1

Téma: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Zde přesunuta zajímavá diskuze na téma o kterém nemám páru, určitě nebudu sám:)

fedeer napsal:

mám oboje,ale vyhrává to pasiv,jo a pozor na nabíjecí baterky jsou rozměrově větší a do některých šachet nejdou nacpat

davidak napsal:

nabíjecí baterky jsou do nástrojů naprosto nevhodný, ne? Všichni výrobci od nich zrazujou a je to celekm logický.

fedeer napsal:

dobře nabitá nabíjecí baterka v nástroji bez problemu

davidak napsal:

Tam je problém, že nabíjecí baterky maj dycky nižší napětí, než nenabíjecí, např AAčka jsou 1,2 místo 1,5V, 9V jsou někde kolem 8V atd. Pro některý elektroniky by to mohl bejt problém, i když je nabiješ sebekvalitnějc.

fedeer napsal:

a zkusil jsi si to někdy změřit??? zřejmě ne

davidak napsal:

Nezkusil, to si tady jen vymejšlim a cucám z prstu, fedeere.

fedeer napsal:

tak to zkus a zjistíš že ,to až tak pravda není,baterka koupená v lidlu, tronic 9.v 200mAh,tedy žádná eksluzivita má hodinu po nabití 9,8 v po 14,dnech v kytaře z toho asi 12,hodin čistého času hraní má 9,2v a žádný problém nepozorován.

fedeer napsal:

co praví výrobce dobíjecích akumulátoru 9.v
nabijecí baterie MINH9.v vydrží až 5xdéle než baterie alkalické a umožnují až 1000.ciklu nabití.Proto jsou doporučovány do přístroju s velkou spotřebou energie.Pro méně náročné přístroje doporučujeme použít baterie alkalické.A ted kde je pravda,jako vždy někde uprostřed.Nicméně já v aktivce ,v ladičce a v ekvalizeru používám baterie nabíjecí a zatím jsem krom jejich větší velikosti žádný jiný problem neschledal.to je má zkušenost .

decko napsal:

netreba si pliesť kapacitu a menovité napatie

Inak v živote som nemal jediné nutkanie kupovat kvoli muzike nabijatelne baterky,všetky basy mám aktivne a každá vydrží minimalne 1 rok s jednou baterkou(bežne alkalické za cca 3€),takže z finančného hladiska to nemá význam a nabijatelne baterie treba často vybijat a nabíjat aby nestracali kapacitu.

A k téme,osobne mám u JB najradšej pasiv,aj ked som skušal Sadlo tak sa mi viac pačilo v pasive(jaseňové)

fedeer napsal:

ono se spíš jedná o pohodlí, než jít a koupit novou baterku tak ji vrazím do nabíječky.a vybíjet baterku,sori ,ale baterka se snad vybíjí tím že ji používáš,asi máš namysli uplné vybití před nabíjením,kvuli tzv,memory efektu tento proces již zvládají pruměrně inteligentní nabíječky sami a zcela automaticky

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

2

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Na druhou stranu, jsou aktivky, i hodně kvalitní aktivky, který baterky prostě žerou- např. některý Alembicy. Když pak eště člověk používá 18V systém, tak by se ubaterkoval. Co jsem čet, tak dost tourujících muzikantů používá třeba 4 nabíjecí baterky a před každym koncertem tam hoděj čerstvou, aby výkon byl 100%ní.

Já mám zkušenost z foťáků, kde mám to napětí u tužkovek opravdu menší, ale foťák se mě na baterky ptá a přizpůsobí tomuá práci s energií. Ale věřim, že baterky sou dneska zase dál.

0 xLajků:

3

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

no právě o tom to je nekupuješ jen nabíjíš je to pohodlnější a šetrnější k živ.prostředí

0 xLajků:

4

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

tři poznámky:
1) nabíjecí baterie trpí samovybíjením víc než nenabíjecí.
2) pořádný alkalický baterie jsou tvrdší zdroj než nabíjecí.
3) *subjektivní názor* přijde mi výrazně jednodušší vyměnit alkalickou baterii než nabíjet. o penězích nemluvím, neznám žádnýho muzikanta, kterej někdy poznal GAS a řešil by peníze.

--O-o-O--
Epi EB-3, YAMAHA Attitude Standard 5, Fokus-H MM, tele a SG.
so what, i'm still a rockstar...
0 xLajků:

5

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Můj názor je, že nabíjecí baterky se nehodí kvůli svému nižšímu napětí.
Navíc alkalická baterka mi běžně vydrží rok...

5-str. by Vlček, Spector ReBop4DLX EX (na prodej), Lakland 44-02 Deluxe Edition
David Eden WT550, D410XLT
Phil Jones Briefcase
0 xLajků:

6

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Mám baterku v base cca rok, nevím o ní (Delano Sonar aktivka)....předtím s RM aktivkou sem měnil co 2 měsíce. Takže za mě alkalická, nestojí mi to za investici do akumulátoru, nabíječky atd.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

7

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

I když mám doma skoro "velkosklad" nabíjecích baterek, tak do basy dávám klasiku alkalickou a otázku výkon/cena v tomto případě neřeším.

0 xLajků:

8

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

V Cortce B4 (aktivka Bartolini MK-1) to vzdrzi tak +- ten rok, kupuju nejlevnejsi nenabijejici, přišlo by mi škoda koupit si nabíjecí baterku a nabíječku a pak to šoupnout někam hde to rok neuvidim.

Paul McIceTea, John Lemon, Orange Harrison, Mango Starr
0 xLajků:

9

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

V base alkalickou už tak rok a 3/4, nabíjecí používám na vysílačku před týdnem nabitá NiMH, jeden koncert a má 9,16V  a ještě jsem někde četl že baterie tohoto typu nemají paměťový efekt takže je jedno kdy nabíjíš.

Spector NS 5 CR, GK 1001 - 90's Style jak ta kapela RHCP, Symetrix, H&K BC410H
Jolča Jantar 4
0 xLajků:

10

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Používám 2*9V aklalické kvalitní baterie do nástroje - 9V nabíjecí baterky mají tak malé články, že narvat do nich nějakou rozumnou kapacitu je nemožné. Vzhledem k tomu, že tam musí vydržet i rok a víc, jsou nabíjecí baterie nevhodné.
Do vysílačky 2 sady AA 2000 mAh Eneloop (Sanyo), jsou pro aplikace s nižší potřebou kapacity suprové - téměř se nesamovibíjí. Před tím jsem tam měl 2500mAh obyč Sanyo, které se s postupem času vymlátily samy.

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

11

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

A v cem se lisi alkalicka baterka za 80kc a za 100? Pritom nemusi jit o tesco baterky...

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

12

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Já mám v base dvě GP nabíjecí a další dvě mám záložní.

Alkalický mě vyšly dráž, protože jsem je měnil "preventivně" (a "ubité" jsem využíval v ladičce) a v životě se mi stalo jenom jednou, že by mi baterka došla v base...ale nechci riskovat, že se mi to stane na koncertu. Navíc to pak kreslí a člověk si toho leckdy všimne až když na koncertě v zápalu to trochu víc bere...

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

13

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Když jsem měl aktivku tak jsem používal dobíjecí, která byla oprvdu dost velká takže byl vždycky boj ji tam narvat. Jinak jsem ěl u sebe vždy náhradní Alkalickou. Nikdy jsem ji nepotřeboval. Preventivní dobíjení...

Fender Aerodyne Jazz Bass + SD Antiquity
Ashdown ABM C210T-500 EVO III

+ plno krabiček
      (BassBalls, #1 Echo, English Muff´n, Flanger Hoax, Hum Debugger)
0 xLajků:

14

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Fakt nikdo nevite, jak se pozna kvalitni alkalicka baterka? Na trhu jsou baterky za par petek, ale taky okolo stovky.  Je v nich kvalitativni rozdil, nebo se jenom plati za znacku? Ja pouzivam duracel, protoze se mi libi jak vypadaji a taky mne dostala reklama se zajickem wink

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

15

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Sice je nepoužívám do aktivky(žádnou nemám) ale mám dobré zkušenosti s těma alkalickýma z lidlu:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

16

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

co sem cetl nekde nejakou recenzi tak udajne Varta je nejdal, ze vali nehorazny love do vyzkumu a prej je to poznat

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

17

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Mě teda udolal marketing Duracell, takže kupuju tyto yikes)
http://www.musiccenter.cz/Duracell-Proc … e/:3:13793

0 xLajků:

18

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

mně nezklamaly klasické GP alklaline (takový ty zlatý), nejsou moc drahý a vydržely vždy dost dlouho nejsen v base.

FENDER AM Standard J-Bass RW OWT, Trace Elliot AH250SMX+TE box 1x15, struny Elixir, kabel Planet waves.
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: fenderjazzbass (24. 06. 2010 14.35:31)

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

U aktivek mne nejvíc sere, že tam není žádná dioda, kteríá by signalizovala zapnutí a stav baterie (není to určitě žádný problém ji tam dát, například u elektrického kontrabasu Palatino samostatný vypínač aktivní elektriky a kontrolní dioda je), takže baterka klidně vyplivne bez varování uprostřed skladby. Baterka se zapne a vypne automaticky se zastrčením káblu do basy. Já šetřím baterku tak, že v přestávkách vytahuji kabel z basy, čímž ovšem zase zvýšeně namáhám samici jacka v base. Nechápu, proč už dávno výrobci aktivek nechápou jako samozřejmost vypínač baterie a kontrolní diodu.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

20

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Audere diodu má a při každém zapnutí jde podle intenzity poznat, jak na tom baterka je.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

21

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

hohnerky maj diodu wink ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

22

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

ja na mojom Power JB mám tiež diodu, aj keď ešte neviem ako presne funguje big_smile ale to časom zistím...ale predpokladám, že bude svietiť až bude baterka slabšia...keď vyťahujem kábel tak stále preblikne...

0 xLajků:

23

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Nemáte náhodou někdo nějaké schéma a návod, jak si tam tu kontrolní diodu baterky přidělat?

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

24

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

fenderjazzbass napsal:

Nemáte náhodou někdo nějaké schéma a návod, jak si tam tu kontrolní diodu baterky přidělat?

Taky se na to chystam. V podstate aktivka se zapina vlozenim jacka, a pouziva k tomu druhy nevyuzity pin stereo samice. Cili tam by mela prijit napajet i dioda. Jen je pred ni potreba dat odpor, 9V by ji rozparalo.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

25

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

spider napsal:
fenderjazzbass napsal:

Nemáte náhodou někdo nějaké schéma a návod, jak si tam tu kontrolní diodu baterky přidělat?

Taky se na to chystam. V podstate aktivka se zapina vlozenim jacka, a pouziva k tomu druhy nevyuzity pin stereo samice. Cili tam by mela prijit napajet i dioda. Jen je pred ni potreba dat odpor, 9V by ji rozparalo.

Děkuji. Jaký odpor tam mám dát?

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

26

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Oživím zombie - nejsou po těch letech nějaké osvědčené nabíjecí 9V baterie, které byste mohli doporučit? Jde mi hlavně o efekty, v base měním preventivně po roce +, tam to řešit nemusím. Tipem na kvalitní nabíječku také nepohrdnu, předem díky.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

27

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

kopyto napsal:

nejsou po těch letech nějaké osvědčené nabíjecí 9V baterie, které byste mohli doporučit?

9V nabíjecí baterky nepoužívám, ale po zkušenostech s nabíjecímí tužkovkami GP Recyko, bych i pro 9V sáhnul po téhle značce. Bohužel ta nabídka je malá, dělají jen jeden typ: https://baterie-nabijeci.heureka.cz/gp-recyko-plus-9v-1ks-1033511030/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

28

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Díky za tip, ta cena nevypadá špatně byť jen na vyzkoušení.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

29

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Bacha na rozměr.
Kdysi jsem chtěl přesně tento model dát do basy a ona ta baterie (resp. akumulátor) je maličko větší než klasická baterie - nemá tak skosené hrany, takže se mi ji nepodařilo napasovat do plastového šuplíku co v base byl (MM Stingray).

Pokud máš nějaké volnější upevnění baterie v nástroji, tak by to mělo být v pohodě,

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

30

Re: baterie do aktivky-alkalické nebo nabíjecí?

Tip: Pokud se nějaká baterie/akku nevejde do pouzdra, stačí daný rozměr s citem doladit ve svěráku.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků: