1 Naposledy upravil: pista5 (02. 03. 2020 09.36:17)

Téma: Markbass Kimandu

Markbass Kimandu Green 4

Čyřstrunná baskytara s aktivní elektronikou - “signature” Richard Bonna.

https://www.musicstage.cz/recenze/markbass-kimandu-green-4-t2977.html

Skutečnost, že se po úspěšném předvedení modelu Ninja Headquarters, od italského výrobce veškerých basových propriet firmy Markbass, stal světoznámý virtuos a basový čaroděj Richard Bona též tatínkem dvou zcela nových modelů baskytary téhož výrobce, možná basový svět nepřekvapila. Persona Richardovy velikosti a kreativity v sobě zajisté nosí nepřebernou škálu nejen hudebních nápadů a proč by tedy tento rodák z Kamerunu nemohl stvořit i svůj signovaný nástroj.


Famózní, bleskurychlá a přitom lehoučká technika, obrovské stylové rozpětí od rocku, přes jazz, ethno až po africké lidové zpěvy, tak by se dal stručně charakterizovat tento velice zvláštní basista, který vzešel z velmi chudých poměrů státečku rovníkové Afriky – Kamerun. Nejprve zamířil do Německa, pak dále do Francie a odtud do New Yorku, kde zakotvil napevno. Je tedy jasné, že jeho obrovské hráčské zkušenosti musí být při vývoji nového nástroje opravdovým Božím požehnáním.
 
D.a.l.i: Více info + zvuková ukázka viz odkaz na recenzi.
 
 https://baskytara.com/img/m/24671/t/p1e2d66ir01199v7uhm8keuj8s5.jpg
 

0 xLajků:

2

Re: Markbass Kimandu

Tos psal ty? A jak ta věc teda hraje?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Aidamos (02. 03. 2020 11.17:20)

Re: Markbass Kimandu

radoozz napsal:

Tos psal ty? A jak ta věc teda hraje?

Viz odkaz.

 

Jinak fajna recenze, doma pak poslechnu ukázku. Moje druhá basa měla skoro přesně tuhle barvu. Byl to Ibanez TR70 DG (Deep Green), dlouho jsem si na tu barvu zvykal.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: CzechJoker (04. 03. 2020 11.34:45)

Re: Markbass Kimandu

Moje druhá basa měla skoro přesně tuhle barvu. Byl to Ibanez TR70 DG (Deep Green), dlouho jsem si na tu barvu zvykal.

Recenze tu na ni není? Neuvěřitelné...

K recenzi: asi jsem četl jinou, protože mě na ní - na rozdíl od předešlého příspěvku - nic zajímavého nepřišlo. Víc by mě zajímalo, kdo to pro Markbass vyrábí a velmi pochybuji o tom, že je to vyrobeno v Itálii. S Italy mám obchodní zkušenosti a vím, že v okamžiku, kdy se Ital rozkročí do více směrů, jde jeho core business do háje a je na čase řešit problém. Pár markbassů mi rukama prošlo, urvanej z nich nejsem, prostě to nějak funguje a dokud to neshoří, tak to řešit nebudu. Že bych vysypal skoro čtyřicet tyček za basu, co má design jako Jolana Disco Bass, tak to určitě ne a je jedno, jak hraje.

0 xLajků:

5

Re: Markbass Kimandu

Na origo stránkách píšou made in Italy.. Ale jinak zcela souhlasím..

0 xLajků:

6

Re: Markbass Kimandu

Z recenze sálá fanouškovství k Bonovi wink, ukázka s efektama trochu nevypodvídající o zvuku nástroje. Ta zelená je dost mazec, teď je dělaj teda i v jiných (pro mě) ošklivých barvách. Ta o dost dražší natural varianta s javorovým topem je pro mě přitažlivější.
Věřím, že to bude hrát dobře, ale říkám si, že těch bas, který už jsem viděl v rukou Bony krom Fodery bylo docela haldy a zkrátka jde o business.

Každopádně tvar těla mně totálně připomíná basu ZON legacy.

A on i na ni Bona hrál:

">https://www.youtube.com/watch?v=LFTPWXynrjY


(Btw. Jolana Disco Bass má boží tvar smile, úplně si dokážu představit, jak na ní hraje Bona svůj oblíbený lick).

F-bass stuio 5, Sandberg Ken Taylor 5 Bubinga top, Ibanez Musician MC900, Squier CV Precision Bass '60s, Sire Marcus Miller V7, Kala U-Bass
TecAmp Club #3
0 xLajků: