1

Téma: Naše nová positive hardcore kapela

Ahojte všeci,

sice nám to trohcu trvalo, ale konečně se nám to povedlo a udělat youth crew kapelu smile

Je to krátký, rychlý, jednoduchý a prostě tak jak to máme rádi. Je to nahrávaný za jedno odpoledne a prakticky naživo. Dodnes nechápu, že z toho vylezlo něco co se dá poslouchat big_smile A snad poprvé jsem fakt spokojen se zvukem basy! smile

https://makexpeace.bandcamp.com/releases

Za jakoukoliv konstuktivní kritiku budu rád smile

Jinak měli jsme na první koncerty i DIY desky, ale už je to vše prodáno big_smile Ale budem asi pár kusů dodělávat, kdyby to náhodou někoho zajímalo....

https://baskytara.com/img/m/2756/t/p1dh6cnplk1bgf4e8ulb1i8mvg23.jpg

 

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (01. 08. 2019 13.51:19)

Re: Naše nová positive hardcore kapela

Nahrávky OK, basa OK, zahraný dobře, ale jinak té muzice asi nerozumím a neměl bych jí hodnotit, protože jinak bych musel napsat, že všechno je stejná tónina, prakticky stejná rychlost a stejný styl zpěvu i stejná "melodie". Kdyby se ty minimálně čtyři první písničky spojily dohromady, tak nikdo nepozná, že to není jedna skladba. Ale jak říkám, tohle není můj šálek kávy ani čaje, takže na mě moc nedejte smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Naše nová positive hardcore kapela

 Slušnej punkrock, ani nevím proč, ale vzpoměl jsem si na MxPx wink

Hele muzika v pořádku, trochu mě sere ten hlavní hlas, přijde mi místama dost nejistej.

Hezky devadesátkově máte kytary do plný panorámy, což mě třeba vadí, ale prostě se to takhle točí(lo). Co mi ale vadí, je mix bicích a taky použitý hally, v druhý věci, když hraje snare sám, tak mě to vyloženě tahá za uši, nepěkně zakomprimovanej buben a na něm hall jak z osmdesátkovýho diska... Jinak celkovej mix mi přijde hrozně hodnej, učesanej, zamázlej, já bych to slyšel ostřejší, sprostší, syrovější.
Ale pokud jste to nahráli a míchli za odpoledne, je to vlastně dobrá práce. Peace! wink

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

4

Re: Naše nová positive hardcore kapela

Podobně jak Adam,...a to mám HC rád. Zní mi to jak omílání NY/HC kapel z devadesátek ( Gorilla Biscuits, Youth Of Today atd.) Na živo asi zápřah energie, ale na poslech mi to dnes už moc neříká. I tehdá mě tahle Hardcore vlna po pár letech pustila, páč mi to znělo všechno dost podobně. Ale chápu, že to někoho takto baví mastit klidně 20-30 let. Proč ne. Zvukově na to jak říkáš že jste to nahráli asi slušný.  wink

0 xLajků:

5

Re: Naše nová positive hardcore kapela

Za mě dobrý - za odpoledne - klobouk dolů, basa pěkná - na cos to hrál? Naživo to musí být mazec, kolik odehrajete věcí po těch 2 minutách za vystoupení..?

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

6

Re: Naše nová positive hardcore kapela

rluke napsal:

Jinak měli jsme na první koncerty i DIY desky, ale už je to vše prodáno big_smile Ale budem asi pár kusů dodělávat, kdyby to náhodou někoho zajímalo....

 

 

Jak se takové DIY desky dělají jestli se smím zeptat? 

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

7

Re: Naše nová positive hardcore kapela

el BassTardo napsal:

Hele muzika v pořádku, trochu mě sere ten hlavní hlas, přijde mi místama dost nejistej.

 Je tak....je to zpěvákova vůbec první zkušenost s kapelou. 3 zkoušky a pak hned nahrávat...prostě punk smile

el BassTardo napsal:

Jinak celkovej mix mi přijde hrozně hodnej, učesanej, zamázlej, já bych to slyšel ostřejší, sprostší, syrovější.

 Ony už i ty náběry byly nějaký moc hodný, až jsme se divili co je to za pop hehe.

Matej napsal:

Zní mi to jak omílání NY/HC kapel z devadesátek ( Gorilla Biscuits, Youth Of Today atd.)

 Je tak! To jsou přesně ty kapely co máme i po 20ti letech rádi (čti který jsme vykrádali hehe).

KarelSam napsal:

klobouk dolů, basa pěkná - na cos to hrál?

 Stingray + Fender Bassman 100 ... a jen kompresor jinak zádnej efekt.

KarelSam napsal:

Naživo to musí být mazec, kolik odehrajete věcí po těch 2 minutách za vystoupení..?

 Hele máme 9 songů a set cca 11 minut...12 když moc povídal big_smile

Janus98 napsal:

Jak se takové DIY desky dělají jestli se smím zeptat?

Kamarád má řezačku. Není to plhonodnotný vinyl (hraje o krapec hůř což naší nahrávce paradoxně pomohlo nebo najednou z té hodné a učesané nahrávky je to jak nahrávky z 80/90 tek big_smile). Ale velký výhoda, ž emůžeš udělat třeba 5 kusů. Jinak obaly klasika tvrdej baervenj papír, vyřezat rozměr, koupit bílou tagovku a strávit nad tím 4 dny big_smile Než jsme dovnitř napsali texty tak jsem myslel že nás jebne. Jinak jsme si dělali i trika....vystřihneš na tapetu motiv, vezmeš houbičku a jen namáčíč co inkoustu. Po zaschnutí přežehlíš a je to smile

Aidamos napsal:

že všechno je stejná tónina, prakticky stejná rychlost a stejný styl zpěvu i stejná "melodie"

 Ono to tak vlastně je smile Rychle, jednoduše hlasitě smile

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
1 xLajků:

8

Re: Naše nová positive hardcore kapela

el BassTardo napsal:

Jinak celkovej mix mi přijde hrozně hodnej, učesanej, zamázlej, já bych to slyšel ostřejší, sprostší, syrovější.

el BassTardo napsal:

Hezky devadesátkově máte kytary do plný panorámy,

 mno nevim jestli je to tim vyse zminenym ale taky mi ten zpev prijde takovej moc vystrcenej/osamocenej vic bych to utopil v nastrojich ..  sice to ma svy kouzlo a trochu mi to pripomnelo beastie boys big_smile ..  ale vic by se mi libilo kdyby se ten zpev vic pral s tim zbytkem smile ..

jinak mne to bavi big_smile .. a nezval hraje na kytaru jo .. ja ho mam zafixovanyho jako basaka/zpevaka.. yikes

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Matej (03. 08. 2019 19.01:08)

Re: Naše nová positive hardcore kapela

Zajímavý,...jsem si to pustil celý teď znova a bavilo mě to víc než při prvním poslechu včera, nebo kdy to bylo. wink  Co mi tam přijde hodně fajn, že občas zpíváte všichni. Hlavně v 5 a 6-tým songu. A líbí se mi zvuk kopáku (pěknej mlaskavej) a basy dohromady-vzájemně se to frekvenčně nepožírá. sunglasses

0 xLajků:

10

Re: Naše nová positive hardcore kapela

Jakkoliv tohle není můj šáleky kávy, nahrávka mi přijde cajk, tím spíš takhle narychlo spíchnutý, klobouček.... A asi bych v rámci žánru i zkousnul, že zpěvák je imrvére vedle :-)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

11

Re: Naše nová positive hardcore kapela

Od covidu, kdy jsme museli zrušit 3 tour se nám nedaří a stojíme na místě (lenost, založení rodin atd). Proto jsem rád, že jsme v květnu stihli objet pár míst na západě + tenhle super mini fest v Paříži. Nevím jeslti by se mi za 20 let kdy stalo aby na takejhle typ akce lidi stáli už hodinu a půl před otvíračkou mega frontu na vstup a od první kapely vyprodáno smile Kdyby to teda někoho zajímalo, ale z tohodle koncertu jsem měl radost od první do poslední kapely jak už dlouho ne smile

makeXpeace multicam show in paris

škoda toho zvuku (netuším odku je to braný). Nepotkali jsme se rok a zkoušeli den před tím v Německu na zvukovce... big_smile na závěr pak surprise set Lifelike kde máme stejný členy

Fender Precision Bass USA/JAP ('74/'91), MusicMan Stingray ('89 2EQ a '92 3EQ)
Orange AD200B,Ampeg SVT810e (90's)
Shure GLXD-16E, BOSS TU-3, Maxon CP-9Pro+, MXR M80 DI+
0 xLajků:

12

Re: Naše nová positive hardcore kapela

rluke napsal:

škoda toho zvuku (netuším odku je to braný)

Pravděpodobně z té kamery za bubeníkem, páč není slyšet nic jiného, než činely a bicí obecně, a je slyšet i celkem jemné sešlápnutí hajtky v pauzách.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: