1

Téma: Di-box mezi zesík a bednu

Sháním pro našeho kytaristu.

Potřeboval bych doporučit nějaký model krabičky "di-boxu", který lze zapojit mezi kytarou lampovou hlavu a bednu s výstupem pro mixpult, ideálně s nějakou simulací reproboxu.
Primárně by mělo být určeno pro domácí nahrávání.

Docela je chválený tento Red Box https://www.muziker.cz/hughes-kettner-redbox-5

Nemáte někdo s něčím takovým zkušenost?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: sigi (28. 11. 2019 09.15:05)

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

Sháním pro našeho kytaristu.

Potřeboval bych doporučit nějaký model krabičky "di-boxu", který lze zapojit mezi kytarou lampovou hlavu a bednu s výstupem pro mixpult, ideálně s nějakou simulací reproboxu.
Primárně by mělo být určeno pro domácí nahrávání.

Docela je chválený tento Red Box https://www.muziker.cz/hughes-kettner-redbox-5

Nemáte někdo s něčím takovým zkušenost?

https://www.thomann.de/cz/two_notes_tor … 16_ohm.htm

nebo lepší verze:

https://www.thomann.de/cz/two_notes_tor … er_sim.htm

 

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

3

Re: Di-box mezi zesík a bednu

sigi napsal:
Dzzerza napsal:

Sháním pro našeho kytaristu.

Potřeboval bych doporučit nějaký model krabičky "di-boxu", který lze zapojit mezi kytarou lampovou hlavu a bednu s výstupem pro mixpult, ideálně s nějakou simulací reproboxu.
Primárně by mělo být určeno pro domácí nahrávání.

Docela je chválený tento Red Box https://www.muziker.cz/hughes-kettner-redbox-5

Nemáte někdo s něčím takovým zkušenost?

https://www.thomann.de/cz/two_notes_tor … 16_ohm.htm

nebo lepší verze:

https://www.thomann.de/cz/two_notes_tor … er_sim.htm

 

Díky, to vypadá velmi slušně.

Teda až na tu cenovku :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

4

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

Docela je chválený tento Red Box

Redbox je naprosto v pohodě. Viděl a slyšel jsem to na veletrhu, za mě teda super záležitost a i ta cena už je daleko nižší než bývala.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Aidamos napsal:
Dzzerza napsal:

Docela je chválený tento Red Box

Redbox je naprosto v pohodě. Viděl a slyšel jsem to na veletrhu, za mě teda super záležitost a i ta cena už je daleko nižší než bývala.

Díky Adame za info. Já viděl na bazaru i jeden starší model v pasivu: https://hudebnibazar.cz/profesionalny-pasivny-di-box-hughes-kettner-red-box-pro/ID258093/

Co si jenom nejsme jistý, jestli je dobrý nápad zapojit lampový zesilovač pro dámácí nahrávání v paneláku bez bedny. Konkrétně Mesa Rectifier Mini
Už proto, že na tom Redboxu je veký nápis "Never use tube amps without speaker load".

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

6

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Tak to spíš něco takového: 

https://www.suhr.com/electronics/tone-tools/reactive-load-ir/

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

7

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

Co si jenom nejsme jistý, jestli je dobrý nápad zapojit lampový zesilovač pro dámácí nahrávání v paneláku bez bedny

 To určitě nedělejte. Ten Redbox slouží k přivedení zvuku do pultu bez použití mikrofonu před bednou. Proto má i ty simulace. Použiješ zvuk hlavy, proženeš Redboxem a pošleš zvukařovi. Na kvalitě bedny pak nezáleží. Ale musí tam být, jinak ti zesik shoří.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

8

Re: Di-box mezi zesík a bednu

radoozz napsal:

 To určitě nedělejte. Ten Redbox slouží k přivedení zvuku do pultu bez použití mikrofonu před bednou. Proto má i ty simulace. Použiješ zvuk hlavy, proženeš Redboxem a pošleš zvukařovi. Na kvalitě bedny pak nezáleží. Ale musí tam být, jinak ti zesik shoří.

 Chápu to správně, že do IN zapojím silový výstup z lampového zesilovače, THRU pošlu signál do bedny a DI out pošlu zvukaři zvuk, který prošel lampovým zesilovačem a simuluje zvuk sejmutý mikrofonem z bedny (tzn. neřeším vhodné umístění mikrofonu, uchycení, apod.)?

Pokud to tak funguje, tak je to hodně zajímavé, to asi prodám AKG D112 + držák na bednu a pořídím si toto + silový káblík smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Přesně tak to funguje. 

Mě ještě napadlo k tomu zapojení bez bedny - nebylo by řešením pro panelákové nahrávání, umístit za Redbox místo repráku nejaký odpor? To je asi blbost co?  

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

10

Re: Di-box mezi zesík a bednu

D.a.l.i napsal:

Pokud to tak funguje, tak je to hodně zajímavé, to asi prodám AKG D112 + držák na bednu a pořídím si toto + silový káblík

 Když jsem měl celolampu, tak jsem o tomhle řešení vážně přemýšlel.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: el BassTardo (28. 11. 2019 15.39:19)

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Z výše navržených DI boxů všechny musíš mít zaroveň připojený do boxu, protože nemají attenuator, který by šel do nuly.

Jedinej, kterej mě takhle z hlavy napadá, že se dá použít stopro bez boxu je Palmer PDI 06, dělá se i v 16 Ohm verzi.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

12

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

místit za Redbox místo repráku nejaký odpor

 Maník, který mi celolampu servisoval má přesně takovou věc (takovej drátěnej had v krabici), aby dokázal hlavy seřizovat, testovat atd. Ale netuším, jestli by hlava v tomhle režimu zátěže mohla hrát delší dobu.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

13

Re: Di-box mezi zesík a bednu

radoozz napsal:
D.a.l.i napsal:

Pokud to tak funguje, tak je to hodně zajímavé, to asi prodám AKG D112 + držák na bednu a pořídím si toto + silový káblík

 Když jsem měl celolampu, tak jsem o tomhle řešení vážně přemýšlel.

stačí udělat pár smyček kolem výstupáku a máš to samý

0 xLajků:

14

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

Přesně tak to funguje. 

Mě ještě napadlo k tomu zapojení bez bedny - nebylo by řešením pro panelákové nahrávání, umístit za Redbox místo repráku nejaký odpor? To je asi blbost co?  

Blbost to není, vygugli si pohem výkonová brzda. Používá se u kytarových flašek docela často - i v malé místnosti tavíš jak jsi zvyklý, ale uši a prdel drží tam kde mají :-)

Ale cenově to vyjde jako box. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

15

Re: Di-box mezi zesík a bednu

MartinXC napsal:

Ale cenově to vyjde jako box. 

 drátovej odpor 8Ohmu 250W s chladičem stojí pětikilo

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

16

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Atvečko napsal:
MartinXC napsal:

Ale cenově to vyjde jako box. 

 drátovej odpor 8Ohmu 250W s chladičem stojí pětikilo

Píšu o brzdě - tam potřebuješ soustavu mnoha serio paralelních odporů, kde jeden z nich bude tvořit repro - tak, abys dostal výkon dolů aspoň o 20 nebo 26 dB. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

17

Re: Di-box mezi zesík a bednu

To jo, ale on nechtěl brzdu, on chtěl zatížit sesilovač bez repráku s DI boxem

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

18

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Zvuk se vytvoří až na repráku. Ten sejmu mikrofonem. Lze snad vymyslet něco lepšího ? Narážím tím i na zvuk basy. Z pohodlnosti se do PA snímá linkou. Prý je to jedno. Není.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: José (29. 11. 2019 22.55:14)

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Doma v paneláku se tohle resi tak, ze u aparatu co maji master, se stahne master na nulu, necha se zapojeny jakykoliv reproduktor a zvuk se vytahne ze sendu efektove smycky (ten neni masterem ztlumeny) nasledne se na to (v DAWu) povesi impulz (frekvenční zaznam koncaku, reproduktoru a mikrofonu). Tento impulz ma clovek s patricnym vybavenim udelany ze sveho vymazleneho gearu, nebo koupeny od nejakeho profistudia ci sdileny nejakym amaterem (tam ovsem sedne cloveku zvukove jeden z tisice). Na hudebnim foru a na instrumentu jsou na toto tema popsany stohy textu. Takhle to ma resene drtiva vetsina kytaristu na youtubu.

Jinak redbox je funkcni jednoducha vec, ktera si odboci slaby odraz siloveho signalu a prozene ho pres pomerne jednoduchy filtr (v postate jen malinko slozitejsi tonovou clonu), stejne tak to dela treba i Mesa Cabclone (stejne funguje speaker sim treba na Tech21 VT). Dneska (uz jsem o tom popsal mnohokrat i tu) jsou tyto pomerne jednoduche filtry nahrazene komplexni digitalni simulaci ve forme impulzni odezvy - ony impulzy. Jsou standalone krabicky (v podstate male pocitace), ktere vam vas signal takto upravi, namatkou AMT pangaea, Mooer Radar, Hotone Binary cab, ci vice profi zminovane torpedo od two notes. Stejne funguje speakersim v preampu naseho oblibeneho recenzenta - v darkglass AOU. Takze si dnes clovek muze zachovat pohodlnost snimani linkou, ale zaroven muze mit ve zvuku obsazeny zvuk sveho reproduktoru a mikrofonu. Jen bacha nektere z techto krabicek pracuji jen s linkovym signalem (ze smycky ci s DI outu) nektere si ho umi i ze siloveho signalu (mezi zesikem a bednou).

Ovsem pri domacim nahravani tohle plne obslouzi nahravaci pocitac + VST plugin + impulz (zvukovy obraz bedny a mikrofonu), coz by dzzerzova kytaristu nemuselo stat ani korunu.

Jinak tusim, ze treba two notes delaji torpedo i verzi s umelou zatezi, kdy se u lampovych aparatu nemusi pripojovat reprobox (a s urcitosti nebudou jedini). Edit: No jo koukam, ze tu Tao navrhoval toho suhra.

Takto se da dosahnou zcela profi zvuku. 

0 xLajků:

20

Re: Di-box mezi zesík a bednu

José děkuji za vyčerpávající odpověď. Výstup přes SEND smyčky jsme zkoušeli, ale zvuk nebyl valný - což je logické, chyběl tam impulz.

Snad poslední otázka. Co by při zapojení mezi bednu a zesilovač udělal běžná pasivní DI-box? Např. Behringer DI100.

Předpokládám, že THRU výstup do bedny by to ovlivnit nemělo, ale co ten zbytek? Shoří to?

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

21

Re: Di-box mezi zesík a bednu

S tím zapnutým -20 ci -2x20 padem by to shořet nemělo, pres odpor si vezme jenom slabsi "obraz" zvuku (uplne stejne to ma ten redbox). Je tu ovsem jedno velke ale, ze kdyz se tam cokoliv pose*e, nakrasne to muze s sebou vzit vystupni trafo toho lampace, coz je na nem zcela jiste nejdrezsi vec.

0 xLajků:

22

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Tak mám za sebou 3 koncerty (stále 1 zvukař smile) s Redboxem.

Mám tak trochu atypickou aparaturu, která musí hrát rozumně na elektrické kytaře i na baskytaře. Doposavad jsem to řešil linkou z pedalboardu (toto pokrylo dobře baskytaru) a mikrofonem z bedny (na míru udělané Soundelirium 10" + 2x3" středy + horna) - toto fungovalo slušně na elektrice (celolampový zesilovač), ale na baskytaru si zvukař stěžoval, že basy jsou poněkud rozplizlé (malá bedna...). Neměl jsem nikdy nějak velký prostor laborovat s umístěním mikrofonu, aby to bylo dobré. Tzn. zvukař měnil poměr obou linek dle toho, jestli zrovna hraju na basu nebo na elektriku.

Teď je situace velmi jednoduchá - Redbox pustí přes DI box signál z lampového zesilovače a bednu mám jen jako odposlech pro sebe. Zvukař si to pochvaloval a říkal, že to zní dobře (byl jsem si to poslechout i sám při zvukovce a byl jsem spokojen).

Takže pro majitele celolamp super řešení za velmi rozumnou cenu smile A přemýšlím, co s mikrofonem (AKG D112) + držákem na bednu, jestli schovat do krabice nebo pustit do světa (studio nemám a v reálu to asi nevyužiju).

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

23

Re: Di-box mezi zesík a bednu

D.a.l.i napsal:

(AKG D112) + držákem na bednu, jestli schovat do krabice nebo pustit do světa

 jaký držák přesně máš? možná by se mi hodil.

Jo a Déstodvanáctek není nikdy dost, pokud bude za rozumnou cenu, vzal bych ji taky wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

24

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Pánové trochu jsem pokročil v hledání řešení a potřeboval bych pomoc.

Připomínám, že hledám řešení pro našeho kytaristu s celolampou.

Zadání je takové, že kromě vytažení linky do in-ear během koncertu z cesty mezi zesíkema  bednou, by chtěl také použít zesilovač pro domácí nahrávání bez bedny (nebo aspoň při supernízké hlasitosti bedny).

Pochopil jsem, že nebude stačit di-boc typu Redbox, ale bude nutné pořídit něco čemu se říká Atteunator - čili krabička se zátěží. Simulace repra není úplně nutná, ale hodila by se.

V čem tápu, že nepoznám která z krabiček skutenčě nahradí reprobednu, tak aby neshořel zesilovač:

Harley Benton PA-100 Power Attenuator - tady mě mate skutečnost, že krabička nemá žádné napájení a přesto má ventilátor - to výkon zesilovače roztočí ventilátor?

Bugera PS1 Power Soak

Koch Amps Dummybox Home

Two Notes Torpedo Captor 

Radial Engineering JDX 48 Reactor

MESA BOOGIE CABCLONE 8

 

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

25

Re: Di-box mezi zesík a bednu

D.a.l.i napsal:

Tak mám za sebou 3 koncerty (stále 1 zvukař smile) s Redboxem.

Mám tak trochu atypickou aparaturu, která musí hrát rozumně na elektrické kytaře i na baskytaře. Doposavad jsem to řešil linkou z pedalboardu (toto pokrylo dobře baskytaru) a mikrofonem z bedny (na míru udělané Soundelirium 10" + 2x3" středy + horna) - toto fungovalo slušně na elektrice (celolampový zesilovač), ale na baskytaru si zvukař stěžoval, že basy jsou poněkud rozplizlé (malá bedna...). Neměl jsem nikdy nějak velký prostor laborovat s umístěním mikrofonu, aby to bylo dobré. Tzn. zvukař měnil poměr obou linek dle toho, jestli zrovna hraju na basu nebo na elektriku.

Teď je situace velmi jednoduchá - Redbox pustí přes DI box signál z lampového zesilovače a bednu mám jen jako odposlech pro sebe. Zvukař si to pochvaloval a říkal, že to zní dobře (byl jsem si to poslechout i sám při zvukovce a byl jsem spokojen).

Takže pro majitele celolamp super řešení za velmi rozumnou cenu smile A přemýšlím, co s mikrofonem (AKG D112) + držákem na bednu, jestli schovat do krabice nebo pustit do světa (studio nemám a v reálu to asi nevyužiju).

Můžu se zeptat, jakou verzi Redboxu jsi koupil? Existuje jich několik...

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

26

Re: Di-box mezi zesík a bednu

el BassTardo napsal:

 jaký držák přesně máš? možná by se mi hodil. Jo a Déstodvanáctek není nikdy dost, pokud bude za rozumnou cenu, vzal bych ji taky

Držák: https://kytary.cz/gravity-ms-cab-cl-01/HN190728/ 

Mikrofon je (stejně jako držák) kupovaný v květnu letošního roku, tzn. v záruce. Otázka, kolik vidíš jako rozumnou cenu, pořád přemýšlím, jestli si nově kupovaný mikrofon nenechat.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

27

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

Můžu se zeptat, jakou verzi Redboxu jsi koupil? Existuje jich několik...

 Red Box 5. Jaké vlastně verze existují? Vím jen o starší pasivní, která byla i na hudebním bazaru.

 

Harley Benton PA-100 Power Attenuator - tady mě mate skutečnost, že krabička nemá žádné napájení a přesto má ventilátor - to výkon zesilovače roztočí ventilátor? - myslím, že to bude spíš kvůli chlazení.

 

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

28

Re: Di-box mezi zesík a bednu

A to vytáhnutí ze sendu a aplikace IR nebo redboxu se ztlumeným masterem a připojeným jakýmkoliv reprem nefunguje? Proč? A jestli hrajete přes ineary je nějaký důvod proč tahat lampovej koncák, nebylo by lepší vyměnit zes jen za preamp?

0 xLajků:

29

Re: Di-box mezi zesík a bednu

D.a.l.i napsal:

výkon zesilovače roztočí ventilátor?

 je to výkonová brzda, bylo by smutný, kdyby neroztočil smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

30

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Atvečko napsal:

 je to výkonová brzda, bylo by smutný, kdyby neroztočil

 Nemyslím si, že by ten výkon měl dělat uragán, spíš ten ventilátor bude chladit ty odpory, které budou docela hřát.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

31

Re: Di-box mezi zesík a bednu

José napsal:

A to vytáhnutí ze sendu a aplikace IR nebo redboxu se ztlumeným masterem a připojeným jakýmkoliv reprem nefunguje? Proč? A jestli hrajete přes ineary je nějaký důvod proč tahat lampovej koncák, nebylo by lepší vyměnit zes jen za preamp?

Zadání je takové, že by chtěl nahrávat úplně potichu - tedy ideálně úplně bez repra. Bohužel zvuk vytažený ze SEND smyčky má výrazně jiný zvuk, než výstup až na konci

A proč nehrát naživo úplně bez koncáku? Už jsi někdy viděl kytaristu, který si koupí lampový zesík za 40 tisíc a potom na podiu použije jenom preamp? :-) kytaristi jsou zvláštní poddrih muzikanta :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

32

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

Už jsi někdy viděl kytaristu, který si koupí lampový zesík za 40 tisíc a potom na podiu použije jenom preamp? 

 Kupodivu, viděl. Prodal ho, koupil za stejnej peníz Kempera a hraje si do uší. Koneckonců basák z krucipísku taky prodává aparát a bude hrát do uší. Je to trend. A kapela se pak vejde do osobáku.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

33

Re: Di-box mezi zesík a bednu

radoozz napsal:
Dzzerza napsal:

Už jsi někdy viděl kytaristu, který si koupí lampový zesík za 40 tisíc a potom na podiu použije jenom preamp? 

 Kupodivu, viděl. Prodal ho, koupil za stejnej peníz Kempera a hraje si do uší. Koneckonců basák z krucipísku taky prodává aparát a bude hrát do uší. Je to trend. A kapela se pak vejde do osobáku.

Jo, tak to je můj sen, digitalizovaný kytarista :-) Ale zkus některým vysvětlit, že když na to může hrát celý Arakain, že jemu by to mohlo na ta naše okresní podia stačit taky :-)

Mimochodem tady je hezká srovnávačka Redboxu5  a SM 57: https://www.youtube.com/watch?v=L2cMtRbvuvU
A
 kupodivu si to troufli zapojit bez repráku.

 

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

34

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

kupodivu si to troufli zapojit bez repráku.

 Že by ten 26db útlum znamenal i určitou zátěž pro zesilovač?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

35

Re: Di-box mezi zesík a bednu

D.a.l.i napsal:
Dzzerza napsal:

kupodivu si to troufli zapojit bez repráku.

 Že by ten 26db útlum znamenal i určitou zátěž pro zesilovač?

To nevím, ale přímo na Redboxu je velké varování "Never use tube amps without speaker load"

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: José (11. 12. 2019 10.46:42)

Re: Di-box mezi zesík a bednu

I s navěšeným impulzem je signál ze sendu výrazně jiný? To bych snad poprosil vzorek, zkusím to na něj navěsit svůj oblíbený impulz a schválně.

Jinak už se to mezi kytaristy dost rozmáhá i naživo (a nejen na ineary, ale řada z nich si vozí kvalitní aktivku páč je to o dost skladnější než 4*12) -> kombinace preamp (lampový nebo digitál) a IR ve stomp boxu nebo celé v racku. Popřípadě věci které to mají již v sobě obojí -> axe, kemper, či ten headrusháckej kousek co nedávno recenzoval Aidamos atd.  

Na kempera už hraje i Knopfler (dříve urputný zastánce starého lampového zvuku), z tvrdších vod třeba Kruspe.

Podle mně se hrabete u polovičatých řešení. Jiank poměrně slušného zvuku lze dosáhnout i čistě softwarově a je to nerozeznatelné.

Z free VST Le Poulin Lecto + správný impulz zní už prakticky totožně, z placených Bias Amp, Overloud TH-U.. A doma žhavit lampy, když už máme dostatečně silné procesory na jejich úplnou simulaci se začíná už zdát zbytečné..

Tady porovnávačka zvuků od SpectreSoundVideos (kdo nezná, tak dsobrý kanál o nahrávání metalu, obzvláště kytar.

https://www.youtube.com/watch?v=lrlupjcA8Sw

A tady srovnávačka recta vs ruzný softy

https://www.youtube.com/watch?v=gaQ-IBYcn1Y

 

PS. ten útlum je jen k tomu, aby si redbox vytáhl patřičně zeslabený obraz zvuku (neboli je to odpor právě na té odbočené větvi, thru výstup je se vstupem spojený natvrdo) , do něj by fyzicky takový odpor aby to tlumilo celý zes vůbec nevešel.

0 xLajků:

37

Re: Di-box mezi zesík a bednu

José napsal:

Na kempera už hraje i Knopfler (dříve urputný zastánce starého lampového zvuku),

 Taky sem to četl, ale zase naopak Tosin Abasi z Animals As Leaders teď přešel z Fractalu na celolampu, tak si vyber big_smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

38

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

Už jsi někdy viděl kytaristu, který si koupí lampový zesík za 40 tisíc a potom na podiu použije jenom preamp? :-) kytaristi jsou zvláštní poddrih muzikanta :-)

 jop, 
kamosova kapela presla tiez len na in ear --- basa ide priamo do zvukovky (podla mna by to chcelo nejaky preampik smile ), gitara ide priamo do fractalu a odtial do zvukovky... 
Aparaty - Ampeg SVT a Engl na gitaru su niekde zahrabane v skusobni asi... 
a vsetci maju samozrejme in ear, na podiu nejde asi nic, len zive bicie smile

Bol som na ich koncertoch pred a po tejto zmene, a bola to zmena k lepsiemu --- rozumel som vsetky nastroja ako z nahravky, spevak omnoho lepsie intonovat a pocul sa, teda sa nevyziapal pocas prvych 3 pesniciek, sample zneli lepsie (lepsie to namixovali so zvukom nastrojov) 

 

blues by so masi takto hravat nechcel, ale pre ich crossover je to dobre riesenie 

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

39

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Takže zvuk ze svého 40ti tísícového zesilovača dokurví co nejlevnějším mršítkem za pár tísíc doslova? Co od toho očekává?

1) Nahrávání doma muže dělat jenom do zátěže, s tím že simulaci repra pomocí IR si udělá až v počítači pomocí pluginu v DAW.

2) Na živé hraní, bych teda kytaru nechtěl poslouchat bez IR simulace v inEaru, takže bych hledal krabku, kterou muže dát mezi Zesilovač a bednu co má i simulaci repra (bud a nebo pomocí IR) v tom inEaru to stejně moc o kvalitu nejde, záleží jak moc to bude vadit jemu, jak má kvalitní sluchátka ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

40

Re: Di-box mezi zesík a bednu

sigi napsal:

Takže zvuk ze svého 40ti tísícového zesilovača dokurví co nejlevnějším mršítkem za pár tísíc doslova? Co od toho očekává?

1) Nahrávání doma muže dělat jenom do zátěže, s tím že simulaci repra pomocí IR si udělá až v počítači pomocí pluginu v DAW.

2) Na živé hraní, bych teda kytaru nechtěl poslouchat bez IR simulace v inEaru, takže bych hledal krabku, kterou muže dát mezi Zesilovač a bednu co má i simulaci repra (bud a nebo pomocí IR) v tom inEaru to stejně moc o kvalitu nejde, záleží jak moc to bude vadit jemu, jak má kvalitní sluchátka ...

Ten signál odbočený z "kurvítka" bude použit pouze pro domácí "panelákové" nahrávání a pro in-ear. Tzn. tam nejsou nějaké extra nároky na zvuk.

Jinak pro živé hraní a studio se počítá s tím, že by byl signál snímaný tradičně mikrofonem z reprobedny.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: radoozz (11. 12. 2019 15.35:14)

Re: Di-box mezi zesík a bednu

José napsal:

Z free VST Le Poulin Lecto + správný impulz zní už prakticky totožně

 Používám a potvrzuju. Velmi dobrý zvuk zadarmo. Ukázka home blbnutí:
VST plugin

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

42 Naposledy upravil: José (03. 01. 2020 10.14:55)

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:
sigi napsal:

Takže zvuk ze svého 40ti tísícového zesilovača dokurví co nejlevnějším mršítkem za pár tísíc doslova? Co od toho očekává?

1) Nahrávání doma muže dělat jenom do zátěže, s tím že simulaci repra pomocí IR si udělá až v počítači pomocí pluginu v DAW.

2) Na živé hraní, bych teda kytaru nechtěl poslouchat bez IR simulace v inEaru, takže bych hledal krabku, kterou muže dát mezi Zesilovač a bednu co má i simulaci repra (bud a nebo pomocí IR) v tom inEaru to stejně moc o kvalitu nejde, záleží jak moc to bude vadit jemu, jak má kvalitní sluchátka ...

Ten signál odbočený z "kurvítka" bude použit pouze pro domácí "panelákové" nahrávání a pro in-ear. Tzn. tam nejsou nějaké extra nároky na zvuk.

Jinak pro živé hraní a studio se počítá s tím, že by byl signál snímaný tradičně mikrofonem z reprobedny.

Tak a problém vašeho kytaristy vyřešila i sama Mesa, jestli teda nechce šahat po ostatních značkách a cestách které používá většna ostatních pokojíčkových hráčů.

CabClone IR+ - kombinace zátěže (nemusíš mít připojené repro) a několika vlastních mesa impulzů (jsem říkal, že profi dnes nikdo nic jiného nepoužívá.

https://www.youtube.com/watch?v=NPs6fmrU2Ds

0 xLajků:

43

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Díky to vypadá hodně zajímavě. Neprodává to někdo v Česku? Já nikoho nenašel. Jinak znám i starši verzi bez IR, byla svého času na bazaru - https://www.music-city.cz/mesa-boogie-cabclone-8-am0095575

Nicméně mě se podařil husarský kousek - zlomil jsem kytaristův odpor k počítačovým simulacím poté, co jsem mu předvedl Guitar Rig propojený do Cubase a on musel uznat, že to umí víc než vůbec potřebuje.

Takže na doma má softwarové řešení a na živé hraní už je na cestě RedBox5. Prozatím v kombinaci s bednou.
Třeba ho jednou zlomím na plně digitální řešení Kemper nebo Helix :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

44

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Je to novinka, ještě není v prodeji. Plánovaná cen 800 USD, což je, IMO, ve srovnání třeba s Torpedem Reload naprosto neprodejné komukoliv mimo skalní fanoušky značky.

Jo, starší verze - věc, která má hodnocení jako to nejhorší, co kdy mesa vyplodila.

https://www.youtube.com/watch?v=EGo9d2W7N-8&

Redbox je podobná záležitost, ale aspoň nestojí raketu. Ale dnes to považuju za hodně překonané řešení (třeba ve strovnání z Pangaeou v levnějších vodách). Čistě softwérové řešení je fajn. Já to na záznamu nepoznám (testováno BIAS AMP + impulz). Ale ta odezva na hraní je, IMO, malinko jiná. Zkoušeli jste to, co jsem doporučoval já - v kompu na výstup ze Sendu pověsit onen impulz? 

Kdybch to řešil já, volil bych dnes řešení slušný lampový preamp - kdybch se chtěl rozmazlovat a mít to tipťop bral bych systém od Synergy (nebo historičtější verzi preampu od Randalu + synergy moduly), více méně jakýkoliv IR cabsim ideálně MIDI řiditelný, abych mohl přepínat různé boxy na čistý/crunch/higain, nějaký ten MIDI systém a MIDI řiditelný efekťák. Ale předtím bych si testnul určitě nového Helixe nebo Headrushe abych věděl jestli to má vůbec šanci a k tomu nějakou FRFR aktivku, jako zaručeně slušný odposlech. 

Kemper podle mně má smysl hlavně pro ty, co mají doma nepřebernou sbírku cených aparátů, které si sami naprofilují a na koncerty tahají jenom toustovač a tu FRFR aktivku, či inear, bez oseru i bez rizika nenahraditelné ztráty a s možností řízení volume (ahoj osmikila!).

0 xLajků:

45

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

Třeba ho jednou zlomím na plně digitální řešení Kemper nebo Helix

On i takový Boss GT1000 je parádní. Kamarád to má a je z toho unešen, že to reaguje jak lampa. Měl i předchozí GT100, ale GT1000 je prý podle něj dál než Line 6 Helix. Další kromě Kemperu a Line 6 je Headrush Pedalboard nebo i jen Gigboard (recenze) a dalším, kdo něco podobného dělá je Fractal Audio a třeba i Mooer.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

46

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Adame díky, on to bude běh na dlouhou trať. Když už si kytarista koupí celolampu za 40 tisíc, tak se jí hned tak nevzdá, to je jasný i když s ní bude muset tahat.

K předchozímu příspěvku Josého - ten impulz s výstupem ze Sendu jsme nakonec nezkusili, nebylo to tak nějak potřeba. Do počítače nahrává přes simulaci Guitar Pro a ten Redbox bud při živém hraní použitý v tuto chvíli pouze pro in-ear, Zvukař dostane prozatím zvuk mikrofonem z bedny.

Ale pravda že pro kytaristu, který používá v podstatě 3 zvuky je Kepmer hodně velký luxus.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

47

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

Ale pravda že pro kytaristu, který používá v podstatě 3 zvuky je Kepmer hodně velký luxus.

Tak pak třeba jeden z těchto kousků (FlyRig5, RK5 nebo PL1): http://www.tech21nyc.com/products/flyrig/ - má to XLR rovnou ke zvukaři, má se to chovat jako lampa, takže odpadá všechno. A z toho XLR třeba ten RK5 zní naprosto fantasticky!

https://www.youtube.com/watch?v=oKs3ZTA7Cw8

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

48

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Abych uzavřel tuto story. Kytarista po dlouhém vybírání nakonec pořídil Redbox5 https://www.muziker.cz/hughes-kettner-redbox-5

Napájí to phantomem a velká spokojenost. Překvapilo nás, jak malá krabička to je. 

Plně chápu kytaristy co si kupují lampové hlavy kvůli zabudovanému Redboxu. Koukal jsem že i Mesa už do svých lampových komb montuje svoje Cabclone. Evidentně je po tom potávka.

Děkuji všem za podnětné názory.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

49

Re: Di-box mezi zesík a bednu

Dzzerza napsal:

Abych uzavřel tuto story. Kytarista po dlouhém vybírání nakonec pořídil Redbox5 https://www.muziker.cz/hughes-kettner-redbox-5 Napájí to phantomem a velká spokojenost. Překvapilo nás, jak malá krabička to je.

Ještě pro nás basáky - zkoušeli jsme porovnávat mikrofon (AKG D112) vs. Redbox 5 (celkem 4 varianty, bez vzájemných kombinací) - a pro basu je nutno mít zapnuto Large - jinak jsou znatelně ořezané basy.

Pro kytaru je to relativně jedno, resp. záleží na vkusu.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: