes asi i více) nebo si ho nechat udělat. Zkusil jsem druhou možnost, žel to skončilo umělohmotným prototypem a údajně z důvodu nemoci zámečníka se to už nikdy nedokončilo. Ale je to asi nejlevnější cesta v našich podmínkách.

Naštěstí se našel ochotný člověk, který přes svou sestru dotáhnul do ČR hned 2 klíče (druhý si vzal servisman Dalibor Klapuch) a vyšlo to mnohem přijatelněji.

Jinak jsem na nic fungujícího nepřišel, s čím by se dal krk štelovat. Taky jsem nad tím kroutil hlavou.

 

Nějaký Fendery...
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Boss RV-3, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna
Profil
0 xLajků:

8

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Aidamos napsal:

eď ale tady opravdu uvažuju, zda basa byla vážně vyrobena v USA a nebo v Číně, protože ty pražce určitě zapravoval Číňan. Ožralej. Protože to snad ani jinak není možný. Málem jsem si o ně rozřízl ruku, nekecám. Fakt nechápu. Kdyby to byla čínská sra*ka za dvojku, tak nad tím možná mávnu rukou, ale u basy za sto šedesát litrů? To jako fakt? To mi prostě hlava nebere, jak tohle někdo mohl pustit z dílny ven?

Aidamos napsal:

ale čtyřhran? Docela úlet.

Aidamos napsal:

a ty zbytky leštící pasty by tam taky být nemusely

Aidamos napsal:

Je to masívní kus dřeva, který v zásadě ubírá rezonanční hmotu

 Adame,
běžně se k tvým recenzím nijak nevyjadřuju, často se pro mně pohybuješ na subjektvní hraně atd, ale k téhle recenzi se vyjádřit musím, protože sis podle mého ukousl docela velké sousto.
Ve svém textu ses dopustil několika faulů (viz výše) zřejmě z neznalosti, jak se už v diskuzi ukázalo u pražců.
Ke zbytku jen toto: zkus si vygooglit proč má to táhlo zrovna hranolové zakončení, leštící pasta tam pravděpodobně není od výroby (kór u nástroje vyrobeného 2007), ale od poslední údržby a rezonančí hmotu, masivní dřevo a podobný plky jsme tady před nedávnem tak řešili.
Vzhledem k tomu, že tady na fóru jsi považovaný za nejerudovanjěšího přes recenze, věřím, že tuhle recenzi zedituješ a svoje dojmy nahradíš fakty. Takhle zbytečně můžeš nekoho zavádět a sám se usvědčuješ z neznalosti nebo absence logické úvahy, což mi přijde jako škoda.
Sám jsem jinam napsal docela dost podobných recenzí a upřímně, některé nástroje jsem testovat sám odmítl. Ne že by se mi nelíbily, prostě jsem věděl, že moje tehdejší znalosti a zkušenosti na dobrou recenzi toho nástroje nestačily. Tenhle můj příspěvěk prosím neber jako útok na tvoje recenze in general, ale podle mého dojmologie do kvalitní recenze prostě nepatří.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Aidamos (07. 04. 2020 18.44:50)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

D.a.l.i napsal:

Existují 2 možnosti - nechat si objednat klíč přímo z USA Pedulla Owners Kit (20$ + poštovné tuším 35$ + DPH - cca 1.700Kč, dnes asi i více) nebo si ho nechat udělat.

Možná by fungoval nějaký klíč, co je na piána nebo na harfy: http://www.pianoservice.cz/klavirenske-naradi-ladici-kliky/ladici-klic

el BassTardo napsal:

Ke zbytku jen toto: zkus si vygooglit proč má to táhlo zrovna hranolové zakončení

Nevím, ale v zásadě mě to, alespoň jako běžného uživatele, ani moc nezajímá, prostě se mi to nelíbí a zvolené technické řešení rozhodně není nic standardního/obvyklého, leda tak na piánu, viz výše. Prostě jsem byl úplně konsternován tím, co na mě vykouklo, nečekal jsem to, proto ta reakce.

el BassTardo napsal:

leštící pasta tam pravděpodobně není od výroby (kór u nástroje vyrobeného 2007), ale od poslední údržby

Jako že by to byly zbytky vosku na lak, leštěnka? Ten je taky bílý, to mě nenapadlo. Mám právě zkušenosti z jiných, zpravidla podstatně levnější nástrojů, že člověk sundá pickguard a tam je to nablitý všude. Každopádně díky tomu, jak je to hluboko, se spíš přikláním k té variantě leštící pasty z výroby. Ale zbytek pasty, ať už té nebo té, je fakt prkotina.

el BassTardo napsal:

a rezonančí hmotu, masivní dřevo a podobný plky jsme tady před nedávnem tak řešili. Vzhledem k tomu, že tady na fóru jsi považovaný za nejerudovanjěšího přes recenze, věřím, že tuhle recenzi zedituješ

Jo, samozřejmě je mi jasné, že to nějaký fatální vliv na zvuk mít nemůže, OK, to uznávám, editaci určitě provedu.

el BassTardo napsal:

Tenhle můj příspěvěk prosím neber jako útok na tvoje recenze in general, ale podle mého dojmologie do kvalitní recenze prostě nepatří.

Beru to s respektem a samozřejmě pozitivně pro moji další tvorbu smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

10

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

el BassTardo napsal:

často se pro mně pohybuješ na subjektvní hraně

No vidíš, a Spiderovi to tenkrát přišlo suché, moc popisné až klišovité, málo vlastních pocitů, názorů a subjektivních dojmů: https://baskytara.com/post350516.html#p350516 - tak se to od té doby snažím dělat jinak, říct, co se mi líbí a nelíbí a jaký z toho mám pocit. Nesnažím se za každou cenu hledat mouchy, ono kdybych nechtěl trochu povolit výztuhu krku, tak bych pod tu krytku ani nekoukl a neměl jsem o čem psát. To samé v případě krytu elektroniky. Kdybych nechtěl kouknout, je-li tam cos na nastavení výstupní úrovně, možná bych ten dekl neodmontovával, a zas bych neměl co kritizovat, a byl by to další oslavný chvalozpěv na předrahý luxusní nástroj. Holt se to zrovna sešlo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

11

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Hodně se mi líbí zvuk ,za 20 ticek bych ji vyzkoušel,ikdyž teda přepadává smile

0 xLajků:

12

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Kdysi byla jedna Pedulla dost dlouho na hudebním bazaru, byla to pětka za pětadvacet. Lákala mě, ale nakonec jsem do ní nešel a skončil jsem u východoněmeckého Sandberga.

Pokud jde o poznámku el BassTarda: s tím, co napsal ke způsobu recenze souhlasím, basa této kategorie je pravděpodobně nad možnosti autora. Obecně Aidamovy recenze nečtu, protože obsahují spoustu pro mě nepřijatelného balastu a sebepropagace (méně by bylo více) a vesměs se z nich nedozvím nic, co bych pro sebe pokládal za přínosné. Na druhou stranu chápu, že si svůj okruh příjemců mohou najít.

0 xLajků:

13

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Aidamos napsal:

vytření šachty a zadní strany krytu nějakou stínící barvou

 Toto som mal na vsetkych gibsonoch a nepovazujem to za vadu. Mozno to nevyzera najlepsie ale je to asi fajn mat tam jednoliatu vrstvu. Viem, ze sme sa o tom bavili s panom Neuszerom a on na tom tiez nevidel nic zle.

0 xLajků:

14 Naposledy upravil: Aidamos (08. 04. 2020 18.54:04)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

CzechJoker napsal:

basa této kategorie je pravděpodobně nad možnosti autora

Proč? Tomuhle trochu nerozumím. Je to basa jako každá jiná. Má to tělo, krk, hardware a struny. Naopak za tu cenu očekávám nadstandradní dotaženost detailů, což se nestalo.

CzechJoker napsal:

Obecně Aidamovy recenze nečtu

Na to máš samozřejmě právo.

CzechJoker napsal:

obsahují spoustu pro mě nepřijatelného balastu a sebepropagace

Myslíš ty odkazy na související recenze? Sebepropagace? A co z toho mám? Peníze rozhodně ne. Slávu? Jasně, nehynoucí až zahrob joy

CzechJoker napsal:

vesměs se z nich nedozvím nic, co bych pro sebe pokládal za přínosné. Na druhou stranu chápu, že si svůj okruh příjemců mohou najít.

A pro ně je píšu. Holt není člověk ten, jenž by zavděčil se všem. Kromě popisné části, kde shrnu očividné, prostě napíšu z pohledu běžného hráče, co se mi líbí, co se mi nelíbí, co mi vyhovuje, co mi nevyhovuje, což za ta léta hraní a testování několika desítek nástrojů prostě vím. A když pak narazím na něco, co mě nepříjemně překvapí, a co jsem nečekal, tak to napíšu taky. Někteří výrobci (čehokoli, nejen nástrojů) si myslí, že nejlépe vědí, co zákazník chce, případně se mu to snaží vnutit, že to je pro jeho dobro. Když tedy nějaké třeba technické řešení nechápu, byť by bylo opodstatněné, ale 99% výrobců ho nepoužívá, a mně se zároveň nelíbí, tak to řeknu. A kdyby se mi to řešení líbilo, jako třeba u Music Manů štelování průhybu krku kolečkem v jeho patce, tak to taky řeknu, a navíc se budu divit, že to zbývajících 99% výrobců nedělá také tak, byť se jistě najdou lidé, kterým toto řešení z jakéhokoli důvodu vyhovovat nebude, v čemž je i krása té rozmanitosti.

Naštěstí nejsem nikomu povinován a nemusím se ohlížet na výrobce kvůli mé, byť třeba subjektivní, kritice. Nemusím nutně psát chváličské recenze, byť drtivá většina mých recenzí takových je, a i o té Pedulle píšu, že je to skvělý nástroj, což rozhodně je. Ale být hyperkorektní a přizdisráčský naštěstí opravdu být nemusím. Pamatuju si na kauzu, tuším na serveru PC Tuning nebo Svět hardware, teď přesně nevím, kde jim distributor jedné velké hardwarové firmy vyhrožoval dokonce soudem kvůli kritické recenzi jím zapůjčeného hardwaru, a že po této recenzi už na testy od něj nic nedostanou. Zaplťsatan, že v takové pozici nejsem a můžu si (zatím) svobodně psát dle mého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale nemusím psát vůbec. Žádné benefity mi z toho neplynou, dělám to jen pro komunitu zdejších basáků, protože díky Daviďákovi a dalším, které mi poskytují nástroje na vyzkoušení, k těmto nástrojům, aparátům, efektům a dalším zařízením mám přístup, tak se chci podělit i s ostatními o mé dojmy, a možná někdy průjmy, tak se za ně omlouvám.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

15

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

CzechJoker napsal:

basa této kategorie je pravděpodobně nad možnosti autora

Tenhle argument teda moc nechápu. Jak jsi ty kategogie myslel? Jako US Lakland, Fender CS ještě jo, ale Pedulla, Fodera už ne, protože to jsou něčím natolik specifické nástroje, že na to člověk musí mít nějaké zvláštní zkušenosti? Jak psal Adam, je to prostě basa, akorát že za 160 tisíc... Jako ano, mohlo by to být podáno "techničtějším" způsobem¨, že např. díky celojavorové konstrukci to má zvuk přirozeně takovej a makovej. Ale zase pak by to byla imho hrozná nuda. Tady je spíš zajímávý právě to, že se "obyčejnej" basák podívá na nástroj s "astronomickou" cenou a napíše jestli si z toho sedl na prdel nebo ne smile

Druhou věcí je, že se v recenzi najdou nějaké faktické nedostatky (viz. třeba ty pražce a ten klíč na štelování krku), ale to Adam do recenze doplnil a tu chybu uznal, za to zaslouží respekt. Já bych se na to po tom asi vysr...

 

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Zephyr fx Sunn Bro -> Audioevent Fatal Audio Destruction -> Defects fx Atmosphere ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

16

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Aidamos napsal:

snažím dělat jinak, říct, co se mi líbí a nelíbí a jaký z toho mám pocit.

 Naprosto rozumím, jestě když jsem psal (a to začalo ještě před tím, než tohle fórum vůbec vzniklo), v každým článku jsem řešil to, aby se člověk neopakoval a naopak aby stokrát řečené podal nějak nově aspoň trochu neotřele. Hodit na papír dojem z nástroje je někdy dřina a napsat to tak by si to někdo přečetl (a tehdy si to musel navíc kopit wink je práce ještě větší a právě proto jsem některé nástroje testovat odmítl, protože...

Hastur napsal:

ale Pedulla, Fodera už ne, protože to jsou něčím natolik specifické nástroje, že na to člověk musí mít nějaké zvláštní zkušenosti?

 ...protože v zásadě ano. Člověk porovnává věci zpravidla s tím, co zná, jinak to ani nejde. Samozřejmě in general je basa kus dřeva s drátama, jenže pokud chceš napsat recenzi, která k něčemu bude, je potřeba mít o tom trochu ánunk. Když máš řidičák béčko a jezdíš celý život jenom s Fabií, tak se samozřejmě můžeš posadit do Ferrari a pak o tom napsat svoje pocity. Jenže těm, co už třeba mají Lambo nebo Koennigsegg a uvažujou o Ferrari, budou tvoje pocity z toho auta úplně k ničemu, když to neumíš pořádně projet a hlavně, nerozumíš tomu, proč je to auto udělaný tak jak je a proč se řídí jinak než Fabie, prostě nemáš srovnání s autama týhle třídy.
Čímž samozřejmě nechci říct, že Aidamos neumí hrát wink jenom se snažím vysvětlit, že jsou nástroje, které se vymykají běžným konceptům, staví je lidi, kteří dělají některé věci prostě jinak než většina ostatních a k těm nástojům je potřeba přistupovat se znalostí kontextu, historie výrobce, mít přehled i o jiných které třeba vyrobil, a pro koho je třeba vyráběl. U Ferrari taky víš, že má spojku a dá se řadit, ale když to neumíš, tu spojku prostě roztrhneš wink
Já samozřejmě nikomu neříkám, jaký basy může nebo nemůže testovat. Jenom se snažím naznačit, že je dobrý znát kontext a některé nástroje můžou být i mimo kontext, toho kdo test píše smile
Kdysi dávno, když jsem ještě testoval taky, jsem si docela naběhl s jedním zesilovačem, který se mi sice hrozně líbil, ale tehdy jsem ho úplně nepobral, protože jsem ty znalosti ještě neměl a byl to na tu dobu docela nestandardní zesík. Ne, že bych do toho testu napsal nějaký bludy, ale když jsem ho pak zpětně četl, pro lidi, kteří by o zesík v téhle ceně a výbavě měli zájem, ten test neměl žádnou výpovídací hodnotu. Proto jsem od té docela striktně testoval jenom to, na co jsem si věřil, že v testu dokážu čtenářům přidat něco navíc, vypíchnout něco zajímavýho atd.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

17

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Chlapi, tak se trochu uklidníme, ne? Tohle fórum je snad pro fanoušky baskytary a ne akademická půda, abysme tu blahosklonně říkali "ale no tak, pane kolego, tohle snad nemyslíte vážně..." big_smile Podle mě, ať už mám recenze Adama rád nebo ne, je fajn že je dělá, protože umožňujou nakouknout na různý nástroje. Kdyby tam třeba psal faktické chyby ohledně značky, dřeva, nastavení a tak dále, je určitě v pořádku na to upozornit. Ale takhle...? Myslím, že to dost přeháníte. Ať si je píše jak chce. Já jsem rád, že je píše.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, G&L ASAT deluxe kytara, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, trsátko, klíčenka :-)
0 xLajků:

18

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

tao-kan napsal:

Ať si je píše jak chce. Já jsem rád, že je píše.

Tak tak. Díky, Adame, za Tvou práci, díky tomu (a díky ochotným zapůjčovatelům) si můžu počíst o nástrojích, jejichž cena se leckdy ani nesluší vyslovit smile smile

A je fajn, že to není suchopárné opisování informací výrobce, ale vlastní pohled (byť některé věci trochu "přepočítávám" - viz přepadávání na hlavu smile)

Nějaký Fendery...
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Boss RV-3, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna
Profil
0 xLajků:

19

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

5 minut jsem na ni hrál a ...

https://baskytara.com/img/m/24961/t/p1e5d7amem1e51fg1qtf14kp1813.jpg

0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Aidamos (24. 05. 2020 20.04:28)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

el BassTardo napsal:

Člověk porovnává věci zpravidla s tím, co zná, jinak to ani nejde. Samozřejmě in general je basa kus dřeva s drátama, jenže pokud chceš napsat recenzi, která k něčemu bude, je potřeba mít o tom trochu ánunk. Když máš řidičák béčko a jezdíš celý život jenom s Fabií, tak se samozřejmě můžeš posadit do Ferrari a pak o tom napsat svoje pocity. Jenže těm, co už třeba mají Lambo nebo Koennigsegg a uvažujou o Ferrari, budou tvoje pocity z toho auta úplně k ničemu, když to neumíš pořádně projet a hlavně, nerozumíš tomu, proč je to auto udělaný tak jak je a proč se řídí jinak než Fabie, prostě nemáš srovnání s autama týhle třídy.

Tomuhle s rovnání s autama rozumím, nezávisle na Tobě mě přišlo taky na mysl, když jsem o tom přemýšlel. Nevím, jestli to sedí i na drahý basy, protože někdy jsou drahý jen použítými materiály (luxusní dřevo) a značkou, ale koncept je stejný a někdy i "zdánlivá" kvalita jako u levných nástrojů. Napadá mě třeba tenhle Dean v bazarové ceně cca za desítku: https://baskytara.com/topic15664 a jinak ultra drahé nástroje jsem měl už taky, třeba tenhle Sadowsky za 170 litrů je luxusem srovnatelný s recenzovanou Pedullou: https://baskytara.com/topic16973 - jenže tam jsem neměl co kritizovat, tak se nikdo necítil dotčen, co jsem si to dovolil o takovém nástroji vůbec psát.

EDIT: Samozřejmě, když jsem doposavad jezdil jen Fabií, Oktávkou, Fokusem a i30kou, tak se nebudu pouštět do testu Porsche nebo Maserati. A i kdyby, je chybou poukázat ne nelícující nebo vrzající díly, pakliže by se tam vyskytly? Myslím si, že rozhodně ne. Navíc srovnání drahých bas s auty trochu pokulhává. U drahých aut se samozřejmě luxusní díly a s nimi ruku v ruce jdoucí výkon tak nějak očekává, přičemž není tam předpoklad, že Fabia bude jezdit líp než 911ka. U hudebních nástrojů tohle tak úplně neplatí. Použité luxusní dřevo, vystřelující cenu nástroje do nebetyčných výšin, zdaleka nemusí korespondovat se zvukem. Prostě to, že se jedná o ultra drahý nástroj osazený ultra drahými komponenty, ještě neznamená, že to bude hrát líp než nástroj za třetinovou cenu. Zato u auta se tak nějak předpokládá, že za ty peníze to nejen bude vypadat, ale i jezdit. Navíc zvuk je dost subjektivní záležitost. Někomu se líbit může, jinému ne.

tao-kan napsal:

Podle mě, ať už mám recenze Adama rád nebo ne, je fajn že je dělá, protože umožňujou nakouknout na různý nástroje.

Děkuju Ti, náčelníku, že ses mě zastal laughing

D.a.l.i napsal:

některé věci trochu "přepočítávám" - viz přepadávání na hlavu

Jo, na tohle jsem úchyl, vím to, ale když to pak nepadá, tak to taky napíšu, a máte jistotu, že vyvážení je fakt dokonalý.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

21

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

iMilanek napsal:

5 minut jsem na ni hrál a ...

smilelaughingjoy

Jinak samozřejmě díky, Milane, za nejen tuto zápůjčku.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

22

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Ojéje to je zase povyku, ale budiž, aspoň je tu zase jednou živo - pamatuje ještě někdo slovo "flame"?? Časy hádek spidera s Kubšem, šestkou, Erikem Binovským a spol.?

Já jsem za Adamovy recenze rád. Neberu je ovšem jako recenze v pravým smyslu slova - pokud by se měly dělat úplně na 100%, měla by tam být zkušenost z kapelního kontextu - kde jak nástroj funguje, jak jsou s ním spokojeni zvukaři ve studiu, jaká je otrava hrát s 5kg basou na 4h koncertu. Stejnětak by bylo fajn pro koho je dle recenzenta určen US Lakland JO a pro koho raději volit Fender CS JB. A dalo by se pokračovat. Jenže právě v těch vyšších kategoriích už se těžko hledají objektivní kritéria - já už těch nástrojů měl hromadu a do žebříčku bych je poskládat neuměl.

Míněno k basám - např. u efektů se Adam vyřádí mnohem víc - tam je možný pojmout recenzi víc technokraticky.

Ale buďte chlapci soudní - já jsem rád, že Adam všechno pěkně zdokumentuje, nafotí, nahraje, strukturovaně popíše. A komu se to nechce číst, otevírat nemusí. Já Adamovi basy půjčím vždycky rád a měl jsem zato, že většina z vás ocení mrknout na tolik nástrojů všelijakých kvalit a kategorií.

Milanovu Pedullu jsem měl v ruce ještě před Adamem a pražců jsem si taky všiml hned. Není to pro mě neopravitelná věc, ale zamrzí. Nepátral jsem, zda se dřevo smrsklo nebo basu někdo blbě přepražcoval, pana Pedully (mmch od 2019 v důchodu) si moc vážím a nemyslím, že toto  novotě pustil do světa. Jo, Adam to trošku vyhnal do extrému, na druhou stranu od toho recenze jsou - subjektivní dojmy.CzechJoker napsal:

Kdysi byla jedna Pedulla dost dlouho na hudebním bazaru, byla to pětka za pětadvacet. Lákala mě, ale nakonec jsem do ní nešel a skončil jsem u východoněmeckého Sandberga.

Kdysi byl na bazaru taky jeden Musicman, ale nakonec jsem koupil Fendera..

LĀKLAND
0 xLajků:

23

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

el BassTardo napsal:

...jak se už v diskuzi ukázalo u pražců...

Na druhou stranu je ale třeba říct, že u takhle echt drahýho stroje je fakt podezřelý, že by použili špatně vysušený dřevo (obzvlášť eben). Basa je to relativně nová na to, aby se tam projevil takhle výrazný problém...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

24

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

A podle padání na hlavu se asi pozná origo Pedulla - co si pamatuju, tak Spiderovka taky padala na hlavu, navíc měla nevýrazný basy, zato krásně zpívala ve vejškách, na tom jsme se shodli s Tomem Kedziorem (nebyl to jenom můj subjektivní pocit wink )

0 xLajků:

25

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

joko napsal:

měla nevýrazný basy, zato krásně zpívala ve vejškách,

 To je podle mého dřevem. Díky tomu, že je celojavorová, tak bude výraznější ve výškách. Vypomůžu si obrázkem ze stránek mistra Vlčka: https://static.wixstatic.com/media/da2564_c32c293cc4684e1db0f6230b2d0aec9e~mv2.jpg/v1/fill/w_600,h_427,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01/vlcek_materialy_bass.webp

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Zephyr fx Sunn Bro -> Audioevent Fatal Audio Destruction -> Defects fx Atmosphere ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

26

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Skvělý obrázek 

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
0 xLajků:

27

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Je tam k tomu i pěkný povídání, takže koho to zajímá: https://www.vlcekbasses.cz/vyber-dreva

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Zephyr fx Sunn Bro -> Audioevent Fatal Audio Destruction -> Defects fx Atmosphere ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

28

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

davidak napsal:

Milanovu Pedullu jsem měl v ruce ještě před Adamem a pražců jsem si taky všiml hned. Není to pro mě neopravitelná věc, ale zamrzí.

Přesně. Kytarář to má za chvilku hotovo a pokud ta basa už má něco odehráno, není špatné těm pražcům udělat novou korunku - podle tvrdosti a opotřebení 2-3 hodiny práce. Nikdy bych to dříve neřekl, ale je to skvělá investice do nástroje!

Nějaký Fendery...
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Boss RV-3, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna
Profil
0 xLajků:

29 Naposledy upravil: Aidamos (09. 04. 2020 12.42:25)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

kurcatovium napsal:

Na druhou stranu je ale třeba říct, že u takhle echt drahýho stroje je fakt podezřelý, že by použili špatně vysušený dřevo (obzvlášť eben). Basa je to relativně nová na to, aby se tam projevil takhle výrazný problém...

 Přesně tímto směrem jsem uvažoval taky. A vlastně je mi trochu podivné tvrzení, že:

FunkyMonk napsal:

Deje sa to aj u palisandru, aj u pau ferra, wenge

Když, jak jsem psal výše:

Aidamos napsal:

Jinak ano, dřevo pracuje a někdy to může být i skladováním. Ale řekl bych, že jen u javorových nelakovaných krků, tohle má krk v neprodyšném polyesteru a to i na boku toho ebenového hmatníku. To mi říkal i mistr Jíra Mázl, že pro Rockster brousil pražce Music Manům s javorovými hmatníky, páč to tam visí dva roky v obchodě a to dřevo prostě pracuje a vysychá, zvlášť když se na to nehraje, ale říkal, že u palisandru se to tak neděje

A navíc k ebenu a palisandru i Vlček píše, že:

Vlček Basses napsal:

Eben – dřevo které je velmi těžké a velmi tvrdé... Silně sesychá, ale při schnutí nepracuje.

Palisandr – často se používá anglický název Rosewood... Minimálně sesychá.

Wenge – porézní, těžší a tvrdé dřevo... Odolné proti vlhkosti.

Tedy předpokládám, že pan Pedulla používá dostatečně vyschlé dřevo a i kdyby ne, tak pod uvedenou vlastností "při schnutí nepracuje" si představuju, že nemění svůj rozměr, takže by z toho pražce lést neměly. Leda by tu basu někdo ne úplně dobře přepražcoval, ale to se mi u takto mladého nástroje nezdá.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

30 Naposledy upravil: FunkyMonk (09. 04. 2020 13.36:36)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

 
Aidamos napsal:

A navíc k ebenu a palisandru i Vlček píše, že:

 na palisandrovej (Squier, nejaka podpisovka) base ktoru mam v skole prazce lezu, rovnako povysli aj z ebenovej (LTD 1004), a niektore mi zacinaju liezt aj z toho delfina na ktorom boli pouzite dreva od Sivcaka

Wenge - spomedzi bas ktore mam doma to robi urcite najmenej, ale niektore okraje prazcov zacali byt citelne 

...ale mozno mam doma a v praci len moc sucho ... 

PS. k veku dreva ... mam doma aj dost stary JB s javorovym hmatnikom, vyrobca je neznamy, ale vek mu tipujem minimalne 30 rokov. 
ked som ho kupil, dal som ho rovno preprazcovat, a prazce mi vysli aj na nom, nie nejako extra ale su citit. 

P.k.G  no.1  & P.k.G no.2 V                                     
ĎezZ B. ◘ Apollo 11                                     
Cthulhu  Wick                   
ZHT VI. Fretless           
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & Zoom B3
0 xLajků:

31

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

OK, rozumím, věřím, může být. Možná to opravdu bude tím

FunkyMonk napsal:

...ale mozno mam doma a v praci len moc sucho ...

Až na ten Fokus, který byl blbě už z výroby, a který jsem sám zabrušoval, a kterému to znova vylezlo  po čtyřech měsících až obchodě, kam jsem ho dával do komise, což jsem přisuzoval suchému vzduchu v obchodě a také asi ne úplně prvotřídnímu dřevu, zkrátka odpovídajícímu cenové relaci nástroje, jsem to u žádného z nástrojů, a že jsem jich za poslední roky měl v ruce desítky, nepozoroval. Tak jsem prostě vycházel z empirické zkušenosti. Máš zkušenost jinou, beru to a nepřu se.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

32

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Eben i ostatní dřeva s velkou hustotou sesychaj/bobtnaj docela dost, přehledně třeba tady https://www.slideshare.net/MidoOoz/physical-properties-and-moisture-relations-of-wood

Záleží pak na struktuře a řezu, jestli se zároveň kroutí nebo ne. Řekl bych, že kdybys basu odvezl zpátky do Bostonu, kde je oproti Liberci asi dvojnásobná vlhost vzduchu, pražce budou zase ok...  

0 xLajků:

33 Naposledy upravil: FunkyMonk (09. 04. 2020 16.04:44)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

lukas napsal:

Záleží pak na struktuře a řezu, jestli se zároveň kroutí nebo ne. Řekl bych, že kdybys basu odvezl zpátky do Bostonu, kde je oproti Liberci asi dvojnásobná vlhost vzduchu, pražce budou zase ok...  

 s tymto suhlasim.

ked som kupil od kamosa z Blavy Warwick Infintiy rv. 2005?, basa a krk bol uplne v pohode, ale asi po jednom dni u mna doma v Ziline (bola jesen, zapnute ustredne kurenie, atd) sa na ovangkolovom krku objavili a boli dost citelne na vrasky na dreve. 
Pisal som do W mail, ci sa mam bat, ci mi nepraska krk a vystuha nevystreli von. Opisali mi obratom, ze je to pri W normalna vec a ich voskovane krky to niekedy robia. 
Teda na ich odporucanie som to prebehol smirglom a znova navoskoval. 

P.k.G  no.1  & P.k.G no.2 V                                     
ĎezZ B. ◘ Apollo 11                                     
Cthulhu  Wick                   
ZHT VI. Fretless           
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & Zoom B3
0 xLajků:

34 Naposledy upravil: m3 (10. 04. 2020 16.01:21)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

lukas napsal:

Řekl bych, že kdybys basu odvezl zpátky do Bostonu, kde je oproti Liberci asi dvojnásobná vlhost vzduchu, pražce budou zase ok...

 :D kazdopadne mne by tohle nenapadlo smile ikdyz na japonskem asatu se mi asi stalo to same, ikdyz jde o javorovej krk a lakovanej, tedy velice stridme a ani nevim cim (do ruky je asi nejprijemnejsi javorovej krk co sem kdy mel) smile. Ale i tak pocitam ze pretopenej panelakovej byt v praze bude mit o rad jinou vlhrost vzduchu nez papirova stavda na japonskejch ostrovech smile.

Takze suma sumarum muzu podekovat adamovi i michalovi ze tu rozvirili diskuzi a ja se po dlouhe dobe na foru dovedel nejakou praktickou vec co pro mne byla novinkou smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

35

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Vzal jsem teď do ruky stratocaster Eric Johnson (artist serie), nástroj v ceně nového kusu cca 65.000Kč. Celojavorový krk, lakovaný. A ejhle, pražce jsou z boku zřetelně cítit. Nikdy jsem si toho dříve nevšiml, navíc kytaru jsem koupil v létě od Dalibora Klapucha, který si následně pořídil stejný nástroj z úplně prvního roku výroby (a předával mi jej doladěný).

Otázkou je, jestli to není končící zimou, kdy se to dřevo trochu smrsklo, aby se za pár měsíců opět roztáhlo na svou původní velikost a pražce se "zatáhnou" dovnitř? (doma jsme celou zimu používali zvlhčovač vzduchu)

 

Nějaký Fendery...
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Boss RV-3, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna
Profil
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: Aidamos (10. 04. 2020 22.34:55)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

D.a.l.i napsal:

Vzal jsem teď do ruky stratocaster Eric Johnson (artist serie), nástroj v ceně nového kusu cca 65.000Kč. Celojavorový krk, lakovaný. A ejhle, pražce jsou z boku zřetelně cítit.

Vzal jsem teď do ruky telecaster Squier (affinity serie), nástroj v ceně nového kusu cca 6.500 Kč. Celojavorový krk, lakovaný. A ejhle, nic smile

Mimochodem kytara z roku 2002, tedy 18 let stará, krk lakovaný jen matným tenkým lakem. Mnoho let (od roku 2007) ležela jen v lehce polstrovaném gigbagu, vytahoval jsem ji velice zřídka, teď jí tu mám asi půl roku ve stojanu a hraju na ni minimálně.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

37

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Aidamos napsal:

Mnoho let (od roku 2007) ležela jen v lehce polstrovaném gigbagu, vytahoval jsem ji velice zřídka

Pokud se v té místnosti neměnila teplota, možná krásně vyschla ;-)  

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, G&L ASAT deluxe kytara, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, trsátko, klíčenka :-)
0 xLajků:

38

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

tao-kan napsal:
Aidamos napsal:

Mnoho let (od roku 2007) ležela jen v lehce polstrovaném gigbagu, vytahoval jsem ji velice zřídka

Pokud se v té místnosti neměnila teplota, možná krásně vyschla ;-)  

Víceméně byla celé ty roky v té samé místnosti, ale teplota se samozřejmě měnila, stejně tak vlhkost. A i kdyby vyschla, pakliže z výroby nebyla vysušená dostatečně, tak z toho ty pražce  polezou tuplem. Ale to je fuk, ode mě to bylo jen takové rýpnutí smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

39

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Aidamos napsal:
tao-kan napsal:
Aidamos napsal:

Mnoho let (od roku 2007) ležela jen v lehce polstrovaném gigbagu, vytahoval jsem ji velice zřídka

Pokud se v té místnosti neměnila teplota, možná krásně vyschla ;-)  

Víceméně byla celé ty roky v té samé místnosti, ale teplota se samozřejmě měnila, stejně tak vlhkost. A i kdyby vyschla, pakliže z výroby nebyla vysušená dostatečně, tak z toho ty pražce  polezou tuplem. Ale to je fuk, ode mě to bylo jen takové rýpnutí smile

Z mé strany též big_smile 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, G&L ASAT deluxe kytara, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, trsátko, klíčenka :-)
0 xLajků:

40

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

davidak napsal:

Ojéje to je zase povyku, ale budiž, aspoň je tu zase jednou živo - pamatuje ještě někdo slovo "flame"?? Časy hádek spidera s Kubšem, šestkou, Erikem Binovským a spol.?

  jj to byly časy smile

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

41

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

SMETS napsal:
davidak napsal:

Ojéje to je zase povyku, ale budiž, aspoň je tu zase jednou živo - pamatuje ještě někdo slovo "flame"?? Časy hádek spidera s Kubšem, šestkou, Erikem Binovským a spol.?

  jj to byly časy smile

fňuk 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, G&L ASAT deluxe kytara, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, trsátko, klíčenka :-)
0 xLajků:

42

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Volove. Cukr byval sladsi a snih belejsi...a simon na vanoce vypinal forum at tu furt nesedime smile jsme proste vyspelejsi a nehadame se smile smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

43

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

vráti sa sem Kubš a všetci pôjdeme s teóriami do p***

0 xLajků:

44

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

e.t. napsal:

jsme proste vyspelejsi

 :D dobrej joke!!!

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, G&L ASAT deluxe kytara, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, trsátko, klíčenka :-)
0 xLajků:

45

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Dyt von chtel napsat vypelichanejsi...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

46

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Aidamos napsal:

Vzal jsem teď do ruky telecaster Squier (affinity serie), nástroj v ceně nového kusu cca 6.500 Kč. Celojavorový krk, lakovaný. A ejhle, nic

A to je ten Eric nějakých 14 let starý, ročník 2006, nitro na těle začíná popraskávat a pod dobrým úhlem světla to začíná být hezky vidět smile (a krk je v řezu quatersawn, jestli třeba tohle nemá vliv?)

https://baskytara.com/img/m/111/t/p1e5kon2n71f1bm3n185rt5911k95.jpg

Budu na něm průběžně stav pražců sledovat, jsem zvědav, kdy se to spraví (nebo jestli se to naopak nespraví).

Nějaký Fendery...
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Boss RV-3, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna
Profil
0 xLajků:

47

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Paparatzzi napsal:

Dyt von chtel napsat vypelichanejsi...

A tlustejsi smile proste to dospivani se na nas podepisuje smile 

TakhLe to tu plevelit sycaci. Jenom proste zavidite ze si takovou drahou basu nikda nekoupite tak na ni plivete spinu socky. Ha a mate to! Kdo se chytne a bude  trolit ted? smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

48

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

 Kdo se chytne a bude  trolit ted?

 

Beztak jsou nejlepší Fendery.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
0 xLajků:

49 Naposledy upravil: Aidamos (11. 04. 2020 18.00:27)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

e.t. napsal:

Jenom proste zavidite ze si takovou drahou basu nikda nekoupite tak na ni plivete spinu socky.

 Tak jako bůra bych za ní dal, no big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1
0 xLajků:

50

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Ale jo to se vyplati. Oceni to vsech dvacetpet navstevniku koncertu, teda v pripade ze jsou koncerty mozne...muze na to doma padat prach v obyvaku a hazet na ni prasatka rolexkama z gauce smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

51

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Takové basy jsou jako investice voe, něco jak zlatý zuby. Jak potřebuješ na chlast, tak to dáš do frcu a čus. Stejně na ty kila po zaplivaných knajpách nemá nic lepšího než Stagg smysl...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

52 Naposledy upravil: Atvečko (12. 04. 2020 13.31:02)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Já bych si teda ještě dovoli jednu poznámku k té erudici potřebné k "relevantní" recenzi

1) kolik tak taky bude potenciálních kupců týhle baskytary, odhaduju, že  - nula -  a pokud náhodou přeci jen, fakt se bude rozhodovat na základě zrovna tehle recenze ?  Těžko.

2) Kolik lidí tady by bylo schopno pochopit recenzi z pohledu někoho, kdo má zkušenosti s podobnými nástroji a bude ji s nimi srovnávat - nula- (omlouvám se výjimkám) právě proto, že nemá s čím porovnat. Takže taková recenze by tu většině byla stejně úplně k hovnu. 

Takže odborníci at dělaj recenze pro odborníky a Aidamos pro nás. Recenze subjektivní, s chybami, ale vždycky lepší než žádná recenze. Já to beru jako pohled člověka, kterej takový nástroj nejspíš neměl a mít nebude a svoje pocity se snaží ve viruální hospodě sdělit partě lidí z nichž si drtivá většina takový nástroj taky nikdy nekoupí. Jediný, co bych recenzi vytknul, jsou ty pražce a šroub na hlavě, což bylo prodiskutováno, uznáno a vyřešeno.  To ostatní bylo zbytečný...

 

 

JazzBass MiM, Precision MiM, PJ MiM (skládačka), Cort A4 OPN, JazzBass SQVM70, Precision special Atv (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

53 Naposledy upravil: FotoPec(en) (13. 04. 2020 07.41:14)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Tahle diskuze si evidentně žije vlastním životem a je jen otázkou, nakolik za její rozbujelostí stojí svatozářná Corona laughing.

Za mě musím říct, že bych Pedullu MVP Amber Limited Edition nechtěl. Určitě je skvělá, ale já bych si s ní hraní vůbec neužil. Furt bych se o ni bál.
A taky chci podotknout, že na Aidamových recenzích oceňuju kromě jiného i to, že za roky, kterým se tady testování věnuje (a protože zachovává +/- stejnou metodiku), vytvořil velmi slušnou SROVNÁVACÍ databázi - bas, strun příslušenství, ... .
Pro alespoň hrubou orientaci, co od basy (strun, ...) můžu očekávat, je to neocenitelné.

Je sice evidentní, že nejlepší basu (tu mojí ;-) v rukách ještě neměl, ale její testování s ním eventuálně domluvím až těsně před vypuknutím pandemie SARS CoV III nebo IV.
A pokud délka diskuse pod její recenzí nepřesáhne tuto alespoň dvojnásobně, sním svůj vlastní ... oběd ;-).

Ibanez  &  Genzler  &  PJB  &  ;-)
0 xLajků:

54

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Ještě bych se s dovolením vrátil k těm pražcům. Řekl bych, že se tu řeší dvě různý věci - jednak zabroušení části nad hmatníkem (tedy zakončení pražce, který se standardně dotýká dlaně), no a pak právě vylezlý kus drátu, který přečuhuje hmatník. Schválně jsem udělal pár rychlých fotek, jak může být řešeno.

US Lakland, dle mého nejlepší práce kytaráře - zakončení je zaleštěno v několika rovinách, musí se dělat ručně pilníkem:

https://baskytara.com/img/m/327/t/p1e6oi6eogurm1rsb1kko2k0120k9.jpg

US Sadowsky, taky super, jen je vidět, že ten přístup je trošku jiný:

https://baskytara.com/img/m/327/t/p1e6oi6eofg7p12fn8bl1n6gm44.jpeg

Fender CS - opět paráda, zde je to daný i relic úpravou krku, kde s radiusem na hraně hmatníku mizí i pražec:

https://baskytara.com/img/m/327/t/p1e6oi6eofes0d1v1l9229k1elu5.jpeg

AV Basses - toto pro mě bylo veliký zklamání. Konec je sice schovaný v laminu, ale pražec je jen "sražený" v jedné rovině a na ruce nepříjemné, osobně od práce kytaráře čekám víc:

https://baskytara.com/img/m/327/t/p1e6oi6eogdqf1j7v1th5dv91tf18.jpg

Ultra lowend - SX kytara za 3000, Čína:

https://baskytara.com/img/m/327/t/p1e6oi6eof3fn1fbd11hnfv21oib6.jpeg

Kytara Cort akustika cca 10.000, Korea:

https://baskytara.com/img/m/327/t/p1e6oi6eogpr51h6l10bafka1t637.jpeg

No a ukázka toho, čím zrejmě byla postižena Milanova Pedulla - perfekrní zakončení pražce, ale vlivem práce dřeva pražec leze mimo hmatník. Objevil jsem na Neuseru, 27 let starém, hmatník eben, při hraní je toto vystoupnutí cítít:

https://baskytara.com/img/m/327/t/p1e6oi6eoefrj13rb8cv8c46lr3.jpg


A ještě jedna D.Lakin Basses, kde se pražec na konci hmatníku zvedá. Samozřejmě to zachraňuje binding, ale být to na klasickým hmatníku..:
https://baskytara.com/img/m/327/t/p1e6ojk6k1ote1amh4ehvf785s5.jpg


Všechny tyhle věci jdou nicméně velice dobře řešit u kytaráře (případně samodomo s patřičným nástroji) a třeba pro mě je pěkně hladkej a začištěnej krk základem kvaltiní hratelnosti nástroje.

https://baskytara.com/img/m/327/t/p1e6ojk6k01gcv6p7mnj3np19o33.jpghttps://baskytara.com/img/m/327/t/p1e6ojk6k0qut1fdk1g1ltn2h3p4.jpg

LĀKLAND
0 xLajků:

55 Naposledy upravil: FunkyMonk (25. 04. 2020 16.40:00)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition


davidak napsal:

US Lakland, dle mého nejlepší práce kytaráře

 presne tieto veci riesim aj ja teraz na svojich basach (fotit sa mi to ale nechce zatial, ak nebude fakt poziadavka smile 
Taketo zakoncenia mam na svojich Pk guitars, ale stalo sa mi ze vsetky prazce naraz vybehli a dal som ich zarovnat... o mesiac vybehli zas , tak so msa nastval a v DM drogerii kupil stvorstranny pilnik, ktory ma 4 rozne povrchy (smirgel, jemnejsi, hladenie az lestenie) . s tym som to sa v pohode vyriesil na maximalnu spokojnost smile 

davidak napsal:

Neuseru, 27 let starém, hmatník eben, při hraní je toto vystoupnutí cítít:

 Toto presne sa deje aj mne na kopii W Doplhin s ebenovym hmatnikom - riesenie asi prebrus poriadnym pilnikom u gitarara, doma by som si na to asi netrufol 
Akoby drevo vyschlo ale udrzalo sa na koncoch prazcoch a vznikaju tieto kopceky 

 

davidak napsal:

AV Basses -

 podobne to robi aj Warwick, aj ked s vacou presnostou a uhladenostou  --- ale stalo sa mi par krat, na nemeckych modeloch, ze neboli poriadne zabrusene a rezali do ruk, teda nastala s pilnokom z drogerky big_smile 

 https://baskytara.com/img/m/3404/t/p1e6osca1nuvp14uhgfa1ee6id63.jpg

 
mam doma aj vhodne modelarske pilniky, ale nimi som uz robil zarezy na dreve, tak som radsej presedlal na tento a je to parada 

https://baskytara.com/img/m/3404/t/p1e6os9gsj1lr11tmm16851fm41sls3.jpg

P.k.G  no.1  & P.k.G no.2 V                                     
ĎezZ B. ◘ Apollo 11                                     
Cthulhu  Wick                   
ZHT VI. Fretless           
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & Zoom B3
0 xLajků:

56

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Tohle je fakt zajímavý. Nikdy mě nenapadlo, že je v tom tolik variant... Mimochodem, hrál jste někdo na signature Lelanda Skláře? Všude říká, že tam má pražcový drát na mandolínu, tedy ultratenký, a že je to skvělé pro intonaci. 

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, G&L ASAT deluxe kytara, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, trsátko, klíčenka :-)
0 xLajků:

57 Naposledy upravil: m3 (25. 04. 2020 21.15:02)

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

FunkyMonk napsal:

tak som radsej presedlal na tento a je to parada

 muzes hodit nakej link? to je n nehty nebo na co ?? smile taky uz sem parkrat strejchul vedle zamecnickym pilnickem a hodil by se nejakej setrnejsi nastroj smile preci jen ikdyz sem to olepil papirovou paskou tak to neni uplne chranene .. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

58

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

m3 napsal:

muzes hodit nakej link? to je n nehty nebo na co ??

https://www.mojadm.sk/ebelin-pilnik-na-nechty-4-v-1-p4058172065477.html 
Jop na nehty smile dievcensky pilnik -- prvy som ziskal pod zastitou tmy od mojej priatelky, bez jej vedomia samozrejme big_smile 
Dobre je ze v strede je pena, a teda sa to prisposobi tvaru a zbytocne to nebrusi drevo /pokial teda nepritlacis az moc 
tento som nasiel na Cz stranke 
https://www.dm.cz/trend-it-up-pilnik-na-nehty-buffer-7v1-p4010355438478.html

P.k.G  no.1  & P.k.G no.2 V                                     
ĎezZ B. ◘ Apollo 11                                     
Cthulhu  Wick                   
ZHT VI. Fretless           
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & Zoom B3
0 xLajků:

59

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

FunkyMonk napsal:

Jop na nehty dievcensky pilnik

 dik ti smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

60

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

D.a.l.i napsal:

A to je ten Eric nějakých 14 let starý, ročník 2006, nitro na těle začíná popraskávat a pod dobrým úhlem světla to začíná být hezky vidět smile (a krk je v řezu quatersawn, jestli třeba tohle nemá vliv?)

https://baskytara.com/img/m/111/t/p1e5kon2n71f1bm3n185rt5911k95.jpg

Budu na něm průběžně stav pražců sledovat, jsem zvědav, kdy se to spraví (nebo jestli se to naopak nespraví).

Tak hlásím stav pražců na Ericovi (stratocaster) - pražce jsou přesně tam, kde mají být, tzn. krk je zboku krásně hladký a žádný pražec nevylízá.

Nejsem expert na dřevo, ale napadá mě, že na zimu se dřevo trochu smrští, na léto opět roztáhne. Z toho plyne, že začišťovat pražce by se mělo po zimě na jaře a ne v parném létě smile

Nějaký Fendery...
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Boss RV-3, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna
Profil
0 xLajků:

61

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

D.a.l.i napsal:

že na zimu se dřevo trochu smrští,

proto máme v každem pokoji na radiátorech topení zvlhčovač.  V zime máme jinak vlkost v bytě až o 20 procentních bodů nižší

JazzBass MiM, Precision MiM, PJ MiM (skládačka), Cort A4 OPN, JazzBass SQVM70, Precision special Atv (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

62

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

Atvečko napsal:

proto máme v každem pokoji na radiátorech topení zvlhčovač. V zime máme jinak vlkost v bytě až o 20 procentních bodů nižší

 Koupil jsem před 2 lety 3-litrový zvlhčovač a přes zimu jede nonstop, přesto byly v dubnu pražce povylezlé...

Nějaký Fendery...
Smrčka OD Station, EHX Black Finger, Boss RV-3, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna
Profil
0 xLajků:

63

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

D.a.l.i napsal:

a přes zimu jede nonstop, přesto byly v dubnu pražce povylezlé...

 Letos byla extrémně suchá zima, kámošovi se rozeschl kontrabas tak, že musel nechat lepit lub k zadní desce, prostě suchem prasklo.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

64

Re: Pedulla MVP Gold Limited Edition

tiez tuto jar brusil prazce na vsetkych mojich basach. prvy krat za moju hracsku karieru

P.k.G  no.1  & P.k.G no.2 V                                     
ĎezZ B. ◘ Apollo 11                                     
Cthulhu  Wick                   
ZHT VI. Fretless           
Gallien Krueger RB700-II  &  GK SBX410 & Zoom B3
0 xLajků: