1 Naposledy upravil: houdek.z (28. 10. 2019 22.05:05)

Téma: Ibanez Promethean P3110

Já přidám zkušenost s Prometheanem.

Sháněl jsem něco menšího a  přenosného na blbnutí. Nejdřív jsem pokukoval po Micromarkovi ale Ibanez na me vykouk jako taková popelka na bazaru. Našel jsem ho za 6000 včetně transportní tašky na rameno, takže jsem si pro něj zajel rovnou "na blind".

Je to moc hezky vymyšlená bedýnka. Opravdový kopmakt, kde nic nepřečnívá ani nechybí. Madlo na horní straně má i skvělou sekundární úlohu jako zásobník na trsátka :-)

Je osazená desetipalcem s koncentrickým tweeterem. Reproduktor má vtipně navržené dvojité vinutí, které se rozepne při připojení externího boxu. Standardně beží zesilovač do 2x8 Ohm paralelně interně = 4 Ohmy. Můžete připojit pak externí box s 8 Ohmy a zesilovač hraje zase do 2x8 Ohm, protože kontakt na jacku odpojí jednu polovinu interního repra.

Na zadní straně je vypínač Tweeteru, XLR pro direct s ground liftem a přepínaným 20 dB útlumem.

Korekce jsou standardní Low/Mid/High. Knoflík "Phat" supluje grafický EQ. Přidáváním vzniká klasické Véčko.

Sympatická je taky ledková indikace vybuzení preampu, kdy si gain nastavíte tak, aby vám lehce problikával při nejsilnějším úderu. Stejnou indikaci má i limiter na konci, který lze vypnout tlačítkem.

Poslední kravinkou jsou dva 3,5mm jacky - Line-in a výstup na sluchátka.

Prostě nechat všechno na rovinu a hraje to absolutně bez chybky. Hraje konkrétně i Hčko na pětce pokud nevytáčíte volume do extrému. Pokud máte klidného bubeníka, dá se to uhrát, ale už je to na hraně. Ta jedna desítka prostě není schopná vytlačit tolik vzduchu. Zajímal by mě test s přídavnou patnáctkou.

Z desetipalcových kombíček je to zatím to nejlepší co jsem slyšel se skvělým poměrem cena / výkon.

Za Promethean serii má u mě Ibanez jedno velké plus.

 

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků:

2

Re: Ibanez Promethean P3110

Hrál na něj dlouhou dobu Vojta co basoval Hladíkovi v BlueEfektu. Tehdá jsem s ním o tom mluvil,..hodně to kombíko chválil. wink

0 xLajků:

3

Re: Ibanez Promethean P3110

+ lehký edit

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků: