1

Téma: Skládačka do hospody

Chtěl jsem si do hopospody na blbnutí se šramlem pořídit "hezkou" basu. Měl jsem na ní celkem jasný požadavky - černý jednosnímačový precl 70 s ořechem 38mm. A protože se to koupit nedá, musel jsem si to poskládat. Tělo od Thomanna, krk od číňana, MiM mechaniky a snímač z bazarů, kobyla, srážeč a pickguard od číňana. Suma sumárum necelý 3500 za nesehnatelnou novotu neni špatný. Tělo samozřejmě nijak zázračně nehraje, ale koho to v hospodě zajímá, desky na to natáčet nebudu. A hlavně, je krásná a neváží ani 4 kila, do tramvaje ideální smile

https://baskytara.com/img/m/2116/t/p1d2iilq5v16qg17541ajdh0dvh63.jpg

JazzBass MiM, Precision MiM, Cort A4 OPN, Precision special Atv, Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2

Re: Skládačka do hospody

Atvečko napsal:

je krásná

 +1

este na hlavu namiesto loga fender nejaky tvoj podpis, samozrejme vizualne vo fenderackom fonte :-)

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

3

yuro22 napsal:

samozrejme vizualne vo fenderackom fonte :

To už mám nacvičený smile

https://baskytara.com/img/m/2116/t/p1c62al33d1bg11mbea1316mi12ig3.jpg

JazzBass MiM, Precision MiM, Cort A4 OPN, Precision special Atv, Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
0 xLajků:

4

Atvečko napsal:

...Tělo samozřejmě nijak zázračně nehraje ...

A jak bys to popsal blíž prosím?

Já skládal cca 4x, snímadlo obvykle Mexiko - a bez ohledu na původce dílů (jednou i Genuine parts) se zvuk obvykle pohyboval na úrovni cca Fokuse - základní charakter tam byl, chyběla barva zvuku (takový jalový projev proti Fenderu) a obvykle i sustain nestál za mnoho. 

Protože jsem skládačky nikdy nedržel víc než rok, a používal je sporadicky, asi se nestačily rozeznít... Tak jsem to opustil a raději se pohybuju cestou vylepšování jetého Squiera - není to o moc dražší, a hlavně když je jalový nebo nahluchlý základ, tak jej neberu. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino;
TCE250BH+Hocke BN112HM+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp
0 xLajků:

5

MartinXC napsal:

A jak bys to popsal blíž

Přesně jak píšeš. Charakter danej hlavně snímačem, po výměněn číňana za MiM slyšitelný zlepšení, dřevo spíš neslyšitelný, sustain neurazí-nenadchne, Squiery precly už jsem měl tři (jen ty nejlepsí VM a CV), ale žádnej nesplňoval zadání - černej, jazzbass krk, jeden snímač, obdelníky :-)  A se všema byly nějaký problém, nechápu co to v tý indonezii vyváděj,  měl jsem těch squierů už fakt hromadu - čtyřky (6), pětky(3) a šestku  a s ničím nebylo tolik problémů jako s preclama.

Dneska jí beru do hospody, kde se rozhodne o jejím osudu... 

0 xLajků:

6

Jsou skládačky a skládačky... na bassic.de se povaluje tělo Ibanez Roadstar II 630 (1986) - https://www.bassic.de/kleinanzeigen/iba … ody.20848/ za 120€, hned vedle SPB3 od Duncana - https://www.bassic.de/kleinanzeigen/seymour-duncan-spb-3-quarter-pound.20851/ za 60€, k tomu sežeň nějakej fajn MIM krk, přidělej poťáky a řekl bych, to bude hrát hodně slušně a nebude to stát výrazně moc.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: litrfree (27. 06. 2019 12.49:34)

Muj novej starej PB zabiják. Skládačka. Na punk. Díly: Přelom 70/80, skladba Vebr. Krk z jedný větve javoru, tělo tlustej hustej japonskej sen, Armstrongy. Pickguard sem našel kdysi (urval) někde ze zdi. Váha 4,450 kg. Zvuk - nekompromisní, bohatej. Zvykáme si na sebe. Pičuašišky, ten bude v Pichua Shiski tábořit v soundu dominantně. Když nemáš na Fendra PB ze 73, tak si ho postavíš. DYI, jak jinak.

https://baskytara.com/img/m/24982/t/p1debv97g5kc7oud183dfip1g4a3.jpg

Vebr Ash Arbor Bass PB, Squier PB Silver series, Squier PB Special DiMarzio, SX PJ Custom FL DiMarzio. RR klons: Ampeg SVT CL 250W, Marshall JCM 2204 Mk.II  50W. Soundelirium: The 14,5 500W&The 15 500W&4x8 800W. Zoom B3. Vox AmPhone Bass, Seiko SMP10. KOSS UR 30. Samson Q7, Lexicon Omega.  Hendrex Cables&Visy Sepp Wotan. Údržba systému: Kardiocentra AGEL & Vebr Guitars. Band: Pichua Shiski Punk.
0 xLajků:

8

Vypadá super, skladba dřev je parádní. Proč si tam nedal ten snímač Schaller co prodáváš? Nesedlo by to do toho líp?

Gibson EB14 5 string / Vintage fretless -> Audioevent Total Sonic Annihilation -> Audioevent Wardance ->  Ammoon stereo looper -> EHX Freeze -> Darkglass Alpha Omega Ultra = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

9

Dobrá otázka. V podstatě to je možný, nikdo ho nechce, tak uvidíme. Ten armstrong taky nikdo nechtěl, tak to co nikdo nechce, tak na to hraju, zbytkový basy :-), díly ze šuflat, volítaný holky s mizernou pověstí co nikdo nechce, válej se po rozích ve zkušebnách. Jo, možná na něj dojde, ze zvědavosti.

Vebr Ash Arbor Bass PB, Squier PB Silver series, Squier PB Special DiMarzio, SX PJ Custom FL DiMarzio. RR klons: Ampeg SVT CL 250W, Marshall JCM 2204 Mk.II  50W. Soundelirium: The 14,5 500W&The 15 500W&4x8 800W. Zoom B3. Vox AmPhone Bass, Seiko SMP10. KOSS UR 30. Samson Q7, Lexicon Omega.  Hendrex Cables&Visy Sepp Wotan. Údržba systému: Kardiocentra AGEL & Vebr Guitars. Band: Pichua Shiski Punk.
0 xLajků: