1

Téma: zkusennosti s obchodem reverb.com

ahoj, zajimalo by mne bas nazor a pripadne zkusennosti na: https://reverb.com/

diky moc smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

2

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Nemám zkušenost bude to něco jako aukro nebo podobná inzerce. Tento je dobrej hnus https://reverb.com/item/13443546-fender-pbass-2012-black#description-tab

Jolana Typhon,Squier JB VM70-s vyměnou krku,precision musima
Teala DISCO 240>15" Eminence 3008 >Peavey 1820, preamp DBX
Gallien Krueger 700RB,eden EN400 ,Vantage VB-30, Zoom B2, regent B50, Ibanez PD7, mxr
0 xLajků:

3

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

dik smile a proc je hnusnej krome tech namotanej strun.. 

TecAmp Club #2
0 xLajků:

4

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

janry napsal:

dik smile a proc je hnusnej krome tech namotanej strun.. 

Se podívej pořádně na ten pick,..hlavně kolem snímače. smirk

0 xLajků:

5

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Já tam loni kupoval 2x a cajk. Ale jak píše kenyu - je to inzertní portál, takže záleží na konkrétním prodejci, něco tam mají třeba i kytary.cz.. O ceně se dá jednat, já v obou případech ukecal dopravu zdarma jako slevu. Nejhorší je pak clo, tam neukecáš nic sad

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

6

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

ja tam koupil 4 basy 3 z ameru jednu ze svedska a bez problemu ... ale teda dycky zalezi na tom prodejci..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

dik moc smile) jo tak zase dalsi zdroj smile premejsim o nejaky sutracce do hospody smile ktera mi bude u smile jo ten pick na ty fotce vypovida smile 

TecAmp Club #2
0 xLajků:

8

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Už delší dobu pokukuju po pětce FGN, dodací doba do Čech je ale skoro rok.

Našel jsem pár kusů na Reverb.com

Konkrétně be se nejvíc líbil tenhle model: https://reverb.com/item/29548946-fgn-jmj5st-ash-m-see-through-blue-burst-j-standard-series-made-in-japan

Jaká je vaše zkušenost? Jak riskantní nákup to je? Navíc tam má poznámku: This seller is open to offers

Mimochodem je tam třeba i Sadowsky za 2500 EUR https://reverb.com/item/31778003-sadowsky-mv5-59burst-metroline-series-made-in-japan

Nebo ještě jinak - nevíte, jestli to sem nevozí někdo kromě hradeckých 3D music?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

9

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Reverb je uplně v pohodě. Kupoval jsem tam pár věcí a až na jednu vyjímku uplně vklidu (tam šlo spíš o samotného prodejce, ale po nějaké další kominikaci bylo vše ok pro obě strany). Platby budou podobně chráněny jak na ebay. A tak jak vždy, s prodejcem se na všem domluv, případně tomu tvému můžeš udělat nabídku na cenu.

Ale já mám od Japončíků strach něoc brát na reverbu nebo ebay (častokrát maj tu stejnou věc vystavenou 4x pokaždé s jinou cenovkou:D). Ale někdo může mít super zkušenosti a je to jen můj blbej pocit (navíc už nikdy nechci řešit cokoliv s celním úřadem).

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků:

10

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

rluke napsal:

Reverb je uplně v pohodě. Kupoval jsem tam pár věcí a až na jednu vyjímku uplně vklidu (tam šlo spíš o samotného prodejce, ale po nějaké další kominikaci bylo vše ok pro obě strany). Platby budou podobně chráněny jak na ebay. A tak jak vždy, s prodejcem se na všem domluv, případně tomu tvému můžeš udělat nabídku na cenu.

Ale já mám od Japončíků strach něoc brát na reverbu nebo ebay (častokrát maj tu stejnou věc vystavenou 4x pokaždé s jinou cenovkou:D). Ale někdo může mít super zkušenosti a je to jen můj blbej pocit (navíc už nikdy nechci řešit cokoliv s celním úřadem).

A ty myslíš, že vtomto případě by došlo ještě na placení cla?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

11

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Z Japonska? Ano, clo a dph.

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků:

12

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

rluke napsal:

Reverb je uplně v pohodě. Kupoval jsem tam pár věcí a až na jednu vyjímku uplně vklidu (tam šlo spíš o samotného prodejce, ale po nějaké další kominikaci bylo vše ok pro obě strany). Platby budou podobně chráněny jak na ebay. A tak jak vždy, s prodejcem se na všem domluv, případně tomu tvému můžeš udělat nabídku na cenu.

Ale já mám od Japončíků strach něoc brát na reverbu nebo ebay (častokrát maj tu stejnou věc vystavenou 4x pokaždé s jinou cenovkou:D). Ale někdo může mít super zkušenosti a je to jen můj blbej pocit (navíc už nikdy nechci řešit cokoliv s celním úřadem).

Já z Japonska bral dvakrát přes Reverb, obojí naprosto v pohodě a v pohodě domluva s prodejcema (obojí navíc obchod mimo reverb právě kvůli clu a dph). S celním úřadem jsem ani nic řešit nemusel, dal jsem Poště plnou moc, ta to proclila a jen jsem na dobírku při doručení doplatil co bylo třeba.

Dzzerza napsal:

A ty myslíš, že vtomto případě by došlo ještě na placení cla?

 Rozhodně by došlo. Jsou tam sice nově nějaký vyjímky, ale nástrojů se to netýká. Samotný clo je pohoda, to je myslím 3.2%, čert vem, ale to dph no.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

13

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

dw4rF_cz napsal:

S celním úřadem jsem ani nic řešit nemusel, dal jsem Poště plnou moc, ta to proclila a jen jsem na dobírku při doručení doplatil co bylo třeba.

 3x jsem musel něco řešit s tím, že jsem dal poště plnou moc big_smile a jednou mi basu zadželi na 2 měsíce bez nějakýho důvodu a ještě to navíc přišlo rozflákaný. A pokaždé idkyž jsem jim poslal veškerý dokumenty tak byl nějakej prolbém... big_smile asi je to mnou, úřady mají u mého jména asi černej puntík...i na letišti ať jsem kdekoliv tak chodím hloubkové prohlídky a testy na drogy a zbraně big_smile ale to už je OT smile

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků:

14

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

rluke napsal:

(častokrát maj tu stejnou věc vystavenou 4x pokaždé s jinou cenovkou:D). Ale někdo může mít super zkušenosti a je to jen můj blbej pocit (navíc už nikdy nechci řešit cokoliv s celním úřadem).

 mne prijde ze to vesmes je inzerovano nekde lokalne v japonsku a ty prekupnici to inzerujou mimo za +30% nebo tak neco a kdyz to nekdo popta tak to teprv koupi a prebali a poslou big_smile .. mozna to nejsou vyslovene prekupnici ale treba maj nejakou sluzbu co tem prodejcum zprostredkovavaji prodej ven..ale ve finale je to stejne... big_smile ... sem tam sem se na neco zeptal a odpovedeli mi ze uz je to prodane nebo vubec nevedeli podrobnosti...  

rluke napsal:

3x jsem musel něco řešit s tím, že jsem dal poště plnou moc a jednou mi basu zadželi na 2 měsíce bez nějakýho důvodu a ještě to navíc přišlo rozflákaný. A pokaždé idkyž jsem jim poslal veškerý dokumenty tak byl nějakej prolbém...

 to ja mel dycky docela rychle a bez problemu

dw4rF_cz napsal:

Já z Japonska bral dvakrát přes Reverb, obojí naprosto v pohodě a v pohodě domluva s prodejcema (obojí navíc obchod mimo reverb právě kvůli clu a dph).

  To mne prave prisla s japoncem domluva dost na prd, akorat sem mel v te dobe na delsi dobu v tokyu znameho co se sam nabid ze se pro to stavi a priveze mi to, tak sem se ptal jestli by byla moznost lokalniho pick-upu nebo to poslat na adresu v tokyu... a chlapik z toho dostal div nedostal zachvat a psal ze jenom tak jak to je nastavene na e-bayi ze nic menit nemuze nebo mu ebay smaze profil, ze ctou i korespondenci a kdesi cosi .. pritom neslo o nic protipravidlum divny .. ale tak koupil sem to normalne jen mne to na poste a danich a clech vyslo asi o 8tisic vic ..  jako japonskej ASAT za 20 je furt imho fajn cena ale za tech 12 by to bylo nadherne...

 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

15

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Tak jsem to zkusil udělat tak, že jsme prodejci navrhnul slevu 15 % (oni to tam mají jako volbu) a uvidím.

Pokud na tuto slevu kývne, mělo by to pokrýt dodatečné výdaje. Pokud ne, počkám si na oficiální dodávku do ČR.

Každopádně, kdybyste někdo někde padnul na pětistrunku FGN, vzpoměňte si na mě.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: ondrax (30. 01. 2020 08.20:45)

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Jedna v italii

Jedna v D

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

17

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Díky,
škoda, že ta černá z Německa je v aktivu. Ale ta Italská pasivka je vyšší řada. Zkusím ho oťuknout.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

18

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Tak mi borec v Japonsku udělal slevu 15 %, tak jsme si plácli.

jsem zvědav jak dloiho to sem pojede a kolik starostí s tím ještě bude.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

19

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Dzzerza napsal:

jsem zvědav jak dloiho to sem pojede a kolik starostí s tím ještě bude.

 dej pak vedet, udelej jakoby takove vyuctovani. taky tam pokukuju, ale nikdy sem si netroufl cokoli koupit...

0 xLajků:

20

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

spaceman8 napsal:
Dzzerza napsal:

jsem zvědav jak dloiho to sem pojede a kolik starostí s tím ještě bude.

 dej pak vedet, udelej jakoby takove vyuctovani. taky tam pokukuju, ale nikdy sem si netroufl cokoli koupit...

Jasně, dám vědět.

Nejvíc jsem zápasil s PayPalem, který jsem si kvůli tomu musel zřídit. 

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

21

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Dzzerza napsal:

Tak mi borec v Japonsku udělal slevu 15 %, tak jsme si plácli.

jsem zvědav jak dloiho to sem pojede a kolik starostí s tím ještě bude.

Gratulace!

Záleží, čím to pošle. Japanpost to může trvat až 2-3 týdny, EMS mi šla loni na podzim basa 4 dny, plus potom nějaká prodleva s proclením, ale cca za 10 dní od objednání, jsem ji měl v ruce.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

22

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Na Reverbu jsem nakupoval dvakrát nebo třikrát, stejně tolikrát na Bassic. Vždy jsem se domluvil bez potíží, teda až na Francouze, s těma neni lidská řeč. Platba kartou nebo PayPal. Doprava DHL nebo DPD. USA, D, UK. Jenom z Japonska mi basu rozmlátili (EMS) ještě než ji naložili na letišti do carga, příšla až sem, a vrátil sem ji, prodejce dal plnou refundaci, měl to pojištený.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

23

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Tak se mi to celé pěkně komplikuje.

Nástroj jsem zaplatil - dost jsem bojoval s PayPal, který běžně nepoužívám. Asi během té doby byla basa označená jako prodaná. Prodejce mi napsal, že do druhého dne sežene jinou.

Jenže! Teď už si me prodejce asi bloknul, nemohu mu poslat žádnou zprávu. Nevidím ani žádné jeho další basy, které tam měl v nabídce: https://reverb.com/shop/g-club. Je možný, že by si mě prodejce zablokoval a játeď jeho nabídky nevidím?

Samozřejmě jsem hned podal žádost o refundaci. U ní mám poznámku :"You are waiting for the seller's response."

Mimochodem jsem mezitím zjišťoval u kolegy celníka, jak by to probíhalo u nich, cituji: 
Takže zaplatíš CLO a DPH. Clo se vypočte z celní hodnoty - zpravidla kupní ceny + náklady za přepravu v zahraničí. Základem pro výpočet DPH je celní hodnota + clo. Kód kombinované nomenklatury (nutné znát pro výši cla) pro kytary je 9202903000, sazba CLO 3,2%. Sazba DPH 21%. Výpočet: celní hodnota je 23000 + doprava v zahraničí ? = dejme tomu celkem 25000,- z toho CLO 3,2 % je 800,- Kč; základ pro DPH 25800,- z toho 21% je 5418,- Kč. Tzn. že jsi to ty, tak Ti udělám cenu: celní poplatky celkově: 800 + 5418 = 6218,- Kč a při placení se usmívej. Budeš mít dobrý pocit z odvedených poplatků ve prospěch nás všech

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

24

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

 Kdyz kliknu na link k prodejci,ani ja nevidim zadnou nabidku...

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

25

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

ondrax napsal:

 Kdyz kliknu na link k prodejci,ani ja nevidim zadnou nabidku...

Hmm, to bohužel pro mě vypadá dost nepříznivě. Jestli já jsem nenaletěl :-(

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

26

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Nepropadejte panice a pockejte do pondeli.. mas ochranu jak od Reverbu, tak od Paypal.

0 xLajků:

27

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

davidak napsal:

Nepropadejte panice a pockejte do pondeli.. mas ochranu jak od Reverbu, tak od Paypal.

Díky Davide, budu doufat...

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

28

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Jak to dopadlo?

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

29

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Ještě pořád je to v běhu.

Podal jsem na serveru Reverb žádost o refundaci. Nic se nedělo, takže jsem použil jejich online chat. Tam mi napsali, že prodejce už zablokovali, ale důvod mi neřekli.

Každopádně mi řekli, že o peníze musím požádat přímo Paypal. Což jsem udělal. PayPal kupodivu komunikuje v češtině. Tam už peníze zpátky vidím, ale prozatím je nemám na účtu.

Mezitím se ale mailem ozval prodejce. Že se omlouvá a že když zruším refundaci, ta mi pošle jiný nástroj - dokonce mi poslal jeho fotky. Jenže to už by byl obchod mimo Reverb a do toho se mi teda nechce.

Jinými slovy jsem měl asi smůlu a štestí zárověň. 

Každopádně pokud se neobjeví nějaká hodně zajímavá pětka, počkám do podzim, až mi 3D music nástroj oficiáně doveze (mimochodem cena by mohla být o pár tisíc nižší, než z Reverb, kde to prodraží doprava, clo a DPH), mají na cestě přesně ten model a barvu, kterou chci.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

30

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Dzzerza napsal:

Ještě pořád je to v běhu.

Podal jsem na serveru Reverb žádost o refundaci. Nic se nedělo, takže jsem použil jejich online chat. Tam mi napsali, že prodejce už zablokovali, ale důvod mi neřekli.

Každopádně mi řekli, že o peníze musím požádat přímo Paypal. Což jsem udělal. PayPal kupodivu komunikuje v češtině. Tam už peníze zpátky vidím, ale prozatím je nemám na účtu.

Mezitím se ale mailem ozval prodejce. Že se omlouvá a že když zruším refundaci, ta mi pošle jiný nástroj - dokonce mi poslal jeho fotky. Jenže to už by byl obchod mimo Reverb a do toho se mi teda nechce.

Jinými slovy jsem měl asi smůlu a štestí zárověň. 

Každopádně pokud se neobjeví nějaká hodně zajímavá pětka, počkám do podzim, až mi 3D music nástroj oficiáně doveze (mimochodem cena by mohla být o pár tisíc nižší, než z Reverb, kde to prodraží doprava, clo a DPH), mají na cestě přesně ten model a barvu, kterou chci.

Hmm alespoň že tak, jinak mě překvapuje, že kupuješ nástroj takhle na slepo. Já bych si to už u dražšího nástroje nelajznul ani třeba u Sandbergu, kde bych sice měl jistotu, že to bude špičkově udělaný, ale přeci jenom dost záleží na tom samotném dřevu jak to pak bude hrát ...

Proto, třeba ani nechci si nechat stavět na zakázku, protože jsem měl v ruce už pár kusu co stavěl kytarář, a něco byli špičkové věci, ale něco byli také průměrné nezajímavé nástroje...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

31

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

To bude asi tím, že až na jednu výjímku (což byl dovoz z USA, Sterling by MM) mám samé dobré zkušenosti. Navíc jsem měl několik FGN v ruce tady na prodejně a všechno to byly skvělé kusy.

Navíc, na to moje šmrdlání... :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

32

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Dzzerza napsal:

To bude asi tím, že až na jednu výjímku (což byl dovoz z USA, Sterling by MM) mám samé dobré zkušenosti. Navíc jsem měl několik FGN v ruce tady na prodejně a všechno to byly skvělé kusy.

Navíc, na to moje šmrdlání... :-)

Jasný, ja zase razím heslo že na to moje šmrdlání mi stačí právě ty levný basy .... Takže mám jen jeden super kus (Sandberga) a zbytek levný věci od kterých nemám žádný očekávání a nemusím se o ně bát ...

Ale pořád si hraju s myšlenkou jedna pořádná pětka, rozpínatelný humbacker u kobylky a dělený snímač u krku, aby mi udělala všechny zvuky: MM, Jazzbass, Precla ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

33

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Tak abych to uzvařel. Paypal mi peníze vrátil na korunu přesně. Takže to všechno dobře dopadlo.

S nakupováním z Japonska jsem skončil, počkám do pozimu, než mi FGN přiivezou chapli z 3D Music.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

34

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

sigi napsal:

Hmm alespoň že tak, jinak mě překvapuje, že kupuješ nástroj takhle na slepo. Já bych si to už u dražšího nástroje nelajznul ani třeba u Sandbergu, kde bych sice měl jistotu, že to bude špičkově udělaný, ale přeci jenom dost záleží na tom samotném dřevu jak to pak bude hrát ...

 to je jen otazka te aktivacni bariery jak ji prolomis uz to jede a gas je na svete big_smile ...

sigi napsal:

Jasný, ja zase razím heslo že na to moje šmrdlání mi stačí právě ty levný basy .... Takže mám jen jeden super kus (Sandberga) a zbytek levný věci od kterých nemám žádný očekávání a nemusím se o ně bát ...

 to sem si taky rikal kdyz sem koupil origo stingergra (a to bylo za 15, ted uz sem dlouho zadnyho nevidel pod 1000dolacu a spis zacinaj na 1500) tak sem ho temer nikam nebral, a to byl byl uz dost obouchanej, leda do studia a sem tam po praze big_smile ..  ono je tak nejak vsechno otazka zvyku big_smile ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

35

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Nevíte jak je to aktuálně s nákupem přes Reverb z Ukrajiny? Platí se CLO a DPH nebo jsou tam nějaké úlevy? Pokukuju tam po jednom fuzzu od výrobce z Kyjeva za cca 230Eur. S poštovným by to bylo za cca 250 Eur, ale platit k tomu dalších 21% a případný clo by se mi už moc nechtělo...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

36

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Ukrajina pokud vím není v celní unii EU ? Takže zádný ulevy se nekonají, pošťák to zabaví a budeš to muset vyclít a DPH je samozřejmá na všechno včetně dopravy. Nicméne fešák to má jako vývoz, mel by to fakturovat bez daně.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

37

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Atvečko napsal:

Ukrajina pokud vím není v celní unii EU ?

 Já sem právě narazil na netu na nějakou dohodu o zrušení cla https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/cs/content/prohloubena-komplexni-zona-volneho-obchodu-mezi-eu-ukrajinou ale nevím jestli se to týká třeba i nákupu kytarovýho efektu. Ale předpokládám, že i kdybych byl osvobozen od cla, tak dph by mi vyměřili? 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

38

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Podľa clo zaplatiš... oni teraz potrebuje cash ako nikdy predtym.

Ak niečo osobne kupujem alebo predavám, vždy v rámci EU... Reverb je občas ošemetné miesto, niekedy kupiš výhodne ale 90%  sú prestrelené veci.

Orange Terror Bass 500W, Orange AD200 MKIII, Orange OBC410 + OBC115
0 xLajků:

39

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Mas pak jeste moznost, nechat si to přivézt načerno. Trasa UA ČR je docela ziva (soudim podle ubytovny pracovni agentury u nas v ulici), takze bych mu to zkusil navrhnout

0 xLajků:

40

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

HungryGhost napsal:

Podľa clo zaplatiš... oni teraz potrebuje cash ako nikdy predtym.

Ak niečo osobne kupujem alebo predavám, vždy v rámci EU... Reverb je občas ošemetné miesto, niekedy kupiš výhodne ale 90%  sú prestrelené veci.

Když se tam po něčem koukám, tak si tak vždycky taky filtruju, je to pak jednoduchý. Ale aktuálně mám GAS na fuzz poslatvenej podle Brassmasteru a ty v EU teď žádný nejsou. Resp. jeden od Malekko je va hudebním barazu https://hudebnibazar.cz/malekko-b-assmaster/ID512881/ (cena za bazarový kus nic extra, ale zase chápu že když tady nikde k sehnání není, tak nemá důvod slevit). Ten clone z UA by s poštou vyšel na stejný peníze https://reverb.com/item/57589442-preorder-noise-space-audio-brass-fuzz-silicon-maestro-brassmaster-work-alike s tím, že výhodou je, výrazně menší velikost. Není to pro mě nutnost, ale dost by mi to usnadnilo poskládání do pedalboardu. Ale platit cca 40-50 Eur navíc, jenom kvůli menší velikosti se mi nechce, to mě ta velikost zase tolik nepálí. 

 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

41

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

polygon napsal:

Mas pak jeste moznost, nechat si to přivézt načerno. Trasa UA ČR je docela ziva (soudim podle ubytovny pracovni agentury u nas v ulici), takze bych mu to zkusil navrhnout

To mi přijde už celkem divoký big_smile Navíc nemám spolehlivý kontakty, přes který bych to mohl zrealizovat...

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

42

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Ja osobne by som si vybral vyčkávajúcu stratégiu, ak nechceš zobrať ten čo je na bazari. Chapem ten GAS aj FOMO , ale vermi daj to mu čas a za tu dobu si hľadaj alternatívu.

Orange Terror Bass 500W, Orange AD200 MKIII, Orange OBC410 + OBC115
0 xLajků:

43 Naposledy upravil: Hastur (01. 05. 2023 17.44:45)

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

HungryGhost napsal:

Ja osobne by som si vybral vyčkávajúcu stratégiu

Zkusil sem a netrvalo to ani dlouho big_smile Projel jsem si na dneska opět na Reverbu mě zvámé a osvědčené fuzzy postavené na základě Brassmastera a objevil se tam v Dánsku Hiero B.E.A.D. v3 , který splňuje vše co jsem chtěl - Brassmaster v kompaktním provedení s jacky z vrchní strany. Navíc verze 3 má doplněný ovládání na gatování fuzzu a nakopávadlo středů. Takže je už objednaný. Z tohohle úlovku mám fakt radost,

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

44

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Prodáváte někdo na Reverbu? S nákupem zkušenosti mám, zatím pokaždé naprosto bez problémů, ale ještě jsem nic neprodával. Co jsem koukal, tak si berou 8,2% + 0,49 eura, jsou tam ještě nějaký poplatky? Předpokládám, že musím mít Paypal s možností přijímat platby (ten mám kvůli bandcampu) a tam je pak tak srážka za příchozí platbu (už si nepamatuju kolik). Nastavit to jinak předpokládám nejde?

A druhej dotaz, přes koho posíláte balíčky do zahraničí? Říkal sem si, že bych nastavil posílání jen po EU, abych se vyhnul nějakejm problémům s vyplňováním papírů pro celníky atd. Ale potřeboval bych vědět kolik se pohybujou poštovný. Většina prodejců z EU má poštovný 15-20 euro, co jsem zatím koukal tak tady to je ještě rozdílný jestli je to sousední země nebo zbytek EU. 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

45 Naposledy upravil: rluke (15. 11. 2023 10.35:01)

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Jeslti si to dobře pamatuju tak poplatek paypal je kolem 5%. Jinak to obejít asi nejde. A prachy ti myslím přijdou až v okamžiku kdy kupující potvrdí že to došlo a vše je ok.

Basy a těžký věci jsem si nechal vždy posílat přes teahousetransport a vždy super smile

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků:

46

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

rluke napsal:

A prachy ti myslím přijdou až v okamžiku kdy kupující potvrdí že to došlo a vše je ok

 Uz si to presne nepamatam, ale toto myslim plati pri prvom predaji, potom uz nie. Ak sa mylim, tak ma opravte.

rluke napsal:

Basy a těžký věci jsem si nechal vždy posílat přes teahousetransport a vždy super

 Potvrdzujem, veci posielam len cez nich. Vdaka Davidakovi za odporucenie! 

0 xLajků:

47

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Já jsem na Reverbu na jaře objednal basu za cca €1000 z Finska, basa nikdy nedorazila, dle prodejce se ztratila se ještě někde ve Finsku, nicméně prodejce nebyl schopen doložit že ji vůbec poslal, Reverb stále čekal a čekal na vyjádření prodejce, nějaké "další" vyjádření, protože jeho vyjádření, že basa se ztratila, jsem Reverbu samozřejmě poskytl. Nakonec reklamováno jako chargeback přes platební kartu (Revolut) a za půl roku byly peníze slavně zpět. To byl můj první a na dlouho asi poslední nákup přes Reverb, protože není důležité, zda to pěkně funguje, když všechno funguje, ale jak se o tebe postarají, když se něco posere. No, a nepostarají.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

48

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

rluke napsal:

Basy a těžký věci jsem si nechal vždy posílat přes teahousetransport a vždy super

 Super, díky za odkaz. Tam mají i přehledně udělanou kalkulaci pošty. Já plánuju dát na revebr nějaký efekty. Takže to by mělo být vůbec v pohodě.

rluke napsal:

Jeslti si to dobře pamatuju tak poplatek paypal je kolem 5%.

 Taky to mám tak nějak zafixovaný. Takže celkově kalkulovat s poplatkama ve výši cca 13-14% 

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

49

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

rluke napsal:

teahousetransport

 wow to porad funguje .. pred vic jak 10ti lety sem to Davidakovo doporuceni pouzival na nakupu od linejch anglanu big_smile 

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

50

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Šimi napsal:

jak se o tebe postarají, když se něco posere. No, a nepostarají.

Je to víceméně všude stejný...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

51

Re: zkusennosti s obchodem reverb.com

Na posílání víceméně všeho používám zaslat.cz  a v pohodě zatím vždy a vše.

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků: