1 Naposledy upravil: Atvečko (22. 03. 2018 19.10:10)

Téma: Úskalí nakupování v Číně.

aneb když línej čínskej blb vůbec netuší co dělá.....

Aliexpres a Ebay je aktuálně plnej JB krků, který maj díry o 3mm jinde a křivě výztuhu. Přemejšlel jsem, jak se něco takovýho může stát a pak mi to došlo.
Blb co programoval CNC frézu vzal data pro PB a zúžil krk jen z jedný strany.

https://baskytara.com/img/m/2116/t/p1c97d6vkinmf6t26c81o8ht7o3.jpg

napsal jsem pár prodejcům, at mi pošlou reálný foto a skoro u všech je to stejný (možná je to jeden a ten samej prodejce, ale určitě výrobce )

Jedna typická ukázka :

https://www.ebay.com/itm/123032535868?h … SwTvFasV-f

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2

Re: Úskalí nakupování v Číně.

Zdravím zkušené čonk zákazníky smile

objednal jsem si z aliexpresu nějaké věci, číňan poslal několik balíčků, ale někdy menší množství a něco vůbec. Už 14 dní si s ním píšu kdy to dopošle a dneska mi odepsal ať otevřu dispute že mi vrátí peníze. Je to tak OK anebo jak postupovat? Zatím jsem nikdy žádný problém neměl..

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

3

Re: Úskalí nakupování v Číně.

Já dělal DISPUTE pouze jednou a peníze během pár dní přišly. Šlo o balíček, který se ztratil po cestě.

Podle mě oni s takovou věc počítají. Už proto, že menší zásilky strká pošta rovnou do schránky, takže neexistuje žádný záznam o převzetí.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

4

Re: Úskalí nakupování v Číně.

Dzzerza napsal:

Já dělal DISPUTE pouze jednou a peníze během pár dní přišly. Šlo o balíček, který se ztratil po cestě.

Podle mě oni s takovou věc počítají. Už proto, že menší zásilky strká pošta rovnou do schránky, takže neexistuje žádný záznam o převzetí.

Přesně tak. wink  Na Alli jsem už objednával mrtě věcí-možná tak stovku-jak ke hraní, tak na motorku,...a snad jednou to nepřišlo a vrátili mi peníze. Ale to byla věc,...nějaká USB lapička k notebooku asi za 3 eura. Na Alliexpresu je to tak, že musíš potvrdit příjem zboží a až pak podle mě má číňan tvoje peníze. Ať je to jak je to, funguje to perfektně. wink

0 xLajků:

5

Re: Úskalí nakupování v Číně.

Tak bohužel už mám Dispute timeout, psal jsem si něco s robotem na podpoře, ale nevím jestli z nich ještě něco vyrazím.. sad

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

6

Re: Úskalí nakupování v Číně.

Aha, a já se divil, proč ti prodejce sám od sebe nabízí otevřít spor, když to pro něj znamená pomerně velký komplikace.  Evidentně to věděl.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků: