1

Téma: Ozvučovací systém BOSE

Máte někdo zkušenosti se systémem BOSE L1 ... ?  Potřebujeme v "akustickém" triu 2x elektroakustická kytara + basa trochu ozvučit zpěv a přikrmit kytary. Doslova na komorní a klubové akce. Stačil by Compact a nebo rovnou model 1S ? Zvládne to i přizvučit případně kopák?

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

2

Re: Ozvučovací systém BOSE

Dvě L1 měl kamarád, pokud se nemýlím, a hrálo to fakt hezky. Na akustický kapely je to paráda a kopák to určitě taky zvládne smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

3

Re: Ozvučovací systém BOSE

No, "i kopák" to nezvládne wink
L1 Compact má jenom dva vstupy, které jsou dedikované jako mikrofonní a linkové, takže tak zapojíš leda kytaru a zpěv, pokud nepoužiješ externí mix. (Kterej zase můžeš zapojit leda do těch dvou vstupů, ale musíš si vybrat do kterýho wink

Za mě cokoli od Bose a tváří se to jako "ozvučení", jsou vyhozené peníze.

Ano ten systém hraje líbivě (tak je taky vymyšlený), ale jinak nic, na domácí diskotéku to stačí, ale živou muziku bych přes to poslouchat nechtěl.

Ve stejné ceně pořídíš kvalitní aktivní bedny, pokud už to nutně musí být takovýhle sloupek, pak JBL EON ONE, ale určitě bych šel radši cestou konvenčních beden.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

4

Re: Ozvučovací systém BOSE

My používáme něco podobného na ozvučení zkušebny. 

https://kytary.cz/ld-systems-maui-5/HN183378/

Bicí, basa, harmonikový kombo. Do PA posíláme zpěvy a někdy i kytaru a výkonově to zvládá s rezervou. 

Dle mne stojí LD systems za pozornost. 

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

5

Re: Ozvučovací systém BOSE

malej Bose L1 compact:

máme v kalírně 2ks. Na běžnej provoz - reprodukovanou hudbu používáme jeden, na mejdany oba ( přes mixak zapojený třeba gramce a mikrofon)

když přijede zahrát nějakej folkař, tak do jednoho píchneš kytaru i mikrák a je to postavený dřív než si naladí kytaru.

zkoušel jsem to teď i s kapelou, bicí jely bez ozvučení, kytara z komba a přes bose ( oba a mixak ) jela moje basa, klavesy, ak. kytara a 4 zpěvy. malej prostor, nějaká oslava asi 60 lidí, bylo to naprosto vpohodě.

pro vás na 2 kytary basu a zpěvy jeden podle mě nestačí...

 

velkej Bose L1:

máme v druhý kapele 2x , ten model co má repráky v horním i v dolním dílu, https://www.thomann.de/cz/bose_l1_model_ii_b1.htm

a ke každýmu máme navíc ještě jeden ten B1 subbas

zvučíme vše, 6 lidí kapela , bicí, basa, kytara, klávesy, trubka, ságo, 6x zpěv

v pohodě na akce do cca 300 lidí.. ale nejsme žádnej nářez, hrajem plesy a svatby a tak..

lidi jsou spokojený, že to hezky je všude slyšet a pod podiem to neni přeřvaný..

 

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

6

Re: Ozvučovací systém BOSE

Pánové, velice děkuji za info. Trochu mi jde z to makovice kolem, ale konec konců proto jsem se ptal. Že ? big_smile Je fakt, že basu přes to zvučit nemusím, docela jsem udělal dobrou zkušenots s natočením každého boxu 2x8 někam jinam. Na JBL jsem se koukal, to vypadá docela zajímavě. Jen mne překvapilo, že jednotlivé repro v horní části jsou různě natočená jen podle svislé osy.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

7

Re: Ozvučovací systém BOSE

Tak se nám celá záležitost posulnula trochu jinam. Komorní hraní odserou akustická kombíčka kytaristů s mikrofoními vstupy a na vše ostatní asi něco z tohodle https://kytary.cz/Product/Compare?products=HN174996,HN159478,HN174998,HN159078  https://kytary.cz/Product/Compare?products=HN170457,HN157884,HN194672,HN189928,HN189939

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

8

Re: Ozvučovací systém BOSE

Z těch mixpultů si kup Mackie DL16. 

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

9

Re: Ozvučovací systém BOSE

 Ty sloupky jsou ultra přenositelné. Ale není to seriozní ozvučovací systém. Zajímavá aplikace je, když hraješ se sloupkama za sebou a používáš je jako odposlech. Mám s tím zkušenost, kdy jsem je používali jako odposlech pro sbory a bylo to daleko lepší než odposlech ze země, protože to hrálo přímo do ucha a slyšelo to více zpěváku naráz.

Kamarád dělal porovnání různých sloupkových systémů, kde Bose propadlo nejhůř, nejlíp na tom byly tuším HK Element a RCF Evox (dle měření), musel bych to pohledat. A jako referenci tam měli na klacku právě ZLX (ale se subem) a to vyhrálo ve vyrovnanosti snad nad všema sloupkama.

Z toho výběru větších beden bych se vyhnul Mackiemu, dost se to kazilo a byly často v servisu, kamarád je má. A bedna vedle ARTu312 hrála podstatně mizerněji (a to ten ART je dost uřvaný na výškách a tahá za uši). Na ty EV jsem slyšel chválu, ale na vlastní uši neslyšel.

U mixu bych se kouknul na systém napájení. U Ui jsem četl, že někomu odešel napájecí adaptér (který je externí jak u notebooku). Ale má fajn De-esser - pro eleminaci zpětné vazby a vše co normální člověk potřebuje. Se všema těmahle "pultama" uděláš to, co potřebuješ. Ten Mackie je celkem nový, ale umí to, co ostatní výrobci měli už před několika roky, prostě zaspali dobu když stále nabízeli DL1608 a neměli nic nového. A Behringer co koupil Midas tak používá jejich předzesilovače. Někdo tvrdí, že to slyší (a že zrovna ten Air je horší oproti Ui). Ale na tohle použití jak píšeš jsem rozdíl nepoznal. A to, co nabízí uli u X32rack za konektivitu s displejem a "nouzovým" ovládáním tlačítkama za 18 tyček je mazec. Jen ty vstupy zezadu nemusejí sedět, když ho máš v hlubokém racku bez patch panelu. A mám pocit, že k tomu potřebuješ externí wifi router.

0 xLajků:

10 Naposledy upravil: el BassTardo (07. 05. 2019 12.25:49)

Re: Ozvučovací systém BOSE

 Z těch mixů doporučuju Ui24, za ty prachy dostaneš nejvíc výbavy, kterou muzikant/zvukař využije. Behringer i Mackie jsou použitelné, ale oproti Soundcraftu je mají dost věcí, který by mít neměly wink Jo a Mackie je jenom po faceliftu, patnáct let má vevnitř víceméně to samý.
Externí router určitě pořiď, to je dneska standard, stabilnější wifi oceníš.
Co se beden týče, Mackie je levná bedna, sice už se dneska nesere tak, jako dřívější serie, ale zvuk není bohviečo. Electrovoice ZLX určitě doporučím, to je dobrá aktivka, podobně jako JBL EON 615. V dané ceně těžko najdeš dvě líp hrající bedny.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

11

Re: Ozvučovací systém BOSE

karadam napsal:

Komorní hraní odserou akustická kombíčka kytaristů s mikrofoními vstupy

 No, slyšel jsem koncert odehranej na tohle: https://kytary.cz/acus-one-forstrings-ad-wood/HN159974/ a rozhodně ten koncert odesranej nebyl, zvukově rozhodně ne wink

 

Basa prudí muziku smile
0 xLajků: