1 Naposledy upravil: Mi_hal (21. 07. 2019 11.14:13)

Téma: Malé kombo na doma.

Ahojte,

pozerám po malom kombe čisto iba na domáce brnkanie.

Podľa recenzíí mi vyšlo zatial nalepšie Ampeg BA-108 v2  20w. Nové stojí okolo 2500kč.

Čo vy na to?

0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (21. 07. 2019 18.00:33)

Re: Malé kombo na doma.

Mi_hal napsal:

Čo vy na to?

Vyhozený prachy. Nestačí Ti zvukovka a slušný sluchátka? Nebo třeba i nějaký levnější multiefekt, např: https://www.muziker.cz/zoom-b1-four-set - zvuk Tě bude bavit asi tak 1000x víc než to chrchlátko, a kromě simulací aparátů a efektů tam navíc máš i ladičku a bicí, a dokonce i looper.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Malé kombo na doma.

Měl jsem původní verzi a nehrálo to kupodivu špatně. Ta druhá verze je, pokud se nepletu, zkosená a kombo tím pádem zabírá víc místa. Pokud je to za dobrou cenu, je to lepší než multiefekt zadarmo. Záleží taky na účelu. Budeš hrát sám, nebo s někým? Budeš chtít hrát třeba s nahrávkou na magnetofonu? To si musíš zodpovědět asi nejdřív.

0 xLajků:

4

Re: Malé kombo na doma.

Buď zvukovka se sluchátky, anebo už něco co hraje, min 2x8" nebo 12" s 200-300W. A to (pokud člověk neví jaký zvuk hledá) je lepší poskládat ze samostatné bedny a zesíku. Mrkni třeba na Hocke 112N, nebo u Thomanna TCE 2x8 a TCE zesíky, nebo Hartke, atd, případně zesíky na bazaru. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

5

Re: Malé kombo na doma.

CzechJoker napsal:

je to lepší než multiefekt zadarmo

Třeba takovej Line 6 Helix nebo Boss GT1000 bych zadarmo klidně bral, jestli o nějakém víš smile

CzechJoker napsal:

Budeš chtít hrát třeba s nahrávkou na magnetofonu?

Magnetofonu? Rychle jsem se musel podívat, jaký je rok. Uf, to jsem si oddychl big_smile Ale jinak to kombo i ten mulťáček AUX-IN má.

MartinXC napsal:

anebo už něco co hraje, min 2x8" nebo 12" s 200-300W

Čistě na brnkání doma, což byl původní dotaz, je to asi zbytečné.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Mi_hal (21. 07. 2019 13.31:40)

Re: Malé kombo na doma.

Aidamos napsal:

Nestačí Ti zvukovka a slušný sluchátka?

 Zvukovku a sluchátka mám. Ale nemám žiadny software ktorý by mal podobné funkcie napr. ako ten Zoom b1.

Aidamos napsal:

 https://www.muziker.cz/zoom-b1-four-set 

 Ten efekt vyzerá dosť zaujímavo. Určite ho vyskúšam.  Keby ma to nebavilo tak sa dá do 14 dní vrátiť.

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: Mi_hal (21. 07. 2019 14.54:20)

Re: Malé kombo na doma.

Objednal som si teda Zoom b1 four.

Díki Aidamos za rýchle a trefné reakcie.

 

0 xLajků:

8

Re: Malé kombo na doma.

Mi_hal napsal:

Zvukovku a sluchátka mám. Ale nemám žiadny software ktorý by mal podobné funkcie napr. ako ten Zoom b1.

Ja třeba mám v počítači free verzi AmpliTube a dá se to používat, ale mám trochu problém s latencí, ale to dost záleží na počítači a hlavně na zvukovce.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: ekral (22. 07. 2019 13.10:07)

Re: Malé kombo na doma.

Mi_hal napsal:

Objednal som si teda Zoom b1 four.

 

Pokud má ta tvoje zvukovka HW monitoring, tak bych se nebál  připojit linkový výstup toho Zoom b1 four do zvukovky a pustit to přímo do repráků. Nebo bych to i připojil přímo do linkového vstupu zesilovače, nebo jestli máš aktivní repráky, tak do nich. Důležitý je ten hw monitoring, bez toho je tam zpoždění a většinou to není nic moc.

Já jsem teď zkusil připojit svůj starý Boss TU-88 Micro Monitor-Tuner (ladička s předzesilovačem) do linkového vstupu levného bluetooth zesilovače Nobsound a i na obyčejných bednách Tesla 1PF 067 33 to znělo překvapivě strašně dobře. Ale je pravda, že ty basové teslácké repráky mi samy o sobě přijdou jako úplně zázračné.

0 xLajků:

10

Re: Malé kombo na doma.

Aidamos napsal:

ale mám trochu problém s latencí,

 a to je přesně důvod, proč říkám ne: pokud nemáš dobrou zvukovku, na cvičení s kompem se vyser.

Jinak ten Ampeg hraje za ty prachy překvapivě dobře, na doma naprosto dostačující.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

11

Re: Malé kombo na doma.

el BassTardo napsal:
Aidamos napsal:

ale mám trochu problém s latencí,

 a to je přesně důvod, proč říkám ne: pokud nemáš dobrou zvukovku, na cvičení s kompem se vyser.

Cvičím s kompem, ale jen s direct monitoringem a nemám problém. To AmpliTube jsem nainstaloval víceméně jen ze zvědavosti.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: