1

Téma: Co se mám naučit?

Zdravím,

Před 3 týdny jsem si koupil baskytaru. Chtěl bych ohledně Vás, těch zkušenějších:), poradit, co všechno se mám naučit, abych byl schopen si náhodně hrát dle libosti od začátku až po konec krku, jak se mi zlíbí, přitom aby to i pěkně ZNĚLO. Zkrátka co všechno se mám postupně naučit, abych byl nakonec schopný vymýšlet/jamovat, tvořit vlastní hudbu. Bohužel netuším, co všechno a jak postupně se to mám naučit, abych se do toho bodu, kdy vám baskytara přiroste k ruce a mysli dostal:)

Za každou dobrou radu budu velice rád, chci svůj nástroj opravdu ovládnout. smile

0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Redy (08. 06. 2020 16.11:28)

Re: Co se mám naučit?

Já ti poradím úplně jednoduše. Jestli to s baskytarou myslíš jen trochu vážně, tak zainvestuj do učitele. Nemůžeš udělat nic lepšího. :-)

Spector Euro 5LX
Darkglass Microtubes X Ultra
https://aikomusic.com/
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Atvečko (08. 06. 2020 16.56:30)

Re: Co se mám naučit?

Otázka zní - umíš hrát něco něco jinýho ?  Máš nějaký základy teorie ?  Pokud je to Ne a Ne pak je učitel / kamarád / mentor  asi jediná možnost. Protože bez nějakýho toho teoretickýho základu ti to prostě nebude dávat žádnej smysl.  Hodně se dá sice odkoukat a odposlouchat, ale bez souvislostí ti to bude k ničemu, resp nedosáhneš toho, co píšeš a z knížek a videí na youtube se s tím budeš mořit zbytečně a dlouho.  

 

JazzBass MiM, Precision MiM, PJ MiM (skládačka), Cort A4 OPN, JazzBass SQVM70, Precision special Atv (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

4

Re: Co se mám naučit?

Atvečko napsal:

...z knížek a videí na youtube se s tím budeš mořit zbytečně a dlouho.  

 

A přerstane tě to bavit a vyprdneš se na to. wink

0 xLajků:

5

Re: Co se mám naučit?

Přiznám se, že nerozumím ani motivu, proč sis basu pořídil a ani cíli, ke kterému chceš směřovat. Dobrý učitel nebo mentor tě samozřejmě může posunout (pokud to nebude kokot, na jakého jsem narazil já), ale pro něho bude důležité znát tvoji motivaci a cíl. Pokud bys měl alespoň elementární znalosti harmonie, hodně by to pomohlo všem.

0 xLajků: