1

Téma: aparáty Gallien-Krueger

Nemůžu najít původní téma, co je sním?

0 xLajků:

2

Re: aparáty Gallien-Krueger

že by prostě zestárlo a umřelo?

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

3

Re: aparáty Gallien-Krueger

Jeden dotaz prosím.. smile
Mám zesík 700 rb II. Chtěl bych k němu pořídit nějakou " relativně " menší bednu než současnou 2X10 RBH
Výběr od GK ale moc není... co si myslíte o kombinaci zesíku a bedně 1x12 Neo ?
Problém asi může být výkon zesíku - 320w / 8ohm a výkon bedny, která je nižší - 300w. Což ?

jazz bass lover
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: el BassTardo (10. 10. 2016 14.11:41)

Re: aparáty Gallien-Krueger

peetichac napsal:

Problém asi může být výkon zesíku - 320w / 8ohm a výkon bedny, která je nižší - 300w. Což ?

tohle fakt nebude problém, pokud to nebudeš mít furt celý doprava, lehký rozdíl výkonu nevadí

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

5

Re: aparáty Gallien-Krueger

A co ta CX210? Má to 400W, je to relativně lehké a skladné...

Ale jinak nižší příkon bedny by vadit neměl, pokud to nebudeš tavit do plných.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

6

Re: aparáty Gallien-Krueger

peetichac napsal:

Problém asi může být výkon zesíku - 320w / 8ohm a výkon bedny, která je nižší - 300w. Což ?

Vůbec žádný problém nebude.

PS: Maximálně nastane božské ticho big_smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

7

Re: aparáty Gallien-Krueger

OUkej chlapci, uklidnili jste mě... Díky za rady.

jazz bass lover
0 xLajků:

8

Re: aparáty Gallien-Krueger

Jestli máš 210RBH a hledáš něco lehčího, relativně menšího, na klidnější hraní a od GK, tak bych si počkal na bazaru na nějakou MBE210 (s neo repráky). Před pár lety jsem kombinaci 700RB+MBE210 zkoušel a líbilo se mi to jak zvukově (tweeter vypnutý) tak mobilitou (zes vlevo, box vpravo, gigbag s JB na záda :-)
Líp k tomu pasují snad jen digiťáky, co je nacpeš do gigbagu, ale nějak tuším, že zes chceš mít jeden.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

9

Re: aparáty Gallien-Krueger

MartinXC napsal:

estli máš 210RBH a hledáš něco lehčího, relativně menšího, na klidnější hraní a od GK, tak bych si počkal na bazaru na nějakou MBE210 (s neo repráky). Před pár lety jsem kombinaci 700RB+MBE210 zkoušel a líbilo se mi to jak zvukově (tweeter vypnutý) tak mobilitou (zes vlevo, box vpravo, gigbag s JB na záda :-)
Líp k tomu pasují snad jen digiťáky, co je nacpeš do gigbagu, ale nějak tuším, že zes chceš mít jeden.

Díky ta tip.
Inzeruju tu kombo 700rbII/210 RBH - zvukově paráda ( z jazz basem), ale je to velký a těžký - 36 kg...
Nikdo to moc nechce koupit, tak si říkám že si z toho zesík vyndám a dokoupím nějaký menší a lehčí box.. Dost si lidi chválej tu Neo 12ku..
Budu to muset vyzkoušet, i tu tebou doporučovanou MBE..

jazz bass lover
0 xLajků:

10

Re: aparáty Gallien-Krueger

Aha, já myslel, že by sis RBH nechal a hledáš k němu druhý lehčí box... ono RBH je hodně bytelná konstrukce, repra mají snad 5 kilo každý.

Pokud děláš inovaci a hledáš novou jedničku, tam MBE věci moc nezkoumej - to je papírová váha se vším všudy, hodí se tak do baru nebo na doma.
Jako hlavní box nemá smysl hledat nic seriového pod 15 kilo, hrát to nebude.

GK112NEO je slušný box, maličko nadhodnocený v ceně, ale opravdu dobře hraje až ve dvojici. Je to typický GK, tedy čekej docela duňák, zvlášť s RB zesíkem. Obdobně, jen maličko míň dunivě vyjde Markbass Traveler 121.

Bez mála za polovic bych volil raději Hocke 112 - je středovější, průraznější, menší a lépe nositelné. Úplně nejlíp, kdyby se ti podařilo jetý kousek s B&C 12HPL... Případně si u H. domluvit za doplatek repro podle přání (FaitalPro 12PR300 (lehoučký), Celestion 12... nebo v EmiDeltaPro12A).

Jinak s tím kombem - vyčkej, on se kupec najde, je to kvalitní kousek (teda podle ceny: zesík jde dobře za 11t, bedna už hůř za 6-7t, za 17 je to ak max co se dá očekávat).

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: FunkyMonk (10. 10. 2016 20.54:53)

Re: aparáty Gallien-Krueger

peetichac napsal:

Inzeruju tu kombo 700rbII/210 RBH - zvukově paráda ( z jazz basem), ale je to velký a těžký - 36 kg...
Nikdo to moc nechce koupit, tak si říkám že si z toho zesík vyndám a dokoupím nějaký menší a lehčí box.. Dost si lidi chválej tu Neo 12ku..
Budu to muset vyzkoušet, i tu tebou doporučovanou MBE..

a co takto SBX410 ?

http://gsfanatic.com/aas_hirdetes_temp/pic/747986_gk01.jpg

taku mam ja, je to vcelku lahka konstrukcia a zvuk je skvely, plus ma to funkciu bi-amp

mal som aj NEO 1x15 a moc sa mi nepacila sama o sebe,  malo to dost stredovy zvuk (od 15 by som skor cakal basovy) a dobre to hralo az s pridanim ineho boxu

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

12

Re: aparáty Gallien-Krueger

To kombo je super, pred par lety sem ho sam shanel.
Jinak tez jsem jednu dobu chtel menit tehdy svou 410RBH za neco lehciho a po vyzkouseni Neo 2x 112 jsem zustal u RBH. Zvuk Neo me vubec nepresvedcil a ja se radsi rozhdol nicit dal zada smile

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

13

Re: aparáty Gallien-Krueger

Kiwi napsal:

410RBH

ja som ju pol roka zhanal, a nakoniec som isiel do SBX410 ktora hra dost podobne ale je lahsia.
teraz sa na na slovenskom bazosi objavila cela zostava RBH smile nastastie neskoro

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

14

Re: aparáty Gallien-Krueger

Ještě je na zvážení přímo kombo MB210, měl jsem první verzi a nemohl jsem si ji vynachválit - má to 2x10" NEO reproduktory, vypínatelnou hornu, 500W zesilovač v D-třídě, výstup na externí box a celková váha je kolem 15-16kg. Používal jsem to buď samostatně, nebo s externím boxem 1x15 a zvukově je to boží. Pak jsem potřeboval prachy, rozpadala se mi kapela a já to dal pryč, čehož do dneška lituju hmm Druhá revize je vychytanější (např. ventilační otvory - původní to nemělo a stalo se mi, že sepla teplotní ochrana, protože na to přímo svítilo slunko a já to dost tavil; pootočený DI o 90°, což usnadnilo vytahování XLR kabelu apod.) a stojí nové kolem 17 tisíc, v Kytary.cz ji mají minimálně v Brně, ostatní pobočky nevím.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

15

Re: aparáty Gallien-Krueger

FunkyMonk napsal:

... 410RBH
... som isiel do SBX410 ktora hra dost podobne

Opravdu SBX hraje podobně jako RBH? Sice jsem je neslyšel vedle sebe, ale RBH má otevřenou bednu, SBX zavřenou - to má fundamentální dopad na projev v basech, ne? Navíc repra u RBH jsou s mohutnou a cívkou výrazně citlivější, ale nechodí moc do výšek, zatímco SBX je docela ostrý box, který snad ani hornu nepotřebuje.
Podle mě musíš u každého boxu hodně pokroutit eq na zesíku, abys dostal nějaký podobný projev.

Ale oba jsou to moc dobré (a těžké) boxy, SBX bych viděl navíc výborný pod celolampu na vintage projev.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

16

Re: aparáty Gallien-Krueger

Gasi napsal:

Ještě je na zvážení přímo kombo MB210 ...

To je jak 210MBE - příliš tenké dřevo, špatně vyztužené. Repra se nedají pořádně zatížit, aby "nehrála" bedna.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

17

Re: aparáty Gallien-Krueger

MartinXC napsal:

To je jak 210MBE - příliš tenké dřevo, špatně vyztužené. Repra se nedají pořádně zatížit, aby "nehrála" bedna.

To víš ze svého poslechu, nebo odvozuješ? Kombo má vevnitř docela dost výztuh a zpevnění, takže jsem při hraní nezaregistroval, že by "hrála" bedna...

Kreslily mi repráky, když jsem zkoušel hrát trashmetal s vytočeným volume a boost, ale to dělaly snad všechny menší bedny, co jsem zkoušel (NEO810 to nedělá smile ).

Tedy je otázka - hraješ opravdu takovou prasárnu, že by ti začaly kreslit repra?

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: MartinXC (11. 10. 2016 14.14:51)

Re: aparáty Gallien-Krueger

Gasi napsal:

... Tedy je otázka - hraješ opravdu takovou prasárnu, že by ti začaly kreslit repra?

Měl jsem jej chvíli jako alternativu na malé domácí kombo - v relativně malé místnosti funguje jakž takž.
Když jsme s ním vylezl na dvorek, trušku přidal hlasitost a použil krkový snímač s nějakým kilem na E,A, D, boční stěny se třásly jak osikové listí = hrály (mříž jsem sundal, ta drnčí podstatně dřív).
Podobně kobylový snímač a středový Jaco zvuk - nepěkně to zvuk vylepšuje a vede repra ke zkreslení (ne zesík).
Vibrace stěn porovnávám dlaní třeba s 15" ESH nebo třeba 15" Mesa Walkabout anebo s Markbass NY122.
Fakt je, že tohle udělaly všechny lehké bedny (vyjma Soundeliria).
Vizuálně se to dá prokázat třeba sklenicí vody na mírně nakloněné bedně :-)

Odsud moje závěry.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

19

Re: aparáty Gallien-Krueger

Asi hraju potišeji smile Já teda nic takového nezaznamenal; asi jsem nikdy nepotřeboval takovou hlasitost, aby to začlo dělat.

Co mě ale trochu vyděsilo - na pár fórech na internetu jsem zachytil, že několika lidem to kombo MB210 po pár týdnech/měsících zhořelo sad Jako odvěký zastánce GK kvality jsem tedy dosti zklamán. Možná měla ta komba blbou šarži těch zesilovačů (koncáky v D třídě si Gallien nedělá sám), nebo s nimi uživatelé prasácky zacházeli, ale to nevidím zase tak pravděpodobné.

To jen tak bokem k tématu GK aparátů.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

20

Re: aparáty Gallien-Krueger

MartinXC napsal:

Opravdu SBX hraje podobně jako RBH? Sice jsem je neslyšel vedle sebe, ale RBH má otevřenou bednu, SBX zavřenou - to má fundamentální dopad na projev v basech, ne? Navíc repra u RBH jsou s mohutnou a cívkou výrazně citlivější, ale nechodí moc do výšek, zatímco SBX je docela ostrý box, který snad ani hornu nepotřebuje.
Podle mě musíš u každého boxu hodně pokroutit eq na zesíku, abys dostal nějaký podobný projev.
Ale oba jsou to moc dobré (a těžké) boxy, SBX bych viděl navíc výborný pod celolampu na vintage projev.

no prislo mi to isto podobnejsie ako ked som to porovnaval s NEO

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

21

Re: aparáty Gallien-Krueger

Gasi napsal:

Co mě ale trochu vyděsilo - na pár fórech na internetu jsem zachytil, že několika lidem to kombo MB210 po pár týdnech/měsících zhořelo


Měl jsem jednou na akci půjčení box 210MBE a ve spojení s mojí 700 RB-II začal asi po 2 písničkách smrdět, jako když zahoří někde v elektrice. Hrál celý koncert i horna, ale smrděl opravdu nelidsky. Stal se poté poznávacím znakem majitele, protože při každém hraní s tím šel zasmradit slušný kulturák.

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

22

Re: aparáty Gallien-Krueger

Kiwi napsal:

po vyzkouseni Neo 2x 112 jsem zustal u RBH. Zvuk Neo me vubec nepresvedcil a ja se radsi rozhdol nicit dal zada

pod toto sa podpisujem, Neo bedne sli rychlo z domu

0 xLajků:

23

Re: aparáty Gallien-Krueger

Janus98 napsal:

začal asi po 2 písničkách smrdět

Tak si říkám, jak může pasivní box smrdět? Že by se zahřívala ta výhybka, co tam je, a pálil na ní ten filc? Nebo možná kmitačky v reprácích? Každopádně jsem trochu na vážkách, původně jsem chtěl kombo pořídit, ale teďka si asi raději nějaké udělám sám smile

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: LaK (12. 10. 2016 17.23:49)

Re: aparáty Gallien-Krueger

měl jsem 212MBE při jedné akci také začala smrdět, ale hrála dál.
doma jsem bednu rozebral a problém byl předřadný odpor 33R/5W před výškáčem /piezo/, který hořel.
Odpor je výkonově poddimenzovaný, po výměně za 33R/10W hrála bedna bez dalších závad.

Fender JB USA, Squier JB Standard, GK 700RB II, GK Neo 112-II, kombo Roland 60XL Bass, zesilovač DPA 380, EBS MultiComp, Radial Bassbone .......
0 xLajků:

25

Re: aparáty Gallien-Krueger

OUkej, oukej. Díky všem za rady a podněty a tak smile  Vidím to tak, že vezmu zesík a zajedu do Pardubic a ozkouším nějakou bednu u Mr. Hockeho.. abych se od něčeho odpíchl..

jazz bass lover
0 xLajků:

26

Re: aparáty Gallien-Krueger

peetichac napsal:

OUkej, oukej. Díky všem za rady a podněty a tak smile  Vidím to tak, že vezmu zesík a zajedu do Pardubic a ozkouším nějakou bednu u Mr. Hockeho.. abych se od něčeho odpíchl..

kdybych ted kupoval bednu, tak beru Hocke, sice NEO 212 hraje super, ale raději bych Hocke 410...

0 xLajků:

27

Re: aparáty Gallien-Krueger

noomak napsal:
peetichac napsal:

OUkej, oukej. Díky všem za rady a podněty a tak smile  Vidím to tak, že vezmu zesík a zajedu do Pardubic a ozkouším nějakou bednu u Mr. Hockeho.. abych se od něčeho odpíchl..

kdybych ted kupoval bednu, tak beru Hocke, sice NEO 212 hraje super, ale raději bych Hocke 410...

Já potřebuju něco menšího, to co píšeš jsou všechno velký boxy.. Pro mě je ideální 1x12 nebo 1x14 ..atd.

jazz bass lover
0 xLajků:

28

Re: aparáty Gallien-Krueger

zdar frajeři.
chtěl jsem se zeptat na zesíky gallien krueger, hlavně řadu rb.
načteno mám hodně, povětšinou samá pozitiva. jen by mě zajímalo, jakto, že je to tak často na bazarech, nebo se mi to jen zdá a je to až za poslední dobou tolik?

0 xLajků:

29

Re: aparáty Gallien-Krueger

tolik ... bych řekl že to odpovídá hojnému počtu prodaných kousků.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

30 Naposledy upravil: el BassTardo (05. 12. 2016 14.38:04)

Re: aparáty Gallien-Krueger

MartinXC napsal:

tolik ... bych řekl že to odpovídá hojnému počtu prodaných kousků.

přesně tak, nových se prodá hodně.
je to stejná logika, jako se ptát, proč je v autobazarech hodně škodovek wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

31 Naposledy upravil: pepaol (05. 12. 2016 14.54:02)

Re: aparáty Gallien-Krueger

Asi hodně basáků podléhá módě lehkých hlav. Opačně, dobře se nakupují na bazaru analogové zesíky. Taky jsem teď zvažoval něco do racku. RB, Fendera, SWR nebo Hartke. Nakonec vyhrál Hartke. Za půlku ceny ostatních mám prakticky to samé. Pro milovníky zelených hlav: "Kdyby na bazaru byla nějaká ta 350, šel bych do Trace. Nebyla". Časem možná :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

32

Re: aparáty Gallien-Krueger

Ahojte. Som tu nový. Ja by som potreboval od Vás poradiť s výberom aparátu GK na hranie v rodinnom dome,
popripade v skúšobni alebo bare. A nech to stojí za to. Mám vybraté GK mb150s112ii plus mbx112 alebo mb212ii, alebo 1001rbii plus 410rbh. Ďakujem za vaše príspevky a názory popripade odporučenie niečoho iného.

0 xLajků:

33

Re: aparáty Gallien-Krueger

Peroncikm napsal:

Ahojte. Som tu nový. Ja by som potreboval od Vás poradiť s výberom aparátu GK na hranie v rodinnom dome,
popripade v skúšobni alebo bare. A nech to stojí za to. Mám vybraté GK mb150s112ii plus mbx112 alebo mb212ii, alebo 1001rbii plus 410rbh. Ďakujem za vaše príspevky a názory popripade odporučenie niečoho iného.

Vítej na fóru. Bednu 410RBH můžu doporučit, několik let jsem ji vlastnil a je to jedna z nejlepších beden na kterou jsem hrál. Zesilovač 1001RB je ale zbytečně moc silný na kluby či zkušebnu. Já měl 700RB a vystačil jsem si všude s velkou rezervou. Samozřejmě jde ale také o styl muziky jaký hraješ.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

34

Re: aparáty Gallien-Krueger

Gallien RBH410 má v manuálu psanou citlivost 106dB. To už je hodně velkej masakr i do klubů wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

35

Re: aparáty Gallien-Krueger

Veď malo by to hrať aj pri tichsich hlasitostiach nie?  Štýl: pop, rock alebo funky taká klasika.

0 xLajků:

36

Re: aparáty Gallien-Krueger

Peroncikm napsal:

Veď malo by to hrať aj pri tichsich hlasitostiach nie?  Štýl: pop, rock alebo funky taká klasika.

To určitě... záleží taky jestli zvolíš 4 nebo 8ohm verzi... ale i při 8ohmech se myslím nemusíš obávat, že bys nebyl slyšet.

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

37

Re: aparáty Gallien-Krueger

Ale té zabavy, vedou-li do toho baru klubu schody.. Zvlášt po pár pivkách ven. Neblbnul bych a bral bych mikrobasse 150S s boxem. To přece musí stačit všude.. A člověk se nebude muset děsit odchodů ze štace..

0 xLajků:

38

Re: aparáty Gallien-Krueger

Neviem aký má mikro bass 150s zosik. Či z neho vylezie to čo z rb. Aspoň čo sa čistoty a kvality zvuku týka. Nemám rád sumy pri hraní doma

0 xLajků:

39

Re: aparáty Gallien-Krueger

Peroncikm napsal:

Ďakujem za vaše príspevky a názory popripade odporučenie niečoho iného.

Ahoj, ako pisal Kiwi, 410 RBH je vynikajuca bedna. Dovolim si tvrdit ze najlepsia standalone 4x10 bedna na trhu, ale to je na inu debatu... ak si z okolia BA, mozes si ju u nas v skusobni vyskusat. Daj vediet ;-)

1 xLajků:

40

Re: aparáty Gallien-Krueger

Faky ďakujem za pozvanie. Ale 250 km je dosť ďaleko. Dosť tu chvalite tu bednu a čo hlava? Je lepšie mať hlavu plus bednu alebo kombo? A ozaj budem to kŕmiť JB.

0 xLajků:

41

Re: aparáty Gallien-Krueger

Mal som k tej bedni kedysi zosik 1001 RB a nemozem povedat jedno krive slovo. Nie je to sice negativum, ale ako pise Kiwi - je to zbytocne silne. Ci je lepsie mat kombo alebo hlavu a zosik zavisi od teba a preberalo sa to tu milion krat:
- Ako casto a ake akcie hravate?
- Stava sa ti ze by ti na akciach stacil zosilovac lebo je vzdy k dispozicii bedna?
- Preferujes svoj gear a nerad sa spoliehas na inych?
- Budes to mat cele ako vozit na koncerty?

atd atd

0 xLajků:

42

Re: aparáty Gallien-Krueger

Jose a ty ten pridavny box mas. da sa namiesto tej mbx112 zapojit k mb150s aj nieco ine?

0 xLajků:

43

Re: aparáty Gallien-Krueger

Nemám ani kombo ani box, ale něco jsem na něj nahrál. Měla ho má bývalá učitelka na všechno možné hraní a že by z toho lezl šum si nepamatuji, ale určitě je tu mnoho uživatelů od kterých dostaneš konkrétnější reference. (např viz témata
http://baskytara.com/topic11204-gallien … 0-sum.html
http://baskytara.com/topic14705-gallien … 50112.html
http://baskytara.com/topic15477-aparat- … -150w.html
http://baskytara.com/topic5876-kdo-zna-gk-112mbx.html

A ano, dá se tam připojit jakýkoliv box s odpovídající impedancí

0 xLajků:

44

Re: aparáty Gallien-Krueger

No, k RB bych viděl připojit dostatečně výkonný box, jinak je to devalvace možností RB. Ideálně RBH, RBX, nebo tak. Což na doma je nesmysl (já takových nesmyslů mám doma několik :-)
Nicméně MBX nevidím k RB jako odpovídající box.
Nejmenší co jsem k 700RB měl, bylo Soundelirium 12.6.1 s 500W/8ohm.

Na druhou stranu, ten Microbass je dobře navržený zesík - na malý klub (a na doma) je dostatečný. Když se doplní dalším 210 boxem bude to dostatečné i na velký klub.

Zvuk RB a MBX je dost podobný, ale hlasitost MBX končí o dost níž, také výkon v low end basech.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

45

Re: aparáty Gallien-Krueger

Dik za odpovede. Rozhodol som sa pre kombo mikrobass mb150s. I keď dosť ma trápil ten reprak rbh 410 spolu s hlavou. Zvuk je plnší. No mám nádej že s doplnkovým Repro ten mikrobass bude ok. Len ma myli výkon repro. Pri súčasnom zapojení ci 100w Repro v kombe nebude hrať hlasnejšie ako doplnený  300 w box. Tam to bude asi aj o citlivosti.

0 xLajků:

46

Re: aparáty Gallien-Krueger

Máte nejaký lepsi typ na doplnkový box ku kombu GK mb150s 112iii? Teda okrem mbx112. Možno box aj hornou.hore uvedené vlákna som prešiel dávno. Tam som videl u niekoho že má ebs 212 asi Neo 400w/8ohm. Tá ohmaz mi je jasná ale výkon nie.

0 xLajků:

47

Re: aparáty Gallien-Krueger

Třeba GK 210 MBE, případně jako bombu GK 212 MBP, ale u něj nevím jistě, jak by se to na vstup připojilo...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

48

Re: aparáty Gallien-Krueger

Připojit můžeš jakýkoliv box, který bude mít 8 ohmů. Nic jiného netřeba sledovat - tedy z elektrického hlediska. Z akustického je na tobě, jestli dáš přednost dalším hloubkám (15") nebo spíše středům (12" a 10").

Osobně jsem používal kombinaci 2x10" kombo a 1x15" externí bedna, zvuk to mělo jako višňu.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

49

Re: aparáty Gallien-Krueger

takze ku kombu GK mb150s 112iii som nakoniec zvolil box soundelirium 2x8.  samotny navrh boxu bol v rezii Nooka. a výsledok perfektny. ako po esteticke tak aj hudobnej stranke.

0 xLajků:

50

Re: aparáty Gallien-Krueger

Peroncikm napsal:

takze ku kombu GK mb150s 112iii som nakoniec zvolil box soundelirium 2x8.  samotny navrh boxu bol v rezii Nooka. a výsledok perfektny. ako po esteticke tak aj hudobnej stranke.

No to bych rad alespon videl, mam totez kombo...
Nejake fotky/dojmy? smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

51 Naposledy upravil: Peroncikm (06. 06. 2017 18.45:42)

Re: aparáty Gallien-Krueger

pripajam foto. ako s kombom tak aj s boxom som velmi spokojny. box je konkretny s mäkkými basmi dostatocne silny. pocut ozaj vsetko. spolocne box 2x8 a repro v kombe 1x12 hraju skvelo. co ma prekvapilo aj slap znie velmi dobre. vaha  a velkost optimalna. dalsim pozitívom je ze ovladaci panel sa nachadza akurát vysoko. chcem podakovat chalanom ktori mi poskytli potrebne info ku kombu a boxu a naozaj nebanujem ze som si tuto zostavu zadovazil.   
http://baskytara.com/img/m/24905/t/p1bhv70csj1edr1rc5moo1bt61ouh3.jpghttp://baskytara.com/img/m/24905/t/p1bhv72lhr1kai8ql1d46u1vg43.jpghttp://baskytara.com/img/m/24905/t/p1bhv744eb1g2tv6p163bhjb1nd03.jpg

0 xLajků:

52

Re: aparáty Gallien-Krueger

Zdravím kolegové!
Mám problém s reproboxem NEO 410/8Ohm a rád bych znal váš názor a pohled na věc.

Reprobox chrčí a prdí, nicméně ne celou dobu co na něj hraji.
Modelová situace: přijdu na zkoušku, zapojim hlavu do boxu, naladim se a trochu se rozehraju sám, cca 5-10 minut. Box hraje čistě, konkrétně, bez jediného problému.
Poté začne box chrčet, prdět ve všech frekvencích - někdy méně, někdy více. Při cca hodinovém hraní se situace několikrát mění a bedna střídavě hraje špatně, lépe, občas bez jakéhokoliv problému (i když to jsou kraťounké chvíle). Jsem z toho absolutně zoufalý a strašně mě to sere, jelikož před necelým rokem byla bedna v servisu, kde proběhla výměna přediva na jednom reproduktoru, nicméně to bedna hrála konstantně na prd od začátku, ne s výkyvy, které popisuji výše. Bednu jsem měl rozebranou a pořádně jí prohlédl, ale nenašel jsem nic co by mi bylo podezřelé.

Zesilovač používám Hartke LH500, s hlasitostí jsem nešel nikdy přes polovinu. Mám ještě podezření na zesík, ale ještě jsem neměl možnost vyzkoušet box s jinou hlavou.
Kompletní kabeláž (nástrojový kabel, propojovák hlava-box) je úplně nová, stejně tak baterie v base.

Díky za názory a rady.

0 xLajků:

53

Re: aparáty Gallien-Krueger

Kabel hlava box máš origo? Biamp nebo single? Jackový nebo neutrik? Nekvedlá ve zdířce? 
- zkus jiný kabel do začátku.
Pak křížově svůj zesík a jinou bednu a obráceně.
Nakonec bych nechal bádání s repry a vyhybkou v bedně (rozdělat a postupně vyzkoušet repra).

Osobně bych vsadil na zesík.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

54

Re: aparáty Gallien-Krueger

Kabel je jackový, od Planet Waves. Jedu přes single. Nikde nic nekvedlá, vše je pevné.
Kabely jsem zkusil 4, se všemi stejné.

0 xLajků:

55

Re: aparáty Gallien-Krueger

Jj, pak zesík.
To "po chvíli" by se dalo interpretovat jako "po zahřátí".

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

56

Re: aparáty Gallien-Krueger

Asi by stačilo, kdyby si to poslechl nějaký opravář - profík, a hned bude jasno. Touhle cestou se to diagnostikovat nedá. Co začít u mistra-čaroděje, který prováděl

GIANNI napsal:

výměnu přediva na jednom reproduktoru

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

57

Re: aparáty Gallien-Krueger

Čarovalo se u Kytar, kam se to dozajista i na další čarování odveze (pokud mám platnou záruku), nicméně jsem chtěl znát názory vás ostatních.
On kdyby dělal neplechu zesilovač, tak se mi svým způsobem vyřeší problém a budu mít argument k nákupu nového.
Osobně bych totiž nechtěl, aby klekla opět bedna, protože tuto značku zvukově opravdu mám rád, nicméně s výdrží reproduktorů to je už horší...tedy alespoň v mém případě.

0 xLajků:

58

Re: aparáty Gallien-Krueger

tak, RB a Fusion jsou minulostí, od teď pouze Legacy, Fusion S a nejmenší MB, doufám, že mi muj RB vydrží navěky :-(

0 xLajků:

59

Re: aparáty Gallien-Krueger

 Legacy bych rád vedle RB postavil (a zhodnotil jak moc se jim to nepovedlo big_smile), nemá někdo takovou zkušenost?

0 xLajků:

60

Re: aparáty Gallien-Krueger

noomak napsal:

RB a Fusion jsou minulostí

 Ty jo, koukám na stránky GK a opravdu, všechny své analogové tranzistory ukončují sad Tak nám zbyde jenom bazar. Ještě že jsem se nedávno vybavil 700RBII a 1001RBII, snad mi vydrží co nejdéle...

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

61

Re: aparáty Gallien-Krueger

José napsal:

 Legacy bych rád vedle RB postavil (a zhodnotil jak moc se jim to nepovedlo big_smile), nemá někdo takovou zkušenost?

Já si myslím, že to bude hrát dobře :-D

0 xLajků:

62

Re: aparáty Gallien-Krueger

Překvapuje mě, že se vzdali bi-ampu, podle mě perfektní věc, už jen to jím prodalo spoustu beden, protože to basáci chtěli mít spárované.

0 xLajků:

63

Re: aparáty Gallien-Krueger

noomak napsal:

Překvapuje mě, že se vzdali bi-ampu, podle mě perfektní věc, už jen to jím prodalo spoustu beden, protože to basáci chtěli mít spárované.

Asi je víc basáků, co měli bednu nebo zesík od někoho jiného a právě kvůli biampu si GK nekoupili...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

64

Re: aparáty Gallien-Krueger

Pro majitele Gallien beden - řešil jsem teď odpálenou hornu. Z Gallienu mi napsali, že používají model PHT-406 od P-Audio, thajská firma. Chvilku mi to trvalo, ale našel jsem prodejce/eshop v Německu, kde je mají skladem za 23Eur (na Gallien stránkách je za 68 dolarů!):

https://www.lautsprecherteile.de/pa-speakers/p-audio/p-audio-hf-driver-with-horn/475/p-audio-pht-406-30w-compression-driver-with-horn

Objednal jsem, transportní náklady jsou teda 16Eur a přijímají platbu jen přes PayPal, ale to snad není problém. Poslali mi tracking number a do týdne jsem ji měl doma; výměna sestávala z odšroubování mříže, 4 šroubků držících hornu a vycvaknutí dvou fastonů. Nová horna je opravdu stejná, jako původní z boxu a hrála na první dobrou.

Tak kdyby ji někdo sháněl, ať nemusí složitě hledat.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

65

Re: aparáty Gallien-Krueger

diky moc, poznamenam si to wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

66

Re: aparáty Gallien-Krueger

Gasi napsal:

Pro majitele Gallien beden - řešil jsem teď odpálenou hornu. Z Gallienu mi napsali, že používají model PHT-406 od P-Audio, thajská firma. Chvilku mi to trvalo, ale našel jsem prodejce/eshop v Německu, kde je mají skladem za 23Eur (na Gallien stránkách je za 68 dolarů!):

https://www.lautsprecherteile.de/pa-speakers/p-audio/p-audio-hf-driver-with-horn/475/p-audio-pht-406-30w-compression-driver-with-horn

Objednal jsem, transportní náklady jsou teda 16Eur a přijímají platbu jen přes PayPal, ale to snad není problém. Poslali mi tracking number a do týdne jsem ji měl doma; výměna sestávala z odšroubování mříže, 4 šroubků držících hornu a vycvaknutí dvou fastonů. Nová horna je opravdu stejná, jako původní z boxu a hrála na první dobrou.

Tak kdyby ji někdo sháněl, ať nemusí složitě hledat.

Stejnou situaci jsem řešil kdysi s kytary.cz jako dovozcem značky GK a chtěli za kompletní hornu dvojnásobek ceny co Němci a jen za kmitacku stále o něco více než německý shop za kompletní hornu. Když jsem je na tento rozpor upozornil pracovník se silně urazil.

Nehledě na to že prasata v GK hornu zalepili, takže by kmitacka stejně vyměnit nešla nebo s obtížemi. 

 

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

67

Re: aparáty Gallien-Krueger

Janus98 napsal:

hornu zalepili

 Na té původní jsou taky šroubky zapláclé nějakou pryžovitou hmotou, na nové to není. Ale sháněl jsem i samotnou kmitačku a vždy vycházela dráž, než komplet horna, tak jsem to neřešil.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

68

Re: aparáty Gallien-Krueger

Kdyby to mělo být užitečné, tak tahle horna je totéž:

https://www.monacor.de/produkte/components/lautsprechertechnik/pa-hochtoener-und-hoerner-/mhd-230-rd/

A dá koupit i na https://monacor.sk

Případně u mého dvorního dodavatele komponent v Teplicích: http://www.zvuk.resolutiongroup.cz/cs/

Samotná kmitačka: http://www.zvuk.resolutiongroup.cz/cs/pro-drivery-a-tweetery/1998-mhd-230-vc.html

;-)

 

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

69

Re: aparáty Gallien-Krueger

Janus98 napsal:

Stejnou situaci jsem řešil kdysi s kytary.cz jako dovozcem značky GK....pracovník se silně urazil.

Důvodem, proč podobné servisy v naší kotlině přežívají, je jejich bezpečný úkryt pod sukněmi výhradních dovozců. Ve vzájemné symbióze se skrývají před volným trhem a přirozenou soutěží. Jejich zaměstnanci se zlobí a urážejí právě proto, že nemohou změnit, že už není problém si požadovanou službu objednat rychleji/levněji/lépe u prvního Horsta v NDR nebo někde na ebay.

Tím, že nové reproduktory stojí čím dál tím víc za ho.no, začínají být opět aktuální opravy těch starých - poctivých. A to neplatí jen o reproduktorech.

Howghmask

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

70

Re: aparáty Gallien-Krueger

4ksch napsal:

Důvodem, proč podobné servisy v naší kotlině přežívají, je jejich bezpečný úkryt pod sukněmi výhradních dovozců. Ve vzájemné symbióze se skrývají před volným trhem a přirozenou soutěží.

 Všichni zaměstnanci autorizovaných servisů, kteří musejí stíhat všechny záruční opravy v termínu 30 dnů, právě povstali a s jásotem tleskají tvoji brilantní úvaze smile

Výměna reproduktoru mimo záruku je samozřejmě pozáruční oprava, kterou si může jakýkoli servis jakkoli zpoplatnit a ty si ji samozřejmě můžeš zadat kdekoli. Cena náhradních dílů je věc ale úplně jiná: jsou výrobci, kteří vůbec nedodávají originální díly na jiné než záruční opravy. Pak jsou výrobci (jako třeba GK), kteří náhradní díly úplně outsourcovali: přímo od nich nekoupíš nic, ani když jsi autorizovanej servis, celou Evropu odbavuje třeba právě nějakej Horst, který rozdává ceny, jak se mu zrovna zlíbí (takže i autorizované servisy nakupují za velice rozdílné ceny!) a pak jsou výrobci, kteří tě klidně pošlou někam (nebo na Aliexpress), protože je jejich zboží po záruce už vůbec nezajímá.
Takže příště prosím opatrněji s těmahle úvahama od verpánku, netvrdím, že každý musí vidět do problematiky autorizovaných servisů dnes, věci prostě jenom nejsou takové jak se zdají a tvoje úvaha výše má dost daleko k realitě. Kde kdo by ale chtěl záruku aspoň 15 let a vyřízení reklamace nejlíp na počkání.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

71

Re: aparáty Gallien-Krueger

Já si tak nějak zvykl, že první píšu výrobci zařízení a pak jdu hierarchicky směrem k distributorům a případně obchodům s náhradními díly. Sháněl jsem nový motor na kočičí hajzlík, který se už nedělá - výrobce poslal výrobce a typ motoru, našel jsem si eshop s evropským skladem a tam objednal. Stejně jako teď s Gallienem.

Jinak i Kytary.cz to berou přes BtoB dovozce Audiopartner.cz, který to dováží, takže podle mě přímý kanál na Gallien nemají.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

72

Re: aparáty Gallien-Krueger

el BassTardo: Naprosto s Tebou souhlasím a upřímně mě mrzí, že jsme si nerozuměli. S verpánkem, co má daloko k realitě, jsi mě ale v dobrým rozesmál. A toho si fakt cením:-)

Nechci tohle vlákno dál zasírat, ale abyste mi rozuměli: Ať záruční, nezáruční, malý, velký, tlustý, plešatý, autorizovaný nebo neautorizovaný servis: Někteří znáhradní díly prodávají a jiní s tím dělají fóry. Zmíněná firma + jejich servis jsou bohužel jedněmi z těch druhých.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

73

Re: aparáty Gallien-Krueger

Tak Gallien nabízí novou řadu komb se zesilovačem MB Fusion:

https://www.gallien-krueger.com/fusion-combos

Mohlo by to být velmi zajímavé po zvukové stránce.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

74

Re: aparáty Gallien-Krueger

jou, rad by som si to skusil...

teraz mam nadoma moj skusobnovy aparat 

RBII 700 a 410 blx box a je to fakt parada smile 

hlavne po tom ako som prisiel na to ze GK mi najlepsie hra so stiahnutymi basami...(

samozrejme to musim mat potichu ale o to viac mam pocit neskutocneho headroomu) 

 

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
1 xLajků:

75

Re: aparáty Gallien-Krueger

Ten BLX box jsem měl a nedám na něj dopustit, na to, že to byla nejlevnější řada, tak to mělo 100dB citlivost a nestalo se mi, že bych se někde neslašel.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

76

Re: aparáty Gallien-Krueger

Gasi napsal:

zesilovačem MB Fusion:

 Zkoušel jsem a je to fajn zesík, baví mě.

FunkyMonk napsal:

jou, rad by som si to skusil...

 První kousky těch komb by měly dorazit na konci srpna.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

77

Re: aparáty Gallien-Krueger

A jedna snad dobrá zpráva, řada zesilovačů RB bude nahrazena opět analogovými zesilovači Legacy a Fusion:

Hello everyone! We wanted to clear some things up real quick regarding the current Legacy and Fusion S heads. These Class D heads were released as a direct replacement for the MB and MB Fusion line. They were never meant to replace the RB and Fusion 550 lines. We will be bringing out an analog Legacy and Fusion S series of heads in early 2021 that will replace the 1001RB, 2001RB, and Fusion 550.

Tak to jsem zvědav, jak budou znít. Já osobně jsem přešel z class D zpátky na RB kvůli zvuku, zdá se mi pevnější a konkrétnější v zatížení.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

78

Re: aparáty Gallien-Krueger

uf

0 xLajků:

79

Re: aparáty Gallien-Krueger

Gasi napsal:

Tak to jsem zvědav, jak budou znít. Já osobně jsem přešel z class D zpátky na RB kvůli zvuku, zdá se mi pevnější a konkrétnější v zatížení.

Hurá! Apropós mám za sebou stejný progress. 

0 xLajků:

80

Re: aparáty Gallien-Krueger

Tak jsem narazil na srovnávačku a musím říct, že aspoň dle toho se dostavila moje očekávání. Už z videa je jasné, že ta Legacy poskytuje typ attacku spíš jako tonehammer než jako RB. Takže nevzdávejte se svých RBéček, už je nenahradíte.

https://www.youtube.com/watch?v=Bdcep06fx9s

0 xLajků:

81

Re: aparáty Gallien-Krueger

No Gallieni mají dát na trh přímou náhradu RB řady, FusionS ani Legacy to údajně nejsou. Takže stále jsem v očekávání, s čím přijdou.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

82 Naposledy upravil: Jaccob0 (23. 02. 2021 13.15:45)

Re: aparáty Gallien-Krueger

José napsal:

Takže nevzdávejte se svých RBéček, už je nenahradíte.

 Kdyby někdo chtěl jedno do zásoby, tak mám RB700 II na prodej , v sekci inzerce i s obalem na zakázku smile

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

83

Re: aparáty Gallien-Krueger

Gasi napsal:

No Gallieni mají dát na trh přímou náhradu RB řady,

 Nechci brát iluze, ale nic takovýho neplánujou.
Doporučuju se RB zesíků nezbavovat, nic jako ony už nebude.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

84

Re: aparáty Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:

Doporučuju se RB zesíků nezbavovat, nic jako ony už nebude.

 A při bazarových cenách pod 10k je to sakra dobrá koupě. Kdybych neměl Aquilara, tak si erbéčko pořídím.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

85

Re: aparáty Gallien-Krueger

Ja bych bral rb800, ted mi jedna utekla na bazaru, ale byla stejne za moc smile, trpelivost to chce...

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

86

Re: aparáty Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:
Gasi napsal:

No Gallieni mají dát na trh přímou náhradu RB řady,

 Nechci brát iluze, ale nic takovýho neplánujou.
Doporučuju se RB zesíků nezbavovat, nic jako ony už nebude.

Tak proč to psali na stránkách nebo na FB?

0 xLajků:

87

Re: aparáty Gallien-Krueger

Já to mám právě z jejich vyjádření z FB, kde přímo reagovali na dotaz, jestli je Legacy a FusionS náhrada RBček a oni napsali, že chystají nový full analog. Zkusím to dohledat.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

88

Re: aparáty Gallien-Krueger

Tak je to příspěvěk ze 24.6.2020 - pak v diskuzi upřesňují, že to budou nahrazovat řadou Legacy s výkonem 1000W a 2000W. Jako trochu se obávám, že to bdue stát ranec a ještě jeden. Ale jsem na ně minimálně zvědavý. RB řada už končí kompletně.

Svůj aparát si nechám v každém případě, mám i schemata, kdyby se něco pokazilo, abych si to mohl spravit smile

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

89

Re: aparáty Gallien-Krueger

e.t. napsal:

rb800, ted mi jedna utekla na bazaru,

 Hehe, vím, kdo ho koupil wink A mě taky předběhl, takže taky nasral smile

Gasi napsal:

RB řada už končí kompletně.

 Už skončila, nevyrábí se od loňského roku, pokud jsou skladem někde nové RB, je to loňský doprodej.
Oni GK vůbec nejsou marketingově zdatní: původně ohlásili nové řady MB, to bylo někdy před čtyřmi lety a přišla jedna jediná inovace. Pak ohlásili, že skončí RB400 a místo toho přijde podobně výkonný digitál, který by byl mezi MB 500/800 a RB700/1000. Pak ohlásili, že končí RB2001 a RB7000, ale na 1001 sahat nebudou, že to je rodinný klenot a připravují nové zesilovače, které budou mít preamp RB. Místo toho zrušili i RB1001 a nechali jenom  digitály. Ony teda vůbec nejsou špatný, ale stojí fakt dost a postrádám tam ten GK charakter, není tam nic moc navíc, takže rozumím, že za tu cenu dá spousta lidí přednost něčemu jinýmu, i když by třeba GK i chtěli.
Můj skromnej názor je ten, že Bob Gallien už je opravdu starý pán a ti na stará kolena čas od času udělají nějakou tu blbost, myslím, že GK dobře prodá, jenom doufám, že kupec nebude FMIC wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

90

Re: aparáty Gallien-Krueger

K tomuto co píše Basstardo - před pár lety jsem slušně pokukoval po jejich Plex preampu. Pročetl jsem celé mnoha strankove téma na talkbassu. Nejdřív tam chodil Bob Gallien odpovídal na otázky. Pak nějaký technik. Objevovaly se chyby, tak tam řešili aktualizaci firmwaru. Neustále slibovali datum,  psalui to i na strankach. Pak tam prestal chodit technik, přestali odpovídat na otazky, zmizelo datum plánované aktualizace že stránek a už myslím že není dodnes. Pak už se to zaclo hemzit příspěvky, že ten preamp lidi prodávají.

Na 700RB + 410RBH pamatuju jako na nejlepší apec co jsem měl, ale poslední dobou mě ta firma moc nepresvedcuje...

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

91

Re: aparáty Gallien-Krueger

kdo by chtěl RB700, pořád mám jeden za lidovku na prodej smile

PK Guitars Custom Headless "Dingberg"
Fame Baphomet 5 (Mayones BE5 Exotic)
Ibanez BTB575FM

DG X Ultra / Line6 Helix LT / GSS Baby Sumo
0 xLajků:

92

Re: aparáty Gallien-Krueger

RBH410 je imho najlepsia standalone bedna na trhu

1 xLajků:

93

Re: aparáty Gallien-Krueger

Osobně jsem příznivcem právě RB zesilovačů a RBH beden, zbytek mě moc nepřesvědčil - a to jsem měl jak NEO bedu (810), tak kombo s MB digitálem (MB210 první serie).

Až budu bohatý, pořídím si 410RBH smile Ale teď ji nemám kam dát, jak využít a nemám lidi, aby ji tahali big_smile

Na aktuální Legacy a Fusion S hlavy zatím moc ohlasů není, ač nějaká preview videa jsou, nicméně cenově jsou dost vysoko, tak se člověku nechce moc riskovat (když si to nemůže vyzkoušet na prodejně). Jen s tím uvedením nové "RB" řady si přestávám být jistý, nevidím tam moc prostor a ezeru v aktuální nabídce.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

94

Re: aparáty Gallien-Krueger

Kiwi napsal:

před pár lety jsem slušně pokukoval po jejich Plex preampu

Měl jsem ho možnost vyzkoušet, taky mě úplně neuchvátil: https://baskytara.com/topic17152

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

95

Re: aparáty Gallien-Krueger

Aidamos napsal:
Kiwi napsal:

před pár lety jsem slušně pokukoval po jejich Plex preampu

Měl jsem ho možnost vyzkoušet, taky mě úplně neuchvátil: https://baskytara.com/topic17152

Vím, však v době kdy jsem po něm pokukoval jsem si říkal, že bych ocenil tvou recenzi. Přišla sice později, ale víceméně mě utvrdila v tom ,co jsem si myslel.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

96

Re: aparáty Gallien-Krueger

el BassTardo napsal:

rb800, ted mi jedna utekla na bazaru

taky sem po ni pokukoval, sice mam prvni verzi 1001rb jako backup (toho se snad nikdy zbavovat nebudu), ale to osmikilo me vzdycky lakalo. jen se mi zdala ta cena vysoka, nebo ne?  tusim ze to bylo z liberce, kolem 16tis.....

0 xLajků:

97

Re: aparáty Gallien-Krueger

No cena odpovídá tomu že nejsou. Já mám rb200, kámoš na zkušebně RB 800 a RB 700 a ty staré mrchy jsou stejné nejlepci

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

98

Re: aparáty Gallien-Krueger

spaceman8 napsal:

jen se mi zdala ta cena vysoka, nebo ne? tusim ze to bylo z liberce, kolem 16tis.....

 jj, cena byla šestnáct, ale za tyhle prachy bejvají i na e-bayi, takže cena přiměřená

Basa prudí muziku smile
0 xLajků: