101

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Pridavam se k podekovani za superakci - bylo to moc fajn si osahat,pokecat,seznamit,poslechnout,nacerpat vedomosti.

Ale musim se pridat i k te zalezitosti s gulasem a s Dingwallem smile Tak dlouho jsem otalel az jsem o to prisel sad

Taky dik T.Kedziorovi za suvenyr v podobe paradniho CDcka,ktery jsme cestou dom sjeli 3-4x a cteni big_smile

PS:ZdeNor-e:vyslo to financne?

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

102

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Aj za mňa veľká gratulácia k očividne skvelej a vydarenej akcii, ktorej som sa však nemohol zúčastniť, čo mi je veľmi ľúto.

Ak sa niekomu z účastníkov bude chcieť, mohol by sem prihodiť aj nejakú fotečku...

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

103 Naposledy upravil: Aidamos (30. 04. 2019 06.52:47)

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Nejmonstróznější pedalboard jak svou rozlehlostí, tak zvukem. Ještě k tomu patří čtyřkanálový kytarový zesilovač a kytarový box a dvoukanálový basový zesilovač a basový box. Zvukově je to peklo.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d9kt9cut1iv21tn71id318051t6i3.jpg

Zde sál, ve kterém se to odehrávalo, ale většina lidí stojí v kroužku mimo záběr. Tom ale dělal nějaké video.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d9kt9cut12am1nt81d501ph4f274.jpg

Bohužel jsme neudělali takovou tu tradiční kolekci všech na srazu přítomných baskytar, takže tohle je jen malá část. Ale sešlo se tam několik Fenderů, Laklandů, jeden Rickenbacker, Fodera, Sivčák, Dingwall, Mayones (bohužel nehrající - závada v elektronice), Spector, Pedula, dva Music Many, dvě basy od Růžičky a asi sedm baskytar od Vlčka. Určitě jsem na něco zapomněl.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d9kt9cut1tbu4bn1kajop41i13a.jpg

Tahle Růža basa měla fantastické Háčko, pevný zvuk, vlastní snímač velice povedený.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d9kt9cutosif4b1oaabkc1nvf6.jpg

Musel jsem se s ní i vyfotit.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d9kt9cut1409e8j1ea3inadvk5.jpg

Obě basy od Růži náležitě provětrali Tom Kedzior s Dalim (mistr Růžička nahlíží zpovzdálí).

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d9kt9cut1h2rp3js5r1fm01nkob.jpg

Stejně tak, ne li více, mě zaujal tenhle Vlček. Rovněž skvělé Háčko a celkově mě ta basa sedla do ruky jak v životě málokterá. Strašlivě inspirativní nástroj, hrálo se na to samo.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d9kt9cuto0312ot1vke1bievq49.jpg

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d9kt9cut1lkbtdcdbaabb3ik8.jpg

I dalších šest kousků bylo skvělých. Rovněž byly znamenité vlastní boxy Vlček. Skvělé byly samozřejmě i zesilovače a boxy mistra Hockeho. V přímém srovnání mě až překvapilo, jak blízko je mosfetová čtyřstovka zvukově k stotřicítce celolampě. Samozejmě celoflaška trochu zpěvnější, mosfet naopak průraznější a tvrdší, ale ty rozdíly byly nepatrné, ostatně čtyřstovka má lampy alespoň v preampu a je to znát. Každopádně opět se potvrdilo pravidlo, že lampové Watty krát 3 = tranzistorové Watty. Jo a ten 18W kytarový celolamp hrál parádně i s basou.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

104

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Moc mě mrzí že jsem nemohl jet vůliva hraní s kapelou. A co tady čtu tak to muselo být pěkně vypečené. Obzvláště by mě zajímalo Hubertovo povídání o looperech, jelikož jsem looperový nadšenec. Nebude nějaké video třeba? 

0 xLajků:

105

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Moc mě mrzí že jsem nemohl jet vůliva hraní s kapelou. A co tady čtu tak to muselo být pěkně vypečené. Obzvláště by mě zajímalo Hubertovo povídání o looperech, jelikož jsem looperový nadšenec. Nebude nějaké video třeba? 

0 xLajků:

106 Naposledy upravil: Aidamos (29. 04. 2019 17.27:25)

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Jo a zapomněl jsem na pádlo Hohner. Překvapivě dobře to hrálo.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d9kt9cut1vul1fvf12arqtf6a77.jpg

A taky Redbird baskytary, kytary a cigarboxy byly dost zajímavé. Ten mini Jazz Bass hrál jak dospělá basa.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

107

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

spaceman8 napsal:

Nebude nějaké video třeba? 

Mám jen jedno krátké.

https://www.youtube.com/watch?v=_R84dNcclAk&hd=1

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

108

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

paráda!!
vďaka za cenný report aj pre nás nezúčastnených!

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

109 Naposledy upravil: Štěpán Axman (29. 04. 2019 18.50:54)

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Diky ZdeNorovi, bylo to povedene.

Navzdory ponekud narocnejsi kocovine (zpusobene popijenim vecer predtim s Honzou Ficem aka Red Bird Instruments) jsem si to uzil.

Basy jsem mel v ruce sice asi jen tri, ale zato jsem velmi prijemne pohovoril s Pakem, Hockem, Radimem a dalsimi u piva (po ctvrtem uz to kocovina takrka vzdala smile ) a venku na kurackych pauzach smile

A jako skvelou tresnicku na dortu jsem mel to stesti, ze me svezl az domu Tomas Vunderle Kodelka, co predvadel Vlcek Basses. Moc pekne jsme se rozhovorili, je to skvely a pokorny clovek. 

 

Tesim se priste smile

Štěpán aka Axlík smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

110

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

D.a.l.i napsal:

Taktéž díky za organizaci smile I za zajištění jídla, byť guláš měl v mém případě (a v minimálně dalších dvou) své následky smile Přiznejte se, byli jsme jediní, nebo jste měli ještě někdo "řídký případ s hustým běháním"? smile




Pridavám se do klubu odpůrců Blanenského guláše. Značně narušil můj jinak vcelku kvalitní spánek a nedělní program. A pořád nejsem OK. To mám ve středu odjíždět na dovolenou.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

111 Naposledy upravil: Pako (29. 04. 2019 23.35:38)

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

spaceman8 napsal:

Moc mě mrzí že jsem nemohl jet vůliva hraní s kapelou. A co tady čtu tak to muselo být pěkně vypečené. Obzvláště by mě zajímalo Hubertovo povídání o looperech, jelikož jsem looperový nadšenec. Nebude nějaké video třeba? 

Ono to ani tak úplně o loopingu nebylo, spíše o tom, že se člověk může při cvičení líp hned zamyslet nad svými nepřesnostmi, potažmo počínáním,  a hlavně,  že nejde moc plodně cvičit na basu sám bez doprovodu, kde si vlastně nemůžeš pořádně představovat ty zamýšlený harmonie, a jsi nucen kopirovat jenom holý podkladový akordy. Jen tėm hudebně nejdovednějším zní možná při sólo cvičení v hlavě kompletní harmonie, my, smrtelníci si můžeme pro dobro nápadu  přilepšit backing trackem, bo si ho přímo sami vytvořit looprem.Cvičení s looprem je určitě pro tvůrčího basáka přínosem a zpestřením,  není-liž pravda. 

Zde ovšem platí dvojnásob, že jak si člověk ten "grův" usadí,  tak ho pak celou dobu poslouchå. A větší a větší spousta malých nepřesností nakonec může působit kontraproduktivně. Neřku-li uchu nelahodivě. 

Bass guitar: 4 string hand-tooled prototype, type JB pasive, Lakland skyline 44-02 deluxe, EXL 170, TC electronic BG 500 2 x 10", acoustic fretless- "balejšn"
0 xLajků:

112

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Velice si vážím všech slov díků a je to docela příjemné, že se akce setkala s tak dobrým ohlasem. Nebyl jsem si celou dobu jistý, nakolik je koncepce dobrá či nikoliv. Nakonec to byl takový snad rozumný kompromis mezi klasickou formou a mým ukojeným megaidealistickým prvozáměrem. Asi to některé zájemce odradilo, nicméně díky vám zůčastněným to dopadlo tak pěkně. Vlastně hlavně díky vám. Jak jsem řekl v neděli Radimovi - já toho zase tolik neudělal, jen jsem měl tu odvahu zavelet ke startu. Vy jste dovezli všechny ty věci pro ostatní, vy jste se podělili o svoje hudební i osobní názory, dali jste dohromady atmosféru, věnovali se navzájem ostatním. Moje hlavní úlohy byly otevřít bránu, honit vás z přísálí směrem k podiu a v neděli dopoledne se jako správný velitel připojit k podmnožině basistů s ruličkou toaleťáku v kapse.

Doufám, že program se vám líbil i přes některé zádrhelky. Předem jsem avizoval že časová osa bude pouze orientační. Za nepřítomné atrakce (či přítomné, ale neosmělené Two Basses) se omlouvám. Na druhou stranu to alespoň nebylo až tak nahuštěné a měli jste více svobodné zábavy.

Několikrát se zmiňujete o pokorných lidech. Myslím, že to byl jeden ze základních společných stavebních kamenů. Prostě většina basistů, doprovodu i personálu byli lidi s rozumem, pokorou a čistým zájmem o společnou věc. Možná měla mírný vliv i hostující instituce, nakonec se ani nikdo pořádně neožral, ani jsme snad nic nezničili a kromě vlastního prádla neušpinili. Trochu mi přišlo, že se zvyšuje věkový průměr účastníků (nechci se nijak dotknout těch přítomných mladých) a jaksi odrůstáme těm mladším hráčům, kteří nasávají vše (ne)potřebné z těch internetů a osobní kontakt už jim je cizí.

Ještě bych rád zmínil jednu perličku. V sobotu jsem do budovy vešel ve 12 hodin a byť jsem to nijak úmyslně nečasoval, v neděli když jsem obešel s klíči barák, vyjel s autem ven a zamknul posledni dveře, začal odbíjet naproti zvon poledne. Takže 24h Le Bass to pro mě opravdu bylo naplněno.

Spousta z vás se zajímá, jak dopadla finanční stránka. Napíšu to zcela na rovinu, nečekal jsem že to vyjde a ani nevyšlo. Pronájem a provoz objektu byl domluven na 5000, odměna pro personál zajišťující servis orientačně na 2400, podle člověkohodin nasazených lidí. Na toto jste mi přispěli a celkem v oranžové plechovce skončilo 6150. Tedy mám tu prozatímní bilanci -1250. V první fázi zachovejte klid, ještě budu jednat s provozním Martinem, o finální ceně budeme diskutovat. Je tam ochota ji trochu stlačit, oni sami byli s námi také velice spokojení. Jestli je mezi vámi někdo, kdo na místě byl, přispět chtěl ale třeba to nestihl, může se mi ozvat soukromou zprávou. Ostatní již jednou platící návštěvníky prosím o shovívavost. Vyčkejte a zatím mi nepište, vím že jste mi nabízeli příhozy, děkuji za vstřícnost.

Případné honoráře pro vystupující jsou řešeny úplně separátně a tam jsem se domlouval zcela individuálně, není třeba to řešit žádným společným financováním.

Ještě jednou tedy díky všem zapojeným, pomohli jste mi splnit si velkou výzvu a udělali mi upřímnou radost. 24h Le Bass 2019 je za námi a myslím, že snad by se naše megaposádka mohla na trať maratonu vydat i někdy příště.

Bands: Two Basses .... a jinak archiv na http://bandzone.cz/zdenekruzicka
0 xLajků:

113

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Zdeňku, všichni, 

sraz byl (můj první) suprový. Měl jsem jen nejasné očekávání a konkretizace mě nadchla. (Hraju si s myšlenkou nabídnout se v budoucnu pro další akci v sokolovně a v amfiteátru v Lelekovicích :-)

Jsem velice rád a šťastný, že jsem se osobně viděl a mluvil s řadou basových fóristů a znovu potkal vás, koho jsem díky fóru poznal už dříve. 

Program a vystoupení byly pro mě bez chyby, trocha živelnosti a improvizace do života patří a jen to přispělo celkové uvolněné a přátelské atmosféře. 

Možnost sáhnout si a vyzkoušet rozmanité aparáty a nástroje (živé, ne nabízené v obchodě) je pro mě, hobíka, neocenitelná. 

Vřelé díky za to tobě, Zdeňku a všem kdo jste se podíleli účastí!

Také dík provozovateli a adminům fóra, bez nich tiše v pozadí bychom takouvou akci nedali...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
2 xLajků:

114

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Opakoval bych již přispívající. Že nehrála Two Basses nevadí. Setkání je na bázi odborné, přednášky, předváděčky, osahávačky jiných nástrojů. Zkrátka neumřít hloupý a něco se o base dozvědět :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

115

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Tak mám docela dobrou zprávu, co se týká financí. Dneska jsme s Martinem sedli na zaplacení účtů a nabídnul mi docela velkorysou možnost. Původně plánovaná sazba za člověkohodiny pro obsluhující personál byla zredukována jen na hodiny. Nezáleží tedy na počtu lidí, kteří pro nás na Kaťáku byli současně a naúčtoval nám pouze směšných 800 místo 2400. Celkem s nájmem to pak dělalo 5800, dovolil jsem si tedy mu nechat celých vybraných 6150, jestli nemá nikdo nic proti tomu. Ještě mám vyřídit velkou omluvu za kauzu guláš, i dva jejich lidi z kuchyně/baru si to prý odběhali.

Pak chci ještě vyhlásit jedny ztráty a nálezy. Mrkněte se prosím do svých věcí, které jste si z Blanska přivezli, jestli nemáte omylem přibalenou větší černou peněženku. Jsou v ní asi jen mizerné dvě stovky, ale hlavně občanka a doklady na jméno Hubert Holásek. Což je ten šikula, který se vlastně o vaši zábavu staral skoro ze všech nejvíc. Docela by mu to zlepšilo náladu, kdyby se někde našla. Na Kaťáku ještě provedou důkladnější úklid, hlavně okolo podia by myslím mohla být šance, že někam zapadla.

Bands: Two Basses .... a jinak archiv na http://bandzone.cz/zdenekruzicka
0 xLajků:

116

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

ZdeNor napsal:

.. guláš, i dva jejich lidi z kuchyně/baru si to prý odběhali.

 

a sakra..toho dne jsem pozřel 2 talíře guláše (a pokojně zalil 4-mi Poličkami) a kupodivu stále nic.

evidentně zdravý dospělý mužský organismus zareagoval (správně) zrychleným pohybem trávicí trubice.

jak to tady čtu, teď mám obavy, zda jsem zdráv a nejsem třeba robocop čili plechová huba, a nebo to chlapci nebyl gulášek, ale jiná pochutina.. každopádně všem brzké uzdravení

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

117

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Aidamos napsal:

Nejmonstróznější pedalboard jak svou rozlehlostí, tak zvukem. Ještě k tomu patří čtyřkanálový kytarový zesilovač a kytarový box a dvoukanálový basový zesilovač a basový box. Zvukově je to peklo.

https://baskytara.com/img/m/2556/t/p1d9kt9cut1iv21tn71id318051t6i3.jpg

Kdyby někdo chtěl slyšet výstup z šíleného pedalboardelu, tak třeba zde http://joyband.bandcamp.com/releases  Basa je nahrána v reálném čase bez looperů, playbacků a jiných triků, čili kytara je taky basa, synťák je taky basa a sbor kastrátů je taky basa. Jo.... a ta basa je taky basa.

0 xLajků:

118

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Svůj první baskytarový sraz musím hodnotit (trochu opožděně) velmi pozitivně. Moc se mi líbila atmosféra, jakou jsme vytvořili. Mě osobně nanejvýš vyhovoval koncept, kdy se střídal program a volná zábava, myslím, že to bylo vyladěné tak akorát. Takže ještě jednou děkuju Zdenorovi za skvělou organizaci a všem zúčastněným za možnost vidět a zkusit si mnoho skvělých nástrojů a vzájemně si vyměnit zkušenosti. Pevně věřím, že jsme se takto neviděli naposledy!


Musím se přiznat, že mě guláš taky nijak výrazně nepoznamenal…  asi jako jednoho z mála.

0 xLajků:

119

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Tak je to přesně týden, co se někteří z nás po bezvadném basovém dni a noci objevovali na WC častěji, než bývá zvyklé : (  ... ale snad nás nedobře připravený guláš neodradí od dalšího setkání třeba napřesrok!

0 xLajků:

120

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Zatím se mi na ročník 2020 nabízí stejná lokalita s květnovými termíny. Jak je na tom komunita se zájmem? Dva roky po sobě v podobném stylu je žádoucí, nebo si mám dát klid u rodinného krbu?

Bands: Two Basses .... a jinak archiv na http://bandzone.cz/zdenekruzicka
0 xLajků:

121

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

ZdeNor napsal:

Jak je na tom komunita se zájmem?

Já jsem pro.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

122

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

tez souhlasim

 

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků:

123

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Aidamos napsal:
ZdeNor napsal:

Jak je na tom komunita se zájmem?

Já jsem pro.

Já bych rovněž souhlasil, věřím že by Ray Smith jel taky...minule to bylo super....

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

124

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Jasan, jel bych moc rád, třeba už do tý doby budu mít tu 51, objednanou od června smile

Fender Jazz Bass American Standard 1997, Jolana Alexis,
Fender Jaco Pastorius Tribute Custom Shop Jazz Bass 2009,
Rickenbacker 4003 Snoglo 2013, Fender Precision 63 American Vintage 2017,
Fender Vintage Custom 1951 Precision Bass 2019, Fender Tony Franklin Fretless 2020,
Hofner Violin 500/1 RLC 63 2021, Mesa M6 Carbine Flatwound Club #3
0 xLajků:

125

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Taky rád přijedu smile Díky za nabídku zorganizování smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

126

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Já bych se moc rád zúčastnil, jen doufám, že tam nebudu mít zápasy nebo žena vystoupení, to bych pak musel hlídat. Nebo bych dojel i s potomkem, ať si rozšíří obzory smile

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

127

Re: Basový sraz 27.-28.4.2019

Já taky přijedu...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků: