1

Téma: Jolana D-Bass

Můj hon za kopií Ricka se momentálně zastavil u zvažování koupě tohoto českého basvýrobku. Za předpokladu, že bych jí koupil v původním stavu, co všechno bych musel vyměnit, abych jí uvedl do herně použitelnýho stavu. Jasný jsou pro mě asi snímače, a pro mě osobně by bylo nutný přelakování, protože se mi ten sunburst prostě nelíbí. Co ještě by bylo záhodno dodat, aby se moje iluze rozplynuly s tím, že do toho zase budu muset nejmíň 15000 vrazit;)

Dny tropické a noci chladné,
večer si musím přitápět.
Úzkost na mě vždycky padne,
smráká se v devět a svítá v pět.
Kdo seje květák, sklízí karfiol.
0 xLajků:

2

Re: Jolana D-Bass

Mlo_Chick napsal:

a pro mě osobně by bylo nutný přelakování, protože se mi ten sunburst prostě nelíbí.

existuje i černá verze..... Je hůř k sehnání, ale dá se....
S výměnou snímačů rozhodně souhlas.

0 xLajků:

3

Re: Jolana D-Bass

než předělávat nějaký střep, to bych si raději přišetřil a nechal si toho Ricka postavit přesně podle sebe....

0 xLajků:

4

Re: Jolana D-Bass

Ausländer napsal:

než předělávat nějaký střep, to bych si raději přišetřil a nechal si toho Ricka postavit přesně podle sebe....

Nu to já bych se toho bál. Já bych asi nevěděl co přesně chci...    A taky ta cena se mi zdá trošku vyšší.
Jasně ono to přípomíná  tunění škody 120, ta přestavba D bass. Ale je to spíš takovej novej vejfuk na 603.
Já sem tomu taky nevěřil že tahle Jolča je slušnej nástroj..

0 xLajků:

5

Re: Jolana D-Bass

Silvio Manuel napsal:

Nu to já bych se toho bál. Já bych asi nevěděl co přesně chci...    A taky ta cena se mi zdá trošku vyšší.
Jasně ono to přípomíná  tunění škody 120, ta přestavba D bass. Ale je to spíš takovej novej vejfuk na 603.
Já sem tomu taky nevěřil že tahle Jolča je slušnej nástroj..

já jsem to Déčko rozhodně nechtěl shodit to ne, nebo Jolany... jen mi přijde že sypat do toho víc peněz je tak trochu zbytečný, že cesta k tomu dostat kopii Ricka může být i přes kytaráře - všichni nestaví jen basy nad 30k...

0 xLajků:

6

Re: Jolana D-Bass

myslim ze jolany obecne jsou dobre na zacatek. Rvat do toho takove prachy....nevim nevim. radsi bych zainvestoval do jine kopie ricka i kdyz se shaneji spatne

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

7

Re: Jolana D-Bass

Já bych zkusil najít spíš starou japonskou kopii od Ibanezu, sice se fakt shánějí špatně, ale občas nějaká na hudebním bazaru nebo na eBayi vypluje...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: a! (21. 11. 2008 17.26:20)

Re: Jolana D-Bass

Tak jsem si vzpomněl, že má moji D bass půjčenou už asi 5 let jeden kámoš a nemůže si ji vynachválit, což teda dost dobře nechápu, protože má totál vybrakovanou elektroniku, všechno naplno a snímače jsou v hajzlu. Nicméně ji i nadále užívá a pěje na ni ódy a já jen nechápavě kroutím hlavou. Ale asi se nechám inspirovat tímhle vláknem, seberu mu ji, dám ji do kupy, aby konečně viděl, že mi vlastně celou dobu lhal smile

fuck the styles
profil
0 xLajků:

9

Re: Jolana D-Bass

Ono pravda je, že já taky nemam nějakou totálně vyhraněnou představu co od toho chci. Kdybych narazil na nějakou slušnou kopii do 10000 tak jí vezmu, celkem se vším všudy by se ta Jolana do týhle relace vešla, když beru v potaz tutově snímače, nejspíš drobnej zásah do elektroniky, podle stavu hardware. Pravdou je,ře jediný co by takhle vlastně zůstalo by bylo to tělo. Kopii od Ibaneze, Apola, Azteca a bůhvíkoho ještě bych bral, ale to je problém toho že když už se objeví, tak je to na E-Bay, se kterým moc nekámoším a k mojí smůle by beztak neposílali mimo USA nebo posílali za podobnou sumu jako samotná cena basy. A co se tý možnosti kytaráře týče, tak pochybuju, že bych se do tý desítky vešel...

Dny tropické a noci chladné,
večer si musím přitápět.
Úzkost na mě vždycky padne,
smráká se v devět a svítá v pět.
Kdo seje květák, sklízí karfiol.
0 xLajků:

10

Re: Jolana D-Bass

zajímalo by mě jak dopadla koupě popřípadě renovace "rickenabackera" ? smile
- nejlepší kopie poměrem cena výkon jsou od Ibanezu ?

- kromě jolči jsem narazil i na nový kousky od prodejce Bach mě doposud neznámá firma, usuzoval bych že srovnatelná s třebíčským fokusem ? ( skopičiny typu koupit od bacha, neprodleně vyměnit snímače se doporučuje ? jak je to ze spracováním ?:D  vychází z tohohle jolana líp ? ) zamiloval jsem si ty krásný křivky nástroje, samozřejmě nečekám vymazlenej zvuk, ale nerad aby to byl stag tenson nebo jinej hnus v hezkým kabátku..

  Originál rickenbacker operuuje s cenou pro mě jaksi ve vzdáleným intergalaktickým časoprostoru. 
--------------------------------------------------------------------------------
Díky smile

fantomas odstranil obrázek
snad nepohoršoval ? smile - ne, ale dělal bordel...
0 xLajků:

11

Re: Jolana D-Bass

Silvio Manuel napsal:

Mlo_Chick psal(a):

    a pro mě osobně by bylo nutný přelakování, protože se mi ten sunburst prostě nelíbí.

existuje i černá verze..... Je hůř k sehnání, ale dá se....
S výměnou snímačů rozhodně souhlas.

jo cernou sem mel asi pul roku nedavno relativnepredminuli leto... ale pak semi nahrnulo tech padel a jenom my to doma prekazelo tak sem ji zas poslal do sveta
koupil i prodal sem ji za 3a pul.. i s kufrem...

na ty snimace bacha klasicky P snimace se tam nevejdou ty origos sou kratsi a tlustci a ten J je kratsi jako krkovej na JB...

mikulik napsal:

Já bych zkusil najít spíš starou japonskou kopii od Ibanezu, sice se fakt shánějí špatně, ale občas nějaká na hudebním bazaru nebo na eBayi vypluje...

hele nejenom ibanezacky videl sem uz asi ctyri ruzny japonky jenom na ceskym hudebnim bazaru...  a vesmes byly kolem 5ti 6ti litru ale vsechno sunburty  jedna byla natural .. ale asi refinis.....

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12

Re: Jolana D-Bass

JUrአnapsal:

nový kousky od prodejce Bach mě doposud neznámá firma, usuzoval bych že srovnatelná s třebíčským fokusem ?

Bachovu kopii Ricka si dovezl ke mně na kurzy v létě jeden klučina s Varů. Na tu cenu, kterou říkal to byl povedený kousek, slušný řemeslo, zhruba na úrovni slušných Fokusů, zvukově to nebylo špatné, docela bych řekl že i charakter Ricka tam je, já osobně bych do toho šel spíš než do D-Bass, tu snad jako relikvii :-)

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

13

Re: Jolana D-Bass

el BassTardo napsal:

Bachovu kopii Ricka si dovezl ke mně na kurzy

Děláš kurzy? Hoď nějakej link.

0 xLajků:

14

Re: Jolana D-Bass

no

B.A.S.O.X napsal:

Děláš kurzy? Hoď nějakej link.

dělám, ale nemá to speciální web, pokud to dohledám, tak jsou snad někde nějaký fotky. jsou spíš pro mladý kluky a navíc trochu specifický. Snažíme se to dělat jinak, než jsou takový ty klasický, co dělá třeba Muzikus, kde se k lektorovi dostaneš tak na 15 minut denně. Spíš míň lidí a víc makat, ale i tak je to pohodovej tejden v Krkonoších. Letos to bude už po šestý, basu učí Jaryn Janek, kytaru Tomislav Zvardoň, bicí můj kámoš Michal Stančík, hraje s Gothart, ale to už je OT :-)

pár fotek z loňska, spíš ksichty: http://danyk.rajce.idnes.cz/bigbitovy_k … cich_2009/

pár fotek 2007, spíš všechno :-) : http://jrosik.rajce.idnes.cz/Bigbit%2C_ … e%2C_2007/

Ještě jednou sorry za OT, ale rád se chlubím, protože mylsím, že to nedělám úplně špatně :-)

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

15

Re: Jolana D-Bass

el BassTardo napsal:

ale rád se chlubím, protože mylsím, že to nedělám úplně špatně :-)

jj smile náhodou to vypadá hodně dobře a Zvardoň a Janek taky velká pohoda...ale co je
ulet, že sou tam hodně mlaďoši, tak 15-20 a všichni což je z těch fotek jasný - vyhulený
jak papriky smile lol smile za mě palec nahoru

0 xLajků:

16

Re: Jolana D-Bass

Jj, je to tak. Mlady kluci, odhad jsi to presne. No a par jich huli, me osobne to neva, i kdyz nehulim, mame akorat gentlemanskou dohodu, ze nebudou zadny excesy, to samy s pitim, jinak je vyresim rychle. Funguje to skvele :-)

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: matezzz (27. 01. 2010 10.38:03)

Re: Jolana D-Bass

Jolana D-Bass
Prodám baskytaru Jolana D-Bass po rekonstrukci. Snímače OBL (pasivní). Pěkný plný tón.

Cena: 4000,- CZK

http://hudebnibazar.cz/img_inz/522820.jpg

Za čtverec docela dobrý ne? Asi se na ní zajedu kouknout

Roland cube 100
Squier Vintage Modified Jazz Bass 2009
Bráník 10°
Music Man Club #6
0 xLajků:

18

Re: Jolana D-Bass

jou jou di do toho jenom bych si nechal udelat bilej pickguard...
takovou sem mel .. super basa jenom mi neslusela big_smile a pada na hlavu .. ale pro nakej bigbeat a trsatko supr vec wink

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

19

Re: Jolana D-Bass

Co se týče Jolany D-bass tak na tomhle odkazu je vidět jak jde tenhle kousek parádně vymazlit. Když jsem to viděl poprvé tak sem myslel, že minimálně jedna je origo Rick...no a není!

http://www.jolana.cz/rydl/

http://www.jolana.cz/images/rydl01.jpg
http://www.jolana.cz/images/rydl02.jpg
http://www.jolana.cz/images/rydl03.jpg

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

20

Re: Jolana D-Bass

Hastur napsal:

Hastur

wau smile bral bych okamžitě ! ovšem budou to asi neprodejný kousky .. ?

fantomas odstranil obrázek
snad nepohoršoval ? smile - ne, ale dělal bordel...
0 xLajků:

21

Re: Jolana D-Bass

Předpokládám, že jsou neprodejný. Jsou nafocený pro tu fanouškovskou stránku Jolana.cz Každopádně by mě ale zajímalo na kolik peněz musela vyjít takováhle přestavba - pokud se budu bavit o té s originálními? snímači.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

22

Re: Jolana D-Bass

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/bohous-280110-140649-rick.jpg

moje nevytuněná japonská kopie rickenbaker

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

23

Re: Jolana D-Bass

krasa

0 xLajků:

24

Re: Jolana D-Bass

bohous napsal:

moje nevytuněná japonská kopie rickenbaker

Ono ten rick zase možná není až takový humus:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

25

Re: Jolana D-Bass

bohous napsal:

moje nevytuněná japonská kopie rickenbaker

jou jou .. ty sou pekny ty japonci a vetsinou nestojej moc;) ale moc se jich zas neukazuje... po bazarech...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

26 Naposledy upravil: Hastur (28. 01. 2010 20.32:49)

Re: Jolana D-Bass

A co tohle?

http://www.killer.jp/killer/bass/img/kb_simony_wh.jpg

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

27

Re: Jolana D-Bass

je tam napsany killer nebo hitler ? wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

28

Re: Jolana D-Bass

Hitler sad

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

29

Re: Jolana D-Bass

spíš vypadá jako basová hybryda Ibaneze Icemana

0 xLajků:

30

Re: Jolana D-Bass

e.t. napsal:

Hitler sad

to by sedlo tadle basa musi bejt poradne padla na hlavu big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

31

Re: Jolana D-Bass

No když jsem ji zhlédl poprvé tak jsem taky laboroval co tam na té hlavici je napsáno, a ten Dolfi mně taky napadl jako první.
a jak..

m3 napsal:

to by sedlo tadle basa musi bejt poradne padla na hlavu

to je velmi vkusné!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

32

Re: Jolana D-Bass

Ty vymazlené D-Bass jsou pěkné, jen nevím co si myslet o nápisu na hlavě "Rick...". To je jako z Škody 110R dělat Porsche smile

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

33

Re: Jolana D-Bass

jimmy napsal:

To je jako z Škody 110R dělat Porsche smile

Tak tam stačí taky jenom změnit hlavici, spíš předek auta, hodíš tam předek z MB1000 a hned máš české Porsche 1110R smile
Jo jinak známý má taky D-Basku a mně se tyhle nástroje líbí, pokud jsou "vymazlené". To asi každému, když je basa v cajku!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

34

Re: Jolana D-Bass

Barius napsal:

Jo jinak známý má taky D-Basku a mně se tyhle nástroje líbí, pokud jsou "vymazlené". To asi každému, když je basa v cajku!

Mě taky, ale psát tam, že je to Rickenbacker ? To se mi moc nezdá...

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

35

Re: Jolana D-Bass

jimmy napsal:
Barius napsal:

Jo jinak známý má taky D-Basku a mně se tyhle nástroje líbí, pokud jsou "vymazlené". To asi každému, když je basa v cajku!

Mě taky, ale psát tam, že je to Rickenbacker ? To se mi moc nezdá...

to je taková česká vlastnost....proč si myslíš že tu běhaj lidi s nástrojema od kytarářů a nich uveden název originálu...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

36

Re: Jolana D-Bass

kdyby to aspon parafrazovali viz moje smrkbergry big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

37

Re: Jolana D-Bass

bohous napsal:

moje nevytuněná japonská kopie rickenbaker

Nebyla by na prodej?

Jolana D-Bass, Jolana Studio Bass, Solton BK100 Germany, ZOOm B2
THE RAMONES Heidi is a Headcase... jdu si svojí cestou
0 xLajků:

38

Re: Jolana D-Bass

pepa napsal:

Nebyla by na prodej?

Sorry nebyla, mám k ní osobitý vztah a občas ji používám pro změnu zvuku.
Originál jsem v ruce neměl, ale hraje poměrně slušně sprostě.

Rickenbacker bass 4003 FG (USA), Rickenbacker fretless bass 4003 MG (USA), Fender American Standard Precision Bass (USA), Ampeg SVT CL,  SVT410HLF, EBS Octaver, MXR Equalizer
0 xLajků:

39

Re: Jolana D-Bass

Ahoj mám jednoho D-base a taky jsem zvažoval výměnu snímačů poraďte prosím jaký tam šupnout

0 xLajků:

40

Re: Jolana D-Bass

to ualezi na tobe ale pocitej s tim ze klasickej P-snimac tam nesedi ten jolanackej je sirsi a tusim i kratsi a ten JB je velikosi sis jako krkovej JB ..aspon na ty my se mi tam kobylkovej JB co mam doma nevesel... krkovej jo...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

41

Re: Jolana D-Bass

díky každá rada se hodí

0 xLajků:

42

Re: Jolana D-Bass

záleží na tom kolik do toho chceš vrazit a jakej z toho chceš dostat zvuk .. já jsem  absovoval tuo anabázi s výměnou nejdřív jsem vyměnil singl jen tak ze srandy co to udělá- OBL, pak odešel lomeˇák tak jsem tam zkusil dát starší KA - ty celkem slušně pasovaly ale ten zvuk se proměnil v agresivní peklo - navíc jeden ze snímačů odešel - tak jsem tam dal funglovej  RM pickups - trošku jsem to mušel zadlábnout, a udělat jinak oblouček v pickguardu.

takže suma sumárum
- rozměrově asi úplně stejnej snímač neseženeš
- zvukově si pomůžeš  si myslím ( pokud teda nepoužiješ něco vydlabynýho ze Staggu nebo Dýmazvěry)
- basu už potom neprodáš sběrateli dbajícímu na původní stav

0 xLajků:

43

Re: Jolana D-Bass

Silvio Manuel napsal:

- basu už potom neprodáš sběrateli dbajícímu na původní stav

Tak, tak, já tam ty dederóny nechal, a na domácí hřmění už mám vyhlédnutou jinou bassku.

Jolana D-Bass, Jolana Studio Bass, Solton BK100 Germany, ZOOm B2
THE RAMONES Heidi is a Headcase... jdu si svojí cestou
0 xLajků:

44

Re: Jolana D-Bass

jak hrajou ty RM pickups slyšel jsem na ně rozporu plný názory

0 xLajků:

45

Re: Jolana D-Bass

radysd napsal:

jak hrajou ty RM pickups slyšel jsem na ně rozporu plný názory

nezbyva nez zkusit, hrajou lepe nez mighty mite, nebo jine korejske, malajske zanacky, ovsem oproti zanovenjsim znackam, tezko soudit.

0 xLajků:

46

Re: Jolana D-Bass

a! napsal:

Tak jsem si vzpomněl, že má moji D bass půjčenou už asi 5 let jeden kámoš a nemůže si ji vynachválit, což teda dost dobře nechápu, protože má totál vybrakovanou elektroniku, všechno naplno a snímače jsou v hajzlu. Nicméně ji i nadále užívá a pěje na ni ódy a já jen nechápavě kroutím hlavou. Ale asi se nechám inspirovat tímhle vláknem, seberu mu ji, dám ji do kupy, aby konečně viděl, že mi vlastně celou dobu lhal smile

S tou Jolanou D-BASS je to asi takto: Jsou kusy, které hrají tak královsky, že k ním ekvivalent na běžném trhu neseženeš a jsou kusy, o které by sis neopřel ani kolo. Já jsem měl v majetku zástupce obou těchto kategorií, takže vím, o co jde. Ten lepší kus mám dodnes a když jsem jej jednou půjčil na hru kolegovi, dodnes mne přemlouvá, abych mu jej prodal. Je tomu už pět let a za tu dobu ještě na jeho zvuk nemůže zapomenout. A to jsem na té base ještě neměl snímač DI MARZIO, s ním jsou ty zvukové možnosti ještě lepší. Ona totiž ta basa originál velmi dobře hraje se snímačem u kobylky. Ten humbucker u krku je dost zahuhlaný. Když jsem ten humbucker vyměnil za DI MARZIO Precision bass, je to nádhera!!!

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

47

Re: Jolana D-Bass

Hastur napsal:

Co se týče Jolany D-bass tak na tomhle odkazu je vidět jak jde tenhle kousek parádně vymazlit. Když jsem to viděl poprvé tak sem myslel, že minimálně jedna je origo Rick...no a není!

http://www.jolana.cz/rydl/

http://www.jolana.cz/images/rydl01.jpg
http://www.jolana.cz/images/rydl02.jpg
http://www.jolana.cz/images/rydl03.jpg

Rickenbacker bych na to rozhodně nepsal už jen proto, že irigoš Rick má trojúhelníkové perleťové značky na krku a pokud tam vidím obdélníky, hned je mi jasné, že to není Rick.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

48

Re: Jolana D-Bass

Nevíte náhodou někdo kde by se dal sehnat a  nebo jestli někdo nevyrábí ten plechový kryt snímače u D-bassu ?

0 xLajků:

49 Naposledy upravil: valec1 (09. 03. 2011 21.44:46)

Re: Jolana D-Bass

ja ho mam ale nedam  big_smile  ale koukal sem po fotkach a maji tam borci dane i jine s jinych bas a nebo udelane s nerez plechu. a tady muj mazlik http://ulozna.soulslavers.com/soubory/valec1-090311-214257-fotografie0182.jpg

0 xLajků:

50

Re: Jolana D-Bass

Ten kryt je dnes už těžké sehnat. Všichni ho tehdy vyhazovali hned, jak basu přinesli z krámu a kde jím je dnes konec? Asi je nejlepší si jej udělat z kusu plechu a pochromovat nebo z nerezu.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

51

Re: Jolana D-Bass

jeden docela podobný se mě tu válí dálka 105x40x20

0 xLajků:

52

Re: Jolana D-Bass

Já ten kryt mám, ale nedám. Zatím. Spíš se snažím tu basu dostat zpátky od současného majitele. Kdysi jsem mu ji prodal z mladické nerozvážnosti a jemu leží pod skříní už řadu let naprosto nevyužitá. Kdybych tehdá věděl co vím teď - tak by stačilo vyměnit snímače a natáhnout pořádný struny.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

53

Re: Jolana D-Bass

valec1 napsal:

ja ho mam ale nedam  big_smile  ale koukal sem po fotkach a maji tam borci dane i jine s jinych bas a nebo udelane s nerez plechu. a tady muj mazlik http://ulozna.soulslavers.com/soubory/valec1-090311-214257-fotografie0182.jpg

to máš origo ten plech ?
mohl bys mě ho prosím změřit a hodit nákres já bych si ho udělal , chtěl bych se co nejvíc přiblížit tomu originálnímu
dík

0 xLajků:

54

Re: Jolana D-Bass

jj origo. širka 40mm  vyska 22mm delka 131mm  zahyb je 15mm od kraje s jedne i druhe strany jenze to neni do praveho uhlu tak to ber orientacne snad ti pomuze par fotek http://ulozna.soulslavers.com/soubory/valec1-100311-155649-fotografie0216.jpg http://ulozna.soulslavers.com/soubory/valec1-100311-155725-fotografie0217.jpg http://ulozna.soulslavers.com/soubory/valec1-100311-155756-fotografie0218.jpg

0 xLajků:

55

Re: Jolana D-Bass

Díky
prostě a jasně

KRÁSNÁ PRÁCE

to je radost z takové vyčerpávající odpovědi , teď jen najít správnej matroš a trochu času .

Radek

0 xLajků:

56 Naposledy upravil: Satana (20. 02. 2012 22.34:35)

Re: Jolana D-Bass

Ahoj, to je nějakej jinej druh Déčka, nebo je ta kytara úplně překopaná (myslím ten jeden poťák a pickguard)?
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/satana-200212-222411-obraz015.jpg

0 xLajků:

57

Re: Jolana D-Bass

Satana napsal:

Ahoj, to je nějakej jinej druh Déčka, nebo je ta kytara úplně překopaná (myslím ten jeden poťák a pickguard)?
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/satana-200212-222411-obraz015.jpg

prekopane

0 xLajků:

58

Re: Jolana D-Bass

ani moc prekopane to neni jen jinej pickguard a hodne osekana elektrika..  ty snimace vypadaj origo..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

59

Re: Jolana D-Bass

Ha, to vypadá že někdo měl podobný nápad předělat Jolanu jako já, jenom se to liší v provedení . . . smile
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/janec-130811-111143-jol1.jpg

0 xLajků:

60

Re: Jolana D-Bass

no mozna je to ta tvoje a negdo ji zrestauroval  big_smile ta bila je kraaasnaa..kde je ji konec, nevis?

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

61

Re: Jolana D-Bass

big_smile No to by si s ní pěkně pohrál smile Má ji nějaký starší bigbíťák od Turnova, nebo Trutnova . . . už nevím. Prý na D-Basu začínal a tak se k ní po letech vrátil. Oba jsme byli z prodeje spokojení.
Když na ni koukám tak asi ještě nějakou udělám, to prkno má potenciál smile

0 xLajků:

62

Re: Jolana D-Bass

js tu moji taky prodal  sad  ale za uzasnou cenu  wink

0 xLajků:

63

Re: Jolana D-Bass

Satana napsal:

Ahoj, to je nějakej jinej druh Déčka, nebo je ta kytara úplně překopaná (myslím ten jeden poťák a pickguard)?
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/satana-200212-222411-obraz015.jpg

Kolik si myslíte že je rozumná cena za Déčko, nebo jakou má hodnotu tato?

0 xLajků:

64

Re: Jolana D-Bass

3500 - 4000 za tuto. V původním stavu pro někoho kdo to chce sbírat tak 5000 - 7000kč.

0 xLajků:

65

Re: Jolana D-Bass

Janec napsal:

3500 - 4000 za tuto.

mno vzhledem k tomu hruzo pickguardu mozna spis tu spodni hranici... taky zalezi jestli beha vyztuha jestli je krk do vrtule atd...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

66 Naposledy upravil: Janec (21. 02. 2012 21.09:51)

Re: Jolana D-Bass

Právě beru cenu za funkční nástroj. Tohle cenové rozpětí jsem odpozoroval na bazaru. S krkem z létajícího byciklu Jana Tleskače je to na podpal smile

0 xLajků:

67

Re: Jolana D-Bass

Zdravím, mám taky tuhle "stařenku", která má ale ještě spoustu elánu. Jediná věc mě mrzí a to, že je na pár místech ze zadu odřená a ten nevimzčeho lem kolem přední strany (nějaký plasťuk asi) se léty začíná po kouscích vydrolovat. Nemáte někdo nějaké tipy zejména na spravení toho lemu? Ty odřeniny nejsou moc akutní, ale ten lem je opravdu na houby. Zatím mě napadlo nějakým tvárnějším modelářským materiálem (lišty apod) pomalu oblepit celé tělo nástroje-vždy kousek, nechat zaschnout a pak dál..ale nevim. Takže nemáte s tímhle nějakou zkušenost (třeba i s firmou, která tohle renovuje apod)? Díky za odpověď  smile a ještě jeden dotaz. Mám basu v klasickym nátěru a kvůli poškozenému laku jsem taky uvažoval o změně. Je podle vás lepší renovace, nebo výměna laku za černou/bílou variantu? Ještě jednou dík

0 xLajků:

68

Re: Jolana D-Bass

pomoc jednoduchá http://shop.sollerguitars.com/index.php … na-vyrobu/

0 xLajků:

69

Re: Jolana D-Bass

Taky bych chtěl mít jeden exemplář na svém skladě smile

Fender & Bender >>> Gibson GB440 >>> Soundelirium the40.1
0 xLajků:

70

Re: Jolana D-Bass

Feeder: díky moc!  smile

0 xLajků:

71 Naposledy upravil: fedeer (24. 02. 2013 11.29:45)

Re: Jolana D-Bass

Satana napsal:

Ahoj, to je nějakej jinej druh Déčka, nebo je ta kytara úplně překopaná (myslím ten jeden poťák a pickguard)?
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/satana-200212-222411-obraz015.jpg

docela by mě zajímala historie tohoto konkrétního kusu, nějakou pro mě neznámou oklikou se dostal až ke mě výr. č je 953

0 xLajků:

72

Re: Jolana D-Bass

fedeer napsal:
Satana napsal:

Ahoj, to je nějakej jinej druh Déčka, nebo je ta kytara úplně překopaná (myslím ten jeden poťák a pickguard)?
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/satana-200212-222411-obraz015.jpg

docela by mě zajímala historie tohoto konkrétního kusu, nějakou pro mě neznámou oklikou se dostal až ke mě výr. č je 953

Na tenhle kousek hrával svyho času Karel Hašler, ne?

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

73

Re: Jolana D-Bass

Jenich napsal:
fedeer napsal:
Satana napsal:

Ahoj, to je nějakej jinej druh Déčka, nebo je ta kytara úplně překopaná (myslím ten jeden poťák a pickguard)?
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/satana-200212-222411-obraz015.jpg

docela by mě zajímala historie tohoto konkrétního kusu, nějakou pro mě neznámou oklikou se dostal až ke mě výr. č je 953

Na tenhle kousek hrával svyho času Karel Hašler, ne?

asi ne v tý době se linoleum ještě nedělalo ,leda že by to tam dol někdo až po něm

0 xLajků:

74 Naposledy upravil: fedeer (25. 02. 2013 20.34:34)

Re: Jolana D-Bass

http://baskytara.com/img/m/2394/t/p17k9di4281q05gcs101j9nf135l3.jpg
kdyby někdo zháněl plech na dbass at se ozve

0 xLajků:

75

Re: Jolana D-Bass

Ahoj, myslíte si, že má smysl schánět origo hardware na D-bass (mechaniky, kobylku, snímače....) nebo koupit něco jiného aspoň trochu podobného originálu? Jaké máte zkušenosti? Díky

0 xLajků:

76

Re: Jolana D-Bass

Nikdo??

0 xLajků:

77 Naposledy upravil: Janec (13. 11. 2013 21.35:08)

Re: Jolana D-Bass

Kobylka a mechaniky na původní D-base jsou OK, ty mechaniky mají dokonce hezky přesný chod, ale když tam dáš jakékoliv jiné, nic tím nepokazíš. Cíleně bych to nesháněl, zbytečně je přeplatíš. To by mělo cenu jedině kdybys dělal renovaci do origo stavu.
A hlavně nesháněj snímače - cokoliv hraje líp než ty originální. smile

0 xLajků:

78

Re: Jolana D-Bass

Janec napsal:

A hlavně nesháněj snímače - cokoliv hraje líp než ty originální. smile

jenom je nevyhoda ze nemaj spravny rozmery precl je sirsi a JB je kratsi asi jako fendrackej krkac..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

79

Re: Jolana D-Bass

m3 napsal:
Janec napsal:

A hlavně nesháněj snímače - cokoliv hraje líp než ty originální. smile

jenom je nevyhoda ze nemaj spravny rozmery precl je sirsi a JB je kratsi asi jako fendrackej krkac..

Humbucker jsem tam dal Di Marzio PB, ale musel jsem malinko upravit rozměry drážek v korpusu a malinko vybrousit pickguard. S tím singlem u kobylky by asi byl problém a tak jsem ho neřešil.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

80

Re: Jolana D-Bass

Mlo_Chick napsal:

Můj hon za kopií Ricka se momentálně zastavil u zvažování koupě tohoto českého basvýrobku. Za předpokladu, že bych jí koupil v původním stavu, co všechno bych musel vyměnit, abych jí uvedl do herně použitelnýho stavu. Jasný jsou pro mě asi snímače, a pro mě osobně by bylo nutný přelakování, protože se mi ten sunburst prostě nelíbí. Co ještě by bylo záhodno dodat, aby se moje iluze rozplynuly s tím, že do toho zase budu muset nejmíň 15000 vrazit;)

Zdravím. Naprosto chápu, že se sháníte po Jolaně! Já jí mám naštěstí po tátovi, asi třicetiletou, ale je skvělá. Jolana D-bass v tmavší variantě....Přeji hodně úspěchů ve shánění!! wink Kate

0 xLajků:

81 Naposledy upravil: brlosko (25. 12. 2015 08.38:12)

Re: Jolana D-Bass

fedeer napsal:

http://baskytara.com/img/m/2394/t/p17k9di4281q05gcs101j9nf135l3.jpg
kdyby někdo zháněl plech na dbass at se ozve

Mozno je to uz neaktualne to tak dlhej dobe, ale skusim. Zohanam tento kryt snimaca. Mate ho este k dispozicii?

0 xLajků:

82 Naposledy upravil: fenderjazzbass (21. 01. 2020 12.28:53)

Re: Jolana D-Bass

Mlo_Chick napsal:

Můj hon za kopií Ricka se momentálně zastavil u zvažování koupě tohoto českého basvýrobku. Za předpokladu, že bych jí koupil v původním stavu, co všechno bych musel vyměnit, abych jí uvedl do herně použitelnýho stavu. Jasný jsou pro mě asi snímače, a pro mě osobně by bylo nutný přelakování, protože se mi ten sunburst prostě nelíbí. Co ještě by bylo záhodno dodat, aby se moje iluze rozplynuly s tím, že do toho zase budu muset nejmíň 15000 vrazit;)

 https://baskytara.com/img/m/1153/t/p1dv3tk29l1tu5u821ie14e6n613.jpg

Já jsem to vyřešil takto. Moje Jolana D Bass:

 Nějaké peníze to stálo, musel jsem nechat vyměnit hmatník, výstuhu, přepražcovat, osadit originální hardware Rickenbacker včetně snímačů, ale výsledek stojí za to.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

83

Re: Jolana D-Bass

to už bych snad radši zvážil fejk od číňana

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

84 Naposledy upravil: fenderjazzbass (20. 01. 2020 18.42:46)

Re: Jolana D-Bass

Číňan z překližky s ohnutým krkem, který nehraje? Ty si děláš srandu! Víš, co ti ten číňan udělaný z nevyschlého dřeva udělá za rok? Jolana je stará nejméně 30 let a když má dobrý zvuk, můžeš se na ni spolehnout, protože to vyschlé a vyzrálé dřevo se již nepohne. Důležité je jen si vybrat dobrý kus, protože každá hraje úplně jinak, kvalita je u Jolany kolísavá. Ale když vybereš dobře hrající kus, máš vyhráno.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

85

Re: Jolana D-Bass

Za sebe rikam proc ne, libi se mi to. Jen bych tomu vytknul krytku s origo nazvem. Vymyslel bych si nejaky originalni nazev. A jestli to neni tajemvstvi, nakolik ta uprava cela vysla? Origo dily na Ricka jsou docela drahy... 
Ale zase sis udelal super radost

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

86 Naposledy upravil: fenderjazzbass (20. 01. 2020 20.03:15)

Re: Jolana D-Bass

Ta krytka s logem není originál Rickenbacker, ten nápis je jen podobný originálu.  Je to jen logo se stejným jménem, ale font je jiný. Laboroval jsem s různými názvy, např. Rotlerbacker, Radixbacker apod., ale nakonec se žádný z nich neuchytil. Na dálku to ale vypadá jak originál. Díly jsou strašně drahé přímo u Rickenbackera, ale na Ebay se dají při trošce štěstí koupit levněji. Ta úprava včetně laku, předělání hmatníku, nákupu hardware atd. přišla asi na patnáct tisíc.  Ale oproti padesáti tisícům za Rickenbackera je to pořád dobrá cena. A hraje nádherně.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

87

Re: Jolana D-Bass

fenderjazzbass napsal:

Číňan z překližky

 prodávalo se to i nelakovaný, je to masivní olše ze 2-3 kusů

fenderjazzbass napsal:

Víš, co ti ten číňan udělaný z nevyschlého dřeva udělá za rok?

Vím,  znám jednoho čtyřletýho

fenderjazzbass napsal:

Důležité je jen si vybrat dobrý kus, protože každá hraje úplně jinak, kvalita je u Jolany kolísavá.

No právě.

Každopádně respekt vypadá to výborně....a pokud to i tak hraje, tak je to super.    Já měl "klilku" na hrozný pádla od jolany... koupil jsem jen torzo Diamantky a stejně jsem to vyhodil, použít to nešlo.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

88 Naposledy upravil: fenderjazzbass (21. 01. 2020 08.22:57)

Re: Jolana D-Bass

 Zítra nahraji zvukové ukázky. Musel jsem nakonec trošku laborovat i se strunami. Mé oblíbené Sandbergy jsou na tu basu moc silné, doporučují se struny od Rickenbackera, ale ty jsou cenově dost drahé.   Nakonec jsem po mnoha diskusích na zahraničních fórech namotal sadu Rotosound Swing Bass a ty tomu sedí.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

89

Re: Jolana D-Bass

fenderjazzbass napsal:

musel jsem nechat vyměnit hmatník, výstuhu

 Kde jsi to nechal opravit? Mám doma archivní D-bass a rád bych ho nějak oživil, ale výstuha je u něho určitě v... pytli. Jo a ta tvoje úprava na Ricka je super smile

 

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

90

Re: Jolana D-Bass

fenderjazzbass napsal:

musel jsem nechat vyměnit hmatník

 Teď mě vlastně napadlo, že jsi musel kvůli originální kobylce změnšit menzuru nebo se pletu? Ty Jolaňácká má oproti tý origo kameny výrazně jinde. Na kolik ti menzura vyšla?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

91 Naposledy upravil: fenderjazzbass (21. 01. 2020 12.06:19)

Re: Jolana D-Bass

Udělal mi to velmi dobrý kamarád Honza Růžička v Brně. Bylo nutné udělat nový hmatník s novými pražci a nulťákem, protože D BASS má menzuru 860 mm a Rick 845 mm. Tím pádem bylo nutné menzuru zkrátit, aby se tam vešel struník z Rickenbackera. Udělal to bezvadně, dokonce použil i to správné dřevo rosewood, které na hmatníky Rickenbacker dává. Bylo to za velmi dobrou cenu...

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

92 Naposledy upravil: fenderjazzbass (22. 01. 2020 13.16:04)

Re: Jolana D-Bass

První ukázka je hraná prstem, jen kobylkový snímač, ta druhá trsátko, kobylkový snímač, a třetí trsátkem, oba snímače .

 

Ukázka 1

Ukázka 2

 

Ukázka 3

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

93

Re: Jolana D-Bass

Správnej buldozer, v dobrém slova smyslu :-)

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

94

Re: Jolana D-Bass

D Bass vs. Rick

ESP Surveyor/J-Four, GL SB2, Levin JB
Gallien Krueger MB150E
0 xLajků:

95 Naposledy upravil: fenderjazzbass (21. 01. 2020 13.33:55)

Re: Jolana D-Bass

Od toho pána ze Slovenska na tom videu jsem tu D BASS koupil. Ale z té jeho předmluvy jsem poněkud zmaten. On tam říká, že předlohou pro Jolanu byl Rick Jindry Vobořila. Já jsem dosud četl a slyšel v televizi jinou verzi, že to byla basa Radka Křemenáka, kterou si v Hořovicích nechal přepražcovat.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

96

Re: Jolana D-Bass

fenderjazzbass napsal:

Mé oblíbené Sandbergy

 Myslíš Rotosoundym akorát v jiném balení? wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

97 Naposledy upravil: fenderjazzbass (21. 01. 2020 16.42:42)

Re: Jolana D-Bass

Nemyslím. Rotosound Swing Bass znějí naprosto jinak a mají též jiné průměry strun než ty sandbergy, které používám na jiných basách.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků: