101

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

pepaol napsal:

Otázka, jestli umí řetězit efekty a uložit do paměti.

umí to jenom dva do sterea nebo dual mono, uloží ti to cokoli, má to 99 user pamětí.
dá se ale docela rychle přepínat, stačí otočit kolečkem anebo midi kontroler

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

102

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Hastur napsal:

U toho SW řešení bych měl osobně strach se stabilitou.

Tohle všechno je otázka naladění a SW. Nicméně, neznám nikoho, kdo to tak používá a občas mu to nespadne. big_smile

0 xLajků:

103

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

df napsal:

a občas mu to nespadne.

Právě, a v souladu s zákony schválnosti to spadne vždycky v půlce koncertu big_smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

104 Naposledy upravil: pepaol (11. 01. 2018 08.43:40)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Irig HD má latenci. Malou, ale je tam.
Analogové krabky se mne zvukově zatím jeví jako nejlepší. Leze to do peněz a množí se mrchy. Už pořizuji dvouřadý pedalboard.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

105 Naposledy upravil: pepaol (13. 01. 2018 05.37:44)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

A můžu si poskládat analogový multiefekt. Z krabiček. No jo, hraje to no.
Budu ale jak ten borec s ruskýma digitálkama. Jdou dobře, ale ty baterky !
A cenově jsem na 23 litrech :-(((
Kuwa, v dnešní technologicky vyspělé době by měly ty efekty fungovat už SW v mobilu. Výkon procesoru má mobil dosatečný.
http://baskytara.com/img/m/2541/t/p1c3ldksm0plv3hcl2k1ps21pde3.jpg

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

106

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Zajímavá studie. Bylo by fajn, kdyby se toho chytil nějaký výrobce. Analogové efekty řízené digitálně. A naházel všechno do jedné krabice.
Nebo montovali do těch multiefektů kvalitní A/D a D/A převodníky.
http://www1.fs.cvut.cz/stretech/2013/sb … 13/103.pdf

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

107 Naposledy upravil: Aidamos (15. 01. 2018 14.11:35)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

pepaol napsal:

Zajímavá studie. Bylo by fajn, kdyby se toho chytil nějaký výrobce.

No a není to to samé jako true bypass lišta nebo nějaký ten MIDI ovladač na řízení sepnutých efektů?

Viz např. https://www.microdesignum.cz nebo http://www.smrckaeffects.com/true-bypas … 57-x-loop/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

108

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Bypass lišta mne nevytvoří banku zvuku. Např. chci jedním sešlápnutím zvolit kompresor+chorus+equalizer. A midi pedál potřebuje midi rozhraní.
Pokud kupuju bypass krabičky, lištu netřeba :-) Fakt ale, že tlačítka jsou v jedné řadě. Nemusím opatrně šlapat kamsi mezi škatulky.

Vyhodím Zoom. Ať mám místo na Smrčkův kompresor. Ještě zdroj by to chtělo mrsknout zespodu. Kupovat se mne nechce. Zase další tisíce. Ubastlit se dá za 500,-
http://baskytara.com/img/m/2541/t/p1c3t5e8digtbp69ojeppqcb3.jpg

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

109

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Takže chceš něco jako octaswitch? Když je to složitější, vyplatí se to dělat přes MIDI -> MIDI spínač někde v racku ti do signálu zařazuje jednotlivé zaplé analog krabky ležící někde v rackovém šuplíku. A ty ten spínač v pohodě midi pedálem od sebe ovládáš -> samotná krabka midi mít nepotřebuje -> pohodlné - z racku jedna šňůra, ale žádná láce, rozklikl sis ten první Aidamosův odkaz?

0 xLajků:

110 Naposledy upravil: pepaol (15. 01. 2018 21.12:06)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Jo, koukal jsem se. Až tak nutně to takto řešit nepotřebuju. Krabku, co potřebuju zapnout a vypnout za hry dám do 1. řady. A když přehazuju pražec za bezpražec, stíhám v pauze pozapinat kombinaci krabiček. Taky  potřebuju občas sáhnout do nastavení krabičky dle toho, co leze z PA.
Šuplík a midi pedál je elegantní řešení. Elegantnější by byl kvalitní A/D a D/A převodník a SW v mobilu :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

111

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

A hle na bazaru máš true bypass lištu s bankami zvuku. CZ made..
https://hudebnibazar.cz/programovatelna … /ID139103/

0 xLajků:

112

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

José napsal:

A hle na bazaru máš true bypass lištu s bankami zvuku. CZ made..
https://hudebnibazar.cz/programovatelna … /ID139103/

Ale tohle je jen true bypass lišta. Kde si tam vyčetl, že to má zvukové banky?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

113

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Hastur napsal:

Ale tohle je jen true bypass lišta. Kde si tam vyčetl, že to má zvukové banky?

Programovatelná true-bypass lišta
2) Preset - možnost nastavení libovolných kombinací smyček jako
presetů a jejich uložení do paměti (4 presety)

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

114

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Aidamos napsal:

Programovatelná true-bypass lišta
2) Preset - možnost nastavení libovolných kombinací smyček jako
presetů a jejich uložení do paměti (4 presety)

Jasný, tohle já chápu. Jen reaguju na to, že to nemá žádnou zvukovou banku jak psal José. Furt musíš mít jednotlivý efekty který do těch smyček zapojíš. Výhodou je možnost navolit si různý kombinace efektů ve smyčkách a přepínáš pak jen jedním sešlápnutím.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

115

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

José napsal:

A hle na bazaru máš true bypass lištu s bankami zvuku. CZ made..
https://hudebnibazar.cz/programovatelna … /ID139103/

Jen poznámka - tohle není bazar, ale evidentně inzerát výrobce.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

116

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Možná něco takovýho? Moc pozorně jsem téma nečetl big_smile Každopádně je to jak efektová smyčka, tak mutiefekt. smile

https://www.thomann.de/cz/boss_ms_3_mul … itcher.htm

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

117 Naposledy upravil: José (18. 01. 2018 22.59:28)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Hastur napsal:
José napsal:

A hle na bazaru máš true bypass lištu s bankami zvuku. CZ made..
https://hudebnibazar.cz/programovatelna … /ID139103/

Ale tohle je jen true bypass lišta. Kde si tam vyčetl, že to má zvukové banky?

Nepřesně jsem se vyjádřil, reagoval jsem na slova pepaola, kdy jsem předpokládal, že bankou nemyslí přímo efekt , ale chce volit kombinaci smyček, ve kterých má svoje efekty, tedy tak jak to napsal Aidamos a ty, správněji spíš smyčkové banky. To stejně Pepaol chce, či?

Ano, že je to inzerát výrobce vím, ale u takovéhleho malovýrobce mne to neuráží, spíš mne těší, že se tu ještě někdo živí kombinací vynalezectví a řemesla a nenecháváme všechno na Číně.

0 xLajků:

118

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

José napsal:

Nepřesně jsem se vyjádřil, reagoval jsem na slova pepaola, kdy jsem předpokládal, že bankou nemyslí přímo efekt , ale chce volit kombinaci smyček, ve kterých má svoje efekty, tedy tak jak to napsal Aidamos a ty, správněji spíš smyčkové banky. To stejně Pepaol chce, či?

Jo, nějak jsme se nepochopili smile, já se chytl toho slovíčka banka a neřešil jsem už použitelnost na smyčkování co popisoval Pepaol. Otázkou je, jestli by 4 smyčky stačily. Při současném počtu efektů co má na fotce asi jo. Teda pokud by nebyl požadavek na všechny možný kombinace efektů.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

119

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

José napsal:

Ano, že je to inzerát výrobce vím, ale u takovéhleho malovýrobce mne to neuráží, spíš mne těší, že se tu ještě někdo živí kombinací vynalezectví a řemesla a nenecháváme všechno na Číně.

Se zájmem jsem proletěl i jeho další výrobky a taky mám radost, že někdo další v naší republice chce nabídnout kvalitní výrobky. Snad bude mít dostatečný odbyt smile

Je to spíš pro kytaristy, ale možná by alternativa EBS Valdrive mohla zaujmout i nějakého basáka smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

120

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

José napsal:

A hle na bazaru máš true bypass lištu s bankami zvuku. CZ made..
https://hudebnibazar.cz/programovatelna … /ID139103/

Myšlenka dobrá. Ale to provedení. Lepší by bylo mít dvě lišty. Do jedné zapojím krabičky. Velikost jen na konektor (sběrná lišta). Ta zůstane napevno v pedalboardu. A pak mít ještě jednu ovládací lištu na kterou šlapu. Ta ať je propojená jen jedním kabelem (asi MIDI, je to jedno, jak bude komunikovat). Pedalboard mám bokem, na kabelu před sebou jen ta nožní tlačítka. Na jedno sešlápnutí ať mám předvolenou kombinaci efektů. A třeba 4 banky. Že by to bylo stejné jako racková verze s MIDI ovládáním ale na zem.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

121 Naposledy upravil: pepaol (22. 01. 2018 16.05:20)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

True bypass lišta v praxi :-) Má to ten Honza vychytaný. Doufám, že přijde tak víc lidí :-)
https://www.youtube.com/watch?v=yY_wiNE … tion=share

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

122

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Tak jeden servisman mě nahlodal rozprodat pedalboard a jít do Helixu. Že to slyšel u Davida Stypky, který tím nahradil šílený rack a zvuk z toho leze úžasný.

Tak jsem zvažoval, co a jak. Moc se mi nechce platit přes 20.000 (Helix, Helix LT), ale uvažuji (a nemůžu se moc rozhodnout) mezi HX Stomp a HX Effects. Simulace aparátů mě nějak moc neberou, i když pravda, že bych mohl přepínat mezi el. kytarou a baskytarou různé simulace aparátů. Spíš se přikláním k Effects.

Co používám a potřebuji:

vysílačka -> Smrčka overdrive (zapínám/vypínám) -> kompresor Black Finger (stále zapnutý) -> Zoom MS-60B (hall + ladička) -> MXR 81 (3-pásmový preamp, po opravě zesilovače skoro zbytečný, vede z něj linka pro zvukaře). Asi by se pro elektriku hodilo občas mít i delay.

Z hlediska ovládání by mi asi stačily 3 knoflíky na Stompboxu. Na Effects se mi líbí, že každý efekt má popisek přímo nad čudlem (ale asi se ze mě nestane takový hračička na efekty, abych to nenastavil jednou v klidu doma, popř. občas v klidu předělal).

A v pedalboardu by zbyla vysílačka, HX Stomp/Effects, případně ladička (asi jen pro Effects, Stomp ji má).

 

Máte to tady někdo? Nebo přemýšleli jste o tomto? Popř. poradíte, co a jak? smile Díky smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

123 Naposledy upravil: Aidamos (21. 03. 2019 14.21:05)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

D.a.l.i napsal:

uvažuji (a nemůžu se moc rozhodnout) mezi HX Stomp a HX Effects

Taky jsem uvažoval o Helixu LT, ale bylo by to větší než můj pedalboard, takže zatím odolávám. Když vydali tohle, tak jsem právě zauvažoval o HX Stomp, právě kvůli simulacím aparátů a tomu, že jsou tam prokazatelně basové efekty, v tom HX Effect nevím, zda není jednostranně pro kytaristy. Jenže po zjištění náročnosti napájení jsem zase vychladnul, páč to vyžaduje šíleně náročný zdroj (tuším 3A), což bych zase musel řešit, páč můj multizdroj to nedá.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

124

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Aidamos napsal:

Jenže po zjištění náročnosti napájení jsem zase vychladnul, páč to vyžaduje šíleně náročný zdroj (tuším 3A), což bych zase musel řešit, páč můj multizdroj to nedá.

Tohle bych neřešil, protože v pedalboardu budu mít 2 napájení (dnes je mám taky) - jeden zdroj pro vysílačku, druhý (větší) pro HX.

Dnes mám taky více zdrojů (Black Finger potřebuje střídavý proud, Smrčka je slabý, takže vysílačka má třetí...).

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

125 Naposledy upravil: sigi (21. 03. 2019 16.37:17)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Aidamos napsal:
D.a.l.i napsal:

uvažuji (a nemůžu se moc rozhodnout) mezi HX Stomp a HX Effects

 Jenže po zjištění náročnosti napájení jsem zase vychladnul, páč to vyžaduje šíleně náročný zdroj (tuším 3A), což bych zase musel řešit, páč můj multizdroj to nedá.

Line 6 HX stomp realně potřebuje 900mA má sice napsané 3A ale ty nebere...

https://www.youtube.com/watch?v=DccNM_5NJts&t=549s

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

126

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Možná to bude mimo mísu, ale dostal se mi do ruky od T.E. Transit A https://www.thomann.de/cz/trace_elliot_multipedal_transit_a.htm?ref=search_prv_3

Ono je to doporučený i pro kontrabas nebo akustickou basu. A fakt nekecám - dobrý!

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

127 Naposledy upravil: Atvečko (21. 03. 2019 20.17:05)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

karadam napsal:

dostal se mi do ruky od T.E. Transit A

Já mám Transit B a fakt nekecám - taky dobrý smile  Navíc jsem měl kliku, že ho zrovna prodávali pod 8k :-)

Prošel jsem kotrmelci -  sada efektů - multák od BOSSe -  Hartke VXL (jenom) - multák od ZOOM - sada efektů - multák od TE :-) a zatím to vypadá že u toho zůstanu.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

128

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

karadam napsal:

Možná to bude mimo mísu, ale dostal se mi do ruky od T.E. Transit A ">https://www.thomann.de/cz/trace_elliot_ … _prv_3

 Potřebuji to i pro elektrickou kytaru, navíc je prý simulace aparátů na Helixu skvělá a defacto bych nemusel s sebou vozit (třeba na zkoušky) ani ten svůj miniaparátek smile Stačí, když je někde odposlechová bedna.

sigi napsal:

Line 6 HX stomp realně potřebuje 900mA má sice napsané 3A ale ty nebere...

 Takže by klidně a s rezervou stačil nižší zdroj od Line6 s 2.000mA...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

129

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

D.a.l.i napsal:

prý simulace aparátů na Helixu skvělá

Je.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

130 Naposledy upravil: Kubeš (29. 06. 2020 03.55:21)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Ahoj, po roce oprašuji téma. Potřeboval bych radu  - rozhoduji se pořídit Line 6 Helix ( LT, Stomp atd) nebo Fractal (AX8, FXII atd). U kytar má podle mě simulaci lepší Fractal, ale u basy nevím a co hledal na youtube, tak daleko více tam basáci používaji Helix. 

Máte někdo zkušenost? Předem díky moc.

Fender Precission US, Skvér SP s SD SPB-3
YAMAHA TRB 5p
MXR d.i.+M80, DBX 160A, Roland MICRO CUBE BASS, H&K Basskick 300, Mesa Boogie M6 CARBINE
Trace Elliot Club #X
Trace Elliot AH250SMX; Trace Elliot 1048h; Trace Elliot 1518;
0 xLajků:

131

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

A co třeba Boss GT-1000?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

132 Naposledy upravil: Kubeš (29. 06. 2020 07.45:06)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Aidamos napsal:

A co třeba Boss GT-1000?

Ahoj Adame. Máš s ním nějaké zkušenosti? Já právě nejvíc narazil na Helix - překvapilo mě, že tak málo Fractal.

BOSS-GT1000 jsem tady včera četl až příspěvek od Tebe, tak jsem jsem projel youtube, ale tam jsem nikde na žádné pořádné ukázky zvuků GT1000 vs basa nenarazil a taky mě docela překvapilo, že má BOSS stále ještě monochromatický display.

 

Fender Precission US, Skvér SP s SD SPB-3
YAMAHA TRB 5p
MXR d.i.+M80, DBX 160A, Roland MICRO CUBE BASS, H&K Basskick 300, Mesa Boogie M6 CARBINE
Trace Elliot Club #X
Trace Elliot AH250SMX; Trace Elliot 1048h; Trace Elliot 1518;
0 xLajků:

133

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Kubeš napsal:

Ahoj, po roce oprašuji téma. Potřeboval bych radu  - rozhoduji se pořídit Line 6 Helix ( LT, Stomp atd) nebo Fractal (AX8, FXII atd). U kytar má podle mě simulaci lepší Fractal, ale u basy nevím a co hledal na youtube, tak daleko více tam basáci používaji Helix. 

Máte někdo zkušenost? Předem díky moc.

K jakému účelu? Na živáky, domů, do studia...? 

Podle mě fractal má míň basáků, protože je dražší ( big_smile ), ale taky proto, že zatímco kytarista vpohodě využije během setu několik různých simulací aparátů, basák spíš ne.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

134

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

tao-kan napsal: K jakému účelu? Na živáky, domů, do studia...? 

 

Vlastně na všechno co jsi vypsal.

Fender Precission US, Skvér SP s SD SPB-3
YAMAHA TRB 5p
MXR d.i.+M80, DBX 160A, Roland MICRO CUBE BASS, H&K Basskick 300, Mesa Boogie M6 CARBINE
Trace Elliot Club #X
Trace Elliot AH250SMX; Trace Elliot 1048h; Trace Elliot 1518;
0 xLajků:

135

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Kubeš napsal:

Ahoj Adame. Máš s ním nějaké zkušenosti?

Má to kamarád kytarista a je nadšen. Předtím měl GT-100 a tohle prý je světelné roky dál. Jsem s ním domluvený na zápůjčku, ale ještě to neproběhlo. A videí je na YouTube dost, dokonce dvě oficiální:

https://www.youtube.com/watch?v=u6xZmaqWYK8

https://www.youtube.com/watch?v=NmZ1YhO2zLs

https://www.youtube.com/watch?v=tfmMFnVPn-U

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

136

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Já mám kytarovej GT10. Po počátečním nadšení jsem to defakto "naděllil" juniorovi na blbnuti.  Zařadil bych to někam mezi rotoped a jogurtovač :-)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

137

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Zdravičko, ja som majitel jedného Helix Stompboxu.  Skoro vôbec ho nepoužívam ale je s ním celkom sranda.

Orange Terror Bass 500W, Orange AD200 MKIII, Orange OBC410 + OBC115
0 xLajků:

138

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

HungryGhost napsal:

Zdravičko, ja som majitel jedného Helix Stompboxu.  Skoro vôbec ho nepoužívam ale je s ním celkom sranda.

Ahoj. Je u něj znát to ořezání proti "velkému" Helixu (co se týče použití s baskytarou)? Dá se na něm nakroutit použitelný zvuk (HM, Death Metal)? 

Fender Precission US, Skvér SP s SD SPB-3
YAMAHA TRB 5p
MXR d.i.+M80, DBX 160A, Roland MICRO CUBE BASS, H&K Basskick 300, Mesa Boogie M6 CARBINE
Trace Elliot Club #X
Trace Elliot AH250SMX; Trace Elliot 1048h; Trace Elliot 1518;
0 xLajků:

139

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

 

Kubeš napísal(a):
HungryGhost napsal:

Zdravičko, ja som majitel jedného Helix Stompboxu.  Skoro vôbec ho nepoužívam ale je s ním celkom sranda.

Ahoj. Je u něj znát to ořezání proti "velkému" Helixu (co se týče použití s baskytarou)? Dá se na něm nakroutit použitelný zvuk (HM, Death Metal)? 

Čo aspon ja viem, tak oproti vačším bratom, tak ma obmedzenie na sest blokov ale co som pocul tak do konca roka ich ma byt az osem. Na basgitaru to v pohode staci na gitaru mozno by som uvazoval nad vyzsou triedou ale zvuk je totozny. Ono je to akurat stvorene do pedalboardu. Urcite tam nakrutis zaujimave zvuky alebo stiahnes uz vytvorene presety. Mne sa asi najviac pacila kombinacia s darkglasom. Urcite kupou neprehlupis. Na bazari idu ako horuce rozky. Ja som to skor pouzival na moderny zvuk. Ako alternativa voci vsetkym digitalnym procesorom to funguje. 

Orange Terror Bass 500W, Orange AD200 MKIII, Orange OBC410 + OBC115
0 xLajků:

140 Naposledy upravil: Kubeš (11. 07. 2020 10.23:37)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

HungryGhost napsal:

 

 

Čo aspon ja viem, tak oproti vačším bratom, tak ma obmedzenie na sest blokov ale co som pocul tak do konca roka ich ma byt az osem. Na basgitaru to v pohode staci na gitaru mozno by som uvazoval nad vyzsou triedou ale zvuk je totozny. Ono je to akurat stvorene do pedalboardu. Urcite tam nakrutis zaujimave zvuky alebo stiahnes uz vytvorene presety. Mne sa asi najviac pacila kombinacia s darkglasom. Urcite kupou neprehlupis. Na bazari idu ako horuce rozky. Ja som to skor pouzival na moderny zvuk. Ako alternativa voci vsetkym digitalnym procesorom to funguje. 

Ještě by mě zajímalo zda se dají použít pressety z velkého HELIXe do HX Stomp. Lze to? Na stránkách L6 je mají v oddělených sekcích download patches (rozhoduji se mezi Helix LT nebo HX Stomp) smile

Fender Precission US, Skvér SP s SD SPB-3
YAMAHA TRB 5p
MXR d.i.+M80, DBX 160A, Roland MICRO CUBE BASS, H&K Basskick 300, Mesa Boogie M6 CARBINE
Trace Elliot Club #X
Trace Elliot AH250SMX; Trace Elliot 1048h; Trace Elliot 1518;
0 xLajků:

141 Naposledy upravil: HungryGhost (12. 07. 2020 18.53:30)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Skušal som stiahnuť preset od Evžena z Jinjer (používa asi Lite) a  na pc som ho neotovoril, takže podľa mňa nejde, kedže Classic/Lite ma asi trošku širšie možnosti ako Stomp verzia, ale zvuk je totožný.

Orange Terror Bass 500W, Orange AD200 MKIII, Orange OBC410 + OBC115
0 xLajků:

142

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Potkal jste se už někdo s TC Electronic Plethora X5? https://kytary.cz/tc-electronic-plethora-x5/HN218422/

Takhle od boku mi to přijde jako zajímavá věc, otázka samozřejmě, nakolik využitelná na basu.

 

 

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

143

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Dzzerza napsal:

Potkal jste se už někdo s TC Electronic Plethora X5? https://kytary.cz/tc-electronic-plethora-x5/HN218422/

Takhle od boku mi to přijde jako zajímavá věc, otázka samozřejmě, nakolik využitelná na basu.

TC dělá spoustu krabiček s TonePrintem, takže i ty jsou v tomhle uvnitř. Hall Of Fame 2 Reverb, Flashback 2 Delay, Sub n Up Octaver, Brainwaves Pitch Shifter, Corona Chorus, Hypergravity Compressor, Mimiq Doubler, Vortex Flanger, Pipeline Tap Tremolo, Quintessence Harmony, Sentry Noise Gate, Shaker Vibrato, Viscous Vibe, Helix Phaser, Tape Deck Looper.

Nevím, proč ve výpisu chybí třeba SpectraComp, ale jinak to má i ladičku a dokonce simulace aparátů.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

144 Naposledy upravil: José (26. 04. 2021 21.55:00)

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Furt nad ní malinko uvažuju. Mám jako takovej mulťáček právě TC flashback 2. Sice je to v základu delay, ale s tou jejich apkou z toho jde v podstatě udělat od flangeru, přes chorus a kvákadlo po super simulátor hammondek, včetně drivu a leslie, přičemž zvukovej engine Plethory je jistojistě stejnej (a funkční). Plus ten Mash switch je naprosto geniálnízz věc - zabudovanej expression (sic ne úplně přesnej, ale člověk nemůže mít všechno), ke kterýmu můžeš přiřadit až tři parametry a programovat jejich průběh (čtyři body na křivku). Je možné taky přiřadit až tři vybrané parametry ke každému knobu. Zároveň se člověk na všechno tweakování může vykašlat a dostane za pár peněz excelentní delay s looperem. 

Jak to využívám? Typicky (mimo chorusu) mám na expressionu fx level od nuly do maxima už po lehkém sešlápnutí - takže z něj mám momentary switch (což mám rád u všech efektů - většinou chci zdůraznit/zefektovat jen poslední tón z rifu atp.) a k tomu ještě další parametr - v připadě echa ještě fb a třeba drive - čímž se dostávám k nohou regulovatelné zpětné vazbě (takový jednoduší digitech freq out big_smile )

Proč o Plethoře uvažuju? Ve FB2 mám k továrním delayům jen tři místa na aditivní efekty k těm továrním, přičemž samozřejmě může běžet jen jeden na jednou, jejich volbu musím provádět ručně otáčením knobu a jsou vždy ovlivňovány aktuáním nastavením knobů, což u plethory odpadá. Za druhé, X5 v základu disponuje efekty, které se mi  na FB2 prostě nepodařilo naprogramovat - třeba z TC Brainwaves (které jsou taky součástí Plethory) jde prý udělat plnohodnotné whammy zvládající polyfonii atp. Taky lepší správa z telefonu bude fajn. 

Co mne odrazuje? Velikost - rád bych zůstal u toho, abych všechen používanej gear odtáhl v jednom bagu. Cena - oblíbená otázka využil bych to natolik, abych si poměrně vysokou cene ospravedlnil? big_smile

 P.S. Aidamos - Snad jen simulaci boxu a ještě k tomu bůhví jakou.

 

0 xLajků:

145

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Novej fraktál. https://www.guitarworld.com/news/fractal-audio-fm9

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

146

Re: Multiefekt vs. jednotlivé efektové pedály

Aidamos napsal:
 

Nevím, proč ve výpisu chybí třeba SpectraComp, ale jinak to má i ladičku a dokonce simulace aparátů.

Imho proto, že to není čistokrevný TC. Mám ho, je nefunkční a když jsem ho rozdělal, protože jsem si naivně myslel, že tam třeba jenom někde upadl drátek (je tam malý, ale zhusta osazený tišťák a spínače jsou mikrotlačítka na desce), byl tam jako výrobce někdo jiný. Ale možná si to jenom nechávají dělat jinde.
Jinak funkčně je to hodně slabé, sice do toho mají nějaké presety, ale v podstatě se týkají akorát chorusu a ten jejich kouzelný software jsem na svém počítači ani nerozjel. 
Kdybych nebyl líný, už by byl ve sběrném dvoře... 

0 xLajků: