1

Téma: Zoom B3/MS-60b zvuky

Snad nevadí, když pro přehlednost založím nové téma, sem bychom mohli posílat a vzájemně hodnotit patche i jednotlivé efekty z našich Zoom zařízení. smile

Pár mých na začátek:

Live drive:
kombinace kompresoru a kopie Sans Ampu, lehce nasranej zvuk

OPT COMP: Drive 7, Tone 54, Level 50
BassDrive: Bass 3, Trebl 1, Prese 1, Gain 56, Blend 84, Level 80, Mid 7
+ pro doplnění
HALL: Decay 10, Tone 4, Mix 45, PreD 10, Level 100
___________________________________________________________
ABR:
můj hlavní patch pro hraní s Born This Way
stejně jako výše, ale o dost nasranější zvuk, pojmenovaný ABR, protože je to podobný zvuku Dustina Davidsona z August Burns Red
https://www.youtube.com/watch?v=qrE5OnR-O7g (od 2:14)


OPT COMP: Drive 7, Tone 54, Level 50
BassDrive: Bass 8, Trebl 3, Prese 6, Gain 67, Blend 100, Level 90, Mid -5
+ pro doplnění
HALL: Decay 10, Tone 4, Mix 45, PreD 10, Level 100
____________________________________________________________

Grindcore:
takový hutný zkreslení, baví mě to smile

M Comp: THRSH 24, Ratio 5, Level 76, ATTCK 7
Squeak: Gain 29, Tone 18, Level 79, Bal 25
SVT: Bass 4, Mid 2, Trebl 3, Mid_F 350Hz, Gain 45, Level 59, Ultra Hi, CAB 8x10AG, Mix 57

Ibanez K5 2005 | Squier 40th Anniversary Vintage Edition Precision Bass
Ampeg SVT-3 Pro | Markbass Standard 104HF-4
Line 6 Hx Stomp | Line 6 Relay G50
0 xLajků:

2

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Skvělá práce, Johnny! : )

Než se prokoušu nastavováním a dám sem nějaké svoje presety, doporučuju ke stažení a lepšímu porozumění "EFFECT LIST", který popisuje jednotlivé parametry simulovaných efektů a může tak pomoci při porozumění toho, co vlastně které čudlíky způsobují.

Pro MS-60B zde: http://www.zoom.co.jp/products/ms-60b/downloads/

0 xLajků:

3

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Celkem uvažuji nad pořízením MS-60B jako náhradu do hospody místo GT-10B (představa hození krabičky do batohu, místo nošení 5 kg na rameni, je moc příjemná). Mohli byste mi sem, prosím, hodit nějaký ukázky zvuků? Nejdřív čistej zvuk a pak co používáte třeba vy. Jde mi hlavně o kompresor, reverb a filtry. Jedno speciální přání bych měl, pokud to teda jde: nastavení kompresor + limiter (aby byla charakteristika dvakrát lomená). Pokud byste se trefili do jazzbassovějšího tónu s vyrovnaným spektrem (žádný high-pass apod.), byla by to paráda. Díky za ochotu.

0 xLajků:

4

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Taky bych měl jeden takovej request, kdyby měl někdo použitelný zvuky na DnB/elektro všeobecně... Při takovým tom domácím brnkání to zabaví smile

Ibanez K5 2005 | Squier 40th Anniversary Vintage Edition Precision Bass
Ampeg SVT-3 Pro | Markbass Standard 104HF-4
Line 6 Hx Stomp | Line 6 Relay G50
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: FunkyMonk (13. 05. 2014 12.02:36)

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

akurat skusam oktaver a dost ma bavi "organova" imitacia big_smile

I.  Mono pitch: S-12 ,T-5 ,Bal -35, Fine -0 , level - 62 (lubovolne)
II. Mono pitch: S-24, T -1, Bal 25, fine 10, Level 40
a pre srandu si do toho pichnem aj HPS efekt ... a ten si asi kazdy nastavi podla potreby smile
pripadne je este celkom zaujmave StdSyn: sense 20, sound 2, tone 9, synth 40, dry 40 .... ale tiez je to o vlastnom nastaveni smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

6

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

CzechJoker napsal:

jestli jsou "střeva" v B3 a MS60b identická? Potřebuju DI box a rozdíl necelé tisícovky je lákavý

z MS60B DI box neuděláš... nemá na to samostatný výstup...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

7

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Tak jestli hledáš basový DI box napájený fantomem, tak například tento: MXR M80 Bass D.I.+
Mám ho a mám ho rád :-) Obzvlášť jeho kouzelné tlačítko COLOR

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

8

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

CzechJoker napsal:

jaký to má kompresor?

má jich více:
http://www.zoom.co.jp/products/ms-60b/spec/
www.zoom.co.jp/download/E_MS-60B_FX-list.pdf

CzechJoker napsal:

Je použitelný

ano

CzechJoker napsal:

používáte ho

ne, používám MultiComp

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

9

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Tak v B3 je simulace Multicompu a podle mě dost povedená, s mým vybavením jsem nepoznal rozdíl mezi origo EBS Multicompem a tím, co je v B3, tak šel Multicomp do světa. Kromě toho se mi zdá, že ta simulace v B3 nezabarvuje zvuk jako Multicomp.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Lukáš (16. 09. 2014 19.43:02)

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Pavel007 napsal:

Tak v B3 je simulace Multicompu a podle mě dost povedená, s mým vybavením jsem nepoznal rozdíl mezi origo EBS Multicompem a tím, co je v B3, tak šel Multicomp do světa. Kromě toho se mi zdá, že ta simulace v B3 nezabarvuje zvuk jako Multicomp.

Tak to je celkem hustý, v podstatě vychází mulťák levněji než klasická krabka a ještě hraje líp smile (to není ironie, ale čirá radost z pokroku smile).

0 xLajků:

11

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Ja mam treba Multicomp prave i kvuli tomu zabarveni wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Pavel007 (19. 09. 2014 12.08:30)

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Lukáš-No zase víš jak to je, zapojíš to do nějakýho silnýho dobrýho aparátu s nějakou luxus basou a může bejt všechno jinak. Nicméně ten M- comp, jak ho nazvali, funguje na průměrnej aparát, průměrnou basu a průměrnýho basáka naprosto ok, že mě začalo krkat zapojovat dvě krabky, když stejnou práci zastane jedna. Krabičkový sentiment šel prostě stranou. Zatím jsme dali pár zkoušek a ani v kapele nenastal nějakej problém-známe to, doma je všechno boží, a na zkoušce to pak bývá často na pytel.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: t.kedzior (22. 10. 2014 20.36:39)

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Tak po čase oživuju tohle téma a pro majitele nabízím k vyzkoušení tyto zvuky, které jsem nastavil pro baskytaru MusicMan Stingray 4 a používám je. Uvádím za sebou názvy efektů dle toho, jak je zobrazuje Zoom MS-60 a přidávám jednotlivé parametry v pořadí jak jdou za sebou (Page 1,2, ... )  Časem doplním o další nastavené efekty. Jinak MS-60 beru s sebou na basový sraz, takže bude možno vyzkoušet.

KOMPRESOR: 1) komp 160dbx  -12  3.6  7  HARD 80

HALL:  1) splitter   38  44  250 Hz  102
           2) hd hall   41  35  48  51  69  ON

KVÁKADLO 1:  1) komp 160dbx  -9  3  7  HARD  60
                       2) bass autowah   2  6  99  115
                       3) ba geq   9  4  6  0  -3  -5  -3  65

KVÁKADLO 2:  1)  optcomp  5  100 76
                       2)  ba cry  6  9  -4  100  130

SYNTH EFEKT 1: 1) bass synth  100  PWM 10  100  60  82

SYNTH EFEKT 2: 1) stdsyn  80  2  7  73  50  131

0 xLajků:

14

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Prvotní pokus jsem udělal dle Toma, použil jsem 160DBX, jako druhý efekt HD Hall, třetí Aquilar.

Hall jsem trochu "utlumil", u Aguilaru stáhnul trochu výšky a zatím na sluchátka velká spokojenost, zvuk je podstatně hutnější a živější, než nasucho.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

15

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

D.a.l.i napsal:

Prvotní pokus jsem udělal dle Toma, použil jsem 160DBX, jako druhý efekt HD Hall, třetí Aquilar.
Hall jsem trochu "utlumil", u Aguilaru stáhnul trochu výšky a zatím na sluchátka velká spokojenost, zvuk je podstatně hutnější a živější, než nasucho.

skúšal s tým už nahrávať ?
tie preampy podľa mňa fungujú super


Hoši mám na vás takú prosbu, poradte mi ako nastaviť super ukvákaný hutný wah....
všetky moje pokusy sa mi vonkoncom nepáčia smile

Najlepšie také niečo, aby to kvaklo pri každom brnknutí struny smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

16

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

FunkyMonk napsal:

skúšal s tým už nahrávať ?
tie preampy podľa mňa fungujú super

Ne, včera jsem se dokopal k  tomu, abych vyházel staré krabičky a zapojil nový řetězec, stejně jsem to ještě měnil a finální verzi nestihl odzkoušet.

Mám EHX Knockout (kytarová krabička, na basu se vůbec nehodí) - té nejvíce sedí 1. místo.
Pak jsem laboroval, zda na druhé místo dát EBS Valvedrive nebo Zooma, poslední bude Aphex Bass eXciter.

Zítra to protáhnu na zkoušce pouze s baskytarou, za týden máme zkoušku S.r.o, kde to projedu na Moonovi, Ibanezce a telecasterovi.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

17

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Já musím taky vyjádřit spokojenost, právě jsem si oblíbil bassman preamp, a když to zapnu na nearfield studiovej moniturek, tak to je minimálně na doma na cvičení super, přestalo mi chybět kombo, co mám ve zkušebně.

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

18

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Vloudim se sem s malou otázkou... Nebo teda vice otázkami: da se propojit zoom b3 s tabletem který má jako OS Windows 8? Pokud ano, tak můžu na tom tabletu nahrávat do freewaru jako je např. Audacity? Díky

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

19

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Taky bych se chtěl optat,....má v sobě i nějaký bicí paterny?...jeko třebas Zoom B2.1u? smile

0 xLajků:

20

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

B3 má taky bicí paterny.
Propojení s tabletem netuším, nevlastním. Ale čistě teoreticky by to mělo být možné, pokud Audacity existuje ve verzi pro tablety.

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

21

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Přátelé,

před pár dny jsem zakoupil MS60, ale při bližším zkoušení jsem zjistil, že efekt "bustruje" (zkresluje) při vyšlápnutí - v podstatě nedocílím čistého zvuku. Neporadil byste mi někdo, zda jde o vadu výrobku či se dá nějak upravit vstupní citlivost? Dík.

0 xLajků:

22

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Václav napsal:

před pár dny jsem zakoupil MS60, ale při bližším zkoušení jsem zjistil, že efekt "bustruje" (zkresluje) při vyšlápnutí - v podstatě nedocílím čistého zvuku. Neporadil byste mi někdo, zda jde o vadu výrobku či se dá nějak upravit vstupní citlivost? Dík.

Nemáš moc silný vstup do krabičky? Nemáš v řetězci další efekt, který je zapnutý (booster)? Zjistíš tlačítkem vlevo/vpravo, jestli tam nemáš něco, co nechceš.

Dělalo to od začátku, jak jsi to poprvé zapojil?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

23

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

opoceCZ napsal:

Vloudim se sem s malou otázkou... Nebo teda vice otázkami: da se propojit zoom b3 s tabletem který má jako OS Windows 8? Pokud ano, tak můžu na tom tabletu nahrávat do freewaru jako je např. Audacity? Díky

Jo, B3 má normální usb výstup, tak nainstaluješ drivery, a pak to ve win normálně uvidíš jako zvukový zařízení a v softu se to dá navolit. Já mám teda W7 a tam nahrávání funguje bezproblémově (Samplitude), ale nevidím důvod, proč by to nešlo ve W8 a v jiným softu....

Cort GB74 předělanej na pasiv s SD SJB3 a SMB 4A, mulťák ZOOM B3
kombo GK MB112 s reprákem Eminence Kappalite.
0 xLajků:

24

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

CzechJoker napsal:

Pokud bys měl aktivní basu, tak je potřeba přepnout vstupní citlivost. Na B3 je čudlík, tady to je snad někde v menu...?

ten cudlik je v praxi aj k neicomu ? ..bo pri hrani som som nevsimol rozdiel a ani pri nahravani

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

25

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

CzechJoker napsal:

Já taky ne ;-)

a to je mozno skoda ,bo pri nahravani mam prosku problem v tom ze ked prejdem od hry prstami k slapu, tak mi to pri vytrhavani dost prebudi zvuk... (Ten uder struny o hmatnik mi vyleti mimo skalu )
Ale hlavny problem bude asi hlavne v mojom nastaveni efektov, hlasitosti vystupu, atd ... smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

26

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

FunkyMonk napsal:

pri nahravani mam prosku problem v tom ze ked prejdem od hry prstami k slapu, tak mi to pri vytrhavani dost prebudi zvuk

A od čeho si myslíš, že je tam kompresor? To není efekt pro srandu králíkům wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

27

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Aidamos napsal:

A od čeho si myslíš, že je tam kompresor? To není efekt pro srandu králíkům

ja viem, pouzivam, ale pri tom nahravani a vytrhnuti struny mi to spravi aj tak... 
uz som to raz skusal nastavovat, ale este sa tomu povenujem ...
na tom efekte je na vela miestach nastavitelna vystupna hlasitost (3 efekty v rade, hlasitost celeho presetu,hlasitost celeho multaku, nahravacia hlasitost) tak, skusim este pospekulovat s tym smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

28

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Dík všem za odpovědi na mou zprávu ohledně problémů s 60b - jako vždy, problém byl v prkotině - špatná šňůra. Poučení pro příště..

0 xLajků:

29

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Tak jsem si dnes tady objednal,... http://www.promc.cz/?akce=show&id=7966 ...jsem na něj teda zvědavej. smile

0 xLajků:

30

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Matej napsal:

Tak jsem si dnes tady objednal,.

to si uz radsej mohol objednat za 100vku bazarovy B3

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

31

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

FunkyMonk napsal:
Matej napsal:

Tak jsem si dnes tady objednal,.

100vku bazarovy B3

...nene,...to je moc veliký, to nechci. smile

0 xLajků:

32

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Matej napsal:

...nene,...to je moc veliký, to nechci.

ale dobry ! smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

33

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

FunkyMonk napsal:
Matej napsal:

...nene,...to je moc veliký, to nechci.

ale dobry ! smile

...věřím věřím,...ale i na ten MS-60b jsou dobrý recenze. smile Chci to jen na občasný hraní, kdy si chci zvukově zablbnout a sebou beru jen basu a nechce se mi brát pedalboard,..a to ani malej z Mooerů. Za tu krabku to není žádná pálka, takže když mě nezaujme, tak to prodám. smile

0 xLajků:

34

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Hm,..docela rychlost s dodávnou. smile Trochu mě ale překvapuje,..jistě to není složitej efekt, ale přecijenom je to jako multiefekt,...tak mě trochu překvapuje, že k manuálu není česká verze. Ne že bych si s tím vůbec neporadil,..ale mám rád když je českej manuál a já si můžu projít přesně a detailně funkce přístroje. Třebas k Zoom B2.1u je stejnej českej rozsáhlej manuál jak anglickej. Tak vzhledem k tomu, že podle zákona by u prodávané věci měl prodejce zajistit či doložit český překlad manuálu mě to překvapilo. Nebo je někde v softu tý krabičky když se připojí přes USB? smile

0 xLajků:

35

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Matej napsal:

podle zákona by u prodávané věci měl prodejce zajistit či doložit český překlad manuálu mě to překvapilo

s tímhle doteď žiju taky... přes USB jsem ho nepřipojoval, ale pochybuju, že to tam bude...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

36

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Matej napsal:

Tak vzhledem k tomu, že podle zákona by u prodávané věci měl prodejce zajistit či doložit český překlad manuálu mě to překvapilo.

Co jsem poslední dobou kupoval různý krabičky a podobně, tak českej manuál nebyl ani jednou. Taky mě to na jednu stranu sere, ale s anglickým manuálem nemám problémy, takže prodejce neprudím. Ale možná je to chyba a prudit bychom všichni měli, respektive ne prudit, ale žádat to, na co máme právo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

37

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

CzechJoker napsal:

Já k B3 návod mám. Slušně řečeno je k ničemu, ale je... Kdybys potřeboval, můžu ho zítra oskenovat a poslat.

...díky, ale já jsem si pořídil jen ten MS-60b. Tam to asi nebude mít společné funkce s B3 ne? smile

0 xLajků:

38

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

CzechJoker napsal:

Slušně řečeno je k ničemu, ale je.

co ja ti viem, mne to pomohlo sa zorientovat v tom mnozstve efektov a funkcii, hlavne ked som moc nevedel funkciu niektorych efektov

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

39

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Tak vzhledem k tomu, že podle zákona by u prodávané věci měl prodejce zajistit či doložit český překlad manuálu mě to překvapilo.

Co jsem poslední dobou kupoval různý krabičky a podobně, tak českej manuál nebyl ani jednou. Taky mě to na jednu stranu sere, ale s anglickým manuálem nemám problémy, takže prodejce neprudím. Ale možná je to chyba a prudit bychom všichni měli, respektive ne prudit, ale žádat to, na co máme právo.

Já sem ale píča,...jsem šel vyhodit tu krabici co mi v tom přišel ten Zoom MS-60b a kouknu do krabice,...a on tam ten krásnej tištěnej komplet českej manuál je. neutral ...on jak nebyl v té krabičce s efektem, tak jsem si ho nějak nevšiml,...a zbytečně tady plaším. roll Tak kdyby ho někdo potřeboval, můžu okopírovat. wink

0 xLajků:

40

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Matěji zrovna jsem ti chtěl psát, že ho doma mám a můžu ti ho ofotit big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

41

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

hofa napsal:

Matěji zrovna jsem ti chtěl psát, že ho doma mám a můžu ti ho ofotit big_smile

...děkuju to jsi hodnej. wink Jsem se tomu sám pak musel chechtat jaký sem nemuro. big_smile a big_smile

0 xLajků:

42

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Tak som sa stal happy majiteľom Zoom B1ON! Celkom fajn vecicka!

Gear: Kamil Grebeň Longhorn White, Ibanez BTB405, Ampeg B1R, Ashdown ABM 210T COMPACT, Ashdown ABM 115T COMPACT
Band: www.bandzone.cz/cosnim www.bandzone.cz/madfaces
0 xLajků:

43

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

V ruce jsem nedržel nikdy muzikantskej cajk s lepším poměrem cena výkon..
Jsem taky majitel (B1XOn a G1On), většina efektů stejná jako na eMSu tzn. v pohodě použitelná + velká spousta nových efektů, looper 30s, jednoduchý bicí automat.
Samozřejmě pár nevýhod má, hračka dizajn, celoplast, na tužkovky, pár kombinací efektů nelze použít kvůli přetížení procesoru, USB port pouze na aktualizace firmwaru ale za patnáct stovek (za dvojku s expresion pedálem - vomule,wahy, pitchshifting, či jakýkoliv parametr efektu)???

0 xLajků:

44

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Zoom B3 - zkreslení:
Overdrive + comp + eq
160 comp: -25;2.2;6;hard;64
overdrive: 0;0;58;16
graph. eq: pouze potlačena pásma - 800hz -4; 405khz -4; 10khz -8; level 100
Efekty mám řazeny v tomhle pořadí, pokud jsem dal overdrive na začátek, byla tam změna ve zvuku, malá ale byla, takhle mi to hraje líp smile

Nebohý Hoax compadre se mi náhle jeví zbytečným, stejně tak boss ODB-3, zoom je v pohodě nahradil sad

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

45

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

radoozz napsal:

Nebohý Hoax compadre se mi náhle jeví zbytečným, stejně tak boss ODB-3, zoom je v pohodě nahradil sad

Měl jsem stejnou zkušenost...

Ale BlackFinger mi zase nahradil kompresor v Zoomovi, tak je kam jít dál smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

46

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

radoozz napsal:

Zoom B3 - zkreslení:

fajne ..pouzivam podobne skreslenie smile

len skoda ze som taky lenivy a zatial som to este neprubol s kapelou big_smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

47

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

To zkreslení zní celkem fajnově, až mě to překvapuje smile.

0 xLajků:

48

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Včera jsem byl donucen si zajít koupit ms60 a jsem docela nadšenej.

Jen by mne zajímalo jestli má smysl aktualizovat firmware? Získám tím něco?

 

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

49

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

daj si do gugla napr: ms60b new firmware, a klikni na prvy odkaz

k 58 aktualnym efektom ti to prida 84 dalsich efektov

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

50

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

yuro22 napsal:

daj si do gugla napr: ms60b new firmware, a klikni na prvy odkaz

k 58 aktualnym efektom ti to prida 84 dalsich efektov

Super, já měl jen strach aby s tou vyšší verzí nepřišlo i něco negativního.

Red Bird Instruments Precision Bass
Hocke BN110
0 xLajků:

51

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Povedlo se někomu z vás ze Zoomu dostat zkreslení typu Darkglass?

Ibanez K5 2005 | Squier 40th Anniversary Vintage Edition Precision Bass
Ampeg SVT-3 Pro | Markbass Standard 104HF-4
Line 6 Hx Stomp | Line 6 Relay G50
0 xLajků:

52

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

JohnyFallen napsal:

Povedlo se někomu z vás ze Zoomu dostat zkreslení typu Darkglass?

 osobne som to neskusal ale verim ze to nejako pojde, skus skor kuknut zahranicne fora , kde si ludia sharuju patche... 
inak na tom novom B4 (?) je darkglass vytvoreny

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

53

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

FunkyMonk napsal:

na tom novom B4 (?)

B3n se jmenuje ten model, jinak tam opravdu B7K je pod názvem Dark Pre: https://www.zoom.co.jp/sites/default/files/products/downloads/pdfs/E_B3n_FX-list_0.pdf

V prvním B3 není: https://baskytara.com/topic15964

 

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

54

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

U B3n nevím, funkymonk asi narážel na novou řadu B1four

0 xLajků:

55

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

José napsal:

U B3n nevím, funkymonk asi narážel na novou řadu B1four

Aidamos napsal:

B3n se jmenuje ten model,

Adam mal pravdu smile
B1four je pre mna uplna novinka smile  

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

56

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

B1four je pre mna uplna novinka smile  

Ach jo, proč tam zase nepřidali XLR pro DI výstup, to už bych si to obejdnával...

0 xLajků:

57

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

eosine napsal:

B1four je pre mna uplna novinka smile  

Ach jo, proč tam zase nepřidali XLR pro DI výstup, to už bych si to obejdnával...

Simtě, je to levná plastová ěbka...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

58

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

Aidamos napsal:
eosine napsal:

B1four je pre mna uplna novinka smile  

Ach jo, proč tam zase nepřidali XLR pro DI výstup, to už bych si to obejdnával...

Simtě, je to levná plastová ěbka...

To je jako chtít fracek slevu v bordelu, že. Palec.

Profil
PB´s: Vebr CS Kent Armstrong, Ibanez BL700NT, SQ PJ DiMarzio, SQ PB 20th SPB3, Yamaha BB 800 FL, SX PJ DiMarzio FL.
Gear:The 14,5 & 15 & SWR SM-400,
Band: Zavírej Studio: Vehementně a stále.
0 xLajků:

59

Re: Zoom B3/MS-60b zvuky

https://www.youtube.com/watch?v=Ul-BYkV3PSk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0w6Ri9cSCwdZRM4hZcJlizuYtOBuKmZgpBapCHEkk5bahQXwXTqYG_vu8

 

Squier VM Precision V , OLP Tony Levin 5str. , OLP MM3 5str. , MTD Beast MM+J 5str. , Cort GB75 , Yamaha BB 300 84´MIJ , Taurus BL-1010 2x10 kombo, IBZ Promethean 3110U, HOTONE Ampero , Jolana KolorBass , AKG WMS 40 mini, IEM T.Bone IEM 200
Hraju - www.nonametribute.cz , Skafandr&Motyl
0 xLajků: