101 Naposledy upravil: SMETS (16. 03. 2012 14.08:19)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Aidame ty si děsně vostrej... smile Mě teda odpověděl hned a stuny byly doma za 3 dny.  ale ohledně tvojí situace, myslím, že místo tvého trochu ostřejšíhu mailu bych mu spíše zavolal, jestli na tebe nezapoměl. Vem si že takových mailů mu chodí deně třeba desítky... ale odsoudit ho na zákledě toho že neodpověděl na mail mi přijde divný...

Ps: jo a kdybych byl v pozici Gorčíka a napsal jsi mi tohle: " Tak jsem mu psal opět na začátku ledna, jestli mu přijde normální ignorovat zákazníky a proč na stránkách uvádí e-mail když ho nepoužívá" tak bych se na tebe taky možná vyprdnul... To mi právě přijde takový trochu nasraný a agresivní. Peace

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

102 Naposledy upravil: Aidamos (16. 03. 2012 14.48:44)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

SMETS napsal:

Aidame ty si děsně vostrej...

To možná až teď. Psal jsem mu v pátek 2. října. Nečekal jsem odpověď dříve jak v pondělí, kupodivu mi odepsal už v neděli večer. Okamžitě jsem odepsal:

Aidamos napsal:

Dobrý den,
děkuji za odpověď. V tom případě závazně objednávám čtyři sady strun na čtyřstrunnou baskytaru standardní délky (menzura baskytary 34") a to dvě sady s ocelovým kulatým jádrem a niklovým opředením a dvě sady s ocelovým kulatým jádrem a ocelovým poniklovaným opředením v tloušťkách .045"-.065"-.085"-.110", kde bych v obou případech na struně E (.110") prosil tapering (zúžení) v délce 50 až 55 mm od ukončujícího válečku.

S díky a pozdravem.../jméno, adresa/

Po měsíci jsem mu psal skoro až omluvně za to že ho obtěžuju tak brzo od objednávky:

Aidamos napsal:

Dobrý den,
před měsícem jsem u Vás e-mailem (přiloženým níže) objednával čtyři sady baskytarových strun, ale zatím jsem nic neobdržel. Vím, že pro tuzemskou poptávku vyrábíte struny ve chvílích volné kapacity, tak se jen informativně ptám, zda taková situace nastala, nebo zda moje objednávka nějakým nedopatřením zapadla.

S díky a pozdravem...

Na to jsem se nedočkal absolutně žádné reakce. Mailu ani strun. A tak jsem mu už dosti nasrán na začátku ledna, tedy 3 měsíce od objednávky a 2 měsíce od připomenutí napsal:

Aidamos napsal:

Dobrý den,
2. října jsem u Vás objednával 4 sady strun (viz níže). Pak jsem 4. listopadu psal dotaz (viz níže) jak to vypadá s objednávkou. Do dnešního dne jste se mi neobtěžoval odpovědět ani dodat zmíněné struny. Proč na svých stránkách máte uvedený e-mail, když s ním nepracujete? Přijde Vám ignorování zákazníků normální? Rozmýšlím, v případě, že mi odpovíte, zda ty struny ještě vůbec chci.

S pozdravem...

Reakce jsem se samozřejmě nedočkal. Řekni mi, co je na tom ostrého? Nebo přehnaně ostrého... Čtvrt roku od objednávky?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

103

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Aidamos: Já na tom nic ostrýho nevidím,...ještě bych mu tohle vlákno poslal do mailu. wink Kdyby byl formát, tak se ti omluví a jednu sadu pošle zdarma,...a kdyby byl ještě k tomu chytrej, dojde mu, že si na basovým fóru dělá pěknou reklamu. roll

0 xLajků:

104

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

ok je to v klidu, máš pravdu... Ale myslím na stránkách má telefon tak mu zavolej - pro mě je to vždycky stejně nejlepčí než smolit mail - jsem lenoch

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

105

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

SMETS napsal:

pro mě je to vždycky stejně nejlepčí než smolit mail - jsem lenoch

to mam naopak big_smile okamzite po polozeni telefonu uz nevim pulku veci o kerejch se telefonovalo.. v mejlu si to muzu kdykoli precist znova. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

106 Naposledy upravil: Aidamos (16. 03. 2012 16.43:08)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

m3 napsal:
SMETS napsal:

pro mě je to vždycky stejně nejlepčí než smolit mail - jsem lenoch

to mam naopak big_smile okamzite po polozeni telefonu uz nevim pulku veci o kerejch se telefonovalo.. v mejlu si to muzu kdykoli precist znova. big_smile

Mám to stejně. Strašně nerad volám. Radši napíšu 10 mejlů než jednou volat.

SMETS napsal:

tak mu zavolej

Volat mu? Doprošovat se? Ani omylem. Zůstanu u svých oblíbených strun Fender 8250.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

107

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Vzhledem k tomu, že je výroba a ne e-shop, tak si myslím, že mu jsou 4 sady strun dost u prdele. To ho určitě finančně vytrhne motat na zakázku sady za 200.

Můj příběh u něj je téměř stejný jako většina. 1. e-mail ode mě, odpověď téměř obratem, potom tedy potvrzující objednávka a ticho po pěšině (říjen/listopad). Tak jsem mu zavolal, a v telefonu velice příjemný pán, ale že se omlouvá, není e-shop, který má věci skladem a že má hodně zakázek před Vánocema. Naprosto férové jednání. Domluvili jsme se kdy to cca bude, já se mu potom ještě ozval a během pár dní byly sstruny doma - těsně před V8nocema.
Je to starší pán, e-mail na stránkách má, podle mého, protože to je dneska nutnost, ale moc ho nepoužívá. A z hlediska tržního motání pár sad strun pro basáky z fóra asi není takový kauf jako zakázky pro velké firmy. Zvlášť jestli někdo chce různé tloušťky strun atd. atd.



Jinak ke strunám, které jsem bral - na basu naprosto spokoje, zatím mám nataženou niklovou sadu standardních tloušťěk .45 a za 180,- super. Struny po hraní čistím a zvuk se mi líbí.
Pak jsme bral struny na kytaru, standardní sadu .12 a na kytaře mi odešly strašně rychle oproti téměř všemu co jsem zatím měl. Jak zvuk, tak i mehcanické vlastnosti. Na tuhle tloušťku mi přišly pocitově měkčí než jiné značky. Sada sice 60,- ale i tak šly pryč strašně rychle, měly málo basů a nižších středů.

Přidávám fota zabalených strun:
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/tom350-211211-191826-pc210011.jpg

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/tom350-211211-191751-pc210005.jpg

Když tu někdo mluvil o balení strun do sáčků, tak mi to nepříjde vůbec špatné. Erniee ball to má dokonce jako marketingový tah - že jsou struny v sáčku, aby vydržely déle čerstvé...

0 xLajků:

108

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Víte, co si myslim? Že i když je to pro něj snažší, jak mi sám potvrdil, tak se mu nechce dělat emailové zakázky na "kusovky" obyčejných .45 strun, protože to tak trochu smrdí zneužívání za účelem ušetření pár korun oproti krámu a navíc je to pro něj zdržovačka a práce navíc (struny došly v obalu od cukroví smile ).. řekni mi, proč si nechávat dělat struny na zakázku? Pro mě by byl důvod ten, že ty struny, který potřebuju nejsou normálně sehnatelný (třeba aniž by se kombinovaly sady - můj případ) Tak si je nechám udělat a hotovo.. fakt upřímně mi příde blbý psát si o obyčejnou sadu..

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

109

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Co takhle nechat vyrobit Bassforum serii ? smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

110 Naposledy upravil: SamNewbier (17. 03. 2012 15.00:48)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Nasadil jsem .175ku a je hodně hluchá, oproti staré z Rotosoundu hraje o hodně hůř, není tam ani náznak cinkání.. http://ulozna.soulslavers.com/soubory/s … ovnani.mp3

První je Rotosound, potom Gorstring

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

111

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

SamNewbier napsal:

Nasadil jsem .175ku a je hodně hluchá, oproti staré z Rotosoundu hraje o hodně hůř, není tam ani náznak cinkání.. http://ulozna.soulslavers.com/soubory/s … ovnani.mp3

První je Rotosound, potom Gorstring

...co to je?...to ani nevypadá, jak zvuk basy....?? roll

0 xLajků:

112 Naposledy upravil: SamNewbier (18. 03. 2012 14.50:54)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Matej napsal:
SamNewbier napsal:

Nasadil jsem .175ku a je hodně hluchá, oproti staré z Rotosoundu hraje o hodně hůř, není tam ani náznak cinkání.. http://ulozna.soulslavers.com/soubory/s … ovnani.mp3

První je Rotosound, potom Gorstring

...co to je?...to ani nevypadá, jak zvuk basy....?? roll

Nevypadá? Tak na to nekoukej, ale poslouchej.. a vůbec, to se naučíš.. big_smile Jinak je to slap na .175 strunu..

Jde o to, že ta struna zní, jako kdybych jí tlumil, ale přitom to nedělam.. hraní prstama bych popsal jako konkrétní prdění, bez barvy. Chybí tam ten typický kovový zvuk nových strun..

Ale tak slyšíš že v tej první části to zní jako struny. Zkusil jsem nahodit z druhý sady a je to víceméně stejný případ, asi budu muset zůstat u těch rotosoundů..

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

113

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Koukám, že se opět rozpoutala diskuse ohledně Gorčíka. Já už jsem to vzdal. Od listopadu (kdy mi najisto slíbil brzké dodání dobírkou) je ticho po pěšině. I kdyby teď struny na just přišly, tak si balík nevyzvednu. Ano je to sviňárna, ale čekat na dvě sady půl roku (objednávka v říjnu) je snad něco jiného?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

114 Naposledy upravil: Matej (18. 03. 2012 15.22:54)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

SamNewbier napsal:
Matej napsal:
SamNewbier napsal:

Nasadil jsem .175ku a je hodně hluchá, oproti staré z Rotosoundu hraje o hodně hůř, není tam ani náznak cinkání.. http://ulozna.soulslavers.com/soubory/s … ovnani.mp3

...co to je?...to ani nevypadá, jak zvuk basy....?? roll

Nevypadá? Tak na to nekoukej, ale poslouchej.. a vůbec, to se naučíš.. big_smile Jinak je to slap na .175 strunu...

...si trochu nepochopil... wink  ....pro tvou informaci, slap hraju už tak 18 let (tos ještě tak dudlal kačerovi kolečka ne? big_smile)..a sám jsem ho tady u nás před pár roky pár mlaďasů (oni chtěli) učil. tongue

0 xLajků:

115

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Matej napsal:

...si trochu nepochopil... wink  ....pro tvou informaci, slap hraju už tak 18 let (tos ještě tak dudlal kačerovi kolečka ne? big_smile)..a sám jsem ho tady u nás před pár roky pár mlaďasů (oni chtěli) učil. tongue

To měl bejt vtip a na kačery sem možná tak koukal big_smile

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

116

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

SamNewbier napsal:
Matej napsal:

...si trochu nepochopil... wink  ....pro tvou informaci, slap hraju už tak 18 let...

To měl bejt vtip...:D

....aha, tak to jsem já nepochopil. roll  big_smile

0 xLajků:

117

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

A proč vlastně nezačne dělat struny na basu seriově a pro obchody? Poptávka by snad byla ne? Snad je basáků víc než hráču na mandolínu.
Sam jsem uvažoval, že mu napíšu o sady se 110 E nebo rovnou s Hčkem, ale asi na to kašlu.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

118 Naposledy upravil: Aidamos (18. 03. 2012 17.11:42)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

SamNewbier napsal:

fakt upřímně mi příde blbý psát si o obyčejnou sadu..

Jenže on svoje basový struny pod svojí značkou neprodává. Kytarový ano, a tedy v tomto případě je blbost psát o struny na zakázku, zvlášť když jsou dostupné v každém krámě (ještě jsem neviděl, že by někde neměli kytarový Gorčíky). Jenže basový struny GorStrings de facto neexistují. Docela by mě zajímalo, kteří "výrobci" balí jeho struny do svých obalů a vydávají je za svou výrobu "Made in USA"  big_smile  A ani jinak mi to jako blbost nepřijde. Proč kupovat tu samou sadu za čtyři stovky jen kvůli tomu že je v papírové potištěné krabičce, když jsou k dispozici naprosto identické struny za poloviční cenu. Jak jsem řek, docela by mě zajímalo, komu dodává.

EDIT: Dragunov mě v úvaze trochu předběhnul:

Dragunov napsal:

A proč vlastně nezačne dělat struny na basu seriově a pro obchody?

To by mě taky zajímalo. Asi vydělá víc na tom prodat je ve velkým v technických obalech jiným, kteří je pak vydávají za svoje, než se dělat s tištěnými obaly a starat se o distribuci.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

119

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

V Brně  u Lídla na Zelnáku mě prodavač mabízel struny na basu od Gorčíka za cenu 700 s díky jsem odmítl

0 xLajků:

120

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Dragunov napsal:

A proč vlastně nezačne dělat struny na basu seriově a pro obchody? Poptávka by snad byla ne? Snad je basáků víc než hráču na mandolínu.
Sam jsem uvažoval, že mu napíšu o sady se 110 E nebo rovnou s Hčkem, ale asi na to kašlu.


Cenově mi to vyšlo asi na 400 za sadu včetně pošty.. struny .175 - .50 pro představu.. možná bych koupil ty warwicky bejt tebou..

Aidamos napsal:

Jenže on svoje basový struny pod svojí značkou neprodává. Kytarový ano, a tedy v tomto případě je blbost psát o struny na zakázku, zvlášť když jsou dostupné v každém krámě (ještě jsem neviděl, že by někde neměli kytarový Gorčíky). Jenže basový struny GorStrings de facto neexistují. Docela by mě zajímalo, kteří "výrobci" balí jeho struny do svých obalů a vydávají je za svou výrobu "Made in USA"  big_smile  A ani jinak mi to jako blbost nepřijde. Proč kupovat tu samou sadu za čtyři stovky jen kvůli tomu že je v papírové potištěné krabičce, když jsou k dispozici naprosto identické struny za poloviční cenu. Jak jsem řek, docela by mě zajímalo, komu dodává.

Aha, tak to jsem nevěděl, tak to beru zpět.. :-)

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

121

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

furt ty samý debaty ... pamatuju, jak sem kupoval RotoSoundy za 900,-, když byl měsíční plat 1800,-  .... a stejně vydržely jen pár tejdnů .... a někdy ani den, když ti prostě zvukově nesedly, no ... struny sou spotřební matroš, v přepočtu značně převyšující cenu nástroje ... je to jako auto a gumy a benzín ...

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

122

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

woody napsal:

furt ty samý debaty ... pamatuju, jak sem kupoval RotoSoundy za 900,-, když byl měsíční plat 1800,-  .... a stejně vydržely jen pár tejdnů .... a někdy ani den, když ti prostě zvukově nesedly, no ... struny sou spotřební matroš, v přepočtu značně převyšující cenu nástroje ... je to jako auto a gumy a benzín ...

A z toho plyne poučení: "woody žvaní, i když není o čem" :-)

Pomalu jsem čekal, že mi po mém postěžování si zase přijde mail od Gorčíka, že na strunách dělá. Nestalo se tak, aspoň zatím ne. Beztak to tu sleduje a jen se nám pod vousy chechtá na stohu basových strun určených "pro export a vyvolené".

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

123

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

woody napsal:

furt ty samý debaty ... pamatuju, jak sem kupoval RotoSoundy za 900,-, když byl měsíční plat 1800,-  .... a stejně vydržely jen pár tejdnů .... a někdy ani den, když ti prostě zvukově nesedly, no ... struny sou spotřební matroš, v přepočtu značně převyšující cenu nástroje ... je to jako auto a gumy a benzín ...

To si docela utrácel za kraviny teda.. a eště se chlubíš big_smile A nám tady nadáváš, že si kupujem drahý věci, když stačí noha vod stolu ;-) Radši kupuj gorčíky a nezer!

Aguilar a německý Warwicky..
0 xLajků:

124

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

SamNewbier napsal:
woody napsal:

furt ty samý debaty ... pamatuju, jak sem kupoval RotoSoundy za 900,-, když byl měsíční plat 1800,-  .... a stejně vydržely jen pár tejdnů .... a někdy ani den, když ti prostě zvukově nesedly, no ... struny sou spotřební matroš, v přepočtu značně převyšující cenu nástroje ... je to jako auto a gumy a benzín ...

To si docela utrácel za kraviny teda.. a eště se chlubíš big_smile A nám tady nadáváš, že si kupujem drahý věci, když stačí noha vod stolu ;-) Radši kupuj gorčíky a nezer!

...to je dobrý.... lol  lol  lol

0 xLajků:

125

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Po 2 měsících hraní na Gorčíky na JB 5 je musím pochválit. Průraznej, pořád svěží zvuk (to protivný cinkání novejch drátů je pryč a jen tak hezky zvoněj). Bohužel to neplatí o Háčku, který je od začátku tupý (stejně tak háčko z předhozí sady na Yamaze), ale z nahrávek to není poznat a háčko pěkně tlačí, takže jde jen o ten pocit při hraní nasucho. Závěr - sice komplikovaný jednání a pozměněněná objednávka (poslal mi nikl místo oceli), ale výborná cena, zatím dobrej zvuk.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

126

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Od Gorcika jsem zkusil 2 sady jedny niklove a ocelky...ocelove jsem vyhodil vubec se mi nelibil jejich tupy zvuk...niklove k memu prekvapeni naprosto super drzi si cikavy zvuk vic jak 3 mesice..uz jsem mu psal mail, ze si o5 beru 4 sady niklu..zatim bez odpovedi.. smile az budu v cr tak mu zavolam. Na mail nema asi cas

MuukaMan Stingray HH(SBS pickups)
MuukaMan Stingray JH (SBS pickups)
Epiphone Thunderbird 4 pro
Hartke 3500
Marshall 7152 2x10+1x15
0 xLajků:

127

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Tak moje čerstvá zkušenost s panem Gorčíkem,bylo to následovně:

v sobotu jsem kontaktoval pana G. mailem s prosbou o určité struny, večer po deváte odpověď, není problém...ještě mi nabídl další varianty a upřesnění..v neděli jsem vše upřesnil a závazně objednal dvě sady..v podstatě standart nic neobvyklýho. Podle vašich recenzí jsem zároveň objednal 2 sady strun v e shopu abych měl co natáhnout než přijde gorčík a jestli vůbec big_smile. Dnes je středa ráno a příšla poštačka z balíkem...ale od pana Gorčíka! šmrdláme se tam s drobnýma a v těsným závěsu doráží struny z e-shopu...tak je jasný že gorčíky maj přednost a pudou na basu jako první, jsem zvědavej.

Igelitový balení, kromě Ernie taky D´addaria tam žádnej problém neni...a hlavně je to logický balení, když gorstring vyrábí struny pro zahraniční firmy, takže se pak přebalujou do námi jistě známých a opěvovaných obalů.

takže  zatím spokojenost

0 xLajků:

128

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

tak zatim jsem na ně hrál dvě zkoušky, nějaký to brnkání doma a jeden dlouhej gig (asi 7-8hodin) a struny pořád paráda, tak to vypadá dobře...spokojenost...

0 xLajků:

129

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

když vemu v potaz cenu, tak maji ty struny slušnou životnost...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

130

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Tak co, přišly někomu za poslední 2 roky nějaké struny od Gorčíka? Já na svoji objednávku (z října 2011) stále čekám :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

131 Naposledy upravil: Barius (30. 06. 2014 14.14:59)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

kurcatovium napsal:

Tak co, přišly někomu za poslední 2 roky nějaké struny od Gorčíka? Já na svoji objednávku (z října 2011) stále čekám :-D

Stále motá, stále motá... zřejmě nemůže najít konec drátu smile
Jinak, ve Vápenicích mám kámoše, tak bych to mohl třeba popohnat! Tam se zná každý s každým big_smile

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

132

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Bump.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

133

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

kurcatovium napsal:

Bump.

omg - furt čekáš? smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

134

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Čekám už pět let a měsíc :-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

135

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

kurcatovium napsal:

Čekám už pět let a měsíc :-)

Já pět let a tři měsíce. Kdo dá víc? lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

136 Naposledy upravil: pepaol (31. 12. 2016 09.17:57)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Říkám kámošovi, ty jsi mne neodpověděl na mejla ? Ty jsi mne posílal mejla ? Mejly já nečtu. Tak jednou týdně. A to akorát otevřu a hodím všechno do koše. Když by to bylo důležitý, zavoláš, ne ?

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

137

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

pepaol napsal:

Říkám kámošovi, ty jsi mne neodpověděl na mejla ? Ty jsi mne posílal mejla ? Mejly já nečtu. Tak jednou týdně. A to akorát otevřu a hodím všechno do koše. Když by to bylo důležitý, zavoláš, ne ?

Jestli se takhle někdo (třeba Gorčík) chová, je to bez pardónu kkt. Buď oficiální veřejně známý mail mám a používám ho, nebo ho nemám (případně jen jako neveřejné spam odkladiště) a nepoužívám. Nic mezi tím neexistuje.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

138

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

No von má Pepík svůj svět že jo.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

139

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Hehe, já mu z nudy zavolal, objednal si 4 sady za 700,-. Trvalo mu to 14 dní, ale dovezl mně je osobně.
Večer nasadím a uvidím, teda uslyším. Snad.

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků:

140

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Funguje to smile
12.3 jsem Gorcikum poslal mailem obj. a dnes telefonat,ze zitra /mohlo uz dnes,ale jeste jsem doplnoval objednavku/ to pujde do posty
zatim na zkousku 1xocel a 1x nikl sadu na 5tku 40-125 cenu doplnim az obdrzim

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

141

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Tak cca po 9 letech jsem zase struny poptal. Každopádně jsem byl se strunami velice spokojený a jsem zvědav kam se posunul a jaké je situace teď. 

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

142

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

ondrax napsal:

Funguje to smile 12.3 jsem Gorcikum poslal mailem obj. a dnes telefonat,ze zitra /mohlo uz dnes,ale jeste jsem doplnoval objednavku/ to pujde do posty zatim na zkousku 1xocel a 1x nikl sadu na 5tku 40-125 cenu doplnim az obdrzim

 Tak jak to chlapi vyšlo s cenou? Uvažuji o testovací ocelové sadě na Fender Marcus Miller 5, teď tam mám nové Elixiry.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

143

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

No před těma 9 lety stála sada na čtyřku 180 + dph. 

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

144 Naposledy upravil: ondrax (24. 02. 2020 18.40:54)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Ja pred tema 2 rokama platil za 5ku v oceli a niklu kolem 350kc vcetne dph za sadu mam pocit (v zasilce byly i struny pro skolu)

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

145

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Objednal jsem si tam dnes jednu sadu na vyzkoušení.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

146

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Chlapi, ještě se zeptám - kdo jste měli ocelovky, tak muuka v roce 2012 psal, že byly dost tupé a že je zrovna vyhodil. Má tady někdo s ocelovkama stejnou zkušenost nebo už jen pozitivní? Díky.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

147

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Hele a Kurcak uz ty struny od Gorcika dostal? smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

148

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Neblbni, stále čekám. Třeba s tím stále vyčkává a struny dorazí až na desetileté výročí objednávky ;-) :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

149

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

No mozna dela jeden zavit za uplnku, to je jasne ze to nejakej cas zabere. A vem si jak to bude panecku hrat!  :)

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

150 Naposledy upravil: fenderjazzbass (28. 02. 2020 15.01:00)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

V úterý jsem telefonem s panem Gorčikem hovořil, řekl  jsem mu moji představu o strunách a dnes je mám doma. Jsou to niklovky, hrají pěkně, mají cinkavý a ostrý zvuk. Ještě je přes víkend proženu na koncertech a pokud obstojí, objednám si těch sad víc. Jsem docela příjemně překvapen jak rychle pan Gorčik na moji objednávku zareagoval.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

151

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Já jsem mu psal v Ne a odepisoval mi v Út a od té doby nic tak doufám že struny přijdou, abych nebyl druhý Kurčák smile 

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

152

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

No ja si taky chvilku pockal(nemel pozadovane tloustky na zkompletovani 5strunne sady),ale vsecko doslo v poradku...

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

153

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Já jsem si u pana Gorčíka specielně objednal pětatřicítky (na toho mého Rickenfuckera), natáhl je, naladil, a hraje to docela pěkně:

 

Zvuková ukázka

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

154 Naposledy upravil: fenderjazzbass (02. 03. 2020 17.21:38)

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Tak máme za sebou víkendový test strun od pana Gorčika. Celkově hrají dost dobře. Malé připomínky již s panem Gorčíkem dořešíme telefonem.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

155

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Spolupráci s panem Gorčíkem mohu hodnotit známkou jedna bez výhrad. Poslal mi napřed postupně dvě sady na vyzkoušení, jednu v niklu, druhou v nerezu, a po jejich vyzkoušení jsem si objednal deset sad v niklu, pět 35tek a pět 45tek, které mi do týdne přišly poštou. Zvuk těch strun je velmi dobrý.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

156

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Tak chvíli to vypadalo nadějně (po pár dnech od objednávky po e-mailu telefon, kde jsme si vše upřesnili), ale už taky můžu čekačku počítat na měsíce ;-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

157

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Vyderzaj pijaner wink

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

158

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Tak nevím jestli se něco změnilo od roku 2011, kdy jsem si tyhle struny koupil a byl velice spokojenej, ale tentokrát nejsem. 

 

Objednal jsem 2x padesátky a 2x čtyřicetpětky a zkusil natáhnout padesátky a mám pocit jak kdybych natahnul třicetpětky, prostě mi přijde, že to nemá tah.

Hraju trsátkem a mám rád větší dohmat a potřebuju ty struny prostě cítit. Tohle moji představu nesplňuje... Mám pocit jako když hraju na bláto. Zvuk asi nějaký mají, tupé nejsou, ale já na takové struny prostě neumím hrát smile

Konec pokusů a vracím se zase k ErnieBallum. 

Porostě za mě musí mít struny tah a to mi nejvíce splnily EB, Elixir, DR.

 

 

Kdyby někdo chtěl tak se zastavte a já vám je nechám, mě jsou na nic.

 

Co Kurčáku? konečně máš příležitost smile smile smile

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

159

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

SMETS napsal:

Co Kurčáku? konečně máš příležitost

Že bych se konečně dočkal? ;-) :-D

No ale někam k vám do zPlzně kvůlivá tomu nepojedu. A určitě to máš jen čtyřkovou sadu, takže taky nic pro mě. Tak si holt ještě tu chvíli počkám, než mi Gorčík domotá ty moje objednané sady...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

160

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Já sice taky pořád čekám, ale po této recenzi je nechci ani zadarmo - taky od strun potřebuju to, co popisuješ.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

161

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

To, že ti ty struny konečně příjdou, není evidentně žádná výhra... :-)

 

0 xLajků:

162

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Chápu, že pro metalisty možná nejsou ty struny žádná výhra, jak čtu, tak nemají tah ani v padesátkách, ale protože hraji country, jsou mi naprosto dostačující a za dobrou cenu. A navíc mi pan Gorčík na přání a docela rychle namotal přesně takové, jaké požaduji.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

163

Re: Struny GORSTRING (Bohumil Gorčík)

Já jsem s panem Gorčíkem taky spokojený.

Jednou za rok mu napíšu a on mně osobně doveze 4 sety.

Ale to bude asi tím, že jsme z jednoho regionu. Kdybych to chtěl poslat poštou, tak se možná nedočkám.

Nižší tah mají, ale nevadí mně to.

k.

 

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků: