1

Téma: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

Přátelé, koupil jsem na bazaru snímače Fender, které měly být 60', nicméně dorazily v krabičce s kódem Gen4 Noiseless J bass pickups:

https://baskytara.com/img/m/111/t/p1dc2javcq5oktr8o9pm0iflj9.jpg

 

Tak přemýšlím, jestli jsem dostal ty správné snímače? Dle internetu by 60' krabička měla vypadat takto:
https://baskytara.com/img/m/111/t/p1dc2iug52mtkqia1avq1fam32p5.jpg

 

Předpokládám správně, že Noiseless 4 generace nebudou 60'?

Jinak na base mám Noiseless, dle vzhledu nápisu Vintage Noiseless (což by měly být spíše snímače do V), chtěl jsem něco více středového, jeden z tipů byly ty Fendery 60' (které mají hrát velmi podobně jako Nordstrand NJ4).

Ale nevím, zda teď nemám velmi podobné snímače těm, které na base jsou - je to přímo tato basa.

Díky za info smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

2

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

Ještě jsem vyfotil snímače jako takové:

https://baskytara.com/img/m/111/t/p1dc2jvcqrjj61le1ihs11hb1sqf3.jpg¨

Že by to prodejce poslal v neoriginální krabičce?

V každém případě, pokud znáte rozdíly mezi těmito Fender snímači, budu (nejen já) vděčný za srovnání a porovnání.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

3

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

Tak pokud popis na krabičce neodpovídá, asi bych se neprodleně obrátil na prodejce a žádal vysvětlení.

0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Hastur (30. 05. 2019 07.19:40)

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

D.a.l.i napsal:

Že by to prodejce poslal v neoriginální krabičce?

 Psal si, že si je kupoval na bazaru. Myslím si, že to je nejpravděpodobnější vysvětlení. Měl CS60 a koupil si místo nich Noiseless a krabička mu zbyla, tak jí použil pro odeslání. Já taky většinu věcí na bazaru posílal v neoriginálních krabičkách wink

A nedají se ty snímače nějak změřit? Že by třeba měli mít nějakou charakteristickou hodnotu (odpor nebo něco tak) co lze elektricky naměřit a porovnat?

EDIT: Každopádně Noiselessy to nejsou, ty vypadají jinak: https://www.thomann.de/cz/fender_noiseless_gen4_jazz_bass_set.htm

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: MartinXC (30. 05. 2019 08.16:47)

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

Nelíbí se mi že jsou neorigo pájené přívody, ale jinak na pohled vypadají víc jako CS než Noiseless. 

Změřit a porovnat by se dala frekvenční charakteristika, jestli ti někdo půjčí pár ke srovnání a jestli by se ti chtělo se s tím montovat. Pouze odpor a indukčnost nic nenapoví...

Ale CS moc středové nejsou. To jdi raději do DiMarzia123. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

6

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

MartinXC napsal:

Ale CS moc středové nejsou. To jdi raději do DiMarzia123.

Vím, že jsi přímo Noiseless měřil a psal jsi, že na bezpražec nejsou moc vhodné, protože nemají moc nižších středů, jsou prostě docela do véčka.

Kupoval jsem pár dní předtím ještě Nordstrand NJ4 (od Jakuba Hubáčka - Burgundy Bear), který mi v telefonu řekl, že pokud mám snímače CS (myslel 60'), tak není důvod, abych šel do těch Nordů. Když jsem řekl, že mám Noiseless, tak že OK. A při osobním předání mi přímo řekl, že by si netroufal při přímé srovnávačce s jistotou poznat, co je CS60 a co Nordy.

 

Závěr - CS60 tedy budou oproti Noiseless středovější, což lze porovnat na zmíněném Thomanovi: Noiseless vs. CS60'

Děkuji všem za zpětnou vazbu.

 

Jinak vize bude asi taková, že na JB CS nechám Nordy (které jsem včera namontoval) a CS60 si zatím nechám v šuplíku - možná bude časem ve hře bezpražec Fender, kam by stálo za to tyto snímače dát. A Noiseless možná půjdou do světa smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

7

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

Věř mi, že CS na bezpražec nejsou dobrá volba, tedy alespoň ke kobyle ne. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

8

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

MartinXC napsal:

Věř mi, že CS na bezpražec nejsou dobrá volba, tedy alespoň ke kobyle ne.

OK, beru na vědomí. Doporučíš jen ty DM123, nebo i něco jiného?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

D.a.l.i napsal:

DM123, nebo i něco jiného?

 to by zaujimalo aj mna, je dost mozne ze tiez pojdu na bezprazcovy Jazzbasoid 

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

10

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

Hele dali esli vydrzis do vecera a nevtuhnu tak zkusim vymontovat cs fendry co mam v jedne base a nafotim, eventuelne muzem nekde zvukove porovnat smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

11

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

Dali poslal jsem na telefon fotku smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: MartinXC (30. 05. 2019 19.33:12)

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

íD.a.l.i napsal:
MartinXC napsal:

Věř mi, že CS na bezpražec nejsou dobrá volba, tedy alespoň ke kobyle ne.

OK, beru na vědomí. Doporučíš jen ty DM123, nebo i něco jiného?

No, zas tak moc jsem jich nezkoušel. Ale líbily se mi i DM149, taky Bartolini (mk iv nebo si to s něčím pletu?), na preclovi mám RM JHB1 alnico, Šlapák umí namotat co potřebuješ, taky Honza Růžička umí udělat snímadlo na fretla, taky EMG (ty pasivní) jsou dost dobré.

Ty Barťáky byly asi nejlepší ale taky absolutně nejdražší, proto jsem fanda těch DM že jsou za dobrou cenu, ale jsou docela silné výstupem a je lepší je nechat víc v těle.

A kupodivu Mexiko, když od nich nechceš moc výšek, tak u kobyly v kapele taky poslouží. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

13

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

MartinXC napsal:

Ale líbily se mi i DM149,

To jsou ale Ultra Jazz, ne? Tohle jsou jednoznačně véčkové snímače, super na slap, ale středy jim chybí.

No, se snímači by se dalo laborovat dlouze smile Hloupé je to, že přehození a přepájení je minimálně půlhodina času, pak to porovnávej, když v uchu už ten zvuk dávno nemáš... A pokud to střídáš co týden (a zkoušíš třeba s kapelou), tak může mít vliv stárnutí strun (pokud nemáš Elixiry).

Takže asi vytipovat rozumný kousek, namontovat a žít s ním. Pokud nevyhovuje, časem prohodit za jiný a opět tomu dát čas.

 

Jinak jsem se rozhodl dát něco lepšího na Fender 51RI, přemýšlím nad Lollarem a Lindy Fralin (split/standard?). Někdo tady měl snímač od neznámého španělského výrobce, který si velmi pochvaloval, přizná se majitel? smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

14

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

D.a.l.i napsal:

To jsou ale Ultra Jazz, ne? Tohle jsou jednoznačně véčkové snímače, super na slap, ale středy jim chybí.

No, se snímači by se dalo laborovat dlouze smile Hloupé je to, že přehození a přepájení je minimálně půlhodina času, pak to porovnávej, když v uchu už ten zvuk dávno nemáš... A pokud to střídáš co týden (a zkoušíš třeba s kapelou), tak může mít vliv stárnutí strun (pokud nemáš Elixiry).

Takže asi vytipovat rozumný kousek, namontovat a žít s ním. Pokud nevyhovuje, časem prohodit za jiný a opět tomu dát čas.

 

Jinak jsem se rozhodl dát něco lepšího na Fender 51RI, přemýšlím nad Lollarem a Lindy Fralin (split/standard?). Někdo tady měl snímač od neznámého španělského výrobce, který si velmi pochvaloval, přizná se majitel? smile

To byl davidak a Jess Louerio.

Člověče taky mám jednou za čas cukání na výměnu. A samozřejmě LF a Lollar mi přijdou z těch lepších nejprofláklejší. Na Talkbassu jsem o výměně snímače četl řadu témat a příspěvků (a rozborů o mnoha odstavcích), ale dycky z toho vylezlo, že si nikdo nikdy nějak extrémně nepřilepšil. Navíc jsem zjistil, že mě to láká jen tak bezdůvodně, nemám s tím snímačem vlástně žádný problém. Co tě konkrétně táhne k výměně?

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

15

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

Kiwi napsal:

Co tě konkrétně táhne k výměně?

No co, zmýšlám smile Tak nějak si říkám, že standardní snímač nebude nic mimořádného, že bych tu basu posunul zase kousek dále. Prostě hledání dokonalosti, neznáš? smile

Výměna Noiseless za Nordy poznat byla, předtím se mi v pasivním režimu nechtělo vůbec hrát (bylo to takové trochu nemastné neslané), teď jsem na pasiv hrál s chutí. Plus z basy lezlo najednou více špíny, tam to smysl mělo. Tak trochu bych rád posunul tu Stingovku o krůček dále (bo za ideál jménem CS asi ty prachy dávat nebudu chtít, hodí se mi mít "levnou" basu smile)

 

A abych nezapomněl, díky moc, díky tomu jsem našel správné téma, tak si jdu počíst.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

16

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

D.a.l.i napsal:
MartinXC napsal:

Ale líbily se mi i DM149,

To jsou ale Ultra Jazz, ne? Tohle jsou jednoznačně véčkové snímače, super na slap, ale středy jim chybí.

Máš pravdu, omluva za překlep, patří DM249

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

17

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

D.a.l.i napsal:

Jinak jsem se rozhodl dát něco lepšího na Fender 51RI, přemýšlím nad Lollarem a Lindy Fralin (split/standard?). Někdo tady měl snímač od neznámého španělského výrobce, který si velmi pochvaloval, přizná se majitel?

 Na base v avatare som mal kedysi Fralin a bol fakt super, mozem len odporucit. Este mi padol do oka tento, neskusis? https://www.bassic.de/kleinanzeigen/p-bass-single-coil-pu-von-curtis-novak.23466/

0 xLajků:

18

Re: Fender snímače CS - Noiseless 4gen vs. 60'

Asi půjdu na té RI51 cestou malého výrobce, uvažoval jsem o tom Jessovi Loureirovi, ale ani ten Novak nemusí být špatný. Spíš ale asi dám přednost Jessovi, v komunikaci v angličtině jsem zběhlejší smile

A taky zvažuju, jestli nejít do bezbrumové verze, tedy do snímače od Jesse.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: